TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реми на жрк Вардар со Будуќност

Телма - 16.11.2014

Женскиот ракометен првак Вардар одигра нерешено 24:24 со црногорскиот првак Будуќност во 5.коло од Лигата на шампионките. Вардар го имаше последниот напад за победа, но не успеа да реализира.

Фантастично второ полувреме на Вардар, Будуќност преживеа во „Јане Сандански“

Дерби - 16.11.2014

Македонскиот шампион во женска конкуренција, ЖРК Вардар, одигра фантастично второ полувреме на денешниот дерби натпревар против Будуќност, кое за жал не се покажа како доволно за конечно да оствари победа над црногорскиот шампион (24:24).

Кастратовиќ: Повредата на Лекиќ не е сериозна!

Дерби - 16.11.2014

Индира Кастратовиќ е презадоволна од играта и пожртвуваноста на нејзните ракометарки на денешниот натпревар против Будуќнонст, а на прес-конференцијата по натпреварот се обиде да ја смири македонската спортска јавност, која стравуваше за ...

Дојде време да се израмнат сметките со Будуќност

Екипа - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар се максимално мотивирани за денешниот дуел против Будуќност, решени да му се реваншираат на црногорскиот првак за поразите во последнава година. Само за потсетување, „вардарки“ загубија од Будуќност во полуфиналето од ...

Кастратовиќ: Со Будуќност во финалето, повредата на Лекиќ не е сериозна

Екипа - 16.11.2014

Индира Кастратовиќ им честиташе на своите ракометарки за одличното издание на дуелот против Будуќност. Иако „вардарки“ не стигнаа до цел плен, факт е дека македонскиот првак одигра на едно повисоко ниво од претходните мечеви во ЛШ, а освоениот бод ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Со ваква игра и срце на терен заслужија и повеќе од бод

Екипа - 16.11.2014

ЖРК Вардар го одигра својот најдобар меч во Лигата на шампионите оваа сезона, против европскиот вицепрвак Будуќност се покажа и срцето и карактерот на овој тим. На „ќотекот“ од Црногорките се одговори со цврста одбрана на спротивната страна, а не се ...

„Вардарки“ заспаа во финишот, Будуќност спаси бод во Скопје

Екипа - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеаја во својата намера да му се одмаздат на Будуќност за поразот на стартот на сезонава, откако вечерва одиграа само 24-24 против актуелниот европски вицешампион.

ФОТО: Вардарки ремизираа со Будуќност

Утрински - 16.11.2014

Македонските ракометни првенки одиграа 24:24 во "Јане Сандански" во дербито на петтото коло од групата Б во Лигата на шампионите Ракометарките на Вардар ќе почекаат за првата победа во меѓусебните дуели со Будуќност, откако во "Јане Сандански" ...

Херојско реми против Будуќност (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 16.11.2014

И покрај сите проблеми со повреди кои кулминираа со онаа на Андреа Лекиќ на почетокот од натпреварот со Будуќност, Вардарки одиграа одлично и беа на прагот на победа против вицешампионот на Европа.

„Вардарките“ ремизираа со „бруталниот“ Будуќност

Хитпортал - 16.11.2014

М акедонскиот шампион ремизираше со силниот Будуќност. Нашиот ракометен шампион Вардар ремизираше во мечот од 5-то коло во Лигата на Шампионите против црногорскиот тим Будуќност, иако се наоѓаше пред победа во самиот финиш.

Будуќност се спасуваше од пораз во Скопје, ЖРК Вардар пропушти шанса да се реваншира за поразот во Подгорица

СуперСпорт - 16.11.2014

Подравка загуби и од Турингер и нема шанси за понатамошен пласман. Во дербито на вечерта во Арената Јане Сандански, се сретнаа домаќинот Вардар и гостинките од Подгорица, екипата на Будуќност која не совлада во првиот натпревар во Црна Гора.

Будуќност до бод во Скопје

Оn.net - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар пропуштија голема шанса да го совладаат фаворизираниот тим на Будуќност, на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионките. „Црвено-црните“ беа извонредни на дуелот одигран во СРЦ „Јане Сандански“, но не успеаа во решавачките ...

Реми на Вардарки против силниот Будуќност

МКД - 16.11.2014

ЖРК Вардар пропушти да го совлада вицепрвакот на Европа, и покрај повредата на Андреа Лекиќ на почетокот од натпреварот, тимот на Индира Кастратовиќ беше на прагот на победа против Будуќност, но Црногорските извлекоа реми, 24:24.

Кастратовиќ: Повредата на Лекиќ не е сериозна (ФОТО)

МКД - 16.11.2014

Женскиот ракометен првак на Македонија, Вардар во ремито со Будуќност остана без услугите на една од своите најдобри ракометарки. Андреа Лекиќ се повреди во првото полувреме и со болна гримаса на лицето го напушти теренот на „Јане Сандански".

Вардар мораше да се задоволи со бод против Будуќност

Вардар - 16.11.2014

ЖРК Вардар одигра нерешено, 24-24 против Будуќност, во 5. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Во максимално неизвесен натпревар, со драматична завршница, Вардар пропушти напад за победа, благодарение на бесрамно грубата игра на ...

Составот на ЖРК вардар за дуелот со Будуќност

Алфа - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар вечерва од 19 часот во арената Јане Сандански се среќаваат со Будуќност, дуелот ќе можете да го следите низ директен пренос на Алфа. Избраничките на Индира Кастратовиќ вечерва на дуелот против Будуќност играат за прво ...

Радичевиќ: Со 120 проценти од можностите и со помош а публика до победа

Алфа - 16.11.2014

Вечерва од 19 часот во арената Јане Сандански ракометарките на Вардар го играа дуелот со Будуќност, а ќе можете да го следите низ директен пренос на Алфа. Македонскиот првак вечерва против Будуќност има шанса со победа поголема од шест гола разлика ...

