TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТАМАРА: Има докази за местењето на Скопски!

За Се - 15.11.2014

Скандалот со групното телефоско гласања на Скопскиот фестивал добива нови размери откако МВР поднесе кривична пријава за четири лица. Сопственик на продукција, пејачи , сопственик на фирмата што го спроведувала телефонското гласање се товарат за ...

Естрадата да се исчисти од манипулатори

Н.Македонија - 15.11.2014

Отсекогаш местењето на резултатите на фестивалите било јавна тајна, но сѐ досега за неа јавно не се зборуваше, бидејќи сите молчевме. Секако, тоа негативно влијаеше на македонската музика, бидејќи токму од овие причини голем број автори и пејачи ...

Наградите мамат, музиката трпи

Орбис - 15.11.2014

Од секогаш се прашував, во средно училиште, но и на факултет, зошто наместо да седнат и да научат, дел од колегите го трошат речиси истото време колку што ќе беше потребно за учење за да подготват ливчиња за препишување.

Сѐ е во рацете на МТВ, велат од Евровизија

МКД - 14.11.2014

По Скопскиот фестивал, по приведувањето на тројцата и еден во отсуство кои се претпоставува дека се вмешани во скандал со телегласањето на овој фестивал, каде се одбираше претставник за Избор на песна за Евровизија, многумина се запрашаа што ќе се ...

Компанијата за телевоутинг ги „работела“ и останатите фестивали

Телеграф - 14.11.2014

Директорот на фестивалот „Валандово-фест“, Младен Костадинов, вели дека фирмата на Борис Видески ја ангажирале по препорака на фестивалот „Макфест“ Акцијата на Министерството за внатрешни работи во врска со местењето гласови на „ Скопски фестивал “ ...

Кој се ќе падне во мрежата „местачи“ на фестивали?

Канал5 - 14.11.2014

По скандалот со местење на телефонското гласање на Скопскиот фестивал, се огласија двајца од осомничените. Авторот, кој во моментот е во САД, е затекнат од информациите во медиумите дека бил приведен. Тој се наоѓал во Холивуд на дошколување.

Сопственикот на План Б продукција се огласи - Еве што кажа!

Сител - 14.11.2014

Сопственикот на План Б продукција, Кристијан Стефановски се огласи по текстовите објавени во македонските медиуми дека бил уапсен под сомнение за местење на Скопски фестивал. -Точно е, беше направена рутинска контрола заради лобирањето и поддршката ...

Сопственикот на „План Б“: Ни јас ни брат ми не сме приведени

Република - 14.11.2014

Сопственикот на продукцијата „План Б“, Кристијан Стефановски, ги демантира гласините дека помеѓу приведените на распит во полиција за местењето на „Скопски фестивал“ бил тој и неговиот брат Игор.

Кривични пријави за осомничените за местење на резултатите на Скопскиот фестивал

МРТ - 14.11.2014

Меѓу осомничените е и еден познат македониски пејач... Полицијата поднесе кривична пријава за 4-цата осомничени кои беа приведени и повикани на разговор под сомнение за местење на телеволтингот на Скопскиот фестивал.

Сопственикот на План Б се огласи за скандалот- еве што кажа

Курир - 14.11.2014

Сопственикот на План Б продукција, Кристијан Стефановски се огласи по текстовите објавени во македонските медиуми дека бил уапсен под сомнение за местење на Скопски фестивал. -Точно е, беше направена рутинска контрола заради лобирањето и поддршката ...

ЕБУ: Сѐ е во рацете на МРТ

Република - 14.11.2014

Македонската радио телевизија, како организатор на изборот за претставник на Македонија на „Евровизија“, го има правото да одбере кого ќе претстави пред Европската радиодифузна унија (ЕБУ).

Познат пејач се најде на листата осомничени – учесниците се чуствуваат загрозени

Сител - 14.11.2014

МВР поднесе кривична пријава за четири лица кои наводно сакале да наместат победа на Скопски фестивал. Сопственик на продукција, пејачи , сопственик на фирмата што го спроведувала телефонското гласање се товарат за злосторничко здружување и ...

Сопственикот на План Б се огласи за скандалот

Скопје инфо - 14.11.2014

Сопственикот на План Б продукција, Кристијан Стефановски се огласи по текстовите објавени во македонските медиуми дека бил уапсен под сомнение за местење на Скопски фестивал. -Точно е, беше направена рутинска контрола заради лобирањето и поддршката ...

