TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во чие име?

Дневник - 21.03.2015

Од ден на ден се појасно го гледаме сценариото подготвено од обвинетите во случајот „Пуч“ кои во соработка со странска разузнавачка служба се обидоа и се’ уште се обидуваат насилно да ја срушат власта.

Што сработи Заев, а што Груевски последниве 45 дена?

Дневник - 21.03.2015

Поминаа точно 45 дена откако почна обидот за рушење на легитимната македонска влада. Падот на Владата не се случи за 3 дена, како што најавуваше Заев. Ниту за 13 дена, ниту за 23, ниту за 33 денови.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Локално - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски“, на ...

Анализите пронајдени во компјутерот на Верушевски уште една потврда кој прислушувал

Алфа - 21.03.2015

Деталните анализите за политичката и безбедносната состојба во Македонија пишувани на англиски јазик , а кои биле пронајдени во еден од запленетите компјутери на Верушевски се само уште една потврда кој прислушувал и која била крајната цел.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината (Видео)

МК News - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

+инфо - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски“, на ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Република - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Сител - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Press24 - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев е само марионета

Република - 21.03.2015

Замислете од опозицијата не убедуваа до последно дека прислушување сме нарачале јас и Мијалков?! Замислете каков апсурд. А изминативе 6 недели слушаме разни креирани и очигледно сецкани и конструирани разговори само од нас, и од нашите најблиски ...

Груевски: Заев сам си ја избриша иднината

Нетпрес - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Врие на Бихакќа, СДСМ и Заев продолжуваат сами да се демантираат

Нетпрес - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев и неговите спонзори сами се избришаа од иднината

Денешен - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

ГРУЕВСКИ: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Fox.mk - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Заев и СДСМ сами се демантираат

Вечер - 21.03.2015

Срушената теза за тоа дека Груевски и Мијаков биле оние кои прислушувале јавноста го дозна од повеќе факти. Постојат признанија и судска пресуда од дел од осомничените во случајот „Пуч" дека работеле по нарачка на Заев и Зоран Верушевски без било ...

Врие на Бихачка

Fox.mk - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Курир - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Груевски: Заев е марионета, но не е во состојба да го види тоа

Вечер - 21.03.2015

Тие целосно го потценија нашиот народ, но не само тие, туку и нивните нарачатели и сценаристи кои им дадоа зелено светло да го изведат ова токму во овој период. А не пред една, две или 4 години.

Заев и СДСМ сами се демантираат, расте нервозата на Бихаќка

Курир - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Луѓето како Зоран Заев, неговите помагачи и спонзори самите се избришаа од иднината

Пулс24 - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама, кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее, истакна премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на народниот собир во ...

Расте нервозата на Бихаќка-Заев и СДСМ сами си се демантираат!

Пулс24 - 21.03.2015

Времето од ден на ден сè повеќе работи против СДСМ, а јавноста сè повеќе има можост да се увери во скандалозноста на сценариото на СДСМ. Тезите на Заев и СДСМ се демантирани од самите нив, но и со реалните факти со што во целост се руши сценариото ...

Груевски: Заев и неговите помагачи и спонзори сами се избришаа од иднината

Lider - 21.03.2015

Никој од нас не избира кога ќе се роди и во какво време ќе живее. Ама кога сме веќе тука, секоја генерација мора да се соочи со предизвиците на времето во кое живее. Ова го подвлече премиерот Груевски пред преполната сала „Младост“ во Битола.

Заев: Излезот од политичката криза е во преодна влада!

Фокус - 20.03.2015

Шврговски ја потврди автентичноста на разговорите, кои го покажуваат влијанието на Груевски во судството, истакнал лидерот на СДСМ на средбата со амбасадорот на Италија Белели. Зоран Заев , лидер на СДСМ, денеска разговарал за можностите за излез од ...

Заев се сретна со амбасадорот на Италија, Белели

Утрински - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија беше тема на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на Италија во Македонија, Масимо Белели. Како што соопшти СДСМ, лидерот на партијата на средбата посочил дека од наводните ...

Заев се сретна со амбасадорот на Италија, Масимо Белели

Локално - 27.04.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска оствари средба со амбасадорот на Р.Италија во Р.Македонија, Масимо Белели. На средбата се разговараше за актуелната политичка криза и за начините и можностите за враќање на земјата во нормален колосек.

Нови деманти на тврдењата на Заев - Експерти, отпаѓаат тезите дека власта ја прислушувала опозицијата

Алфа - 20.03.2015

Ако се анализираат прес конференциите на СДСМ излегува дека најприслушувана личност е токму првиот човек на Управата за безбедност и контраразузнавање. Оттука, тезите дека Сашо Мијаков е наводен нарачател на целата операција едноставно не држат, ...

Во компјутерите на Верушевски политички и безбедносни анализи преведени на англиски

Алфа - 20.03.2015

Во анализата со фусноти се добјаснуваат одредени политички случувања, или телефонски разговори и смс пораки. Оттука се гледа дека Верушевски имал цели фолдери и списи кои се со поранешни датуми.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

МК News - 20.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Претседателот Заев се сретна со амбасадорот на Италија Масимо Белели

Бриф - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи беа теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на ...

Заев – Белели: Кристално јасно е дека во Македонија нема независен правосуден систем

А1 On - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи беа теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на ...

