TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РСМ не ја поддржува Јадранската лига

Дневник - 09.11.2001

РСМ воопшто не ја поддржува иницијативата за формирање Јужноевропска ракометна лига (Јадранска лига) и не учествува во нејзиното конституирање, се вели во вчерашното соопштение до медиумите. "РСМ енергично се спротивставува на сите клубови и поединци што на подготвителните средби за лигата се ...

Наумоска прва интернационалка на подготовките

Дневник - 08.11.2001

РАКОМЕТ - СЕНИОРКИТЕ ГИ ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА СП 2001 Со денешниот пријателски меч против Хрватска во СРЦ Кале, почнува серијата од десетина контролни средби пред заминувањето за Италија >Билјана Наумоска од Олденбург, Германија, е првата интернационалка што се приклучува на подготовките на ...

Директорот на Вардар треба да го аминува Симевски за помошник, Ферзалиева откажа

Вест - 07.11.2001

РАКОМЕТ - СЕНИОРКИТЕ СТАРТУВАА СО ПОДГОТОВКИТЕ ВО МЛАДИНСКИ СОСТАВ Конечно ги реализираше најавите за повлекување. - Лариса Ферзалиева Новиот селектор на женскиот сениорски ракометен национален тим, Зоран Кастратовиќ, во текот на вчерашниот ден ги оствари првите две прозивки на дел од своите ...

Новиот селектор на женската ракометна репрезентација нема да може да смета на Лариса Ферзалиева

А1 - 06.11.2001

Првиот собир во Скопје денеска го означи стартот на подготовките за новиот мундијал. Во реновираниот состав покрај Платон, Чупиќ, Абрамова и Ташчи, новиот селектор Зоран Кастратовиќ нема да може да смета и на Лариса Ферзалиева.

Ден на репрезентативни списоци

Вест - 06.11.2001

Селекторите Јовановски (фудбал), Кастратовиќ ( ракомет), Давитков (кошарка) ги соопштија своите адути за претстојните натпревари Вчера тројца селектори на нашите национални тимови, во фудбал, ракомет и кошарка, ги соопштија имињата на спортистите со кои ќе се претставиме во претстојните натпревари.

Четири дебитанти на списокот за СП во Италија

Дневник - 06.11.2001

РАКОМЕТ - А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА Помошникот на Кастратовиќ денеска ќе биде присутен на првата прозивка на репрезентацијата, за кого УО треба да се изјасни Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Зоран Кастратовиќ, повика четири нови ракометарки што од денеска ќе бидат на ...

УО на РСМ се реши за Кастратовиќ, без Чупиќ и Платон на СП

Вест - 05.11.2001

ЖЕНСКИОТ СЕНИОРСКИ РАКОМЕТЕН НАЦИОНАЛЕН ТИМ КОНЕЧНО ГО ДОБИ СВОЈОТ СЕЛЕКТОР Управниот одбор на Ракометниот сојуз на Македонија го унапреди досегашниот тренер на нашиот женски сениорски ракометен национален тим Зоран Кастратовиќ во неговиот селектор.

Изнудено подмладување на ракометната репрезентација?

Дневник - 05.11.2001

Коментар - ГОРАН АНТЕВСКИ Ракометните сениорки третпат во рок од три години добиваат нов селектор. Досегашниот тренер Зоран Кастратовиќ доби унапредување по "изнудената" оставка на Лефтер Бошковски. Зоран, сопруг на Индира Кастратовиќ, треба да ги потврди рејтингот што го има македонскиот женски ...

Кометал ЃП го повлече барањето Александар Панов да се вклучи во сениорскиот тим за да се сконцентрира на ЛШ

Дневник - 05.11.2001

СЕНИОРКИТЕ СО НОВ СЕЛЕКТОР >>>Досегашниот тренер во сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија, Зоран Кастратовиќ, е назначен за нов селектор на А-тимот за претстојното СП во Италија. Тој доаѓа на местото на Лефтер Бошковски, кој минатата недела ненадејно поднесе оставка.