МВР: Наместен Скопскиот музички фестивал

24 Вести - 13.11.2014

Осумнаест лица од кои 4 - ца организатори се осомничени за местење на резултатите од Скопскиот фестивал кој синоќа се одржа во Метрополис арената на Скопскиот саем. Од МВР велат дека станува збор за композитори но и сопственици на продукциски куќи ...

Скопски фестивал го тресе скандал, погледнете ги настапите на победниците

Фемина - 13.11.2014

Синоќа се одржа манифестацијата Скопски фестивал во „Метрополис Арена“. Но, наместо денес да се коментираат композициите со кои се претставија повеќе македонски изведувачи, под лупа е ставено гласањето, бидејќи постои сомневање дека биле купувани ...

(ФОТО+ВИДЕО) Скандал: Местенки на „Скопскиот фестивал“

Утрински - 13.11.2014

Скандалот што се случи на „Скопски фестивал“ е поголем од сите досегашни галиматијаси врзани за домашниот избор за претставник на „Евровизија“. Како што се вели во соопштението на МВР, станува збор за компјутерска измама поврзана со резултатите за ...

Еве кој е меѓу приведените за телевоутингот

Хитпортал - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

ЗаЗабава - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Кристијан Стефановски демантира: Не е точно дека ме привела полиција за местење на гласови

Хитпортал - 13.11.2014

В о врска со шпекулациите за местењето на гласовите за вчера одржаниот „Скопски фестивал“ и информацијата дека полицијата синоќа на повеќе локации направила претрес при што одзела телефонски картички под сомнение дека е направена измама со нивно ...

Скандалот продолжува: Oва се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

365 - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Здраворазумна критика за „Скопскиот фестивал“

365 - 13.11.2014

Помина и тоа, сега можеме длабоко да воздивнеме и низ шега да се запрашаме „Што направивме“? Да, штотуку ја „силувавме“ македонската музика, а потоа ја „убивме“ со умисла. Зборувам за Скопскиот фестивал и она што имавме можност да го видиме вчера.

КРИСТИЈАН СТЕФАНОВСКИ: Не е точно дека ме привела полиција поради местење гласови

Телеграф - 13.11.2014

Точно е, вчера беше направена рутинска контрола заради лобирањето и поддршката која што им ја пружам на пејачите што ги застапувам. По направената рутинска контрола, ниту јас, ниту мојот брат сме приведени на разговор или задржани во полициска ...

МРТВ ќе го провери гласањето на Скопски фестивал

Фактор - 13.11.2014

Македонската радио-телевизија, организатор на Скопскиот фестивал и избор на песна за Евровизија, се оградува од откриените малверзации при гласањето, за кои МВР сомничи четири лица. „Направивме максимум во смисла на заштита од евентуални ...

БИЉАНА, МОДЕН КРЕАТОР: Мијата, Нина и Тамара – модни промашувања на „Скопски фестивал“

Телеграф - 13.11.2014

И покрај тоа што главен белег на овогодинешниот Скопски фестивал стана полициската истрага за местење на гласови со СМС-картички, креаторите не пропуштаат да ја кажат модната критика за учесниците што ги видовме на сцената Радува фактот што сите ...

Еве кој е меѓу приведените за телевоутингот

Тера - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес . К.С.

Сопственик на продукција и познат компoзитор дел од уапсените за скандалот на „Скопски фестивал“

Популарно - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа и Ј.Ј. познат македонски композитор се едни од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, пренесува НетПрес. К.С.

Еве кој е меѓу приведените за телевоутингот

Точка - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Газда на позната скопска продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал!

За Се - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПре с. К.С.

Скандал на Скопски фестивал: Приведени за телевоутингот – меѓу нив газда на позната продукција

МК News - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес . К.С.

Сопственик на продукциска куќа уапсен во скандалот со местенката на Скопски фестивал

Таратур - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата. К.С.

Акција на МВР – Победата на Кајмаковски била наместена!?

За Се - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, дознава Press24 од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи за можна ...

Еве кој е меѓу приведените за телевоутингот

NewTime - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

ФОТО: Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

За Се - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

МК News - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на „План Б“ продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата „Видекс“ која го организирала телевоутингот, се осомничени за местење на Скопскиот ...

