TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Агуеро: Можеме до трофејот во ЛШ

Екипа - 17.11.2013

Офанзивниот фудбалер на Манчестер сити, Серхио Агуеро верува дека „граѓаните“ имаат квалитет сезонава да се закитат со трофејот во Лигата на шампионите.

Барса или Реал – Кој ќе стигне прв до Агуеро?

СуперСпорт - 17.11.2013

Напаѓачот на Манчестер Сити е голема желба на двата најголеми ривали од шпанската Примера. Серхио Агуеро би можел после неколку сезони поминати во Англија да се врати во Шпанија.

Меси: Доста со измислици на моја сметка!

Дерби - 17.11.2013

Лионел Меси во изјава за аргентинскиот весник „Оле“ побара да го остават на мир сите душегрижници што ги посочуваат неговиот приватен живот и начинот на исхрана како причини за повредите и за ...

Меси бара Агуеро да дојде во Барселона

Република - 17.11.2013

Познато е дека аргентинскиот фудбалски интернационалец имал пресудна улога во доаѓањето на Херардо Мартино на клупата на шпанскиот првак, а неговиот збор и натаму се почитува во врвот на Каталонците.

Меси откри зошто не е во форма

Sky - 17.11.2013

Откако доби критики од многумина, најдобриот фудбалер во Светот, Аргентинецот Лионел Меси, откри зошто сеуште не може да се врати во од него очекуваната форма.

Една деценија – Лионел Меси!

Екипа - 16.11.2013

На 16 ноември 2003 година млад Аргентинец влезе за првпат во игра во тимот на Барселона, на пријателски меч против Порто. Имаше само 16 години и 145 дена и речиси никој не знаеше за Лионел Меси.

Меси има семејни проблеми?

Екипа - 16.11.2013

Лионел Меси оваа сезона не игра во препознатливата форма, а и многу почесто се повредува. Неговите проблеми се од семејна природа, затоа што неговата поубава половина, со која го има и синчето ...

Момент за историјата: пред точно десет години Меси дебитираше за Барселона (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2013

На денешен ден, пред точно десет години, се случи еден исклучително значаен настан за шпанскиот фудбалски гигант Барселона – дебито на сега најголемата ѕвезда на овој клуб, Лионел Меси.

Моу објасни зошто Роналдо е подобар од Меси!

СуперСпорт - 16.11.2013

Изјавата на Жозе Мурињо за наградата за најдобар фудбалер на светот: “Ќе употребам тежок збор и ќе речам дека е прав криминал ако Роналдо сега не ја освои оваа награда.

Пред точно една деценија на големата сцена стапи волшебникот Лионел Меси!

Спортклуб - 16.11.2013

Во богатата клупска историја на Барселона, четири датуми важеа за епохални. Првиот е 29-ти ноември 1899-та година кога Ханс Гампер ја основаше Барселона.

Десет години од дебито на Меси

СуперСпорт - 16.11.2013

Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси пред точно 10 години дебитираше за првиот тим на Барселона во пријателски натпревар против Порто. Натпреварот беше одигран 16 ноември 2003 година на ...

Меси слави една декада во првиот тим на Барса (видео)

ЗаЗабава - 16.11.2013

Најдобриот фудбалер на светот, Аргентинецот Лионел Меси, пред точно десет години дебитираше за првиот тим на Барселона на пријателски натпревар со Порто. Мечот беше одигран на 16. октомври 2003.

Пред точно една деценија на големата сцена стапи волшебникот Лионел Меси!

Хитпортал - 16.11.2013

В о богатата клупска историја на Барселона, четири датуми важеа за епохални. Првиот е 29-ти ноември 1899-та година кога Ханс Гампер ја основаше Барселона.

Маскерано: Меси мора да биде најсебичен на светот

СуперСпорт - 16.11.2013

Клупскиот и репрезентативниот колега на Лионел Меси, Хавиер Маскерано тврди дека Меси мора да мисли исклучиво само на себе додека не се опорави од повредата.

Меси прослави 10 години во Барселона

Телеграф - 16.11.2013

Аргентинскиот фудбалер одбележа 10 години од првиот натпревар во дресот на Барселона. Вели дека му се остварил детски сон. За многу навивачи на Барселона денеска е посебен ден, затоа што пред 10 ...

Меси го кани Агуеро во Барселона

Курир - 16.11.2013

Лионел Меси често ги советува челниците на Барселона во врска со доведувањето засилувања, а сега лобирал на „Ноу Камп“ да стигне неговиот сонародник Серхио Агуеро.

