TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венди ги остави присутните БЕЗ ТЕКСТ со својата изјава за Шешељ!

Пулс24 - 16.11.2014

Весна Вукелиќ Венди, при гостувањето во емисијата „Булевар“ на телевизијата В92, се присети на деновите кога била во врска со Војислав Шешељ, кој овие денови е во центарот на вниманието во српската јавност.

Венди откри колкав полов орган има Шешељ!

Вечер - 16.11.2014

"Кога некој е духовно пропорционален и развиен во таа своја пропорција, тогаш се на него е големо", изјавила Венди! Весна Вукелиќ Венди, гостувајќи во емисијата Булевар на српската телевизија Б92, се присети на деновите кога била во врска во Воислав ...

Јосиповиќ: Шешељ ги прекршува условите за пуштање!

Вечер - 16.11.2014

Воислав Шешељ повторно ја презентира онаа политика на омраза и раздор која не враќа во времето на 1990-тите, а таа политика беше причина за војната, изјави хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ Хрватскиот претседател, Иво Јосиповиќ, изјави дека ...

Шешељ на митингот во Белград: Мораме кон Русија, Западот не гуши

Нова ТВ - 15.11.2014

Партијата на Воислав Шешељ денеска одржа митинг во Белград на кој лидерот на радикалите Шешељ повика на консолидација во партијата како би ја освоиле власта на наредните избори. Тој повторно упати критики до претседателот Томислав Николиќ и ...

ФОТО: Шешељ ја подготвува Србија за пат кон Русија

Утрински - 15.11.2014

Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата во ЕУ и целосно да се сврти кон ...

Неколку илјади луѓе на митингот на Шешељ во Белград

Р.С.Европа - 15.11.2014

Најмалку 3000 луѓе предводени од српскиот ултранционалист Воислав Шешељ денеска се собраа на антивладин протест во центарот на Белград. Шешељ најави дека ќе „го уништи“ Хашкиот трибунал, кој, како што тврди, затвора Срби, „само затоа што се Срби“.

Враќање на Шешељ и на Русија на Балканот

Deutsche Welle - 15.11.2014

Пуштање на привремена слобода на хашкиот обвинет Војислав Шешељ и се’ поприсутното влијание на руската политика на Балканот се теми за кои пишуваат весниците на германски јазик Војислав Шешељ, обвинет за воени злосторства во БиХ и во Хрватска, ...

Враќањето на Шешељ ќе ја протресе Србија

Призма - 15.11.2014

Враќањето на ултра националистичкиот лидер, кому му се суди за воени злосторства во Хаг, ќе внесе нов елемент во драмата на политичката сцена во Србија Воислав Шешељ се обраќа кон насобраните пред седиштетото на Српската радикална партија | Фото: ...

Шешељ: Не предадоа нашите поранешни соборци, им служат на Американците

Кајгана - 15.11.2014

Членовите и симпатизерите на Српската радикална партија на плоштадот Република во Белград го одбележуваат враќањето на лидерот Воислав Шешељ од Трибуналот во Хаг со знамиња на партијата и транспаренти.

Шешељ пред 3.000 луѓе најавил рушење на власта во Србија (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2014

Во Белград денес бил одржан голем собир на српските радикали на кој зборувал нивниот лидер и хашки обвинет Војислав Шешељ, кој во средата се врати во Србија од притворот во Хаг. Хашкиот суд го пушти на привремена слобода поради лошата здравствена ...

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

Идивиди - 15.11.2014

Белград, 15 ноември 2014 (МИА) - Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата ...

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

Алфа - 15.11.2014

На митинг во Белград на неговата Српска радикална партија, која не е претставена во Парламентот, Шешељ исто така вети предвремени избори идната година во Србија. Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, ...

Певаљка Венди вели-Шешељ има голем полов орган!

Локално - 15.11.2014

– Тогаш имав 19 години, и без оглед на моето неискуство, интересите ни се поклопија. Мојот надворешен изглед не беше во прв план, туку интелектот, бидејќи Шешељ никогаш не го привлекуваше „празна амбалажа“.

ШЕШЕЉ УПОРЕН: Србија да се сврти кон Русија, да се откаже од ЕУ

Телеграф - 15.11.2014

Лидерот на српските радикали на митинг пред околу 10.000 приврзаници порача Србија да ја прекине евроинтеграцијата Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ ...

Митингот на Шешељ ќе го обезбедуваат 1000 радикали!

Фактор - 15.11.2014

За безбедноста на денешниот митинг кој после 12 години ќе го одржи Војислав Шешељ, ќе се покрижат околу 1.000 радикали. Скап е, како што велат од СРС, уредно пријавен во полиција, а се очекува присуство на 10.ооо луѓе од сите делови на Србија.

(ВИДЕО) Првиот митинг на Шешељ:Ќе го урнеме надворешното лоби кое ја уништува Србија и ќе ја урнеме оваа власт

Локално - 15.11.2014

Околу 2000 луѓе предводени од српскиот ултранционалист Воислав Шешељ денеска се собраа на антивладин протест во центарот на Белград. Шешељ ги објави плановите за демонстрации еден ден откако беше ослободен од Хашкиот суд за воени злосторства.

DW:Враќање на Шешељ и на Русија на Балканот

Локално - 15.11.2014

Пуштање на привремена слобода на хашкиот обвинет Војислав Шешељ и се’ поприсутното влијание на руската политика на Балканот се теми за кои пишуваат весниците на германски ...

Шешељ против интеграција на Србија со ЕУ

Локално - 15.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ повика Србија да се откаже од европска интеграција во корист на соработката со Русија, пренесе РИА Новости. Во своето обраќање на митингот во Белград, тој рече: “Наш стратешки партнер е Руската ...

Шешељ: Не предадоа нашите поранешни соборци, им служат на Американците

Тера - 15.11.2014

Членовите и симпатизерите на Српската радикална партија на плоштадот Република во Белград го одбележуваат враќањето на лидерот Воислав Шешељ од Трибуналот во Хаг со знамиња на партијата и транспаренти.

Шешељ носи маица со слика на Вучиќ како носи маица со слика на Шешељ

Калимеро - 15.11.2014

Не бадијала Воислав Шешељ е идол на многумина. Но замислете сега Вучиќ да облече маица со слика на Шешељ како носи маица со слика на ...

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

+инфо - 15.11.2014

Tри дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата во ЕУ и целосно да се сврти кон ...

Шешељ е политичко минато

Точка - 15.11.2014

Стручната јавност во Белград тврди дека времето на Шешељ во политиката е одамна поминато, иако тој по враќањето на аеродромот "Никола Тесла" беше пречекан од стотици приврзаници на Српската радикална партија и најави дека основна цел му е да ги ...

Шешељ: Власта во Србија не предаде на Американците

Канал5 - 15.11.2014

Членовите и симпатизерите на српската радикална партија на плоштадот република во Белград го одбележуваат враќањето на лидерот Воислав Шешељ од трибуналот во Хаг со знамиња на партијата и транспаренти.

Карлеуша добила 711 закани по нејзиниот живот

NewTime - 15.11.2014

Јелена Карлеуша денес предизвика поделени реакции кога на својот Твитер профил порача дека е добро што Шешељ умира од рак. По пораката до вечерта, Карлеуша добила неверојатни 711 закани по нејзиниот живот.

Шешељ има голем полов орган!

