TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идната прва дама Меланија Трамп излезе од сенката (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2016

Иако се обиде да остане во сенка за време на кампањата, Меланија не успеа да избега од центарот на вниманието. Сега таа е решена да остане таму, вели Гардијан . Поголем дел од претседателската кампања Меланија Трамп повеќе ќе ја памтиме по тоа што ...

(ВИДЕО) Родното гратче на Меланија Трамп преку ноќ стана светска сензација

еМагазин - 13.11.2016

Пред извесно време, ретко кој имаше слушнато за словенечкото гратче, Севница, родното место на првата дама на САД, Меланија Трамп. Сега малото гратче преку ноќ стана светска сензација. Неодамна таму беше и екипата на Си-Ен-Ен, која сними репортажа ...

Доналд Трамп ја изневерил Меланија со моделка „Плејбој“ зајачица?!

БркајРабота - 12.11.2016

Новата прва дама на САД, Меланија Трамп иако изгледа преубаво и е сон за сечиј маж, неколку американски таблоиди објави информација информација дека Доналд Трамп сопругата ја изневерувал со манекенка на „Плејбој“ - пишува Блиц.РС.

Во Белата куќа со Меланија влегува и една Србинка ФОТО

+инфо - 12.11.2016

Новата прва дама на Америка денот кога нејзиниот сопруг го избраа за претседател на САД, одбра токму нејзино ремек-дело. Една од најуспешните креаторки на светот е дамата родена и порасната во Белград, на чиишто фустани не можат да оддолеат ниту ...

Мишел Обама на насловната на „Вог“: Дали Меланија Трамп ќе ја надмине? ФОТО

+инфо - 12.11.2016

Првата дама на Америка Мишел Обама доби своја заменичка, Меланија Трамп, а во чест на своето заминување се наоѓа на насловната страница на „Вог“. Првата дама на Америка Мишел Обама доби своја заменичка, Меланија Трамп, а во чест на своето заминување ...

ФОТО: Бизнисот им расцвета – би пробале ли деликатес “Меланија Трамп”

Gotvi.mk - 12.11.2016

Трамп треската веќе почна да го тресе светот, па така, во Словенија веќе најдоа начин да заработат на новата прва дама на САД, убавата Меланија Трамп.Се појави слатко во тегла со име “Меланија”.

ВИДЕО: Еве како изгледала Меланија Трамп пред пластичните операции

МК News - 12.11.2016

Првата дама на САД, Меланија Трамп, овие денови е тема број еден во светот. Во рок од 24 часа интернет мрежата беше преплавена со фотографии од Меланија од нејзините млади денови, па сосема очекувано се проширија и гласини дека првата дама направила ...

Со новата прва дама на САД, во Белата куќа влегува и една Србинка!

Вистина.мк - 12.11.2016

На новата прва дама на САД, згодната и сексапилна Меланија Трамп, во Белата куќа друштво ќе и прави и една Србинка. таа доаѓа „во пакет“ со Мелани, како нејзина лична модна креаторка. Во прашање е Србинката Роксанда Илинчиќ, која е стилист и моден ...

Погледнете го префинетиот стил на Меланија Трамп

Хитпортал - 11.11.2016

Новата наследничка на Мишел Обама која ќе ја носи титулата Прва дама на САД, важи за неверојатно паметна и силна жена, а како што е и традиционално познато за првите дами таа има беспрекорен стил.

Вака изгледала Меланија Трамп пред пластичните операции (фото)

Хитпортал - 11.11.2016

Меланија Трамп е во петата деценија од животот, но сеуште е еднакво згодна и убава. Но, дали првата дама изгледала баш вака во своите млади години. Информациите велат дека Меланија го оперирала носот, ги зголемила градите, оди на ботокс третмани ...

Злато и луксуз на сите страни: Ѕирнете во домот на Доналд Трамп

Хитпортал - 11.11.2016

По неговата победа на претседателските избори, Доналд Трамп ја ужива својата најголема популарност. И додека дел од светот се занимава со политиката на Трамп, другата половина се интересира за неговиот приватен живот.

Меланија Трамп во друштвото на „легендарни“ први дами

Deutsche Welle - 11.11.2016

Само „декорација“ или и нешто повеќе? За многу претседателски палати или кралски куќи, првите дами се гаранција за гламур. Ви претставуваме примери за тоа која се истакнувала со ексцентричност, а која со ангажман Меланија Трамп, соругата на ...

Mишел Обама на чај со Меланија Трамп

ЗаЗабава - 11.11.2016

Додека Доналд Трамп беше зафатен со средбата со Барак Обама во Белата куќа, во исто време, неколку соби подалеку, нивните сопруги Меланија Трамп и Мишел Обама го испија својот прв заеднички чај.

Познато е за што разговаа Меланија Трамп и Мишел Обама во Белата Куќа

Хитпортал - 11.11.2016

Средбата на новиот и стариот американски претседател, Доналд Трамп и Барак Обама, којашто се одржи вчера во Белата куќа, накратко ја засени токму средбата на сегашната и поранешната прва дама, Меланија Трамп и Мишел Обама.

Средбата на Меланија Трамп и Мишел Обама, на која новинарите не беа поканети (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.11.2016

Првата дама на Америка, Мишел Обама, вчера попладне во Белата куќа ја пречека својата наследничка, сопругата на новоизбраниот претседател, Меланија Трамп, и ја послужи со чај. На новинарите им беше забрането да известуваат за настанот, кој се ...

Луксуз или кич? Домот на Доналд и Меланија Трамп, кој чини 100 милиони долари

Фемина - 11.11.2016

Резултатите од претседателските избори во САД покажаа дека Доналд Трамп со своето семејство наскоро ќе се пресели во Белата куќа. Засега, 70-годишниот милијардер со сопругата Меланија и синот Барон ќе продолжи да живее во досегашниот дом на врвот на ...

(ФОТО) Таткото на Меланија пресликан Трамп

Фокус - 11.11.2016

Новата прва дама на САД, Меланија Трамп е дете на Словенците Виктор и Амелија Кнавс. Нејзиниот татко Виктор бил член на Комунистичката партија и работел во продавница за автоделови, а мајка и работела во текстилна фабрика.

Ова девојче денес е најмоќната жена на светот: Фотографиите што и го променија животот

Попара - 11.11.2016

Ова девојче денес е прва дама на Америка и најмоќната жена на светот. Словенката Меланија Трамп штотуку стана прва дама на Америка и жена чиј чекор од сега цел свет будно ќе го прати. Во раната младост почнала да се бави со моделство, благодарејќи ...

Дали ви се допаѓа венчаницата на првата дама на САД?

Убавина и Здравје - 11.11.2016

Откако е избран за претседател на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ги полнат медиумите, па по чешлањето на нивното минато, на ред дојде и денот на нивната венчавка, 22 јануари 2005 година, поточно, венчаницата во која манекенката го ...

