TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет албански државјанки приведени во Тетово

24 Вести - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Пет албански државјанки приведени во локал во тетовско

Утрински - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Пет Албанки приведени во тетовско

БркајРабота - 15.11.2014

Албански државјанки на возраст од 18 до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. МВР соопшти дека петте албанските државјанки биле нелегално вработени во ...

Приведени пет Албанки во кафана во тетовско

Кајгана - 15.11.2014

Пет албански државјанки се приведени синоќа два часа по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ кој се наоѓа на автопатот Тетово-Гостивар, соопшти МВР. Албанките кои биле на возраст од 18 до 33 години работеле нелегално во угостителскиот објект.

Пет Албанки уапсени во „Ловец“

МКД - 15.11.2014

Утрово околу два часот по полноќ при контрола на полицијата на кафеаната „Ловец" на патот Тетово-Гостивар откриени биле пет албанските државјанки на возраст од 18 до 33 години, кои биле нелегално вработени.

Полицијата во Тетово во кафеана пронајде 5 албански државјанки нелегално вработени

Локално - 15.11.2014

На 15.11.2014 година околу 02,00 часот од страна на полициски службеници била извршена контрола во УО „Ловец“, лоциран на автопатот Тетово-Гостивар, при што се откриени пет албанските државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, кои ...

Пет Албанки фатени во „Ловец“

Телеграф - 15.11.2014

Девојките работеле нелегално во објектот „Ловец“, на автопатот Тетово-Гостивар Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во ...

Откриени пет Албанки кои нелегално работеле во Тетово

Точка - 15.11.2014

Полицијата синоќа извршила контрола во угостителскиот објект Ловец, лоциран на патот Тетово – Гостивар, при што биле откриени пет албански државјанки. Тие биле на возраст од осумнаесет до триесет и три години и биле нелегално вработени во наведениот ...

Пет албански државјанки приведени во тетовски ресторан

А1 On - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Приведени пет албански државјанки на автопатот Тетово-Гостивар

Н.Македонија - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР, албанските државјанки биле ...

Пет Албанки уапсени во „Ловец“

+инфо - 15.11.2014

Утрово околу два часот по полноќ при контрола на полицијата на кафеаната „Ловец" на патот Тетово-Гостивар откриени биле пет албанските државјанки на возраст од 18 до 33 години, кои биле нелегално вработени.

Пет албански државјанки приведени во УО „Ловец“ на автопатот Тетово-Гостивар

Канал5 - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Пет Албанки уапсени во тетовски ресторан

Press24 - 15.11.2014

При полициска контрола синоќа околу 2 часот по полноќ пет албански државјанки на возраст од триесет и три години беа уапсени во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово. МВР информираше дека Албанките на диво работеле во „Ловец“ место кое е лоцирано ...

Приведени пет албански државјанки во тетовски ресторан

МРТ - 15.11.2014

Биле нелегално вработени во „Ловец“, лоциран на автопатот Тетово-Гостивар... Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во ...

Албански државјанки приведени во ресторан во Тетово

Република - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Пет Албанки приведени во тетовско

Курир - 15.11.2014

Албански државјанки на возраст од 18 до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. МВР соопшти дека петте албанските државјанки биле нелегално вработени во ...

УТРИНАВА: Петмина приведени поради...

Sky - 15.11.2014

На 15.11.2014 година околу 02,00 часот од страна на полициски службеници била извршена контрола во УО „Ловец“, лоциран на автопатот Тетово-Гостивар, при што се откриени пет албанските државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, кои ...

Пет Албанки уапсени во „Ловец“

Либертас - 15.11.2014

Утрово околу два часот по полноќ при контрола на полицијата на кафеаната „Ловец” на патот Тетово-Гостивар откриени биле пет албанските државјанки на возраст од 18 до 33 години, кои биле нелегално вработени.

Откриени пет Албанки кои нелегално работеле во Тетово

Нетпрес - 15.11.2014

Полицијата синоќа извршила контрола во угостителскиот објект Ловец, лоциран на патот Тетово – Гостивар, при што биле откриени пет албански државјанки. Тие биле на возраст од осумнаесет до триесет и три години и биле нелегално вработени во наведениот ...

