TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: СДСМ не ги признава парламентарните и претседателските избори

24 Вести - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарни избори ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

Заев - СДСМ не ги признава изборите

Р.С.Европа - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес конференција веднаш по завршувањето на гласањето во 19 часот изјави дека главната опозициона парија не го признава изборниот процес.

Заев: Итно бараме формирање на техничка влада

Нова ТВ - 27.04.2014

„СДСМ не го признава изборниот процес“, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција на која е присутен и кандидатот за претседател Стево Пендаровски, по што следуваше силен аплауз од ...

Неделници - партиски предбрачен договор и возбудливи избори

Р.С.Европа - 27.04.2014

Глобус пишува за „предбрачниот договор“ меѓу ДУИ и ДПМНЕ, Република за тоа зошто Зоран Заев не може да биде премиер, а Фокус „Возбудливи избори“. Најновиот он-лајн магазин Глобус објавува напис ...

Заев: Ова е многу важен ден за Македонија

Утрински - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

СДСМ не ги признава изборите (ВИДЕО)

МКД - 27.04.2014

СДСМ не го признава изборниот процес, соопшти претседателот на партијата Зоран Заев на прес-конференцијата одржана веднаш по затворањето на избирачките места.

Светлата во СДСМ се изгаснаа во 19 часот

Утрински - 27.04.2014

Додека во ВМРО-ДПМНЕ еуфорично се прославуваше изборната победа, во партиското седиште на СДСМ многу бргу по затворањето на избирачките места настапи целосна тишина.

Заев: Посакувам многу успех на нашата земја

А1 On - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

Заев: Граѓаните се измамени! Не го признаваме изборниот процес!

Н.Македонија - 27.04.2014

Граѓаните се измамени! Не го признаваме изборниот процес, рече на прес конференцијата лидерот на СДСМ Зоран Заев. -На неколку минути по затворањето на избирачките места, соопштувам дека СДСМ и ...

Заев - СДСМ не ги признава изборите

Алсат-М - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес конференција веднаш по завршувањето на гласањето во 19 часот изјави дека главната опозициона парија не го признава изборниот процес.

Заев: СДСМ не го признава изборниот резултат, каков и да е

Кајгана - 27.04.2014

Без оглед на резултатите, СДСМ нема да го признае изборниот резултат, рече во недела на прес конференција по завршувањето на изборите лидерот на СДСМ Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев: Утре ќе одлучуваме за враќање на мандатите

А1 On - 27.04.2014

На новинарско прашање какви ќе бидат следните чекори на опозицијата, откако СДСМ и здружената коалиција објавија дека не ги признаваат изборните резултати за парламентарните и претседателските ...

Не го признаваме изборниот процес, бараме формирање техничка влада

Идивиди - 27.04.2014

Скопје, 27 април 2014 (МИА) - СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за избор на претседател на државата, изјави Зоран Заев, претседател на ...

Заев: Посакувам економски развој на Македонија во следниот период

Фактор - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

Заев: И посакувам успех на Македонија

+инфо - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето тој посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

СДСМ не ги признава изборите!

Фактор - 27.04.2014

Здружената опозиција предводена од СДСМ не ги признава изборите и бара итно да се формира техничка Влада, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев, на пресконференција веднаш по затворањето на гласачките ...

ВИДЕО Заев: Утре ќе одлучуваме за враќање на пратеничките мандати

+инфо - 27.04.2014

За можно враќање на пратеничките мандати ќе се одлучува во текот на утрешниот ден, одговори лидерот на СДСМ, Зоран заев, на новинарско прашање, какви ќе бидат следните чекори на опозицијата, откако ...

На кој начин нема да ги признае изборите, СДСМ ќе објави утре

Фактор - 27.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ноќеска нема да одржува повеќе пресконференции. Иако партиското раководство е во постојано заседавање, сепак никој не сака да коментира на кој начин ќе се ...

Во 19 часот Заев ќе се обрати

Либертас - 27.04.2014

Најавено е дека во 19 часот лидерот на СДСМ Зоран заев ќе одржи прес-конференција која ќе можете да ја проследите во живо на следниов ...

СДСМ не го признава изборниот процес и бара распишување на нови избори

Канал5 - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва објави дека неговата партија и Здружената Опозиција “нема да го признава изборниот процес ниту на парламентарните ниту на претседателските избори и бара формирање ...

Заев: Не ги признаваме ИЗБОРИТЕ!

Вечер - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

Изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев по гласањето на изборите

Сител - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

Заев: СДСМ не ги признава изборите

МРТ - 27.04.2014

СДСМ не го признава изборниот процес, соопшти претседателот на партијата Зоран Заев на прес-конференцијата одржана веднаш по затворањето на избирачките места.

Заев изгубен во просторот и времето- бомбаш самоубиец

Сител - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу. Ваков е ставот на експертската јавност и аналитичарите откако првиот човек на ...

Заев: СДСМ не го признава изборниот процес, бара формирање техничка влада

Сител - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за избор на претседател на државата, изјави Зоран Заев, претседател на СДСМ, неколку минути по ...

(ВИДЕО) Заев: Утре ќе одлучуваме за враќање на мандатите

Локално - 27.04.2014

На новинарско прашање какви ќе бидат следните чекори на опозицијата, откако СДСМ и здружената коалиција објавија дека не ги признаваат изборните резултати за парламентарните и претседателските ...

ВМРО-ДПМНЕ со контра-прес конференција го покри Заев на провладините телевизии

Либертас - 27.04.2014

Додека во 19 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев , зборуваше за нерегуларностите на изборите и кажа дека СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес, ниту за избор на претседател на ...

СДСМ утре ќе каже како нема да ги признае изборите – дали ќе се откажат од мандати?

МК News - 27.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ноќеска нема да одржува повеќе пресконференции. Иако партиското раководство е во постојано заседавање, сепак никој не сака да коментира на кој начин ќе се ...

Заев изгубен во просторот и времето - бомбаш-самоубиец

Вечер - 27.04.2014

Ваков е ставот на експертската јавност и на аналитичарите откако првиот човек на СДСМ излезе на прес-конференција со став дека СДСМ не го признава изборниот процес и испрати барање за формирање на ...

ЗАЕВ: Посакувам нашата земја да има забрзан економски развој

Телеграф - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ по гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево гласаше во изборното место во Основното училиште „Никола Вапцаров“ во ...

Заев: Граѓаните се измамени! Не признаваме вакви криминални избори!

Бриф - 27.04.2014

Граѓаните се измамени! Не го признаваме избориниот процес, рече на прес конференцијата пред малку лидерот на СДСМ Зоран Заев. -На неколку минути по затворањето на избирачките места, соопштувам дека ...

ЗОРАН ЗАЕВ: СДСМ не ги признава изборите

Телеграф - 27.04.2014

Власта на Никола Груевски го узурпираше правото на граѓаните на Република Македонија за слободно изразување на нивната воља, рече Зоран Заев СДСМ не го призна изборниот процес ниту парламентарни ...

Заев (ВИДЕО): Нема запирање, нашата борба продолжува!

Бриф - 27.04.2014

Одлуката на раководство на СДСМ за непризнавање на изборниот процес, која на прес конференција ја обзнани претседателот на партијата Зоран Заев, дочекана со аплауз од членовите, кандидатите за ...

СДСМ: Какви и да се резултатите, не ги признаваме!

Вистина.мк - 27.04.2014

Без оглед на резултатите, СДСМ нема да го признае изборниот резултат, изјави на прес конференција по завршувањето на изборите лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Избори 2011: СДСМ загуби, Црвенковски избегна одговорност

Вистина.мк - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу. Ваков е ставот на експертската јавност и аналитичарите откако првиот човек на ...

Сашо Клековски: Како до 13 април напладне за СДСМ изборите беа фер, а кога стигнаа резултатите се прекрши работата?

Вистина.мк - 27.04.2014

На 13 април Зоран Заев даде клучна изјава од избирачкото место кога посака „вака да продолжат изборите фер и демократски како што биле дотогаш“. Ја даде изјавата во моментот кога беше уверен дека ...

Божиновски: Заев го омаловажи народот, пред се гласачите на СДСМ

Вистина.мк - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

Ексклузивно: ЗОРАН ЗАЕВ во моментов и' се обраќа на јавноста!

Sky - 27.04.2014

Во моментов, во тек е прес конференција на лидерот на СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ Прес конференцијата се одржува во седиштето на СДСМ. Детали за прес конференцијата ...

Заев: Посакувам во наредниот период нашата земја да има забрзан економски развој

Република - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево гласаше во изборното место во основното училиште „Никола Вапцаров“ во Струмица. По гласањето посака многу среќа за сите граѓани и за Македонија.

ЗАЕВ ПОБАРА ТЕХНИЧКА ВЛАДА ШТО ЌЕ ОРГАНИЗИРА ФЕР ПАРЛАМЕНТАРНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ!

Sky - 27.04.2014

ЗАЕВ ПОБАРА ТЕХНИЧКА ВЛАДА ШТО ЌЕ ОРГАНИЗИРА ФЕР ПАРЛАМЕНТАРНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ! Заев овие избори ги нарече ...

Зоран Заев: Не ги признаваме изборите

Република - 27.04.2014

Власта на Никола Груевски го узурпираше правото на граѓаните на Република Македонија за слободно изразување на нивната воља, рече Зоран Заев. СДСМ не го призна изборниот процес ниту парламентарни ...

Како што се најавуваше, СДСМ не ги признава резултатите

Таратур - 27.04.2014

Она што вчера се најавуваше, денес се реализира, СДСМ не ги признава изборните резултати.„СДСМ не го признава изборниот процес“, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција на која е ...

Заев:СДСМ бара да се одржат нови избори!

За Се - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарни избори ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

Заев изгубен во просторот и времето- бомбаш самоубиец

Курир - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу. Ваков е ставот на експертската јавност и аналитичарите откако првиот човек на ...

Сашо Клековски: Како до 13 април напладне за СДСМ изборите беа фер, а кога стигнаа резултатите се прекрши работата?

Република - 27.04.2014

На 13 април Зоран Заев даде клучна изјава од избирачкото место кога посака „вака да продолжат изборите фер и демократски како што биле до тогаш“. Ја дава изјавата во моментот кога е уверен дека ...