МВР ноќеска апсеше јавни личности: Се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

Бриф - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи ...

И Јован Јованов меѓу приведените за местењето

Бриф - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на „План Б“ продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески, сопственик на фирмата „Видекс“, која го организирала телефонското гласање, се осомничени за местење на ...

Еве кој е приведен за местење на Скопскиот фестивал

Бриф - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, објави НетПрес. К.С.

Тони Михајловски за скандалот со гласовите на Скопски

За Се - 13.11.2014

Главна вест денеска кај нас е скандалот за откриените нерегуларности при гласањето за победникот на скопскиот фестивал и преставникот за Евровизија. Денеска на темата се огласи и популарниот актер и водител Тони Михајловски кој вчеравечер беше дел ...

Реакција на МТВ за гласањето на Скопскиот фестивал

Бриф - 13.11.2014

Од МТВ, оранизаторот на овој фестивал, на кој се избираше македонскиот евровизиски претставник, велат дека никој од авторите и изведувачите на песните не се пожалиле за некакви нерегуларности за време на гласањето.

ФОТО: Како гласаа публиката и жирито на Скопски фестивал

МК News - 13.11.2014

Стручното жири од повеќе земји и македонската публика го одбраа победникот на овогодинешниот Скопски фестивал, кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2015 во Виена, Австрија. Даниел Кајмакоски освои најмногу гласови и од телевоутингот и од ...

МЕГА СКАНДАЛ: Големо акција на МВР – полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

NewTime - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи ...

Кристијан Стефановски демантира: Не е точно дека ме привела полиција за местење на гласови

МК News - 13.11.2014

Во врска со шпекулациите за местењето на гласовите за вчера одржаниот „Скопски фестивал“ и информацијата дека полицијата синоќа на повеќе локации направила претрес при што одзела телефонски картички под сомнение дека е направена измама со нивно ...

Пукна евровизискиот срам во Македонија, уапсени местачи на телевоутингот, меѓу нив и јавни личности

Точка - 13.11.2014

Доцна синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал, МВР уапсило повеќе од 10-тина лица, меѓу кои и познати јавни личности за местење на телевоутингот на манифестацијата на која се избира македонскиот претставник на Евровизија, дознава НетПрес.

Скандал на Скопски фестивал: МВР се сомнева во местенка при телевоутингот

Кумановски м. - 13.11.2014

По завршувањето на Скопскиот фестивал кој вчеранавечер се одржа во Метрополис арена во Скопје, според добиените гласови победи Даниел Кајмаковски со песната ”Лисја есенски”. Во меѓувреме, во јавноста се прошири информацијата дека МВР спровела акција ...

Тони Михајловски: Никој во бекстејџ на „Скопски фестивал“ не се пожали на нерегуларности!

+инфо - 13.11.2014

Актерот Тони Михајловски кој учествуваше на синоќешниот „Скопски фестивал“ вели дека не забележал никој да се пожали на телевоутингот, ниту било какви нерегуларности. За скандалот во кој повеќе десетици лица меѓу кои и јавни личности, купиле повеќе ...

МТВ: Го направивме максимумот, пораките да се 5 денари и да може да се гласа само еднаш!

+инфо - 13.11.2014

По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа, чиј победник Даниел Кајмаковски ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2015 во Виена, повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

Министерството за култура ги дало 45.000 евра за награди на Скопскиот фестивал?!

+инфо - 13.11.2014

Наградниот фонд од 45.000 евра за првите три места на Скопскиот фестивал е обезбеден од Министерството за култура, случајно или не, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. „Во врска со вчерашниот избор на песна за Евровизија, би сакале ...

Скопскиот фестивал со нов скандал – се вмеша и полицијата

Орбис - 13.11.2014

Речиси да нема година, во која македонскиот евровизиски претставник до натпреварувањето стигнал без скандал. Наместо радување, критикување и коментари за композициите, денес во фокусот на вниманието по синоќшниот скопски фестивал беше полициската ...

И сопственик на продукциска куќа меѓу приведените за гласањето на Скопскиот фестивал

Sky - 13.11.2014

Сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес .

И сопственик на продукциска куќа меѓу приведените за гласањето на Скопскиот фестивал

Либертас - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес . К.С.