Фрустрирачка фотка за Роналдо

Оff.net - 15.11.2013

Кој е подобар мајстор на фудбалската игра од Меси и Роналдо можеби е само предмет на убедување, но на „Кралската ѕвезда“ има нешто да му каже братот на Меси.

Легенда на Реал призна: Меси е единствениот фудбалски гениј на 21 век

МКД - 15.11.2013

Хорхе Валдано, легенда на Реал Мадрид и поранешен спортски директор на најтрофејниот шпански клуб, е првиот „крал“ што му оддава признание на член на лутиот ривал Барселона, откако изјави дека Лионел ...

Валдано: Само Меси е гение

СуперСпорт - 15.11.2013

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Аргентинецот Хорхе Валдано, изјави дека играчот на Барселона Лионел Меси е единствениот фудбалски гение во 21 век. „Меси е роден да игра фудбал.

Братот на Меси му "покажа" на Роналдо кој е кој во фудбалот

Спортклуб - 15.11.2013

Атмосферата околу изборот на најдобриот светски фудбалер, односно освојувачот на Златната топка за 2013 година е се пожестока, а аналитичарите се уведени дека добитникот треба да се бара меѓу ...

Како би изгледало ова трио: Нејмар-Меси-Агуеро?!

Спортклуб - 15.11.2013

Лионел Меси често ги советува челниците на Барселона во врска со новите засилувања во клубот, а сега лобира на Камп Ноу да пристигне неговиот сонародник Серхио Кун Агуеро.

Братот на Меси “опасно го нагази” Кристијано Роналдо

СуперСпорт - 15.11.2013

Атмосферата околу изборот за најдобриот фудбалер на светото е се по “жешка”, а борбата очигледно се води помеѓу Лео Меси, Кристијано Роналдо и Франк Рибери.

Меси наскоро слави 10 години од дебито за Барселона

СуперСпорт - 15.11.2013

26 годишниот фудбалер Лионел Меси во разговорот за „Барса ТВ” се присети на своето деби во дресот на каталонсиот клуб. “Тоа беше денот кога ми се остварија детските сонови.

Братот на Меси му „покажа“ на Роналдо кој е кој во фудбалот

Хитпортал - 15.11.2013

А тмосферата околу изборот на најдобриот светски фудбалер, односно освојувачот на Златната топка за 2013 година е се пожестока, а аналитичарите се уведени дека добитникот треба да се бара меѓу ...

Братот на Меси на Твитер се пошегува со Роналдо

The Men - 15.11.2013

Атмосферата пред доделувањето на Златната топка постепено се разгорува, а борбата како по некое правило со години се води помеѓу Лионел Меси, Кристиано Роналдо и некој трет - годинава Франк Рибери.

Братот на Меси му објави „војна“ на Роналдо

Спортски - 15.11.2013

Атмосферата околу изборот за најдобриот фудбалер на светот е се по жешка, а борбата очигледно се води помеѓу Лео Меси, Кристијано Роналдо и Франк Рибери.

Меси го сака Агуеро во Барса

Локално - 15.11.2013

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси изразил желба пред раководството на каталонците да се обиде да го привлече на “Камп Ноу” неговиот сонародник Серхио Агуеро.

Братот на Меси му згазна на нога на Роналдо

Вечер - 15.11.2013

Се ближи изборот на најдобриот фудбалер во трка за "Златната топка" за 2013 година и атмосферата се вжештува. Борбата очигледно ќе се води меѓу Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Франк Рибери.

Братот на Меси "го боцна" Кристијано Роналдо

Точка - 15.11.2013

Атмосферата околу изборот за најдобар фудбалер на годината се вжештува, а борбата се чини дека најмногу ќе се води помеѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Братот на Меси го провоцира Роналдо

Република - 15.11.2013

Братот на најдобриот фудбалер на светот, Матијас Меси на неговиот Твитер профил објави фотографија која го покажува односот на освоени колективни и индивидуални трофеи на Лионел Меси и Кристијано ...

Меси го сака Агуеро во Барселона

Република - 15.11.2013

На Лионел Меси му се здосади да биде само фудбалер во Барселона, па почна да се занимава и со менаџерски работи. Најдобриот играч на каталонците на клубот му препорача да го донесе напаѓачот на ...