Божиновски: Заев го омаловажи народот, пред сѐ гласачите на СДСМ

Република - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

Божиновски:Заев го омаловажи народот, пред се гласачите на СДСМ

Курир - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

Божиновски:Заев го омаловажи народот, пред се гласачите на СДСМ

Нетпрес - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

Заев: СДСМ не го признава изборниот резултат, каков и да е!

Макфакс - 27.04.2014

Без оглед на резултатите, СДСМ нема да го признае изборниот резултат, рече во недела на прес конференција по завршувањето на изборите лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: СДСМ не го признава изборниот резултат, каков и да е!

Актуелно24 - 27.04.2014

Без оглед на резултатите, СДСМ нема да го признае изборниот резултат, рече во недела на прес конференција по завршувањето на изборите лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев изгубен во просторот и времето- бомбаш самоубиец

Lider - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу. Ваков е ставот на експертската јавност и аналитичарите откако првиот човек на ...

Божиновски: Заев го омаловажи народот, пред се гласачите на СДСМ

Lider - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

На кој начин нема да ги признае изборите, СДСМ ќе објави утре

МКД Прес - 27.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ноќеска нема да одржува повеќе пресконференции. Иако партиското раководство е во постојано заседавање, сепак никој не сака да коментира на кој начин ќе се ...

Заев не го признава изборниот процес - бара нови избори

Maxim - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарни избори ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

Екпсерти: Заев во своето тонење сака да ја повлече и Македонија

Maxim - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу, коментира експертската јавност во земјава, откако претседателот на СДСМ, излезе ...

Заев: Утре ќе одлучиме дали ќе ги вратиме мандатите

Falanga - 27.04.2014

Очекуваме ВМРО-ДПМНЕ да преземе итна реакција, бидејќи секој одминат ден нанесува огромна штета на Македонија. На новинарско прашање какви ќе бидат следните чекори на опозицијата, откако СДСМ и ...

„Духови“ шетаат во седиштето на СДСМ во Бихаќка

Maxim - 27.04.2014

Празно е седиштето на СДСМ на „Бихаќка“ во Скопје. Откако претседателот на партијата Зоран Заев објави дека СДСМ нема да го признае денешниот изборен процес, членовите на партијата исчезнаа од ...

(ВИДЕО) Порака на СДСМ од Струмица: Заев премиер, Пендаровски претседател

Либертас - 26.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од завршниот митинг во кампањата за предвремените парламентарни кој вечерва се одржа во Струмица, упати порака дека во победничка Струмица, во недела ќе се слави победа со ...

(ВИДЕО) Заев премиер, Пендаровски претседател – силна порака од Струмица за в недела

Бриф - 26.04.2014

На вечерашниот граѓански собир кој се одржа во турското маало во Струмица се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев и кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево ...

Заев: Можни се промени ако одлучите што ви е во душата

Нова ТВ - 25.04.2014

Пораката на Заев народот на тајно гласање да му пресуди на владеењето на Груевски ја испрати претседателот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. -Само на пари мислат.

Заев: На Македонија ~ требаат промени

Дневник - 25.04.2014

Повик за промени пред прилепчани упати лидерот на СДСМ Зоран Заев. Kако што рече, на Македонија и требаат промени за нов почеток за сите во оваа земја. - Ова е борба за Македонија.

(ВИДЕО) Заев од Велес: В недела масовно, да се избориме за слобода и демократија!

А1 On - 25.04.2014

Вчера од големиот граѓански собир во Велес се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и носителот на третата изборна единица Марјанчо Николов.

Заев: Во недела ќе кажеме стоп на пропаѓањето на Македонија

Н.Македонија - 25.04.2014

Македонија е исправена пред избор без преседан во поновата историја на нашата земја. Во недела граѓаните нема да избираат помеѓу политички партии и нивни кандидати, нема да избираат помеѓу левица и ...

Црно фаталистичко сценарио на Заев за уривање на изборите во недела

Алфа - 25.04.2014

Црно фаталистичко сценарио на дел од раководството на СДСМ за денот на изборите. Алфа неофицијално дознава дека лидерот на опозицијата Зоран Заев, заедно со дел од своите најблиски соработници ...

Заев: Гласањето в недела ја одредува иднината на Македонија

Н.Македонија - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска побара граѓаните в недела на предвремените парламентарни и на вториот круг од претседателските избори да гласаат за промени и за нов почеток на Македонија и да ја ...

Заев: Од кравите на Индиецот полето не се гледа!

А1 On - 25.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција, зборувајќи за, како што рече, криминалите на власта, изјави дека „кумот е човекот кој веројатно повеќе пати го има бакнато Субрата Рој ...

Заев: Гласањето в недела ja одредува иднината на Македонија

Алсат-М - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска побара граѓаните в недела на предвремените парламентарни и на вториот круг од престседателските избори да гласаат за промени и за нов почеток на Македонија и да ја ...

(ВИДЕО) Заев: Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски

А1 On - 25.04.2014

Пораката ја испрати претседателот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. -Само на пари мислат. Државата ние во прашање, рече претседателот Заев пред жителите на Богданци.

(ВИДЕО) Порака на СДСМ од Струмица: Заев премиер, Пендаровски претседател

А1 On - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од завршниот митинг во кампањата за предвремените парламентарни кој вечерва се одржа во Струмица, упати порака дека во победничка Струмица, во недела ќе се слави победа со ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев од Велес: В недела масовно, да се избориме за слобода и демократија!

+инфо - 25.04.2014

Вечерва од големиот граѓански собир во Велес се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и носителот на третата изборна единица Марјанчо Николов.

Заев: Царот е гол, граѓаните се на потег

+инфо - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната пресконференција одговарајќи на новинарски прашања истакна дека експертизата од аудио снимките кои СДСМ ги презентираше на пресконференција пред неколку дена ...

Заев побара од граѓаните да гласаат за промени

Фактор - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев побара граѓаните в недела на предвремените парламентарни и на вториот круг од претседателските избори да гласаат за промени и за нов почеток на Македонија и да ја ...

ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО Заев: Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски

+инфо - 25.04.2014

Народот на тајно гласање в недела да му пресуди на Гуевски, е пораката која ја испрати лидерот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. - Само на пари мислат.

Заев од Велес: В недела масовно, да се избориме за слобода и демократија!

Локално - 25.04.2014

Вечерва од големиот граѓански собир во Велес се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и носителот на третата изборна единица Марјанчо Николов.

СКАНДАЛОЗНО: Заев со сценарио за пропаѓање на изборите

Сител - 25.04.2014

Зоран Заев и СДСМ подготвуваат деструктивно сценарио за рушење на изборите во недела, партијата да не признае пораз, а Заев да го задржи претседателското место во партијата.

Заев: Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски

Либертас - 25.04.2014

Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски е пораката што ја испрати претседателот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. -Само на пари мислат.

Заев: Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски

Локално - 25.04.2014

Народот на тајно гласање в недела да му пресуди на Гуевски, е пораката која ја испрати лидерот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. - Само на пари мислат.

СДСМ од Струмица и Гевгелија повика на масовна излезност

Локално - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од завршниот митинг во кампањата за предвремените парламентарни кој вечерва се одржа во Струмица, упати порака дека во победничка Струмица, во недела ќе се слави победа со ...

Заев ги повика граѓаните в недела да гласаат за промени

Телеграф - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ рече дека в недела Македонија ќе одлучи каква судбина сака Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска побара граѓаните в недела, на предвремените парламентарни и на вториот круг од ...

(ВИДЕО) Заев: Народот на тајно гласање да му пресуди на Груевски

Бриф - 25.04.2014

Пораката ја испрати претседателот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. -Само на пари мислат. Државата ние во прашање, рече претседателот Заев пред жителите на Богданци.

ЗАЕВ: Ќе ја направам Македонија земја на среќни луѓе

Телеграф - 25.04.2014

Ќе ја зголемиме социјалната помош и додатокот за трето дете за 40 проценти. На секој маж со наполнети 64 и на секоја жена со 62 години ќе им дадеме пензија, без разлика дали имаат стаж, порача Заев ...

„Република“: Како карневалскиот самурај се претвори во политичко десперадо

Вистина.мк - 25.04.2014

Зо­што Зо­ран За­ев не мо­же да би­де пре­ми­ер на Ма­ке­до­ни­ја? Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер ...

Заев ги повика граѓаните масовно да гласаат за слобода на Македонија

Тера - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за претседател на коалицијата предводена од партијата, Стево Пендаровски, во четвртокот остварија средба со граѓани на собир што се одржа во Велес од ...

Пеколен план на Зоран Заев – за да се спаси самиот ќе ја урива Македонија

Вистина.мк - 25.04.2014

Зоран Заев заедно со дел од раководството на СДСМ веќе одлучиле да се обидат да ги урнат превремените и претседателските избори во недела. Одлуката е донесена од страна најтесното раководство на ...

Заев: Македонија во недела одлучува за својата судбина

Тера - 25.04.2014

Македонија во недела одлучува за својата судбина, избира дали ќе ја поддржи борбата за слобода и правото на подобар живот на граѓаните или ќе го алиментира општиот државен грабеж, изјави во петок на ...

Заев од Велес: В недела масовно, да се избориме за слобода и демократија! (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 25.04.2014

Вечерва од големиот граѓански собир во Велес се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и носителот на третата изборна единица Марјанчо Николов.

Како карневалскиот самурај се претвори во политички десперадо

Република - 25.04.2014

Зо­што Зо­ран За­ев не мо­же да би­де пре­ми­ер на Ма­ке­до­ни­ја? Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер ...

„Република“: Како карневалскиот самурај се претвори во политичко десперадо

Курир - 25.04.2014

Зо­што Зо­ран За­ев не мо­же да би­де пре­ми­ер на Ма­ке­до­ни­ја? Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер ...

„Република“: Како карневалскиот самурај се претвори во политичко десперадо

За Се - 25.04.2014

Зо­што Зо­ран За­ев не мо­же да би­де пре­ми­ер на Ма­ке­до­ни­ја? Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер ...

Зошто Зоран Заев не може да биде премиер на Македонија

Press24 - 25.04.2014

Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер при­мил еден и пол ми­ли­он евра по­ткуп за про­даж­ба на бан­ка во ...

Заев ги повика граѓаните масовно да гласаат за слобода на Македонија

Хајд Парк - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за претседател на коалицијата предводена од партијата, Стево Пендаровски, во четвртокот остварија средба со граѓани на собир што се одржа во Велес од ...