Бод како победа за Вардар

Телеграф - 16.11.2014

СЦ “Јане Сандански“ остана неосвоива тврдина за црногорскиот шампион. Дуелот заврши нерешено, 24:24 (9:11) Македонскиот првак Вардар се одбрани од нападите на Будуќност и СЦ „Јане Сандански“ остана неосвоива тврдина за црногорскиот шампион.

Будуќност извлече реми во Скопје

Локално - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар одиграа нерешено 24:24 против актуелниот европски вицешампион Будуќност во рамките на 5-то коло од групата Б во Лигата на Шампионките. Вардар одигра одличен натпревар и покрај големите проблемите со повредени играчи.

Повредата на Лекиќ не е сериозна

Алфа - 16.11.2014

Во поголемиот дел од натпреварот со Будуќност ракометарките на Вардар играа без Андреа Лекиќ, која поради повреда мораше да го напушти теренот. Лекарскиот тим на Вардар веднаш почна со деталните прегледи и според првите најави не станува збор за ...

Вардар испушти шанса за победа над Будуќност

Алфа - 16.11.2014

Во последниот настап пред домашен терен ракометарките на Вардар освоија бод во дуелот со Будуќност откако по шеесет минути конечниот резултат беше 24:24. Малку недостасуваше ракометарките на Вардар да ја забележат првата победа над Будуќност во ...

Кастратовиќ: Се гледаме со Будуќност во финалето

Алфа - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар го одиграа најдобриот натпревар во досегашниот тек од Лигата на шампионки. За жал блескавата партија не беше заокружена со победа, но сепак нашиот тим докажа дека има тим за високи дострели и врвни резултати.

Вардар и Будуќност ги поделија бодовите

Канал5 - 16.11.2014

Женскиот ракометен првак Вардар одигра нерешено 24:24 со црногорскиот првак Будуќност во 5.коло од Лигата на шампионките. Вардар го имаше последниот напад за победа, но не успеа да реализира.

Вардар мораше да се задоволи со бод против Будуќност

Точка - 16.11.2014

ЖРК Вардар одигра нерешено, 24-24 против Будуќност, во 5. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Во максимално неизвесен натпревар, со драматична завршница, Вардар пропушти напад за победа, благодарение на бесрамно грубата игра на ...

ЖРК Вардар – Будуќност и Ѓоковиќ - Федерер во 19:00

Оff.net - 16.11.2014

Од спорт на ТВ за денеска ви препорачуваме ракомет, тенис, кошарка и неколку квалификациски натпревари за ЕП ...

Вардар мерка победа над Будуќност за да вложи во иднината

SportMedia - 16.11.2014

По вчерашното разочарување со Веспрем , ракометарките на ЖРК Вардар ќе се обидат да ја кренат аурата на „Јане Сандански“ со победа против Будуќност. Црногорскиот првак е голем и несовладлив ривал за црвено-црните девојки, но овој меч од 5.

Ќе бидат ли конечно скротени „рагбистките“ на Будуќност?

Спорт365 - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар денеска играа со европскиот вицепрвак Дали конечно ракометарките на Вардар ќе го надминат комплексот наречен „Будуќност“. Одговорот на ова прашање ќе го дознаеме вечерва во СЦ „Јане Сандански“, која се очекува да биде ...

Будуќност бодрен од голем број ,,Варвари’’

Спорт365 - 16.11.2014

Голема поддршка за гостинот во Скопје. Црногорскиот тим на Будуќност гостуваше во СЦ ,,Јане Сандански’’ од рамките на 5-то коло во групната фаза во Лигата на Шампионите и тие имаа голема поддршка и во нашиот главен град.

Ништо од одмазда, Будуќност со бод од Скопје се враќа дома

Pixel.mk - 16.11.2014

Одмазда на ЖРК Вардар за ланскиот пораз на Фајнал форот и за тој на почетокот од оваа сезона во Подгорица изостана денеска во СЦ „Јане Сандански“ каде екипата на Будуќност успеа да освои бод по ремито од ...

Вардарки до бод во брканицата со Будуќност

Оff.net - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар на полувремето имаа 2 гола негатива, но на крајот имаа шут за победа против Будуќност од Подгорица. Конечните 24:24 во сенка на повредата на Андреа Лекиќ во 9' ...

Време е за реванш против Будуќност: Радичевиќ очекува победа!

Спортклуб - 16.11.2014

ЖРК Вардар вечерва со почеток од 19:00 часот ќе има шанса да му се реваншира на Будуќност, екипа која што доаѓа од Црна Гора и која што ни е стар должник. „Вардарки“ вечерва ќе имаат шанса во случај на победа поголема од шест разлика да избијат на ...

Радичевиќ: Дај боже да се сретнеме во финале со Будуќност

SportMedia - 16.11.2014

Ексракометарка на Будуќност, Јованка Радичевиќ, гордо ги бранеше вардаровите бои против својата поранешна екипа и на крај, на прес-конференцијата по мечот дури воздивна од сето она што го поминаа во 60-те напорни минути.

Аџиќ: Индира, секоја чест за ремито без пола тим!

SportMedia - 16.11.2014

Тренерот на Будуќност, Драган Аџиќ и честиташе на својата кошешка Индира Кастратовиќ, предводничката на Вардар за освоениот бод со еден куп повредени играчи, откако и во раната фаза вечерва, црвено-црните останаа без Андреа Лекиќ.

Кастратовиќ: „горда сум на своите ракометарки“

Спортклуб - 16.11.2014

ЖРК Вардар не успеа да дојде до посакуваната победа над Будуќност откако денеска во „Јане Сандански“ одиграа реми против црногорскиот шампион. Предводникот на Вардарки, Индира Кастратовиќ им честиташе на своите ракометарки за прикажаната игра и за ...