Заев: Решението е преодна влада за да се врати слободата

+инфо - 20.03.2015

Обелоденетите докази ги потврдија сите загрижености нотирани во домашните и меѓународните извештаи, на ЕУ, САД, ОБСЕ, последно и на ООН, за урнисувањето на правната држава и за загрозените човекови права во Република Македонија.

Заев на средба со италијанскиот амбасадор: Оваа власт повеќе нема легитимитет, решение е преодна Влада

Либертас - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија, нефункционалноста на државниот систем, урнисаниот правен поредок и рефлексијата на овие состојби врз европските перспективи биле теми на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот ...

Транскрипти за странски служби најдени во компјутерот на Верушевски

Република - 20.03.2015

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик. Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски.

Детални анализи на политичките случувања во Македонија

Сител - 20.03.2015

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик. Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски.

Заев се сретна со италијанскиот амбасадор

Република - 20.03.2015

Актуелната политичка криза во Македонија беше тема на денешната средба на претседателот на СДСМ, Зоран Заев со амбасадорот на Италија во Македонија, Масимо Белели. Како што соопшти СДСМ, лидерот на партијата на средбата посочил дека од наводните ...

Транскрипти за странски служби најдени во компјутерот на Верушевски (ФОТО)

Press24 - 20.03.2015

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик .. Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски.

Зоран Заев потврди дека власта не прислушкувала

Сител - 20.03.2015

Заев повторно самиот се демантираше. По вчерашната прес конференција веќе никој ниту меѓу најтврдите поддржувачи на СДСМ не верува дека власта ги прислушувала граѓаните. Откако пред два месеци, Заев излезе на прес конфернеција и рече дека Мијалков е ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка -“борците за слобода“ линчуваат новинари

Press24 - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби. Уредно поканет од партијата одиш на прес-конференција, а пречекан ...

ФОТО: Транскрипти за странски служби најдени во компјутерот на Верушевски

Нетпрес - 20.03.2015

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик. Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски.

Закани и навреди фрчат на Бихаќка, „борците за слобода“ линчуваат новинари

Нетпрес - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби, објави Курир.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Денешен - 20.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Новинар на „Сител“ ќе бил истепан на прес-конференција на СДСМ? (ВИДЕО)

Fox.mk - 20.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Савова и Црвенковски за единство на СДСМ, Шеќеринска и Заев за разбивање на партијата

Вечер - 20.03.2015

За политичките случувања има детални анализи напишани на англиски јазик кои ги пронашла истрагата за случајот „Пуч" во компјутерот на првоосомничениот Зоран Верушевски, велат извори на Вечер Детални анализи на политичките случувања во Македонија ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка, “борците за слобода“ линчуваат новинари

Fox.mk - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби. Уредно поканет од партијата одиш на прес-конференција, а пречекан ...

Закани и навреди фрчат на Бихаќка, “борците за слобода“ линчуваат новинари

Курир - 20.03.2015

Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби. Уредно поканет од партијата одиш на прес-конференција , а пречекан ...

Заев се заплеткува сè повеќе- потврдува дека власта не прислушувала

Курир - 20.03.2015

По секое објавување на креираните материјали од страна на Зоран Заев, тој сè повеќе се заплеткува. Со најновата бомба, како што ги нарекуваат од СДСМ, Заев уште еднаш потврди дека власта не прислушувала.

Мирчев: Отпаѓаат тврдењата дека власта ја прислушувала опозицијата

Денешен - 20.03.2015

Социјалдемократите и нивниот лидерот Зоран Заев уште еднаш демонстрираа дека не е власта таа која наредила и спроведувала прислушување во Македонија, туку дека извршител на ова дело е некој друг, ова е впечатокот по вчера објавените материјали на ...

Транскрипти наменети за странски служби се пронајдени во компјутерот на Верушевски

Пулс24 - 20.03.2015

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик. Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски.

Курир: Закани и навреди фрчат на Бихачка!

Falanga - 20.03.2015

Новинарите од Курир се пожалија.. Да се биде новинар на прес-конференција на СДСМ, а да не работиш во еден од медиумите кои го “аминуваат“ секој збор и потег на Зоран Заев, е ризично како да газиш на темпирани бомби, објави Курир.

Во ЖИВО: Заев ја објавува бомбата 12

Нова ТВ - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз за денеска во 14:30 часот најави прес-конференција на која се очекува лидерот на партијата Зоран Заев да ја објави Бомбата 12. Прес конференцијата во ЖИВО преку каналот на ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од прес-конференцијата на Зоран Заев за Бомба 12

Нова ТВ - 19.03.2015

НОВА ви ја пренесува ИНТЕГРАЛНО прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која ја објави и 12-та т.н „бомба“ во која се слушнаа телефонски разговори на функционери од власта со нивни упади во судството, именување на судии, инволвирање во ...

НОВА во ЖИВО: Бомба 12 на Зоран Заев и СДСМ

Нова ТВ - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз за денеска во 14:30 часот најави прес-конференција на која се очекува лидерот на партијата Зоран Заев да ја објави Бомбата 12. Прес конференцијата ќе можетe во ЖИВО да ја следите на НОВА.

Заев: Ќе објавиме се што имаме за Монструм!