„Промени за нов почеток“, ама на Бихаќка

Република - 25.04.2014

„Ва­ши­те со­вет­ни­ци под ит­но да ви ги вра­тат па­ри­те!“ ова е еден од за­јад­ли­ви­те ко­мен­та­ри на дов­че­раш­ни­те пар­ти­ски пр­вен­ци до ра­ко­водс­тво­то на СДСМ, јас­на по­ра­ка по ...

Заев ги повика граѓаните масовно да гласаат за слобода на Македонија

Portal - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за претседател на коалицијата предводена од партијата, Стево Пендаровски, во четвртокот остварија средба со граѓани на собир што се одржа во Велес од ...

Заев со грчка поддршка во обид да ги делегитимира изборите

Нетпрес - 25.04.2014

Сигурни дека в недела не ги чека ништо освен пораз Социјалдемократите на 27-ми април го чекаат со подготвено сценарио за делегитимирање на претседателските и предвремени парламентарни избори.

Пеколен план на Зоран Заев – за да се спаси самиот, ќе ја урива Македонија

Република - 25.04.2014

Зоран Заев заедно со дел од раководството на СДСМ веќе одлучиле да се обидат да ги урнат превремените и претседателските избори во недела. Одлуката е донесена од страна најтесното раководство на ...

Скандалозно: Заев со сценарио за пропаѓање на изборите

Курир - 25.04.2014

Зоран Заев и СДСМ подготвуваат деструктивно сценарио за рушење на изборите во недела, партијата да не признае пораз, а Заев да го задржи претседателското место во партијата.

Дебаклот не им ја намали ароганцијата

Република - 25.04.2014

За­ев и Ше­ке­рин­ска про­дол­жи­ја со гу­бит­нич­ка­та стра­те­ги­ја на агре­сив­но по­ни­жу­ва­ње на не­и­сто­мис­ле­ни­ци­те сме­тај­ќи де­ка на тој на­чин ќе ја отфр­лат од­го­вор­но­ста за ...

Зошто Заев не може да биде премиер?

Република - 25.04.2014

Во сеп­тем­ври иста­та го­ди­на, ко­га бе­ше уап­сен за слу­ча­јот „Гло­бал“, За­ев ста­на вр­ши­тел на долж­но­ста пре­тсе­да­тел на СДСМ или, ка­ко што го на­ре­че опо­зи­ци­ја­та, чу­вар на ...

Како Заев би ја претставувал Македонија?

Република - 25.04.2014

Едно од прашањата кое си го поставуваат голем број од македонските граѓани се однесува на начинот на кој што Заев би ја претставувал земјата на евентуални средби со светски лидери како Обама, Меркел, ...

СДСМ со сценарио за пропаѓање на изборите

За Се - 25.04.2014

Зоран Заев и СДСМ подготвуваат деструктивно сценарио за рушење на изборите во недела, партијата да не признае пораз, а Заев да го задржи претседателското место во партијата.

Заев: Македонија во недела одлучува за својата судбина

Portal - 25.04.2014

Македонија во недела одлучува за својата судбина, избира дали ќе ја поддржи борбата за слобода и правото на подобар живот на граѓаните или ќе го алиментира општиот државен грабеж, изјави во петок на ...

Пишев: Струмичани наместо тендерите на Заев да изберат програма за развој и прогрес

Курир - 25.04.2014

Зоран Заев долги години молчи за своите неморални скандали со делење на тендери на нeговата фамилија и блиски соработници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ Струмица.

ЗАЕВ: Од кравите на Индиецот полето не се гледа!

Sky - 25.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција, зборувајќи за, како што рече, криминалите на власта, изјави „кумот е човекот кој веројатно повеќе пати го има бакнато Субрата Рој и од ...

ЗАЕВ: Опозицијата нема повеќе да дозволи да биде алиби на оваа пљачка, на овој криминал, на ова уништување на ...

Sky - 25.04.2014

На денешната прес-конференција, претседателот на СДСМ Зоран Заев, одговарајќи на медиумско прашање дали ги демантира шпекулациите дека за денот на изборите се подготвуваат некакви сценарија коишто ...

Заев: Народот да му пресуди на груевски! (галерија)

Sky - 25.04.2014

Пораката ја испрати претседателот на СДСМ во Богданци, каде што е на средби попладнево. -Само на пари мислат. Државата ние во прашање, рече претседателот Заев пред жителите на Богданци.

Заев ги повика граѓаните масовно да гласаат за слобода на Македонија

Макфакс - 25.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за претседател на коалицијата предводена од партијата, Стево Пендаровски, во четвртокот остварија средба со граѓани на собир што се одржа во Велес од ...

Заев: Македонија во недела одлучува за својата судбина

Макфакс - 25.04.2014

Македонија во недела одлучува за својата судбина, избира дали ќе ја поддржи борбата за слобода и правото на подобар живот на граѓаните или ќе го алиментира општиот државен грабеж, изјави во петок на ...

„Република“: Како карневалскиот самурај се претвори во политичко десперадо

Денешен - 25.04.2014

Зо­што Зо­ран За­ев не мо­же да би­де пре­ми­ер на Ма­ке­до­ни­ја? Отка­ко не ус­пеа да ја убе­ди ма­ке­дон­ска­та јав­ност во про­вид­на­та ма­ни­пу­ла­ци­ја де­ка Гру­ев­ски ка­ко опо­зи­ци­о­нер ...

Скандалозно: Заев со сценарио за пропаѓање на изборите

Lider - 25.04.2014

Зоран Заев и СДСМ подготвуваат деструктивно сценарио за рушење на изборите во недела, партијата да не признае пораз, а Заев да го задржи претседателското место во партијата.

Заев со сценарио за пропаѓање на изборите

Денешен - 25.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Премиерот Никола Груевски веќе неколку дена предупредуваат дека СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела, со ...

Заев: В недела масовно, да се избориме за слобода и демократија

Falanga - 25.04.2014

За Македонија вреди да се бориме. Синоќа од големиот граѓански собир во Велес се обратија претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и носителот на третата изборна ...

Зошто Зоран Заев не може да биде премиер на Македонија

Maxim - 25.04.2014

Откако не успеа да ја убеди македонската јавност во провидната манипулација дека Груевски како опозиционер примил еден и пол милион евра поткуп за продажба на банка во времето кога на власт била ...

Заев си оди, се враќа Црвенковски или Пендаровски

Falanga - 25.04.2014

По­тре­ба­та за це­лос­на ре­кон­струк­ци­ја на пар­ти­ја­та спо­ред поз­на­та­та изре­ка „ри­ба­та смр­ди од гла­ва­та“, тре­ба да поч­не од вр­вот на твор­ци­те на ка­та­стро­фал­на­та ...

СКАНДАЛ: Заев прочитан! - веќе се знаат неговите планови за рушење на изборите

Maxim - 25.04.2014

Зоран Заев и СДСМ подготвуваат деструктивно сценарио за рушење на изборите во недела, партијата да не признае пораз, а Заев да го задржи претседателското место во партијата.

Заев: Груевски да ја почитува правдата

Утрински - 24.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата што ја одржа во Струмица го повика премиерот Никола Груевски да се соочи со правдата, бидејќи, како што рече Заев, ако пред осум години ветил ...

Заев: Нема да спроведуваме политички реваншизам

Дневник - 24.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на средба со граѓаните на скопската општина Аеродром рече дека неговата партија по победата на изборите нема да се одмаздува и да спроведува политички реваншизам.

Сценарио за инциденти и непризнавање на изборите на 27 април?

Дневник - 24.04.2014

Дали опозицискиот СДСМ на чело со лидерот Зоран Заев веќе има договорено сценарио за предизвикување политичка криза во случај на пораз на 27 април, и на парламентарните избори и на претседателските ...

Пендаровски: Најбитно е што помасовно да се излезе на 27 април

А1 On - 24.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија од СДСМ Стево Пендаровски очекува во вториот круг на 27. април масовна излезеност зашто 40-ина насто гласачи се опозициски определени, рече вчера на ...

Заев: Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија

Фокус - 24.04.2014

Тој упати апел до граѓаните на Македонски Брод, на 27-ми април уште помасовно да излезат на гласање Ви носам еден абер. Груевски веќе не може да биде на власт! Фатен е во криминал и пораката ќе ...

Груевски: Заев само за на маскембал е самурај!

Фокус - 24.04.2014

Премиерот праша ако Заев е толку сигурен дека ќе биде премиер, зошто не си даде оставка од градоначалничкото место во Струмица Премиерот Никола Груевски вчера пред кумановчани зборуваше за најавите ...

(ВИДЕО) Заев од струмичко: Груевски да си замине од премиерската функција, само така ќе и помогне на Македонија

А1 On - 24.04.2014

По неасфалтираните калливи улички жителите на с. Иловица го прошетаа претсетдателот на СДСМ, Зоран Заев, за да види, како што рекоа тие дека во нивната Иловица одамна времето застанало.

Зоран Заев за „Слободен печат“: На мафијашката банда да ѝ кажеме – доста е!

+инфо - 24.04.2014

На 27 април граѓаните одлучуваат дали ќе ѝ дозволат на оваа криминална структура што ја владее Македонија осум години, и понатаму да ја уништува државата.

ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО Заев од струмичко: Само Груевски ако си замине од премиерската функција, ќе и помогне на Македонија

+инфо - 24.04.2014

По неасфалтираните калливи улички жителите на струмичкото село Иловица го прошетаа претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за да види, како што рекоа тие, дека во нивната Иловица одамна времето застанало.

Митинг на СДСМ во Прилеп

МРТ - 24.04.2014

Ние сме на страната на правдата,ние сме на страната на вистината,ние сме на страната на љубовта кон оваа наша Македонија, беше речено на митингот на СДСМ во Прилеп.

Пендаровски: „На 27-ми април ќе има масовна излезност“

Либертас - 24.04.2014

Стево Пендаровски очекува во вториот круг на 27-ми април масовна излезност зашто 40-ина отсто гласачи се опозициски определени. Упати порака до гласачите Албанци кои не излегоа во првиот изборен ...

Сценарио за инциденти и непризнавање на изборите на 27 април?

МК News - 24.04.2014

Дали опозицискиот СДСМ на чело со лидерот Зоран Заев веќе има договорено сценарио за предизвикување политичка криза во случај на пораз на 27 април, и на парламентарните избори и на претседателските ...