Меси: Работам на опоравување

СуперСпорт - 14.11.2013

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси изјави дека работи со полн интезитет на опоравување и се заблагодари на сите за поддршката. Аргентинецот повторно ја повреди тетивата и по првите проценки, ...

Зубизарета: Меси само треба да ги наполни батериите

СуперСпорт - 14.11.2013

Спортскиот директор на Барселона Андони Зубизарета верува во успешно враќање на Лионел Меси, кој минатиот викенд во дуелот со Бетис го повредни бутниот мускул.

Меси: Ви благодарам на сите што сте со мене!

Спортски - 14.11.2013

Аргентинецот Лионел Меси кој поради повреда ќе паузира до крајот на 2013 година преку неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук им се заблагодари на фановите за големата поддршка.

Сите погледи свртени кон Лео Меси

InfoSpot - 14.11.2013

По новата повреда на најдобриот играч на Барселона која ја здоби на последниот натпревар од Шпанската премиер лига против екипата на Реал Бетис, сите погледи се свртени кон него.

Меси: Ви благодарам на сите што сте со мене!

Таратур - 14.11.2013

Аргентинецот Лионел Меси кој поради повреда ќе паузира до крајот на 2013 година преку неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук им се заблагодари на фановите за големата поддршка.

Ибракадабра типува на Меси и Роналдо

Нетпрес - 14.11.2013

Иако е во игра за престижната награда на ФИФА и Франс Фудбал, “Златна Топка” и има реални шанси да ја освои, контроверзниот напаѓач на актуелниот шампион на Франција, ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, изјави ...

Затоа повредите не го одминуваат: Меси е исцрпен, за 64 дена дури трипати го обиколи светот! (ФОТО)

МКД - 13.11.2013

Поранешниот лекар во Барселона, Жорти Ардевол објави дека форсирањето на Лионел Меси за побрзо враќање на теренот и недоволниот одмор се причина за новата повреда на најдобриот светски фудбалер.

Ја плати цената за големиот распоред: Меси сепак не е од друга планета

СуперСпорт - 13.11.2013

Модерниот фудбал е далеку од само обична и едноставна игра. Фудбалот кој се игра денес е веројатно еден од најтешките физички работи, кој од играчот бара многу одрекувања.

Меси во 64 дена дури три пати го помина светот

СуперСпорт - 13.11.2013

Поради пренатрупениот распоред и голем број на обврски, Лионел Меси во минатото лето во рок од 64 дена дури три пати го помина целиот свет. Меси немаше кога да се одмори.

Сите голови на Меси за Барса во оваа календарска година

Дерби - 13.11.2013

Аргентинецот во оваа година се мачеше со доста повреди, а последната дојде во неделата на дуелот со Бетис каде што беше заменет во првото полувреме. Медицинските прегледи покааа дека станува збор за ...

ФОТО: Дали ова е причината за повредата на Меси...

Спортклуб - 13.11.2013

Повредата на задната ложа од левата нога ќе го одвои Лионел Меси од терените од шест до осум месеци, па нема да го гледаме се до почетокот на новата календарска година, а Sport Ekspress смета дека ...

Меси „избега“ од Барселона поради притисокот од медиумите и „нечистиот веш“ кој излегува од „внатре“!

Дерби - 13.11.2013

Во текот на последните 24 часа скоро сите спортски новинари, сите спортски медиуми, печатени и електронски секојминутно објавуваат „што се случува со најголемата фудбалска икона на планетата?“.

Дали ова е причината за повредата на Меси… (фото)

Хитпортал - 13.11.2013

П овредата на задната ложа од левата нога ќе го одвои Лионел Меси од терените од шест до осум месеци, па нема да го гледаме се до почетокот на новата календарска година, а Sport Ekspress смета дека ...

Ова е планот за рехабилитација на Меси

Спортклуб - 13.11.2013

Најголемата ѕвезда во фудбалскиот свет Лионел Меси од вчера се наоѓа на рехабилитација од повредата на тетивата која ќе трае околу два месеци. Желбата на сите во клубот, а и на самиот фудбалер е во ...

Вака се прости Меси од фудбалот и навивачите за 2013 година

Кајгана - 13.11.2013

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси, за кого фудбалската 2013 година е завршена поради повредите, преку својот профил на Facebook им се заблагодари на своите навивачи за огромната поддршка во ...

Бицепс феморис: Тоа е Ахиловата пета на Меси

СуперСпорт - 13.11.2013

Двоглавиот феморален мускул (латински – „musculus biceps femoris”) е долг мускул на задната страна од натколеницата. Токму тоа е најслабата точка на Лионел Меси.

