TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Р.С.Европа - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Партиите во очекување на општина повеќе

Алфа - 24.03.2013

Граѓаните го кажаа своето, а што избрале-ќе се знае во следните неколку часа. Гласањето заврши точно во 19, по што ќе се отпечатат гласачките кутии и ќе почне броењето на ливчињата.

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Алфа - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

А1 On - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ДИК: Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Капитал - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

СДСМ објави водство во Центар, Ѓорче Петров, Велес и Струмица

Кајгана - 24.03.2013

Кандидатите на СДСМ за градоначалници во Ѓорче Петров, Велес и Центар и Струмица се во предност пред кандидатите на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, јави репортерот на Макфакс од штабот на СДСМ.

Заедничките кандидати на ВМРО и СДСМ водат во Кичево и во Струга

+инфо - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО ДПМНЕ во Охрид, Прилеп, Битола, Штип, СДСМ во Струмица, Велес, Центар, Јакимовски во Карпош!

Фактор - 24.03.2013

Според досега пристигнатите резултати во изборните штабови на двете партии може да се заклучи следната слика за поголемите општини во Македонија.

Водат кандидатите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Струга и Кичево

Канал5 - 24.03.2013

Според ДИК кандидатите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Струга и Кичево се во водство ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран СДСМ води во Струмица, ...

ВМРО ДПМНЕ во водство во Битола

Канал5 - 24.03.2013

6.500 избирачи гласале за кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Владимир Талески, додека за кандидатот на СДСМ Менде Диневски гласале 4.400 избирачи.

Заедничките кандидати со предност во Кичево и Струга

Локално - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО ДПМНЕ: Го добиваме Oхрид

МК News - 24.03.2013

Според центарот на ВМРО ДПМНЕ според првичните резултати на досега обработените податоци ВМРО ДПМНЕ вели добиваат сериозно оптимистички информации за тоа како минале нивните кандидати.

ВМРО-ДПМНЕ со сигурна победа во повеќе општини

Вечер - 24.03.2013

Битола, Градско, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Росоман, Вевчани, Демир Капија, Крива Паланка, Кратово, Радовиш, Крушево, Кривогаштани, Ново Село - Струмичко, Василево, Пехчево, Штип и Дојран се ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Сител - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ДИК: Резултати

Канал5 - 24.03.2013

Еве ги последните резултати МОМЕНТАЛНИ ПОДАТОЦИ ПО ОПШТИНИ: ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 59,62 % СДСМ 40 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 70 % ДУИ 30% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 67% СДСМ 31% РАДОВИШ ВМРО 58% СДСМ 41% РЕСЕН ВМРО 52% СДСМ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица е се уште нерешено

Кирилица - 24.03.2013

Според ВМРО-ДПМНЕ, од 27.000 пребројани гласови во Струмица нема толку голема предност, кандидатот за градоначалник на СДСМ пред нивниот кандидат Васил Пишев.

СДСМ води во Ѓорче Петров, Велес, Центар и Струмица

Либертас - 24.03.2013

Кандидатите на СДСМ за градоначалници во Ѓорче Петров, Велес и Центар и Струмица се во предност пред кандидатите на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, пренесе Макфакс.

СДСМ: Водиме во Ѓорче, Велес, Центар и Струмица

Кирилица - 24.03.2013

Од опозиционата партија велат дека водат во Струмица со повеќе од 10 отсто разлика, во Куманово се во минимална предност, а во Битола во мала предност е ВМРО-ДПМНЕ Кандидатите на СДСМ за ...

ДИК: Стрезоски 48 проценти, Бузлевски 21 процент

Кирилица - 24.03.2013

Во Виница кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Дончев има предност пред кандидатот на СДСМ Воинов ДИК (според обработени 30 % од гласовите) Во Битола кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Владимир Талевски има освоено 50,27% ...

Првичните резултати на ДИК

Вечер - 24.03.2013

МОМЕНТАЛНИ ПОДАТОЦИ ПО ОПШТИНИ: ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 59,62 % СДСМ 40 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 70 % ДУИ 30% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 67% СДСМ 31% РАДОВИШ ВМРО 58% СДСМ 41% РЕСЕН ВМРО 52% СДСМ 17% НЕЗАВИСНИОТ КАНДИДАТ ...