Јован Јованов, Видески и браќата Стефановски осомничени за местење на Скопскиот фестивал

Либертас - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Приведен сопственик на позната продукциска куќа за скандалот на Скопски Фестивал

Press24 - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Газда на позната скопска продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал!

Курир - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

ФОТО: Еве ги осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Сител - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Газда на позната скопска продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал

Сител - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

МРТВ: Овозможивме секој од својот телефон да гласа само еднаш

Press24 - 13.11.2014

Фестивалското гласање крена многу прашина. По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

Тони Михајловски: Никој не се пожали на нерегуларности!

Курир - 13.11.2014

По скандалот за откриените нерегуларности за гласањето на Скопски фестивал, се огласи и популарниот актер и водител Тони Михајловски кој вчеравечер беше дел од музичкиот фестивал. Тони Михајловски за Плусинфо вели дека не забележал никој да се ...

ФОТО: Како гласаа публиката и жирито на Скопски фестивал

Press24 - 13.11.2014

Стручното жири од повеќе земји и македонската публика го одбраа победникот на овогодинешниот Скопски фестивал, кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2015 во Виена, Австрија. Даниел Кајмакоски освои најмногу гласови и од телевоутингот и од ...

МРТВ: Овозможивме секој од својот телефон да гласа само еднаш

Курир - 13.11.2014

Фестивалското гласање крена многу прашина. По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

Ексклузивци на приведениот менаџер победувале на многу фестивали

Курир - 13.11.2014

Ексклузивци на сопственикот на продукциската куќа за кој Нетпрес објави декае приведен во повеќе наврати победувале на Скопскот Фестивал. Најмалку двајца претставници на Евровизија биле екслузивци токму на продуцентот К.С.

Тони Михајловски се огласи за скандалот на Скопски фестивал- еве што кажа

Press24 - 13.11.2014

По скандалот за откриените нерегуларности за гласањето на Скопски фестивал, се огласи и популарниот актер и водител Тони Михајловски кој вчеравечер беше дел од музичкиот фестивал. Тони Михајловски за Плусинфо вели дека не забележал никој да се ...

Министерството за култура ги дало 45.000 евра за награди на Скопскиот фестивал?!

Либертас - 13.11.2014

Наградниот фонд од 45.000 евра за првите три места на Скопскиот фестивал е обезбеден од Министерството за култура, случајно или не, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. „Во врска со вчерашниот избор на песна за Евровизија, би сакале ...

ФОТО: Како гласаа публиката и жирито на Скопски фестивал

Курир - 13.11.2014

Стручното жири од повеќе земји и македонската публика го одбраа победникот на овогодинешниот Скопски фестивал, кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2015 во Виена, Австрија. Даниел Кајмакоски освои најмногу гласови и од телевоутингот и од ...

ФОТО: Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Press24 - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Голема акција на МВР - полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

Press24 - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи ...

Пукна евровизискиот срам во Македонија, уапсени местачи на телевоутингот

Нетпрес - 13.11.2014

Доцна синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал, Министерството за внатрешни работи уапсило повеќе од 10-тина лица, меѓу кои и познати јавни личности за местење на телевоутингот на манифестацијата на која се избира македонскиот претставник на ...

Еве кој е меѓу приведените за телевоутингот

Нетпрес - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, дознава НетПрес. К.С.

Полицијата го бара Јован Јованов за местенката на Скопскиот Фестивал

Press24 - 13.11.2014

Јован Јованов е единствениот од четворицата осомничени за скандалот со местење на скопскиот фестивал. Него полицијата се уште не може да го обезбеди бидејќи според последните информации кои тој ги објави во медиумте се наоѓа во САД.

И малолетници вмешани во мега скандалот на Скопкиот фестивал

Press24 - 13.11.2014

Поголема група во која имало и голем број малолетници вчера завршила во полиција под сомнение дека го местела гласањето на изборот за македонски претставник за Евровизија. Како што веќе објави Press24 полицијата на неколку локации открила стотици ...

МРТВ: Овозможивме секој од својот телефон да гласа само еднаш

Република - 13.11.2014

Фестивалското гласање крена многу прашина. По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

Ексклузивци на приведениот менаџер победувале на многу фестивали

Press24 - 13.11.2014

Ексклузивци на сопственикот на продукциската куќа за кој Нетпрес објави декае приведен во повеќе наврати победувале на Скопскот Фестивал. Најмалку двајца претставници на Евровизија биле екслузивци токму на продуцентот К.С.