Меси ја обиколил Земјата 3 пати за 64 дена

Локално - 13.11.2013

Не е изненадување дека Лионел Меси има потреба од одмор, откако Аргентинецот ја обиколил 3 пати Земјата во рамки на 64 дена. Тоа го пишува весникот “АС”, со што донекаде ги објаснува здравствените ...

Меси: Благодарам на сите за поддршката

Локално - 13.11.2013

Лионел Меси се заблагодари на фановите за поддршката и изрази жалење дека нема да може да им помага на своите соиграчи во Барселона во следните неколку недели.

Нејмар може да го замени Меси!

Точка - 13.11.2013

Десниот бек на Барселона, Дани Алвес смета дека неговиот сонародник Нејмар може да биде достојна замена на повредениот Лионел Меси. Откако беше објавено дека Меси ќе отсуствува од фудбалските терени ...

Лионел Меси им се заблагодари на фановите за поддршката

Точка - 13.11.2013

Аргентинецот Лионел Меси кој поради повреда ќе паузира до крајот на 2013 година преку неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук им се заблагодари на фановите за големата поддршка...

Валдез: Меси е Господ, Барса е зависна од Аргентинецот

Нетпрес - 13.11.2013

И покрај оптимистичките изјави на клупските челници, дека во тимот има фудбалери кои се во состојба да го неутрализираат отсуството на најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси, првиот голам на ...

Меси вети дека ќе даде се од себе

Нетпрес - 13.11.2013

Најдобриот фудбалер на денешницата и најголема ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, изјави дека ќе направи се што е во негова моќ за да се врати на зелениот терен што е ...

Меси писмено им се заблагодари на навивачите за поддршката

Inpress - 13.11.2013

Мадрид, 13. ноември 2013 (ИНПРЕС) Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси, за кого поради повреда е завршена сезоната, преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на навивачите за поддршката.

Барса избрза со враќањето на теренот, затоа Меси пак се повреди!

МКД - 12.11.2013

Поранешниот лекар на шпанскиот првак Барселона, Жорти Ардевол изјави дека каталонскиот тим избрзал со враќањето на Лионел Меси на теренот уште по првата повреда кон крајот на минатата сезона и токму ...

Кариерата на Лионел Меси може да биде доведена во прашање

СуперСпорт - 12.11.2013

Аргентинскиот напаѓач во Барселона во последно време се почесто е надвор од терените поради бројни повреди, што секако ги загрижува челните луѓе во каталонскиот клуб.

Познат е лидерот на тимот на Галаксијата: Откриен е првиот „вонземјанин“

СуперСпорт - 12.11.2013

Франц Бекенбауер тргна во регрутација на најдобрите фудбалери на планета Земја, а вчера беше откриен првиот член на така наречениот тим Галаксија. Многу мина и претпоставува дека се работи за ...

Поради Меси и неговото враќање во Аргентина, итни промени во репрезентацијата!

Дерби - 12.11.2013

Лео Меси се враќа во Аргентина на рекуперација и таму ќе биде во следниот период. Сега заминува со својот татко и брат, а подоцна ќе му се придружат Антонеља со Тјаго.

Меси ќе паузира до крајот на годинава

Идивиди - 12.11.2013

Фудбалерот кој е број 1 во светот во последните четири години, Лионел Меси одигра само 20 минути на средбата против Бетис во неделата, а причина за тоа беше обновувањето на повредатана бутниот мускул ...

Дали повредата на Меси можеше да се избегне?

СуперСпорт - 12.11.2013

Барселона ќе биде без Лео Меси до крајот на 2014 поради повреда на тетивата а многумина се прашуваат дали тоа сценарио можеше да се избегне. Поранешниот доктор на Барселона, Џорди Ардевол, смета дека ...

Венгер: Роналдо го престигна Меси

Спортски - 12.11.2013

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер смета дека во овој момент Кристијано Роналдо го престигнал својот најголем ривал Лионел Меси. Кристијано Роналдо оваа сезона постигна дури 24 погодоци во исте ...

Венгер: Роналдо го надмина Меси

СуперСпорт - 12.11.2013

Менаџерот на Арсенал смета дека протугалецот е во одлична и форма и дека во моментов игра подобро од неговиот најголем ривал Лионел Меси. Роналдо оваа сезона ја започна со неверојатни 24 гола во сите ...

