TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во четворката, изборно соочување Заев-Груевски, во шестката Ахмети-Тачи

24 Вести - 12.11.2016

Најголемите политички опоненети изборно силите ќе ги одмерат во четвртата изборна единица. Пред гласачите, таму ќе се соочат лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој е носител на листата на коалицијата „За ...

Лидерска војна во четворката

+инфо - 12.11.2016

Ова е прв пат на избори да се соочат лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ Никола Груевски и Зоран Заев. Никола Груевски, Зоран Заев, Љубчо Георгиевски и Слободан Богоевски ќе се соочат во четвртата Изборна единица на предвремените парламентарни избори ...

Објавени листите со кандидати за изборите на 11-ти декември

Кајгана - 12.11.2016

Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шестте изборни единици. Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги објави пратеничките листи доцна ноќта во петокот и ги предаде во ДИК, со што сите учесници на изборите ја исполнија обврската во ...

Носителите на листите од сите партии во шесте изборни единици

Фокус - 12.11.2016

Откако вчера на полноќ истече рокот за доставување на листите за пратеници, ДИК најдоцна до недела на полноќ треба да ги разгледа и потврди. Еве како изгледаат листите од досега поднесените кандидатски листи: Изборна единица 1 Коалиција СДСМ – Стево ...

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

Сител - 12.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

ФИНИШ! Ова се носителите во сите изборни единици од сите партии

Локално - 12.11.2016

На полноќ истече рокот за поднесување кандидатски листи за пратеници до ДИК за изборите на 11 декември. Од досега достапните податоци, вака изгледаат поднесените листи: Изборна единица 1 Коалиција СДСМ – Стево Пендаровски Коалиција за подобра ...

Ова се носителите во сите изборни единици

Репортер - 12.11.2016

На полноќ истече рокот за поднесување кандидатски листи за пратеници до ДИК за изборите на 11 декември. Од досега достапните податоци, вака изгледаат поднесените листи: Изборна единица 1 Коалиција СДСМ – Стево Пендаровски Коалиција за подобра ...

Кој против кого во изборните рингови?

Репортер - 12.11.2016

Листите се стокмени, и се чека стартот за почеток на изборниот лов на гласови. Според атмосферата по „бомбите“ на опозицијата, отворените процеси од СЈО, влегувањето во игра на Љубе Бошкоски, Љубчо Георгиевски, Слободан Богоевски и шарените ...

Ова се носителите во сите изборни единици од сите партии

За Се - 12.11.2016

На полноќ истече рокот за поднесување кандидатски листи за пратеници до ДИК за изборите на 11 декември. Од досега достапните податоци, вака изгледаат поднесените листи: Изборна единица 1 Коалиција СДСМ – Стево Пендаровски Коалиција за подобра ...

ОФИЦИЈАЛНИ ПРАТЕНИЧКИ ЛИСТИ: Кој со кој ќе ги мери силите?

Фактор - 12.11.2016

И официјално двајцата најголеми опоненти Груевски и Заев ќе си одберат силите во изборниот ринг. Груевски реши да се проба со Заев во четвртата изборна единица каде опозицискиот лидер веќе има искуство.

Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

Пулс24 - 12.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

Ова се носителите во сите изборни единици

Либертас - 12.11.2016

На полноќ истече рокот за поднесување кандидатски листи за пратеници до ДИК за изборите на 11 декември. Од досега достапните податоци, вака изгледаат поднесените листи: Изборна единица 1 Коалиција СДСМ – Стево Пендаровски Коалиција за подобра ...

Национална демократска преродба и БЕСА на изборите заедно како ПРЕРОДБА СО БЕСА

МКД - 11.11.2016

Национална демократска преродба и движењето БЕСА денеска објавија дека на претстојните избори во декември ќе настапат како коалиција, а соработката е потврдена и на највисоките органи на двете партии.

Како изгледаат листите во шестте изборни единици?

+инфо - 11.11.2016

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Никола Груевски ќе се судрат во четворката, а на ДУИ и ДПА во шестката. На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември.