Будуќност остана енигма: Реми за „вардарки“ против вицепрвакот на Европа (ФОТО)

SportMedia - 16.11.2014

ЖРК Вардар не успеа да го скрши проклеството и да го совлада Будуќност, но остана непоразен со 24-24 во дербито од 5. коло во Лигата на шампионите. Со многу емоции со голема мотивираност, ракометарките на македонскиот првак одиграа со срце на терен, ...

Кастратовиќ: Повредата на Лекиќ не е сериозна!

SportMedia - 16.11.2014

Индира Кастратовиќ имаше пеколна задача вечерва во „Јане Сандански“ и успеа одлично да ја износи со оглед на сите околности, играјќи реми против Будуќност. По десетина минути игра се повреди организаторот на играта на Вардар, Андреа Лекиќ, но Индира ...

Вардар и Будуќност ги поделија бодовите

А1 On - 16.11.2014

Женскиот ракометен првак Вардар одигра нерешено 24:24 со црногорскиот првак Будуќност во 5.коло од Лигата на шампионките. Вардар го имаше последниот напад за победа, но не успеа да реализира.

Кастратовиќ: Девојките дадоа се од себе и се гледаме во финалето

Спорт365 - 16.11.2014

Одржана прес-конференција по овој интересен дуел. Македонскиот шампион ЖРК Вардар ремизираше во дерби мечот од 5-то коло во Лигата на Шампионите против силниот Будуќност и мечот заврши со резултат 24:24 (9:10).

Радичевиќ: „кога е најтешко покажавме дека можеме да бидеме најдобри“

Спортклуб - 16.11.2014

Поранешната ракометарка на Будуќност и сегашен член на ЖРК Вардар, Јованка Радичевиќ, одигра одлично и беше видно мотивирана во дуелот против своите сонароднички и некогашни соиграчи, иако на крајот не успеа да се радува на победата.

Аџиќ: „Честитки до Индира и Вардар за одличната игра“

Спортклуб - 16.11.2014

Вардарки одиграа одличен натпревар против Будуќност во кој иако не успеаја да дојдат до победата (24:24), покажаа далеку подобра игра отколку на првиот натпревар кој се одигра во Подгорица.

Будуќност спаси бод во Скопје

Н.Македонија - 16.11.2014

Ракометарките на македонскиот првак Вардар, вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, одиграа нерешено 24-24 во годинешната Лига на шампионите (ЛШ) против ланскиот финалист и шампион од 2012 година во ова натпреварување, црногорска Будуќност, во ...

Будуќност се спаси во „Јане Сандански“, Вардарки само до реми со стариот должник

Спортклуб - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеа да дојде до посакуваниот реванш против Будуќност, откако денеска во „Јане Сандански“ ремизираше против црногорскиот гигант. Вардарки не успеаја да возвратат со иста мера за поразот во Подгорица, па на крајот ...

,,Вардарките’’ ремизираа со ,,бруталниот'' Будуќност

Спорт365 - 16.11.2014

Македонскиот шампион ремизираше со силниот Будуќност. Нашиот ракометен шампион Вардар ремизираше во мечот од 5-то коло во Лигата на Шампионите против црногорскиот тим Будуќност, иако се наоѓаше пред победа во самиот финиш.

Не му оди на Вардар против Будуќност, 9-11 по првото полувреме

Република - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар имаат негатива од два гола, 9-11, по првото полувреме против европскиот вицешампион Будуќност, а уште еднаш се покажа дека Црногорките се незгоден ривал за избраничките на Индира Кастратовиќ.

Вардар заслужи трета среќа, Будуќност се спаси од пораз (24-24)

Република - 16.11.2014

И во третиот обид ракометарките на Вардар не успеаја да ја победат незгодната екипа на Будуќност, а дербито во Лигата на шампионите заврши нерешено 24-24. Вардар имаше голема шанса да го скрши малерот против европскиот вицешампион, но последниот ...

Ракомет ЛШ - жени: По бод за ЖРК Вардар и Будуќност

Сител - 16.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар и Будуќност одиграа нерешено 24:24 во натпреварот од 5.коло од групната фаза од Лигата на шампионите. И двете екипи во текот на дуелот се менуваа во водство, а последниот напад и ударот на Андреа Пенезиќ, голманката на ...

ЖРК Вардар му подари бод на Будуќност

Вечер - 16.11.2014

„Црвено - црните“ на домашен терен во СЦ „Јане Сандански" во рамките на 5. коло, ремизираа во дуелот со Будуќност - 24:24. Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција ЖРК Вардар, одигра нерешено во 5.

Кастратовиќ: Се надевам со Будуќност ќе се сретнеме и во финалето

Вечер - 16.11.2014

Се што се договоривме претходната недела беше исполнето на теренот, навистина сум горда на моите девојки. Се надевам со Будуќност ќе се сретнеме во финалето, изјави Индира Тренерката на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар, Индира Кастратовиќ ...

ЖРК Вардар испушти победа против Будуќност

Макфакс - 16.11.2014

Ракометарките на Вардар и Будуќност одиграа нерешено 24:24 (9:11), во дербито на петтото коло во Лигата на шампионките. Вардарки со освоениот бод остануваат на второто место на табелата, тие имаат бод помалку од Будуќност.

Кастратовиќ и Аџиќ:Да се сретнеме во финалето

Макфакс - 16.11.2014

Помешани чувства кај тренерите имаше на прес конференцијата по натпреварот во Лигата на шампионките, ЖРК Вардар-Будуќност, кој заврши без победник 24:24. Гостинот Драган Аџиќ е задоволен од освоениот бод, додека Индира Кастратовиќ жали што нејзините ...

“Варвари“ во Скопје, Нацева: Не би сакала Будуќност да има атмосфера како да игра дома!