Телма - 19.03.2015

Прво оставки, па потоа мониторинг во јавното обвинителство. Претседателот на СДСМ Зоран Заев вели дека нема да дозволат јавниот обвинител да подготви извештај како во некои од претходните случаи кои ја тресеа македонската јавност.

Заев - Правосудниот систем во рацете на власта

Р.С.Европа - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одржува прес конференција на која, како што рече, објавува снимени телефонски разговори кои ќе покажат во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија.

Нова „бомба“ на Заев во најава

Алсат-М - 07.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

ВО ЖИВО: Бомба број 12!

Фокус - 19.03.2015

Обраќањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев можете да го следите во живо на ...

Заев денеска ќе „пука“ нова бомба

Фокус - 23.03.2015

Во денешната „бомба“ се очекува главната улога да ја има премиерот на државата Никола Груевски. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во седиштето на „Бихачка“ ќе „пука“ нова бомба. Тој на уште една прес-конференција ќе обелодени нови детали од ...

Денеска дванаесеттата бомба на СДСМ

МКД - 19.03.2015

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави дванаесеттата „бомба“, односно снимки од прислушувани разговори меѓу високи функционери од Владата. Пресот ќе се одржи во 14.30 часот, а Заев ќе продолжи со објавувањето на ...

Заев: Амбасадорите ги добија папките со снимките

Фокус - 19.03.2015

СДСМ ги предаде материјалите на амбасадорите за кои имал снимки дека се прислушувани- рече Зеаев на прес конференцијата. Повеќе детали не сакаше… СДСМ ги предаде материјалите на амбасадорите за кои имал снимки дека се прислушувани- рече Зеаев на ...

Судството главна тема во 12 - тата „бомба“ на Заев

Алсат-М - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одржа прес конференција на која објави снимени телефонски разговори кои, како што рече, покажувале во чии раце е правосудниот систем во Република Македонија. Според Заев, сите конци во судството ги влечеле премиерот Никола ...

Заев: Прислушуваните амбасадори ги добија своите папки

Локално - 19.03.2015

Неколку амбасадори од неколку амбасади ги добија своите папки, рече лидерот на Зоран Заев и одби да одговори на прашањето кои биле двајцата американски амбасадори кои биле прислушувани. Претходно тој изјави дека имаат информации за најмалку шестмина ...

(Во живо) Зоран Заев, лидерот на СДСМ ја објавува 12-тата бомба

Локално - 19.03.2015

Во живо на lolano.mk можете да ја следите прес конференцијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој ја објавува 12-тата бомба. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, ...

Заев „испука“ уште една, 12-та „бомба“ за избор на судии

Алфа - 19.03.2015

Денеска во партиските простории на поранешна Бихаќка, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изнесе нови материјали за наводни коруптивни дејствија во македонското судство. Денеска во партиските простории на поранешна Бихаќка, лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...

Новинар на „Сител“ ќе бил истепан на прес-конференција на СДСМ? (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2015

Mалку фалеше нашиот новинар на прес конференцијата на Андреј Жерновски да си замине натепан од братучедот на Радмила Шеќеринска“, се вели во прилогот на „Сител“ Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи.

АНАЛИТИЧАРИ: Заев остави лоша слика за Македонија во интервјуто на „Ал џезира“

Телеграф - 19.03.2015

Нивната цел е само да се дадат оставки од власта, а за понатаму немаат идеја што би правеле. Народот бара програма, конкретни планови и насоки по кои би се движела земјата. Тие не го понудија тоа досега, вели професорот Мирчев Екстремно лоша слика ...

Заев: Имаме снимки за страшниот случај кај Смилковско Езеро и за предавството на власта за името

Тера - 19.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“ ...

Видео: На прес на СДСМ исто како на прес на “Златна Зора”

За Се - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Нова „бомба“ во 14,30 на Бихаќка

Бриф - 19.03.2015

За денеска е најавена нова прес конференција на СДСМ, на која се очекува лидерот на партијата, Зоран Заев, да објави нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од ...

Прес конференција на Заев во 14.30 (Во живо)

Фама - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:30 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, да објави нови материјали од прислушуваните разговори.

(ВИДЕО ВО ЖИВО) 12-та бомба на Заев!

Бриф - 19.03.2015

Следете ја во живо прес конференцијата на СДСМ, на која ќе бидат презентирани нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од власта, на кои се слуша за криминал и ...

Во живо: Заев денеска ќе ја објави дванаесеттата„бомба“

24Струмица - 19.03.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:30 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на СДСМ, Зоран Заев, да објави нови материјали од прислушуваните разговори.

ЖИВО: 12-та бомба

А1 On - 19.03.2015

Во 14 часот и 30 лидерот на СДСМ Зоран Заев ја објавува 12. бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

Заев: Прислушуваните амбасадори ги добија своите папки

+инфо - 19.03.2015

Неколку амбасадори од неколку амбасади ги добија своите папки, рече лидерот на Зоран Заев и одби да одговори на прашањето кои биле двајцата американски амбасадори кои биле прислушувани. Претходно тој изјави дека имаат информации за најмалку шестмина ...

Заев: Објавуваме жална вест и одиме полека за граѓаните да останат на нога

Канал 77 - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, не ги кажа имињата на двајцата амрикански дипломати, кои биле прислушувани. Заев беше прашан, меѓу другото за коментар за улогата на странските експерти за случајот „Пуч“, кои беа бидат само набљудувачи.

