TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Електротехничар ќе едуцира деца во Карпош за деформитети на 'рбетен столб

Вечер - 13.11.2011

КОИ СЕ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ НА КОИ ОПШТИНАТА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ИМ ОДОБРИ ПРОЕКТИ За Советот на Општина Карпош не било пречка тоа што невладината "Имор" е формирана во Битола, а ќе спроведува ...

Реакција на ВМРО - ДПМНЕ на соопштението на општина Карпош

24 Вести - 10.11.2011

ВМРО - ДПМНЕ во писмена реакција на соопштението на општина Карпош забележува на, како што велат, различните одговори меѓу општината Карпош и нејзиниот градоначалник Стевчо Јакимовски.

ВМРО-ДПМНЕ во војна со Стевчо Јакимовски

Р.С.Европа - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира денеска партискиот портпарол Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи Стевчо Јакимовски

Вест - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира партискиот портпарол Александар Бичиклиски.

Општина Карпош во дилема за новата општинска зграда

Утрински - 10.11.2011

Поради просторниот проблем и финансиите, градоначалникот се мисли дали воопшто да почне да гради Општина Карпош уште не одлучила дали наскоро ќе почне да ја гради новата административна зграда, иако ...

Јакимовски го тужи Бичиклиски за клевета

Н.Македонија - 10.11.2011

Градоначалникот на општината Карпош, Стевче Јакимовски, поднесе тужба за клевета против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, за обвинувањата дека незаконски префрлувал пари за невладини ...

Карпош нема ни пари ни плац за нова општинска зграда

+инфо - 10.11.2011

Новата административна зграда на општина Карпош ќе почека подобри времиња за изградба поради неизвесноста дали ќе има доволно пари за тоа, како и поради проблемот со плацот.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи Стевче Јакимовски за корупција и неодговорно работење

+инфо - 10.11.2011

Партискиот портпарол на владејачката ВМРО–ДПМНЕ, Александар Бичиклиски на денешната прес-конференција најави дека партијата на власт ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош, Стевче ...

Општина Карпош: Камиказата Бичиклиски ќе одговара за лагите на Груевски

+инфо - 10.11.2011

„Ваквите прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ се доказ за очајот во кои се западнати поради успехот и резултатите на градоначалникот Стевче Јакимовски, а уште повеќе потврда за фрустрациите заради тоа што ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против Јакимовски

Сител - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира денеска на прес-конференција партискиот портпарол Александар ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против Јакимовски

МРТ - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира денеска на прес-конференција партискиот портпарол Александар ...

Реакција на општина Карпош на прес-конференцијата на ВМРО - ДПМНЕ

МРТ - 10.11.2011

Градоначалникот Стевчо Јакимовски и општината Карпош не го злоупотребуваат невладиниот сектор, напротив секогаш го сметале како партнер за развој и унапредување на Карпош, стои во писмената реакција ...

ВМРО - ДПМНЕ ќе го тужи градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски

МРТ - 10.11.2011

ВМРО - ДПМНЕ ќе поднесе до Стевче Јакимовски тужба за грубо лажење на јавноста и манипулација со фактите кои недвосмислено говорат дека тој предложил, а мнозинството на СДСМ во советот на Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи Јакимовски

Вечер - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира партискиот портпарол Александар Бичиклиски.

ВМРО – ДПМНЕ ќе го тужи Стевчо Јакимовски

Точка - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира партискиот портпарол Александар Бичиклиски.

Јакимовски: Против Бичиклиски веќе е поднесена тужба за клевета

Точка - 10.11.2011

Жалиме што за лагите и манипулациите на Никола Груевски и неговите послушници ќе треба да одговара портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, кој не ретко неговите сопартијци го искористуваат како камиказа.

Јакимовски ќе заработи тужба од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 10.11.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски, денес повторно го обвини градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, за нетранспарентно работење, за што ќе заработи и тужба.

ВМРО – ДПМНЕ ќе го тужи Стевчо Јакимовски

Нетпрес - 10.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе тужба против градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски за корупција и неодговорно работење, информира партискиот портпарол Александар Бичиклиски.