Tip.com.mk - 15.11.2014

ЖРК Вардар в недела (19:00 ч.) го пречекува Будуќност во дербито од групата Б во Лигата на шампионите, а сите во црвено-црниот табор очекуваат победа како шлаг на богатиот викенд во СЦ „Јане Сандански“, пренесува официјалниот веб сајт на клубот ЖРК ...

Вардарки имаат одговор за дефанзивата на Будуќност

Н.Македонија - 15.11.2014

Вистински шлагер на 5. коло на женската Лига на шампионите (ЛШ) ќе биде дуелот меѓу Будуќност и Вардар, второпласираната, односно третопласираната екипа од минатогодишната ЛШ. Вардарки утре (19 ч.

Аџиќ: Тешко дека Индира може да ме изненади!

SportMedia - 15.11.2014

ЖРК Вардар утре (19:00) го пречекува Будуќност во Скопје првпат по минатогодишната пресметка во регионалната лига, во „Кале“. Всушност, тој натпревар беше како предвесник за една доминација на црногорската екипа во дуелите со Вардар кои доаѓаа ...

Ракометарките на Будуќност на кејот на Вардар (ФОТО)

Спорт365 - 15.11.2014

Подгоричанки се подготвуваат за дуелот со Вардар Ракометарките на Будуќност од вчера се во главниот град на Македонија и се подготвуваат за дуелот кој најверојатно ќе реши која екипа ќе биде на првото место во групата.

Кастратовиќ: Будуќност игра грубо, но ние сме подготвени за се

Дерби - 14.11.2014

Најдобрата женска македонска екипа ЖРК Вардар во недела (19 часот) ја очекува нов испит против стариот, но многу квалитетен ривал Будуќност. Вардарки го загубија првиот меч во Подгорица со 23:17, а сега поучени од тоа искуство ќе бараат реванш, ...

Булатовиќ не игра против Вардар

Дерби - 14.11.2014

Најдобрата ракометарка на Будуќност, Катарина Булатовиќ нема да настапи на дерби натпреварот со Вардар кој се игра во недела во СЦ „Јане Сандански“ од 19 часот во рамките на 5.коло во Лигата на шампионите.

Будуќност без Булатовиќ доаѓа во Скопје

Екипа - 14.11.2014

Будуќност ќе биде сериозно ослабен за претстојниот натпревар од Лигата на шампионите против ЖРК Вардар откако Катарина Булатовиќ отпадна од комбинација за настап на неделниот дуел во Скопје.

Кастратовиќ: Знаеме дека Будуќност ќе игра грубо

Екипа - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар се подготвени за новиот предизвик во Лигата на шампионите, па по убедливиот триумф над Подравка преполни со самодоверба влегуваат во неделниот дуел против екипата на Будуќност.

Kастратовиќ: На рагби-стилот од Будуќност ќе вратиме со иста мера

Дневник - 14.11.2014

Ракометарките на македонски ракометен првак Вардар утре (19 ч, „Јане Сандански“) го играат најважниот натпревар во рамките од првата фаза во групата на Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува големиот должник, европскиот вицепрвак Будуќност.

Кастратовиќ: Со агресивна игра до победа над Будуќност

Кајгана - 14.11.2014

ЖРК Вардар и Будуќност ќе го одиграат дерби мечот, кој ќе се одигра во рамките на петтото коло во Лигата на шампионките. Победата над Подравка во минатото коло ја подигна самодовербата, а двата порази од Будуќност кои се забележани во изминатите ...

Будуќност без Булатовиќ во Скопје!

МКД - 14.11.2014

Будуќност во Скопје ќе дојде без својата најдобра ракометарка, Катарина Булатовиќ откако заработила повреда за време на вчерашниот тренинг. Булатовиќ го изместила зглобот за време на тренингот и информациите велат дека таа нема да биде во ...

Кастратовиќ: Будуќност игра рагби, но подготвени сме за сé

МКД - 14.11.2014

На денешната прес-конференција Индира Кастратовиќ ја потенцираше грубата игра на Будуќност, но вели дека нејзините ракометарки се максимално подготвени за играта на Црногорките. Во недела пред Вардарки е тежок натпревар против финалистот од ...

Нацева: Очекувам да продолжи континуитетот победи

Вардар - 14.11.2014

ЖРК Вардар в недела го пречекува Будуќност во дербито од групата Б во Лигата на шампионите, а сите во црвено-црниот табор очекуваат победа како шлаг на богатиот викенд во СЦ „Јане Сандански“.

Аџиќ: Јас се радувам на секој натпревар во Скопје

Вардар - 14.11.2014

Екипата на Будуќност допатува во Скопје уште денеска, на повеќе од два дена до натпреварот против ЖРК Вардар в недела, во 19 часот. Решија добро да го искористат Скопје за бавни и сигурни подготовки за дербито, иако и двете екипи веќе совршено се ...

ЖРК Вардар ја продолжува триумфалната серија

Алфа - 14.11.2014

Македонскиот првак во женска конкуренција в недела го пречекува Будуќност во директен дуел за освојување на првото место во групата. "Ова е прв прес каде што не мора да кажам дека игравме лошо и се надевам така ќебиде и понатаму.

На крајот резултатот да биде во наша корист

Идивиди - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот ...

Нацева: Покана до навивачите, со поддршка од трибините до нова победа

Алфа - 14.11.2014

Ракометарките на Вардар в недела ги очекува дуелот со најголемиот ривал за првото место во групата. На нашите ракометарки го играат најзначајниот меч во овој дел од сезоната и затоа треба да имаат максимална поддршка од трибините.

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

Локално - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл- фор“ ...

Будуќност без Булатовиќ во Скопје

Алфа - 14.11.2014

Ракометарките на Будуќност вечерва го одржаа првиот тренинг пред неделниот натпревар со македонскиот шампион Вардар. Гостинките од Подгорица вечерва тренираа во салата на СРЦ Кале, а во пресрет на неделниот натпревар во Скопје, тренерот на ...

