TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Временска прогноза - облачно и врнежливо

Р.С.Европа - 31.01.2015

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, а на повисоките места во западните делови од дожд и снег. Се очекува особено обилни врнежи да има во јужните и западните делови на земјава каде ќе наврнат над 40 литри на метар ...

Временска прогноза – Облачно и врнежливо

Алсат-М - 16.11.2014

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови ќе има услови за краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд полека ќе се ...

И денеска мирно и топло

МКД - 16.11.2014

Времето денеска ќе биде слично на вчерашното - во утринските часови магла, преку ден облачно со сончеви периоди и високи дневни температури, а во вечерните часови ќе има услови за слаби врнежи од дожд.

ПРОВЕРЕТЕ: Какво време нè очекува денеска

Телеграф - 04.12.2014

Од петок попладне земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран Времето во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 Целзиусови степени.

Умерено до значително облачно

Локално - 16.11.2014

Денеска е недела, 16 ноември, 320-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 45 дена. Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне ...

Попладне и во текот на ноќта се очекува дожд

Тера - 16.11.2014

Времето во Македонија се очекува да биде умерено до значително облачно, а попладне и во текот на ноќта се очекува повремен локален ...

Денеска облачно и магловито време со повремен дожд

Турлитава - 16.11.2014

Денеска ќе има далеку повеќе облаци отколку во сабота, а ќе наврне и малку дожд. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа ...

Денеска умерено облачно со дожд и температура до 16 степени

Бриф - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Денеска умерено до значително облачно

Канал5 - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Облачно време со краткотраен дожд

NewTime - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Време: Умерено облачно со појава на повремен дожд

А1 On - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Утре променливо облачно

+инфо - 16.11.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд и појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи до 17 степени. Во Скопје до 16 степени.

Утре променливо облачно

Канал5 - 09.01.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд. Претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Денеска умерено облачно со дожд и температура до 16 степени

Либертас - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Какво време не очекува денеска?

Press24 - 07.01.2016

Вемето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремени врнежи од дожд, а на ппланините од снег. Ќе дува умерен до засилен северозападен и западен ветер, a во јужниот дел од земјава повремено ќе се засилува.

Умерено облачно со појава на повремен дожд

Курир - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Време: Умерено облачно со појава на повремен дожд

Sky - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Умерено облачно и врнежливо време

Сител - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Умерено облачно со појава на повремен дожд

Вистина.мк - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Умерено облачно со повремен дожд

Денешен - 16.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд ...

Попладне и во текот на ноќта се очекува дожд

Макфакс - 16.11.2014

Времето во Македонија се очекува да биде умерено до значително облачно, а попладне и во текот на ноќта се очекува повремен локален дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер.Температурат во Скопје ќе биде 14 степени Целзиусови.

Не очекува умерено облачно време

Falanga - 16.11.2014

Утринската температура ќе се движи од пет до 11, а дневната од 11 до 16 степени.. Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови по некаде со услови за појава на краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен ...

Облачно време со краткотраен дожд

Lider - 20.10.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со услови за краткотраен слаб дожд само на северозападот од земјата. Попладне и кон крајот на денот ќе биде облачно со врнежи од дожд насекаде, поинтензивни ќе бидат врнежите во источните и југозападните делови.

Последен ден со сонце, се до…

За Се - 15.11.2014

Денеска е сабота, 15 ноември, 319-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 46 дена. Денот трае девет часа и 53 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 21 минути, а заоѓа во 16 часот и 14 минути.

Петочно постепено, но не целосно, намалување на облачноста

Таратур - 14.11.2014

Петок започнува со претежно облачно време во најголем дел од земјава. Наутро, и претпланде ќе има услови за повремен и сосема слаб дожд. Попладне облачноста ќе почне да се намалува, почнувајќи од западниот кон источниот регион.

Дали денеска ќе врне?

За Се - 05.10.2016

Денеска е среда, 5 октомври 2016 година, 279-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 87 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 34 минути, а ќе зајде во 18 часот и 9 минути. Денов трае 11 часа и 35 минути.

Претпладне слаб локален дожд, попладне разведрување

Макфакс - 14.11.2014

Претпладне претежно облачно со слаб локален дожд, особено во јужните делови. Попладне облачноста постепено ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 9 до 18 Целзиусови степени.

Времето денеска: Облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 19.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат и над 30 литри на квадратен метар, особено во западните делови. Во источните делови локално ќе има услови за интензивен пороен ...

Времето денеска: врнежливо

Р.С.Европа - 07.10.2016

Во Македонија под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура од два до девет, а дневната од 14 до 21 степен.

