TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фарски Острови ја изненадија Грција

Телма - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло. Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за ...

Што прави Нојер кога му е здодевно?

Екипа - 15.11.2014

Кога играте за најдобрата светска репрезентацијата некогаш и ви е досадно на терен. Таков беше случајот со Мануел Нојер на синоќешниот дуел против Гибралтар. Германците славеа лесно со 4-0 во Нирнберг во квалификациите за ЕП 2016, а Нојер поголемиот ...

Фарски Острови ја освоија Атина, Грците го избркаа Раниери

Утрински - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016. Фарските Острови славеа победа среде Атина над нашиот јужен сосед, а значаен ...

Сензационална победа на Фраските острови во Грција

Кајгана - 15.11.2014

Фарските острови ја приредија најголемата сензација во досегашниот тек од квалификациите за пласман на ЕП во 2016 година, откако со 1:0 победија во Грција. Покрај Грците тежок пораз доживеа и Србија, која во Белград загуби од Данска со 1:3.

Погледнете како Фарските Острови ја славеа победата над Грција (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2014

Победата на Фарските Острови на гостувањето кај Грција беше најголемиот успех на оваа земја на фудбалски план, па фудбалерите прославија како да освоиле Светско првенство. ...

Германија покажа нова шема и даде 4 гола, Грција загуби од Фарските Острови

Локално - 15.11.2014

Грција го доживеа најголемиот срам во фудбалската историја, откако загуби дома од фудбалското џуџе Фарските Острови со 0: 1 на стадионот во Пиреја. Тоа се случи во европскиот квалификациски дуел од групата Ф по кој Грците се на срамното последно ...

Фарски Острови ја освоија Атина, Данска се радуваше во Белград

+инфо - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016. Фарските Острови славеа победа среде Атина над нашиот јужен сосед, а значаен ...

Сензационална победа на Фарските острови во Грција

Хајд Парк - 15.11.2014

Фарските острови ја приредија најголемата сензација во досегашниот тек од квалификациите за пласман на ЕП во 2016 година, откако со 1:0 победија во Грција. Покрај Грците тежок пораз доживеа и Србија, која во Белград загуби од Данска со 1:3.

Фарски Острови ја освоија Атина, Данска се радуваше во Белград

Канал5 - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016. Фарските Острови славеа победа среде Атина над нашиот јужен сосед, а значаен ...

Нојер мораше да спасува И против Гибралтар (видео)

Спортклуб - 15.11.2014

Германија рутински и без проблеми забележа победа од 4:0 над Гибралтар во квалификациите за ЕП 2016 во Франција. И покрај доминантната игра, Германија можеше да прими и гол, доколку меѓу стативите го немаше одличниот Мануел Нојер кој реагираше ...

,,Третиот бек’’ Нојер лудо бранеше и против Гибралтар (ВИДЕО)

Спорт365 - 15.11.2014

Германскиот голман на висината на задачата. Германскиот голман и можеби еден од најдобрите во светот, Мануел Нојер повторно блескаше и на дуелот со огромниот аутсајдер Гибралтар. Гостибскиот фудбалер Вокер имаше еден одличен шут од огромна далечина, ...

Грците среде Пиреа посрамотени од Фарските Острови

Pixel.mk - 15.11.2014

Едно од најголемите изненадувања во досегашниот тек на квалификациите за ЕП 2016 синоќа го приредија репрезентативците на Фарските Острови, кои со 1:0 на гостински терен ја совладаа Грција.

„Само“ 4:0 за Германците против аматерите од Гибралтар

Pixel.mk - 15.11.2014

Без многу мака светскиот шампион синоќа на свој терен ја прекинаа серијата од два меча без победа добивајќи го дуелот со аматерите од Гибралтар со 4:0. Томас Милер на два пати, Марио геце еднаш и Јоган Сантос со автогол ги постигнаа четирите голови ...

Лудило во соблекувалната на Фарски Острови по триумфот над Грција (ВИДЕО)

Спортклуб - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарски Острови синоќа го направи најголемото изненадување откако славеше на гости кај Грција со 1:0 во квалификациите за Европското првенство 2016 година. Единствениот гол го постигна Јоан Едмундсон во 61.