Будуќност без Булатовиќ против Вардар

Телеграф - 14.11.2014

Десниот бек го повреди скочниот зглоб на последниот тренинг и нема да може да ѝ помогне на својата екипа во дуелот со македонскиот првак Едно од главните „оружја“ на црногорскиот првак Будуќност, Катарина Булатовиќ, најверојатно нема да му биде на ...

ЛАЗОВИЌ: Подготвени сме за Будуќност

Телеграф - 14.11.2014

Сега сме многу поподготвени, поуиграни и мислам дека ќе покажеме одличен натпревар, објаснува десниот бек на Вардар Најсериозната пречка во натпреварите во групи во Лигата на шампионите за македонскиот првак Вардар е актуелниот вицешампион ...

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

+инфо - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот ...

Индира: Моите девојки не се навикнати на груба игра каква што практикува Будуќност

Точка - 14.11.2014

ЖРК Вардар в недела го пречекува Будуќност во дербито од групата Б во Лигата на шампионите, а сите во црвено-црниот табор очекуваат победа како шлаг на богатиот викенд во СЦ „Јане Сандански“.

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

Канал5 - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот ...

Индира: Во Подгорица се играше рагби, ќе вратиме на агресивноста

Оff.net - 14.11.2014

Ракометарките на Вардар во недела го играат регионалното дерби од ЛШ против Будуќност, екипа која убедливо ги победи во Подгорица. Кастратовиќ не се плаши од гостинските навивачи кои ќе ги бодрат Црногорките во „Јане ...

ЛШ: Хендикеп за Будуќност, без Катарина Булатовиќ во Скопје

Tip.com.mk - 14.11.2014

Македонскиот женски ракометен првак Вардар в недела од 19:00 ч. ќе го одигра претпоследниот натпревар од групата Б против Будуќност во Лигата на шампионите. Голем хендикеп за црногорските ракометни шампионки претставува фактот дека десниот бек ...

Јулија Николиќ нема да настапи в недела за ЖРК Вардар!

Tip.com.mk - 14.11.2014

Во пресрет на дерби дуелот од петтото коло во Лигата на шампионите в недела од 19:00 ч. во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје помеѓу ЖРК Вардар и Будуќност, беше запрашан тренерот Индира Кастратовиќ каков е здравствениот билтен и каква е ситуацијата со ...

Катарина Булатовиќ го пропушта дуелот со Вардар!

Спорт365 - 14.11.2014

Олеснета задачата на избраничките на Кастратовиќ Најзвучното засилување за тимот на Будуќност во претсезоната, Катарина Булатовиќ, десниот бек кој дојде од европскиот шампион Ѓер, ќе го пропушти дуелот со Вардар кој ќе се игра во недела, а ќе биде ...

Аџиќ: Натпреварите во Скопје се посебни

Спорт365 - 14.11.2014

Големо дерби во недела. Македонскиот шампион ЖРК Вардар на домашен терен го пречекува црногорскиот претставник Будуќност во рамките на петтото коло од групата „Б“ во Лигата на Шампионите. „Јас се радувам на секој натпревар во Скопје, на полна сала, ...

Олеснување за ЖРК Вардар: Будуќност без најдобриот играч во Скопје

Спортклуб - 14.11.2014

Покрај огромната мотивација, ракометарките на ЖРК Вардар ќе имаат уште еден адут плус во дуелот против Будуќност кој се игра утре во Скопје. Тоа е неиграњето на најдобрата ракометарка на црногорскиот шампион Катарина Булатовиќ која на синоќешниот ...

Будуќност без „првата виолина“ во Скопје: Се повреди Катарина Булатовиќ!

SportMedia - 14.11.2014

Најдобрата ракометарка на Црна Гора, Катарина Булатовиќ, најверојатно нема да игра за Будуќност на гостувањето против ЖРК Вардар. Црногорските медиуми информираат дека ракометарката го повредила зглобот на раката на синоќешниот тренинг и ќе мора да ...

Индира Кастратовиќ: Будуќност е рагби-екипа, но подготвени сме на се

Спортклуб - 14.11.2014

На денешната пресконференција, тренерот на ЖРК Вардар, Индира Кастратовиќ отворено ја потенцираше грубата игра на РК Будуќност, но исто така смета дека нејзините ракометарки се подготвени дури и на такво сценарио против екипата од Црна Гора.

Статистиката не е на страна на ЖРК Вардар во дуелите со Будуќност

Tip.com.mk - 14.11.2014

В недела од 19:00 ч. во СЦ “Јане Сандански“ во рамките од претпоследното петто коло во женската ракометна Лига на шампионите во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје ќе се игра дербито помеѓу македонскиот клуб Вардар и Будуќност.

Нацева ја повика публиката: Нека знае Будуќност дека игра во Скопје!

SportMedia - 14.11.2014

Мечот со Подравка беше напредок не само во играта на ЖРК Вардар туку и со посетеноста на трибините. Повторно немаше Комити, но салата имаше најмалку 4.000 луѓе, бројка што е неопходен минимум и за неделниот дуел со Будуќност.

ЛШ, Варлец-Лазовиќ: Играме сè подобро, очекувам еден вистински спектакл против Будуќност

Tip.com.mk - 14.11.2014

По повод натпревар од петтото коло од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу ЖРК Вардар и РК Будуќност се одржа прес-конференција во конгресната сала на СЦ “Јане Сандански“ во Скопје. Своите излагања и очекувања во пресрет на регионалното дерби ги ...

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

А1 On - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот ...

Индира Кастратовиќ: Со поддршка од навивачите , до победа против секогаш незгодниот Будуќност

Спорт365 - 14.11.2014

„Црвено-црните“ девојки очекуваат победа против црногорскиот ривал Во пресрет на натпреварот кој ќе реши дали Вардар или Будуќност ќе биде прв во групата Б од Лигата на шампионите, „црвено-црните“ одржаа прес-конференција на која Индира Кастратовиќ ...