Прва средба на Мишел и Меланија во жолтата овална соба

+инфо - 11.11.2016

Мишел и Меланија размениле искуства за подигањето и воспитувањето на децата во објект како што е Белата куќа и предизвикот да се биде добар родител Првата дама на САД Мишел Обама ја пречека својата наследничка Меланија Трамп со чај во приватниот ...

Доналд Трамп ја изневерил Меланија со моделка на „Плејбој“? ФОТО

+инфо - 11.11.2016

Новиот американски претседател Доналд Трамп сопругата ја изневерувал со манекенка на „Плејбој“. Новата прва дама на САД, Меланија Трамп, за многумина изгледа совршено, но ако им се верува на поедини таблоиди, новиот американски претседател Дoналд ...

Со Меланија Трамп во Белата куќа влегува и Србинка - еве која е таа

Сител - 11.11.2016

Со Меланија Трамп, новата прва дама на САД, во Белата куќа влегува и една Србинка, а тоа е стилистот и модна дизајнерка, Роксанда Илинчиќ. Нејзините креации ќе ги носи Меланија, и таа ќе се грижи дамата да изгледа елегантно, без да направи модна ...

ВИДЕО: Еве како изгледала Меланија Трамп пред пластичните операции

Курир - 11.11.2016

Првата дама на САД, Меланија Трамп, овие денови е тема број еден во светот. Во рок од 24 часа интернет мрежата беше преплавена со фотографии од Меланија од нејзините млади денови, па сосема очекувано се проширија и гласини дека првата дама направила ...

По нивните сопрузи, средба помеѓу Меланија Трамп и Мишел Обама: Еве како помина (ФОТО)

Курир - 11.11.2016

По средбата помеѓу Доналд Трамп и Барак Обама, средба остварија и идната прва дама Меланија Трамп, со првата дама во заминување, Мишел Обама. Позицијата Мишел ја предаде во елегантен виолетов фустан, додека пак Меланија носела класичен црн фустан.

Средбата на Меланија Трамп и Мишел Обама во Белата куќа

Канал5 - 11.11.2016

Првата дама Мишел Обама ја прими идната прва дама Меланија Трамп во приватните простории во Белата куќа, додека нивните сопрузи разговараа за иднината на државата. Портпаролот на Белата куќа Џош Ернст изјави дека Меланија Трамп и Мишел Обама ...

Ова девојче сега е најмоќната жена на светот

Точка - 11.11.2016

Една девојка имала само 17 години кога, додека ја чекала својата пријателка пред зграда, ја забележал познат моден фотограф. Ја повикал на пробно снимање, а тоа што подоцна се случило е историја.

Како изгледала Меланија Трамп пред естетските операции?

Точка - 11.11.2016

Светот како да не може да ѝ ги прости убавината и модниот вкус... Првата дама на САД, Меланија Трамп, овие денови е тема број еден во светот. Светот едноставно не престанува да зборува за нејзиниот живот, нејзиното потекло, семејните несогласувања, ...

Меланија и Мишел, очи во очи: Многу се очекуваше од оваа средба, а еве и што се случило во Белата куќа

Точка - 11.11.2016

Многу се очекуваше од ова случување, а и двете дами не ги изневерија очекувањата. Средбата на новиот и стариот американски претседател, Доналд Трамп и Барак Обама, којашто се одржи вчера во Белата куќа, накратко ја засени токму средбата на сегашната ...

Запознавањето на Мишел Обама и Меланија Трамп (фото)

Црнобело - 11.11.2016

Оваа недела беше историска за САД, а во низата на важни настани додаваме уште еден - запознавањето на поранешната прва дама Мишел Обама, со новата прва дама на САД - Меланија Трамп. Мишел во темно виолетов фустан ѝ ја предаде позицијата на ...

Како титовата пионерка стана жена на моќниот Доналд Трамп, а сега и прва дама на Америка

Орбис - 11.11.2016

Меланија Трамп денес сите ја знаат како сопруга на милијардерот Доналд Трамп. Нејзиниот пат од родната Словенија до Америка бил мошне возбудлив. Како добра филмска приказна. Родена е во 1970 година во Севнице, Словенија, град кој во тоа време бил ...

Запознајте ја првата дама на САД, Меланија Трамп: Словенка која од мала говори 5 светски јазици (ФОТО)

МК News - 11.11.2016

Сопругата на Доналд Трамп, Меланија Трамп ќе стане новата прва дама на САД. Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во југоисточна Словенија, кога државата била дел од Југославија.

Со Меланија Трамп во Белата куќа влегува и Србинка – која е таа?

Репортер - 11.11.2016

Со Меланија Трамп, новата прва дама на САД, во Белата куќа влегува и една Србинка, а тоа е стилистот и модна дизајнерка, Роксанда Илинчиќ. Нејзините креации ќе ги носи Меланија, и таа ќе се грижи дамата да изгледа елегантно, без да направи модна ...

ФОТО: Оваа Србинка влегува во Белата Куќа заедно со Меланија Трамп

За Се - 11.11.2016

Некогашната манекенка со потекло од СФРЈ, Меланија Трамп, е новата прва дама на Сад. Заедно со неа во Белата куќа влегува и една Србинка, а тоа е стилистот и модна дизајнерка, Роксанда Илинчиќ.

Се сретнаа и Меланија Трамп и Мишел Обама: Еве како поминаа

Press24 - 11.11.2016

По средбата помеѓу Доналд Трамп и Барак Обама, средба остварија и идната прва дама Меланија Трамп, со првата дама во заминување, Мишел Обама. Позицијата Мишел ја предаде во елегантен виолетов фустан, додека пак Меланија носела класичен црн фустан.

Мишел и Меланија во жолтата овална соба на Белата куќа

Нетпрес - 11.11.2016

Првата дама на САД Мишел Обама ја пречека својата наследничка Меланија Трамп со чај во приватниот резиденцијален дел на Белата куќа, додека претседателот Барак Обама се сретна очи во очи со идниот претседател Доналд Трамп.

Mишел Обама на чај со Меланија Трамп

Среќа.mk - 11.11.2016

Според изворите од Белата куќа, тие се сретнале во Жолтата Овална Соба, а разговарале за своите семејства и за своите деца, по што Мишел ја однела Меланија на тура низ нејзиниот наскоро нов дом.

СКАНДАЛ: Протекоа голи фотографии од првата дама на САД, Меланија Трамп

Press24 - 11.11.2016

Меланија Трамп е убавицата која сега е новата прва дама на САД. Од модел со пристојна кариера, па до Белата куќа, оваа дама дефинитивно има на што да ги научи оние жени кои сонуваат за луксузен живот и подобра социјална ...

ФОТО: Се сретнаа Меланија Трамп и Мишел Обама

Press24 - 11.11.2016

Првата дама на САД, Мишел Обама, се сретна со Меланија Трамп, сопругата на Доналд Трамп, која ќе и ја презеде оваа титула. 90 минути двете дами разговарале на различни теми во опуштена атмосфера. Од друга страна, Трамп се сретна со Барак Обама.