ВМРО ДПМНЕ слави во Охрид и Битола, во Струмица штама во двата штабови

Канал5 - 24.03.2013

Со голем огномет се прослави победата на Бакрачески. Се слави победата на Талевски. Во Струмица кандидатите се близу. Ечи химната на ВМРО ДПМНЕ, Охрид доби нов градски татко.

Официјални резултати од ДИК утре, еве како сега стојат работите

Канал5 - 24.03.2013

Еве ги последните резултати во 1 часот по полноќ. ДИК официјалните резултати ќе ги соопшти утре.Одзивот е висок, 67%. Борис Кондарко изјави дека изборите поминале без физички инциденти но имало ...

Најнови резултати од ДИК

МК News - 24.03.2013

Првичните резултати на ДИК Коце Трајановски 33%, Јани Макрадули 17,8% од обработени 55% од гласовите. Еве ги и другите резултати.

Во Кичево води ДУИ, во Струга кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Канал5 - 24.03.2013

ДУИ има значителна предност во Кичево. Според последните податци од ДИК кандидатот за градоначалник на Кичево од ДУИ од до сега преброените гласови има 59,52 % а кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ има ...

Најнови резултати од ДИК

Бриф - 24.03.2013

СКОПЈЕ ВМРО ДПМНЕ 33% СДСМ 17,08% ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 61,82 % СДСМ 35,98 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 42,57 % ДУИ 57,43% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 63,87% СДСМ 35,53% РАДОВИШ ВМРО 70,43% СДСМ 28,78% РЕСЕН ВМРО 51,72% СДСМ ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Струга и Кичево

Курир - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

БезПардон - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ води во повеќето општини

БезПардон - 24.03.2013

Битола, Градско, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Росоман, Вевчани, Демир Капија, Крива Паланка, Кратово, Радовиш, Крушево, Кривогаштани, Ново Село – Струмичко, Василево, Пехчево, Штип и Дојран се ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Хајд Парк - 24.03.2013

Прочитано: 146 пати Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

За Се - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица е изедначено

Република - 24.03.2013

Спротивно на она што го објави СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Зоран Заев, кандидатот за градоначалник на СДСМ, нема толку голема предност пред нивниот кандидат Васил Пишев.

ДИК: Резултати по општините во Повардарски регион!

Дума - 24.03.2013

ДИК објави резултати за дел од општините во Македонија. Во нив се соопштени информации за 4 општини од Повардарскиот регион.

СДСМ води во Центар, Ѓорче Петров и Велес

Sky - 24.03.2013

Сојузот за иднината предводен од СДСМ, води во Центар, Ѓорче Петров и Велес. Неофицијалните информации од партијата говорат дека изедначено е и во Карпош.

СДСМ очекува победа во Центар и Велес

Press24 - 24.03.2013

Извори на СДСМ за Press24 велат дека опозициската СДСМ очекува победа во општините Центар и Велес Наспроти ова, досегашните неофицијални информации покажуваат дека актуелнуиот градоначалник и ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Валандово, Велес, Виница и во Ресен

Република - 24.03.2013

Резултати на ДИК според обработени 30 проценти од гласовите: Во Битола кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Талевски има освоено 50,27 проценти, а кандидатот на СДСМ Менде Диневски 37 проценти.

СДСМ објави водство во Ѓорче Петров, Велес, Центар и во Струмица

Република - 24.03.2013

СДСМ на прес-конфренција вечерва објави дека, според првичните пребројани гласови од нивниот штаб, нивните кандидати за градоначалници водат во скопските општини Ѓорче Петров и Центар, како и во ...

СДСМ објави водство во Ѓорче Петров, Велес, Центар и Струмица

Хајд Парк - 24.03.2013

Прочитано: 362 пати Кандидатите на СДСМ за градоначалници во Ѓорче Петров, Велес и Центар и Струмица се во предност пред кандидатите на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, јави репортерот на Макфакс од штабот ...

