TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Месиќ: Сите ние сме „Југословенска економија“!

Фактор - 11.11.2012

Поранешниот хрватски претседател, Стипе Месиќ смета дека земјите од поранешна СФРЈ мора повторно економски да соработуваат за доброто на граѓаните.

Месиќ: Земјите од регионот се сојузници на патот кон ЕУ

Н.Македонија - 10.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме ѝ потребни на Европа На тој пат сите земји од регионот се и треба да бидат ...

Месиќ: Земјите од регионот се сојузници на патотот кон ЕУ

24 Вести - 09.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме и потребни на Европа.

Црвенковски се сретна со Месиќ

Утрински - 09.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска имаше средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Месиќ: Земјите од регионот се сојузници на патотот кон ЕУ

А1 On - 09.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме и потребни на Европа.

Црвенковски се сретна со Месиќ

А1 On - 09.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска имаше средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Работна средба Црвенковски-Месиќ

+инфо - 09.11.2012

Лидетот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски, денеска имаше средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Месиќ: Земјите од регионот се сојузници на патотот кон ЕУ

Сител - 09.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме и потребни на Европа.

Месиќ: Земјите од регионот се сојузници на патотот кон ЕУ

МРТ - 09.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме и потребни на Европа.

Црвенковски се сретна со Месиќ

МРТ - 09.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска имаше средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Месиќ: Земјите од ЈИЕ и се потребни на Европа

Press24 - 09.11.2012

Обединувањето на Европа не може да биде завршено ако не ги опфати сите земји од ЈИЕ. Нам ни е потребна Европа, но и ние сме и потребни на Европа.

Црвенковски - Месиќ: Македонија и Хрватска исправени пред голем предизвик

Sky - 09.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски, денеска оствари средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Црвенковски се сретна со Месиќ - еве што си кажаа

Press24 - 09.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска имаше средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Црвенковски-Месиќ: Обединувањето на Европа да заврши со интеграција на земјите од ЈИЕ

Хајд Парк - 09.11.2012

Обединувањето на Европа во своите вистински рамки, подразбира и треба заврши со интеграција на земјите од Југоисточна Европа, констатирале претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски и поранешниот ...

Црвенковски-Месиќ: Обединувањето на Европа да заврши со интеграција на земјите од ЈИЕ

Макфакс - 09.11.2012

Обединувањето на Европа во своите вистински рамки, подразбира и треба заврши со интеграција на земјите од Југоисточна Европа, констатирале во петок во Скопје претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски ...

Месиќ: Никој нема право да го оспорува идентитетот и името на Македонија и Mакедонците

Maxim - 09.11.2012

Ова го рече поранешниот претседател на Хрватска Стипе Месиќ во неговото предавање во Скопје на тема „Западниот Балкан и евроатлантските интеграции: Каде се наоѓаме?“, во организација на Институтот ...

Работната средба на Црвенковски со Месиќ заврши

Maxim - 09.11.2012

Двајцата соработници, како што се наведува во соопштението од СДСМ, размениле мислења и ставови за актуелните политички состојби во Македонија и во Хрватска, како и за земјите од регионот и ги ...

Арифи и Месиќ: Процесот на евроинтеграции не може да заврши без земјите од Југоисточна Европа

А1 On - 08.11.2012

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи, денеска го прими поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ, кој претсојува во посета на земјата.

Стипе Месиќ на средба кај Иванов

+инфо - 08.11.2012

Шефот на државата Ѓорге Иванов денеска го прими поранешниот претседател на Хрватска, Стјепан Месиќ. На средбата, известија од претседателскиот кабинет, Иванов и Месиќ изразиле задоволство од ...

Вицепремиерката Арифи се сретна со поранешниот претседател на Хрватска Месиќ

Сител - 08.11.2012

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи, денеска го прими поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ, кој претсојува во посета на земјата.

Месиќ: Прашањето за името може брзо да се реши

Сител - 08.11.2012

Поранешниот хравтски претседател Стипе Месиќ, кој деновиве е во земјава, гледа одреден застој во евроинтеграциите на регионот кој, според него, нема долго да трае.

Претседателот Иванов се сретна со екс-претседателот на Хрватска Месиќ

Пулс24 - 08.11.2012

Претседателот Ѓорге Иванов во четвртокот го прими поранешниот претседател на Хрватска, Стјепан Месиќ. На работната средба е изразено задоволство од постигнатото ниво на односи и пријателство меѓу ...

Арифи - Месиќ: Ние сме генерацијата која треба да го заврши обединувањето на Европа

Press24 - 08.11.2012

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи, денеска се сретна со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ, кој претсојува во посета на земјата.

Црвенковски утре ќе оствари средба со поранешниот претседател на Хрватска, Стипе Месиќ

Sky - 08.11.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски, утре ќе оствари средба со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стипе Месиќ.

Средба на претседателот Иванов со екс-претседателот на Хрватска Месиќ

Макфакс - 08.11.2012

Претседателот Ѓорге Иванов во четвртокот го прими поранешниот претседател на Хрватска, Стјепан Месиќ. На работната средба е изразено задоволство од постигнатото ниво на односи и пријателство меѓу ...

Арифи и Месиќ генерација што треба да го завршат процесот на евроинтеграции

Макфакс - 08.11.2012

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Теута Арифи, се сретна со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ, при што порачаа дека се генерација политичари што треба да го ...

Арифи и Месиќ: Процесот на евроинтеграции не може да заврши без земјите од Југоисточна Европа

Maxim - 08.11.2012

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи, денеска се сретна со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ, кој претсојува во посета на земјата.