Во Штип - 15.11.2014

Весна Вукелиќ Венди гостувајќи во емисијата „Булевар“ на српската телевизија Б92 се присетила на деновите кога била во врска со Воислав Шешељ (60), кој овие денови е во центарот на вниманието на српската и на јавноста во регионот, и истакнала дека ...

Шешељ е политичко минато

Н.Македонија - 15.11.2014

Стручната јавност во Белград тврди дека времето на Шешељ во политиката е одамна поминато, иако тој по враќањето на аеродромот „Никола Тесла“ беше пречекан од стотици приврзаници на Српската радикална партија и најави дека основна цел му е да ги ...

Шешељ порачал на митингот: Не сакаме во ЕУ, сакаме со Русија!

Точка - 15.11.2014

Точно во 12 часот на Плоштадот на Републиката во Белград, започнал митингот на Српската радикална партија, а лидерот на радикалите Воислав Шешељ им ветил на своите приврзаници, кои биле повеќе од 40.000, дека СРП ќе избори за вонредни избори ...

Српската пејачка Венди евоцира спомени: Шешељ има голем полов орган!

+инфо - 15.11.2014

Весна Вукелиќ Венди гостувајќи во емисијата „Булевар“ на српската телевизија Б92 се присетила на деновите кога била во врска со Воислав Шешељ (60), кој овие денови е во центарот на вниманието на српската и на јавноста во регионот, и истакнала дека ...

Карлеуша до Шешељ: Добро е што умираш од рак!

Сител - 15.11.2014

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша на Твитер ја искоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е мило што првиот човек на радикалите умира од ...

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

Сител - 15.11.2014

Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата во ЕУ и целосно да се сврти кон ...

Шешељ е политичко минато

Нетпрес - 15.11.2014

Стручната јавност во Белград тврди дека времето на Шешељ во политиката е одамна поминато, иако тој по враќањето на аеродромот „Никола Тесла“ беше пречекан од стотици приврзаници на Српската радикална партија и најави дека основна цел му е да ги ...

Шешељ на митинг: Ќе го растурам Хашкиот трибунал!

Република - 15.11.2014

Членовите и симпатизерите на Српската радикална партија на плоштадот Република во Белград го одбележуваат враќањето на лидерот Воислав Шешељ од Трибуналот во Хаг со знамиња на партијата и транспаренти.

Карлеуша: Добив 711 закани за смрт поради Шешељ!

Република - 15.11.2014

Откако српската пејачка Јелена Карлеуша направи прав хаос кога на својот профил на Твитер напиша дека е „добро што Шешељ умира од рак“, пејачката потоа ставила драматичен твит навела дека добила 711 закани за смрт, како и во случај некој да ја убие, ...

Митинг за добредојде: Шешељ го чуваат 1.000 радикали

Република - 15.11.2014

За безбедноста на денешниот митинг кој после 12 години ќе го одржи Војислав Шешељ, ќе се покрижат околу 1.000 радикали. Скап е, како што велат од СРС, уредно пријавен во полиција, а се очекува присуство на 10.ооо луѓе од сите делови на Србија.

Митинг за радикалите во Белград: Шешељ најави дека ќе се бори против актуелната власт

Сител - 15.11.2014

Митинг на радикалте во Белград. Шешељ најави дека ке ја консолидира партијата и ке себори против актуелната ...

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

Република - 15.11.2014

Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата во ЕУ и целосно да се сврти кон ...

Јелена Карлеуша: Објавила на твитер дека е добро што Шешељ умира од рак – добила 711 закани за смрт !

1.мк - 15.11.2014

Српската пејачка Јелена Карлеуша објавила на твитер реченица заради која денес добива смртни закани. Откако пејачката објавила дека е „добро што Шешељ умира од рак“ добила смртни закани. Во следниот твит напишала дека имала точно 711 закани по ...

Српската пејачка Венди за односот со Шешељ – Бев на чекор од брак а има и голем „алат„ !

1.мк - 15.11.2014

Весна Вукелиќ позната како Венди, српска пејачка, при гостувањето на телевизија Б92 во емисијата „Булевар“ се навратила на нејзината врска со лидерот на радикалите, Восилав Шешељ кој се врати во Србија од Хаг.

Шешељ: Србија треба да се откаже од ЕУ и да се сврти кон Русија

Денешен - 15.11.2014

Три дена откако времено беше ослободен од Хашкиот трибунал поради здравствени причини, лидерот на српските радикали Воислав Шешељ изјави пред околу 10.000 приврзаници дека Србија треба да се откаже од интеграцијата во ЕУ и целосно да се сврти кон ...

Шешељ: Не предадоа нашите поранешни соборци, им служат на Американците

Макфакс - 15.11.2014

Членовите и симпатизерите на Српската радикална партија на плоштадот Република во Белград го одбележуваат враќањето на лидерот Воислав Шешељ од Трибуналот во Хаг со знамиња на партијата и транспаренти.

Карлеуша добила 711 закани по нејзиниот живот поради Шешељ!

Вистина.мк - 15.11.2014

Откако Јелена Карлеуша предизвика вистински хаос кога на својот Твитер профил напишала дека е „добро што Шешељ умира од рак“, пејачката во драматичен твит напишала дека добила 711 закани по нејзиниот живот, како и дека во случај некој да ја убие, се ...

Венди: Шешељ има голем полов орган

Вистина.мк - 15.11.2014

Фолк пејачката Венди, која е и актерка, водителка и ѕвезда на реалната телевизија проговори за старата љубов. Весна Вукелиќ Венди гостувајќи во една емисија се потсети на деновите кога беше во врска со лидерот на српските радикали Војислав Шешељ, ...

Карлеуша добила над 1.000 смртни закани по изјавата за Шешељ

Lider - 15.11.2014

Откако Јелена Карлеуша направи вистински хаос на социјалните мрежи, откако на својот Твитер напиша дека е “добро што Шешељ умира од рак“, пејачката во драматичен твит напишала дека добила 711 закани за смрт, како и дека во случај некој да ја убие, ...

Шешељ ќе ја спречи Србија да влезе во ЕУ и НАТО

Вест - 14.11.2014

СРБИЈА, 14 ноември (АП) - Српскиот екстремно десничарски лидер Воислав Шешељ ќе се спротивстави на судот за воени злосторства на ОН ако судиите побараат да се врати во Хаг, рече тој вчера, еден ден откако беше пуштен привремено да се брани од ...

Времето на Шешељ одамна помина?

Deutsche Welle - 14.11.2014

Откако стигна во Белград, Војислав Шешељ веднаш порача - основна цел му е уривање на „предавничката власт на Томислав Николиќ и Александар Вучиќ. Може ли во Хаг обвинетиот да ја загрози власта во Србија? Шешељ на белградскиот аеродром беше пречекан ...

Карлеуша добила 711 закани по нејзиниот живот

ЗаЗабава - 14.11.2014

Јелена Карлеуша денес предизвика поделени реакции кога на својот Твитер профил порача дека е добро што Шешељ умира од рак. По пораката до вечерта, Карлеуша добила неверојатни 711 закани по нејзиниот живот.

Шешељ: Американците ќе ги урнат Николиќ и Вучиќ, тие се за еднократна употреба, како тоалетна хартија употреби, па фрли

Локално - 14.11.2014

“Тадиќ е голем предавник, но ниту за 10 години, за косовското прашање, тој толку не би можел да биде предавник како Томислав Николиќ и Александар Вучиќ и Ивица Дачиќ, кои тоа го сторија за еден месец„ изјави денеска Шешељ, лидерот на српските ...