Заев: Не поднесувам оставка од градоначалничката функција!

Канал5 - 24.04.2014

Денеска од Струмица Заев одговори дека нема намера да поднесе оставка од градоначалничката функција. Лидерот на СДСМ Зоран Заев тоа го кажа како одговор на прашањето дали ќе поднесе оставка ако ...

(ВИДЕО)Заев од струмичко: Груевски да си замине од премиерската функција, само така ќе и помогне на Македонија

Локално - 24.04.2014

По неасфалтираните калливи улички жителите на с. Иловица го прошетаа претсетдателот на СДСМ, Зоран Заев, за да види, како што рекоа тие дека во нивната Иловица одамна времето застанало.

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица, ќе си поднесеш ли оставка?

Вечер - 24.04.2014

Груевски додаде дека СДСМ и Заев уште сега знаат што мисли народот и колку е подготвен да им ја даде довербата, па уште сега размислуваат да објават дека нема да ги признаат резултатите во недела ...

Заев од струмичко: Oди си Груевски и спаси ја Македонија!

Бриф - 24.04.2014

По неасфалтираните калливи улички жителите на с. Иловица го прошетаа претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за да види, како што рекоа тие дека во нивната Иловица одамна времето застанало.

ЗАЕВ: Понудивме кандидат за претседател, да ти е мерак да го гласаш

Телеграф - 24.04.2014

Ние сме на страната на вистината, на страната на правдата. Понудивме чесен пристап и концепт пред граѓаните, истакна Заев на митингот во Штип СДСМ вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Ацо ...

ЗАЕВ: Бараме поддршка за промени и нова надеж

Телеграф - 24.04.2014

Заев упати порака до Албанците во земјава дека бојкотот од првиот круг нема да им донесе ништо добро ако го повторат и во вториот круг Нудиме концепт кој се вика да ја вратиме средната класа.

Заев ги повика прилепчани на „борба“ за промени

Тера - 24.04.2014

„Ова е борба за Македонија. Ваква отворена борба немало, а вие прилепчани многу добро знаете што значат и како се водат борбите. Оваа е борба за промени, за нов почеток, за иднината на нашите деца", ...

ФОТО: Заев ги остави струмичани во кал и ѓубре

Вистина.мк - 24.04.2014

Улици со дупки, кал, ѓубре и насобрана вода. Фотографиите кои ни ги испратија загрижени струмичани покажуваат во какви услови живеат граѓаните за кои Заев вети дека ќе работи посветено, објави Канал ...

Пишев: Заев да одговори дали е најбогатиот градоначалник и најбогатиот социјалдемократ на Балканот?!

Вистина.мк - 24.04.2014

Денеска очекував на одржаната прес конференција Зоран Заев да одговори на прашањата што му ги поставуваме со години, но за жал не добивме одговор, истакна Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев ги повика прилепчани на „борба“ за промени

Portal - 24.04.2014

„Ова е борба за Македонија. Ваква отворена борба немало, а вие прилепчани многу добро знаете што значат и како се водат борбите. Оваа е борба за промени, за нов почеток, за иднината на нашите деца“, ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица ќе си поднесеш ли оставка?

За Се - 24.04.2014

Премиерот на Владата на РМ и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Куманово јавно му постави прашање на претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Заев ги повика прилепчани на „борба“ за промени

Хајд Парк - 24.04.2014

„Ова е борба за Македонија. Ваква отворена борба немало, а вие прилепчани многу добро знаете што значат и како се водат борбите. Оваа е борба за промени, за нов почеток, за иднината на нашите деца“, ...

Димовски: СДСМ има намера да ја втурне Македонија во голема политичка криза

Таратур - 24.04.2014

„Имајќи предвид дека огромно мнозинство од граѓаните на Република Македонија не ги поддржуваат политиките на Зоран Заев и СДСМ, тие сериозно се подготвуваат за сценарио со кое нема да ги признаат ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Зоран Заев на ИТНА прес конференција во 13 и 30 од Струмица!

Sky - 24.04.2014

Денеска, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ќе одржи прес конференција, во просториите на Општинскиот изборен штаб на СДСМ, во Струмица (зграда спроти летниот Амфитеатар во Струмица), со почеток во ...

Галерија: Заев ги остави струмичани во кал и ѓубриво

Курир - 24.04.2014

Улици со дупки, кал, ѓубре и насобрана вода. Фотографиите кои ни ги испратија загрижени струмичани покажуваат во какви услови живеат граѓаните за кои Заев вети дека ќе работи посветено.

Заев ги остави струмичани во кал и ѓубриво (ФОТО)

Република - 24.04.2014

Улици со дупки, кал, ѓубре и насобрана вода. Фотографиите кои ни ги испратија загрижени струмичани покажуваат во какви услови живеат граѓаните за кои Заев вети дека ќе работи посветено, објави Канал ...

Пишев: Заев да одговори дали е најбогатиот градоначалник и најбогатиот социјалдемократ на Балканот?!

Курир - 24.04.2014

Денеска очекував на одржаната прес конференција Зоран Заев да одговори на прашањата што му ги поставуваме со години, но за жал не добивме одговор, истакна Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ.

Пишев: Обидот на Заев да ги забошоти неговите афери нема да му успее

Нетпрес - 24.04.2014

Денеска очекував на одржаната прес конференција Зоран Заев да одговори на прашањата што му ги поставуваме со години, но за жал не добивме одговор, истакна Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев од струмичко обзнани како Груевски може да и помогне на Македонија (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 24.04.2014

По неасфалтираните калливи улички жителите на с. Иловица го прошетаа претсетдателот на СДСМ, Зоран Заев, за да види, како што рекоа тие дека во нивната Иловица одамна времето застанало.

Заев од Велес: „На 27 април може се да заврши и притисок и уцени и конечно да дојде слободата за граѓаните“

Дума - 24.04.2014

Со овие зборови го почна своето обракање вечерва во Велес лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тој пред велешани рече дека сите во Македонија знаат дека работата не чини, дека не тече мед и млеко, и затоа се ...

Заев ги повика прилепчани на „борба“ за промени

Макфакс - 24.04.2014

„Ова е борба за Македонија. Ваква отворена борба немало, а вие прилепчани многу добро знаете што значат и како се водат борбите. Оваа е борба за промени, за нов почеток, за иднината на нашите деца“, ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица ќе си поднесеш ли оставка

Денешен - 24.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг во Куманово јавно му постави прашање на претседателот на СДСМ Зоран Заев. - Еве, јавно го прашувам, ако тој изгуби во Струмица на 27-ми ...

Груевски: Ако СДСМ загуби во Струмица, дали Заев ќе поднесе оставка

Falanga - 24.04.2014

Тој потсети дека неколу пати досега јавно го повикал Заев да си поднесе оставка од градоначалничката функција ако бил толку убеден дека ќе биде идниот премиер.

СДСМ подготвува сценарио за инциденти и непризнавање на резултатите на изборите на 27-ми април?

Falanga - 24.04.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ вчера објави дека има индиции оти СДСМ веќе има детално сценарио. Дали опозицискиот СДСМ на чело со лидерот Зоран Заев веќе има договорено сценарио за предизвикување политичка ...

Ако ја изгубиш Струмица ќе се повлечеш ли? - Груевски чека одговор од Заев

Maxim - 24.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг на коалициајта За подобра Македонија во Куманово јавно му постави прашање на Заев, дали е подготвен да си поднесе оставка од ...

Институциите за случајот Македонска банка

24 Вести - 23.04.2014

Јавниот обвинител Марко Зврлевски најавува прес конференција во врска со опозициските обвинувања против премиерот за перење пари преку продажбата на Македонска банка.

Заев и Пендаровски во Карпош: Гласајте за слобода на 27 април

Нова ТВ - 23.04.2014

Вие покажавте дека си ја сакате државата. Вие сте предвесникот на промените. Вие извојувавте двојна победа. Затоа сакам да испратам една порака од слободарски Карпош.

Заев: Добивам закани дирекно од власта- не се плашам

Нова ТВ - 23.04.2014

На синоќешното гостување на телевисија Вести 24, претседателот на СДСМ, Зоран Заев на прашањето дека добивал закани по објавувањето на аудио-снимката, одговори дека му се заканувала дирекно власта и ...

Заев - За три месеци ВМРО-ДПМНЕ се збогатила за 1,6 милиони евра

Р.С.Европа - 23.04.2014

Претседателот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција во партиското седиште во Скопје соопшти дека за само три месеци владејачката ВМРО-ДПМНЕ дошла до имот во вредност од над ...

На 27.април, граѓаните ќе го казнат Заев, реагира ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 23.04.2014

Како што се наближува денот на изборите, толку СДСМ и Зоран Заев ги фаќа се поголема паника. Заради тоа во јавноста изнесуваат се поголеми манипулации и лаги.

Нови афери и меѓусебни обвинувања

Р.С.Европа - 23.04.2014

Заев соопшти дека за само три месеци ВМРО-ДПМНЕ дошла до имот во вредност од над 1,6 милиони евра. Владејачката партија одговори дека за целиот купен имот има документација.

Заев од Прилеп: Криминалот излезе на виделина

Нова ТВ - 23.04.2014

- Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна Македонија, невремето поминува, но оваа елементарна непогода која ја зафати Македонија овие 8 години може ...

Заев во Карпош: Граѓаните заслужуваат да живеат во демократска Македонија

Утрински - 23.04.2014

Враќање на парите на граѓаните е концептот со кој лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа побара поддршка на предизборниот митинг во скопски Карпош. - Враќање на ДДВ кон граѓаните – ќе враќаме годишно 130 ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ купила имот вреден 1,6 милиони евра

Утрински - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес-конференција обвини дека за само три месеци пред претседателски избори, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ дошла до имот вреден над 1,6 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има сценарио за непризнавање на изборите

Телма - 23.04.2014

СДСМ сериозно подготвуваат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела. Ним им е јасно дека огромното мнозинство од граѓаните не ги ...

Заев: Сум бил земјоделец, ги знам маките на народот

Утрински - 23.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска ја посети општина Македонски Брод и на граѓаните им ја претстави програмата на неговата партија. Истакна дека промените што ги нуди СДСМ се со цел да им ...