Стипе Месиќ стана почесен граѓанин на Тетово

Вест - 07.11.2012

Стипе Месеќ, поранешниот претседател на Хрватска е прогласен за почесен граѓанин на Тетово. На свечената седница, на која присуствуваа, градоначалници, министри и други гости од Македонија, Албанија ...

Месиќ станува почесен граѓанин на Тетово за неговите посебни заложби за албанската кауза

МКД - 07.11.2012

Стипе Месиќ Стипе Месиќ, поранешниот претседател на Хрватска, денеска ќе биде прогласен за почесен граѓанин на Тетово, а како заслуга за посебните заложби за албанското прашање.

Новиот почесен граѓанин на Тетово со дебели врски во албанската мафија

МКД - 07.11.2012

Стипе Месиќ, кој денеска ќе стане почесен граѓанин на Тетово, а според неговите заслуги дадени за албанската кауза, бил поврзан со високи криминални структури во албанската мафија.

Стипе Месиќ почесен граѓанин на Тетово

Утрински - 07.11.2012

Поранешниот претседател на Хрватска, Стипе Месиќ, од денеска е почесен граѓанин на Тетово. Признанието му беше врачено на пригодна свеченост во големата сала на Центарот за култура „Иљо ...

Стјепан Месиќ ќе биде почесен граѓанин на Тетово

Н.Македонија - 07.11.2012

Тетово повторно помпезно се подготви да пречека претседател на странска држава Општината преку локалните медиуми ги повика сите граѓани да бидат дел од манифестацијата на која поранешниот хрватски ...

Стипе Месиќ – почесен граѓанин на Тетово

Дневник - 07.11.2012

Стипе Месиќ, поранешниот претседател на Република Хрватска, е прогласен за почесен граѓанин на Тетово. На свечената седница, на која присуствуваа градоначалници, министри и други гости од Македонија, ...

Стјепан Месиќ - почесен граѓанин на Тетово

Алфа - 07.11.2012

"По распадот на Југославија, Македонија имаше среќа да ги избегне војните кои ги зафатија најголемиот дел од поранешните републики.

Стипе Месиќ: Тетово е столб на иднината на Македонија

Н.Македонија - 07.11.2012

Поранешниот хрватски претседател Стјепан Стипе Месиќ денеска ја прими плакетата Почесен граѓанин на Тетово - Со ова ја признавате вредноста на мојата работа две години по моето пензионирањето.

(ВИДЕО) Месиќ: Спорот со името за Македонија е длабоко национално прашање

А1 On - 07.11.2012

„Спорот со името, за Македонија е длабоко национално прашање, додека за Грција е уште едно политичко прашање какви што таа има многу и може да се реши само низ преговори“, изјави поранешниот ...

Месиќ од денеска почесен граѓанин на Тетово

+инфо - 07.11.2012

Поранешниот претседател на Хрватска Стипе Месиќ, е прогласен за почесен граѓанин на Тетово за периодот од 2000 до 2010 година.

Месиќ ќе биде прогласен за почесен граѓанин на Тетово

Либертас - 07.11.2012

Општина Тетово ќе го прогласи за почесен граѓанин претседателот на Република Хрватска во периодот од 2000 -та година до 2010 година , Степан Месиќ.

Месиќ прогласен за почесен граѓанин на Тетово

Сител - 07.11.2012

Поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ денеска од градоначалникот на општина Тетово Сади Беџети беше прогласен за почесен граѓанин на Тетово на церемонија што се одржа во Центарот за култура ...

Стипе Месиќ стана почесен граѓанин на Тетово

Канал5 - 07.11.2012

Оценувајќи дека Македонија со толернатната политика помеѓу сите граѓани може да изгради толерантно општество подготвено за Европа Месиќ го прокоментира и спорот Помеѓу Македонија и Грција.

Месиќ почесен граѓанин на Тетово

Сител - 07.11.2012

Грција треба да и помогне на Македонија да го забрза својот пат кон Европската унија. Со оглед дека целта е обединета Европа без граници, Грција со компромис треба да пристапи кон надминување на ...

Месиќ стана заслужен граѓанин на Тетово со дебели врски со албанската мафија!?

Вечер - 07.11.2012

По Албанија и Косово и Македонија му оддаде високо признание на екс претседателот на Хрватска Според хрватските медиуми тој бил близок пријател со познатиот мафијашки бос Љуљзим Красниќи човекот кој ...

Месиќ почесен граѓанин на Тетово

БезПардон - 07.11.2012

Стипе Месиќ ќе стане почесен граѓанин на Општина Тетово. Поранешниот претседател на Република Хрватска во периодот од 2000 -та година до 2010 година во среда лично ќе пристигне во Тетово за да ја ...

Стипе Месиќ прогласен за почесен граѓанин на Тетово

Курир - 07.11.2012

Поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ денеска од градоначалникот на општина Тетово Сади Беџети беше прогласен за почесен граѓанин на Тетово на церемонија што се одржа во Центарот за култура ...

Месиќ прогласен за почесен граѓанин на Тетово

Sky - 07.11.2012

Поранешниот претседател на Хрватска Стјепан Месиќ денес во Тетово ја доби титулата почесен граѓанин, која му беше лично врачена од тетовскиот градоначалник Сади Беџети.

Стјепан Месиќ почесен граѓанин на Тетово

Н.Македонија - 06.11.2012

Општина Тетово преку локалните медиуми ги повика сите граѓани да бидат дел од манифестација на која поранешниот хрватски претседател Стјепан Стипе Месиќ ќе биде прогласен за почесен граѓанин на ...

Месиќ ќе биде прогласен за почесен граѓанин на Тетово

Sky - 06.11.2012

Општина Тетово ќе го прогласи за почесен граѓанин претседателот на Република Хрватска во периодот од 2000 -та година до 2010 година , Степан Месиќ.