Шешељ: Сакаа да се ослободат од мене- е сега е мојот ред!

Локално - 14.11.2014

Ултранационалистот Воислав Шешељ предизвика меѓународната правда ден откако беше пуштен условно на слобода од Трибуналот во Хаг, велејќи во Белград дека нема намера да се појави пред судот, ако биде повикан.

Карлеуша му порача на Шешељ: Мило ми е што умираш од рак!

Бриф - 14.11.2014

Јелена Карлеуша на својот Твитер профил ја прокоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е драго што првиот човек на радикалите умира од рак.

ФОТО: Карлеуша му се сите на Шешељ што умира од мрак

За Се - 14.11.2014

По шокантната изјава на Воислав Шешељ во врска со смртта на Зоран Ѓинѓиќ, свој коментар даде и српската пејачка Јелена Карлеуша. Пејачката Јелена Карлеуша ја искоментира изјавата на претседателот на радикалите, Војислав Шешељ дека сеуште е горд што ...

Враќањето на Шешељ ќе ја протресе Србија

Balkan Insight - 14.11.2014

Враќањето на ултра националистичкиот лидер, кому му се суди за воени злосторства во Хаг, ќе внесе нов елемент во драмата на политичката сцена во Србија. ...

Карлеуша: Добро е што Шешељ умира од рак

+инфо - 14.11.2014

По изјавата на лидерот на Српската радикална странка Воислав Шешељ (60) дека се радувал на убиството на поранешниот српски премиер Зоран Ѓиниѓиќ, српската турбофолкерка Јелена Карлеуша не остана рамнодушна и преку својот профил на Твитер му ...

Карлеуша му порача на Шешељ: Добро е што умираш од рак!

Точка - 14.11.2014

По шокантната изјава на Воислав Шешељ во врска со смртта на Зоран Ѓинѓиќ, свој коментар даде и српската пејачка Јелена Карлеуша. Имено, контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша одлучила да го искаже својот став во врска со изјавата на ...

Мечкино шоу

+инфо - 14.11.2014

Мисливте дека не може да биде полошо? Епа може. На Воислав Шешељ му посакувам да ја победи болеста, како што би посакал и на секој друг болен човек и тука ќе го завршам коментарот за него како човек и понатаму би зборувал за него само како мрачна ...

Карлеуша до Шешељ: Мило ми е што умираш од рак

Курир - 14.11.2014

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша на Твитер ја искоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е мило што првиот човек на радикалите умира од рак.

Карлеуша: Добро е што Шешељ умира од рак

Либертас - 14.11.2014

По изјавата на лидерот на Српската радикална странка, Воислав Шешељ (60) дека се уште е горд што се радувал на убиството на поранешниот српски премиер Зоран Ѓиниѓиќ во 2003 година, Јелена Карлеуша не остана рамнодушна и преку својот профил на Твитер ...

Карлеуша до Шешељ: Мило ми е што умираш од рак

Press24 - 14.11.2014

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша на Твитер ја искоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е мило што првиот човек на радикалите умира од ...

Карлеуша му порача на Шешељ: Мило ми е што умираш од рак!

Република - 14.11.2014

Српската пејачка Јелена Карлеуша на својот Твитер профил ја прокоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е драго што првиот човек на радикалите умира од рак.

Карлеуша до Шешељ: Добро е што умираш од рак

Нетпрес - 14.11.2014

Пејачката Јелена Карлеуша ја искоментира изјавата на претседателот на радикалите, Војислав Шешељ дека е сеуште е горд што се радувал на убиств ото на српскиот премиер Зоран Жинжиќ, кој е убиен на 12 март 2003 година.

СКАНДАЛОЗНО: Карлеуша до Шешељ: „Мило ми е што умираш од рак!

Пулс24 - 14.11.2014

Српската пејачка Јелена Карлеуша на својот Твитер профил ја прокоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е драго што првиот човек на радикалите умира од рак.

Карлеуша до Шешељ: Мило ми е што умираш од рак

Вистина.мк - 14.11.2014

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша на Твитер ја искоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е мило што првиот човек на радикалите умира од рак.

Карлеуша: Добро е што Шешељ умира од рак!

Денешен - 14.11.2014

Јелена Карлеуша на својот Твитер профил ја прокоментира изјавата на лидерот на српските радикали Војислав Шешељ дека му е драго што Зоран Ѓинѓиќ е убиен, велејќи дека и е драго што првиот човек на радикалите умира од рак.

Вучиќ и Николиќ се за еднократна употреба како тоалет хартија

Вечер - 14.11.2014

Борис Тадиќ е голем предавник, но ниту за 10 години, за косовското прашање, тој толку не би можел да биде предавник како Томислав Николиќ и Александар Вучиќ и Ивица Дачиќ, кои тоа го сторија за еден месец изјави Воислав Шешељ, лидерот на српските ...

Помина ли времето на Шешељ?

Вечер - 14.11.2014

По речиси 12 години, мислам дека речиси сите заборавиле зошто Шешељ отиде во Хаг и тоа остава горчлив вкус во устата, вели за Дојче веле Филип Шварм, одговорен уредник на неделникот „Време" Шешељ на белградскиот аеродром беше пречекан од неколку ...

Шешељ: Не се враќам доброволно во Хаг!

Вечер - 14.11.2014

Воислав Шешељ Претседателот на Српската радикална странка (СРС) и хашки притвореник, Воислав Шешељ, кого Меѓународниот кривичен суд за поранешна Југославија го пушти на привремена слобода, повтори дека не се откажува од планот за „голема Србија", ...

(ВИДЕО) Шешељ најави враќање во политиката а не лекување во Србија

Нова ТВ - 13.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ најави враќање на српската политичка сцена. Иако само привремено ослободен од Хашкиот Трибунал поради влошената здравствена состојба, во своето прво обраќање во Белград, Шешељ најави намера да ја ...

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Утрински - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на идната година

Р.С.Европа - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Тој додаде дека одлуката за пуштање на Шешељ без никакви услови „не е вообичаена“.

Брамерц: Пресуда за Шешељ до крајот на 2015 година

Алсат-М - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

Шешељ: Имам две метастази, ги викам Николиќ и Вучиќ

МКД - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија (СРС) и хашки обвинет Војислав Шешељ, вториот ден по пуштањето од притворот на Хашкиот трибунал порачал дека нема доброволно да се врати во Хаг и дека, ако биде потребно, ќе мора да го апсат и испорачуваат ...

Дрон по дрон - балкански одрон

Дневник - 13.11.2014

Распаѓањето на Југославија, с` уште е енигматична сложувалка, која с` уште се моделира и редефинира. Во политичките кујни теренот и територијата во бившата СФР Југославија се нарекува состојбите „во регионот“.

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Алфа - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не ...

Пресудата за Шешељ до крајот на 2015 година

Телеграф - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц, изјави дека одлуката за пуштање на Шешељ без никакви услови „не е вообичаена“ Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц, синоќа изјави дека пресудата за Воислав Шешељ не може да се ...

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Локално - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

Шешељ: Имам две метастази, кои ги викам Николиќ и Вучиќ

Локално - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија и хашкиот обвинет Воислав Шешељ, вториот ден по пуштањето од притворот на Трибуналот порача дека нема доброволно да се врати во Хаг и дека, ако биде потребно, ќе мора да го апсат и испорачуваат ...

Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Идивиди - 13.11.2014

Сараево, 13 ноември 2014 (МИА) - Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години ...

Шешељ повтори дека се израдувал што го убиле Ѓинѓиќ

Телеграф - 13.11.2014

Ѓинѓиќ е темна страна на српската историја и најцрното нешто што ни се случило, рече Шешељ Довчерашниот хашки притвореник Воислав Шешељ не само што не се покаја туку и ја повтори изјавата за поранешниот српски премиер Зоран Ѓингиќ - дека ја ...

ШЕШЕЉ: Не се откажува од „Голема Србија“ и горд е на убиството на Ѓинѓиќ

Фактор - 13.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ по поминати повече од 11 години во притворот на Хашкиот трибунал се врати во Србија без променети радикални ставови, покажа неговата пресконференција во Белград денеска.

Го продава авионскиот билет од седиштето до кое седел Воислав Шешељ

Калимеро - 13.11.2014

После 12 години поминати во Хашкиот трибунал без пресуда, Воислав Шешељ, пристигна во Белград со авион, а брзо потоа на продажба беше дадена и авионскиот билет на патникот кој седел покрај него.

Пресудата на Шешељ во Хаг не може да се очекува до крајот на 2015 година

Точка - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година, пренесе МИА. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и ...

Брамерц-Нема пресуда за Шешељ до крајот на 2015 година

Канал 77 - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјавил дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјавил дека за жал реалност е оти по десет години нема пресуда и изразил надеж ...

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

+инфо - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

Шешељ: Метастазите ги викам Александар Вучиќ и Томислав Николиќ

+инфо - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија (СРС) и хашки обвинет Војислав Шешељ по пуштањето од притворот на Хашкиот трибунал порачал дека нема доброволно да се врати во Хаг и дека, ако биде потребно, ќе мора да го апсат и испорачуваат ...

Шешељ: Имам две метастази- Николиќ и Вучиќ!

Бриф - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија (СРС) Војислав Шешељ, вториот ден по пуштањето од притворот на Хашкиот трибунал порача дека нема доброволно да се врати во Хаг и дека, ако биде потребно, ќе мора да го апсат и испорачуваат претседателот и ...

ВИДЕО: Шешељ ќе ги урива Вучиќ и Николиќ

МК News - 13.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кој се врати од притворот на Хашкиот трибунал, најави враќање на српската политичка сцена. Иако само привремено ослободен од Трибуналот од хуманитарни причини, односно заради влошената здравствена ...

Шешељ: Слободата ќе трае додека ја соборам власта

Хајд Парк - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кој во среда пристигна во Белград, во седиштето на партијата во Земун изјави дека сака што поскоро да ги собори од власт претседателот Томислав Николиќ и премиерот Александар Вучиќ кои ги ...

Шешељ: Ѓинѓиќ е темната страна на српската историја

+инфо - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ на конференција за новинари денеска во Белград изјавил дека се израдувал за убиството на Зоран Ѓингиќ на 12 март 2003 година. - Србија тогаш се ослободи од предавник и мафијаш.

Шешељ ја оживува реториката од 90-тите

Balkan Insight - 13.11.2014

Националистички песни, антизападни слогани и печено свинско месо; враќањето на осомничениот за воени злосторства, Воислав Шешељ, од Хашкиот трибунал, изгледаше како обид да се врати неодамнешното минато на Србија.

Шешељ: Не се откажувам од идејата за „Голема Србија“

Канал5 - 13.11.2014

Српската радикална партија нема да се откаже од идејата за голема Србија, а јас нема доброволно да се вратам во Хаг, порача на прес конференција хашкиот обвиненик Воислав Шешељ. Тој уште еднаш повтори дека политичката пресметка со противниците ќе ја ...

Нов скандал со Шешељ: Горд сум што се израдував за убиството на мафијашот Ѓинѓиќ!

Точка - 13.11.2014

Ослободувањето на Воислав Шешељ и понатаму останува една од главните теми во српските и регионалните медиуми, а сега тој го привлече вниманието на јавноста со скандалозна изјава. Имено, претседателот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, на ...

Шешељ ќе се спротивстави на своето враќање во Хашкиот трибунал

Balkan Insight - 13.11.2014

Српскиот националистички водач, Воислав Шешељ, кој заради лекување, бидејќи боледува од рак, е привремено ослободен од Хашкиот трибунал, изјави дека ќе се бори против секој обид да биде вратен назад во Хаг, на изрекување на неговата пресуда за воени ...

Брамерц: Пресуда за Шешељ до крајот на 2015

МРТ - 13.11.2014

Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е дека по десет години нема пресуда и изрази надеж дека пресудата ќе биде изречена што побрзо... Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц изјави дека пресудата за Воислав Шешељ не може да се ...

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Либертас - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

Имам две метастази – Николиќ и Вучиќ!

Нетпрес - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија (СРС) и хашки обвинет Војислав Шешељ, вториот ден по пуштањето од притворот на Хашкиот трибунал порачал дека нема доброволно да се врати во Хаг и дека, ако биде потребно, ќе мора да го апсат и испорачуваат ...

ФОТО: Прасе, кебапи за Шешељ - еве како радикалите го пречекаа лидерот

Press24 - 13.11.2014

На лидерот на радикалите, Воислав Шешељ во просторијата на партијата во Земун му беше приредена вистинска ...

Видео: Шешељ: И денеска сум горд што се радував на убиството на Ѓинѓиќ

Нетпрес - 13.11.2014

Претседателот на радикалите, Војислав Шешељ на прес конференција за новинарите повтори дека и денеска е горд што се радувал на убиството на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ, кој е убиен на 12 март 2003 година.

Пресудата на Шешељ во Хаг не може да се очекува до крајот на 2015 година

Нетпрес - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година, пренесе МИА. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и ...

Шешељ: Се радував на убиството на Ѓинѓиќ

МРТ - 13.11.2014

По 11 години притвор, на Хашкиот суд кој го ослободи условно поради болест му порача дека нема да се врати доброволно, туку ќе мора да биде уапсен и испорачан... Ден по враќањето, Шешељ мати вода со екстремни изјави.

Се продава билетот до Шешељ „искористен е само еднаш“

Република - 13.11.2014

По 12 години во хашкиот притвор, обвинетиот Воислав Шешељ се врати во Белград, Србија. Набрзо на интернет беше ставен на продажба авиобилетот со бројот на седиште до оној на Шешељ. Српските медиуми велат дека неговото враќање е проследено „со малку ...

Вулин: Шешељ ја дестабилизира Србија

Република - 13.11.2014

Српскиот министер за труд Александар Вулин изјави дека Воислав Шешељ се вратил да ја дестабилизира Србија. Со изјавите дека нема доброволно да се врати во Хаг кога ќе треба, најавува несреќа за Србија, нагласува Вулин.

Брамерц: Пресуда за Шешељ до крајот на 2015 година

Вечер - 13.11.2014

Серж Брамерц Главниот обвинител на хашкиот трибунал, Серж Брамерц, изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека, за жал, реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази ...

Шешељ: Не одам доброволно за Хаг, ако треба нека ме испорачаат

Вечер - 13.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ изјави дека нема доброволно да се врати во Хаг и оти ако биде потребно ќе мора да го уапсат и испорашаат премиерот Александар Вучиќ и претседателот Томислав Николиќ.