Нова бомба на Заев – на тапет судството, папки добиле и амбасадори

МК News - 19.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска презентираше нови снимки од прислушкувани разговори, за кои рече дека презентираат како Никола Груевски, Сашо Мијлаков и неколкумина помагачи го уриваат интегритетот на правосудството.

Во 14:30 Заев ја објавува 12-тата бомба

А1 On - 19.03.2015

Денеска, во 14:30 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 12-тата бомба. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ...

Заев презентира снимки за влијанија врз судството

Н.Македонија - 19.03.2015

Судството и состојбите во него беа темата на дванаесеттата прес-конференција од серијалот „бомби“ на опозицијата ДВАНАЕСЕТТА „БОМБА“ НА СДСМ Снимените разговори, вкупно 15 на број, вчера ги презентира лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од седиштето на ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Република - 19.03.2015

Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во дебатната емисија „Акцент“ на МРТ потенцира дека Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција, па праша како може аболициран човек како Заев да ...

Закани, пцости и навреди кон новинарите на пресовите на СДСМ

Република - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Сител - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Сител - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Press24 - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ, како на настан на фашистичката Златна Зора

Press24 - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Press24 - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

ВО ЖИВО: Денеска ќе „пукне“ 12-та „бомба“ на Заев – во 14:30

Либертас - 19.03.2015

За денеска е најавена нова прес конференција на СДСМ, на која се очекува лидерот на партијата, Зоран Заев, да објави нови снимки од прислушкувани разговори помеѓу високи функционери од власта, на кои се слуша за криминал и злоупотреби.

Заев ќе објави нова ,,бомба” денеска во 14:30

Фактор - 19.03.2015

Нова прес конференција на опозицијата е закажана да се одржи денеска во 14 : 30 часот во седиштето на СДСМ, каде ќе се обрати лидерот Зоран Заев. Опозицијата досега објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските ...

Секојдневно се потензично во СДСМ - Заев ја заглави партијата во криза

Сител - 19.03.2015

Чуден поглед, дезориентираност, параноја, нервоза. Вака изгледа опозицискиот лидер во последните денови, велат неговите сопартијци. Тие коментираат дека причина за ваквото однесување на Заев не е само фактот дека бомбите не го дадоа посакуваниот ...

На прес на СДСМ исто како на прес на "Златна Зора" и на "Атака"

Сител - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ како на настан на фашистичката Златна зора

Нетпрес - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Нетпрес - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски, истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

(Видео) Заев: Ми дојдоа со снимките и ми рекоа: „Ако не преземете чекори ќе се фрлам од петти спрат“

еМагазин - 19.03.2015

Снимките се од луѓе кои работат во домашните тајни служби, а не од странски служби кои прислушувале со комбиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју на т елевизиската мрежа „Ал Џезеира Балкан“.

Заев си даде месијанска улога или испрати порака од странските служби до сите ЕКС-ЈУ земји?

Нетпрес - 19.03.2015

Дали опозицискиот лидер Зоран Заев си даде себеси месијанска улога, или пак испрати порака од странските служби до сите земји од поранешна Југославија? Ова е прашањето кое се наметнува по вечерашниот очаен настап на Заев на Ал Џезира Балканс, во кој ...

БОМБА: Телефонските разговори објавени на Јутјуб!

Sky - 19.03.2015

Високи владини претставници ги влечеле сите конци во правосудството, објави на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев објави телефонски разговори од, како што рече, повеќе владини претставници, а тема на денешната „бомба“ беше ...

(ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО) „Бомба 12“: Прес конференцијата на Заев

еМагазин - 19.03.2015

Интегрално Ви ја пренесуваме денешната прес конференција на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави 15 нови снимки. Тема на денешната прес конфренција беше судството и состојбите во него.

Заев продолжи да го објавува нелегално стекнатиот материјал

Нетпрес - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повторно одржа прес-конференција во седиштето на СДСМ во Скопје, на која објави повеќе наводни телефонски разговори. Во рамки на т.н. бомба 12, Заев објави повеќе нелегално добиени снимки за кои тој тврди дека многу ...

ОДГОВОРИ НА НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА Заев: Вистината до крај ќе ја отвориме (ВИДЕО)

Sky - 19.03.2015

На барање да го коментира прифаќањето на јавниот обвинител, странци да го набљудуваат процесот за бомбите, лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска одговори: „Не се грижете за ова. Ова е давеник за сламка којшто се фаќа. Сé во свое време.

Заев објави нови аудио- разговори

МРТ - 19.03.2015

Заев за првпат објави и снимки на кои според него се слушаат разговори на државни функционери од редовите на ДУИ, а кои се однесуваат на изборот на јавни обвинители и на судии... Претседателот на СДСМ Зоран Заев продолжи со објавувањето аудио– ...

Латас: Заев е аболициран криминалец, кој сака да дојде на власт

Нетпрес - 19.03.2015

Заев не прави проблем само на ВМРО-ДПМНЕ, Заев не прави проблем само на државата, Заев прави проблем и во својата партија. Така што е гола власт во прашање и голи пари, потенцираше уредникот на телевизија Сител Драган Павловиќ – Латас во дебатната ...

Заев издиша и со 12-та бомба, членството прашува: „И што сега?“

Нетпрес - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Вечер - 19.03.2015

Според Латас, разговорите кои ги презентира опозицијата не може да предизвикаат војна, туку единствено СДСМ со "бомбите" свесно сака да ги сруши македонските институции. Додаде дека никој не може да се обвинува се додека не се докаже дека ...