Фарски Острови ја освоија Атина, Данска се радуваше во Белград

А1 On - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4. коло во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016. Фарските Острови славеа победа среде Атина над нашиот јужен сосед, а значаен ...

Гибралтар слави, а Лев „грми“: Вака не играат шампионите!

SportMedia - 15.11.2014

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев е незадоволен од играта на неговите избраници на вчерашниот меч против Гибралтар. „Панцерите“ ги победија аматерите со 4-0, а Лев вели дека е незадоволен од настапот и дека шампионите не ...

ВИДЕО: Лудило, славењето на Фарските Острови по триумфот над Грција

Курир - 15.11.2014

Селекцијата на Фарските Острови го направија најголемото изненадување во досегашниот тек од квалификациите за ЕП 2016-та година. Тие како гости ја совладаа фаворизираната Грција со 1:0, а ова воедно е прва победа на Фарските Острови во ...

ВИДЕО: Грција на домашен терен загуби од Фарски Острови

Курир - 15.11.2014

Селекцијата на Фарските Острови направи големо изненадување откако ја совлада Грција како гостин со 1:0 во рамките од квалификациите за ЕП 2016-та. Оваа репрезентација, која е составена претежно од аматери ја забележа втората победа во европските ...

Квалификации за ЕП 2016 – Фарските Острови направија сензација (Видео)

Шеталиште - 15.11.2014

Синоќа се одиграа осум натпревари од квалификациите за Еп 2016. кое ќе се одржи во Франција. Најголемото изненадување се случи во натпреварот одигран во Атина во рамките од Ф-групата. Аматерите од Фарските острови успеаја да ја совладаат домашната ...

Нешто е скапано во репрезентацијата на Србија

Вечер - 15.11.2014

Квалификацискиот дуелот против Данска, кој беше одигран пред празни трибини, сосема заслужено заврши со сигурен триумф на гостинската селекција од 3:1. Голема е веројатноста дека репрезентативците на Србија и престојното ЕП во Франција ќе го следат ...

Фарските острови ја потопија Грција

Спорт - 15.11.2014

Дека сите играат фудбал и нема однапред победници на ниту еден дуел, покажа селекцијата на Фарски Острови, која изненадувачки со 1:0 славеше на гости кај Грција, во четвртото коло од квалификациите за европското првенство во Франција во 2016 година ...

Фарски острови „полудеа“ по победата над Грција/Видео

Lider - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за Европското првенство во Франција 2016. Фарските Острови славеа победа среде Атина над нашиот јужен сосед, а значаен ...

Голманот на Гибралтар „изненаден“ од стативата

Дерби - 14.11.2014

Тешко е да се игра против актуелниот светски шампион, а посебно ако се работи за репрезентација како Гибралтар. Дебитантот во овие квалификации вечерва ќе се надева на што помала негатива на германско тло, а првиот гол со кој Томас Милер ја отвори ...

Фантастичниот Нојер спречи голема радост на аутсајдерот Гибралтар

Дерби - 14.11.2014

Иако сите очекуваа дека Германија ќе оставри рекордна победа на еден квалификациски натпревар против репрезентацијата на Гибралтар, но верувале или не, дебитантот во еден квалификациски циклус помина доста добро на вечерашното гостување во Нирнберг.

Фарските Острови ја шокираа Грција со својата прва победа по 13 години

Дерби - 14.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови ја направи најголемата сензација на денешните квалификациски натпревари откако успеа да ја совлада Грција на гостински терен. Аутсајдерот славеше со 1:0 во Атина, а единствениот гол го постигна Едмундсон во 32.

Србија поразена од Данска, Грците „смрзнати“ од Фарските острови

Екипа - 14.11.2014

На празниот стадион на Партизан во Белград, поради казната од УЕФА, Србија загуби од Данска со 1-3 на дуелот од 4.коло во Групата И од квалификациите за ЕП 2016. Тошиќ во 4.минута ја донесе Србија во водство, меѓутоа Бендтнер и Кјаер за само две ...

Продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2016

Кајгана - 14.11.2014

Викендов продолжуваат квалификациите за пласман на Европското првенство во фудбал кое во 2016 година ќе се одржува во Франција. Македонската репрезентација, во четвртото коло во Ц групата, во сабота, ќе ја пречека Словачка.

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

Локално - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

Идивиди - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

Нојер немаше работа па отиде во „нападот“ (ФОТО)

Телеграф - 14.11.2014

Голманот на германската репрезентација му беше здодевно на голот, па од средината ги следеше акциите на неговите соиграчи во офанзивата Германија лесно ја совлада селекцијата на Гибралтар, а на стадионот во Нирнберг се беше подготвено за триумф на ...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: Историски триумф за Фарски острови во Пиреја

Телеграф - 14.11.2014

Големо изненадување во групата Ф каде Грција претрпе тежок пораз Европскиот шампион од 2004 година, Грција, претрпе тежок пораз на домашен терен и го држи цврсто последното место во групата Ф.

Аматерите од Гибралтар гостуваат кај светскиот првак

Идивиди - 14.11.2014

Најновиот член на европската фудбалска куќа (УЕФА), репрезентацијата на Гибралтар гостува кај актуелниот светски првак Германија. Гибралтар е земја која има површина од само 6,8 километри квадратни, со што се наоѓа на 241.

Сензација во Атина, Фарските острови ја совладаа Грција

Алфа - 14.11.2014

Најголемото изненадување во вечерашниве квалификациски мечеви за пласман на Европското првенство го направи селекцијата на Фарските острови која славеше на гостувањето во Атина. Јоан Симун Едмундсон со голот во 61-та минута од средбата и го донесе ...

Продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2016

Тера - 14.11.2014

Викендов продолжуваат квалификациите за пласман на Европското првенство во фудбал кое во 2016 година ќе се одржува во Франција. Македонската репрезентација, во четвртото коло во Ц групата, в сабота, ќе ја пречека Словачка.

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

Радио Фортуна - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

Продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2016

Хајд Парк - 14.11.2014

Викендов продолжуваат квалификациите за пласман на Европското првенство во фудбал кое во 2016 година ќе се одржува во Франција. Македонската репрезентација, во четвртото коло во Ц групата, в сабота, ќе ја пречека Словачка.

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

+инфо - 13.06.2015

Осум натпревари од 6.то коло од квалификациите за ЕУРО 2016 година ќе се одиграат вечерва во рамки на три групи. Најинтересен се очекува да биде дуелот меѓу Северна Ирска и Романија. Лидерот на групата Романија гостува кај второпласираната Северна ...

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

Канал5 - 13.06.2015

Осум натпревари од 6.то коло од квалификациите за ЕУРО 2016 година ќе се одиграат вечерва во рамки на три групи. Најинтересен се очекува да биде дуелот меѓу Северна Ирска и Романија. Лидерот на групата Романија гостува кај второпласираната Северна ...

„Геце заработува 12 милиони, а јас 35 центи по километар“

SportMedia - 14.11.2014

Дефанзивецот на Гибралтар, Давид Артел на интересен начин го најави квалификацискиот дуел меѓу аматерската репрезентација и светскиот шампион Германија откако направи споредба со неговата и заработувачката на Геце.

Голманот на Гибралтар му подари гол на Милер – сега стативата го збуни! (ВИДЕО)

SportMedia - 14.11.2014

Светскиот шампион по 25 минути игра води „само“ со 1-0 против аматерите од Гибралтар, а и при овој погодок во центарот на вниманието се најде голманот на државичката од југот на Пиринеите, Перез.

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

А1 On - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

Дали Германија во Нирнберг ќе постави нов евроквалификациски рекорд?

SportMedia - 14.11.2014

Репрезентацијата на Германија во рамки на групата „Д“ во евроквалификациите вечерва го пречекува Гибралтар, а љубителите на фудбалот очекуваат „газење“ на противникот со кое „панцерите“ ќе постават висока победа и нов евроквалификациски рекорд.

Тешко на аматерите: Лев им порача на Гаерманците да го наполнат Гибралтар!