Пендаровски ги повика граѓаните од сите етнички заедници да излезат на гласање

Утрински - 23.04.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски вечерва на митинг во Битола ги повика сите граѓани и сите етнички заедници во Македонија да излезат на гласање и да ги поддржат опозициските ...

Заев: Нудиме концепт за подобра иднина

Дневник - 23.04.2014

Од Kуманово ја испраќаме пораката на надежта, на слободата и на демократијата по сите дијагонали во Македонија. Ова е наша земја и има право да има надеж, да има нов почеток, да има промени, порача ...

Заев: Власта ми се заканува, ама око не ми трепнува!

Фокус - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ нема да се повлече доколку ги изгуби изборите Реков да престанат заканите кон мене, кон моето семејство, пријателите и кон социјалдемократите.

Скандал:СДСМ со фалсификат во раце,не се бираат средства за напад

Алфа - 23.04.2014

Скандалозно: СДСМ и Заев се фатени на дело. Соочен со дебакл на престојните избори, лидерот на опозицијата не бира средства со кои го напаѓа противникот. Вчера тој беше фатен во лага.

Заев: Не е дозволиво да се гласа за премиер вовлечен во крупни криминали

А1 On - 23.04.2014

Зоран Заев ги отфрли обвинувањата на Илија Димовски, дека СДСМ сериозно подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела.

Заев:Сум бил земјоделец, ги знам маките на народот

Н.Македонија - 23.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска ја посети општина Македонски Брод и на граѓаните им ја претстави програмата на неговата партија Истакна дека промените што ги нуди СДСМ се со цел да им ...

Заев: Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија

А1 On - 23.04.2014

Македонски Брод е подготвен за промени, за нов почеток. Смачено ни е од лажни ветувања – вака граѓаните на Македонски Брод го пречекаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој денеска од овој град ...

(ВИДЕО) Заев: Криминалот излезе на виделина! Груевски не може да остане на власт!

А1 On - 23.04.2014

Со овации и аплаузи, на нозе, Битола и Прилеп кажаа дека се подготвени за промени, за нов почеток. Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна ...

ГАЛЕРИЈА Заев: Борбата ќе продолжи се додека Груевски не си замине

+инфо - 23.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев пред граѓаните на Карпош испрати порака дека слободата ќе биде прва мерка после 27 април. -Вие покажавте дека си ја сакате државата. Вие сте предвесникот на промените.

Заев: Ми се закануваат, ама не се плашам

Фактор - 23.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев вели дека има закани за него и неговото семејство, но додава дека од нив „око не му трепнува“. „Реков да престанат заканите кон мене, кон моето семејство, ...

Заев: Власта ми се заканува, ама не сум уплашен

+инфо - 23.04.2014

Реков да престанат заканите кон мене, кон моето семејство, пријателите и кон социјалдемократите. И толку! Немам намера дополнително да сеам страв, ама ниту окото нема да ми трепне, изјави вчера ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ спрема сценарио за изборни инциденти!

Фактор - 23.04.2014

СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Не е дозволиво да се гласа за премиер вовлечен во крупни криминали

+инфо - 23.04.2014

Како апсолутна невистина, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги отфрли обвинувањата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска беа пласирани од директорот на Центарот за комуникации на оваа партија, Илија ...

ГАЛЕРИЈА Заев: Груевски е фатен во криминал, одговорност мора да има

+инфо - 23.04.2014

Ви носам еден абер. Груевски веќе не може да биде на власт! Фатен е во криминал и пораката ќе стигне до сите граѓани во Македонија. Ние сме земја - кандидат за членка на ЕУ.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев: Криминалот излезе на виделина, Груевски не може да остане на власт!

+инфо - 23.04.2014

Со овации и аплаузи, Битола и Прилеп го пречекаа лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој им порача на граѓаните да се прилепат кон промените, и кон желбата за подобар живот, за просперитетна Македонија.

(Видео) Заев: Света работа е да се бориш за слободата на Македонија!

Либертас - 23.04.2014

Вие покажавте дека си ја сакате државата. Вие сте предвесникот на промените. Вие извојувавте двојна победа. Затоа сакам да испратам една порака од слободарски Карпош.

Заев: Јас сум на страната на правдата, на страната на вистината и ќе се борам до крај!

Локално - 23.04.2014

Реков да престанат заканите кон мене, кон моето семејство, пријателите и кон социјалдемократите. И толку! Немам намера дополнително да сеам страв, ама ниту окото нема да ми трепне, изјави вчера ...

Боцевски: Заев пропаѓа во сопствената промашена стратегија

Сител - 23.04.2014

Дали Заев сам фалсификувал документи или во тоа му помогнал криминалец осомничен токму за фалсификати и затајување на данок? ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш потсетува дека документите кои лидерот на СДМС ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не поминува, граѓаните не веруваат во неговите лаги

Либертас - 23.04.2014

Како што се наближува денот на изборите, толку СДСМ и Зоран Заев ги фаќа се поголема паника. Заради тоа во јавноста изнесуваат се поголеми манипулации и лаги.

Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија

Локално - 23.04.2014

Македонски Брод е подготвен за промени, за нов почеток. Смачено ни е од лажни ветувања – вака граѓаните на Македонски Брод го пречекаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој денеска од овој град ...

Заев: Груевски е фатен во криминал, одговорност мора да има

Либертас - 23.04.2014

Ви носам еден абер. Груевски веќе не може да биде на власт! Фатен е во криминал и пораката ќе стигне до сите граѓани во Македонија. Ние сме земја – кандидат за членка на ЕУ.

Криминалот излезе на виделина! Груевски не може да остане на власт!

Локално - 23.04.2014

Со овации и аплаузи, на нозе, Битола и Прилеп кажаа дека се подготвени за промени, за нов почеток. Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна ...

(ВИДЕО) Заев: Криминалот излезе на виделина

Либертас - 23.04.2014

Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна Македонија, порача вечерва од Прилеп претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ЗАЕВ: Граѓаните не заслужуваат да живеат во недемократска и криминална Македонија

Телеграф - 23.04.2014

Враќање на ДДВ кон граѓаните – ќе враќаме годишно 130 милиони евра. За секој граѓанин кој зема плата до 12.000 денари, персоналниот данок кој што работодавачот го уплаќа во државата, државата ќе го ...

Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија

Бриф - 23.04.2014

Македонски Брод е подготвен за промени, за нов почеток. Смачено ни е од лажни ветувања – вака граѓаните на Македонски Брод го пречекаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој денеска од овој град ...

ЗАЕВ: Ги знам маките на народот

Телеграф - 23.04.2014

Знам колку е важно за еден млад човек да има сигурна работа, да може да формира семејство, да биде среќен. Нашата цел е токму тоа, изјави Заев Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска ја посети ...

Пендаровски ги повика граѓаните од сите етнички заедници да излезат на гласање

Телеграф - 23.04.2014

Ние на 27 април ќе оствариме сигурна двојна победа. Каков и да биде изборниот резултат, според сите проценки битката за враќање на Македонија на нормален колосек ќе трае многу подолго, додаде ...

(ВИДЕО) Криминалот излезе на виделина! Груевски не може да остане на власт!

Бриф - 23.04.2014

Со овации и аплаузи, на нозе, Битола и Прилеп кажаа дека се подготвени за промени, за нов почеток. Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна ...

ПЕНДАРОВСКИ ВО ПРИЛЕП: Покажете на дело дека сте за поинаква Македонија

Телеграф - 23.04.2014

И без разлика на изборниот резултат, битката за европска Македонија ќе биде и понатаму, но најбитно е што помасовно да се излезе на 27 април, рече Пендаровски Кандидатот за претседател на Република ...

Заев од Карпош побара поддршка за слободна Македонија

Тера - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вторникот се обрати пред граѓаните на општина Карпош од каде најави дека првата мерка која ќе биде спроведена по изборите на 27 – ми април ќе биде слободата за ...

Димовски: СДСМ има намера да ја втурне Македонија во голема политичка криза

Тера - 23.04.2014

„Имајќи предвид дека огромно мнозинство од граѓаните на Република Македонија не ги поддржуваат политиките на Зоран Заев и СДСМ, тие сериозно се подготвуваат за сценарио со кое нема да ги признаат ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ за само три месеца пред изборите се стекнала со имот вреден над 1,6 милиони евра

Тера - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Никола Груевски, предизборно, во трите месеца до распишувањето на претседателските избори годинава, се стекнале со партиски имот вреден над 1,6 милиони евра, обвини во среда ...

Гошев: Фактите недвосмислено наведуват дека зад работењето на Заев стои Црвенковски

Вистина.мк - 23.04.2014

Од ВМРО-ДПМНЕ од Струмица денеска објавија уште еден скандал во работењето на Зоран Заев со парите на граѓаните од општината. Пред неколку месеци градоначалникот Зоран Заев склучил договор за набавка ...

Пишев: За каков морал зборува Заев кога дели тендери на неговата фамилија

Вистина.мк - 23.04.2014

Деновиве можеме да го видиме Зоран Заев како држи лекции по морал и однесување. Се замислил во улога на морализатор без при тоа да одговори на ниту едно од прашањата кои јавно му ги поставуваме, рече ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица ќе си поднесеш ли оставка?

Вистина.мк - 23.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Куманово јавно му постави прашање на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Еве, јавно го прашувам, ако тој изгуби во Струмица на 27-ми ...

Заев: Само 10 месеци сум претседател на СДСМ - не прифаќам одговорност за евентуален изборен пораз

Press24 - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нема да ја понесе одговорноста доколку на 27 април ги загуби предвремените парламентарни и претседателските избори.

Кој му се заканува на Зоран Заев и неговото семејство!?

Sky - 23.04.2014

На синоќешното гостување на телевисија Вести 24, претседателот на СДСМ, Зоран Заев на прашањето дека добивал закани по објавувањето на аудио-снимката, одговори дека му се заканувала дирекно власта и ...

Заев од Карпош побара поддршка за слободна Македонија

Portal - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вторникот се обрати пред граѓаните на општина Карпош од каде најави дека првата мерка која ќе биде спроведена по изборите на 27 – ми април ќе биде слободата за ...

Зоран Заев на прес-конференција во 14 часот!

Sky - 25.04.2014

СДСМ извести дека денеска, со почеток во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ (ул."Бихаќка"), прес конференција ќе одржи Зоран Заев, претседател на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе провоцира инциденти за изборите - поразот нема да го признаат

Press24 - 23.04.2014

Сакаме да ја информираме јавноста дека СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела.