Кастратовиќ: Ракометот на Будуќност е како рагби, но ние ги чекаме подготвени

SportMedia - 14.11.2014

Вторпат сезонава ЖРК Вардар ќе го одигра регионалното дерби со европски димензии, против Будуќност, но сега со уште еден мотив повеќе за одмазда. Црногорскиот првак, кој во мај ги елиминира црвено-црните на фајналфорот во Будимпешта славеше и на ...

Будуќност е „голем должник“ на ЖРК Вардар

Сител - 14.11.2014

Ракомет за гурмани овој викенд во Скопје. Двете екипи на Вардар се домаќини на елитни тимови од Лигата на шампионите. Утре мажите го пречекуваат унгарски Веспрем, а во недела жените Будуќност од Подгорица.

Будуќност вистински противник за докажување на силата на ЖРК Вардар

Курир - 14.11.2014

ЖРК Вардар в недела го пречекува Будуќност во дербито од групата Б во Лигата на шампионите, а сите во црвено-црниот табор очекуваат победа како шлаг на богатиот викенд во СЦ „Јане Сандански“.

Кастратовиќ: Играта на Будуќност е како на рагби натпревар, ако треба ќе возвратиме со иста мера

Република - 14.11.2014

Во пресрет на натпреварот меѓу ЖРК Вардар и Будуќност во рамките од ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција што се игра во недела, македонскиот шампион и трет тим во Европа одржа прес-конференција на која ги истакнаа желбите, мотивите и ...

Будуќнос без Булатовиќ против Вардар

Вечер - 14.11.2014

Најдобрата ракометарка на црногорскиот шампон Будуќнос, Катарина Булатовиќ, најверојатно нема да игра во 5. коло до Лигата на шампионите, против македонскиот шампион ЖРК Вардар во Скопје. Десниот бек на европскиот вицеампион на последниот тренинг ...

Вардар е најголем предизвик за Будуќност

Спорт - 14.11.2014

Црногорскиот шампион Будуќност е единствената неуспешна приказна на ЖРК Вардар во досегашниот тек од Лигата на шампионите, но шанса за промена на таквата состојба имаат в недела (19:00), кога во Скопје го пречекуваат досега непоразениот тим во ...

Вардарки нема да дозволат нов нокаут од Будуќност

Вечер - 14.11.2014

"Црвено - црните" на првиот натпревар во Подгорица од Б- групата , убедливо беа поразени од црногорскиот шампион (23:17) Ракометарките на ЖРК Вардар ќе имаат тешка задача да ја продолжат серијата од три последователни победи во Лигата на шампионите, ...

Кастратовиќ: Со агресивна игра до победа над Будуќност

Макфакс - 14.11.2014

ЖРК Вардар и Будуќност ќе го одиграат дерби мечот, кој ќе се одигра во рамките на петтото коло во Лигата на шампионките. Победата над Подравка во минатото коло ја подигна самодовербата, а двата порази од Будуќнот кои се забележани во изминатите шест ...

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

Lider - 14.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот ...

Билетите скапи за Црногорците

Идивиди - 13.11.2014

Во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Будуќност, в недела (19 часот), во СЦ „Јане Сандански“, црногорските медиуми негодуваат за скапите билети кои македонскиот шампион ги има за натпреварите од Лигата на шампионите.

„Вардарки“ со најубедливата победа во Супер лигата

Спорт365 - 13.11.2014

Ракометарките на Вардар го совладаа Жито Прилеп Ракометарките на Вардар остварија очекувано висока победа во Супер лигата, откако го совладаа Жито Прилеп со 51:18. “Црвено-црните” девојки ја највија оваа убедлива победа уште во првиот дел, кој ...

Вардарки со најубедлива победа сезонава

Вардар - 12.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар денеска остварија нова висока победа во Скопско Супер лигата, откако го совладаа Жито Прилеп со 51:18. “ Црвено-црните ” ја највија оваа убедлива победа уште во првиот дел, кој заврши со предност од 25 :8.

Вардарки убедливи против Жито Прилеп

Локално - 12.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар денеска остварија нова висока победа во Скопско Супер лигата, откако го совладаа Жито Прилеп со 51:18. “Црвено-црните” ја највија оваа убедлива победа уште во првиот дел, кој заврши со предност од 25:8.

Вардар убедлив на загревањето пред Будуќност

Алфа - 12.11.2014

Во натпреварот од домашното првенство Вардар забележа убедлива победа во дуелот против Жито Прилеп совладувајќи го со 51:18. Тренерот на Вардар, Индира Кастратовиќ на овој натпревар сметаше само на девет ракометарки додека поголемиот дел од тимот ...

Вардарки убедливи против Подравка

Канал 77 - 12.11.2014

Македонскиот шампион ЖРК Вардар синоќа во СЦ "Јане Сандански" го декласираше тимот на Подравка со убедливи 35:25. Натпреварот се играше во рамките на групата Б од Лигата на шампионите, а со оваа победа “вардарки” обезбедија во главната групна фаза ...

ЖРК Вардар со најубедлива победа сезонава

Спорт365 - 12.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар доминираат во Скопско Супер лигата. Ракометарките на ЖРК Вардар денеска остварија нова висока победа во Скопско Супер лигата, откако го совладаа Жито Прилеп со 51:18.

Супер лига: Вардарки го декласираа Жито Прилеп

Tip.com.mk - 12.11.2014

Ракометарките на Вардар ги продолжија настапите во Скопско Супер лигата, со дуел од петтото коло славејќи денеска во малата сала на СЦ “Јане Сандански“ во Скопје против Жито Прилеп со резултат 51:17 (25:8).