Македонија бира градоначалници

Макфакс - 24.03.2013

Во недела, во 7 часот, се отвораат гласачките места, а македонските граѓани ќе изберат градоначалници за 80 општини и Град Скопје.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ се ближи кон победа во Битола во првиот круг

Макфакс - 24.03.2013

Според неофицијалните податоци од општинскиот изборен штаб на владејачката ВМРО-ДПМНЕ во Битола, нивниот кандидат засега има предност од повеќе од 15 отсто пред ривалот од СДСМ, од каде засега нема ...

СДСМ објави водство во Ѓорче Петров, Велес, Центар и Струмица

Макфакс - 24.03.2013

Кандидатите на СДСМ за градоначалници во Ѓорче Петров, Велес и Центар и Струмица се во предност пред кандидатите на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, јави репортерот на Макфакс од штабот на СДСМ.

СДСМ има предност во Куманово, Струмица, Велес

Економски - 24.03.2013

Куманово, Струмица и Велес се општините каде што СДСМ објави дека има предност. Според податоците од штабот на СДСМ, оваа партија победи или или има предност во Куманово, Струмица, Дебарца, Берово, ...

СДСМ: Жерновски и Коцевски пред кандидатите на ВМРО ДПМНЕ во Центар и Велес

Maxim - 24.03.2013

Извори на СДСМ за Press24 велат дека опозициската СДСМ очекува победа во општините Центар и Велес. Наспроти ова, досегашните неофицијални информации покажуваат дека актуелнуиот градоначалник и ...

Груевски: ВМРО исполнува, СДСМ само ветува

Дневник - 23.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполува, СДСМ само ветува

А1 On - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Н.Македонија - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Алфа - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

ГАЛЕРИЈА СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги поткупува гласачите со брашно, масло и со пари

+инфо - 22.03.2013

„Сојузот за иднината“ денеска обелодени нови сомневања поткрепени со фотографии за изборни злоупотреби, манипулации и прекршувања на законите за време на изборниот процес во неколку општини низ ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполува, СДСМ само ветува

Сител - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Либертас - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

(ФОТО) Во Македонска Каменица брашно, зејтин, платени сметки… во замена за глас

Бриф - 22.03.2013

Врз основа на своите извори, СДСМ се сомнева дека противничката партија ВМРО-ДПМНЕ организира делење на брашно, водоводни/канализациони цевки и зејтин на граѓани во повеќе населени места во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги уценува Ромите од Делчево дека ќе останат без социјалната помош ако не гласаат за нив

Бриф - 22.03.2013

Власта им се заканува на Ромите од Делчево дека ќе ја изгубат социјалната помош ако во недела не гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, тврди опозициската СДСМ.

СДСМ Ресен: Уште едно прекршување на Изборниот законик

Бриф - 22.03.2013

На два дена пред изборите, дел од избирачките места во Ресен со авто-спреј се одбележани со бројот од гласачките листи и името на кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен.

Бучковски: Победник е Македонија, губитник е Црвенковски

Република - 22.03.2013

Интервју со Владо Бучковски, по­ра­неш­ен ли­дер на со­ци­јал­де­мо­кра­ти­те и експремиер на Македонија, објавено во 27-от број на неделникот „Република“ (8 март 2013) По­бед­ник во пе­точ­на­та ...

ТОП 10 ветувања пред изборите

Република - 22.03.2013

„Утрински весник“ состави листа на десетте највпечатливи предизборни ветувања РАТКО ДИМИТРОВСКИ Актуелниот градоначалник и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Кочани вети дека ќе го покрие отворениот базен и ...

Сојузот за иднината открива нови изборни злоупотреби: „ДПМНЕ поткупува гласачи со брашно“

Sky - 22.03.2013

Сојузот за иднината обелодени нови информации кои биле доставени до штабовите на Сојузот за иднината според кои постојат основани сомневања за различни изборни злоупотреби, манипулации и прекршувања ...