Зоран Заев вo посета на Тетово

Kiss - 23.04.2014

Албанците во вториот круг од претседателските избори ќе излезат на гласање и ќе гласаат за Стево Пендаровски рече Претседателто на СДСМ Зоран Заев при вчерашната посета на Тетово.

Димовски: СДСМ има намера да ја втурне Македонија во голема политичка криза

Portal - 23.04.2014

„Имајќи предвид дека огромно мнозинство од граѓаните на Република Македонија не ги поддржуваат политиките на Зоран Заев и СДСМ, тие сериозно се подготвуваат за сценарио со кое нема да ги признаат ...

Димовски: СДСМ спрема сценарио за непризнавање на изборните резултати во недела

Курир - 23.04.2014

СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела. Ним им е јасно дека огромното мнозинство од граѓаните не ги ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ за само три месеца пред изборите се стекнала со имот вреден над 1,6 милиони евра

Portal - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Никола Груевски, предизборно, во трите месеца до распишувањето на претседателските избори годинава, се стекнале со партиски имот вреден над 1,6 милиони евра, обвини во среда ...

ЗАЕВ ЗА ЗАКАНИТЕ: Ме гледате исправен, гордо, директно ќе отворам се пред јавноста заради тоа што Македонија го ...

Sky - 23.04.2014

- Апсолутно реков на еден од медиумите. Немам намера да кажам детали од проста причина што немам намера да сеам страв. Ме гледате исправен, гордо, директно ќе отворам се пред јавноста заради тоа што ...

Гошев: Фактите недвосмислено наведуват дека зад работењето на Заев стои Црвенковски

Курир - 23.04.2014

Денеска од Струмица објавуваме уште еден скандал во работењето на Зоран Заев со парите на граѓаните од општината . интегрален текст од прес-конфренцијата на Славе Гошев Пред неколку месеци ...

Пишев: За каков морал зборува Заев кога дели тендери на фамилијата

Курир - 23.04.2014

Деновиве можеме да го видиме Зоран Заев како држи лекции по морал и однесување. интегрален текст од прес-конференцијата на Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ Се замислил во улога на морализатор без при тоа да ...

Гошев: Фактите недвосмислено наведуват дека зад работењето на Заев стои Црвенковски

Република - 23.04.2014

Од ВМРО-ДПМНЕ од Струмица денеска објавија уште еден скандал во работењето на Зоран Заев со парите на граѓаните од општината. Пред неколку месеци градоначалникот Зорн Заев склучил договор за набавка ...

Пишев: За каков морал зборува Заев кога дели тендери на неговата фамилија

Република - 23.04.2014

Деновиве можеме да го видиме Зоран Заев како држи лекции по морал и однесување. Се замислил во улога на морализатор без при тоа да одговори на ниту едно од прашањата кои јавно му ги поставуваме, рече ...

Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија!

Sky - 23.04.2014

Македонски Брод е подготвен за промени, за нов почеток. Смачено ни е од лажни ветувања – вака граѓаните на Македонски Брод го пречекаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој денеска од овој град ...

Гошев: Фактите недвосмислено наведуват дека зад работењето на Заев стои Црвенковски

Нетпрес - 23.04.2014

Зоран Заев, како градоначалник на општина Струмица, и’ доделил договор за јавна набавка на фирмата Семос вреден 1,2 милиони денари иако фирмата не ги исполнувала тендерски услови, тврди ВМРО ДПМНЕ.

Пишев: Заев држи лекции по морал, а дели тендери на роднини

Нетпрес - 23.04.2014

Зоран Заев се замислил во улога на морализатор без при тоа да одговори на ниту едно од прашањата кои јавно му ги поставуваме, вели Васил Пишев од ВМРО ДПМНЕ.

„Заев како порнофил“

Press24 - 23.04.2014

Дали Заев сам фалсификувал документи или во тоа му помогнал криминалец осомничен токму за фалсификати и затајување на данок? ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш потсетува дека документите кои лидерот на СДМС ги ...

Опозицијата се откажа од изборите

Press24 - 23.04.2014

Опозициската СДСМ дигна раце од изборите на 4 дена пред нивното спроведување. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера во интервју за 24 вести рече дека нема да поднесе оставка по поразот на 27 април, ...

Груевски јавно го прашува Заев

Press24 - 23.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг на коалициајта За подобра Македонија во Куманово јавно му постави прашање на Заев, дали е подготвен да си поднесе оставка од ...

Пендаровски ги повика граѓаните од сите етнички заедници да излезат на гласање

Република - 23.04.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски вечерва на митинг во Битола ги повика сите граѓани и сите етнички заедници во Македонија да излезат на гласање и да ги поддржат опозициските ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица ќе си поднесеш ли оставка

Курир - 23.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Куманово јавно му постави прашање на претседателот на СДСМ Зоран Заев. - Еве, јавно го прашувам, ако тој изгуби во Струмица на 27-ми ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица, ќе поднесеш ли оставка?

Република - 23.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Куманово јавно му постави прашање на претседателот на СДСМ Зоран Заев. - Еве, јавно го прашувам, ако тој изгуби во Струмица на 27-ми ...

ЗАЕВ: Криминалот излезе на виделина! Груевски не може да остане на власт! (ВИДЕО)

Sky - 23.04.2014

Со овации и аплаузи, на нозе, Битола и Прилеп кажаа дека се подготвени за промени, за нов почеток. Прилеп, прилепи се кон промените, прилепи се кон желбата за подобар живот, за просперитетна ...

Груевски до Заев: Ако загубиш во Струмица ќе си поднесеш ли оставка

Нетпрес - 23.04.2014

Дали Заев ќе си поднесе оставка од градоначалничката функција во Струмица доколку загуби во неговиот град од ВМРО ДПМНЕ и коалиција, праша вечерва лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски говорејќи на ...

Заев од Карпош побара поддршка за слободна Македонија

Макфакс - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вторникот се обрати пред граѓаните на општина Карпош од каде најави дека првата мерка која ќе биде спроведена по изборите на 27 – ми април ќе биде слободата за ...

Димовски: СДСМ има намера да ја втурне Македонија во голема политичка криза

Макфакс - 23.04.2014

„Имајќи предвид дека огромно мнозинство од граѓаните на Република Македонија не ги поддржуваат политиките на Зоран Заев и СДСМ, тие сериозно се подготвуваат за сценарио со кое нема да ги признаат ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ за само три месеца пред изборите се стекнала со имот вреден над 1,6 милиони евра

Макфакс - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Никола Груевски, предизборно, во трите месеца до распишувањето на претседателските избори годинава, се стекнале со партиски имот вреден над 1,6 милиони евра, обвини во среда ...

Јанкулоска: Шилегов првиот пораз од мене го доживеа во судница, во недела пак ќе биде поразен

Денешен - 23.04.2014

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 2, Гордана Јанкулоска вечерва се обрати на митингот во Бутел. Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните.

Груевски веќе не може да биде премиер на Македонија!

МКД Прес - 23.04.2014

Македонски Брод е подготвен за промени, за нов почеток. Смачено ни е од лажни ветувања – вака граѓаните на Македонски Брод го пречекаа претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој денеска од овој град ...

Заев од Карпош порача дека ќе ја враќа средната класа

Falanga - 23.04.2014

Заев во обраќањето ја именуваше актуелната власт на ВМРО-ДПМНЕ како дикаторска. Враќање на средната класа во Македонија, враќање на парите назад на граѓаните е концептот со кој лидерот на ...

Јанкулоска: Шилегов првиот пораз од мене го доживеа во судница, во недела пак ќе биде поразен

Falanga - 23.04.2014

Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните.. Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 2, Гордана Јанкулоска вечерва се обрати на митингот во Бутел.

Заев: Немам намера да се повлечам и ако изгубам

Maxim - 23.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нема да ја понесе одговорноста доколку на 27 април ги загуби предвремените парламентарни и претседателските избори.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе провоцира инциденти за изборите-поразот нема да го признаат

Falanga - 23.04.2014

СДСМ има дадено јасна насока и налог до нивните активисти и членови да провоцираат проблеми. Сакаме да ја информираме јавноста дека СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните ...

ВМРО ДПМНЕ предупреди: СДСМ дал налог за инциденти, а изборите нема да ги признаат

Maxim - 23.04.2014

Сакаме да ја информираме јавноста дека СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела.

Заев:Сум бил земјоделец, ги знам маките на народот

Falanga - 23.04.2014

Истакна дека промените што ги нуди СДСМ се со цел да им обезбедат сигурност на младите. Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска ја посети општина Македонски Брод и на граѓаните им ја претстави ...

Гошев: Заев делел тендери на сопругата на Црвенковски

Falanga - 23.04.2014

Дали станува збор за прекршување на законот со цел народните парите на струмичани да стигнат во фирмата поврзана со Бранко Црвенковски ?. Денеска од Струмица објавуваме уште еден скандал во ...

Јанкуловска : Заев ќе мора да ја докаже автентичноста на аудиоснимката

24 Вести - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ, Заев ќе мора да ја докажува автентичноста на аудио – снимката за која тврди дека е од премиерот Груевски, порача министерката за внатрешни работи Јанкуловска.

СДСМ со нови обвинувања против ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 22.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев со нови обвинувања против ВМРО-ДПМНЕ. Денеска презентираше каса-прими потврди, кои според него, докажуваат дека во 2006 та најголемата владејачка партија во ...

Груевски поднесе тужба за клевета и навреда

24 Вести - 22.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда, изјави директорот на Центарот за комуникации на партијата, Илија Димовски.

Заев од Куманово: Груевски, за криминал се одговара

Нова ТВ - 22.04.2014

Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на синоќешниот граѓански собир.

Јанкуловска: Автентичноста на аудио-снимката Заев ќе ја докажува на суд

Нова ТВ - 22.04.2014

За обвинувањата и клеветите изнесени од страна на Зоран Заев веќе е најавена тужба за клевета, изјави денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, пренесува Вести 24.

Димовски - Смешен фалсификат од страна на Заев

Р.С.Европа - 22.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда. Зоран Заев на суд ќе треба да си бара оправдувања за своите лаги и конструкции ...

