TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска сончево, од утре дожд

OhridNews - 17.11.2013

Според прогнозите на синоптичарите, денеска во Охрид ќе преовладува сончево и стабилно време со максимална температура до 14 степени, но со ладни вечери кога температурата ќе се движи околу третиот ...

Кога ќе падне првиот снег во Македонија?

Курир - 20.10.2015

Метеоролозите го најавија првиот снег оваа сезона за 26 ноември. Долгорочните прогнози велат дека токму кон крајот на идниот месец ќе се јават првите услови за провејување на снег во котлините.

Првиот снег во Македонија ќе падне во декември

Турлитава - 16.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза, времето во Македонија наредниве денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24 ноември утринските ...

Кога ќе му се израдуваме на првиот снег во Македонија?

Press24 - 16.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза деновиве времето во Македонија ќе биде тмурно со врнежи од дожд. Веќе од 24 месецов, се предвидува температурите да паднат и под нулата.

Првиот снег во Македонија ќе падне на 6 декември?

Република - 16.11.2013

Според пишувањата на светските интернет-страници за временска прогноза, времето во Македонија во нередните денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24 ...

Кога се очекува првиот снег кај нас?

Денешен - 16.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза, времето во Македонија наредниве денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24 ноември утринските ...

Не очекува стабилно и мирно време за време на викендов

МКД - 15.11.2013

Времето утрово е стабилно, суво и релативно топло, па такво време не очекува во текот на целиот ден, со можно намалување на облачноста во попладневниот дел од денот.

Облачно време со температура до 17 степени

Точка - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Уживајте во времето за престојниот викенд

Точка - 15.11.2013

За време на викендот и на почетокот на следната работна недела ќе преовладува стабилно и суво време, најавуваат метеорозолите. Во утринските часови ќе има појава на магла посебно во одделни котлини и ...

За викендот стабилно и суво, од вторник дожд

Република - 15.11.2013

Времето денеска ќе биде стабилно, суво и релативно топло, со можно намалување на облачноста во попладневниот дел од денот. Викендов и понеделник времето ќе биде стабилно и суво, со повремени сончеви ...

Облачно време со температура до 17 степени

Нетпрес - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Денес облачно, од утре подобрување на времето

ВИС - 15.11.2013

Времето денес ќе биде облачно со можна појава на дожд. Температурите ќе се движат од осум до 17 степени. Во Струмица и околината ќе преовладува слично време со температура до 16 степени.

Уживајте во времето за престојниот викенд

Нетпрес - 15.11.2013

За време на викендот и на почетокот на следната работна недела ќе преовладува стабилно и суво време, најавуваат метеорозолите. Во утринските часови ќе има појава на магла посебно во одделни котлини и ...

Пак облачно со локални врнежи од дожд

МКД - 14.11.2013

Утринава времето е облачно и топло со повремени врнежи од дожд во западните и јужните делови од земјата. И денеска времето ќе биде главно облачно и топло со максимални температури и до 17 Целзиусови ...

Облачно време со локален дожд и температура до 17-от степен

Точка - 14.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со појава на магла во утринските часови. Дожд се очекува во јужните и југозападните делови на земјава. Температурите ќе се движат од 10 до 17 степени.

Времето денеска: Променливо облачно со локален дожд и температура до 19 степени

24 Вести - 13.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

Облачно и без врнежи од дожд

МКД - 13.11.2013

Денеска времето ќе бида стабилно, облачно и без врнежи од дожд, без поголеми температурни разлики во однос на вчерашниот ден. Во источниот ден на земјава можни се и сончеви периоди со слаб доумерен ...

Во Македонија се очекува снег да падне на 6-ти декември

А1 On - 13.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза, времето во Македонија наредниве денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24 ноември утринските ...

Во наредните денови се најавува опаѓање на температурата

Либертас - 13.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

Еве кога ќе падне првиот снег во Македонија

Сител - 13.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза, времето во Македонија наредниве денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24 ноември утринските ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Утринска магла и облаци попладне

Телеграф - 13.11.2013

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно, a во вечерните часови ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

Облачно време со дожд и температура до 19-от степен

Точка - 13.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд во попладневните часови. Дневните температури ќе се движат од девет до 19 степени.

