TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лекарите од ГОБ 8 септември на протест поради демолирање на Ургентниот центар

24 Вести - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 септември“ денеска протестираа пред болницата во знак на револт за инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа ургентниот центар на таа јавна здравствена установа.

Лекарите на протест, загрижени се за својот живот

Телма - 07.11.2016

Двајцата лекари кои во петокот беа дежурни во салата за реанимација кога роднини на починато лице лице кршеа се` пред себе, се` уште чувствуваат стрес поради што не можеа јавно да зборуваат.

Лекарите од „8 Септември“ бараат да се почитува белиот мантил

Р.С.Европа - 07.11.2016

Протестираа лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот навечер, кога беше демолиран дел од Ургентниот центар на болницата.

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“

Алсат-М - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Лекарите протестираат, бараат да се почитува белиот мантил

МКД - 07.11.2016

Над 200 лекари од Општата градска болница „8 Септември“, денеска од 13 до 14 часот протестираат пред болницата. Лекарите протестираат за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев ...

Двесте лекари од „8 Септември“ на протест, бараат почит за белиот мантил

+инфо - 07.11.2016

Не може секој да им се заканува на лекарите и да ги навредува. Ова станува неиздржливо од дене на ден е се полошо, рече директорот Стојчев. Лекарите од Општата градска болница „8 Септември“ денеска од 13 до 14 часот протестираат пред болницата за да ...

Стојчев: Не може секој да им се заканува и да ги навредува лекарите

ТВ21 - 07.11.2016

Не може секој да им се заканува на лекарите и да ги навредува. Ова станува неиздржливо, од ден на ден е се полошо Ние само бараме да се почитува белиот мантил“, изјави директорот на ГОБ „ 8 Септември“, Саше Стојчев, на денешниот претест на околу ...

Протест пред Градска болница „8 Септември“, лекарите бараат поголема почит и заштита

Радио МОФ - 07.11.2016

Персонал, медицински лица и лекари излегоа на мирен протест пред Ургентниот центар на Градската општа болница „8 Септември“, каде пред неколку денови група граѓани ја демолираа дел од болницата откако дознаа дека лекарите не успеале да го ...

(ВИДЕО) Не се чувствуваме безбедно – протест во Градската болница „8 септември“

А1 On - 07.11.2016

Лекарите и медицинскиот персонал од Општата градска болница „8 септември“ денеска од 13 до 14 часот протестираа пред влезот на пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина ...

По инцидентот во петокот лекарите од ГОБ „8 Септември“ излегоа на протест

Здравство24 - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

ОБНОВЕНО Двесте лекари од „8 Септември“ на протест, бараат почит за белиот мантил

+инфо - 07.11.2016

Не може секој да им се заканува на лекарите и да ги навредува. Ова станува неиздржливо од ден на ден е се полошо, рече директорот Стојчев. Лекарите од Општата градска болница „8 Септември“ денеска од 13 до 14 часот протестираат пред болницата за да ...

Директор на ГОБ „8 септември“: Лекарите и болничкиот персонал не смеат секојдневно да трпат напади, закани и навреди

Фокус - 07.11.2016

Откако пред неколку денови, група од 20-30 луѓе го демолираа Ургентниот центар во Градската болница „8 септември“ и го грабнаа телото на починатиот со себе, плашејќи се да не му се изврши обдукција, денеска околу 150 лекари, медицински сестри и ...

Лекарите од „8 Септември“ на протест

Популарно - 07.11.2016

Преку 200 лекари од Општата градска болница „8 Септември“, денеска протестираа пред болницата. Лекарите протестираат за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев удар кршеа се пред ...

Лекарите од гоб „8 Септември“ на протест

ТВ21 - 07.11.2016

Околу двесте лекари денеска за време на паузата излегоа на протест пред болницата „8 Септември“. Директорот на болницата Сашо Стојчев го поддржа протестот. Претседателка на синдикатот, Наташа Граматниковска, реагира и затоа што како што вели ...

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“, побараа почитување на белиот мантил

Канал5 - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“

Телеграф - 07.11.2016

Директорот на ГОБ „8 Септември“, Сашо Стојчев, го поддржа протестот Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт по инцидентот што се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое ...

Белите манитили од ГОБ „8 Септември“ протестираат, да се има почит према лекарите

Точка - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

(ВИДЕО) Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“, побараа почитување на белиот мантил

Локално - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Двесте лекари од „8 Септември“ на протест, бараат почит за белиот мантил

Република - 07.11.2016

Лекарите од Општата градска болница „8 Септември“ денеска од 13 до 14 часот протестираат пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев удар кршеа се пред себе во ...

Протест: Лекарите од „8 Септември“ бараат почит за белиот мантил

Република - 07.11.2016

Лекарите од Општата градска болница „8 Септември“ денеска излегоа на протест со кој бараат почит за белиот мантил. Протестот се одржа од 13 до 14 часот пред болницата. Лекарите се револтирани од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и ...

Белите манитили од ГОБ „8 Септември“ протестираат, да се има почит према лекарите

Нетпрес - 07.11.2016

Директорот на ГОБ „8 Септември“, Сашо Стојчев, кој го поддржа протестот, изјави дека бараат да се почитува белиот мантил. – Не може секој да им се заканува на лекарите и да ги навредува. Ова станува неиздржливо.

По инцидентот, лекарите од ГОБ „8 Септември“ излегоа на протест

Скопје инфо - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Лекарите бараат да се почитува белиот мантил

Kumanovo News - 07.11.2016

Лекарите протестираат за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев удар кршеа се пред себе во болницата. „Ние само бараме да се почитува белиот мантил.

Лекарите на протест - бараат поголема почит од пациентите

Фактор - 07.11.2016

Лекарите од Општата градска болница „8 Септември“ денеска еден час протестира пред болницата, поради настанот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на маж кој почина од срцев удар кршеа во болницата.

(ФОТО) Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“

Репортер - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Лекарите револтирани од дивеењето и кршењето на Градска болница

Позитив.мк - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“, побараа почитување на белиот мантил

Lider - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Протест во Градската болница „8 септември“: Лекарите бараат почит за белиот мантил

Канал 77 - 07.11.2016

Околу двесте лекари од Општата градска болница „8 Септември“, денеска од 13 до 14 часот протестираа пред Болницата. На овој начин тие го изразија револт од инцидентот кој се случи во петокот, кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев удар ...

(ВИДЕО) Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“, побараа почитување на белиот мантил

еМагазин - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...

Двесте лекари од „8 септември“ на протест, бараат почит за белиот мантил

Телевизија Нова - 07.11.2016

Лекарите од општата градска болница „8 септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице што почина од срцев удар кршеа се пред себе во болницата.

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“: Не може секој да им се заканува на лекарите и да ги навредува. Ова станува ...

Либертас - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа Ургентниот центар на таа јавна здравствена ...