TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ Скопје првпат го победи Николферт, но во клучен момент од сезонава

Дневник - 21.04.2001

КОШАРКА - ПОЛУФИНАЛЕ НА ПЛЕЈ-ОФОТ МЗТ Скопје 2000 водеше во текот на целиот меч и славеше на гости со 68-59 против Николферт Г, во првиот меч, со што израмни на 1-1 во победи во второто полуфинале од плеј-офот во Првата машка кошаркарска лига.

И Николферт и МЗТ со императивот победа

Дневник - 19.04.2001

КОШАРКА - ВТОРО ПОЛУФИНАЛЕ НА ПЛЕЈ-ОФ Императивот победа е пред Николферт Г и МЗТ Скопје 2000 во првиот полуфинален натпревар од плеј-офот во Првата машка кошаркарска лига, денеска во Гостивар (19.). Актуелниот државен првак, домаќинот Николферт Г, води со 1-0 и со победа, денеска или во ...

Андоновски верува во пласман во финалето

Дневник - 18.04.2001

КОШАРКА - ПЛЕЈ-ОФ ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ Стерија Андоновски, шеф на стручниот штаб од Работнички, верува во пласман во финалето на плеј-офот во Првата машка кошаркарска лига. Вечерва е првиот полуфинален меч, а седумкратниот државен првак води со 1-0 во победи против Жито Вардар и со евентуална победа ...