ЖРК Вардар го прегази Жито Прилеп за најефикасна клупска победа

SportMedia - 12.11.2014

Актуелниот ракометен шампион на Македонија, ЖРК Вардар оствари нова убедлива победа во домашната лига откако со огромни 51-18 (25-8) ја совлада екипата на Жито Прилеп. За „црвено-црните“ кои настапија во комбиниран состав ова е шеста победа во ...

ЖРК Вардар го „уби“ Жито Прилеп

Спортклуб - 12.11.2014

Ракометарките на ЖРК Вардар забележаа убедлива победа над Жито Прилеп со 51:18, во натпревар од Скопско Супер лигата. На полувремето ракометарките на Индира имаа предност од 25:8. Ова е шеста победа за ЖРК Вардар во шестиот натпревар, па веќе имаат ...

Вардар утре против Жито Прилеп

Вардар - 11.11.2014

Ракометарките на Вардар утре ги продолжуваат настапите во Скопско Супер лигата, со дуелот од петтото коло против екипата на Жито Прилеп. Вардарки се апсолутни фаворитки на овој меч со оглед на разликата во квалитет меѓу двете екипи.

Награди „13 ноември“ за ЖРК Вардар и за Сергеј Самсоненко

Вардар - 11.11.2014

ЖРК Вардар доби признание за својето плодно функционирање и за одличната сезона која заврши во мај. Сојузот на спортови на град Скопје на нашиот женски ракометен шампион, по повод 13 ноември, ослободувањето на Скопје, му ја додели наградата за ...

Аџиќ: Гостувањето во Скопје најголем предизвик за Будуќност

Алфа - 11.11.2014

В недела нашиот првак Вардар го пречекува најголемиот ривал во Б групата Будуќност. Дуелот се игра во арената Јане Сандански со почеток од 19 часот и ќе можете да го следите низ директен пренос на Алфа.

ЖРК Вардар и Сергеј Самсоненко денеска наградени!

Спортклуб - 11.11.2014

ЖРК Вардар доби признание за своето плодно функционирање и за одличната сезона која што заврши во мај. Сојузот на спортови на град Скопје на нашиот ракометен шампион, по повод 13 ноември, односно од ослободувањето на Скопје, им ја додели наградата ...

Будуќност доаѓа со навивачи во Скопје (фото)

Спортклуб - 11.11.2014

Најзагреаните навивачи на Будуќност, "Варвари" ќе допатуваат со ракометарките на овој тим на неделниот натпревар против ЖРК Вардар во рамките на четвртото коло од Лигата на шампионите. Тоа е дерби на овој круг од елитното натпреварување и сигурно ...

Жито Прилеп ќе го „тестира“ Вардар пред Будуќност

Спорт365 - 11.11.2014

Ракометарките на македонскиот шампион утре играат меч од домашното првенство Утре во 14 часот, во малата сала на СЦ „Јане Сандански”, ракометарките на Вардар ќе ги продолжат настапите во Супер лигата, со дуелот од 5.коло против екипата на Жито ...

Кастратовиќ: Секогаш може подобро

Н.Македонија - 11.11.2014

Сигурна сум дека овие ракометарки можат да дадат уште 30-40 отсто повеќе, вели тренерката Кастратовиќ Ударна игла кај вардарки: Андреа Лекиќ РАКОМЕТ - ВАРДАРКИ СЕ ПЛАСИРАА ВО СЛЕДНАТА ФАЗА ВО ЛШ Со убедливата победа од 35-25 над хрватскиот ...

Будуќност со навивачи во Скопје за дуелот против Вардар

Спорт365 - 11.11.2014

Тимот од Подгорица ќе има поддршка од трибините. Најверните навивачи на Будуќност, „Варварите“ ќе ги бодрат ракометарките од Подгорица во дуелот против Вардар во 5.коло од Лигата на шампионите кој ќе се одигра во недела во СЦ „Јане Сандански“.

ЛШ: “Варвари“ доаѓаат во Скопје да го бодрат Будуќност (фото)

Tip.com.mk - 11.11.2014

Најжешките навивачи на женскиот црногорски клуб на Будуќност, “Варвари“ ќе ги бодрат ракометарките во рамките од петтото коло во Лигата на шампионите в недела во Скопје (19:00 ч.) во СЦ “Јане Сандански“ на натпреварот против ЖРК Вардар.

ЖРК Вардар заслужено ја доби наградата “13 ноември”

Нетпрес - 11.11.2014

ЖРК Вардар оваа награда ја доби благодарение на минатата сезона која ја одигра во врвна форма, за што говорат и титулите во Суперлигата и Купот на Македонија, како и третото место во Лигата на шампионите освоено во мај годинава.

Кликовац: „Ова е вистинското лице на Вардар“

Спорт - 11.11.2014

Македонскиот првак е и меѓу петте тима кои на две кола до крајот на оваа фаза веќе го осигураа своето место во продолжението од ЛШ Блескава неделна презентација имаа ракометарките на Вардар, а триумфот над Подравка не донесе само сатисфакција и ...

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

24 Вести - 10.11.2014

Во женската ракометна Лига на шампионите беа одиграни натпреварите од 4.коло. Пласман во следната фаза (првите три од групите) имаат обезбедено пет екипи: Лајпциг, Будуќност, ЖРК Вардар, Ѓер и Ларвик.

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

Вест - 10.11.2014

Во женската ракометна Лига на шампионите беа одиграни натпреварите од 4.коло. Пласман во следната фаза (првите три од групите) имаат обезбедено пет екипи: Лајпциг, Будуќност, ЖРК Вардар, Ѓер и Ларвик.

Кастратовиќ: Знаев дека моите девојки можат да експлодираат

МКД - 10.11.2014

Вардар конечно го покажа вистинското светло, одигра одличен натпревар, убедливо ја победи Подравка и на две кола до крајот избори пласман во следната фаза од Лигата на Шампионите.