Јакимовски: Бичиклиски ќе треба да одговара за клеветата

Курир - 10.11.2011

Ваквите прес конференции на ВМРО ДПМНЕ се доказ за очајот во кои се западнати заради успехот и резултатите на Градоначалникот Стевчо Јакимовски, а уште повеќе потврда за фрустрациите заради тоа што ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба против Стевчо Јакимовски

Press24 - 10.11.2011

Ќе поднесеме тужба за грубо лажење на јавноста и манипулација со фактите кои недвосмислено говорат дека Јакимовски предложил, а мнозинството на СДСМ во Советот на општина Карпош одобрило и изгласало ...

Јакимовски: Против Бичиклиски веќе е поднесена тужба за клевета

Нетпрес - 10.11.2011

Жалиме што за лагите и манипулациите на Никола Груевски и неговите послушници ќе треба да одговара портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, кој не ретко неговите сопартијци го искористуваат како камиказа.

И Бичиклиски ќе го тужи Јакимовски

Sky - 10.11.2011

Бидејќи г. Стевчо Јакимовски најмалку десетина пати се заканува најавувајќи тужби, но никогаш тоа не го реализира, поради фактот што ВМРО-ДПМНЕ аргументирано и со конкретни докази настапува за ...

Општина Карпош: Жалиме што за лагите на Груевски, ќе одговара Бичиклиски кого го искористуваат како камиказа!

Sky - 10.11.2011

Ваквите прес конференции на ВМРО ДПМНЕ се доказ за очајот во кои се западнати заради успехот и резултатите на Градоначалникот Стевчо Јакимовски, а уште повеќе потврда за фрустрациите заради тоа што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Карпош го демантираше сопствениот градоначалник

Курир - 10.11.2011

Некоординираноста во различните одговори помеѓу општината Карпош и нејзиниот градоначалник е потврда за лагите и манипулациите кои ги прават во јавноста, се наведува во писменото соопштение од ...

Неизвесен стартот за градбата на новата општинска зграда на општина Карпош

Sky - 10.11.2011

Потребата од општинска зграда на општина Карпош е неминовна. Надлежните иако одлучиле да ја градат новата зграда а исто така ја набавиле градежната дозвола и потребната документација, се уште во ...

ВМРО-ДПМНЕ - Тужбата на Јакимовски е уште еден блеф

Inpress - 10.11.2011

Скопје, 10. ноември 2011 (ИНПРЕС) Стевчо Јакимовски најмалку десетина пати се заканува најавувајќи тужби. Но, бидејќи тој никогаш тоа не го реализира, поради фактот што ВМРО-ДПМНЕ аргументирано и со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи Стевчо Јакимовски за лажење на јавноста

Македонија24 - 10.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи Стевчо Јакимовски за лажење на јавноста, "Порати ширење на невистини и поради нетранспрарентно работење, градоначалникот на Карпош, Стевчо ...

Јакимовски - ВМРО-ДПМНЕ е во очај поради мојот успех и резултатите

Inpress - 10.11.2011

Скопје, 10. ноември 2011 (ИНПРЕС) Ваквите прес конференции на ВМРО-ДПМНЕ се доказ за очајот во кои се западнати заради успехот и резултатите на Градоначалникот Стевчо Јакимовски.

Oпштина Карпош реагира на обвинувањата на Бичиклиски

Македонија24 - 10.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Oпштина Карпош реагира на обвинувањата на Бичиклиски, "Градоначалникот Стевчо Јакимовски и општината Карпош не го злоупотребуваат невладиниот сектор, туку напротив го ...

ВМРО-ДПМНЕ - Вчера Јакимовски тврдеше дека нема никаква врска со прифатените проекти

Inpress - 10.11.2011

Скопје, 10. ноември 2011 (ИНПРЕС) Некоординираноста во различните одговори помеѓу општината Карпош и нејзиниот градоначалник е потврда за лагите и манипулациите кои ги прават во јавноста.

