TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот одлучи , Заев стражарно да биде приведен

Локално - 14.11.2015

Зоран Заев на следното рочиште за случајот Пуч ќе биде донесен со полиција. Ова е одлуката и наредбата до полицијата потпишана од судијката Љубинка Башевска. Очигледно господинот Заев толку инсистира, што мора на наредното рочиште јас да наредам ...

Одложен „Пуч“,следува стражарно приведување на Заев

Телма - 13.11.2015

И денеска судското рочиште за аферата „Пуч“ беше одложено, бидејќи и овој пат Зоран Заев не се појави во судот. Судот за следното судско рочиште најави стражарно приведување на Заев. Инаку, во случајот „Пуч“ покрај лидерот на СДСМ Заев, обвинети се ...

Судот одлучи , Заев стражарно да биде приведен

Телма - 13.11.2015

Зоран Заев на следното рочиште за случајот Пуч ќе биде донесен со полиција. Ова е одлуката и наредбата до полицијата потпишана од судијката Љубинка Башевска. Телоп Очигледно господинот Заев толку инсистира, што мора на наредното рочиште јас да ...

Заев ќе се појави на суд кога „Пуч“ ќе премине во Специјалното обвинителство

Нова ТВ - 13.11.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев останува на истиот став соопштен во јавноста и во судот во однос на како што велат од СДСМ, конструираниот случај „Пуч“. - Доколку Специјалното јавно обвинителство го преземе предметот за конструираниот случај „Пуч“ ...

Судијката во „Пуч“: Ако Заев не се појави на суд, ќе го приведам стражарно

Нова ТВ - 13.11.2015

Стражарно приведување на Зоран Заев доколку не се појави на следното судско рочиште за случајот „Пуч“ кое е закажано за 2.декември. Ова го рече денеска во судницата судијката Љубинка Башевска. - Досега многу толерирав.

Повторно одложен случајот „Пуч“

24 Вести - 13.11.2015

Судското рочиште за случајот „Пуч“ и денеска е одложено, бидејќи и денеска Заев не се појави во судот. Адвокатот на Заев рече дека лидерот на СДСМ денеска патува надвор од земјата поради меѓународна активност и како доказ пред судот приложи копија ...

Случај „Пуч“: Ако Заев не се појави на суд, ќе биде спроведен со полиција

24 Вести - 13.11.2015

Полицијата да го спроведе Зоран Заев доколку не се појави и на следното рочиште за случајот „Пуч“ закажано за 2-ри декември. Вака одлучи судијката Љубинка Башевска откако лидерот на СДСМ кој е четвртообвинет во предметот и денеска по петти пат не се ...

Оливер Спасовски ќе треба да го приведе Зоран Заев

Алсат-М - 13.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи од редовите на СДСМ, Оливер Спасовски, ќе треба стражарно да го приведе лидерот на опозицијата Зоран Заев. Епилогот е резултат на одлуката на судијката на денешното рочиште на предметот „Пуч“ бидејќи лидерот на ...

Одложен „Пуч“, најава за стражарно приведување на Заев

Р.С.Европа - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска на денешното рочиште за случајот „Пуч“ изјави дека на наредното рочиште ќе мора да издаде наредба за стражарно приведување на лидерот на опозицијата Зоран Заев, кој е еден од осомничените.

Заев ќе биде приведен во суд

Вест - 13.11.2015

Отсуството на лидерот на СДСМ Зоран Заев обвинет во случајот "Пуч" , по петти пат го одложи судењето. Во судницата, и на петтиот по ред закажан старт за почеток на процесот, се појавија само четворица обвинети.

Ново одложување на „Пуч“, судот се закани со приведување на Заев

Утрински - 13.11.2015

И на денешното продолжување на судскиот процес Зоран Заев не дојде поради негова партиска зафатеност на меѓународно ниво Судијката Љубинка Башевска на денешното судење за случајот „Пуч“ најави дека на следното рочиште ќе мора да издаде наредба за ...