Со Меланија Трамп во Белата куќа влегува и Србинка - која е таа?

Press24 - 11.11.2016

Со Меланија Трамп, новата прва дама на САД, во Белата куќа влегува и една Србинка, а тоа е стилистот и модна дизајнерка, Роксанда Илинчиќ. Нејзините креации ќе ги носи Меланија, и таа ќе се грижи дамата да изгледа елегантно, без да направи модна ...

Меланија, новата владетелка на Белата куќа, пречекана од Мишел Обама

Позитив.мк - 11.11.2016

По изборите испочитувана е и традицијата за средба на актуелната прва дама Мишел Обама која и посака добредојде на Меланија, сопругата на Доналд Трамп, кој по преземање на функцијата претседател на САД ќе влезе во Белата куќа како нова прва дама.

Беспрекорниот стил на новата Прва Дама на Америка – Меланија Трамп

Среќа.mk - 11.11.2016

Меланија Трамп – новата наследничка на Мишел Обама која сега ќе ја носи титулата Прва дама на САД важи за неверојатно паметна и силна жена, а како што е и традиционално познато за првите дами таа има беспрекорен стил.

Светот како да не може да и ја прости убавината и модниот вкус: Ова е Меланија пред естетските операции! (видео)

Република - 11.11.2016

Првата дама на Америка, Меланија Трамп деновиве е тема број еден во светот. Цел свет бруи за нејзиниот живот, потеклото, семејните несогласувања, за бракот со Доналд Трамп, синот, а најмногу за нејзиниот изглед.

По сопрузите, се сретнаа и првите дами: Вака изгледаше средбата меѓу Меланија Трамп и Мишел Обама

Пулс24 - 11.11.2016

По средбата помеѓу Доналд Трамп и Барак Обама, средба остварија и идната прва дама Меланија Трамп, со првата дама во заминување, Мишел Обама. Позицијата Мишел ја предаде во елегантен виолетов фустан, додека пак Меланија носела класичен црн фустан.

Обама и Трамп имаа “одличен разговор”

Нова ТВ - 10.11.2016

Обама и Трамп се сретнаа денес и за прв пат во Белата куќа. Претседателот Барак Обама по средбата која траеше 90 минути изјави дека разговорот бил “одличен” помеѓу него и Доналд Трамп кој ќе го наследи на 20 јануари 2017 година.

Венчаницата на Меланија Трамп: Кич или раскош?

ЗаЗабава - 10.11.2016

46-годишната поранешна манекенка и сопруга на Доналд Трамп, Меланија Трамп, се најде во центарот на вниманието откако нејзиниот сопруг победи на претседателските избори во САД, што значи дека таа ќе биде Првата дама.

Трамп влезе во Белата куќа (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2016

Додека Трамп разговара со Обама, неговата сопруга Меланија е на средба со сегашната прва дама Мишел Обама. Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп пристигна во Вашингтон, каде што во моментов се наоѓа на средба со американскиот ...

Како титовата пионерка стана жена на моќниот Доналд Трамп и прва дама на САД?

Кајгана - 10.11.2016

Меланија Трамп денес сите ја знаат како сопруга на милијардерот Доналд Трамп, a од вчера и првата дама на САД. Нејзиниот пат од родната Словенија до Америка бил мошне возбудлив. Како добра филмска приказна.

Во Белата куќа се сретнаа Мишел Обама и Меланија Трамп

Тера - 10.11.2016

Првата дама Мишел Обама и нејзината наследничка, Меланија Трамп се запознаа денеска во Белата куќа, додека нивните сопрузи, Барак Обама и Доналд Трамп дискутираа во Овалната соба за претстојното предавање на власта.

Погледнете ги „забранетите“ фотографии на Меланија Трамп

Lady - 10.11.2016

Словенката Меланија Трамп од јануари ќе биде новата станарка во Белата куќа. Таа уште како тинејџерка почнува да се занимава со манекенство и нејзиниот живот нагло се менува кога во 1998 година на една забава се запознава во Доналд ...

Како изгледа Миланија Трамп како прва дама на САД

Интересно - 10.11.2016

Завршија американските избори во 2016 година... Победник е Доналд Трамп, кој одржа говор после победата на претседателските избори. Сега очите на модните експерти и аналитичари ќе бидат вперени во првата дама на САД, Меланија Трамп.

Поглед во луксузниот дом на Доналд Трамп

Кајгана - 10.11.2016

Новиот американски претседател Доналд Трамп должноста ќе ја преземе на 20 јануари 2017 година. На 70-годишна возраст тој ќе биде најстарата личност што некогаш го презела водството на државата.

Модниот свет против Доналд Трамп, што сега ќе носи Меланија?!

Stylist - 10.11.2016

Кога клучните луѓе од модниот свет отворено се декларираат како продемократи, се јавува можен проблем во кабинетот на новата прва дама на САД, Меланија Кнаус – што сега ќе носи таа?! Чии креации?! Кој американски дизајнер ќе соработува со Меланија?! ...

Погледнете како изгледала првата дама на САД во младоста

Сител - 10.11.2016

Меланија Трамп стана прва дама на Америка. Сопругата на познатиот милонер Доналд Трамп, кој ќе биде новиот претседател на САД, е родена во Словенија како Меланија Кнаус. Веќе во раната младост почнала да се занимава со моделството благодарејќи на ...

ФОТО: Меланија Трамп пред пластичните операции

Курир - 10.11.2016

Меланија Трамп (47) и покрај тоа што е во петата деценија од животот е згодна и убава. Но, дали била таква и во младите денови додека се борела да ги исполни соништата и да стигне со светскиот џет-сет, а од 20 јануари и како Прва дама на САД.

МОЖЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ: Еве за кој клуб од поранешна Југославија навива Меланија Трамп (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2016

Сопругата на Трамп е голем обожавател на спортот Новата прва дама на САД, Меланија Трамп, е вистинска атракција на овие простори бидејќи по потекло е од Словенија. Поради својот атрактивен изглед, таа е магнет и за американските новинари.

Трамп во Белата куќа на средба со Обама

Канал5 - 10.11.2016

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во Белата куќа на прва средба со Барак и Мишел Обама . Трамп во Вашингтон долета од Њујорк со својот приватен авион и слета на националниот аеродром Реган , кој се наоѓа во близина на американската престолнина.

Белата куќа премногу мала за нив - Еве како изгледа домот на Доналд Трамп!

Сител - 10.11.2016

Импресиите по победата на Трамп, можеби, сеуште не се смирени, но факт е дека низ Белата куќа победоносно ќе чекори всушност Доналд. Еве каков дом напушта. Меланија Трамп, дезајнерка за накит и поранешна манекенка, потекнува од Словенија, ја почна ...

Како да се заработи на слатката Меланија? Словенците добро знаат како!