Официјалните резултати од „Скопски фестивал 2014“

Република - 13.11.2014

Според Евровизискиот принцип на одредување на победникот, вчера победникот на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2014“, кој воедно е и претставникот на Македонија на 60-тото јубилејно издание на Изборот за песна на „Евровизија 2015“, во Виена, ...

Неофицијално: Сопственик на продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал

Шеталиште - 13.11.2014

Сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес.

Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал (Фото)

Шеталиште - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на „План Б“ продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески, сопственик на фирмата „Видекс“, која го организирала телефонското гласање, се осомничени за местење на ...

МРТВ се огради од евровизискиот скандал: Направивме максимум за заштита од евентуални нерегуларности

еМагазин - 13.11.2014

Од МТВ, организаторот на овој фестивал, на кој се избираше македонскиот евровизиски претставник, велат дека никој од авторите и изведувачите на песните не се пожалиле за некакви нерегуларности за време на гласањето.

Еве кои се актерите во „местенките“ на „Скопски фестивал„ и како функционирала шемата !

1.мк - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован.Ј, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан.С, неговиот брат Игор и Борис.В сопственик на фирмата „Видекс“ која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот фестивал, дознава ТВ „Сител“ ...

И полицијата се вклучи во изборот на песна за Евровизија: Кој го местел изборот?

еМагазин - 13.11.2014

Министерството за внатрешни работи потврди дека полицијата синоќа, по завршувањето на Скопскиот фестивал, на повеќе локации направила претрес при што одзела над 1.000 телефонски картички под сомнение дека е направена измама со нивно учество во ...

Приведен сопственик на позната продукциска куќа за скандалот на Скопски Фестивал

Денешен - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Газда на позната скопска продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал!

Скопје инфо - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Пулс24 - 13.11.2014

За кого станува збор? Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење ...

МРТВ: Направивме максимум во смисла на заштита од евентуални нерегуларности

Пулс24 - 13.11.2014

Фестивалското гласање крена многу прашина. По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

Јавни личности на распит-полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал е наместен

Денешен - 13.11.2014

Веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта е извршена голема полициска акција, под сомнение дека фестивалот е наместен. Според извори на МВР, полицијата по претходни сомнежи за можна измама и местење на фестивалот ...

МРТВ: Направивме максимум за заштита од евентуални нерегуларности

Денешен - 13.11.2014

По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

ФОТО: Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Денешен - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на „План Б“ продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата „Видекс“ која го организирала телевоутингот, се осомничени за местење на Скопскиот ...

Јавни личности во полициска станица: Скопскиот фестивал беше наместен?!

Пулс24 - 13.11.2014

Полицијата спроведе голема акција по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој синоќа се одржа. Имено, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи за можна измама и местење на фестивалот, извршила претреси во повеќе објекти ...

Ексклузивци на приведениот менаџер победувале на многу фестивали

Вистина.мк - 13.11.2014

Ексклузивци на сопственикот на продукциската куќа за кој Нетпрес објави декае приведен во повеќе наврати победувале на Скопскот Фестивал. Најмалку двајца претставници на Евровизија биле екслузивци токму на продуцентот К.С.

ФОТО: Еве кои се осомничените за местење на Скопскиот фестивал

Скопје инфо - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот ...

Црвениот килим на „Скопски фестивал“ (ГАЛЕРИЈА)

Скопје инфо - 13.11.2014

Популарниот музички фестивал Евровизија ќе го доживее своето 60-то јубилејно издание во Виена, Австрија, а Даниел Кајмакоски е нашиот евровизиски претставник. Скопскиот фестивал налик на познатите фестивали во регионот со црвен килим, лица од ...

Уапсен сопственик на продукција за измамата со гласањето на Скопски фестивал?

Lider - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес. К.С.

Газда на позната скопска продукција уапсен за измамата на Скопски Фестивал!

Falanga - 13.11.2014

К.С., сопственик на една продукциска куќа е еден од уапсените јавни личности од македонската естрада кои синоќа по завршувањето на Скопскиот фестивал биле приведени од страна на полицијата, неофицијално од полициски извори дознава НетПрес.. К.С.

