TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радмила Ш. во Партијата на чудата

Дневник - 23.04.2011

Пред точно 47 денови го напишав следново во „Дневник“: „Шаховската жртва што пресметано ќе ја направи Б.Ц. е во кандидатот за премиер. Таа ќе биде кукла за покажување на митинзите.

Нема да ги обединуваме граѓаните против Груевски, туку за подобра иднина

Дневник - 23.04.2011

РАДМИЛА ШЕкЕРИНСКА, КАНДИДАТ ЗА ПРЕМИЕР НА СДСМ Поранешната лидерка на СДСМ и вицепремиерка за евроинтеграции Радмила Шекеринска на овие избори ќе биде главниот адут со кој социјалдемократите ќе се ...

Бранко пак ги жртвува Шеќеринска и СДСМ

Дневник - 23.04.2011

n На 5-ти јуни ќе има избори на кои се очекува владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ да оствари послаб резултат од 2008 година, но и да победи и повторно да составува Влада.

Милошоски: Изборот на Црвенковски ќе ни обезбеди 61 пратеник

Вечер - 22.04.2011

Старо-нови лица, жртви на политичкиот пораз на Бранко Црвеснковски. Вака го оцени владејчката ВМРО-ДПМНЕ кадровскиот избор со кој СДСМ ќе оди на избори.

Отровни стрели за Шеќеринска од ВМРО-ДПМНЕ и ЛДП

А1 - 21.04.2011

Старо-нови лица. Ништо ново во кадровската понуда на СДСМ, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, во улога на партиско лице со критики и забелешки за случувањата кај политичкиот опонент.

Шеќеринска – промени или трик?

Р.С.Европа - 21.04.2011

Иако гледаат позитивно на изборот на Шеќеринска, домашните експерти на став дека станува збор само за привидни промени. Со изборот на Радмила Шеќеринска за можен мандатар ако СДСМ ги добие изборите, ...

Бранко нема да биде пратеник

Вест - 21.04.2011

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски таква одлука донел врз основа на анкетите кои покажувале дека ако тој не биде на листа за пратеници, ниту мандатар, може да биде клучно за СДСМ да го победи ...

Шеќеринска кандидат за премиер на СДСМ

Вест - 21.04.2011

Радмила Шеќеринска ќе биде кандидатот за премиер на СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори. Завчеравечер СДСМ донел одлука бившиот лидер на партијата Шеќеринска да биде таа што ќе ја ...

Се менува ли нешто со кадровските комбинаторики во СДСМ?

Телма - 21.04.2011

Либерално демократската партија (ЛДП) смета дека последните кадровски комбинаторики на СДСМ не менуваат ништо на македонската политичка сцена.

ВМРО-ДПМНЕ: „Црвенковски ни овозможи да добиеме 61 пратеник“

Телма - 21.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го оцени како катастрофален кадровскиот избор што го промовира СДСМ, со која ја промовира за мандатар во случај на победи на претстојните избори Радмила Шекеринска, со ...

Радмила Шеќеринска кандидат на СДСМ за премиер

Идивиди - 21.04.2011

Скопје, 20 април 2011 (МИА) - Радмила Шеќеринска е кандидатот не Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ) за премиер доколку партијата победи на предвремените парламентарни избори, а нејзини најблиски ...

Нејасно е кој ќе победи, ама води Шеќеринска

Н.Македонија - 21.04.2011

Иако партиското раководство изминативе два дена ја потврдува кандидатурата на поранешната виецепремиерка за евроинтеграции, изворите од СДСМ велат дека не е исклучено на партискиот конгрес на 2 мај ...

ЛДП: Шеќеринска е актер во судирот Црвенковски-Груевски

Дневник - 21.04.2011

Независно што СДСМ ја именуваше Радмила Шеќеринска за кандидат за мандатар, според Либерално-демократската партија, "судирот помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ на следните избори и натаму се сведува на судир ...

ЛДП:Кадровските коминации на СДСМ не менуваат ништо

Алсат-М - 21.04.2011

Последните кадровски комбинации нема да сменати ништо во СДСМ бидејќи суштинските промени не може да се направат 20 дена пред избори, смета ЛДП коментирајќи ја кандидатурата на Радмила Шеќеринска за ...

ЛДП: Комбинаториките на СДСМ не менуваат ништо

Форум - 21.04.2011

Кадровските комбинаторики на СДСМ според Либерал демократската партија (ЛДП) не менуваат ништо на политичката сцена во земјава Ристо Пенов од ЛДП смета дека последните кадровски комбинаторики на СДСМ ...