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

Алсат-М - 10.11.2014

Во женската ракометна Лига на шампионите беа одиграни натпреварите од 4.коло. Пласман во следната фаза (првите три од групите) имаат обезбедено пет екипи: Лајпциг, Будуќност, ЖРК Вардар, Ѓер и Ларвик.

Вардарки со Подравка се загреваа за Будуќност

Дневник - 10.11.2014

Македонскиот женски ракометен шампион Вардар оствари убедлива победа во 4. коло од Лигата на шампионите против Подравка (35-25). Во СЦ „Јане Сандански“ хрватскиот првак не даде достоен отпор како што тоа го направи изминатиот викенд пред своите ...

Познати се пет патници во следната фаза

Вардар - 10.11.2014

Викендов се комплетираше четвртото коло од првата фаза по групи во Лигата на шампионите во женска конкуренција, по што се познати шест екипи кои веќе обезбедија место во следната фаза.

Кастратовиќ: Можеме да играме уште подобро

Алфа - 10.11.2014

Ракометарките на Вардар забележаа нова победа во Лигата на шампионките. Во најдоброто издание сезонава нашиот првак ја совлада Подравка со 35:25. "Сакам на моите девојки од срце да им честитам, затоа ...

Динамо подобар од Крим, Бајрамовска со осум гола

Алфа - 10.11.2014

Ракометарките на Динамо од Волгоград на гостувањето во Љубљана го совладаа Крим Меркатор со 26:24 и се реваншираа за поразот од пред седум дена. Во составот на Крим Меркатор најефикасна беше нашата ...

Знаев дека девојките можат да експлодираат

Идивиди - 10.11.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите за жени со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо.

Кастратовиќ: Знаев дека девојките можат да експлодираат

Локално - 10.11.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите за жени со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо.

Убедлива победа на ракометарките на ЖРК Вардар

NewTime - 10.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК „Вардар“ оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од ...

Вардарки пресилни за Подравка

Точка - 10.11.2014

Женскиот ракометен тим на Вардар вчера во Јане Сандански славеше победа против Подравка со 35-25 во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони. Македонскиот првак беше убедливо подобар од ...

Кастратовиќ: Знаев дека девојките можат да експлодираат

А1 On - 10.11.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите за жени со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо.

Убедлива победа на ракометарките на ЖРК Вардар

+инфо - 10.11.2014

Женскиот ракометен шампион на Македонија ЖРК „Вардар“ оствари убедлива победа вечерва во дуелот од 4.коло од Лигата на шампионите. Во СЦ „Јане Сандански“ совладана беше екипата на Подравка од ...

Кастратовиќ: Знаев дека девојките можат да експлодираат

+инфо - 10.11.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите за жени со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо.

Кастратовиќ: Знаев дека девојките можат да експлодираат

Канал5 - 10.11.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите за жени со победата над Подравка и, конечно, одигра моќно и убедливо.

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

Канал5 - 10.11.2014

Во женската ракометна Лига на шампионите беа одиграни натпреварите од 4.коло. Пласман во следната фаза (првите три од групите) имаат обезбедено пет екипи: Лајпциг, Будуќност, ЖРК Вардар, Ѓер и Ларвик.

ЖРК Металург со триумф над ЖРК Вардар

Спорт365 - 10.11.2014

Вториот тим на македонскиот шампион претрпе пораз од македонскиот вицешампион. Македонскиот вицешампион ЖРК Металург забележа триумф над вториот тим на македонскиот тим ЖРК Вардар со 23-19 во ...

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

А1 On - 09.11.2015

Со одигрувањето на натпреварите синоќа беше комплетирано 4.коло од женската ракометна Лига на ...

Металург вторпат подобар од Вардар

Н.Македонија - 10.11.2014

Ракометарките на Металург вторпат сезонава славеа над втората екипа на Вардар со 23-19 во меч од 6-то коло од женската Суперлига СУПЕРЛИГА, ЖЕНИ, 6-ТО КОЛО Тие и овој пат демонстрираа цврста игра во ...

Убедлива победа на ЖРК Вардар против Подравка

Курир - 10.11.2014

ЖРК Вардар оствари голема победа во 4. коло од Лигата на шампионите со 35-25 против Подравка. Со оваа победа „вардарки“ уште сега обезбедија место во главната групна фаза.

Лига шампиони - жени: ЖРК Вардар во „петката“ екипи во следната фаза

Сител - 10.11.2014

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција ЖРК Вардар по 4.то коло од групната фаза обезбеди пласман во следната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионите.Со три победи и еден пораз ...

Кастратовиќ: Знаев дека девојките ќе „експлодираат“

Курир - 10.11.2014

Вардар го загарантира пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите со победата над Подравка и конечно, одигра моќно и убедливо. Победата од 35-25 ги задоволи сите, а особено тренерот Индира ...

Подравка се покажа како недораснат противник за ЖРК Вардар

Нетпрес - 10.11.2014

Натпреварот се играше во рамките на групата Б од Лигата на шампионите, а со оваа победа “вардарки” обезбедија во главната групна фаза од натпреварувањето.

Експлозија со Подравка, Вардар „презимува“ во Европа

Спорт - 10.11.2014

Вардаровите ракометарки како никогаш досега се надополнуваа една со друга, а во таа компактна слика одлично се вклопија и Стојановска, Петковска и Митова, која добија премиерна шанса во ЛШ ...

ЖРК Вардар со убедлива победа против Подравка

Денешен - 10.11.2014

ЖРК Вардар оствари голема победа во 4. коло од Лигата на шампионите со 35-25 против Подравка. Со оваа победа „вардарки“ уште сега обезбедија место во главната групна фаза.

Комплетирано четвртото коло од женската ракометна Лига на шампиони

Lider - 09.11.2015

Со одигрувањето на натпреварите синоќа беше комплетирано 4.коло од женската ракометна Лига на шампионите. На прагот на изненадување беше екипата на Букурешт, која водеше на гостувањето во Подгорица.