Точка - 10.11.2016

Во Словенија веќе утрово се појави десерт којшто го носи името на најпознатата Словенка на светот – Меланија. Секој којшто имал прилика да патува со автомобил и притоа да помине низ Словенија, точно знае какви трговци се Словенците.

Убавицата која ќе се држи настрана од политиката...

Н.Македонија - 10.11.2016

Идната прва дама на САД истакна дека ќе биде посветена на мајчинството, а ќе се залага и против сајбер-насилството Идната прва дама на САД, Меланија Трамп (46), привлекува внимание со својот изглед и стил, но и поради определбата да се држи настрана ...

ПРВА ДАМА ШТО ПОЗИРАШЕ ГОЛА: Трамп „паднал“ на згодната Меланија на приватна забава, таа го игнорирала (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2016

Трамп бил упорен и наместо таа да му го даде телефонскиот број, тој неа ѝ ги дал сите можни броеви што ги имал. Неговиот приватен, службениот, домашниот. Меланија, колку и да одбивала, сепак решила да му даде шанса на богатиот додворувач Тој е тука ...

Меланија Трамп во бел комбинизон: Таа успеа да ги засени сите први дами на светот!

Точка - 10.11.2016

Елегантниот комбинизон со потписот на Ralph Lauren го открива едното рамо на првата дама на Америка, покажувајќи ја целата елеганција којашто таа ја поседува. Некогашната манекенка Меланија Трамп и сопруга на новиот американски претседател, ...

Еволуцијата на стилот на Меланија Трамп, првата дама на САД

Црнобело - 10.11.2016

Не помина ниту еден ден како ја доби титулата „Прва дама на САД“, а светот веќе се воодушевува на нејзиниот стил. Меланија Трамп, Југословенката со потекло од Словенија, е во модните води уште од 18 години, кога го потпишала првиот договор со модна ...

(ГАЛЕРИЈА) Секси фотосесиите на Меланија Трамп

Локално - 10.11.2016

Таа е убава и е новата прва дама на САД. Меланија Трамп поминува долг, но успешен пат од Словенија до Америка. Од модел со пристојна кариера, до Белата куќа, оваа дама дефинитивно има на што да ги научи оние жени кои сонуваат за луксузен живот и ...

Ја откриваме тајната на убавината на Меланија: Еве како живее првата дама и зошто Трамп не го сака нејзинот режим на ...

Локално - 10.11.2016

Доналд Трампе претседателот на Америка, а првата дама е Меланија е! Какви последици овој пар сноси за Америка, односно за целиот свет? Една од работите по што ќе биде запаметен Барак Обама се реформите во здравството “Obamacare”, со кои тој ги ...

8 работи кои не ги знаете за новата прва дама на САД

Локално - 10.11.2016

Иако Доналд Трамп се труди да знаеме сите детали околу неговиот приватен живот, за прекрасната сопруга – Мелани Трамп – наоѓаме многу малку информации. Ние ќе се обидеме да ви презентираме 8 работи кои не ги знаете за неа.

Запознајте ја првата дама на САД, Меланија Трамп: Словенка која од мала говори 5 светски јазици (ФОТО)

Среќа.mk - 10.11.2016

Сите знаеме дека е елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на САД? Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во југоисточна Словенија, кога државата била дел од Југославија.

ВИДЕО: Меланиа Трамп поздрави со српски поздрав!

За Се - 10.11.2016

Меланиа Трамп, сопругата на избраниот претседател на САД Доналд Трамп, воедно и новата прва дама, во текот на предизборната кампања на својот маж, често и секогаш со гордост говореше за своето потекло од Словенија каде и израснала.

ФОТО: Новата прва дама на Америка пред пластичните операции

Press24 - 10.11.2016

Меланија Трамп (47) и покрај тоа што е во петата деценија од животот е згодна и убава. Но, дали била таква и во младите денови додека се борела да ги исполни соништата и да стигне со светскиот џет-сет, а од 20 јануари и како Прва дама на САД.

ВИДЕО: Белата куќа ќе биде мала за семејството Трамп - погледнете во каков замок живеат тие сега

Press24 - 10.11.2016

Импресиите по победата на Трамп, можеби, сеуште не се смирени, но факт е дека низ Белата куќа победоносно ќе чекори всушност Доналд. Еве каков дом напушта. Меланија Трамп, дезајнерка за накит и поранешна манекенка, потекнува од Словенија, ја почна ...

Меланија Трамп – Југословенката која стана прва дама на САД

Среќа.mk - 10.11.2016

Меланија е родена на 26 април 1970 година во Севница, Словенија. Таа е ќерка на Амалија, креаторка на дезени во фабрика за детска облека и Виктор Кнавс, продавач на автомобили. Нејзината мајка уште од мали нозе ѝ ја „всади“ љубовта кон модата.

Изгледа како божица: Еве колку операции има направено Меланија Трамп

Press24 - 10.11.2016

Меланија Трамп, сопругата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, изглеа како божица, но не е целосно природна. Таа беше да се оперира кај загрепскиот естетски хирург Синиша Глумичиќ. Таа кај него на клиника ги има зголемено градите и исправено ...

Вистинска убавица: Погледнете како изгледала првата дама на САД во младоста (ФОТО)

Press24 - 10.11.2016

Меланија Трамп стана прва дама на Америка. Сопругата на познатиот милонер Доналд Трамп, кој ќе биде новиот претседател на САД, е родена во Словенија како Меланија Кнаус. Веќе во раната младост почнала да се занимава со моделството благодарејќи на ...

Меланија Трамп е вештачка убавица? Еве што има оперирано првата дама на Америка!

Вистина.мк - 10.11.2016

Откако Доналд Трамп започна со претседателската кампања, неговата 24 години помлада сопруга Мелaнија го следи на секој чекор и секогаш е средена од глава до петици. Поранешната словенска манекенка стана уште поубава пред 20 години, кога ја оперираше ...

Колку години има Меланија Трамп и како Доналд ја освои оваа убавица

Република - 10.11.2016

Откако нејзиниот сопруг стана претседател на САД, Меланија Трамп е еден од најпребаруваните поими на „Гугл“ и е вест број еден во медиумите низ светот. Како што до сега беше неколку пати објавено, таа е родена во Севница во Словенија, а кафулињата ...

Како титовата пионерка стана жена на моќниот Доналд Трамп, а сега и прва дама на Америка

Макфакс - 10.11.2016

Меланија Трамп денес сите ја знаат како сопруга на милијардерот Доналд Трамп. Нејзиниот пат од родната Словенија до Америка бил мошне возбудлив. Како добра филмска приказна. Родена е во 1970 година во Севнице, Словенија, град кој во тоа време бил ...

(Фото) првата гола дама на Америка

Репортер - 10.11.2016

Новата прва дама на Америка, Мелани Трамп е родена како Мелани Кнавс на 26 април 1970 година. Мелани во 1996 година дошла во Њујорк и почнала да ја гради својата манекенска кариера. Го наследи познанството со Доналд Трамп.