Времето денеска: врнежливо

Алсат-М - 25.03.2015

Во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежите ќе бидат во западните делови, особено претпладнето. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и источните делови повремено засилен југоисточен ветер.

ПРОВЕРЕТЕ: Какво ќе биде времето денеска

Телеграф - 19.02.2015

Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус три, а дневната од четири до 11 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Локално - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Тера - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

Турлитава - 13.11.2014

Во Македонија времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Облачно со врнежи од дожд

Канал5 - 19.04.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Точка - 17.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките планински врвови ќе има врнежи од снег. Повеќе врнежи од дожд се очекуваат во југоисточниот дел на земјава.

Дожд и топло време, промена на времето во…

За Се - 13.11.2014

Денеска е четврток, 13 ноември, 317-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 48 дена. Денот трае девет часа и 57 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 19 минути, а заоѓа во 16 часот и 16 минути.

Временска прогноза за денеска

NewTime - 13.11.2014

Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Четврток носи облачно време со слаб локален дожд

Таратур - 13.11.2014

Продолжува и понатаму трендот на облачно време. Само што во четврток облачноста ќе донесе релативно слаб и повремен дожд во поголем дел од земјата. Јужниот и западниот регион очекуваат позачестена појава на дожд, но не станува збор за некој особен ...

Метеоролозите не носат добри вести за викендот

Press24 - 20.02.2015

Утрово времето е сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура е нешто повисока во однос на вчера и се движат од -8 до 5 Целзиусови степени: - 8 Маврово, -6 Берово, Лазарополе, -5 ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Сител - 10.05.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Локално ќе има појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Нетпрес - 19.02.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните делови со повремен снег. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од три ...

Дожд и ветер, температура до 15 степени

Курир - 13.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Дожд и ветер - еве какво време ќе имаме денеска

Press24 - 13.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Четврток ни носи дожд

Република - 13.11.2014

Продолжува и понатаму трендот на облачно време. Само што денеска облачноста ќе донесе релативно слаб и повремен дожд во поголем дел од земјата. Според Метеопро , јужниот и западниот регион очекуваат позачестена појава на дожд, но не станува збор за ...

Облаци и дожд во Македонија

Вечер - 29.06.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе има повремен локален дожд, особено во планинските региони. Попладне во планинските делови ќе има и услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Дожд и ветер, температура до 15 степени

Вистина.мк - 13.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд

Пулс24 - 24.03.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде што на планините врнежите ќе бидат и од снег. Ќе дува ветер од северен правец, долж Повардарието повремено и засилен.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Денешен - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Облачно со повремен дожд и југоисточен ветер

Макфакс - 13.11.2014

Облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 9 до 17 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.

Метеоролозите не носат добри вести за викендот

Maxim - 13.11.2014

Во четврток во Македонија ќе биде облачно со слаби врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 10°C до 18°C.

Дожд и ветер - еве какво време ќе имаме денеска

Maxim - 13.11.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Променливо облачно со дожд

Falanga - 13.11.2014

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.. Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Lider - 03.12.2014

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, а особено ќе бидат застапени попладне во јужните и во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Времето денеска: облачно и врнежливо

Р.С.Европа - 27.01.2015

Во Македонија ќе биде облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд на пониските места, од дожд и снег на повисоките места и врнежи од снег на планините. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температура ќе достигне до седум степени.

Времето денеска: облачно и врнежливо

Алсат-М - 03.03.2016

о Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират кон исток. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Денеска облачно и дождливо

МКД - 15.10.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд.

Променливи температури, еве какво време нè очекува

Телеграф - 12.11.2014

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Локално - 12.11.2014

Денеска е среда, 12 ноември, 316-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 49 дена. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денеска облачно и дождливо

Тера - 27.11.2014

Денеска времето ќе биде претежно облачно, со магла по котлините, а повремен локален дожд ќе во текот на целиот ден. Земјава од денеска е повторно под влијание на нов влажен бран од Медитеранот.

Денес облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

Таратур - 12.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 17 степени. Утре и во петок претпладне ќе се задржи претежно облачно време ...

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Точка - 12.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Променливо облачно со услови за локален дожд и температура до 17 степени

Канал5 - 12.11.2014

Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Од денеска дожд….

За Се - 12.11.2014

Денеска е среда, 12 ноември, 316-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 49 дена. Денот трае девет часа и 59 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 18 минути, а заоѓа во 16 часот и 17 минути.

Утре облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 07.11.2017

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Време: Утре облачно со повремен дожд

Здравство24 - 23.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе ...