Милановиќ: Шешељ би бил осуден во секоја земја

Макфакс - 13.11.2014

Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ во четвртокот изјави дека претседателот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ „би бил уапсен во секоја земја, поради тоа што повикувал на истребување и убиства“, пренесуваат хрватските медиуми.

Брамерц: Пресуда на Шешељ до крајот на 2015 година

Lider - 13.11.2014

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц синоќа изјави дека пресудата на Воислав Шешељ не може да се очекува пред крајот на 2015 година. Брамерц за ТВ Н1 изјави дека за жал реалноста е оти по десет години нема пресуда и изрази надеж дека ...

ФОТО: Радикатлите му приредија вистинска гозба на Шешељ

Maxim - 13.11.2014

На лидерот на радикалите, Воислав Шешељ во просторијата на партијата во Земун му беше приредена вистинска ...

Шешељ пристигна во Србија

24 Вести - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот околу 13 часот. На аеродромот „Никола Тесла“ Шешељ го дочекаа членови на семејството, ...

Шешељ денеска пристигнува во Србија

24 Вести - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува „Блиц“.

Шешељ: Ќе ги собориме од власт предавниците Вучиќ и Николиќ

24 Вести - 12.11.2014

Мојата привремена слобода ќе трае сè додека не ги соборам од власт Томислав Николиќ и Александар Вучиќ, предавниците кои се одрекоа од идеологијата на српскиот национализам и станаа слуги на западните сили.

(ВИДЕО) Шешељ пристигна во Белград, пречекан со четнички песни

Нова ТВ - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Војислав Шешељ пристигна во Белград со директен лет од Амстердам. Тој е пречекан од многубројни симпатизери и членови на неговата партија на аеродромот „Никола Тесла“.

Шешељ денеска пристигнува во Белград

Нова ТВ - 12.11.2014

Радикалецот Војислав Шешељ кој неодамна беше пуштен на слобода поради влошено здравје од Хашкиот трибунал, денеска пристигнува во Белград. Лидерот на српската радикална партија речиси 12 години беше во притвор во Хаг.

Шешељ се врати И најави уривање на Николиќ И Вучиќ од власта

Телма - 12.11.2014

-Хашкиот трибунал се отараси од мене, изјави лидерот на српските радикали Воислав Шешељ, кој по 11 и пол години поминати во притвор во затворот во Шевенинген, денеска се врати во Белград со редовен лет од Амстердам.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Утрински - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

ФОТО+ВИДЕО: Шешељ пристигна во Белград

Утрински - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ по 13 часот.

ФОТО+ВИДЕО: Шешељ се врати и ќе ја урива власта во Белград

Утрински - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кој денеска пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг, најави враќање на политичката сцена. На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ него го дочекаа членови на семејството, ...

Шешељ најави соборување на актуелната власт

Р.С.Европа - 12.11.2014

Поранешниот српски ултранационалистички лидер Воислав Шешељ денеска се врати во Белград, откако Хашкиот суд за воени злосторства нареди негово условно ослободување од притвор поради здравствени причини.

Србија и Албанија тешко се разбираат

Deutsche Welle - 12.11.2014

И по 68 години молк, Србија и Албанија и натаму не се разбираат, известуваат медиумите на германски јазик по посетата на Еди Рама на Белград. Друга тема: враќањето на Шешељ - удар за реформскиот премиер Вучиќ? „Србите и Албанците некогаш беа на иста ...

Големосрпскиот идеолог повторно на слобода

Deutsche Welle - 12.11.2014

Српскиот ултранационалист Воислав Шешељ е пуштен на слобода по 12 години минати во затвор во Хаг. Пресуда во случајот нема, а Шешељ е сега грижа на властите во Белград, кои не се одушевени од одлуката Неговата најголема бина требаше да биде ...

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Алсат-М - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Шешељ: Прво сакам власт, па ќе се лечам

Дневник - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, хашкиот притвореник Воислав Шешељ, вчера слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде што го пречекаа семејството и повеќе од 300 приврзаници, јавуваат белградските електронски медиуми.

Шешељ доаѓа во Белград

Кајгана - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од Хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, се очекува да пристигне во Белград. На аеродромот се очекува да го пречекаат семејството и ...

Како беше пречекан Шешељ во Белград (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија се вратил во Србија по 11 и пол години минати во Хаг, јавува Б92. Шешељ на аеродромот Никола Тесла во Белград го пречекале неколку стотици поддржувачи.

Шешељ денес пристигнува во Белград

МКД - 12.11.2014

По 12 години минати во Хашкиот притвор без пресуда, хашкиот обвинет лидер на Српската радикална партија (СРС) Војислав Шешељ би требало денес околу пладне да пристигне во Белград, јавува Б92.

Шешељ ветил рушење на „предавничката власт“: Ни судат затоа што сме Срби

МКД - 12.11.2014

Војислав Шешељ, хашкиот обвинет, четничкиот возжд и лидерот на Српската радикална партија (СРС), на белградскиот аеродром набрзина се поздравил со неколкуте стотици поддржувачи што го пречекале, па веднаш со автомобил се упатил кон просториите на ...

Шешељ денеска ќе пристигне во Србија

Телеграф - 12.11.2014

Тој е обвинет за воени злосторства над Хрвати и Бошњаци во Хрватска и во Босна и Херцеговина и над Хрвати во Војводина Лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ, денеска околу 13 часот треба да слета во Белград.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Алфа - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата. Официјална церемонија за добредојде, што веќе е пријавена во полиција, ќе се ...

Шешељ пристигна во Србија

Идивиди - 12.11.2014

Белград, 12 ноември 2014 (МИА) - Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот по 13 часот.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Идивиди - 12.11.2014

Белград, 12 ноември 2014 (МИА) - Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

“Четничкиот војвода” Шешељ денеска меѓу своите, со што ќе ја тресе српската политичка сцена?

Локално - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ по враќањето од Хаг веројатно кратко ќе ги израдува новинарите и граѓаните на аеродормот.Со комерцијален лет на Ер Србија од Амстердам тој се очекува во Белград да пристигне околу 13 часот.

(ФОТО) Пристигнувањето на Шешељ на аеродромот во Белград

Фактор - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ денеска со комерцијален лет на Ер Србија допатува од Амстердам во Белград, по 12 години во притвор на Хашкиот трибунал. На аеродромот „Никола Тесла го пречека неговото семејство, раководството на ...

(Видео) Атмосфера од патувањето на Шешељ во авионот од Амстердам кон Белград

Локално - 12.11.2014

Воислав Шешељ во авионот што патувал од Амстердам кон Белград седел на место што е одредено за економска класа. Притоа за екипата на „Блиц„ дал интервју кое ќе биде објавено утре. Еве сега дел од атмосферата во авионот од патувањето на ...

Шешељ пречекан со трубачи

Телеграф - 12.11.2014

Српските медиуми му даваат голем публицитет на неговото враќање, па дури и објавија фотографии од авионот со кој леташе Со редовен лет од Амстердам пред малку во Белград пристигна Воислав Шешељ .

(ВИДЕО) Шешељ се врати,не даде изјава и веднаш замина

Локално - 12.11.2014

Првиот српски радикал Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 години поминати во затвор. На аеродромот го прелекаа неговото семсјтво, раководтсвото на партијата,како и многу бројни поддржувачи.

