TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едно лице загина а петмина се тешко повредени во сообраќајката кај Песочани

Канал5 - 16.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајната незгода што вчера околу 16 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. На лице место почина 58 годишниот Јордан Секулоски од селото Годивје додека со тешки ...

Познат идентитетот на загинатиот кај Охрид, повредени 5 лица

Курир - 16.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајната незгода што вчера во 16 часот и 20 минути се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. На лице место починал Јордан С.

Идентификуван загинатиот и петте повредени во тешката сообраќајка на патот Охрид - Кичево

Сител - 16.11.2014

Вчера во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и патничко возило „Сеат Кордоба“ исто така со охридски ...

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа кај Песочан

OhridNews - 15.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешкатa сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 17 часот на магистралниот пат Охрид–Кичево кај селото Песочан. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобило уште едно лице, кое е пренесено во охридската ...

Едно лице загина, едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

А1 On - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

ФОТО: Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, сообраќајот во прекин

МК News - 15.11.2014

Тешка сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Од Секторот за внатрешни работи – Охрид информираат дека во сообраќајната несреќа учествувале две патнички возила и оти засега нема ...

Еден загина, петмина повредени во сообраќајката кај Песочани

+инфо - 16.11.2014

Едно лице загина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи вчера во 16.20 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. На самото место починал Јордан С.

Тешка сообраќајка на патот Охрид- Кичево, еден загинат

Нетпрес - 16.11.2014

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на патот Охрид – Кичево, при што едно лице го загуби животот, а неколкумина се повредени. Во несреќата учествувале „алфа ромео“ со охридски таблички, управувано од П.Б.

Тешка сообраќајка пред Охрид - еден загинат еден се бори за живот

Press24 - 15.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешкатa сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 17 часот на магистралниот пат Охрид–Кичево кај селото Песочан. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобило уште едно лице, кое е пренесено во охридската ...

Еден загинат, еден повреден во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Lider - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид - Кичево - еден загинат

Орбис - 15.11.2014

Тешка сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Од Секторот за внатрешни работи – Охрид информираат дека во сообраќајната несреќа учествувале две патнички возила и оти засега нема ...

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Охрид - Кичево

Макфакс - 16.11.2014

Педесет и осумгодишниот Јордан С. од селото Годивје загина, тројца патници се тешко повредени, а двајца полесно повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи во саботата попладне околу 16.20 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, ...

Познат идентитетот на загинатиот кај Охрид, повредени 5 лица

Либертас - 16.11.2014

Вчера во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичевосе случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и патничко моторно возило „Сеат Кордоба“ исто така со ...

Тешка сообраќајна несреќа, едно лице загина!

Шеталиште - 15.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешкатa сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 17 часот на магистралниот пат Охрид–Кичево кај селото Песочан. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобило уште едно лице, кое е пренесено во охридската ...

Едно лице загина, едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Алфа - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на ...

Откриен идентитетот на загинатиот во сообраќајката кај Охрид

Press24 - 16.11.2014

Лицето кое вчера го загуби животот во тешката сообраќајка која се случи околу 16 часот и 20 минути на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани е педесет и осумгодишниот Јордан С. од село Годивје.

Еден загинат и петмина повредени, познат нивниот идентитет

Lider - 16.11.2014

Вчера во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и патничко моторно возило „Сеат Кордоба“ исто така со ...

Тешка сообраќајка кај Охрид: Еден загинат еден се бори за живот

За Се - 15.11.2014

Уште една фатална сообраќајка во Македонија. Овоја пат во близината на Охрид, на патот Охрид-Кичево. Едно лице го загуби животот во тешкатa сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 17 часот на магистралниот пат Охрид–Кичево кај селото ...

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Локално - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествуваа две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Охрид - Кичево

Тера - 16.11.2014

Педесет и осумгодишниот Јордан С. од селото Годивје загина, тројца патници се тешко повредени, а двајца полесно повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи во саботата попладне околу 16.20 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, ...

Детали за страшната сообраќајка која го потресе Охрид

Sky - 17.11.2014

На 15.11.2014 година во 16,20 часот на магистралниот пат Охрид –Кичевосе случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ„Алфа Ромео“ со охридски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(24) од Охрид и ПМВ„Сеат Кордоба“ исто така со охридски регистарски ...

Едно лице загина, едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Сител - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Тешка сообраќајка на патот Струга – Кичево, двајца стружани тешко повредени, едно лице загина

Спектра ТВ - 16.11.2014

Педесет и осумгодишниот Јордан С. од селото Годивје загина, тројца патници се тешко повредени, а двајца полесно повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи во саботата попладне околу 16.20 часот на магистралниот пат Струга - Кичево, ...

Еден загинат во сообраќајката на патот Охрид - Кичево

+инфо - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево, за која Плусинфо извести претходно. Сообраќајката се случи доцна попладнево на магистралниот пат кај селото Песочани.

СВР Охрид изнесе детали за тешката сообраќајна несреќа кај Песочан

OhridNews - 16.11.2014

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајната незгода што вчера во 16 часот и 20 минути се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. Како што информираат од СВР Охрид, на лице место починал Јордан С.

Еден загинат и еден тешко повреден кај Песочани

Телеграф - 15.11.2014

Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички. Повреденото лице е пренесено во болница во Охрид Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на ...

Еден загинат тројца тешко повредени во сообраќајка на патот Охрид - Кичево

Вест - 16.11.2014

Едно лице го загуби животот,а други тројца се тешко повредени во сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Песочани. На лице место починал Јордан С. (58) од селото Годивје додека со тешки телесни повреди се здобиле ...

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Охрид - Кичево

Кајгана - 16.11.2014

Педесет и осумгодишниот Јордан С. од селото Годивје загина, тројца патници се тешко повредени, а двајца полесно повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи во саботата попладне околу 16.20 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, ...

Едно лице загина, едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Канал5 - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Познат идентитетот на загинатиот кај Песочан

Република - 16.11.2014

На лице место починал Јордан С. (58) од селото Годивје додека со тешки телесни повреди се здобиле И.С. (64), С.С.(64) двајцата од Струга како и З.С. (54) од Охрид. Со лесни повреди се здобиле Д.Т.(24) и П.Б.(24) двајцата од Охрид.

Едeн загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

24 Вести - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Еден загинат во сообраќајката на патот Охрид – Кичево

МК News - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево, јави Плусинфо . Сообраќајката се случи доцна попладнево на магистралниот пат кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале два автомобила со охридски ...

Тешка сообраќајна несреќа: Еден загинат, еден тешко повреден

Н.Македонија - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево Во сообраќајната несреќа, кај селото Песочани, учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Детали за тешката сообраќајка: Еден загинат, еден тешко повреден

Курир - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Детали за сообраќајка кај патот Охрид-Кичево: Еден загинат, еден тешко повреден

Пулс24 - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Кичево, едно лице загина

МКД - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа која попладнево се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски ...

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Кичево, едно лице загина

Спектра ТВ - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа која попладнево се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото ...

Едно лице загина, едно е повредено во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Утрински - 15.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.

Едно лице загина на патот Охрид-Кичево

Falanga - 16.11.2014

Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила. Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани.

СТРАШНО: Едно лице загина, едно повредено во сообраќајката на патниот правец Охрид-Кичево

Sky - 16.11.2014

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Песочани. Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила со охридски регистарски таблички.