TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица загинаа во невреме во Италија

24 Вести - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невреме во централна Италија

Телма - 13.11.2013

- Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невремето во Италија

А1 On - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невремето во Италија

Алфа - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Двајца загинати во невреме во Италија

+инфо - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невремето во Италија

Сител - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невремето во Италија

Бриф - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

ИТАЛИЈА: Во невремето загинаа две лица

Телеграф - 13.11.2013

Eден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода, а другото лице загина кога ветерот го урнал покривот на неговиот дом Две лица загинаа во силното невреме што го зафати ...

Невреме во Италија - загинаа две лица

Press24 - 13.11.2013

Загинаа две лица во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во силно невреме

Sky - 13.11.2013

Две лица загинаа во силно невреме кое вчера ја зафати централна Италија. Еден маж загина во својот автомобил, а другото лице загинало, откако паднало од кровот на семејната куќа, поради силниот ветер.

Две лица загинаа во невремето во Италија

Денешен - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Двајца мртви од невремето кое ја зафати Италија

Maxim - 13.11.2013

Загинаа две лица во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Опасност од поплави по невремето во Хрватска

Алфа - 12.11.2013

По вчерашното невреме во Хрватска, остануваат проблемите со надојдените реки кои создаваат поплави. Во Вараждинската жупанија прогласена е вонредна состојба поради поплавите, а водениот бран утрово ...

Еден загинат и десетици повредени во невремето во Хрватска

Кирилица - 12.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти хрватското Министерство за внатрешни работи.

Огромна материјална штета од невремето во Словенија

Канал5 - 12.11.2013

По Хрватска, и Словенија се најде на удар на невремето. Бурата и силниот ветер најмногу ги погодија покраините Горењска и Приморска, каде според првичните проценки, сериозно се отштетни над 700 ...

Невремето во Италија однесе две жртви

Нетпрес - 12.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија денеска локалните власти. Еден маж загинал во својот автомобил што бил однесен од голема поплава.

Невреме во Хрватска, најпогоден Загреб

24 Вести - 11.11.2013

Силно невреме ја зафати Хрватска, особоно подрачјето на главниот град Загреб. Силниот ветер уриваше дрвја и предизвика проблеми во сообраќајот. Сите дежурни екипи се на терен, противпожарната единица ...

Невреме во Хрватска, еден загинат

Р.С.Европа - 11.11.2013

Едно лице загинало, а десетици биле повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Бура крена пожарникар во воздух (видео)

Телма - 11.11.2013

Силна бура крена пожарникар во воздух, заедно со паднат лимен покрив. Ова се случи во Ријека, Хрватска, каде во невремето се повредени дваесетина лица, За среќа, пожарникарот не е повреден, освен ...

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

Утрински - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Еден загинат и десетици повредени во невремето во Хрватска

Утрински - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Големо невреме во Загреб, потешкотии во сообраќајот

А1 On - 11.11.2013

Големо невреме го погоди поширокото подрачје на Загреб, силен ветер уриваше стебла и предизвика проблеми во сообраќајот, пред се на автобускиот линии.

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

Алфа - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Еден загинат и десетици повредени во невреме во Хрватска

А1 On - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Македонија ќе куртули од невреме

Алфа - 11.11.2013

Хрватска во Хаос, Србија во страв од големото невреме што направи пустош во Загреб и приморјето а однесе и една човечка жртва. Олујата Теодор корнеше дрвја и кровови, урна неколку објекти и ...

ВИДЕО: Невреме предизвика хаос во Хрватска, една жртва

Н.Македонија - 11.11.2013

Силно невреме ја погоди Хрватска и предизвика хаос во повеќе градови. Едно лице е загинато, а најмалку 20 меѓу кои две потешко се повредени Оркански ветер, чија брзина достигна и до 220 километри на ...

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

Дневник - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб завчеравечер, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради невремето, сите дежурни екипи биле на терен, ...

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

+инфо - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Еден загинат и десетици повредени во невреме во Хрватска

+инфо - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

Сител - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Силниот ветер урна дел од зграда во Загреб

Кирилица - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Силно невреме го зафати Загреб

Локално - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Невреме во Хрватска: Дожд, снег, силен ветар, поплави (Видео)

МК News - 11.11.2013

Силно невреме ја зафати ноќеска и утрово Хрватска. Во Загорје падна снег, а на приморјето бура со силни дождови и ...

Еден загинаат и десетици повредени во невреме во Хрватска

Сител - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Силното невреме направи хаос

Вечер - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради завчерашното невреме, вчера сите дежурни екипи биле на терен, ...

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

Бриф - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

ЗАГРЕБ: Невремето урна дел од стариот Паромлин (ВИДЕО)

Телеграф - 11.11.2013

Облачно време со силни врнежи, ветер и студ се очекува во текот на целиот ден низ цела Хрватска, предвидуваат метеоролозите Силниот ветер урна дел од главната зграда на стариот Паромлин, а опасност ...

Еден загинат и десетици повредени во невреме во Хрватска

Бриф - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Невреме го погоди Загреб, потешкотии во сообраќајот

Portal - 11.11.2013

Олујно невреме го погоди поширокото подрачје на Загреб, силен ветер уриваше стебла и предизвика проблеми во сообраќајот, пред се на автобускиот линии.

Невреме во Хрватска, најпогоден Загреб

ВИС - 11.11.2013

Олујно невреме го погоди поширокото подрачје на Загреб, силен ветер уриваше стебла и предизвика проблеми во сообраќајот, пред се на автобускиот линии.