Шешељ стигна во Белград!

Фактор - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ пристигна во Белград по 12 години поминати во притворот на Хашкиот трибунал. Шешељ слета на аеродромот во Белград со комерцијален лет на Ер Србија од Амстердам.

ШЕШЕЉ ТРГНА ЗА БЕЛГРАД: Од аеродром право во партија!

Фактор - 12.11.2014

По 12 години поминати во притворот на Хашкиот трибунал, лидерот на српсдките радикали Воислав Шешељ, кој е привремено ослободен поради влошената здравствена состојба, тргна кон Србија. Со комерцијален лет на Ер Србија од Амстердам тој се очекува во ...

(ВИДЕО) Шешељ ја нападна српската власт предводена од Николиќ и Вучиќ

Локално - 12.11.2014

Воислав Шешељ по пристигнувањето во Белград од Хаг веднаш се упати во седиштето на неговата Радикална партија од каде во својот говор ги нападна двајцата во моментов најзначајни српски политичари Томислав Николиќ и Александар Вучиќ.

Српскиот министер Вулин: Трибуналот го контролира САД, а преку Шешељ сака да ја урне владата

Локално - 12.11.2014

Министерот Александар Вулин денеска во Бор изјави дека Хашкиот трибунал го контролира САД, кои го ослободија Шешељ од притвор и сега преку неговата уста говорат дека сакаат да ја урнат српската влада.

(ВИДЕО) Шешељ најави враќање во политика – ќе ги урива Вучиќ и Николиќ

Фактор - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кој денеска се врати од притворот на Хашкиот трибунал, најави враќање на српската политичка сцена. Иако само привремено ослободен од Трибуналот од хуманитарни причини, односно заради влошената ...

ЌЕ ЈА УРИВА АКТУЕЛНАТА ВЛАСТ: Шешељ најави враќање на политичката сцена (ВИДЕО)

Телеграф - 12.11.2014

Шешељ е само привремено ослободен од Трибуналот поради влошената здравствена состојба, а во своето прво обраќање во Белград истакна дека има намера да ја урне актуелната власт Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ денеска се врати од ...

Шешељ доаѓа во Белград

Тера - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од Хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, во среда се очекува да пристигне во Белград.

Шешељ дочекан со четнички песни и навреди против српската власт

Тера - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија хашкиот притвореник Воислав Шешељ стигна околу 13 часот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ каде го пречекаа семејството и огромен број приврзаници, јавуваат белградските електронски медиуми.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Точка - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува српски "Блиц".

Шешељ денеска пристигнува во Србија

+инфо - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Шешељ доаѓа во Белград

Хајд Парк - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од Хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, во среда се очекува да пристигне во Белград.

Шешељ: Ма какво лечење – веднаш се фрлам на политика

МК News - 12.11.2014

Предупредувајќи дека се враќа во Србија за да се одмазди, Шешељ изјави и дека владата на Србија не ги почитува неговите желби како и дека нема да работи, ниту пак да се ракува со предавници. -Ме чека стол во партијата. Одма се фрлам на политиката.

Шешељ тргна кон Србија, ова е првата фотографија

Точка - 12.11.2014

Лидерот на радикалите Војислав Шешељ денеска во 10:40 часот од Амстердам тргна за Белград. Тој помина скоро 12 години во Хашкиот трибунал каде одговара за воени злосторства. Првата фотографија од Шешељ по излегувањето од затворот е направена во ...

По 12 години Шешељ слетува во Белград

Канал5 - 12.11.2014

Лидерот на српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, денеска ќе пристигне во Белград. Од аеродромот тој веднаш ќе се упати кон седиштето на партијата ...

Митинг на српските радикали во сабота

Точка - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) и обвинет за воени злосторства Воислав Шешељ денеска пристигна на аеромдромот во Блеград, каде беше пречекан од семејството и голем број приврзаници.

Шешељ тргна кон Србија

Канал 77 - 12.11.2014

Лидерот на радикалите Војислав Шешељ денеска во 10:40 часот од Амстердам тргна за Белград. Тој помина скоро 12 години во Хашкиот трибунал каде одговара за воени злосторства. Првата фотографија од Шешељ по излегувањето од затворот е направена во ...

В сабота митинг на Српската радикална партија во Белград

+инфо - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) и обвинет за воени злосторства Воислав Шешељ денеска пристигна на аеродромот во Бeлград, каде беше пречекан од семејството и голем број приврзаници.

Шешељ: Ќе ги собориме од власт предавниците Вучиќ и Николиќ

+инфо - 12.11.2014

Мојата привремена слобода ќе трае сè додека не ги соборам од власт Томислав Николиќ и Александар Вучиќ, предавниците кои се одрекоа од идеологијата на српскиот национализам и станаа слуги на западните сили, вака го најави своето враќање во ...

(ВИДЕО) Ова е првиот говор на Шешељ по враќањето во Белград

Бриф - 12.11.2014

Ова е првиот говор на Шешељ по враќањето во ...

(ВИДЕО) Шешељ се врати во Србија, пречекан со „Спремте се, спремте четници“

Бриф - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална странка на Србија Војислав Шешељ се врати денеска во Белград по 12 години поминати во Хаг. Шешељ е пуштен на привремена слобода поради лошата здравствена состојба.

Шешељ се спогодил или има рак?

Канал 77 - 12.11.2014

Хашкиот притвореник Воислав Шешељ се очекува денеска да пристигне во Србија. Потврдено е дека ќе пристигне со авион од Амстердам, кој полетува во 10:40 часот. По барање на лекарите, Шешељ пристигнува со ден задоцнување.

Шешељ стигна во Србија – пречекан со трубачи (Видео)

МК News - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална странка на Србија Војислав Шешељ се врати денеска во Белград по 12 години поминати во Хаг. Шешељ е пуштен на привремена слобода поради лошата здравствена состојба.

Воислав Шешељ се врати во Србија по 11 години

Balkan Insight - 12.11.2014

Стотици поддржувачи го поздравија националистичкиот лидер Шешељ, кому во Хашкиот трибунал му се суди за воени злосторства, по неговото пристигнување во Белград. Тој боледува од рак, поради што беше условно ослободен, заради лекување.

ГАЛЕРИЈА Шешељ пристигна во Србија

+инфо - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот по 13 часот. На аеродромот „Никола Тесла“ Шешељ го дочекаа членови на семејството, ...

Марш на Дрина: Србија го пречека Шешељ!

Точка - 12.11.2014

Една од главните теми во Србија, но и во целиот регион денес е враќањето на Воислав Шешељ, по цели 12 години поминати во притвор во Хаг. Имено, огромен број на приврзаници на Воислав Шешељ денес присуствувале на белградскиот аеродром Никола Тесла, ...

Шешељ: На слобода сум додека не ги соборам од власта Вучиќ и Николиќ!

Канал5 - 12.11.2014

Дојде ли Шешељ да се одмазди? Има ли моќ да ја смени српската политичка сцена, сега предводена од неприкосновените Николиќ и Вучиќ, своевремено негови политички чеда, кои пред шест години одлучија да го напуштат својот ментор, заедно со идеологијата ...