Милошоски: Катастрофален кадровскиот избор на СДСМ

Алсат-М - 21.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го оцени како катастрофален кадровскиот избор што го промовира СДСМ, со која ја промовира за мандатар во случај на победи на претстојните избори Радмила Шекеринска, со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ништо ново во понудата на СДСМ

Форум - 21.04.2011

ВМРО-ДПМНЕ смета дека кадровската комбинторика на СДСМ не нуди ништо ново и дека Радмила Шеќеринска е како што велат политички послушник и следбеник на Бранко Црвенковски цели 19 години „Прв и ...

Милошоски: Црвенковски направил катастрофален избор

Дневник - 21.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го оцени како катастрофален кадровскиот избор што вчера го промовира опозициската СДСМ, а со кој ја промовира за мандатар во случај на победа на претстојните избори ...

Интервју со Радмила Шеќеринска

Алфа - 21.04.2011

„СДСМ ќе води принципелна политика. Граѓаните сакаат луѓе што се способни“ Погледнете го интервјуто со Радмила потенцијален премиер на Република Македонија доколку СДСМ победи на парламентарните ...

СДСМ ќе ја номинира Шеќеринска за премиер

SETimes - 21.04.2011

СКОПЈЕ, Македонијa -- Бранко Црвенковски, водачот на најголемата опозициска партија СДСМ, во средата (20-ти април) објави дека неговата партија ќе ја номинира Радмила Шеќеринска за премиер ако победи ...

Црвенковски: Шеќеринска е кандидат за премиер

Кирилица - 21.04.2011

Радмила Шеќеринска е кандидатот нa СДСМ за премиер, доколку партијата победи на предвремените парламентарни избори, а нејзини најблиски соработници би биле Зоран Заев, Зоран Јовановски и Стево ...

Пенов: Кадровските комбинаторики во СДСМ не менуваат ништо на политичката сцена

Сител - 21.04.2011

Либерално демократската партија (ЛДП) смета дека последните кадровски комбинаторики на СДСМ не менуваат ништо на македонската политичка сцена.

Изборот на Шекеринска - разочарување во јавноста

Сител - 21.04.2011

Бура незадоволство со Социјалдемократскиот сојуз по вчерашната презентација на кадровските решенија на лидерот Црвенковски.

Милошоски: Катастрофален кадровскиот избор на СДСМ

Сител - 21.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го оцени како катастрофален кадровскиот избор што го промовира СДСМ, со која ја промовира за мандатар во случај на победи на претстојните избори Радмила Шекеринска, со ...

Пенов: Промените во СДСМ не менуваат ништо на политичката сцена

Кирилица - 21.04.2011

Либерално демократската партија (ЛДП) смета дека последните кадровски комбинаторики на СДСМ не менуваат ништо на македонската политичка сцена Ристо Пенов, член на Извршниот одбор на ЛДП денеска на ...

Милошоски: Катастрофален кадровскиот избор на СДСМ

Кирилица - 21.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го оцени како катастрофален кадровскиот избор што го промовира СДСМ, со која ја промовира за мандатар во случај на победи на претстојните избори Радмила Шекеринска, со ...

Милошоски: Црвенковски е прочитана книга, кој не го знае скапо ќе го плати!

Сител - 21.04.2011

Старо-нови лица, жртви на политчкиот пораз на Црвеснковски. Вака владејчката партија го оцени кадровскиот избор со кој СДСМ ќе оди на избори.

Милошоски: Црвенковски е прочитана книга

Канал5 - 21.04.2011

Ништо ново од понудата на Црвенковски. ВМРО- ДПМНЕ со ваквите кадровски решенија на овие предвремени парламентарни избори ќе освои 61 пратеник, изјави денеска високиот партиски функционер Милошоски.

ЛДП: Шеќеринска е извршител на политиката на Црвенковски

Курир - 21.04.2011

Последните кадровски комбинаторики на СДСМ ништо не менуваат на македонската политичка сцена. Суштински промени никогаш не се прават на само дваесетина дена пред избори, истакна на денешната прес ...

Пенов: Кадровските комбинаторики во СДСМ не менуваат ништо на политичката сцена

Press24 - 21.04.2011

Либерално демократската партија (ЛДП) смета дека последните кадровски комбинаторики на СДСМ не менуваат ништо на македонската политичка сцена.