Груевски: СДСМ само ветува, ВМРО-ДПМНЕ исполнува

еВести - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Груевски: СДСМ само ветува, ВМРО-ДПМНЕ исполнува

Курир - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ветува и остварува, а СДСМ само ветува, а не остварува

БезПардон - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Груевски: СДСМ ветува, ВМРО ДПМНЕ исполнува

Република - 22.03.2013

- СДСМ само ветува, а ВМРО ДМПНЕ исполнува – изјави Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДМПНЕ и премиер на Република Македонија за на завршниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во ...

Груевски: СДСМ само ветува, ВМРО ДПМНЕ исполнува

Нетпрес - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

ТОП 10 ветувања пред изборите

Економски - 22.03.2013

Утрински весник состави листа на топ десетте највпечатливи предизборни ветувања. РАТКО ДИМИТРОВСКИ Актуелниот градоначалник и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Кочани вети дека ќе го покрие отворениот базен ...

Груевски: Тие ветуваат, ниe исполнуваме

Денешен - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Комисијата заглави, ќе се чека ли Филе?

Утрински - 21.03.2013

Прогнозите се дека може да пропадне првиот обид за избор на претседател на ова тело ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го заглавија изборот на претседател на ад-хок Комисијата, која треба да ги расчисти случувањата ...

Не можат да ја формираат Ад-хок комисијта, и таа работа Фуле ке ја крчми !

Локално - 21.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го заглавија изборот на претседател на ад-хок Комисијата, која треба да ги расчисти случувањата во периодот околу 24 декември и да одлучи дали бил прекршен Уставот или не.

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

Курир - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

еВести - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

БезПардон - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

Лазаровски: ВМРО-ДПМНЕ во Карпош има свој кандидат, нема друг договор

Макфакс - 21.03.2013

Нема никаков договор меѓу ВМРО-ДПМНЕ и еден од кандидатите за градоначалници на Општина Карпош за негова наводна поддршка, изјави носителот на Советничката листа за Општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ Сашо ...

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

Денешен - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

24 Вести - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

ВМРО - ДПМНЕ: СДСМ да престане да бара алиби за поразот

Нова ТВ - 20.03.2013

„СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

Утрински - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

Зошто да гласате против ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 20.03.2013

По 7-годишно владеење време е на ВМРО-ДПМНЕ да му се каже НЕ. По 7 години верност народот треба да му ја откаже љубовта на Лидерот кој направи премногу грешки.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за изборните резултати

Н.Македонија - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

А1 On - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

Ниту денеска нема договор за претседател на ад-хок комисијата

Алфа - 20.03.2013

Ниту по денешната средба нема договор за прв човек на ад- хок комисијата која треба да ги истражува случувањата од 24-ти декември.

Груевски: Гласајте за градоначалниците и за советниците на ВМРО-ДПМНЕ за Скопје и Центар

+инфо - 20.03.2013

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од граѓаните на Центар побара поддршка на претстојните локални избори за кандидатите за градоначалници на Скопје и на Центар, Коце Трајановски и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одиме од врата до врата за отчет, а не за поткуп

+инфо - 20.03.2013

Локалните функционери на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп секојдневно одат од врата на врата во прилепските домови и ја презентираат својата програма и отчетот за досега сработеното во општината на граѓаните, се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ смислува алиби за изборниот пораз

+инфо - 20.03.2013

СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

Сител - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

Кирилица - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се фатени на дело и бадијала се мачат со несмасни реакции да избегаат од одговорност

Либертас - 20.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението од СДСМ – реакција на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО – ДПМНЕ се фатени на дело и бадијала се мачат со несмасни реакции да избегаат од сопствената одговорност.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не отстапува од идејата да креира алиби за претстојниот пораз

Либертас - 20.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на прес-конференцијата на Игор Ивановски: СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање ...

ВМРО ДПМНЕ : СДСМ креира алиби за изборниот пораз

Канал5 - 20.03.2013

СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на република Македонија, се вели во соопштението на ВМРО ...