Груевски го тужи Заев за клевета и навреда

Вест - 22.04.2014

Лидерот на ВМРОДПМНЕ Никола Груевски поднесе тужба за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и навреда против лидерот на СДСМ Зоран Заев, соопшти Илија Димовски, член на ИК и директор на ...

Заев: Македонија е жедна за промени

Утрински - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Куманово ги повика граѓаните масовно да излезат на изборите в недела и да гласаат за нов, чесен концепт за спас на Македонија.

СДСМ од Аеродром: со масовна излезност до победа

Телма - 22.04.2014

СДСМ вечерва одржа митинг во населбата Аеродром. Кандидатот за претседател на Македонија од СДСМ Стево Пендаровски побара од граѓаните масовна поддршка и масовна излезност на изборите, како единствен ...

Заев со митинзи во Куманово и Кратово

Алсат-М - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска престојуваше во Кратово каде одржа повеќе средби со граѓаните. Тој им се заблагодари што и покрај дождот дојдоа во голем број да го слушнат и да го поддржат ...

Заев: Со искрени намери бараме поддршка за победа

Дневник - 22.04.2014

Со искрени намери, чесен пристап и чесен концепт до крајот ја бараме поддршката од граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз. Новиот концепт на социјалдемократите е со идеја да се врати средната ...

Говорат за фалсификат, а немаат ниту еден приговор до ДИK

Дневник - 22.04.2014

Без ниту еден приговор до Државната изборна комисија за резултати од првиот круг на претседателските избори кога нивниот кандидат Стево Пендаровски освои 123 илјади гласови помалку од ...

Јанкулоска: Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на снимки за „Македонска банка“

Н.Македонија - 22.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на презентираните аудио снимки за кои тврди дека откриваат криминал поврзан со продажбата на „Македонска банка“ во кој ...

Груевски или Заев – програма и проекти или напади и навреди - граѓаните во недела бираат меѓу два концепта

Алфа - 22.04.2014

Никола Груевски или Зоран Заев. Програмата и проектите на ВМРО-ДПМНЕ или нападите и навредите од СДСМ. Граѓаните во недела бираат меѓу два концепта. Отчет за сработеното и програма за следните ...

Афера, МВР нема да ја докажува автентичноста на снимката?

Алсат-М - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, не сакаше да каже дали во Македонија постои некоја институција или дали МВР има лабораторија со која би се утврдила автентичноста на објавениот ...

Заев од Карпош порача дека ќе ја враќа средната класа

Алфа - 22.04.2014

Враќање на парите назад на граѓаните е концептот со кој лидерот на Социјадемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев ја побара поддршка од граѓаните на предизборниот митинг во општина Карпош.

(ВИДЕО) СДСМ: Карпош е предвесник на промените, 27-ми ќе биде слобода за сите граѓани

А1 On - 22.04.2014

Во преполниот скопски Карпош, вечерва се слушаа овации и аплаузи за промените и новиот почеток. Македонија сака промени, Македонија заслужува претседател, извикуваа жителите на Карпош.

ВИДЕО Заев: Груевски, за криминал се одговара!

+инфо - 22.04.2014

Му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на синоќешниот граѓански собир во Куманово.

ВИДЕО Јанкулоска: Заев ќе мора да ја докаже автентичноста на аудиоснимката

+инфо - 22.04.2014

Претседателот на СДСМ, Заев ќе мора да ја докажува автентичноста на аудио – снимката за која тврди дека е од премиерот Груевски, порача министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, извести ...

Јанкуловска: Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на аудио-снимката

Фактор - 22.04.2014

Лидерот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев ќе треба да ја докаже автентичноста на презентираните аудио снимки за кои тврди дека откриваат криминал поврзан со продажбата на „Македонска банка“ во кој ...

Заев: После овие афери ништо нема да биде исто

+инфо - 22.04.2014

Канџите на власта кои се во функција на притисок, закани, уцени, малтертирања, купување на гласови, нема да се случат на 27-ми април, рече на пресконференција лидерот на опозицијата Зоран Заев, ...

Заев од Куманово: Груевски, за криминал се одговара!

Локално - 22.04.2014

Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот граѓански собир.

Заев на прес конференција во 14:30 со нов случај на корупција во власта

Либертас - 22.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија известува дека во 14:30 часот, ќе се одржи прес конференција во седиштето на СДСМ, на која ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Либертас - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на Заев за тоа дека ...

(ВИДЕО) Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Локално - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на Заев за тоа дека ...

Гласачите в недела ќе бираат меѓу Груевски и Заев

Канал5 - 22.04.2014

В недела, гласачите ќе треба да се одлучат дали да го дадат гласот за Груевски или за Заев. Зад Груевски стои програма и работа, а Заев е познат по бројните афери.

Принципите на Груевски и аферите и скандалозните изјави на Зоран Заев: Граѓаните пред избор

Сител - 22.04.2014

Принципите на Груевски и аферите и скандалозните изјави на Зоран Заев. Граѓаните во недела ќе бидат пред одлука дали довербата да ја води владата да му ја дадат на ГРуевски зад кого стои работа, ...

МВР нема да ја докажува автентичноста на аудио-снимката обавена од Заев?

Либертас - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, не сакаше да каже дали во Македонија постои некоја институција или дали МВР има лабораторија со која би се утврдила автентичноста на објавениот ...

Заев: Нудиме концепт за подобра иднина

Вечер - 22.04.2014

Од Куманово ја испраќаме пораката на надежта, на слободата и на демократијата по сите дијагонали во Македонија. Ова е наша земја и има право да има надеж, да има нов почеток, да има промени, порача ...

Карпош е предвесник на промените, 27-ми ќе биде слобода за сите граѓани !

Локално - 22.04.2014

Во преполниот скопски Карпош , вечерва се слушаа овации и аплаузи за промените и новиот почеток. Македонија сака промени, Македонија заслужува претседател, извикуваа жителите на Карпош.

Заев од Куманово: Ниеден криминал не може да остане неказнет

Телеграф - 22.04.2014

На собирот се обрати и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски кој повика на целосна политичка промена за Македонија да биде подобра држава за сите граѓани Од овде, од Куманово, му порачувам на ...

Јанкулоска: Заев ќе ја докажува автентичноста на снимката во процесот за клевета

Бриф - 22.04.2014

Министерката за внатрешни работи и носител на изборната единица на ВМРО-ДПМНЕ за втората изборна единица, Гордана Јанкулоска одговараше на новинарско прашање за обвинувањата на лидерот на опозицијата ...

Заев за снимката со Груевски: Снимката е 100 проценти валидна и чиста, јасна и гласна

Бриф - 22.04.2014

По денешната прес конференција кон претседателот на СДСМ, Зоран Заев новинарите поставија неколку прашања. - Во врска со вашето интервју дадено за Радио Слободна Европа , споменувате некои опции кои ...

(ФОТО и ВИДЕО) Карпош е предвесник на промените, 27-ми ќе биде слобода за сите граѓани !

Бриф - 22.04.2014

Во преполниот скопски Карпош , вечерва се слушаа овации и аплаузи за промените и новиот почеток. Македонија сака промени, Македонија заслужува претседател, извикуваа жителите на Карпош.

Заев: За криминал се одговара, криминалот мора да биде казнет

Тера - 22.04.2014

Ниту еден криминал не може да остане неказнет и за криминал се одговара, му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање пред своите ...

Граѓаните одлучуваат- принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Вистина.мк - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Јанкулоска: Шилегов првиот пораз од мене го доживеа во судница, во недела пак ќе биде поразен

Вистина.мк - 22.04.2014

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 2, Гордана Јанкулоска вечерва се обрати на митингот во Бутел. Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните.

ВИДЕО: Еве што порача Заев од Куманово

Sky - 22.04.2014

- Македонија е жедна за промени. Ние нудиме чесен и искрен концепт кој е модел за спас на Република Македонија. Заедно ќе ја градиме, заедно ќе кажеме во кој правец ќе се движиме.

Граѓаните згрозени од изјавата на Заев: „Не е секој за политика“

Press24 - 22.04.2014

Бура од коментари по навредливата изјава на Заев упатена на говорната маана на премиерот Никола Груевски. Во изјава која ја објави опозициската ТВ Телма, Заев му порача на Груевски да научи да каже ...

Заев: За криминал се одговара, криминалот мора да биде казнет

Portal - 22.04.2014

Ниту еден криминал не може да остане неказнет и за криминал се одговара, му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање пред своите ...

ФОТО: ЗОРАН ЗАЕВ на ИТЕН ПРЕС - Што ќе обелодени!?

Sky - 22.04.2014

Денеска, со почеток во 14:30 часот, ќе се одржи прес конференција во седиштето на СДСМ, на која ќе се обрати претседателот на партијата, Зоран Заев. Денеска по се изгледа, ќе има едно големо ...

Што ќе обелодени Заев на прес конференцијата во 14:30?

Фама - 22.04.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, во 14:30 часот во седиштето на партијата ќе одржи прес конференција. Дали Заев ќе обелодени уште еден корупциски скандал на ...

Граѓаните одлучуваат- принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Курир - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Граѓаните одлучуваат – принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Република - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

ВИДЕО ЗАЕВ: СНИМКАТА Е 100% ВАЛИДНА И ЧИСТА - Навистина премиерот ни е вплеткан во Криминал

Sky - 22.04.2014

На следното Новинарско прашање: Што очекувате од јавното обвинителство? Минатиот период се покажа дека до нив не допира гласот за криминалот којшто вие го посочувавте.

Граѓаните нека одлучат: Груевски или Заев!!!

За Се - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Јанкулоска: Шилегов првиот пораз од мене го доживеа во судница, во недела пак ќе биде поразен

Курир - 22.04.2014

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 2, Гордана Јанкулоска вечерва се обрати на митингот во Бутел. Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните.

Јанкуловска: Шилегов в недела вторпат ќе доживе пораз

Република - 22.04.2014

Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните. Посочи дека на едната страна е работата, отчетот, 2046 проекти за сите граѓани, а од другата страна, кај СДСМ, навреди клевети и ...

Јанкулоска: Шилегов првиот пораз од мене го доживеа во судница, во недела пак ќе биде поразен

Нетпрес - 22.04.2014

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборна единица 2, Гордана Јанкулоска вечерва се обрати на митингот во Бутел. Таа изминативе недели секојдневно е на терен и на средби со граѓаните.