(Фото) првата дама на САД Мелани пиштол гола во кревет со друга жена

Репортер - 10.11.2016

Првата дама на Америка, Мелани Трамо, се сликаше целосно гола за насловната на Њујорк Пост пред две децении и предизвика бурни реакции, кои кулминираа пред неколку месеци. По резултатите на американските избори, повторно на социјалните мрежи се ...

(ВИДЕО) Сите се воодушевени од изгледот на Мелани Трамп – Но ќе се шокирате од нејзините години

Репортер - 10.11.2016

Откако нејзиниот сопруг Доналд Трамп победи на претседателските избори во САД, противкандидатот на Хилари Клинтон, Мелани Трамп покрај идниот лидер на Америка беше вест број 1 во сите медиуми.

Мишел Обама и Меланија Трамп се сретнаа во Белата куќа

Стандард - 10.11.2016

Првата дама Мишел Обама и нејзината наследничка, Меланија Трамп се запознаа денеска во Белата куќа, додека нивните сопрузи, Барак Обама и Доналд Трамп дискутираа во Овалната соба за претстојното предавање на власта.

Од трета сопруга до прва дама на Америка: Која е Меланија Трамп?

Фактор - 10.11.2016

Најголем победник на американските претседателски избори е Меланија Трамп , која од трета сопруга станува прва дама. Со овој духовит и точен опис еден корисник на Твитер го искоментира претстојното вселување во Белата куќа сопругата на Доналд Трамо, ...

Белата куќа ќе биде мала за семејството Трамп. Погледнете во каков замок живеат сега!

Пулс24 - 10.11.2016

Импресиите по победата на Трамп сѐ уште не се смирени, но факт е дека низ Белата куќа победоносно ќе чекори тој. Еве каков дом напушта. Меланија Трамп, дезајнерка за накит и поранешна манекенка, потекнува од Словенија.

Никогаш нема да погодите како Доналд ја освоил оваа убавица!

Пулс24 - 10.11.2016

Откако нејзиниот сопруг стана претседател на САД, Меланија Трамп е еден од најпребаруваните поими на „Гугл“ и е вест број еден во медиумите низ светот. Како што до сега беше неколку пати објавено, таа е родена во Севница во Словенија, а кафулињата ...

(ВИДЕО) Најсекси пози на првата дама на САД, Меланија Трамп

еМагазин - 10.11.2016

Не престануваат реакциите од изборните резултати во САД на кои победи милијардерот Доналд Трамп. Освен кон Трамп, очите на светската јавност се свртени кон новата преубава прва дама на САД Меланија, кој пред да се омажи за милијардерот имаше успешна ...

Од Југословенка до Прва дама на Америка: Која е Меланија Трамп?

Телевизија Нова - 10.11.2016

Сопругата на Доналд Трамп, Меланија Трамп стана новата прва дама на САД. Сите ја знаеме како елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на Соединетите Американски ...

Најсекси фотките на новата Прва дама на Америка!

ЗаЗабава - 09.11.2016

Можеби ова беше историска победа за бизнисменот Доналд Трамп, но победата е историска и од уште еден аспект - Америка ја има можеби најсекси Првата дама во историјата и првата која се има фотографирано гола за машките списанија.

Словенката што стана прва дама на САД

МКД - 09.11.2016

Меланија Трамп во јануари ќе ја наследи Мишел Обама, првата дама на Америка. За својот пат до Белата куќа може да ѝ се заблагодари на една случајна средба во 1987 година во главниот град на својата родна Словенија.

Меланија Трамп – Југословенката која стана прва дама на САД

Фемина - 09.11.2016

Со победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, Меланија стана прва дама на највлијателната држава во светот. 46-годишната Словенка ќе го заземе местото на Мишел Обама во Белата куќа на 20 јануари следната година.

Убава Словенка која од мала зборува 5 јазици е првата дама на САД (ФОТО)

Турлитава - 09.11.2016

Меланија Трамп стана првата дама на Америка. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп стана претседател на САД. Својот пат до Белата куќа ќе може да се заблагодари на средбата во 1987 година во Љубљана.

Меланија Трамп: Словенка која од мала говори 5 светски јазици (ФОТО)

+инфо - 09.11.2016

Сите знаеме дека е убава и секогаш добро облечена, но што знаеме друго за новата прва дама на САД? Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во југоисточна Словенија, кога државата била дел од Југославија.

Погледнете ја гола првата дама на САД, словенката Меланија Трамп (18+ ФОТО)

Турлитава - 09.11.2016

Словенката Меланија Трамп од јануари ќе биде нова станарка во Белата куќа. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп денеска беше избран за нов претседател на САД. Уште како тинејџерка почнала да се занимава со манекенство и почетокот на деведесеттите заминува ...

Словенката што стана прва дама на САД

Тера - 09.11.2016

За својот пат до Белата куќа може да ѝ се заблагодари на една случајна средба во 1987 година во главниот град на својата родна Словенија. „Си одев од модна ревија во Љубљана и ја видов пред зградата.

Се слави во родното место на Меланија Трамп во Словенија

Кајгана - 09.11.2016

Меланија Трамп од јануари ќе ја наследи Мишел Обама како американска прва дама, а во нејзиното родно место Севнице во Словенија, се славеше победата на нејзиниот сопруг за претседател на САД.

Што прво ќе направи Меланија Трамп кога ќе влезе во белата куќа

Panika.be - 09.11.2016

Замисли ја Меланија, влегува во Белата куќа, преку Роуз гарден, паѓа на колена и... :) Извор: Zoran Gega Madzoski ...

Од утрово во Словенија може да се изеде една слатка „меланија“

+инфо - 09.11.2016

„Меланија“ од тегличка се состои од слатка павлака, маскарпоне, јагоди, јогурт. бисквити и шеќер Американските избори особено внимателно изминатата ноќ се следеа цво словенечкото гратче Севница, во кое е родела и израснала новата прва дама на САД, ...

Прослава во родниот град на Меланија Трамп: "Таа ќе биде одлична прва дама"

+инфо - 09.11.2016

Жителите на Севница со посебно внимание ги следеа изборите во САД. Жителите на Севница со посебно внимание ги следеа изборите во САД, пренесува Новатв. Во Севница, родното место на Меланија Трамп, се е подготвено за подигање на американското знаме.

Трамп го провери гласачкото ливче на Меланија (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2016

„Трамп е познат по проверка на работите... како ливчето на неговата сопруга“, коментира AJ. AJ објави видео монтажа инспирирано од ѕиркањето на новоизбраниоет претседател на САД, Доналд Трамп, во гласачкото ливче на неговата сопруга Меланија.