Венгер: Роналдо го надмина Меси

Дерби - 12.11.2013

Арсен Венгер смета дека Кристијано Роналдо има подобра година од Лионел Меси и има поголеми шанси да ја освои „Златната топка“. Менаџерот на Арсенал очекува токму Португалецот да ја прекине ...

Алвеш: Нејмар може да го замени Меси

СуперСпорт - 12.11.2013

Десниот бек на Барселона смета дека неговиот колега од репрезентацијата на Бразил може да биде достојна замена за одличниот Аргентинец. Откако беше објавено дека Меси ќе биде надвор од терените околу ...

Во Барса можеле да ја избегнат повредата на Меси

Локално - 12.11.2013

Поранешниот главен доктор на Барселона, Жорди Ардевол смета дека Лионел Меси не добил доволно време за опоравување од повредата која ја заработи на крајот на минатата сезона, и тоа доведе до третата ...

Нејмар: Работевме на тактика со Тата ако евентуално Меси се повреди

Локално - 12.11.2013

Бразилската ѕвезда на Барселона, Нејмар откри дека тренерот Херардо Мартино предвидувал опција со сериозна повреда на Лионел Меси. “Лео веќе имаше две мускулни повреди.

Алтернативите за “лажна деветка” во Барса

Локално - 12.11.2013

Отсуството на Лионел Меси до Нова година го обврзува тренерот на Барселона Херардо Мартино да побара среднорочно решение за покривање на позицијата на асот од Росарио.

Меси не се повредува само кај Гвардиола

Локално - 12.11.2013

Додека во Барселона се прашуваат како ќе се подобрат без Лео Меси во следните два месеци, весникот “Спорт” воспостави интересна споредба меѓу повредите на Аргентинецот и тренерите со кои играл.

Венгер одговара на Твитер: Роналдо е подобар од Меси

Локално - 12.11.2013

Тренер на Арсенал, Арсен Венгер се подложи на интересен предизвик и одговори на серија прашања од страна на навивачите на Арсенал на Твитер. Еден од приврзаниците на “топчиите” не пропушти да го ...

Барса нема да го фрли во оган Меси

Вечер - 12.11.2013

Нема да му дозволиме порано од предвиденото да се врати на зелениот терен. Ќе биде подготвен за игра само кога ќе почувствува дека 100% ја има санирано последната повреда, вели спортскиот директор ...

Повредите на Меси се од јадењето колбаси

Телеграф - 12.11.2013

Аргентинецот не се придржува стриктно на правилниот режим на исхрана Зачестените повреди на Лионел Меси се должат на консумирањето на традиционалите шпански колбаси чиросо и телешко месо , тврдат во ...

Позадината на повредата на Меси: Мислам дека никогаш не беше целосно опоравен

Точка - 12.11.2013

Еден од поранешните доктори во Барселона, Жорди Ардевол се огласи после најновата повреда на најдобриот светски фудбалер Лионел Меси. Поради повреда на бутниот мускул на левата нова, Лионел Меси ќе ...

Арсен Венгер: Роналдо го престигна Меси

Точка - 12.11.2013

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер смета дека во овој момент Кристијано Роналдо го престигнал својот најголем ривал Лионел Меси. Кристијано Роналдо оваа сезона постигна дури 24 погодоци во исте ...

Меси не е од гума, ќе одмара најмалку осум недели

Нетпрес - 12.11.2013

Клупскиот доктор на каталонскиот гигант Барселона потврди дека последната повреда која најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси ја има заработено на првенствениот дуел против екипата на Бетис ...

Барса ја зголеми предноста на врвот, Меси се повреди

24Фудбал - 11.11.2013

Барселона ја оправда улогата на фаворит и рутинирано со 4-1 победи на гостувањето кај Бетис. Црна дамка на победата беше повредата на Меси кој во 22. минута мораше да го напушти натпреварот а на ...

Барса гази и без Меси

Оn.net - 11.11.2013

Каталонците синоќа во Севиља ја остварија и својата 12-та победа во 13. настап оваа сезона во Примера, триумф над Бетис од 4:1 остварен без помошта на Лионел Меси.

Негредо: На Меси може да му здосади во Шпанија

24Фудбал - 11.11.2013

Негредо кој ја игра првата сезона во Манчестер Сити откако во летниот преоден рок се пресели од Севиља, смета дека и Лео Меси може да направи сличен потег.

