TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жута го капариса гонгот

Вечер - 11.11.2012

Минатогодишниот освојувач на трофејот Фатлум Жута (75) во извонредна борба го принуди да се предаде во втората рунда Црногорецот Божовиќ, и по вторпат едноподруго го освои победничкиот пехар на ...

Бранителот на трофејот Фатлум Жута повторно го освои Златниот гонг

Нетпрес - 11.11.2012

Во малата сала на Спортскиот центар “Борис Трајковски“, со одржувањето на финалните борби и со врачувањето на наградите вчера и официјално заврши 42-то издание на Меѓународниот традиционален ...

Традиционални спортски настани во Скопје по повод 13 Ноември

Скопје инфо - 11.11.2012

На неколку локации во Скопје викендов ќе се одржат традиционалните спортски настани по повод 13 Ноември, Денот на ослободување на градот.

Традиционални спортски настани по повод 13. Ноември денот на Град Скопје

Макфакс - 11.11.2012

Викендов, на неколку локации во градот Скопје, ќе се одржат традиционални спортски настани по повод 13 Ноември, Денот на ослободување на градот Скопје.

Завршена првата вечер од боксерската манифестација „Златен Гонг 2012“

24 Вести - 10.11.2012

На 42 издание од Меѓународниот боксерски турнир „Златен Гонг“ кој се одржува во Македонија во текот на вчерашниот ден на програмата беа мечевите од полуфиналето.

Фатлум Жута го одбрани трофејот на боксерската манифестација „Златен гонг“

Екипа - 10.11.2012

Македонскиот боксер Фатлум Жута втора година последователно е освојувач на трофејот на традиционалната боксерска манифестација „Златен гонг“.

Златниот гонг за Фатлум Жута

МКД - 10.11.2012

Македонскиот боксер Фатлум Жута е освојувач на 42-то издание на престижниот боксерски турнир Златен гонг, чии финални борби се одржаа денеска во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Фатлум Жута го освои „Златниот Гонг 2012“

Утрински - 10.11.2012

За најдобар техничар беше прогласен Стефан Иванов од Бугарија, за најдобар странски боксер беше прогласен Давид Берна од Унгарија, a за најдобар македонски боксер Сашо Лескароски Најдобар на 42.то ...

Спортски манифестации за 13 Ноември

Cooltura - 10.11.2012

Денеска (10 ноември, сабота), во Малата сала во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, во Скопје, од 13 до 16 часот, ќе се одржат Финалните борби и доделување на главната награда во рамки на ...

Фатлум Жута го освои „Златниот Гонг 2012“

Хитпортал - 10.11.2012

М акедонскиот боксер Фатлум Жута е прогласен за најдобар на 42.то издание од Меѓународниот боксерски турнир „Златен Гонг“ кој изминативе два дена се одржа во Радовиш и во Скопје.

Фатлум Жута го одбрани Златниот Гонг

А1 On - 10.11.2012

Македонскиот боксер Фатлум Жута е прогласен за најдобар на 42.то издание од Меѓународниот боксерски турнир „Златен Гонг“ кој изминативе два дена се одржа во Радовиш и во Скопје.

Жута го одбрани тронот на Златниот гонг

+инфо - 10.11.2012

Македонскиот боксер Фатлум Жута ја одбрани титулата на Златниот гонг, откако беше прогласен за најдобар поединец на 42. издание на традиционалната боксерска манифестација.

Фатлум Жута освојувач на „Златниот гонг“

Сител - 10.11.2012

Денес во Спортскиот Центар "Борис Трајковски" под покровителство на Агенцијата за млади и спорт се одржа 42-от меѓународен турнир во бокс "Златен Гонг" 2012 година.

Резултати финале ЗЛАТЕН ГОНГ 2012

МРТ - 10.11.2012

Денес во Спортскиот Центар "Борис Трајковски" под покровителство на Агенцијата за млади и спорт се одржа 42-от меѓународен турнир во бокс "Златен Гонг" 2012 година.

“Златниот Гонг” повторно во рацете на Жута

Нетпрес - 10.11.2012

Македонскиот боксер Фатљум Жута и годинава го освои трофејот на традиционалниот боксерски турнир “Златен Гонг”. Тој беше прогласен за најдобар боксер на 42.

Србија откажа, доаѓа Романија

Дневник - 09.11.2012

Ќе настапат осум земји во Радовиш и во Скопје, а носителот на трофејот Фатлум Жута ќе ја предводи Македонија Романија се пријави, а Србија го откажа учеството со свои претставници на боксерскиот ...

Жута ќе го брани трофејот

Н.Македонија - 09.11.2012

„Златниот гонг“ беше многу значаен за подемот на македонскиот бокс, а на пример, кога боксуваше Аце Русевски, половина Куманово доаѓаше со музика да навива, се сеќава Зоран Михајлов, кој како ...

Стартува Златниот гонг

А1 On - 09.11.2012

Со полуфиналните борби во Радовиш денеска стартуваа 42-то издание на Златниот гонг. Една од најстарите спортски манифестации во нашата земјал Златниот Гонг годинава ќе се одржува во Радовиш и Скопје.

Стартува 42-то издание на Златниот гонг

Сител - 09.11.2012

Со полуфиналните борби во Радовиш денеска стартуваа 42-то издание на Златниот гонг. Една од најстарите спортски манифестации во нашата земјал Златниот Гонг годинава ќе се одржува во Радовиш и Скопје.

Традиционални спортски настани по повод 13 ноември на град Скопје

Skopje ID - 09.11.2012

Викендов, на неколку локации во градот Скопје, ќе се одржат традиционални спортски настани по повод 13 Ноември, Денот на ослободување на градот Скопје.