ЛДП: Без разлика кој ќе биде мандатар, битката се води помеѓу Црвенковски и Груевски

Нетпрес - 21.04.2011

Судирот помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, на следните избори и понатаму се сведува на судир помеѓу Бранко Црвенковски и Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски избра тим верни и слепи следбеници

Press24 - 21.04.2011

Откако првиот ешалон на нашиот политички противник го доби својот изглед, ние го користиме правото да прокоментираме што мислиме за ваквата кадровска понуда на СДСМ.

ВМРО - ДПМНЕ предвидува 61 пратеник

Курир - 21.04.2011

Радмила Шекеринска цели 19 години е послушник и следбеник на Бранко Црвенковски, истакна денес членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Милошоски: Кадровската понуда на СДСМ со години не се менува

Нетпрес - 21.04.2011

Антонио Милошоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за новата кадровска понуда на СДСМ вели дека нема ништо ново во неа и дека сите четворица, Шеќеринска, Заев, Јовановски и Пендаровски не ...

Милошоски: Шекеринска е послушник, Заев е должник, Јовановски е подпросечен...

eReporter - 21.04.2011

Oткако првиот ешалон на нашиот политички противник го доби својот изглед, ние го користиме правото да прокоментираме што мислиме за ваквата кадровска понуда на СДСМ.

Гордан Георгиев извиси

Курир - 21.04.2011

Бранко Црвенковски одлучил претседателската фунција во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија да не му ја отстапи на досегашниот потпретседател Гордан Георгиев и да остане лидер на најголемата ...

Милошоски: Радмила Шеќеринска е политички послушник и следбеник на Бранко Црвенковски

еФакт - 21.04.2011

Скопје - Откако првиот ешалон на нашиот политички противник го доби својот изглед, ние го користиме правото да прокоментираме што мислиме за ваквата кадровска понуда на СДСМ, изјави денеска Антонио ...

Пенов: Шекеринска е извршител на политиката на Црвенковски

Македонија24 - 21.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Пенов: Шекеринска е извршител на политиката на Црвенковски, "Без разлика дали кандидат за премиер од опозициската СДСМ ќе биде Шекеринска, Заев или Пендаровски, тој ќе ...

Шеќеринска кандидат на СДСМ за премиер

А1 - 20.04.2011

Радмила Шеќеринска е кандидатот на СДСМ за иден премиер. Опозициската партија на 20 годишнината и официјално ќе го претстави својот адут со кој оди во битката за соборување на владата на Груевски.

Шекеринска-кандидат за премиер?

Deutsche Welle - 20.04.2011

Партискиот врв на СДСМ најверојатно ќе ја номинира Радмила Шеќеринска за иден мандатар доколку опозицијата победи на вонредните избори или добие шанса да формира идна влада.

Шеќеринска кандидат на СДСМ за мандатар

Утрински - 20.04.2011

Поранешната претседателка на СДСМ, Радмила Шеќеринска, ќе биде кандидат за мандатар на оваа партија на претстојните избори.

Црвенковски нема да се кандидира за пратеник?

Утрински - 20.04.2011

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, заедно со канидатот за мандатар Рамила Шеќеринска, ќе ја предводи кампањата за претстојните избори, но најверојатно нема да биде на пратеничките листи, велат ...

Радмила Шеќеринска кандидат за мандатар на СДСМ

Алфа - 20.04.2011

Радмила Шеќеринска ќе биде кандидатот за мандатар на СДСМ на претстојните избори. Врвот на социјалдемократите, доцна синоќа донел одлука екс-партиската лидерка да биде таа што ќе ја составува ...

Шеќеринска кандидат на СДСМ за мандатар

Дневник - 20.04.2011

Поранешната претседателка на СДСМ, Радмила Шеќеринска, ќе биде кандидат за мандатар на оваа партија на претстојните избори.

Продаваат сé, купуваат само власт

Н.Македонија - 20.04.2011

Зошто деновиве, на само еден месец од изборите, главниот муабет што ни се врти и по медиумите и меѓу граѓаните се партиските преписки на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ? Голата вистина ја откриваат мерењата на ...

СДСМ ќе ја предложи Шеќеринска за премиер

Форум - 20.04.2011

Поранешната лидерка на СДСМ, Радмила Шеќеринска, се очекува вечерва да биде промовирана во кандидат за мандатар на најголемата опозициска партија.

ВМРО-ДПМНЕ потсети на Аце Циганот

Дневник - 20.04.2011

Портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ Александар Бичиклиски пред влезот на зградата на „Кјуби Македонија“ потсети дека токму на тоа место во 1997 година, во време кога Бранко Црвековски беше премиер, се случи ...