Шешељ денеска ќе пристигне во Србија

Press24 - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Сител - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Шешељ денес во Србија

Курир - 12.11.2014

Семејството и потесното раководство на српските радикали денес на белградскиот аеродром ќе го пречекаат Воислав Шешељ кој треба да слета околу 13 часот. Официјална церемонија за добредојде, што веќе е пријавена во полиција, ќе се одржи во сабота на ...

Шешељ пристигна во Србија

Сител - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот по 13 часот. На аеродромот „Никола Тесла“ Шешељ го дочекаа членови на семејството, ...

Шешељ пречекан од толпа приврзаници во Србија

МРТ - 12.11.2014

Шешељ го дочекаа членови на семејството, раководството на партијата и многубројни приврзаници... Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, пристигна на белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Нетпрес - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува српски„Блиц“.

ФОТО: Шешељ пристигна во Белград

Курир - 12.11.2014

Лидерот на радикалите во Србија, Воислав Шешељ пристигна во Белград. Шешељ во Србија се врати по 12 години во притвор во Хаг. Него на аеродромот го дочекало неговото семејство, сопругата Јадранка, синовите Никола и Владимир, како и неговите ...

ФОТО: Шешељ пристигна во Белград

Press24 - 12.11.2014

Лидерот на радикалите во Србија, Воислав Шешељ пристигна во Белград. Шешељ во Србија се врати по 12 години во притвор во Хаг. Него на аеродромот го дочекало неговото семејство, сопругата Јадранка, синовите Никола и Владимир, како и неговите ...

Првиот српски радикал Воислав Шешељ се врати

Сител - 12.11.2014

Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 години поминати во затвор. На аеродромот го прелекаа неговото семсјтво, раководтсвото на партијата,како и многу бројни поддржувачи. Поддржувачите пред аеродромската зграда го пречекаа со трубачки оркестар и ...

„Не подготвувам одмазда“ - Војводата се враќа во Србија

Press24 - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ по враќањето од Хаг веројатно кратко ќе ги израдува новинарите и граѓаните на аеродормот. Па во секој момент се очекува лидерот да пристигне во ...

Шешељ тргна кон Србија, ова е првата фотографија

Нетпрес - 12.11.2014

Лидерот на радикалите Војислав Шешељ денеска во 10:40 часот од Амстердам тргна за Белград. Тој помина скоро 12 години во Хашкиот трибунал каде одговара за воени злосторства. Првата фотографија од Шешељ по излегувањето од затворот е направена во ...

ВИДЕО: Шешељ ги нападна Николиќ и Вучиќ во првиот говор по враќањето во Белград

Либертас - 12.11.2014

Воислав Шешељ по пристигнувањето во Белград се упати во седиштето на неговата Радикална партија каде одржа говор пред своите поддржувачи во кој ги нападна српскиот претседател Томислав Николиќ и српскиот премиер Александар ...

Шешељ пристигна во Србија (ФОТО)

Република - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Војислав Шешељ после скоро 12 години се врати во Србија. Тој е на привремена слобода и во својата куќа ќе ја дочека пресудата од Хашкиот трибунал. Шешељ на аеродромот го дочека неговото семејство, сопругата Јадранка, и ...

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Република - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Прва ексклузивна фотографија од авионот, радикалите на аеродромот го чекаат Шешељ

Република - 12.11.2014

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ денес после 11 часот почнаа да се собираат приврзаниците на Српската радикална странка за да го дочекаат нивниот лидер Војислав Шешељ кој после 12 часот и 30 минути треба да пристигне со редовен лет од ...

Митинг на српските радикали во сабота

Нетпрес - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) и обвинет за воени злосторства Воислав Шешељ денеска пристигна на аеромдромот во Блеград, каде беше пречекан од семејството и голем број приврзаници.

Прво интервју на Шешељ во авион: Знам зошто ме седнаа до излезот, да не посакам случајно да скокнам! (видео)

Република - 12.11.2014

На видео снимката е дел од атмосферата на летот ЈУ 361 со кој Воислав шешељ допатува во Србија. Шешељ надвор од вообичаената аеродромска процедура го довеле во авионот директно од Шевенинген, добил место во економската класа и веднаш до излезот за ...

Шешељ: Ма какво лечење - веднаш се фрлам на политика

Press24 - 12.11.2014

На белградскиот аеродром „Никола Тесла" денеска после 11 часот почнаа да се собираат приврзаниците на Српската радикална странка за да го дочекаат нивниот лидер Воислав Шешељ кој после 12 часот и 30 минути треба да пристигне со редовен лет од ...

Шешељ од денес на условна слобода во Белград

МРТ - 12.11.2014

Големосрпскиот идеолод, радикалот Воислав Шешељ од хуманитарни причини на условна слобода во Белград. Дочекан на аеродромот од радикалите со четнички песни... Хашкиот притвореник Воислав Шешељ од денес е на условна слобода во Белград.

Воислав Шешељ по 11 години се враќа во Србија

Шеталиште - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од Хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, денеска пристигнува во Белград. На аеродромот се очекува да го пречекаат семејството и најтесното ...

ВИДЕО: Хистерија на белградскиот аеродром – Илјадници го пречекаа Воислав Шешељ со четнички песни и пцовки за премиерот ...

1.мк - 12.11.2014

Масовна хистерија на српскиот аеродром „Никола Тесла“ откако во 13:08 лидерот на српските радикали Воислав Шешељ излезе од царинската зона. Шешељ буквално се движел носен од неговите следбеници кои цело време извикувале „Победа“ и „Војо србине“ ! ...

Во сабота митинг на Радикалната партија во Белград

Денешен - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија (СРС) и обвинет за воени злосторства Воислав Шешељ денеска пристигна на аеропдромот во Блеград, каде беше пречекан од семејството и голем број приврзаници.

Зборовите на Шешељ во авионот: „Знам зошто ме седнаа до излезот“

Пулс24 - 12.11.2014

На видео снимката е прикажан дел од атмосферата на летот „ЈУ 361“, со кој Воислав Шешељ допатува во Србија. Шешељ, надвор од вообичаената аеродромска процедура, го довеле во авионот директно од Шевенинген, каде што добил место во економската класа и ...

Шешељ пристигна во Србија!

Вечер - 12.11.2014

-Политиката ми е приоритет, па после ќе одам на лекување. Имам две метастази, но не е толку лошо колку што мислите, изјавил лидерот на Српската радикална партија. Лидерот на српските радикали Војислав Шешељ после скоро 12 години се врати во Србија.

ВИДЕО: Шешељ пристигна во Србија

Денешен - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот по 13 часот. На аеродромот „Никола Тесла“ Шешељ го дочекаа членови на семејството, ...

Еве како радикалите го пречекаа нивниот лидер: Прасе и кебапи за Шешељ (ФОТО)

Денешен - 12.11.2014

На лидерот на радикалите, Воислав Шешељ во просторијата на партијата во Земун му беше приредена вистинска гозба. Освен плакатот со ликот на лидерот во седиштето на партијата, тој е пречекан со вистинска гозба.

Шешељ доаѓа во Белград

Макфакс - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, кој е пуштен на привремена слобода од Хашкиот трибунал каде во притвор помина речиси 12 години, во среда се очекува да пристигне во Белград.

Видео: Шешељ дочекан со четнички песни и навреди против српската власт

Макфакс - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија хашкиот притвореник Воислав Шешељ стигна околу 13 часот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ каде го пречекаа семејството и огромен број приврзаници, јавуваат белградските електронски медиуми.