Денеска судско рочиште за „Пуч“, Заев најверојатно повторно нема да се појави во судница

МКД - 13.11.2015

Сите oчекуваат дека и петото судско рочиште за случајот „Пуч“, закажано за денеска, ќе се одложи. Специјалното обвинителство веќе почна да работи, па овој случај ќе треба да го преземе некој од обвинителите на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Судијката во „Пуч“: Заев стражарно ќе биде приведен ако не се појави на наредно рочиште

МКД - 13.11.2015

„Јас толерирав и премногу и воопшто не ја сакам оваа ситуација. Заев навистина инсистира и ќе морам за наредното рочиште да издадам наредба за стражарно доведување“, рече судијката Љубинка Башевска на денешното рочиште за случајот „Пуч“, кое и овој ...

Пуч: Судијката ќе нареди приведување на Заев за следното рочиште

Кајгана - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска, во случајот „Пуч“, каде е обвинет и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, ќе нареди за следното рочиште стражарно приведување на Заев, кој не се појави на судењето, по петти пат, поради „меѓународни активности“.

СДСМ: Ако Јанева до 2 декември не го земе „Пуч“, Заев не доаѓа на суд

+инфо - 13.11.2015

Зоран Заев останува на истиот став соопштен и во јавноста и во судот во однос на конструираниот случај „Пуч“, велат од СДСМ. „Доколку Специјалното јавно обвинителство го преземе предметот за конструираниот случај 'Пуч' до следното закажано рочиште ...

Случај „Пуч“: Ако Заев не се појави на суд, ќе биде спроведен со полиција

МК News - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска на денешното рочиште за случајот „Пуч“ изјави дека на наредното рочиште ќе мора да издаде наредба за стражарно приведување на лидерот на опозицијата Зоран Заев, кој е еден од осомничените.

Доколку Специјалното јавно обвинителство го преземе предметот за „Пуч“ до 2. декември, Заев ќе се појави на суд

А1 On - 13.11.2015

„Претседателот на СДСМ, Зоран Заев останува на истиот став соопштен и во јавноста и во судот во однос на конструираниот случај „Пуч“. Доколку Специјалното јавно обвинителство го преземе предметот за конструираниот случај „Пуч“ до следното закажно ...

Башевска најави стражарно приведување на Зоран Заев

А1 On - 13.11.2015

Судското рочиште за „Пуч“ е повторно одложено откако во судот не се појави лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Судот за следното судско рочиште, кое е закажано за 2 декември најави стражарно приведување на Заев.

„ПУЧ“: Извесно дека и денешното рочиште ќе се одложи

Академик - 13.11.2015

Судењето постојано се одложува поради отсуството на Заев. Многу е веројатно дека и денешното рочиште ќе се одложи, особено што соработа почна и Специјалното обвинителство, па се очекува овој случај да го преземе некој од обвинителите на специјалната ...

Судијката најави приведување на Заев

Фокус - 13.11.2015

Рочиштето за „Пуч“ денеска повторно беше одложено, бидејќи четвртоосомничениот Зоран Заев не се појави во Судот. Рочиштето за „Пуч“ денеска повторно беше одложено, бидејќи четвртоосомничениот Зоран Заев не се појави во Судот.

Башеска: Ако Заев не се појави на суд на 2 декември, стражарно ќе го приведам

+инфо - 13.11.2015

Денешното рочиште за случајот „Пуч“ повторно е одложено бидејќи во судницата повторно не се појави четвртообвиниетиот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, јави Мета . Филип Медарски, адвокат на Заев, рече дека претседателот на СДСМ денеска патува надвор од ...

За следното рочиште Заев стражарно да се донесе во судот побара судиката

Алфа - 13.11.2015

Полицијата да го спроведе во судот Зоран Заев на следното рочиште, нареди претседателката на судскиот совет судијката Љубинка Башевска, откако лидерот на опозицијата четврто обвинет во аферата „пуч“ и денеска не се појави на судското рочиште ...

„ПУЧ“ ОДЛОЖЕН ПО ПЕТТИ ПАТ: Башевска нареди стражарно приведување на Заев за наредното рочиште

Академик - 13.11.2015

Судењето и за случајот „Пуч“ и денеска, по петти пат, се одложи поради отсуството на лидерот на СДСМ и четвртообвинет Зоран Заев, . Судијката Љубинка Нашевска нареди стражарно приведување ако тој не се појави и на следното рочиште.