Црвенковски: Немам веќе право на лични амбиции во политиката

Форум - 20.04.2011

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски на денешната прослава од 20 годишнината од постоењето на партијата рече дека повеќе нема право на лични амбиции во политиката ...

Шеќеринска за премиер

Алфа - 20.04.2011

Радмила Шеќеринска и официјално од вечерва е кандидатот за мандатар на СДСМ. Која ќе ја составува идната македонска влада, доколку социјалдемократите ја добијат довербата на претстојните избори.

Црвенковски: Немам веќе право на лични амбиции во политиката

Кајгана - 20.04.2011

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски на денешната прослава од 20 годишнината од постоењето на партијата рече дека повеќе нема право на лични амбиции во политиката.

Шеќеринска - кандидат за премиер од СДСМ?

Сител - 20.04.2011

На прославата на дваесетиот роденден на СДСМ се очекува Радмила Шеќеринска да биде промовирана како кандидат на СДСМ за иден мандатар.

Шеќеринска, мандатар на СДСМ

Канал5 - 20.04.2011

Радмила Шеќеринска е изборот на Бранко Црвенковски за кандидат за мандатар на владата на СДСМ. Во последниот круг за избор влегле Шеќеринска и струмичкиот градоначалник Зоран Заев.

Шеќеринска кандидат за премиер?

Кирилица - 20.04.2011

За иден мандатар на СДСМ се очекува вечер да биде промовирана како кандидат Радмила Шеќеринска, на прославата на дваесетиот роденден на партијата Поранешната претседателка на СДСМ, Радмила ...

ВМРО - ДПМНЕ потсети на убиството што го изврши Аце - Циганот

Сител - 20.04.2011

Портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска пред влезот на зградата на ЗОИЛ потсети дека токму на тоа место во 1997 година во време кога Бранко Црвековски е премиер, се случи вооружена ...

ВМРО-ДПМНЕ потсети на убиството што го изврши Аце-Циганот

Кирилица - 20.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска пред влезот на зградата на ЗОИЛ потсети дека токму на тоа место во 1997 година во време кога Бранко Црвековски е премиер, се случи вооружена ...

Бичиклиски за престрелките во времето на СДСМ

Канал5 - 20.04.2011

ВМРО ДПМНЕ денеска потсети на престрелките што се случувале во времето на СДСМ .Уште еден пример за соработката меѓу криминалците и власта на Бранко Црвенковски е убиството на едно лице во 1997 ...

Бранко пак ќе ја изигра сопствената партија!

Вечер - 20.04.2011

По којзнае кој пат, Црвенковски сам си бира свој наследник, свој кандидат за премиер и свој тим. Наместо партијата низ реформи да дојде до нови луѓе и нови политики кои би биле прифатливи за ...

Шеќеринска- кандидат за премиер од СДСМ?

Press24 - 20.04.2011

На прославата на дваесетиот роденден на СДСМ се очекува Радмила Шеќеринска да биде промовирана како кандидат на СДСМ за иден ...

Шеќеринска со услови до Црвенковски!

Курир - 20.04.2011

По синоќешниот состанок на раководството на СДСМ неофицијално дознаваме дека поранешната претседателка на СДСМ Радмила Шеќеринска е најсериозен канидат за мандатар на следните предвремени ...

Шеќеринска – кандидат за мандатар на СДСМ

Нетпрес - 20.04.2011

Опозициската СДСМ ќе ја номинира Радмила Шеќеринска за иден мандатар, доколку опозицијата победи на претстојните парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски му обезбеди бегство на Аце Боцевски - Циганот

Press24 - 20.04.2011

Според владејачката партија, случајот Аце Боцевски е пример за тоа како владееше Бранко Црвенковски ЗА ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ ПОТСЕТУВАМЕ: Во 1997 година во време кога Бранко Црвековски е премиер, токму ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Црвенковски го штитеше Аце-Циганот

Курир - 20.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски изјави дека додека Бранко Црвенковски бил на власт, биле штитени криминалците меѓу кој и Ацо Боцевски–Циганот кој е осуден за убиство.

Бичиклиски: Црвенковски соработуваше со криминалците

Нетпрес - 20.04.2011

Уште еден пример за соработката меѓу криминалците и власта на Бранко Црвенковски е убиството на едно лице во 1997 година од страна на Ацо Боцевски, обезбедувач на СДСМ кој помина без казна, обвини ...