Заев сè понервозен по издишувањето на бомбите, незадоволното членство го прашува „И што сега?"

Вечер - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

Заев сè понервозен по издишувањето на бомбите, членството го прашува „И што сега?“

Fox.mk - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

Заев сè понервозен по издишувањето на бомбите, незадоволното членство го прашува „И што сега?“

Курир - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

ЛАТАС: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Fox.mk - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

СКАНДАЛ: На прес-конференција на СДСМ, како на настан на фашистичката Златна Зора

Курир - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Во живо од СДСМ, видео од бомбата број 12 на Заев

Кирилица - 19.03.2015

На видеото подолу можете да ја следите во живо прес конференцијата на СДСМ, на која претседателот Зоран Заев објавува нова т.н. бомба за криминалите на ...

Нервозниот Заев го призна делото за кое се сомничи

Курир - 19.03.2015

Слаб и очаен настап имаше лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вечерашно интервју на Ал Џезира Балканс. Заев, кој изгледаше нервозно и напнато воедно го призна делото за кое се сомничи, дека вршел уцена за да се формира техничка влада.

Заев потврди дека СДСМ нема програма

Курир - 19.03.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев во катастрофално интервју за Ал Џазира Балканс вечерва призна и потврди дека неговата партија нема програма. Дезориентираниот, дефокусиран, видно напнат и нервозен Заев со своите изјави само се дозакопа пред јавноста, ...

Заев како подвоена личност, повторно фатен во обид за лага

Курир - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев како подвоена личност вечерва повторно е фатен во обид за лага, во интервјуто кое беше емитувано на Ал Џазира Балканс. Со слабиот и очаен настап, Заев повторно се дозакопа и сам се демантираше.

Заев си даде месијанска улога или испрати порака од странските служби до сите ЕКС-ЈУ земји?

Курир - 19.03.2015

Дали опозицискиот лидер Зоран Заев си даде себеси месијанска улога, или пак испрати порака од странските служби до сите земји од поранешна Југославија? Ова е прашањето кое се наметнува по вечерашниот очаен настап на Заев на Ал Џезира Балканс, во кој ...

Свитканата кичма за Заев е патриотизам

Курир - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев тоне во своите контрадикторности. Тој толку често ги менува ставовите и сопствените изјави, што веќе никој не може да знае кога опозицискиот лидер ја кажува вистината.

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Курир - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Курир - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

На прес-конференција на СДСМ, исто како на настан на Златна Зора

Пулс24 - 19.03.2015

Ќе ти ја скршам главата. Ќе видиш што ќе ти се случи. Дојди ти во Струмица да поставуваш вакви прашања. Кај ќе одиш кога ќе се смени власта. Ова се само дел од заканите кои новинарите од медиумите за кои Заев смета дека не се професионални ...

Латас: Заев уценува од опозиција, а што би правел на власт?

Пулс24 - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Заев се понервозен по издишувањето на бомбите: Членството го прашува: „И што сега“?

Пулс24 - 19.03.2015

Сè погласни се реакциите од членството на СДСМ и најблиските соработници на Зоран Заев кои имаат сериозни забелешки околу реализацијата на сценариото на нивниот лидер. Тие се свесни дека ефектите кои Заев им ги ветувал не се реализираат, па ...

Латас: Заев уценува од опозиција, што би направил од власт?

Lider - 19.03.2015

Зоран Заев со прислушувани материјали кои ги чува во фиока се заканува додека е во опозиција. Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во „Акцент“ на МРТ го потенцира ова и прашува како може аболициран човек како Заев да претендира да дојде на ...

Латас: Заев е аболициран криминалец кој сака да дојде на власт

Lider - 19.03.2015

Оваа Влада нема да падне, разговорите кои ги објавува Зоран Заев ни приближно нема да ја бутнат Владата на Никола Груевски. Ова го истакна уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ-Латас во своето гостување во „Акцент“ на МРТ.

Заев за денес во 14:30 часот ја закажа 12-та бомба

Falanga - 19.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14.30 часот, ќе ја испука дванаесетата бомба, од седиштето на партијата.. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14.30 часот, ќе ја испука дванаесетата бомба, од седиштето на партијата.

Заев за бугарски „Фокус“: Имаме снимки за предавство на името и за Смилковско

Нова ТВ - 18.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција „Фокус“ вели дека опозицијата ќе објави снимки во кои ќе се чуе предавство на власта во врска со спорот за името и телефонски разговори за случајот „Монструм“, петкратното ...

Заев признава дека биле прислушувани и бугарски и американски дипломати

МКД - 18.03.2015

Има снимки од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ за бугарската агенција „Фокус“ . Заев повторил дека на неколку амбасади во Скопје им биле предадени снимките од ...

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковско Езеро

Фокус - 18.03.2015

Понатаму во интервјуто, Заев вели дека ќе бидат објавени и снимки кои го покажуваат предавството на сегашната власт по однос на спорот за името на Македонија. Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа ...

Заев: Имаме снимки за страшниот случај кај Смилковско Езеро и за предавството на власта за името

МКД - 18.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Папки за двајца американски амбасадори и за бугарски дипломати во Скопје

Локално - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Материјалите веќе им биле предадени на бугарските дипломати во Скопје, објави денеска бугарскиот дневен весник Труд .