Невреме го погоди Загреб

Канал 77 - 11.11.2013

Олујно невреме го погоди поширокото подрачје на Загреб, силен ветер уриваше стебла и предизвика проблеми во сообраќајот, пред се на автобускиот линии.

ГАЛЕРИЈА: Силното невреме направи хаос во Загреб

Press24 - 11.11.2013

Невреме го зафати Загреб и предизвика хаос во собраќајот, пренесуваат хрватските медиуми. Силниот ветер урна дел од главната зграда на стариот Паромлин, а опасност од уривање има и на останатиот дел ...

Жртви, повредени и разурнувања од невремето во Хрватска (Фото и Видео)

Република - 11.11.2013

Силни ветрови и невреме ја зафати Хрватска. Дрво кое падна под налетот на ветрот уби човек во Вараждин, во Риека има 20 повредени меѓу кои и ученици, а двајца работници се во животна опасност, додека ...

ФОТО: Силниот ветер урна дел од зграда во Загреб

Курир - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

ФОТО: Силното невреме урна дел од зграда во Загреб

Press24 - 11.11.2013

Силното невреме кое викендов направи хаос во Хрватска, урна дел од зграда среде Загреб! Како што јавуваат хрватските медиуми, сите дежурни екипи се на терен, противпожарната станица во Загреб во ...

Силно невреме предизвика хаос во Загреб

еВести - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Загреб: Силниот ветер урна дел од зграда (ФОТО)

Sky - 11.11.2013

Синоќешното невреме во Загреб предизвика хаос во сообраќајот, а силниот ветер урна дел од главната зграда на стариот Паромлин. Сите дежурни екипи се на терен, а противпожарната станица во Загреб во ...

Метеоаларм: Невремето во Македонија може да биде опасно

Press24 - 11.11.2013

Мрежата на европски метеролошки сервиси предупредува дека вечерва и утре, невремето во Македонија може да биде опасно. Речиси половина од територијата на Македонија е во жолтата алертна фаза, што ...

Силно невреме ја зафати Хрватска, загина еден маж

eReporter - 11.11.2013

Оркански ветер од синоќа ја зафати речиси целата територија на Хрватска, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, а во невремето загина еден маж, врз кого се урнало дрво.

Вечерва и утре Македонија ја очекува невреме - европските метеролошки сервиси го вклучија алармот

Орбис - 11.11.2013

Од европските метеоролошки сервиси предупредуваат дека вечерва и утре невремето во Македонија може да биде многу опасно. Од таму дополнуваат дека речиси половина од територијата е во жолтата алертна ...

Невремето во Хрватска ја однесе првата жртва

Курир - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Силно невреме во Хрватска - едно лице загина

Press24 - 11.11.2013

Загина едно лице, а десетици се повредени при невремето што минатата ноќ ја погоди Хрватска Силниот ветар со брзина од 61 метар во секунда корнел дрва, огради и рекламни паноа, а предизвикал и ...

ФОТО: Хрватска под вода - погледнете што направи силното невреме

Press24 - 11.11.2013

Повеќе детали тука Силно невреме во Хрватска - едно лице загина ...

Невреме го погоди Загреб, потешкотии во сообраќајот

Макфакс - 11.11.2013

Олујно невреме го погоди поширокото подрачје на Загреб, силен ветер уриваше стебла и предизвика проблеми во сообраќајот, пред се на автобускиот линии.

Силно невреме го зафати Загреб

Денешен - 11.11.2013

Силно невреме го зафати поширокото подрачје на Загреб, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот, јавија хрватските медиуми. Поради синоќешното невреме сите дежурни екипи се на терен, противпожарната ...

Еден загинаат и десетици повредени во невреме во Хрватска

Денешен - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Торнадото во Хрватска ја однесе првата жртва

Lider - 11.11.2013

Едно лице загина, а десетици се повредени при силното невреме што минатата ноќ ја погоди Хрватска, соопшти денеска хрватското Министерство за внатрешни работи.

Силно невреме во Хрватска

Falanga - 11.11.2013

Најпогоден од невремето е Загреб. Силно невреме ја зафати Хрватска, особено главниот град Загреб. Силниот ветер уриваше дрвја и предизвика проблеми во сообраќајот.

ФОТО: Силно невреме го погоди Загреб

Maxim - 11.11.2013

Според пишувањето на хрватските медиуми силното невреме кое го зафати Загреб предизвикал хаос во сообраќајот. Силниот ветер урна дел од главната зграда на стариот Паромлин, а опасност од уривање има ...

Европските метеролошки сервиси го вклучија алармот за Македонија

Maxim - 11.11.2013

Од европските метеоролошки предупредуваат дека вечерва и утре невремето во Македонија може да биде многу опасно. Од таму дополнуваат дека речиси половина од територијата е во жолтата алертна фаза што ...

Во невремето во Хрватска загина едно лице

Maxim - 11.11.2013

Во невремето кое синоќа ја погоди Хрватска загина едно лице, а повеќе од десетина се повредени. Силниот ветар со брзина од 61 метар во секунда корнел дрва, огради и рекламни паноа, а предизвикал и ...

Македонија за разлика од Хрватска ќе куртули од невреме

Maxim - 11.11.2013

За разлика од Хрватска кое прави пустош низ главниот град, а притоа однесе и една жртва, во Македонија метеоролозите предвидуваат дека нема потреба за паника дека нешто слично ќе се случи и кај нас.