Белата куќа ќе стане најголемата кич палата на светот ФОТО

+инфо - 09.11.2016

Знајќи го вкусот на убавата Словенка Меланија, се очекува Белата куќа во Вашингтон да натежне од златни орнаменти Екстравагантниот стил во уредување на ентериерот , што го има новата прва дама на САД, Меланија Трамп, најдобро се гледа од домот на ...

Од амбициозна Југословенка до Прва дама на Америка: Која е Меланија Трамп?

Идивиди - 09.11.2016

До денес сите ја знаеме Меланија Трамп како сопруга на Доналд Трамп, кој денес стана претседател на САД, а со тоа таа стана Првата дама на Америка. Нејзиниот пат од родната Словенија до Белата куќа бил многу возбудлив.

Меланија Трамп: Од преамбициозна Југословенка до прва дама на Америка ФОТО

+инфо - 09.11.2016

Иако нејзината приказна не била буквално пат од трња до ѕвездите, животот што го водела како сопруга на американскиот милијардер е далеку поскромен. Наследничката на Мишел Обама во Белата куќа на тој успех може да му заблагодари на една случајна ...

Се слави во родното место на Меланија Трамп во Словенија

Точка - 09.11.2016

Меланија Трамп од јануари ќе ја наследи Мишел Обама како американска прва дама, а во нејзиното родно место Севнице во Словенија, се славеше победата на нејзиниот сопруг за претседател на САД.

Фотографија од новата прва дама на САД со голи гради во центарот на градот

Сител - 09.11.2016

Новата прва дама на САД се најде полу гола во огромна големина насликана на ѕид во Малбурн. Австралискиот уметник Лушсакс наслика два огромни провокативни графити на ѕидовите во Мелбурн, на едниот е Хилари Клинтон во костим за капење со американско ...

Првата дама на САД, Меланија Трамп гола позира за списанието „GQ“ во 90-тите

Сител - 09.11.2016

Словенката Меланија Трамп од јануари ќе биде нова станарка во Белата куќа. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп денеска беше избран за нов претседател на САД. Уште како тинејџерка почнала да се занимава со манекенство и почетокот на деведесеттите заминува ...

Еуфорија во Севница – нивната сограѓанка стана прва дама на САД

Канал5 - 09.11.2016

Вистинска еуфорија во малото словенечко место Севница. Ја слават победата на Трамп и фактот што нивната сограѓанка Меланија стана првата дама на Соединетите американски држави. Победата на Доналд трамп ќе има големо значење за Севница, за нејзината ...

Запознајте ја првата дама на САД, Меланија Трамп која е родена во Словенија

Сител - 09.11.2016

Сопругата на Доналд Трамп, Меланија Трамп ќе стане новата прва дама на САД. Сите знаеме дека е елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на САД? Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во ...

Не и веруваше за кој ќе гласа - Трамп ѕирна во ливчето на сопругата

Сител - 09.11.2016

Доналд Трамп победи на претседатеските избори во САД. Се појави смешна фотка од него и неговата сопруга Меланија, на која тој ѕирка во нејзиното ливче за да провер дали таа ќе гласа за ...

ФОТО: Некогаш позираше гола, а сега е прва дама на САД (18+)

Курир - 09.11.2016

Словенката Меланија Трамп од јануари ќе биде нова станарка во Белата куќа. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп денеска беше избран за нов претседател на САД. Уште како тинејџерка почнала да се занимава со манекенство и почетокот на деведесеттите заминува ...

Хит фотографија која го привлече вниманието на целиот свет: За кого гласаше Меланија?

Точка - 09.11.2016

На претседателските избори, 225 милиони Американци со право на глас одлучуваат помеѓу кандидатката на демократите Хилари Клинтон и Републиканецот Доналд Трамп. Сосема нормално, Доналд Трамп сигурно го дал својот глас за себе, а тоа се очекува и од ...

НЕМА ДОВЕРБА НИТУ ВО СВОЈАТА ЖЕНА: Трамп ѕиркаше за кого гласа Меланија (ВИДЕО)

Телеграф - 09.11.2016

Сакаше да види со свои очи за да му биде мирна душата Во текот на вчерашното гласање за претседател на САД, телевизијата Си-ен-ен прикажа еден необичен потег на републиканскиот кандидат Доналд Трамп, за кој сега веќе со сигурност се знае дека е ...

Вистинска еуфорија во малото словенечко место Севница - нивната сограѓанка стана прва дама на САД

Сител - 09.11.2016

Ја слават победата на Трамп и фактот што нивната сограѓанка Меланија стана првата дама на Соединетите американски држави. Победата на Доналд трамп ќе има големо значење за Севница, за нејзината популарност во светот, изјави градоначалникот Среќко ...

ОД СЛОВЕНЕЧКО СЕЛО ВО БЕЛАТА КУЌА: Меланија Трамп некогаш позираше гола, а денес е прва дама

Телеграф - 09.11.2016

Нејзиниот живот нагло се менува кога во 1998 година на една забава се запознава во Доналд Трамп, кој бил штотуку разведен од втората сопруга. Меланија најпрво не сакала да му го даде својот телефон, но затоа тој веднаш ѝ ги дал сите телефони и ...

Запознајте ја првата дама на САД, Меланија Трамп: Словенка која од мала говори 5 светски јазици (ФОТО)

Курир - 09.11.2016

Сопругата на Доналд Трамп, Меланија Трамп ќе стане новата прва дама на САД. Сите знаеме дека е елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на САД? Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во ...

Првата гола дама на Америка! Меланија Трамп позирала и во вакво издание...

Точка - 09.11.2016

Нова прва дама на Америка е Меланија Трамп, а и таа, исто како и својот сопруг, има неколку скандали зад себе... Американците имаат нова прва дама: Меланија Трамп е првата Словенка којашто ќе се всели во Белата куќа.

Ќерките и синовите на Трамп биле облечени шик: Но, Меланија прошетала во „евтино“ издание и сите ги воодушеви

Точка - 09.11.2016

Денес целиот свет зборува за нив. Завршена е една од најнапнатите трки за Белата куќа и новиот американски претседател ќе биде Доналд Трамп кој во победничкиот говор му се заблагодари на своето семејство за поддршката за време на кампањата.

СЕ ТОЧИ ПИВО, СЕ ВЕАТ АМЕРИКАНСКИ ЗНАМИЊА: Радост во родното село на Меланија во Словенија (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 09.11.2016

Кога станало јасно дека Трамп ќе ја земе победата, односно дека нивната Меланија ќе стане прва дама, почнало славењето во локалната крчма во малечката Севница во Словенија Непроспиена ноќ имаа жителите на малото словенечко гратче, односно село, ...

Запознајте ја Меланија Трамп -новата прва дама на САД

Локално - 09.11.2016

Меланија Трамп е новата прва дама на САД, откако нејзиниот сопруг веќе официјално победи на изборите. За време на кампањата таа остана во сенка, зашто според нејзините тврдења таа се фокусираше на 9-годишниот син на двојката – Барон.