Потпишана коалиција „Преродба со БЕСА”

Фокус - 11.11.2016

Национална демократска преродба и движењето БЕСА денеска соопштија дека заеднички ќе настапат на изборите на 11 декември. Коалицијата е наречена „Преродба со БЕСА” , а на денешната прес-конференција беа објавени и кандидатските листи на пратеници за ...

Националната демократска преродба и БЕСА заедно на изборите

+инфо - 11.11.2016

Објавени носителите на листите во четири изборни единици во колку ќе учествува оваа коалиција. Национална демократска преродба и движењето БЕСА денеска соопштија деќе ќе коалицираат за претстојните избори.

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

Курир - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

Објавени листите од сите партии: Еве кој против кого ќе се натпреварува на 11 декември

Press24 - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА ќе коалицираат

Република - 11.11.2016

Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА објавија дека ќе соработуваат за време на претстојните избори како коалиција „Преродба со беса“. -Во време кога нашата состојба како нација е деградирана до ниво кое не може ни да се измери, ‘Преродба ...

(ВИДЕО)НДП и БЕСА објавија коалиција, поднесуваат листи за 4 изборни единици

Бриф - 11.11.2016

Прес конференција на Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА: Почитувани претставници на медиумите, почитувани граѓани, Денеска сме тука пред јавноста свечено да ја објавиме соработката помеѓу нашите политички субјекти, Национална Демократска ...

Објавени листите за изборите на 11-ти декември, челниците на власта и опозицијата се соочуваат во четворката и во ...

Макфакс - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11-ти декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици.

(ВИДЕО) НДП и БЕСА објавија коалиција, поднесуваат листи за 4 изборни единици

Репортер - 11.11.2016

Прес конференција на Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА: Почитувани претставници на медиумите, почитувани граѓани, Денеска сме тука пред јавноста свечено да ја објавиме соработката помеѓу нашите политички субјекти, Национална Демократска ...

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

МК News - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

НДП и БЕСА заедно на изборите – колку гласови ќе повлече новата коалиција?

Позитив.мк - 11.11.2016

Уште една коалиција се обзнани денеска. Национална демократска преродба и движењето БЕСА соопштија дека ќе коалицираат за претстојните избори. Сорабоката е потврдена и на највисоките органи на партиите.

НДП и БЕСА коалицираат и ќе се тркаат во четири изборни единици

Фактор - 11.11.2016

Национална демократска преродба и движењето БЕСА на претстојните избори закажани за 11 декември ќе настапат како коалиција. Оваа информација на јавноста ја соопштија денеска. Коалицијата ќе го носи името ПРЕРОДБА СО БЕСА.

И СДСМ, ДПА и ДУИ ги доставија до листите до ДИК

Позитив.мк - 11.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ, владејачката албанска партија ДУИ и албанската опозициска партија ДПА вечерва околу часот до Државната изборна комисија ги доставија листите со кандидати за пратеници.

Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА објавија коалиција

Макфакс - 11.11.2016

Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА во петок објавија дека ќе соработуваат за време на претстојните избори како коалиција „Преродба со беса“. „Во време кога нашата состојба како нација е деградирана до ниво кое не може ни да се измери, ...

Објавени носителите на листите: Груевски ќе се соочи со Заев во четворката, Тачи и Ахмети ќе се судрат во шестката

Република - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

Груевски оди во четворката против Заев

Мета - 11.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва преку својата официјална страница на Фејсбук соопшти дека изборната битка против лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе ја бие во четвртата изборна единица. „…како кандидат за премиер, го очекував во ИЕ1.

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

Lider - 11.11.2016

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до ...

ВИДЕО: НДП и БЕСА објавија коалиција, поднесуваат листи за 4 изборни единици

Либертас - 11.11.2016

Прес конференција на Национална Демократска Преродба и Движење БЕСА: Почитувани претставници на медиумите, почитувани граѓани, Денеска сме тука пред јавноста свечено да ја објавиме соработката помеѓу нашите политички субјекти, Национална Демократска ...