СДСМ Ресен: Стоп з

Бриф - 20.03.2013

Денес во 13 часот во организација на Комисијата за образование и Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во зградата на локалната власт во Ресен се одржа трибина со тема ,,Бенефити од програмата за советување ...

ВМРО-ДПМНЕ на средба со ловци и риболовци

Kiss - 20.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ во рамки на предизборните активности вчера се сретнаа со членовите на ловечкото друштво "Шар Планина" од Тетово.

ВМРО ДПМНЕ на средба со угостителите и со автопревозниците од регионот

Kiss - 20.03.2013

Предизборните активности на ВМРО ДПМНЕ денес продолжија со средба со угостителите. Ја промовираа програмата а се запознаа и со нивните проблеми.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ креира алиби за непризнавање на изборните резултати

Press24 - 20.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на обвинувањата од СДСМ за изборна измама со „фантомски гласачи“ оценува дека опозициската партија продолжува да го реализира својот план за креирање алиби за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ смислува алиби за да го оправда својот пораз

БезПардон - 20.03.2013

СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ продолжува со планот за алиби за непризнавање на изборите

Нетпрес - 20.03.2013

СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на Република Македонија, реагираат од ВМРО ДПМНЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ си бара алиби за поразот на изборите

Хајд Парк - 20.03.2013

Прочитано: 148 пати СДСМ на овие избори не се занимава ниту со програми, не се занимава ниту со проекти, ни со конкретни работи што ги интересираат македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Заканувањата и уценувањата се одлика на СДСМ

Sky - 20.03.2013

- Паниката на СДСМ во Прилеп е очигледна. Немајќи проекти со кои би ја добиле довербата од граѓаните на следните локални избори, започнаа со својата валкана кампања против оние кои презентираат дела ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не отстапува од идејата да креира алиби за претстојниот пораз

Sky - 20.03.2013

- СДСМ очигледно продолжува да си го реализира својот план за креирање на алиби за непризнавање на изборните резултати и волјата на граѓаните на Република Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ си бара алиби за поразот на изборите

Макфакс - 20.03.2013

СДСМ на овие избори не се занимава ниту со програми, не се занимава ниту со проекти, ни со конкретни работи што ги интересираат македонските граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Утрински - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Анкетната комисија одложена на неодредено

Дневник - 19.03.2013

Не може да се избере претседател на комисијата за расчистување на собраниските инциденти од 24 декември, Рената Дескоска и Љубомир Фрчковски, членови на СДСМ, не се во добри односи, опозицијата ...

За (зло)делата

А1 On - 19.03.2013

Додека трае кампањата на партиите за локалните избори, неколку интересни податоци ми го привлекоа вниманието. Дури 85 % од младите сакаат да ја напуштат Р.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

А1 On - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВИДЕО: СДСМ Битола најави прекршочни пријави за членови на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 19.03.2013

Со вчерашната пародија на младите од ВМРО-ДПМНЕ тие само го потврдија агресивното и недемократско однесување на власта, која иако се обврза за фер и демократски избори, тоа не го почитува, обвинуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ призна дека фасадите треба да се обноват

+инфо - 19.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека денешната изјава на Андреј Петров е крајно лицемерна и дека СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении.

ВИДЕО „Сојузот за иднината“ од Битола најави пријави за „прелепувачите на плакати“

+инфо - 19.03.2013

Откако вчера беа фатени на дело како лепат плакат на ВМРО-ДПМНЕ врз билборд на „Сојузот за иднината“, од опозициската коалиција денеска најавија кривична пријава против малолетниците.

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиев зборува за Крива Паланка, а за Охрид молчат

+инфо - 19.03.2013

Откако Гордан Георгиев, потпретседателот на СДСМ на прес-конференција обвини за злоупотреба во Центарот за социјални работи во Крива Паланка , ВМРО-ДПМНЕ реагира дека опозициската партија води ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ фатени на дело, ќе ги стигне казната на 24 март

+инфо - 19.03.2013

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ се затскрива измислувајќи афери, главната опозициска партија вечерва реагираше дека владечката партија за бадијала се обидува да се „извади“ со несмасни ...