Фудбалот (и Меси) ќе ја спасат нашата планета

Оn.net - 11.11.2013

Минатиот месец пишувавме за мистериозните луѓе во црно и симболите кои се појавија во неколку светски метрополи, нешто што полека го добива своето (не баш неочекувано) објаснување.

Меси ’во аут’ два месеци

24Фудбал - 11.11.2013

Репрезентативецот на ’Гаучосите’ на вчерашниот дуел со Бетис на теренот помина само 20 минути, и мораше да биде замент со Андрес Иниеста откако се пожали на болки во мускулот.

Барселона остана без Меси

Оn.net - 11.11.2013

Управата на шпанскиот гигант потврди дека нивниот најдобар играч поради повреда на бутниот мускул нема да може да им биде од помош најмалку во следните шест недели.

ФОТО НА ДЕН: Меси на медицински тестови

Екипа - 11.11.2013

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, замина на детални медицински тестови, откако вчера се пожали на болки во бутниот мускул. Тој беше заменет по 20 минути игра, а со ултразвук ќе треба да се ...

Барса без Меси до крајот на 2013

Екипа - 11.11.2013

Повредата што Лео Меси ја заработи во првото полувреме од натпреварот со Бетис воопшто не е наивна, па најдобриот светски фудбалер ќе мора да отсуствува подолго време од фудбалските терени.

Фабрегас: Потребен му е одмор на Меси

Екипа - 11.11.2013

По повредата на најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси кој по 20 минути игра го напушти натпреварот со Бетис со совет се јави неговиот клупски колега Цеск Фабрегас кој го посоветува да одмори.

Французите не се заинтересирани за Аргентинецот: ПСЖ има многу пари, ама Меси им е прескап!

МКД - 11.11.2013

Иако катарските сопственици на Пари Сен Жермен досега портошија цело богатство за овој клуб да го направат европски гигант, а во план им е да потрошат уште барем една милијарда евра во следните две ...

Барселона победи, но го загуби Меси

Утрински - 11.11.2013

Победата на Каталонците на гости кај Бетис (4:1) ја обезбедија Нејмар, Педро и Фабрегас кој погоди двапати Бранителот на титулата во Примера, Барселона продолжи со доминантните игри откако во 13.

Шок за Барселона: Меси во аут до крајот на годинава!

МКД - 11.11.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси вчеравечер ја имаше најбрзата измена во својата кариера, откако по 22 минути поради повреда беше сменет на мечот со Бетис, а според медиумите во Шпанија, за ...

Можеме ли да го замислиме Меси во Премиер Лигата?

СуперСпорт - 11.11.2013

Иако и сам многу пати до сега зборуваше за тоа дека кариерата ќе ја заврши во Барселона, многу се мислењата и не е исклучено Аргентинецот еден ден да се пресели во Англија.

Барса победи, Меси повторно се повреди

Кајгана - 11.11.2013

Екипата на Барселона, во Севиља го победи Бетис со 4-1, во последниот натпревар од 12.коло во Примера. Натпреварот го обележа повредата на Лео Меси, кој во 22.минута го напушти теренот откако се ...

Барселона се поцврсто на врвот

А1 On - 11.11.2013

Екипата на Барселона, во Севиља, го победи Бетис со 4:1, во последниот натпревар од 12.коло во Примера. Натпреварот го обележа повредата на Лео Меси, кој во 22.

Петта повреда на Меси во последните седум месеци, сите на гостински терен

Спортклуб - 11.11.2013

Лионел Меси дефинитивно ги живее најтешките месеци во својата професионална кариера и прашање е дали овој период нема да остави длабока трага на неговата иднина кога станува збор за фудбалот.

Меси ќе ја спасува планетата (видео)

ЗаЗабава - 11.11.2013

Фудбалерот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси, ќе биде капитен на тимот кој ќе ја претставува нашата планета во најновата реклама на "Самсунг". Пред извесно време во неколку светски метрополи се ...

Меси повторно повреден – аларм во Барселона

Спортски - 11.11.2013

Синоќа Меси повторно не го заврши натпреварот против Бетис бидејќи се повреди кон средината на првото полувреме, а тоа беше доволно да се уклучи алармот во Барселона.

Видео: Меси ја спасува Земјата од вонземјаните!

Спортски - 11.11.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, ќе биде капитен на тимот кој ќе ја претставува нашата планета во најновата реклама на „Самсунг“. Пред извесно време во неколку светски метрополи се појавија ...