За денеска закажано ново рочиште за "Пуч"

Точка - 13.11.2015

Петто судско рочиште за случајот "Пуч" е закажано за денеска, а сите очекуваат дека истото ќе биде одложено. Специјалното обвинителство веќе почна да работи, па овој случај ќе треба да го преземе некој од обвинителите на специјалната обвинителка ...

Судијката ќе нареди приведување за Заев за следното рочиште

Точка - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска, во случајот "Пуч", каде е обвинет и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, ќе нареди за следното рочиште стражарно приведување на Заев, кој и денеска не се појави на судењето, по петти пат, поради "меѓународни ...

„СЛУЧАЈ ПУЧ“: Заев не дојде на суд, падна наредба за стражарно приведување!

Фактор - 13.11.2015

По петти пат лидерот на опозицијата Зоран Заев не се појави на суд поради случајот „Пуч“ . Тоа предизвика судијката Башевска да нареди стражарно приведување доколку Заев не се појави во суд на следното рочиште кое е закажано за 2 декември.

СУДИЈКАТА НА ПУЧ: Ако Заев продолжи да се мајтапи, ќе биде доведен стражарно

Телеграф - 13.11.2015

Неговата одбрана информираше дека тој ќе оди на службено патување во странство и поради тоа е спречен да присуствува Петтото рочиште за случајот „Пуч“ е повторно одложено, поради непојавување на обвинетиот во случајот Зоран Заев.

„ПУЧ“ ПЕТТИПАТ: Ќе се појави ли Заев во судница?

Телеграф - 13.11.2015

Многу е веројатно дека рочиштето и денеска ќе се одложи, особено откако со работа почна специјалното обвинителство на Катица Јанева, која треба да го преземе овој случај Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Пуч“.

Стражарно приведување на Заев ако не се појави на следното рочиште

Сител - 13.11.2015

Доколку четвртообвинетиот Зоран Заев не се појави и на следното рочиште ќе мора да издадам наредба за стражарно приведување. Со вакво образложение судијката Љубинка Башевска по петти пат денеска го одложи судењето за случајот „Пуч“, револтирана ...

Заев ќе се појави во суд, само ако предметот го земе Јанева

Локално - 13.11.2015

СДСМ испрати соопштение по одлуката на кривичниот суд, дека ако не се појави Зоран Заев на следното судско рочиште за случајот Пуч, ќе биде стражарно приведен. Ова е реакцијата од СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев останува на истиот став ...

Зврлевски е упорит! Не се откажува од Заев и „ Пуч“, па денеска закажа ново рочиште

Локално - 13.11.2015

Денеска закажано ново рочиште, пето по ред , за случајот „Пуч“. Зврлевки не се откажува , упоред во постапката иако со доворот од Пржино се е јасно, а не отстапува ни милиметар ниту Заев кој не му доаѓа и му порача дека не го признава тој суд и ...

Судот најави стражарно приведување на Заев

Локално - 13.11.2015

Судското рочиште за аферата „Пуч“ беше одложено, бидејќи и овој пат Зоран Заев не се појави во судот. Судот за следното судско рочиште најави стражарно приведување на Заев. Инаку, во случајот „Пуч“ покрај лидерот на СДСМ Заев, обвинети се и ...

Зврлевски не се откажува од “Пуч”, Заев не го признава тој суд

Репортер - 13.11.2015

Денеска закажано ново рочиште, пето по ред , за случајот „Пуч“. Зврлевки не се откажува , упорен во постапката иако со доворот од Пржино се е јасно, а не отстапува ни милиметар ниту Заев кој не му доаѓа и му порача дека не го признава тој суд и ...

За денеска закажано ново рочиште за „ Пуч “

Нетпрес - 13.11.2015

Петто судско рочиште за случајот „ Пуч “ е закажано за денеска, а сите очекуваат дека истото ќе биде одложено. Специјалното обвинителство веќе почна да работи, па овој случај ќе треба да го преземе некој од обвинителите на специјалната обвинителка ...

Судот одлучи - стражарно приведување на Заев!

Вечер - 13.11.2015

Полицијата да го спроведе во судот Зоран Заев на следното рочиште, нареди претседателката на судскиот совет судијката Љубинка Башевска, откако лидерот на опозицијата четврто обвинет во аферата „Пуч" и денеска не се појави на судското рочиште.