МРТВ: Овозможивме секој од својот телефон да гласа само еднаш

Lider - 13.11.2014

Фестивалското гласање крена многу прашина. По завршувањето на Скопскиот фестивал синоќа и МВР се вклучи во акција – се местел фестивалот. Повеќе од 10 лица, меѓу кои и јавни личности и малолетници се приведени за местење на телевоутингот.

(ФОТО) Ова се познатите кои беа приведени на разговор за месетнките на Скопскиот фестивал

Falanga - 13.11.2014

Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на План Б продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата Видекс која го организирала телевоутингот се осомничени за местење на Скопскиот фестивал.

Тони Михајловски за скандалот на Скопскиот Фестивал

Falanga - 13.11.2014

Еве што изјави Тони.. По скандалот за откриените нерегуларности за гласањето на Скопски фестивал, се огласи и популарниот актер и водител Тони Михајловски кој вчера вечер беше дел од музичкиот фестивал.

Големa акција на МВР - полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

Maxim - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта, дознава Maxim од полициски извори. Според нашиот извор, веднаш по завршувањето на фестивалот, полицијата по претходни сомнежи за можна измама ...

И малолетници вмешани во мега скандалот на Скопкиот фестивал

Maxim - 13.11.2014

Поголема група во која имало и голем број малолетници вчера завршила во полиција под сомнение дека го местела гласањето на изборот за македонски претставник за Евровизија. Како што веќе објави Maxim полицијата на неколку локации открила стотици ...

Големa акција на МВР: Полицијата се сомнева дека Скопскиот фестивал бил наместен

Falanga - 13.11.2014

Голема акција спроведе полицијата веднаш по завршувањето на Скопскиот фестивал, кој се одржа вчера вечерта.. Приведените се осомничени за измама, а постои можност да заработат и пријава за злосторничко здружување бидејки имале организирани групи за ...

Вечерва ќе се одржи „Скопски Фестивал"

Ladybook - 12.11.2014

Вечерва во 20 часот и 30 минути на сцената во Метрополис Арената во Скопје ќе се одржи фестивалот "Скопје 2014". 20-те нови композиции ќе бидат изведени во живо со придружба на Ревискиот оркестар на МРТ кој е составен од врвни музичари.

Подгответе се за „Скопски фестивал 2014“

RadioMk - 12.11.2014

Вечерва со почеток од 20 часот и 15 минути на првиот канал на МРТ ќе имате можност да го проследите директниот пренос од „Скопски фестивал 2014“ . Востановен како пандан на „Сан Ремо“ и големите фестивали во регионот, Фестивалот на забавни мелодии ...

Од 20.000 евра награда, ако добие четвртина, победникот на Скопски фестивал ќе биде на коњ

+инфо - 12.11.2014

Победникот на вечерашниот „Скопски фестивал“, кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг следната година во Виена, со својот тим (менаџер, композитор, стилист) ќе ја дели наградата вредна 20.000 евра која ќе ја добие од МТВ - а ќе мора и да плати ...

Рефрени за паметење и претставник за Евровизија- што да очекуваме од Скопскиот фестивал?

Press24 - 12.11.2014

Извонредни 20 композиции од врвни македонски изведувачи на модерна сцена, бројни хитови и рефрени кои ќе се паметат- Скопски фестивал вечерва повторно ќе докаже дека е еден од најдобрите кај нас.

Спектакуларно шоу вечерва на „Скопски фестивал“

МРТ - 12.11.2014

Кој ќе го обезбеди билетот за Евровизија 2015– та, одлучуваат гледачите преку телевоутинг и членови на меѓународно стручно жири од седум Европски радио- дифузни сервиси, во однос 50: 50%, според Евровизискиот принцип на одредување на победникот. ..

СКОПСКИ ФЕСТИВАЛ: Рефрени за паметење и претставник за Евровизија- еве што да очекуваме вечерва

Курир - 12.11.2014

Извонредни 20 композиции од врвни македонски изведувачи на модерна сцена, бројни хитови и рефрени кои ќе се паметат- Скопски фестивал вечерва повторно ќе докаже дека е еден од најдобрите кај нас.

Лидија Кочовска: Публиката знае да препознае квалитет

Република - 12.11.2014

Зошто да направам албум? За да се продава со прашок за перење алишта?! Тоа е понижувачки Енергија, емоција, ангелски глас – ова се најчестите коментари за Лидија Кочовска, македонската пејачка со долга кариера.