Гонгот ќе чукне во Радовиш и во Скопје

Вечер - 08.11.2012

На 42 по ред "Гонг" ќе настапат боксери од осум земји. Полуфиналните борби се денес во Радовиш (16 ч.), а финалето е закажано за в сабота во "Борис Трајковски" (12 ч.

„Златен гонг“ 42. пат

Н.Македонија - 07.11.2012

На годинашниот 42. турнир „Златен гонг“ ќе настапат 50 боксери од 11 земји - Албанија, БиХ, Бугарија, Романија, Србија, Унгарија, Црна Гора, Хрватска, Словенија и Косово БОКС - В ПЕТОК И В САБОТА ВО ...

Годинава „Златен гонг“ со 50 боксери од 11 земји

БезПардон - 07.11.2012

На годинешниот турнир во бокс „Златен Гонг“ ќе настапат 50 боксери од 11 земји. Ќе има боксери од Македонија, Албанија, БиХ, Бугарија, Романија, Србија, Унгарија, Хрватска, Словенија, Црна Гора и ...

„Златниот гонг“ со 46 боксери

Екипа - 06.11.2012

Традиционалната боксерска манифестација „Златен гонг“ претстојниов викенд ќе го има своето 42. издание, а на него, според најавите, ќе учествуваат 46 боксери од осум држави, и тоа Македонија, ...

Златен гонг со 46 боксери од осум земји и без парични награди

МКД - 06.11.2012

Најстарата боксерска манифестација, златен гонг ќе се одржи викендов во Радовиш и Скопје со вкупно 46 боксери од осум земји, информираше организацискиот одбор во пресрет на 42-издание на овој ...

„Гонг“ ќе ѕвони во Радовиш и во Скопје

Дневник - 06.11.2012

Боксерскиот турнир „Златен гонг“ ќе се одржи во Радовиш и во Скопје, в петок и в сабота. Радовиш, кој прв пат е организатор на ваков боксерски турнир, ќе биде домаќин на полуфиналните мечеви в петок ...

46 боксери на Златен гонг

А1 On - 06.11.2012

Боксерскиот турнир „Златен гонг“ ќе се одржи во Радовиш и во Скопје, в петок и в сабота. Радовиш, кој прв пат е организатор на ваков боксерски турнир, ќе биде домаќин на полуфиналните мечеви в петок ...

„Златен Гонг 2012“ со 46 боксери од осум земји

+инфо - 06.11.2012

Традиционалната меѓународна боксерска манифестација „Златен гонг“ викендов ќе се одржи по 42. пат, а на турнирот ќе настапат 46 натпреварувачи од осум земји.

Златниот гонг оваа година во Радовиш и во Скопје

Сител - 06.11.2012

Традиционалната боксерска манифестација „Златен гонг“ оваа година ќе се одржи на 9.ноември (петок) и на 10.ноември (сабота) во Радовиш и во Скопје.

46 натпреварувачи на Златен гонг 2012

МРТ - 06.11.2012

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт, денес се одржа прес-конференцијата по повод 42-то издание на манифестацијата Златен гонг 2012.

Пехари само за победниците

Вечер - 06.11.2012

Македонија има пријавено осум боксери меѓу кои и минатогодишниот освојувач на "Златниот гонг", Фатљум Жута (75 кг) Традиционалниот 42 боксерски турнир Златен гонг", што ќе се одржи од 9 до 10 ноември ...

Македонија со осум боксери на Златен Гонг

Точка - 06.11.2012

Македонија ќе настапи со осуммина боксери на 42. традиционален боксерски турнир Златен Гонг, кој од 8-ми до 11-ти ноември ќе се одржи во Радовиш и Скопје.

Македонија со осум боксери на Златен Гонг

Нетпрес - 06.11.2012

Македонија ќе настапи со осумина боксери на 42. традиционален боксерски турнир Златен Гонг, кој од 8 до 11 ноември ќе се одржи во Радовиш и Скопје. Моментно се пријавени 46 боксери од дест држави.

Боксери од осум државите учествуваат на традиционалниот „Златен гонг“

Хајд Парк - 06.11.2012

Традиционалната боксерска манифестација „Златен гонг“ по 42-ри пат ќе се одржи на 9 и 10 ноември. За учество на меѓународниот турнир, чии полуфинални борби ќе се одржат во Радовиш на 9 ноември, а ...

„Златен Гонг 2012“ со 46 боксери од осум земји

Курир - 06.11.2012

На Меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг“, која оваа година ќе се одржи во Радовиш и во Скопје, ќе настапат вкупно 46 натпреварувачи од осум држави.

Примислав Димовски: Гонгот е најстариот светски боксерски турнир

Курир - 06.11.2012

Оваа година сум вклучен во жири комисијата и тоа навистина ме радува. Сакам и во иднина да бидам вклучен во организацијата на оваа манифестација бидејќи Златниот гонг има вредности и претставува ...

Боксери од осум државите учествуваат на традиционалниот „Златен гонг“

Макфакс - 06.11.2012

Традиционалната боксерска манифестација „Златен гонг“ по 42-ри пат ќе се одржи на 9 и 10 ноември. За учество на меѓународниот турнир, чии полуфинални борби ќе се одржат во Радовиш на 9 ноември, а ...

46 боксери од осум земји на „Златен Гонг 2012“

Денешен - 06.11.2012

На Меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг“, која оваа година ќе се одржи во Радовиш и во Скопје, ќе настапат вкупно 46 натпреварувачи од осум држави.