Пет Албанки уапсени во „Ловец“

Шеталиште - 15.11.2014

На 15.11.2014 година околу 02:00 часот од страна на полициски службеници била извршена контрола во угостителскиот објект „Ловец“, лоциран на автопатот Тетово-Гостивар, при што се откриени пет албанските државјанки, соопштуваат од МВР.

Во тетовско се приведени пет Албанки

Пулс24 - 15.11.2014

Албански државјанки на возраст од 18 до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. МВР соопшти дека петте албанските државјанки биле нелегално вработени во ...

Пет албански државјанки приведени во тетовски ресторан

Денешен - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Приведени пет Албанки во кафана во тетовско

Макфакс - 15.11.2014

Пет албански државјанки се приведени синоќа два часа по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ којшто се наоѓа на автопатот Тетово-Гостивар, соопшти МВР. Албанките кои биле на возраст од 18 до 33 години работеле нелегално во угостителскиот објект.

Пет албански државјанки приведени во тетовски ресторан

Lider - 15.11.2014

Пет албански државјанки на возраст од осумнаесет до триесет и три години, се приведени синоќа околу 2 часот по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ во Тетово во полициска контрола. Како што денеска соопшти МВР албанските државјанки биле нелегално ...

Акција во тетовско - Приведени пет девојки

Falanga - 15.11.2014

Против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.. Пет албански државјанки се приведени синоќа два часа по полноќ во угостителскиот објект „Ловец“ којшто се наоѓа на автопатот Тетово-Гостивар, соопшти МВР.

Приведени танчерки од Бугарија и Србија

Кајгана - 12.11.2014

Приведени се пет Бугарки и една Србинка кои работеле како танчерки во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, соопшти МВР. При контролата на полицијата, еден час по полноќ, танчерките биле затекнати на подиумот, а сите работеле нелегално, без ...

Протерани српски и бугарски државјанки од „Бабилон“ во Тетово

МКД - 12.11.2014

Угостителскиот објект „Бабилон" во Тетово од денеска остана без 6 танчерки – пет српски државјанки и една Бугарка. Во полициската акција во еден часот по полноќ во објектот сопственост на А.Б.

Бугарки и Србинка нелегално „танцувале“ во ноќен клуб во Тетово

Телеграф - 12.11.2014

Девојките немале дозвола за работа, а од Судот добиле парична казна и забрана за влез во земјава. Судот во Тетово наредил и нивно депортирање Шест странски државјанки, пет од Бугарија и една од Србија, нелегално работеле како танчарки во ноќен клуб ...

Полицијата затекна шест странски државјанки кои нелегално работеле како танчерки

Локално - 12.11.2014

Ноќеска (12.11), еден час по полноќ, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, сопственост на 37-годишниот тетовец ...

Во тетовски клуб приведени шест странски државјанки

Точка - 12.11.2014

При контрола на угостителскиот објект "Бабилон" во Тетово припадници на Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, затекнале шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од Република Србија, кои работеле ...

Приведени шест странски државјанки во тетовскиот клуб „Бабилон“

А1 On - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Во Тетово приведени танчарки од Бугарија и Србија

Канал5 - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Странски државјанки без работни дозволи затекнати во тетовски локал

Sky - 12.11.2014

Ноќеска (12.11), еден час по полноќ, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, сопственост на 37-годишниот тетовец А.Б.

Фатени странски државјанки кој работеле нелегално

МРТ - 12.11.2014

Странските државјанки на возраст од 24 до 28 години, приведени се во Полициската станица Тетово и по кусото задржување, предадени се во Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија...

Полицијата влезе во тетовскиот клуб „Бабилон“

Press24 - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Бугарки и Србинка протерани од Македонија

Курир - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Во тетовски клуб приведени шест странски државјанки

Нетпрес - 12.11.2014

При контрола на угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово припадници на Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, затекнале шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од Република Србија, кои работеле ...

