TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето облачно, со пороен дожд и ветер

Таратур - 12.11.2013

Времето во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

24 Вести - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Време е за чадор - доаѓа пороен дожд

Телма - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Утрински - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

А1 On - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Утре со поројни дождови

Н.Македонија - 11.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Алсат-М - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Вонредна временска прогноза: Денеска и утре не излегувајте без чадор

Фактор - 11.11.2013

Поројни дождови за денеска и утре најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови да ...

Попладне се очекува дожд

+инфо - 11.11.2013

Денеска попладне и утре се очекуваат врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови!

МК News - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

И утре пороен дожд

Кирилица - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови!

Вечер - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Чадори во раце, доаѓа врнежливо време!

Локално - 11.11.2013

Поројни дождови најавуваат за денескаи утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови да ...

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Канал5 - 11.11.2013

Се очекува во јужните делови од земјата да наврнат над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен, на места засилен ветер претежно од југоисточен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Сител - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Вонредна прогноза: Денеска и утре очекувајте поројни дождови

Точка - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

Бриф - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Очекувајте пороен дожд и ветер попладнево

Телеграф - 11.11.2013

Максималната температура ќе се движи од 13 до 18 Целзиусови степени Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи.

Вонредна прогноза: Денеска и утре очекувајте поројни дождови

Нетпрес - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денескаи утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови!

Курир - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Вонредна прогноза: Внимавајте - Денеска и утре обилни врнежи

Press24 - 11.11.2013

Денеска и утре не излегувајте никаде без чадор. Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат поројни врнежи од дожд. Овие два дена не очекуваат врнежи од дожд кои во јужните делови ќе наврнат ...

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови!

Скопје инфо - 11.11.2013

Поројни дождови ни најавуваат за денеска и утре метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи. „Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови ...

Внимавајте: Поплднево невереме во Македонија

Press24 - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Попладнево и утре пороен дожд и ветер

еВести - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Попладнево се очекуваат поројни врнежи

ВИС - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Вонредна временска прогноза: Влажен бран

StrumicaNet - 11.11.2013

Денеска и утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Повремено врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи и се очекува во јужните делови да наврнат над 30 л/м 2 .

Попладнево ќе има невреме

Економски - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Утре не очекуваат поројни дождови

Денешен - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...

Денеска и утре ќе истури дожд

Maxim - 11.11.2013

Денеска и утре не излегувајте никаде без чадор. Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат поројни врнежи од дожд. Овие два дена не очекуваат врнежи од дожд кои во јужните делови ќе наврнат ...

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови

Falanga - 11.11.2013

Температурите ќе се движат до максимални 16 степени. Поројни дождови за денеска и утре најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

До крајот на денот не очекува пороен дожд

Maxim - 11.11.2013

Времето во Македонија попладнево и утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Се очекува во јужните делови да наврнат над 30 литри на метар ...