Новата прва дама на САД осамна гола на ѕид: Не и е првпат, позираше и за списанието „GQ“ во 90-тите! (галерија+18)

Република - 09.11.2016

Новата прва дама на САД се најде полугола во огромна големина насликана на ѕид во Мeлбурн. Австралискиот уметник Лушсакс наслика два огромни провокативни графити на ѕидовите во Мелбурн, на едниот е Хилари Клинтон во костим за капење со американско ...

Запознајте ја првата дама на САД: Словенка која од мала говори 5 светски јазици

Press24 - 09.11.2016

Сите знаеме дека е елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на САД? Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во југоисточна Словенија, кога државата била дел од Југославија.

(ФОТО) Првата дама на САД со ГОЛИ ГРАДИ во центарот на градот

Репортер - 09.11.2016

Новата прва дама на САД се најде полу гола во огромна големина насликана на ѕид во Малбурн. Австралискиот уметник Лушсакс наслика два огромни провокативни графити на ѕидовите во Мелбурн, на едниот е Хилари Клинтон во костим за капење со американско ...

Првата дама на САД: Убава Словенка која од мала зборува 5 светски јазици

Република - 09.11.2016

Сопругата на Доналд Трамп, Меланија Трамп ќе стане новата прва дама на САД. Сите знаеме дека е елегантна, убава и секогаш добро облечена, но што не знаеме за новата прва дама на САД? Нејзиното детство Родена на 26 април 1980 во Ново Место, во ...

ХИТ ФОТО: Трамп ѕирна во ливчето на сопругата - не и веруваше за кој ќе гласа

Press24 - 09.11.2016

Доналд Трамп победи на претседатеските избори во САД. Се појави смешна фотка од него и неговата сопруга Меланија, на која тој ѕирка во нејзиното ливче за да провер дали таа ќе гласа за ...

(ФОТО) Која е првата дама на Америка: Од девојка на комунистичката СФРЈ до жена на претседател на САД

Репортер - 09.11.2016

Меланија Трамп стана првата дама на Америка. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп стана претседател на САД. Својот пат до Белата куќа ќе може да се заблагодари на средбата во 1987 година во Љубљана.

ВИДЕО: Меланиа Трамп поздрави со три прста - со српски поздрав!

Вечер - 09.11.2016

Својата одлука да се пресели во САД и да добие државјанство го доживува како најголема привилегија на светот. Меланиа Трамп, сопругата на избраниот претседател на САД Доналд Трамп, воедно и новата прва дама, во текот на предизборната кампања на ...

ФОТО: „Југословенка“ како прва дама на САД – од голи фотки на насловни страни, до Белата куќа

За Се - 09.11.2016

Меланија Трамп е втората жена во историјата што ќе биде прва дама, а да не е родена во САД. Нејзината биографија почнува од родната Словенија, бивша СФРЈ. Родена е во 1970 година во малото место Севница кај Кршко.Таа е половина Словенка, а половина ...

Меланија Трамп: Од амбициозна Југословенка до прва дама на Америка

Бриф - 09.11.2016

Наследничката на Мишел Обама во Белата куќа на тој успех може да му заблагодари на една случајна средба во 1987 во Љубљана. Меланија до денеска сите ја знаеја како сопруга на американскиот милијардер Доналд Трамп.

ФОТО(+18): Кратка биографија на првата дама на Америка,и фотографии како од мајка родена

Актуелно24 - 09.11.2016

За својот пат до Белата куќа може да ѝ се заблагодари на една случајна средба во 1987 година во главниот град на својата родна Словенија.Таа ќе ја однесе до Милано и Њујорк, каде што на една забава во 1998 година ќе се сретне со Доналд Трамп.

Новата прва дама на САД поради оваа фотографија стана хит на Интернет

Press24 - 09.11.2016

Една фотографија од новата прва дама на САД, Мелани Трамп стана голем хит на социјалните мрежи. Имено, на сликата се гледа како сопугата на Доналд Трамп држи три прста, што тој поздрав е карактеристичен во Србија.

(ФОТО 18+) Има уште: Сите голи фотографии од сопругата на Трамп на едно место!

Вистина.мк - 09.11.2016

Сопругата на републиканецот Доналд Трамп, Меланија и нејзините експлицитни фотографии од минатото се уште се топ тема, особено по денешниот голем ден за Америка. Социјалните мрежи и интернет порталите вријат со написи за најблиските членови од ...

ФОТО: Која е првата дама на Америка: Од девојка на комунистичката СФРЈ до жена на претседател на САД

Press24 - 09.11.2016

Меланија Трамп стана првата дама на Америка. Нејзиниот сопруг Доналд Трамп стана претседател на САД. Својот пат до Белата куќа ќе може да се заблагодари на средбата во 1987 година во Љубљана.

ФОТО: Меланија Трамп прва дама, Белата куќа се претвора во кич?

За Се - 09.11.2016

Поранешната манекенка од Словенија ќе стане прва дама. Имајќи го предвид нејзиниот вкус за ентериер, Белата куќа можеби наскоро и ќе заблеска во злато. Буквално… Екстравангардниот стил на Меланија Трамп најдобро се гледа во нивниот дом во Њујорк.

Лудница во словенечка Севница: Родното место на Меланија Трамп во еуфорија!

Република - 09.11.2016

Малото словенечко Севница ја слави новата прва дама . Тоатална еуфорија во локално кафуле. Жителите на родното место на Меланија Трамп, словенечка Севница, со голем интерес минатата ноќ ги следеа претседателските избори во САД.

(ВИДЕО) Мелани Трамп поздрави со српски поздрав – Ги крена ТРИТЕ ПРСТА

Репортер - 09.11.2016

Мелани Трамп, сопругата на новиот претседател на САД Доналд Трамп, воедно и новата прва дама, во текот на предизборната кампања на својот маж, често и секогаш со гордост говореше за своето потекло од Словенија каде и израснала.

Никогаш нема да погодите за кого навива првата дама на САД

Вечер - 09.11.2016

Доналд Трамп денеска е избран за нов претседател на Соединетите Американски Држави, а во центар на вниманието се наоѓа и неговата сопруга Мелани. Медиумите во регионот се изненадени од фактот дека првата дама во дама на Америка е родена во Словенија.

Фотографија од новата прва дама на САД со голи гради во центарот на градот (+18)

Press24 - 09.11.2016

Новата прва дама на САД се најде полу гола во огромна големина насликана на ѕид во Малбурн. Австралискиот уметник Лушсакс наслика два огромни провокативни графити на ѕидовите во Мелбурн, на едниот е Хилари Клинтон во костим за капење со американско ...

Словенија слави: Наша Меланија стигна до Белата куќа (ФОТО)

Република - 09.11.2016

Во Севнице, Словенија, родното место на Меланија Трамп, се славеше победата на нејзиниот сопруг за претседател на САД. Најеуфорично било во кафулето „Централ“, каде уште од 4 часот наутро се следел текот на изборните резултати.