Утре повремен дожд

Н.Македонија - 12.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 13 до 17 степени.

Време: Облачно со повремен дожд

А1 On - 09.12.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне во југоисточните делови од земјава ќе има услови за слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег, а во западните ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Нетпрес - 09.08.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Кон крајот на денот ќе настапи стабилизирање на времето. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Дожд и слаба магла, температура до 15 степени

Курир - 12.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Тмурна среда

Република - 12.11.2014

Повторно облачно и тмурно време. Го продолжуваме трендот на по малку депресивно време. Според Метеопро во мал дел од западниот регион се очекуваат повремени и сосема слаби врнежи од дожд. Ветерот ќе биде слаб и ќе дува претежно од југоисток.

Дожд и слаба магла, температура до 15 степени

Вистина.мк - 12.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Променливо време со врнежи од дожд

Денешен - 12.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Какво време не очекува денес?

Пулс24 - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони, соопштуваат од УХМР.

Денеска облачно со малку дожд

Falanga - 12.11.2014

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.. Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Неделна временска прогноза: Какво време не` очекува до крајот на оваа недела?

Факултети - 18.01.2016

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на мраз и голомразица поради ниските утрински температури. Претпладне постојат услови за провејување на слаб снег, а попладне ќе биде умерено облачно со услови за повремени сончеви периоди.

Временска прогноза до крајот на неделата

Бизнис Вести - 11.11.2014

Во вторник во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која понекаде ќе се задржи во поголем дел од денот. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Утре облачно со локален дожд

Бриф - 11.11.2014

Во Македонија времето утре ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно со локален дожд

+инфо - 11.11.2014

Во Македонија времето утре ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Време: Утре ќе биде променливо облачно со повремен дожд

Здравство24 - 11.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Топло, но со магла

За Се - 11.11.2014

Денеска е вторник, 11 ноември, 315-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 50 дена. Денот трае 10 часа и две минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 16 минути, а заоѓа во 16 часот и 18 минути.

Време: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

А1 On - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

На временските промени им нема крај - Еве какво бвреме не очекува утре

Сител - 11.11.2014

Во текот на утрешниот ден повторно не очекуваат високи температури, во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која во некои делови од земјава ќе се задржи во поголем дел од денот.

Ова е она што ќе се случува со времето

Sky - 16.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Дождот ќе не дружи до крајот на неделава

Press24 - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Денеска облачно и врнежливо

Скопје инфо - 11.11.2014

Во среда во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно облачно и ветровито. Во вечерните часови и во ноќта среда кон четврток со услови за локални врнежи од дожд.

Неделава нема спас од дождот

Maxim - 11.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Сонце и облаци, без дожд до среда

Локално - 10.11.2014

Денеска е понеделник, 10 ноември, 314-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 51 ден. Денеска ќе имаме стабилно време, сончево со умерена облачност и без врнежи од дожд.

Временска прогноза - Какво време не очекува на почетокот од оваа недела?

Факултети - 12.01.2015

Во Македонија во утринските и претпладневните часови ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег и само од снег. Попладне врнежите ќе престанат и постепено разведрување. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Од денес до среда пак сонце со температури до 18 степени

МК News - 10.11.2014

Ќе имаме стабилно време, сончево со умерена облачност и без врнежи од дожд. Влажниот бран веќе се повлекува, а нови врнежи од дожд се можни во ...

Сончево со температура до 18 степени

Канал5 - 24.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.

Пролетни температури во Македонија

За Се - 10.11.2014

Денеска е понеделник, 10 ноември, 314-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 51 ден. Денот трае 10 часа и четири минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 15 минути, а ...

Какво време не очекува утре?

NewTime - 10.11.2014

Во текот на утрешниот ден повторно не очекуваат високи температури, во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која во некои делови од земјава ќе се задржи во поголем дел од денот.

Какво време не очекува утре?

Курир - 10.11.2014

Во текот на утрешниот ден повторно не очекуваат високи температури, во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која во некои делови од земјава ќе се задржи во поголем дел од денот.

Какво време не очекува утре?

Нетпрес - 17.08.2016

Во текот на утрешниот ден не очекува сончево време со умерена облачност, околу пладне и попладне со развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Се пореметува времето: Проверете што не чека утре

Press24 - 10.11.2014

Во текот на утрешниот ден повторно не очекуваат високи температури, во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која во некои делови од земјава ќе се задржи во поголем дел од денот.

Погледнете какво ќе биде времето утре

Maxim - 22.12.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од осум до 14 ...