Ако Заев не се појави и на следното рочиште ќе биде стражарно приведен

еМагазин - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска, во случајот „Пуч“, каде е обвинет и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, ќе нареди за следното рочиште стражарно приведување на Заев, кој и денеска не се појави на судењето, по петти пат, поради „меѓународни ...

СДСМ: Заев ќе се појави на суд ако “Пуч” го превземе Специјалното обвинителство

Репортер - 13.11.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев останува на истиот став соопштен и во јавноста и во судот во однос на конструираниот случај „Пуч“. Доколку Специјалното јавно обвинителство го превземе предметот за конструираниот случај „Пуч“ до следното закажно ...

СДСМ: Ако Јанева не го преземе „Пуч“ до 2 декември, Заев нема да се појавува во судот

Бриф - 13.11.2015

Доколку Специјалното обвинителство го преземе предметот за случајот „Пуч“ до следното рочиште закажано за 2 декември, тогаш претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се појави на судењето, а доколку тоа не се случи дотогаш, тој повторно нема да дојде на ...

Башеска: Ако Заев не се појави на суд на 2 декември, стражарно ќе го приведам

Бриф - 13.11.2015

Денешното рочиште за случајот „Пуч“ повторно е одложено бидејќи во судницата повторно не се појави четвртообвиниетиот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Филип Медарски, адвокат на Заев, рече дека претседателот на СДСМ денеска патува надвор од земјата ...

НОВА: Судијката во „Пуч“: Ако Заев не се појави на суд, ќе го приведам стражарно

Репортер - 13.11.2015

Стражарно приведување на Зоран Заев доколку не се појави на следното судско рочиште за случајот „Пуч“ кое е закажано за 2.декември. Ова го рече денеска во судницата судијката Љубинка Башевска, пренесе новатв – Досега многу толерирав.

Судот одлучи , Заев стражарно да биде приведен

Бриф - 13.11.2015

Зоран Заев на следното рочиште за случајот Пуч ќе биде донесен со полиција. Ова е одлуката и наредбата до полицијата потпишана од судијката Љубинка Башевска. Телоп Очигледно господинот Заев толку инсистира, што мора на наредното рочиште јас да ...

Оливер Спасовски ќе треба да го приведе Зоран Заев

Press24 - 13.11.2015

Технички назначениот министер на вантрешни работи, Оливер Спасовски ќе треба стражарно да го приведе лидерот на опозицијата Зоран Заев. Ова е резултат на одлуката на судијката Башевска на денешното рочиште на предметот „Пуч“ бидејќи лидерот на ...

Повторно одложено рочиштето за случајот „Пуч“

МРТ - 01.11.2016

Повторно одложено рочиштето за случајот „Пуч“, овојпат на неопределено време. Причина- немањето на безбедносни сертификати на две од поротничките. Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева побара од судијката сите во судницата да се ...

Петто рочиште за случајот „Пуч“

МРТ - 13.11.2015

Одбраната на Заев бара судењата да бидат одложени на подолг рок, со образложение дека има политички договор случајот да го преземе Специјалниот јавен обвинител... Во скопскиот Кривичен суд, петто рочиште за случајот „Пуч“.

Заев не се појави на рочиштето за „Пуч“, чека предметот да биде превземен од СЈО

Нетпрес - 13.11.2015

Петто рочиште за случајот „Пуч“ во скопскиот кривичен суд. На досегашните четири рочишта, Зоран Заев,кој е еден од обвинетите, не се појавуваше во судот. Одбраната на Заев побара судењата да бидат одложени на подолг рок, со образложение дека има ...

Судијката ќе нареди приведување за Заев за следното рочиште

Макфакс - 13.11.2015

Судијката Љубинка Башевска, во случајот „Пуч“, каде е обвинет и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, ќе нареди за следното рочиште стражарно приведување на Заев, кој и денеска не се појави на судењето, по петти пат, поради „меѓународни ...

Судот најави стражарно приведување на Заев

Република - 13.11.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој е четвртоосомничен во аферата „Пуч“ и денеска не се појави на судското рочиште, по што судијката која го води предметот, Љубинка Башевска, нареди полицијата да го спроведе во судот Зоран Заев за следното рочиште.