Погодете за кој клуб од СФРЈ навива Мелани Трамп

Репортер - 09.11.2016

Новата прва дама на Америка, Мелани Трамп ги воодушеви особено Србите, кога ја прослави победата на својот сопруг Доналд Трамп, така што ги подигна трите прста. Медиумите постојано ја следат сопругата на новиот претседател на Америка и таа е ...

Брза храна и седум овошја: Што јадат новиот претседател Трамп и неговата прва дама

Република - 09.11.2016

За разлика од нивните претходници, Барак и Мишел Обама кои јавно се залагаа за здрава исхрана, новиот американски претседател има поинакви навики кога станува збор за исхраната. Американските магазини за време на кампањата објавија дека помеѓу ...

Словенечкиот град Севница се радува за „својата“ прва дама на САД

Стандард - 09.11.2016

Словенечкиот град Севница, каде пред 46 години се родила новата прва дама на САД, Меланија Трамп, има 5.000 жители, но веќе е светски познат, пишуваат Франс прес. Поради кандидатурата на Трамп за претседателските избори гратчето оваа година се ...

Која е првата дама на САД: Од девојка во комунистичка СФРЈ до сопруга на американскиот претседател!

Вистина.мк - 09.11.2016

Меланија Трамп ја наследи Мишел Обама во Белата куќа и стана првата дама на Америка. Својот пат до Белата куќа го чекори благодарение на една нејзина средба во Љубљана во далечната 1987 година.

Хрватите не се ни свесни дека ГУБАТ територија поради Мелани Трамп

Репортер - 09.11.2016

Политичкиот аналитичар Жарко Пуховски ги коментираше резултатите на американскито претседателски избори и влегувањето на Доналд Трамп во Белата Куќа. Пуховски изјави дека резултатите од изборите биле целосно неочекувани баш како што вели, како што ...

Се слави во родното место на Меланија Трамп во Словенија

Макфакс - 09.11.2016

Меланија Трамп од јануари ќе ја наследи Мишел Обама како американска прва дама, а во нејзиното родно место Севнице во Словенија, се славеше победата на нејзиниот сопруг за претседател на САД.

Од преамбициозна Југословенка до прва дама на Америка ФОТО

Канал 77 - 09.11.2016

Родена е во 1970 година во словенечниот град Севница кој во тоа време бил текстилен центар во бивша Југославија. Нејзиниот татко се занимавал со продажба на автомобили, а мајка ѝ со моден дизајн.

(ВИДЕО) Запознајте ја Словенката Меланија Трамп, првата дама на САД

еМагазин - 09.11.2016

Новиот претседател на САД Доналд Трамп од 2005. година е во брак со словенечката екс манекенка Меланија Трамп. Таа е негова 3. сопруга и мајка на 10-годишниот Бајрон Вилијам Трамп, најмладото дете на Доналд.

Слават и соседите на Меланија Трамп во Словенија: „Таа ќе биде одлична прва дама“

Канал 77 - 09.11.2016

Во родното место на Меланија Трамп, Севница, веќе се’ е подготвено за кревање на американското знаме. Како што пренесува словенечката Нова Тв, жителите на ова место ги следеле изборите со големо внимание, со надеж дека нивната поранешна сосетка ќе ...

Првата дама на САД со ГОЛИ ГРАДИ во центарот на градот (ФОТО)

Exclusive.mk - 09.11.2016

Новата прва дама на САД Меланија Трамп се најде полу гола во огромна големина насликана на ѕид во Мелбурн. Австралискиот уметник Лушсакс наслика два, огромни, провокативни графити на ѕидовите во Мелбурн, на едниот е Хилари Клинтон во костим за ...

Некогаш гола позираше за списанија, а денес е прва дама на САД (ЖЕШКО ФОТО 18+)

Exclusive.mk - 09.11.2016

Официјално Меланија Трамп е прва дама на САД, а нејзиниот сопруг Доналд Трамп денеска беше избран за нов претседател. Словенката Меланија Трамп од јануари ќе биде нова станарка во Белата куќа.

Доналд Трамп ѕирка во гласачкото ливче на сопругата Меланија

+инфо - 08.11.2016

Во медиуми се објави фотографија на која се гледа како кандидатот на претседател на САД Доналд Трамп гледа во гласачкото ливче на својата сопруга. Во американските медиуми се објави фотографија на која се гледа како кандидатот на претседател на САД, ...

Фотографија која крена бура: Трамп и Меланија гласаа, но тој направи нешто што никој не очекуваше!

Сител - 08.11.2016

Телевизијата CNN прикажа необичен потег на доналд Трампво текот на гласањето за иден претседател на САД. Тој на избирачкото место сошол со сопругата Меланија, ќерката Иванка и нејзиниот сопруг Джаред Кушнер и нивната ќерка Арабел.

Глетка од која боли глава: Ако Меланија стане прва дама, Белата куќа се претвора во најголем кич!

Точка - 08.11.2016

Претседателските избори во САД се одржуваат токму денес, а граѓаните бираат помеѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп. Па, ако победи токму американскиот милијардер, поранешната манекенка од Словенија ќе стане прва дама.

Доналд Трамп - Кандидат на Републиканците - Профил и програма

Вест - 08.11.2016

Во 1990 година, Трамп беше на работ на персонален и бизнис банкрот. Сепак, до 1994 година тој успева да го отплати личниот долг од 900 милиони американски долари, а бизнис долгот да го намали на 3,5 милијарди долари.

ХИТ ФОТО: За кого гласаше Меланија Трамп?

Press24 - 08.11.2016

Американските медиуми се пошегуваа на сметка на оваа фотографија на претседателскиот кандидат на Републиканската партија, кој го остваруваше своето право на глас денеска во гласачко место во Менхетн.

(ВИДЕО) Фотка која ДИГНА ПРАШИНА во САД – Трамп и Мелани гласаа, а тој направи нешто НЕОЧЕКУВАНО

Репортер - 08.11.2016

Телевизијата CNN прикажа необичен потег на Доналд Трамп, за време на гласањето за следниот претседател на САД. Тој на бирачкото место дојде со сопругата Мелани, ќерката Иванка и нејзиниот сопруг Џаредом Кушнером и нивната ќерка Арабела.

ХИТ ФОТО: Трамп ѕирка во ливчето на сопругата Меланија за да види како гласа

Либертас - 08.11.2016

Хит на интернет низ САД е фотографијата на која се гледа републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп како ѕирка во ливчето на сопругата Меланија за да види како ...

Лејди Гага ја обвини Меланија Трамп за лицемерие

Стандард - 07.11.2016

Американската поп пејачка, Лејди Гага, ја обвини сопругата на кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија, Доналд Трамп за лицемерие, пренесе Huffington Post. На овој начин ѕвездата на шоу-бизнисот го потврди ветувањето на Меланија ...