SportMedia - 14.11.2014

Светскиот шампион Германија по слабите 180 минути во минатиот месец во евроквалификациите за пласман на континеталниот шампионат во Францијаа за две години, денеска од 20.45 часот го играат најлесниот меч, против најмладата членка на УЕФА, Гибралтар.

Фарски Острови ја шокираше Грција

Спортклуб - 14.11.2014

Вечерва се одиграа осум натпревари од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016, а најголемото изненадување го направи репрезентацијата на Фарски Острови. Грција беше шокирана пред своите гледачи, што значи и продолжување на крајно ...

Сите се потсмеваат со Бразил: Гибралтар е подобар од вас! (ФОТО)

SportMedia - 14.11.2014

Светскиот првак Германија разочара со само четирите гола во мрежата на аматерите од Гибралтар на вечерашниот квалификациски меч во евроквалификацискиот дуел во Нирнберг. Гибралтар избегна катастрофа и рекорд, иако сите очекуваа Германците да ги ...

Голманот на Гибралтар: Ако примиме помалку од седум гола – подобри сме од Бразил!

SportMedia - 14.11.2014

Голманот на државичката од југот на Пиринеите е реален! Џордан Перез воочи натпреварот на својата репрезентација Гибралтар против Германија е свесен дека „панцери“ се далеку поквалитетн противник и дека било каков пораз со не повеќе од седум гола ...

Германија убедливо против Гибралтар, Португалија минимално против Ерменија (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.11.2014

Комплетирани денешните натпревари од квалификациите. Денес се одиграа осум натпревари од четвртото коло во групната фаза од квалификацискиот циклус за пласман на Европското во Франција, 2016-та година.

Данците со пресврт во Белград, Грците “нокаутирани“ од Фарски Острови (видео)

Tip.com.mk - 14.11.2014

Се одиграа нови натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција 2016. година. Србите пред празни трибини на стадионот на Партизан во Белград загуби од Данска со резултат 3:1 во рамките од групата И.

Јужниот сосед прописно се избламира: Фарски Oстрови ја освоија Грција!

SportMedia - 14.11.2014

По двата „кикса“ против Полска и Ирска, светскиот шампион ја оправда фаворитската улога и ги совлада аматерите од Гибралтар со 4-0. Другите аматери од Фарски Острови ја шокираа Грција во среде Атина, а Данска направи пресврт за две минути во Белград.

Четврто коло од квалификациите за ЕП во Франција

Република - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

Голем резил за Грците, загубија од Фарски острови на свој терен

Република - 14.11.2014

Поранешниот европски првак Грција цврсто го држи фенерот во Ф групата за пласман на Европското првенство во Франција, а вечерва нашите јужни соседи се изрезилија со пораз од големиот аутсајдер Фарски острови.

Сензационална победа на Фраските острови во Грција

Макфакс - 14.11.2014

Фарските острови ја приредија најголемата сензација во досегашниот тек од квалификациите за пласман на ЕП во 2016 година, откако со 1:0 победија во Грција. Покрај Грците тежок пораз доживеа и Србија, која во Белград загуби од Данска со 1:3.

Продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2016

Макфакс - 14.11.2014

Викендов продолжуваат квалификациите за пласман на Европското првенство во фудбал кое во 2016 година ќе се одржува во Франција. Македонската репрезентација, во четвртото коло во Ц групата, в сабота, ќе ја пречека Словачка.

Осум натпревари од квалификациите за ЕУРО 2016

Lider - 14.11.2014

Осум натпревари во три групи од 4.коло ќе се одиграат вечерва од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 (ЕУРО 2016). Во Белград кај Србија гостува Данска, а овој натпревар ќе се одигра без присуство на публика поради инцидентот на ...

За 18 месеци стигнаа до дуел со светскиот првак: „Не е важно колку голови ќе примиме“!

SportMedia - 13.11.2014

Да се игра против светскиот првак е сон на секој фудбалер, а аматерите на Гибралтар ќе имаат шанса да се соочат со актуелниот фудбалски владетел, без товар колку ќе загубат, утревечер во Нирнберг (20.45 часот).