Тодоровиќ: Ќе продолжиме со капитални дела во општина Центар

Канал5 - 19.03.2013

ВМРО ДПМНЕ е партија која создава дела ВМРО- ДПМНЕ и со проектот Скопје 2014 и со многу други капитални објекти покажа дека не е партија на демагогија и празни ветувања , туку е партија која создава ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Кирилица - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема свои идеи и ја копира програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Сојузот за иднината поднесе прекршочна пријава

Тера - 19.03.2013

„ Вчера со пародијата на младите од ВМРО-ДПМНЕ, повторно бевме сведоци на агресивното и недемократско однесување на власта, која иако се обврза за фер и демократски избори, тоа не го почитува.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ има осмислена програма, не работиме од денес за утре

Република - 19.03.2013

Работењето од денес за утре заврши со заминувањето на СДСМ, оцени синоќа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот на коалицијата „За подобра Македонија“ во Берово.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ конечно признаа дека промена на фасадите е неопходна

Нетпрес - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении. СДСМ се освестија дека секој објект има потреба од промена на фасади и од естетси, но и од економски аспект ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Press24 - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Анкета „Прогрес“: Макрадули пред Трајановски во Скопје, опозицијата секаде води

Скопје инфо - 19.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Јани Макрадули е во блага предност пред противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски, а кандидатите за градоначалници и советничките листи на ...

СДСМ –Битола најави прекршочни пријави за членови на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 19.03.2013

Со вчерашната пародија на младите од ВМРО-ДПМНЕ тие само го потврдија агресивното и недемократско однесување на власта, која иако се обврза за фер и демократски избори, тоа не го почитува, обвинуваат ...

Груевски: Градоначалникот неможе да ги оствари проектите без поддршката во Советот

Курир - 19.03.2013

Да дадеме поддршка за Билјана Беличанец Алексиќ и за кандидатите и за советници на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, кои ќе бидат партнери на идниот градоначалник.

ВМРО-ДПМНЕ: Денешната изјава на Андреј Петров е крајно лицемерна

Макфакс - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Maxim - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Кичево и Струга тест за коалицијата на „Илинденска“

Утрински - 18.03.2013

Како инстант-сојузништвото меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ на локално ниво ќе се одрази на комуникацијата меѓу партнерите во Владата СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ отворија викендов заеднички изборен штаб во Кичево, како ...

Комисијата се' уште само на хартија

Утрински - 18.03.2013

Во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ се песимисти дека брзо ќе дојдат до решение за претседател на Комисијата за 24 декември Во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ владее молк за предлозите на двете партии за претседател на ...

Интервју - Без притисок ќе направев повеќе

Утрински - 18.03.2013

Александар Петрески, актуелен градоначалник од редовите на СДСМ. Кандидат за градоначалник на Охрид „Да се биде градоначалник на Охрид е голема чест, но и огромна одговорност, пред себе, пред ...

Завет за молк додека не се постигне договор

Дневник - 18.03.2013

Од двете најголеми партии велат дека не се знае колку ќе траат преговорите и кога ќе биде соопштено името на претседателот на оваа ад хок-комисија Ниту ВМРО-ДПМНЕ ниту СДСМ засега не сакаат да ...

ВМРО – ДПМНЕ: Концептот на Петров е чиста копија од 3D презентациите на ВМРО – ДПМНЕ

А1 On - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

„Прогрес“: Опозицијата води во повеќе градови, бројот на неопределени голем

А1 On - 18.03.2013

Анкетите покажуваат различни резултати за тоа кој добива а кој губи во одделни општини. Денеска излезе анкетата на Институтот за социјална демократија „Прогрес“ спроведена преку телефон од 13 до 17 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ го залажува членството на СДСМ

А1 On - 18.03.2013

Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета според која СДСМ е во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

А1 On - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

Анкета на „Прогрес“: Опозицијата води, голем е бројот на неопределени

+инфо - 18.03.2013

Кандидатите за градоначалници и советничките листи на здружената опозиција „Сојуз за иднината“ се во предност пред кандидатите на владеачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ, покажува анкетата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петров ги копира 3Д проекциите од нас

+инфо - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ го обвини кандидатот за градоначалник за Општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров, дека ги копирал презентациите од нив, откако тој денеска ја промовираше во 3Д проекција градинката што вети ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ го залажува членството на СДСМ

+инфо - 18.03.2013

Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета според која СДСМ е во ...