Шешељ: Слободата ќе трае додека ја соборам власта

Макфакс - 12.11.2014

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ, кој во среда пристигна во Белград, во седиштето на партијата во Земун изјави дека сака што поскоро да ги собори од власт претседателот Томислав Николиќ и премиерот Александар Вучиќ кои ги ...

Шешељ: Прво ќе се занимавам со политика, а потоа со лекување

Вечер - 12.11.2014

Политиката ми е приоритет, а дури потоа лекувањето. Имам две метастази, ама тоа не е толку страшно колку што мислите, изјави водачот на српските радикали Воислав Шешељ на белградскиот аеродром Обвинетиот за воени злосторства и лидер на Српската ...

Шешељ денеска пристигнува во Србија

Lider - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Воислав Шешељ денеска ќе пристигне во Србија

Maxim - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ денеска околу 13 часот треба да слета во Белград. На аеродромот ќе го пречека семејството и потесното раководство на партијата, пренесува весникот „Блиц“.

Шешељ пристигна во Србија/ВИДЕО

Lider - 12.11.2014

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ пристигна во Србија по 11 и пол години поминати во Хаг. Авионот во кој беше Шешељ слета на аеродромот по 13 часот. На аеродромот „Никола Тесла“ Шешељ го дочекаа членови на семејството, ...

ФОТО: Шешељ пристигна во Белград

Maxim - 12.11.2014

Лидерот на радикалите во Србија, Воислав Шешељ пристигна во Белград. Шешељ во Србија се врати по 12 години во притвор во Хаг. Него на аеродромот го дочекало неговото семејство, сопругата Јадранка, синовите Никола и Владимир, како и неговите ...

Шешељ: Ма какво лечење - веднаш се фрлам на политика

Maxim - 12.11.2014

На белградскиот аеродром „Никола Тесла" денеска после 11 часот почнаа да се собираат приврзаниците на Српската радикална странка за да го дочекаат нивниот лидер Воислав Шешељ кој после 12 часот и 30 минути треба да пристигне со редовен лет од ...

„Не подготвувам освета“ - Војводата се враќа во Србија

Maxim - 12.11.2014

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ по враќањето од Хаг веројатно кратко ќе ги израдува новинарите и граѓаните на аеродормот. Во секој момент се очекува лидерот да пристигне во ...

Зошто Шешељ остана подолго во Хаг?

Локално - 11.11.2014

За Српската радикална партија, посетата на албанскиот премиер на Србија, Еди Рама, е единствената причина што нивниот лидер Воислав Шешељ остана подолго во притворската единица во Хаг, пренесува РТВ.

АЛЕКСАНДАР БЕЧИЌ: Шешељ е сериозно болен за да се одмаздува

Телеграф - 11.11.2014

Во своите говори Шешељ ја споменуваше Македонија во рамките на „Голема Србија“. Но Македонија ја присвојуваат и приврзаниците на „Голема Албанија“. Таквите идеи немаат сериозно упориште кај гласачкото тело Враќањето на Воислав Шешељ во Белград не ...

Шешељ најверојатно во среда се враќа во Србија

24 Вести - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврдил дека Воислав Шешељ во среда треба да се врати во Србија.

Шешељ утре се враќа во Србија

Утрински - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ, потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Шешељ утре пристигнува во Белград

Р.С.Европа - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Пејсмејкерот го одложи враќањето на Шешељ

Дневник - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ на привремена слобода во Србија беше одложено поради медицинската интервенција на која мора да биде подложен пред да се качи на летот за Белград, пишува „Вечерње новости“.

Љајиќ потврди дека Шешељ утре се враќа во Србија

Алфа - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Шешељ најверојатно утре се враќа во Србија

Локално - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Дачиќ: Шешељ е само хуманитарен проблем

Точка - 10.11.2014

Министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за хрватскиот весник "Јутарњи лист" изјави дека враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може ...

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

+инфо - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...

Враќањето на Воислав Шешељ предизвика расправа во Србија

Balkan Insight - 10.11.2014

Српските политичари, разменија обвинувања околу најавеното враќање на националистичкиот лидер Шешељ во Белгра , кого Хашкиот трибунал условно го ослободи, заради лекување.

Љајиќ потврди дека Шешељ утре се враќа во Србија

+инфо - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Крај на хашкиот срам

Оff.net - 10.11.2014

Дури и најголемите ентузијасти во поглед на користа од хашкиот трибунал и правдата која тој требаше да ја задоволи по масакрите во поранешена Југославија не можат да објаснат зошто Војислав Шешењ без ...

Шешељ утре доаѓа во Србија - каква закана планира?

Точка - 10.11.2014

Воислав Шешељ утре треба да пристигне во Србија. Медиумите од регионот веќе претпоставија голем број на сценарија- од црни до оние кои нема да променат ништо.

Шешељ утре доаѓа во Србија – каква закана планира?

МК News - 10.11.2014

Воислав Шешељ утре треба да пристигне во Србија. Медиумите од регионот веќе претпоставија голем број на сценарија- од црни до оние кои нема да променат ништо.

ВИДЕО: Што се не им рече Шешељ во Хаг, па пак се враќа дома

Бриф - 10.11.2014

Во среда, лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ, се враќа во Белград. После 12 години поминати во затворот во Шевенинген, обвинетиот воен злосторник, ќе биде пуштен на привремена слобода, до ...

Дачиќ: Шешељ е само хуманитарен проблем

Нетпрес - 10.11.2014

Министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за хрватскиот весник „Јутарњи лист“ изјави дека враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може ...

Шешељ утре се враќа во Србија

Press24 - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Шешељ утре се враќа во Србија

Република - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Press24 - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...

Шешељ утре доаѓа во Србија- каква закана планира?

Курир - 10.11.2014

Воислав Шешељ утре треба да пристигне во Србија. Медиумите од регионот веќе претпоставија голем број на сценарија- од црни до оние кои нема да променат ништо.

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Сител - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...

Шешељ утре доаѓа во Србија- каква закана планира?

Press24 - 10.11.2014

Воислав Шешељ утре треба да пристигне во Србија. Медиумите од регионот веќе претпоставија голем број на сценарија- од црни до оние кои нема да променат ништо.

Шешељ утре доаѓа во Србија- каква закана планира?

Нетпрес - 10.11.2014

Воислав Шешељ утре треба да пристигне во Србија. Медиумите од регионот веќе претпоставија голем број на сценарија- од црни до оние кои нема да променат ништо.

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Денешен - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...

Љајиќ потврди дека Шешељ утре се враќа во Србија

Денешен - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Вечер - 10.11.2014

Некој кој 11 години е во притвор и без пресуда, не може да биде, барем не повеќе, политичко прашање за Србија. Тој денес е само хуманитарен проблем, посочи Дачиќ Ивица Дачиќ Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира ...

Шешељ утре се враќа во Србија

Maxim - 10.11.2014

Претседателот на српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот трибунал и потпретседател на Владата, Расим Љајиќ потврди дека Воислав Шешељ утре треба да се врати во Србија.

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Maxim - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...

Дачиќ: Враќањето на Шешељ не може да ја дестабилизира Србија

Lider - 10.11.2014

Враќањето на Воислав Шешељ од Хаг во Белград не може да ја дестабилизира Србија, изјави министерот за надворешни работи и прв потпретседател на Владата на Србија, Ивица Дачиќ во интервју за ...