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана градоначалник

Локално - 18.03.2015

„Локалните челници на СДСМ сакаат во Битола да го пресликаат неодговорното и нејасно однесување на Зоран Заев. Не веруваат во Обвинителството, ама поднесуваат кривични пријави до него. Ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана ...

Заев: Веруваме во разрешница во која Груевски ќе замине од политичката сцена

Локално - 18.03.2015

Веруваме во конечна разрешница во која Никола Груевски ќе замине од политичката сцена, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џазира. Според него, однесувањето на премиерот е очекувано. – Ова е очекувана реакција од Груевски.

Заев: Има закани по живот на опозиционери

Локално - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира. – Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме. Имаме папки за слобода и демократија во кои има конкретни докази за работи кои се ...

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковското езеро и за предавство за името

Локално - 18.03.2015

Понатаму во интервјуто, Заев вели дека ќе бидат објавени и снимки кои го покажуваат предавството на сегашната власт по однос на спорот за името на Македонија. Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа ...

Заев: Нема да ги бркаме од работа луѓето од јавната администрација

Локално - 18.03.2015

Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира, откако ќе настапи смена на власта во земјава.

Членството на СДСМ разочарано од сценариото за „бомбата“?!

Алфа - 18.03.2015

„Бомбашкото“ сценарио ги скара социјалдемократите. Извори од Бихаќка откриваат дека по трибината на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на која присуствуваа околу 30 илјади граѓани, и по средбите на раководството со дипломатските претставници атмосферата во ...

Реакција на пресот на СДСМ

Тера - 15.04.2015

-Жалиме што челниците на СДСМ, во немање друг изговор за оправдување на нивната неспособност и неуспешна политика, се обидуваат преку инсинуации и неосновани обвинувања да обезбедат барем некаков, макар и минимален политички поен.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Тера - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев за бугарски Фокус: Прислушувани двајца американски амбасадори

Бриф - 18.03.2015

Во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, потврдил дека постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Република Македонија.

Заев: Имаме снимки за Смилковско Езеро и предавството на власта за името

МК News - 18.03.2015

Ќе бидат објавени снимки што го покажуваат предавството на сегашната власт за спорот за името на Македонија, изјавил претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за бугарската агенција „Фокус“ , пренесува МКД.мк „Ќе објавиме сè што ...

Агенција Фокус: Прислушувани американски и бугарски амбасадори во Македонија

А1 On - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус , лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев за бугарски „Фокус“: Ќе објавиме снимки за случајот „Монструм“

Фама - 18.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за бугарската новинска агенција „Фокус“ вели дека опозицијата ќе објави снимки со телефонски разговори за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското езеро беа убиени пет лица, но и за името на државата.

OK на ВМРО-ДПМНЕ Битола за кривичната пријава против Талески

Орбис - 18.03.2015

Локалните челници на СДСМ сакаат во Битола да го пресликаат неодговорното и нејасно однесување на Зоран Заев. Не веруваат во Обвинителството, ама поднесуваат кривични пријави до него. Ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана ...

Заев: Нема да ги бркаме од работа луѓето од јавната администрација

+инфо - 18.03.2015

Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира, откако ќе настапи смена на власта во земјава.

Папки за двајца американски амбасадори и за бугарски дипломати во Скопје

+инфо - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Материјалите веќе им биле предадени на бугарските дипломати во Скопје, објави денеска бугарскиот дневен весник Труд .

Заев: Ќе објавиме записи за предавство на власта во однос на името

Бриф - 18.03.2015

Ќе покажеме записи кои инкриминираат предавство на власта во однос на спорот за името на Македонија. Тоа го изјави во интервју за бугарската агенција “Фокус” лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев. “Ние ветивме дека се што поседуваме ќе објавиме.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана градоначалник

А1 On - 18.03.2015

„Локалните челници на СДСМ сакаат во Битола да го пресликаат неодговорното и нејасно однесување на Зоран Заев. Не веруваат во Обвинителството, ама поднесуваат кривични пријави до него. Ги оспоруваат изборите, а Заев на такви избори, стана ...

Заев: Веруваме во разрешница во која Груевски ќе замине од политичката сцена

+инфо - 18.03.2015

Веруваме во конечна разрешница во која Никола Груевски ќе замине од политичката сцена, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џазира. Според него, однесувањето на премиерот е очекувано. - Ова е очекувана реакција од Груевски.

ВИДЕО Заев: Има закани по живот на опозиционери

+инфо - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на Ал Џазира. - Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме. Имаме папки за слобода и демократија во кои има конкретни докази за работи кои се ...

(ВИДЕО) Заев: Во моментов има закани кон опозиционери, семејството на Верушевски е под невиден притисок

А1 On - 18.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека поединци од опозицијата се под закани од страна на власта во интервју за телевизиската мрежа „Ал Џезеира Балкан“. - Целосот семејство Верушевски е под дрска пресија. Трпат невидени закани во притвор.

Заев: Ми дојдоа со снимките и ми рекоа „Ако не преземете чекори ќе се фрлам од петти спрат“

А1 On - 18.03.2015

Снимките се од луѓе кои работат во домашните тајни служби, а не од странски служби кои прислушувале со комбиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на вечерашното интервју на телевизиската мрежа „Ал Џезеира Балкан“.