ВМРО - ДПМНЕ:Концептот на Петров е чиста копија од 3Д презентациите на ВМРО - ДПМНЕ

Сител - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Македонија не е видено самозалажување какво што прави сдсмовскиот Прогрес

Либертас - 18.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ, реакција на анкетата на институтот Прогрес: Институтот Прогрес впрочем и на досегашните изборни циклуси правеа катастрофални промашувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петров да понуди нов концепт за презентирање, а не да ги копира нашите 3Д презентации

Либертас - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

Либертас - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

Сител - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

Анкета на Прогрес: Сојузот за иднината води пред ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 18.03.2013

Советничките листи на опозицијата на локалните избори ќе освојат повеќе гласови од оние на ВМРО-ДПМНЕ во скоро сите општини , покажува истражувањето кое денес го објави институтот „Прогрес“.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ молчат за петиот член на комисијата за настаните од 24-ти декември

Таратур - 18.03.2013

Откако вчера СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го договорија составот на комисијата која треба да ја открие вистината за настаните на 24 декември, денеска социјал-демократите соопштија дека веќе имаат ...

АНКЕТА: СДСМ ќе победи во Центар, Велес, Струмица, Битола, Прилеп, Куманово...

Sky - 18.03.2013

Институтот за социјална демократија “ПРОГРЕС“ направи истражување според кое „Сојузот за иднината“ води низ повеќето општини во Македонија.

ВМРО - ДПМНЕ: Концептот на Петров е чиста копија од 3Д презентациите на ВМРО - ДПМНЕ

Press24 - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петров ги копира 3Д проекциите од нас

БезПардон - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ го обвини кандидатот за градоначалник за Општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров, дека ги копирал презентациите од нив, откако тој денеска ја промовираше во 3Д проекција градинката што вети ...

ВМРО-ДПМНЕ: Концептот на Петров е копија на 3Д презентациите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 18.03.2013

Добро ќе беше господинот Андреј Петров, навистина да понудеше некој нов концепт за презентирање, а не да ги копира презентациите од ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ упатена на изјавата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ само го залажува членството на СДСМ

БезПардон - 18.03.2013

Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета според која СДСМ е во ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Наместо лаги и плагијат изберете дела“

Дума - 18.03.2013

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци на прес конференција обвини дека „Сојузот за иднината“ им ја препишал прогрaмата.

ВМРО-ДПМНЕ за анкетата на Прогрес: Вакво самозалажување досега не е видено

Курир - 18.03.2013

Партискиот институт на СДСМ, Прогрес, денеска излезе со резултати од анкета во која има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на анкетата на Прогрес ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулираат со лажни измислени бројки

Макфакс - 18.03.2013

СДСМ калкулираат со лажни измислени бројки, со цел да создадат впечаток дека изборниот резултат не зависи од граѓаните, туку од нешто друго, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ на претставките што ги ...

Анкета „Прогрес“: Макрадули пред Трајановски во Скопје, опозицијата секаде води

Макфакс - 18.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Јани Макрадули е во блага предност пред противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски, а кандидатите за градоначалници и советничките листи на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогрес е партиски институт на СДСМ

Макфакс - 18.03.2013

Партискиот институт на СДСМ, Прогрес, денеска излезе со резултати од анкета во која има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ откако наведениот институт ...

Институт Димитрија Чуповски: Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ имаат огромна предност

Макфакс - 18.03.2013

Кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ водат во речиси сите општини, а во одредени општини уживаат и поддршка од над 50 отсто, што укажува на победа уште по првиот круг од Локалните избори, а ...

ВМРО - ДПМНЕ: Концептот на Петров е чиста копија од 3Д презентациите на ВМРО - ДПМНЕ

Maxim - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...