Приведени шест странски државјанки во тетовскиот клуб „Бабилон“

Сител - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Фатени шест странски државјанки во тетовски клуб

Република - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Приведени танчерки од Бугарија и Србија

Макфакс - 12.11.2014

Приведени се пет Бугарки и една Србинка кои работеле како танчарки во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, соопшти МВР. При контролата на полицијата, еден час по полноќ, танчарките биле затекнати на подиумот, а сите работеле нелегално, без ...

Приведени шест странски државјанки во тетовскиот клуб „Бабилон“

Lider - 12.11.2014

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Тетово ноќеска, еден час по полноќ, извршиле контрола во угостителскиот објект „Бабилон“ во Тетово, при што се затекнати шест странски државјанки, од кои пет од Република Бугарија и една од ...

Во Тетово приведени четворица албански државјани

Утрински - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Уапсени четворица албанци во Тетово

Точка - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата "Илинденска" во Тетово во непосредна близина на ...

Во Тетово приведени четворица албански државјани

Канал5 - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Во Тетово приведени четворица албански државјани

А1 On - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Три Албанки приведени во Тетово

Press24 - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Во Тетово приведени четворица албански државјани

Курир - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Четворица албански државјани приведени во Тетово

Република - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М. (20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Уапсени четворица албанци во Тетово

Нетпрес - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Во Тетово приведени четворица албански државјани

Сител - 11.11.2014

Четири албански државјани, од кои три женски лица З.М.(20), Б.М.(17) и К.Л.(24) и едно машко лице Г.П. (22) синоќа околу 19 часот биле приведени од полицијата откако биле затекнати на улицата „Илинденска“ во Тетово во непосредна близина на ...

Во рација во тетовски кафеани полицијата фати 35-годишник по којшто била распишана потерница

МКД - 10.11.2014

Вчера полициски службеници од тетовската полиција извршиле преглед во угостителските објекти „Ориентал Ас" и „Ловец" во Жеровјане при што во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица како и ...

Полициска контрола во угостителски објекти во село Жеровјане

Телеграф - 10.11.2014

Во објектите биле затекнати странски државјанки, еден од гостите носел дрога, а против друг била распишана потерница СВР-Тетово изврши контрола во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во ...

Во рација во Жеровјане фатени четири танчерки - илегалки, дрога и еден бегалец

+инфо - 10.11.2014

Во рација што припадници на СВР Тетово ја извршиле вчера во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во Жеровјане, биле фатени државјанки на Србија и Хрватска, кои работеле нелегално, дрога и ...

Полициска акција во Тетово, уапсени две лица

Точка - 10.11.2014

Полицијата во Тетово извршила преглед во угостителските објекти "Ориентал Ас" и "Ловец" во Жеровјане при што во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица како и четири странски државјанки од ...

Полицијата упадна во тетовско Жеровјане

Press24 - 30.12.2014

Во периодот од 01 до 3 часот по полноќ од страна на полициски службеници од ОПКМСР-Гостивар е извршена контрола во угостителскиот објект „Ловец“ во селото Жеровјане, тетовско. Според податоците од полицијата, во угостителскиот објект на 42-годишниот ...

ВРИЕЛО ОД ПОЛИЦИЈА ВО ТЕТОВСКО - Полицијата прегледуваше угостителски објекти и приведе или задржа повеќе лица

Sky - 10.11.2014

На 09.11.2014 година полициски службеници од СВР Тетово извршиле преглед во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во Жеровјане при што во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица ...

Полициска акција во Тетово, уапсени две лица

Нетпрес - 10.11.2014

Полицијата во Тетово извршила преглед во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во Жеровјане при што во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица како и четири странски државјанки од ...

Полициски претрес во два ноќни барови во Жеровјане

Сител - 10.11.2014

Вчера полициски службеници од СВР Тетово извршиле преглед во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во Жеровјане. При рацијата во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица како и ...

Полицијата упадна во угостителските објекти во тетовско Жеровјане

Денешен - 10.11.2014

Полициски службеници од СВР Тетово извршиле преглед во угостителските објекти „Ориентал Ас“ и „Ловец“ во Жеровјане при што во првиот биле легитимирани и прегледани седум лица како и четири странски ...