Прислушувани и бугарски амбасадори во Скопје?!

Фактор - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Тоа го потврдил во интервју за бугарската агенција Фокус лидерот на СДСМ Зоран Заев. Според него сите записи на дипломатите им биле врачени лично, а овој ...

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Либертас - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај Монструм

Либертас - 18.03.2015

Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опозицијата. Зоран Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Граѓаните го препознаа мрачното сценарио на Зоран Заев

Република - 18.03.2015

Раководството на СДСМ е свесно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај граѓаните.

(ВИДЕО) Заев: Луѓето од јавната администрација нема да ги бркаме од работа

Либертас - 18.03.2015

-Решенија за нормална земја, за слобода, демократија, враќање на економијата. Решенија во кои СДСМ како идна власт се развластува однапред, откако ќе настапи смена на власта во земјава – најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју на ...

(ВИДЕО) Заев: Опозиционери се соочуваат со закани по животот

Либертас - 18.03.2015

Има закани по живот на опозиционери – изјави рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното интервју за Ал Џeзира. – Ова што досега го објавиме не е повеќе од 10 отсто од тоа што го имаме.

Опозиционерите не се задоволни од „Бомбите“ на Заев

Сител - 18.03.2015

Жестоки расправии и кавги на раб на тепачка. Вака изгледа работната атмосфера во просториите на Бихаќка. Извори на Сител од СДСМ брифираат дека во опозицијата никој па дури ни самиот Заев не е задоволен од ефектот на бомбите.

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

еМагазин - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, пренесува Макфакс.

АГЕНЦИЈА ФОКУС: Прислушувани американски и бугарски амбасадори!

Sky - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија. Ова во интервју за бугарската агенцијата Фокус го потврдил лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Заев: Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“

еМагазин - 18.03.2015

Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опзицијата. Зоран Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.

Заев: Ми дојдоа со снимките и ми рекоа „Ако не преземете чекори ќе се фрлам од петти спрат“

Sky - 18.03.2015

Снимките се од луѓе кои работат во домашните тајни служби, а не од странски служби кои прислушувале со комбиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на вечерашното интервју на телевизиската мрежа „Ал Џезеира Балкан“.

Прес конференцијата во живо ќе се емитува на ТВ Вис, најави Заев

Sky - 18.03.2015

Прес конференцијата која се очекува да започне, ќе се емитува на ТВ Вис, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев преку својот профил на ...

Три излези од кризата во која е СДСМ: 1. Автобуска станица 2. Железничка станица 3. Аеродром

Вечер - 18.03.2015

Според извори од СДСМ, во партијата владеат жестоки разногласија, препирки и кавги по прашањето дали целосно ја промашија стратегијата. Социјалдемократите не можат да го најдат одговорот и причината за тоа што бомбите им одекнаа само во мали, за нив ...

Заев на бугарската амбасада и доставил материјали за прислушувани бугарски дипломати

Макфакс - 18.03.2015

Постојат записи од прислушувани телефонски разговори на амбасадори на Бугарија во Македонија, потврдил во интервју за бугарската агенцијата Фокус, лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев.

Сценариото на Заев не само што не даде резултати, туку и дополнително и нанесе штета на СДСМ

Денешен - 18.03.2015

Сценариото на Социјалдемократскиот сојуз за објавување на информации кои требаше да резултираат со промена на власта не само што не ги дадоа ефектите кои ги очекуваше опозицијата, туку тие дополнително му нанесоа штета на СДСМ.

Врие во СДСМ: Народот ја препозна фарсата на Заев кој остана без поддршка

Курир - 18.03.2015

Врие во СДСМ. И за раководството на опозициската партија е кристално јасно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај ...

Паника во СДСМ: Народот не наседнува на фарсата на Заев

Пулс24 - 18.03.2015

Врие во СДСМ. И за раководството на опозициската партија е кристално јасно дека сценариото кое го спроведуваат не само што не дава позитивни за нив резултати, туку му нанесува штета на СДСМ кој ја губи и онака слабата доверба која ја има кај ...

Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковско Езеро

Falanga - 18.03.2015

Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.. Ќе објавиме се што поседуваме и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опзицијата.

Селективност или тактика со бомбите?

Дневник - 17.03.2015

Десетина бомби досега се испукани на „Бихаќска“. Речиси секој втор ден лидерот на социјалдемократите Зоран Заев излегува на прес-конференција и со еуфорија, придружуван од членството и симпатизерите во партија обзнанува нови наводни афери за ...

Граѓаните не сакаат бесни и луди идеи

Дневник - 17.03.2015

Измина многу време откако бомбите на Зоран Заев почнаа да ни фрчат над главите. Првата бомба бла, бла, бла... Втората исто, третата, четвртата и сите други почнаа да заличуваат на невкусна турли-тава.

Купи ден – помини!

Локално - 17.03.2015

И во оваа пригода морам повторно да се навратам на очајот на Грујовата пропагандна машинерија… На почетокот смислија план дека ќе го „претркаат“ опозиционерското објавување на скандалите со прислушувањата со тоа што ќе направат компликувана и тешко ...

Заев со шпанскиот амбасадор: Врвот на судството и обвинителството се под власта

Локално - 17.03.2015

Објавувањето на Вистината за Македонија потврди дека првите луѓе на судството и обвинителството се под директна контрола на врвот на власта. Се потврди дека лошата состојба со медиумите е последица на воспоставената директна контрола на власта ...