Барселона победи Меси се повреди и подолго ќе паузира

Идивиди - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13.коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...

Петта повреда на Меси во последните седум месеци, сите на гостински терен

Хитпортал - 11.11.2013

Л ионел Меси дефинитивно ги живее најтешките месеци во својата професионална кариера и прашање е дали овој период нема да остави длабока трага на неговата иднина кога станува збор за фудбалот.

Меси прескап дури и за ПСЖ

Спортски - 11.11.2013

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи ги негираше наводите на медиумите дека богатиот француски клуб ќе се обиде да го ангажира најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси.

И дел од шпанските новинари утринава „распалија“ по Меси разоткривајќи го во друго светло од повредите!

Дерби - 11.11.2013

Дел од шпанските новинари кои добро ги познаваат и следат ситуациите внатре во клубовите утринава со изјави за „повредата“ на Меси и „откривање на заташкувањата“ од страна на клубот.

Катастрофа за Барса: Заврши годината за Меси

Спортклуб - 11.11.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе паузира меѓу шест и осум недели поради повредата на задната ложа доживеана на синоќешниот натпревар против Бетис во Севиља.

Меси нема да игра до крајот на годината

Кајгана - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажаa дека заради повредата Аргентинецот ќе мора да паузира ...

Катастрофа за Барса: Заврши годината за Меси

Хитпортал - 11.11.2013

Н ајдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе паузира меѓу шест и осум недели поради повредата на задната ложа доживеана на синоќешниот натпревар против Бетис во Севиља.

Фабрегас: Меси мора да направи пауза

Дерби - 11.11.2013

Играчот од средниот ред на Барселона, Цеск Фабрегас, упати совет до својот соиграч Лионел Меси да направи одредена пауза од фудбалските терени за комплетно да ги разреши проблемите со неговата ...

Барселона без Меси до крајот на 2013

БркајРабота - 11.11.2013

Лионел Меси ќе паузира повеќе од два месеца поради повредата што ја заработи вчера на натпреварот против Бетис, а што е дури четврта оваа сезона. Имено, деталните лекарски прегледи покажаа дека ...

Меси нема да игра до крајот на годината

СуперСпорт - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажале дека Аргентинецот ќе мора да паузира помеѓу шест и осум ...

Меси нема да игра до 2014 година

А1 On - 11.11.2013

Четирикратниот освојувач на Златната топка, Аргентинецот Лионел Меси, кој настапува за Барселона ќе паузира повеќе од два месеца поради повредата што ја заработи вчера на натпреварот против Бетис.

Шок во Барса: Меси се враќа дури следната година

Спортски - 11.11.2013

Барселона на својот официјален клупски сајт објави информација дека најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси ќе отсуствува 6 до 8 недели од терените, што предизвика вистински шок меѓу фановите на ...

Меси ќе паузира од 6 до 8 недели

ЗаЗабава - 11.11.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, поради повреда на бутниот мускул ќе паузира од шест до осум недели, соопштија од каталонскиот клуб. Најдобриот фудбалер на светот, на вчерашниот натпревар со ...

Барселона победи, ама Меси се повреди

+инфо - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13.коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...

Примера: Барса се поцврсто на врвот

Сител - 11.11.2013

Екипата на Барселона, во Севиља, го победи Бетис со 4-1, во последниот натпревар од 12.коло во Примера. Натпреварот го обележа повредата на Лео Меси, кој во 22.минута го напушти теренот откако се ...

Повредата на Меси е трета за сезонава

Локално - 11.11.2013

Повредата на ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, поради која ја напушти играта во 22. минута на натпреварот со Бетис од 13. коло на Примера, е во задниот мускул на бутината на левата нога, соопштија ...

Барса го губи и Фабрегас?

Локално - 11.11.2013

Со повреда по натпреварот со Бетис излезе уште еден фудбалер на Барселона, покрај ѕвездата на тимот Лионел Меси. Цеск Фабрегас, кој се запиша на два пати при успехот со 4:1, беше сменет принудно ...

Мартино: Лео нема објаснување за повредите

Локално - 11.11.2013

Тренерот на Барселона, Херардо Мартино очекувано беше загрижен за Лео Меси по уште една повреда на Аргентинецот. Синоќа тој замина со проблем во задната ложа во средината на првото полувреме на ...

Меси се повреди и подолго ќе паузира

Кирилица - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13 коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...