Следува опаѓање на температурите

Република - 13.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во попладневните часови, ќе има и локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 14 до 19 степени.

Облачно време со локален дожд и температура до 17-от степен

Нетпрес - 14.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со појава на магла во утринските часови. Дожд се очекува во јужните и југозападните делови на земјава. Температурите ќе се движат од 10 до 17 степени.

Променливо време, попладне дожд

Курир - 12.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Попладне облачноста ќе е намалува, кон крајот на денот ќе се повлекува кон исток, ...

Променливо време, попладне дожд

Турлитава - 13.11.2013

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Можни се и локални врнежи дожд во попладневните и вечерните часови.

Денес облачно, дождот нема да не изненади

ВИС - 13.11.2013

Времето денес ќе биде променливо облачно со локален дожд во попладневните часови. Температурата ќе се движи од девет до 19 степени. Во Струмица и околината ќе преовладува слично време со температура ...

Снег ќе паѓа во Македонија

Sky - 15.11.2013

Според светските веб-сајтови за временска прогноза, времето во Македонија наредниве денови ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите постепено ќе се намалуваат, а од 24-ти ноември утринските ...

Кога ќе падне првиот снег во Македонија?

Скопје инфо - 20.10.2015

Метеоролозите го најавија првиот снег оваа сезона за 26 ноември. Долгорочните прогнози велат дека токму кон крајот на идниот месец ќе се јават првите услови за провејување на снег во котлините.

И денеска тмурно и врнежливо

Maxim - 13.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно, со врнежи од дожд во попладневните и вечерните часови. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а ...

И денеска дожд, од утре само облаци

МКД - 12.11.2013

Денеска не очекува претежно облачно време, со повремени врнежи од дожд, но без услови за појава на грмежи и невреме. Утрово врне дожд само во централните делови на Македонија.

Утре променливо облачно со температура до 19

А1 On - 12.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

Утре облачно, попладнето и вечерта дожд

+инфо - 12.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

И денеска дожд

Канал5 - 12.11.2013

Денеска не очекува претежно облачно време, со повремени врнежи од дожд, но без услови за појава на грмежи и невреме. Утрово врне дожд само во централните делови на Македонија.

Утре дожд во попладневните часови

Канал5 - 12.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

Утре ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд во вечерните часови

Бриф - 12.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, a во западните делови облачно. Во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд.

Вистинска есен во Македонија: Облаци, магла, дожд и пониски температури

Нетпрес - 12.11.2013

Во следните денови ќе преовладува облачно време со дожд и пониски температури, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе зачести појавата на магла по одделни котлини, а ќе има и ...

Денеска ќе биде облачно и дождливо

МКД - 11.11.2013

Денеска времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а пообилни врнежи од дожд ќе има во јужниот дел од земјава. Во вечерните часови врнежите ќе бидат пообилни.

Облаци и дожд цел ден, температурата до 19 степени

Точка - 11.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и нестабилно, со врнежи од дожд и ветер. Во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините.

Облаци и дожд цел ден, температурата до 19 степени

Нетпрес - 11.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и нестабилно, со врнежи од дожд и ветер. Во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините.

Дожд цел ден, температура до 19 -от степен

ВИС - 11.11.2013

Времето денес ќе биде облачно и нестабилно, со врнежи од дожд и ветер. Во утринските часови ќе има појава на магла. Температурата ќе се движи од 13 до 19 степени.

И утре никаде без чадор - ќе врне цел ден

Press24 - 11.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а во попладневните, a особено во вечерните часови, ќе има и локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а ...

Денес облаци и дожд, температури до 17-от степен

Inpress - 11.11.2013

Скопје, 11. ноември 2013 (ИНПРЕС) Времето во текот на целиот ден ќе биде облачно со врнежи од дожд, а наместа ќе има и грмежи. Обилни врнежи се очекуваат кон крајот на денот, посебно во јужните и ...