Заев со шпанскиот амбасадор: Врвот на судството и обвинителството се под власта

+инфо - 17.03.2015

Објавувањето на Вистината за Македонија потврди дека првите луѓе на судството и обвинителството се под директна контрола на врвот на власта. Се потврди дека лошата состојба со медиумите е последица на воспоставената директна контрола на власта ...

Заев го информираше Рамон Абароа Каранза за политичката криза и можните излезни решенија

А1 On - 17.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија, Рамон Абароа Каранза. Политичката криза во Република Македонија и можните излезни решенија беа тема ...

Заев на средба со шпанскиот амбасадор: Потребен е нов ветер за иднината на Македонија

Либертас - 17.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со амбасадорот на Кралството Шпанија во Р. Македонија, Рамон Абароа Каранза. Политичката криза во Република Македонија и можните излезни решенија биле ...

Заев се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија

Sky - 17.03.2015

Соопштение – средба на претседателот на СДСМ Зоран Заев со амбасадорот на Кралството Шпанија во Р. Македонија, Рамон Абароа Каранза. Интегрален текст од соопштението на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила ...

Заев: Никој од власта не е повикан на разговор во обвинителство

Falanga - 17.03.2015

Досега членови на СДСМ поднесоа неколку кривични пријави поврзани за аферата прислушување.. Никој, ниту Груевски, ниту Мијалков, ниту Горан Груевски, ниту Јанкулоска, ниту Јанакиески… никој од пријавените досега не е повикан во Јавното обвинителство ...

Заев: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Нова ТВ - 16.03.2015

Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на најголемата опозициона партија и на целата коалиција, коишто сме со исти ставови.

Заев: Никој од власта не е повикан на разговор во обвинителство

МКД - 16.03.2015

Никој, ниту Груевски, ниту Мијалков, ниту Горан Груевски, ниту Јанкулоска, ниту Јанакиески... никој од пријавените досега не е повикан во Јавното обвинителство да дава свој исказ, изјави денеска пред обвинителството Зоран Заев, претседателот на СДСМ.

Зошто Груевски не каже кои се странските служби, која им е целта, кој тоа сака преку Заев да ни го промени името?

Локално - 16.03.2015

Лицето Зоран Заев одработува агенда која не ја разбира – рече Груевски. Ако Груевски ја разбира таа агенда тогаш зошто не ја објасни и не каже кои странски служби стојат зад неа, која им е целта, кој тоа сака преку Заев да ни го промени името? Или ...

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Локално - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). Ви пренесуваме дел од интервјуто: „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија.

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Тера - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.

(ВИДЕО) Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

А1 On - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, ...

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата (Видео

Фама - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националната Хрватска радио телевизија (HRT). „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, ...

ВИДЕО Заев за ХТВ: Наша цел е враќање на европските вредности

+инфо - 16.03.2015

Ова ќе трае се додека не се вратат слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на најголемата опозициона партија и на целата коалиција, коишто сме со исти ставови.

Купи ден – помини!

Либертас - 16.03.2015

И во оваа пригода морам повторно да се навратам на очајот на Грујовата пропагандна машинерија… На почетокот смислија план дека ќе го „претркаат“ опозиционерското објавување на скандалите со прислушувањата со тоа што ќе направат компликувана и тешко ...

(ВИДЕО) Заев за ХРТ: Ова ќе трае се додека не се вратат слободата и демократијата во Македонија

Либертас - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија (HRT). „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, ...

Заев: Наша цел е европските вредности да се вратат во земјата!

Фактор - 16.03.2015

Опозицискиот лидер денеска даде интервју за националната Хрватска радио телевизија (HRT). Тој во интервјуто посчи дека ваквата состојба во земјава ќе трае додека не се врати слободата. „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и ...

Граѓаните му порачаа на Заев дека стојат зад реформите на власта

Сител - 16.03.2015

Народот го сруши сценариото на Зоран Заев. Десетици илјади граѓани вчера кажаа гласно не на обидот на опозицијата со помош на странските служби да ја дестабилизира Македонија. Над 15.000 граѓани во спортскиот центар Борис Трајковски и двојно повеќе ...

Потсвеста на премиерот

Либертас - 16.03.2015

Од последниот говор на премиерот Никола Груевски, под наслагите на празна реторика и економски ветувања кои ги повторува со намера практично да ја корумпира јавноста да не го види криминалот кој се обелоденува преку „бомбите“, се извлекуваат неколку ...

ЗАЕВ ЗА ХРТ: ОВА ќе трае додека не се врати СЛОБОДАТА! (ВИДЕО)

Sky - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за националана Хрватска радио телевизија. „Јас знам дека ова ќе трае се додека не се врати слободата и демократијата во Македонија. Ништо ниту помалку ниту повеќе ме интересира мене, раководството на ...

Заев за ХРТ: Ќе се објавуваат материјали се додека не се врати слободата и демократијата

еМагазин - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.

Заев за ХРТ: Ова ќе трае додека не се врати слободата

Макфакс - 16.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за националана Хрватска радио телевизија (ХРТ), порача дека објавувањето на прислушуваните материјали ќе продолжи се додека не се врати „слободата и демократијата во Македонија“.