Кошмарна вест за Барса – Меси заврши со играње оваа година

Локално - 11.11.2013

Најдобриот фудбалер во светот за последните четири години, Лионел Меси нема да игра помеѓу шест и осум недели, објавија официјално од “Камп Ноу”. Направените детални медицински истражувања денес ги ...

Барса победи, Меси ја заврши годинава

Вечер - 11.11.2013

Аргентинецот уште во 20. минута го напушти теренот, поради скина мускул на левото бедро Убедливата победа од 4:1, остварена во дуелот со Бетис, има горчлив вкус за фудбалерите и за фанови на ...

Барселона победи Меси се повреди и подолго ќе паузира

Бриф - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13.коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...

(ВИДЕО) Шок за Барселона: Меси нема да игра до јануари

Бриф - 11.11.2013

Лионел Меси ќе паузира повеќе од два месеца поради повредата што ја заработи вчера на натпреварот против Бетис, а што е дури четврта оваа сезона. Повредата на бутниот мускул на левата нога за ...

Барселона во шок: Меси поради повреда ќе паузира два месеци

Точка - 11.11.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе отсуствува од терените помеѓу шест и осум седмици, потврдија денес од таборот на Барселона. Дополнителните лекарски прегледи покажале дека Аргентинецот го ...

Меси ќе паузира до крајот на 2013 година

Телеграф - 11.11.2013

Лекарскиот тим на Барселона информира дека Аргентинецот ќе паузира од шест до осум недели Фудбалерот кој е број 1 во светот во последните четири години, Лионел Меси, одигра само 20 минути на средбата ...

Победата на Барса во сенка на новата повреда на Лионел Меси

Нетпрес - 11.11.2013

Убедливата победа од 4:1 која Барселона ја оствари во дуелот со секогаш незгодниот тим на Бетис е во сенка на новата повреда која ја заработи најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси.

Меси повторно повреден – аларм во Барселона

Таратур - 11.11.2013

Синоќа Меси повторно не го заврши натпреварот против Бетис бидејќи се повреди кон средината на првото полувреме, а тоа беше доволно да се уклучи алармот во Барселона.

Видео: Меси ја спасува Земјата од вонземјаните!

Таратур - 11.11.2013

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, ќе биде капитен на тимот кој ќе ја претставува нашата планета во најновата реклама на „Самсунг“. Пред извесно време во неколку светски метрополи се појавија ...

Барселона го загуби Меси

Курир - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13.коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...

Нова победа за Барса, нова повреда за Меси

Канал 77 - 11.11.2013

Екипата на Барселона, во Севиља, го победи Бетис со 4-1, во последниот натпревар од 12.коло во Примера. Натпреварот го обележа повредата на Лео Меси, кој во 22.минута го напушти теренот откако се ...

Шок во Барселона – Меси ќе отсуствува два месеца

Република - 11.11.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе отсуствува од терените од шест до осум недели, денеска потврдија од Барселона. Медицинските прегледи покажаа дека 26-годишниот фудбалер го истегнал мускулот ...

Меси нема да игра до крајот на годината

Хајд Парк - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажале дека Аргентинецот ќе мора да паузира помеѓу шест и осум ...

Барселона во шок, следува долга пауза за Меси!

Курир - 11.11.2013

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе отсуствува од терените од шест до осум недели, денеска потврдија од Барселона. Медицинските прегледи покажаа дека 26-годишниот фудбалер го истегнал мускулот ...

Меси нема да игра до крајот на годината

InfoSpot - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажаa дека заради повредата Аргентинецот ќе мора да паузира ...

Меси нема да игра до крајот на годината

Portal - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажале дека Аргентинецот ќе мора да паузира помеѓу шест и осум ...

Победата на Барса во сенка на новата повреда на Лионел Меси

Орбис - 11.11.2013

Убедливата победа од 4:1 која Барселона ја оствари во дуелот со секогаш незгодниот тим на Бетис е во сенка на новата повреда која ја заработи најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси.

Меси нема да игра до крајот на годината

Макфакс - 11.11.2013

Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажале дека Аргентинецот ќе мора да паузира помеѓу шест и осум ...

Барселона победи Меси се повреди и подолго ќе паузира

Денешен - 11.11.2013

Во последниот натпревар од 13.коло на шпанската Примера Дивизија, синоќа во Севиља лидерот Барселона со убедливи 4:1 го совлада Бетис, но како што јавуваат шпанските медиуми на подолго време го ...