ГАЛЕРИЈА И ВИДЕО: Карпош е предвесник на промените, 27-ми ќе биде слобода за сите граѓани!

Sky - 22.04.2014

Во преполниот скопски Карпош , вечерва се слушаа овации и аплаузи за промените и новиот почеток. Македонија сака промени, Македонија заслужува претседател, извикуваа жителите на Карпош.

Заев ќе ја враќа средната класа

Република - 22.04.2014

Враќање на средната класа во Македонија, враќање на парите назад на граѓаните е концептот со кој лидерот на Социјадемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев вечерва на предизборниот митинг побара ...

Заев: За криминал се одговара, криминалот мора да биде казнет

Макфакс - 22.04.2014

Ниту еден криминал не може да остане неказнет и за криминал се одговара, му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, во своето обраќање пред своите ...

Јанкуловска: Заев ќе мора да ја докаже автентичноста на аудиоснимката

Falanga - 22.04.2014

Таа вели дека самиот судски спор во кој Заев ќе одговара за клевета и навреда е место каде ќе мора да образложи за каква снимка станува збор.. Претседателот на СДСМ, Заев ќе мора да ја докажува ...

На граѓаните во недела нема да им биде тешко да одберат меѓу принципите на Груевски наспроти аферите на Заев

Maxim - 22.04.2014

На предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 27-ми април, ќе се одлучува помеѓу принципите на актуелниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и аферите на првиот човек на ...

Најмногу коментари за аферата „Македонска банка“

Р.С.Европа - 21.04.2014

Од „се докажа криминалот на Груевски“ до „Заев е аболициран криминалец и не може да обвинува друг“. Најмогу коментари од читателите има за темите поврзани со аферата „Македонска банка“.

Заев - Најмалку 4 години затвор за затајувањето данок од Груевски

Р.С.Европа - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска го повика премиерот Никола Груевски веднаш да понесе одговорност за аферата за Македонска банка што претходно ја обелодени.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев си го покажува своето вистинско лице

Нова ТВ - 21.04.2014

„Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, со гнев, со паника, граѓаните разбираат колкава нервоза има кај Зоран Заев и колкав страв има од поразот на изборите.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже за да се добере до власт

Р.С.Европа - 21.04.2014

Заев си го покажува своето вистинско лице, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ, откако претседателот на СДСМ обвини дека само за даночно затајување, при продажбата на Македонска банка, „Никола Груевски ...

Заев: Да го делегитимираме Груевски в недела

Нова ТВ - 21.04.2014

- Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

Продолжуваат прозивките на Заев за Груевски

Утрински - 21.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и денеска го повика премиерот Никола Груевски да и' одговори на јавноста за, како што тврди, криминалната продажба на Македонска банка, во која лично бил инволвиран.

ВМРО-ДПМНЕ: „вистинското лице на аболицираниот Заев“

Телма - 21.04.2014

- Заев си го покажува своето вистинско лице. Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, со гнев, со паника, граѓаните разбираат колкава нервоза има кај Зоран Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се плаши од поразот на изборите

Фокус - 21.04.2014

Зоран Заев покажува дека е спремен и да лаже и да манипулира, велат од ВМРО-ДПМНЕ Откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев , денеска побара одговорност од премиерот Никола Груевски , за како што рече, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е полн со агресија, гнев и паника

А1 On - 21.04.2014

Граѓаните на Република Македонија на 13 април со огромниот пораз му упатија јасна порака, но Заев не ја разбра и не сака да ја прифати, затоа на 27 април пораката, односно неговиот пораз, ќе е уште ...

Заев: Груевски, ќе признеаш или да продолжам да зборувам?

Алсат-М - 21.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, побара оставка од премиерот Никола Груевски. Тој порача дека ќе продолжи јавно да ги обелоденува криминалните афери, ако Груевски не се повлече од функцијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже за да се добере до власт

Алсат-М - 21.04.2014

Заев си го покажува своето вистинско лице, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ, откако претседателот на СДСМ обвини дека само за даночно затајување, при продажбата на Македонска банка, „Никола Груевски ...

(ВИДЕО) Заев: Да го делегитимираме Груевски в недела

А1 On - 21.04.2014

Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев е полн со агресија, гнев и паника

+инфо - 21.04.2014

Граѓаните на Република Македонија на 13 април со огромниот пораз му упатија јасна порака, но Заев не ја разбра и не сака да ја прифати, затоа на 27 април пораката, односно неговиот пораз, ќе е уште ...

ВМРО-ДПМНЕ: Агресија, гнев и паника се вистинското лице на Заев

Фактор - 21.04.2014

Зоран Заев си го покажува своето вистинско лице. Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, гнев и паника,реагираат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ на новата ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Заев: Крајот на диктаторот се гледа

+инфо - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаме своите права загарантирани со Уставот.

Граѓаните ќе одлучат чии ветувања се реални

Канал5 - 21.04.2014

550 милиони евра субвенции за земјоделците и ветување од Груевски за нови 600 милиони евра во идниот мандат. Најдобриот кредибилитет и гаранција на она што се ветува за иднина е она што е направено ...

На 27-ми април граѓаните одлучуваат за она што политичарите го оставиле зад себе

Сител - 21.04.2014

На изборите на 27 април граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев покажува страв од пораз на изборите

Либертас - 21.04.2014

„Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, со гнев, со паника, граѓаните разбираат колкава нервоза има кај Зоран Заев и колкав страв има од поразот на изборите.

Заев во Кратово: Се гледа крајот на диктаторот!

Либертас - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаат своите права загарантирани со Уставот.

Заев: Крајот на диктаторот се гледа

Локално - 21.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средбата со жителите на Кратово рече дека граѓаните на Република Македонија не ги уживаме своите права загарантирани со Уставот.

(Видео) Заев: Да го делегитимираме Груевски в недела

Либертас - 21.04.2014

Наша задача е да го демаскираме Никола Груевски, а на изборите на 27-ми април да го делегитимираме, затоа што Македонија не е негова приватна компанија, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, на ...

Заев (ВИДЕО): Да го делегитимираме Груевски в недела

Бриф - 21.04.2014

- Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

Заев на средби со кратовчани

Телеграф - 21.04.2014

Благодарение на вас, јас сум непоправлив оптимист. Сите заедно да опстоиме храбро на браникот на вистината , порача Заев Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска престојуваше во Кратово каде одржа ...

Заев од Куманово (ВИДЕО): Груевски, за криминал се одговара!

Бриф - 21.04.2014

- Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара – рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот граѓански собир.

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев ќе го добие одговорот од граѓаните на 27-ми април

Тера - 21.04.2014

Граѓаните на 13-ти април со огромниот пораз му упатија јасна порака, но Заев не ја разбра и не сака да ја прифати, затоа на 27-ми април пораката, односно неговиот пораз, ќе е уште поголема и уште ...

Народот одлучува какви дела оставаат зад себе, но и што ќе понудат Груевски и Заев

Вистина.мк - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

Народот одлучува какви дела оставаат зад себе Груевски и Заев

Курир - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

Народот одлучува какви дела оставаат зад себе Груевски и Заев

Република - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

Народот одлучува какви дела оставаат зад себе Груевски и Заев

Нетпрес - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев ќе го добие одговорот од граѓаните на 27-ми април

Portal - 21.04.2014

Граѓаните на 13-ти април со огромниот пораз му упатија јасна порака, но Заев не ја разбра и не сака да ја прифати, затоа на 27-ми април пораката, односно неговиот пораз, ќе е уште поголема и уште ...

Груевски го нема, ВМРО ДПМНЕ со навреди кон Заев

Sky - 21.04.2014

„Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, со гнев, со паника, граѓаните разбираат колкава нервоза има кај Зоран Заев и колкав страв има од поразот на изборите.

Заев: да го делегитимираме Груевски в недела

Sky - 21.04.2014

-Ја имам честа на 23-тиот роденден на Социјадемократскиот сојуз на Македонија да зборувам за слободата, еднаквоста и правдата. Тоа е СДСМ. Денеска, во нашата земја за жал нема ни слобода, ни ...

Груевски бара поддршка за проекти - Заев за слобода

Press24 - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

ВИДЕО: Еве што порача Заев од Кратово

Sky - 21.04.2014

- Наша задача е да го демаскираме Никола Груевски, а на изборите на 27-ми април да го делегитимираме, затоа што Македонија не е негова приватна компанија, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, на ...

ЗАЕВ ОД КУМАНОВО: Груевски, за криминал се одговара! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 21.04.2014

Од овде, од Куманово, му порачувам на премиерот Никола Груевски дека за криминал се одговара, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот граѓански собир.

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев ќе го добие одговорот од граѓаните на 27-ми април

Макфакс - 21.04.2014

Граѓаните на 13-ти април со огромниот пораз му упатија јасна порака, но Заев не ја разбра и не сака да ја прифати, затоа на 27-ми април пораката, односно неговиот пораз, ќе е уште поголема и уште ...

Заев: Со нашиот глас одлучуваме дали Груевски ќе продолжи да краде

МКД Прес - 21.04.2014

Дождот не ги спречи жителите на беровско Русиново да излезат во голем број и да го пречекаат претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој в очи на христијанскиот празник Велигден ги посети населените места ...

Жозеф Дол со поддршка за Иванов и Груевски

Денешен - 21.04.2014

На парламентарнит избори на 27-ми април, граѓаните одлучуваат какви дела оставија зад себе премиерот Никола Груевски и лидерот на опозицијата Зоран Заев, но и што ќе понудат за иднината.

Продолжуваат прозивките на Заев за Груевски

МКД Прес - 21.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и денеска го повика премиерот Никола Груевски да и’ одговори на јавноста за, како што тврди, криминалната продажба на Македонска банка, во која лично бил инволвиран.

Заев, подготви се летово за под сенка!

Falanga - 21.04.2014

Пишува: Никола Ставрески. Зоран Заев по тешкиот пораз на претседателските избори се уште не е соземен. Тој и неговата лузерска партија се уште не го најдоа моделот како да допрат до гласачите.

ВМРО-ДПМНЕ: Гнев и паника се вистинското лице на Заев

Falanga - 21.04.2014

Според ВМРО-ДПМНЕ, Заев демонстрира страв од поразот. Зоран Заев си го покажува своето вистинско лице. Со секој поминат ден граѓаните разбираат колку овој човек е полн со агресија, гнев и ...