Јакимовски поднесе тужба против Бичиклиски

Утрински - 09.11.2011

Градоначалникот Стевчо Јакимовски поднесе кривична тужба против Александар Бичиклиски за случајот „распределба на општински пари за НВО“.

Стевче го тужи Бичиклиски за клевета

+инфо - 09.11.2011

Градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски поднесе тужба за клевета против портпаролот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски за обвинувањата дека незаконски префрлувал пари за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски нема право да ги критикува социјалните политики на Владата

Сител - 09.11.2011

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски со денешната прес-конференција за обновата на документацијата за социајлна помош сака да се изземе од одговорноста за скандалот во Општината која без јавен ...

ВМРО-ДПМНЕ:Белите мечки на Стевчо на површина

Канал5 - 09.11.2011

Истиот тој Стевчо Јакимовски ги нарекуваше работнците дека се заштитени како бели мечки од планина кога тие ги бараа своите права.

Стевчо Јакимовски го тужи Бичиклиски

Вечер - 09.11.2011

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, поднесе кривична тужба против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.

Бичиклиски заработи кривична тужба за клевета

Sky - 09.11.2011

Предмалку на прес конференција градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски обелодени дека ќе го гони кривично лицето Александар Бичиклиски за изнесени лаги и невистини.

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски се обидува да се испере од одговорноста

Курир - 09.11.2011

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски со денешната прес-конференција за обновата на документацијата за социајлна помош сака да се изземе од одговорноста за скандалот во Општината која без јавен ...

Јакимовски го тужи Бичиклиски за изнесување невистини

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) ВМРО-ДПМНЕ деновиве во неколку наврати го спомна Стевче Јакимовски околу наводна ненаменска распределба на пари на две НВО.

ВМРО-ДПМНЕ - Стевчо Јакимовски е фатен во тесно и токму затоа е нервозен

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Денешната прес конференција на Стевчо Јакимовски е неуспешен обид да се испере од одговорноста за аферите кои во последно време се актуелни и се врзуваат за неговото ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски најнеуспешен Министер во историјата на Македонија

Македонија24 - 09.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски најнеуспешен Министер во историјата на Македонија, "Неуспешен обид да се испере од одговорноста за аферите кои во последно време се актуелни и се ...

Финансирањето на НВО во Карпош пред Антикорупциска

Утрински - 08.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ бара Државната комисија за спречување на корупцијата да го разгледа случајот со кој градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, поддржан од мнозинството на СДСМ, во општинскиот Совет ...

Иницијатива до антикорупциска против Јакимовски

Н.Македонија - 08.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата против градоначалникот на општината Карпош, Стевчо Јакимовски Причина за иницијативата е сомневањето дека Јакимовски ...

ВМРО - ДПМНЕ го пријави градоначалникот Стевчо Јакимовски во Антикорупциска

Вест - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување постапка за разгледување на случајот во кој градоначалникот на Општината Карпош Стевчо Јакимовски, ...

Јакимовски: Функционерите на Груевски делеле стотици илјади евра!

+инфо - 07.11.2011

Процедурата за доделување средства од буџетот на општината Карпош е спроведена исклучиво во согласност со закон, вели градоначалникот Стевчо Јакимовски, како реакција на денешната прес - конференција ...

Јакимовски: Антикорупциска е филијала на ВМРО - ДПМНЕ

+инфо - 07.11.2011

- Македонскиот премиер мисли дека сите постапуваат како него. Ако некој го злоупотребува невладиниот сектор за дневно политички поени и за лично богатење, тоа се Груевски и неговите функционери.

ВМРО - ДПМНЕ бара Антикорупциска да поведе постапка за проектите на Јакимовски

Сител - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување постапка за разгледување на случајот во кој градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

ВМРО - ДПМНЕ достави иницијатива до Антикорупциска

МРТ - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување постапка за разгледување на случајот во кој градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

Реакција на Стевче Јакимовски на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 07.11.2011

Градоначалникот на општина Карпош Стевче Јакимовски во денешната реакција на прес - конференцијата на ВМРО - ДПМНЕ потенцира дека целокупната процедура за доделување средства од буџетот на општината ...

ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива до Антикорупциска комисија

Канал5 - 07.11.2011

Партиските кујни под силна пареа. Првиот тест за реалната моќ на теренот се локалните избори. Во меѓупартиската битка почнаа и прозивките, дека оние другите ја почнале кампањата за локалните избори.

Јакимовски: Антикорупциската комисија е филијала на ВМРО - ДПМНЕ

Канал5 - 07.11.2011

Во реакцијата од Јакимовски, градоначалник на општина Карпош, се вели дека денешната била уште една бајата прес конференција на ВМРО - ДПМНЕ.

Јакимовски на невладините им подарил 1.600.000 денари народни пари!

Вечер - 07.11.2011

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе ги расветлува малверзациите на градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски со невладини организации, на кои посочи ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Антикорупциска за случајот на Јакимовски

Точка - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ денес достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување на постапка за разгледување на случајот во кој Градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

Јакимовски: Груевски и ВМРО ДПМНЕ бадијала се расфрлуваат со иницијативи до Антикорупциска

Точка - 07.11.2011

Македонскиот премиер мисли дека сите постапуваат како него. Ако некој го злоупотребува невладиниот сектор за дневно политички поени и за лично богатење, тоа се Груевски и неговите функционери.

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциска да го провери работењето на Стевчо Јакимовски

Press24 - 07.11.2011

Стевчо Јакимовски, подржан од мнозинството на СДСМ во Советот на Општината без јавен повик и на нетранспарентен начин подарија нешто повеќе од 1 600 000 денари на две непознати невладини организации, ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Антикорупциска за случајот на Јакимовски

Нетпрес - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ денес достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување на постапка за разгледување на случајот во кој Градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

ВМРО - ДПМНЕ: Јакимовски да одговара за скандалот

Курир - 07.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска достави иницијатива до Државната комисија за спречување на корупцијата, за покренување постапка за разгледување на случајот во кој градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

ВМРО ДПМНЕ поднесе иницијатива до комисијата за спречување корупција за случајот на Стевчо Јакимовски

Sky - 07.11.2011

ВМРО ДПМНЕ денеска достави иницијатива до Државната комисија за спречување корупција, за покренување на постапка за разгледување на случајот во кој Градоначалникот на Општината Карпош Стевчо ...

Јакимовски: Груевски и ВМРО ДПМНЕ бадијала се расфрлуваат со иницијативи до Антикорупциска

Нетпрес - 07.11.2011

Македонскиот премиер мисли дека сите постапуваат како него. Ако некој го злоупотребува невладиниот сектор за дневно политички поени и за лично богатење, тоа се Груевски и неговите функционери.

Јакимовски: ВМРО- ДПМНЕ и Груевски бадијала се мачат да се расфрлуваат со иницијативи до антикорупциска

Sky - 07.11.2011

Уште една бајата прес конференција на ВМРО ДПМНЕ со која премиерот Груевски очајно се обидува да искреира “случај“ од нешто што е кристално чисто.

Јакимовски: Антикорупциска е само алатка на „фамилијата“

Press24 - 07.11.2011

Уште една бајата прес конференција на ВМРО ДПМНЕ со која премиерот Груевски очајно се обидува да искреира “случај“ од нешто што е кристално чисто, р4еагира Јакимовски на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ - Јакимовски да престане да се однесува како општината Карпош да е негова лична своевина

Inpress - 07.11.2011

Скопје, 7. ноември 2011 (ИНПРЕС) ВМРО-ДПМНЕ денес поднесе иницијатица за покренување постапка за, според нив“ нетранспоарентно поделени сретства за проекти.

ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива до Антикорупциска за покренување постапка за Јакимовски

Македонија24 - 07.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива до Антикорупциска за покренување постапка за Јакимовски, "До Државната комисија за спречување корупција, од ВМРО-ДПМНЕ денес доставија ...