СДСМ го презентираше новиот изборен тим

Press24 - 20.04.2011

Кандидат за мандатар од СДСМ ќе биде Радмила Шеќеринска, а во нејзиниот изборен тим ќе бидат Зоран Заев, Зоран Јовановски и Стево Пендаровски Шеќеринска, Заев, Јовановски и Пендаровски ќе го ...

Шеќеринска официјално кандидат за премиер

Курир - 20.04.2011

На вечерашната прослава на 20-годишната од формирањето на СДСМ, лидерот на партијата Бранко Црвенковски ја претстави Радмила Шеќеринска како официјален кандидат за премиер на претстојните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не смеат да се заборават мистериозните убиства од времето на Бранко Црвенковски

еФакт - 20.04.2011

Скопје -Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денес потсети на убиството во 1997-ма пред влезот на зградата на ЗОИЛ, кога Аце Циганот го застрела едно лице.

Шеќеринска, мандатар на СДСМ?

Inpress - 20.04.2011

Скопје, 20. априп 2011 (ИНПРЕС) Радмила Шеќеринска е изборот на Бранко Црвенковски за кандидат за мандатар на владата на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ - Случајот Аце Боцевски е пример за тоа како владееше Бранко Црвенковски

Inpress - 20.04.2011

Скопје, 20. април 2011 (ИНПРЕС) Во 1997 година во време кога Бранко Црвековски е премиер, токму на ова место тука се случи каубојска пресметка, при што обезбедувачот на СДСМ, Ацо Боцевски–Циганот го ...

Бичиклиски: Обезбедувачот на Црвенковски не одговараше за убиство

Македонија24 - 20.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бичиклиски: Обезбедувачот на Црвенковски не одговараше за убиство, "Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, денес потсети на убиството кое беше извршено во ...

Македонија - Вмровци ќе одат на суд за „Надеж“

Време - 19.04.2011

Наташа Савова, шеф на кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, вчера најави дека за изречените невистини за аферата „Надеж 1“ и „Надеж 2“ ќе поднесе тужби за клевета за Александар ...

Црвенковски тактизира за пратеничките листи на СДСМ

Н.Македонија - 19.04.2011

Неизвесно е и дали најголемата опозициска партија, по чие барање се организираат изборите, ќе стигне до својот роденден в четврток, рок што самата го најави, да излезе со тимот што лидерот го најави ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз фирмите

Дневник - 19.04.2011

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека СДСМ се обидува да изврши притисок врз газдите и вработените во помалите фирми, приватизирани во времето на Бранко Црвенковски, да гласаат за опозициската партија на изборите.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз вработените во фирмите приватизирани од Црвенковски

Сител - 19.04.2011

Зоран Коњановски, член на ИК на ВМРО - ДПМНЕ денеска на прес - конференција презентираше допис потпишан од потпретседателот на СДСМ Гордан Георгиев, со кој централата на СДСМ бара од своите ...

Гласачко тело од приватизирани фирми

Канал5 - 19.04.2011

Фирмите што биле приватизирани од Бранко Црвенковски на список кај Гордан Георгиев за од таму СДСМ да регрутира гласачи. ВМРО ДПМНЕ тврди дека откриле најнова афера на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски бара криминално приватизираните фирми да си го вратат долгот

Press24 - 19.04.2011

СДСМ, партијата која е одговорна за мрачната приватизација и која е креатор на целиот тој неправеден процес, овие денови бара од фирмите на чии газди им овозможи приватизација по обезбвреднети цени и ...

Коњановски: СДСМ бара финансиска подршка од фирмите кои ги приватизирала

Курир - 19.04.2011

Министерот за одбрана Зоран Коњановски соопшти дека опозициската СДСМ изготвува листи со фирми кои биле приватизирани додека биле на власт и од истите барале финансиска подршка.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не врши притисок врз вработените во компаниите кои ги приватизираше

Нетпрес - 19.04.2011

ВМРО-ДПМНЕ остро ги осуди социјалдемократите дека вршат закани и притисок врз вработените во компаниите, кои беа приватизирани во времето на Бранко Црвенковски.

СДСМ: Најкриминалната приватизација ја направија Георгиевски и Груевски

Press24 - 19.04.2011

На кое дереџе паднаа ДПМНЕ. Го натераа министерот за одбрана во оставка Зоран Коњановски во работно време да го напушти своето работно место за да лаже за дневно-политички цели.

СДСМ: Писмото од Центарот за анализи и истражувања е пратено на 16 април 2010

Курир - 19.04.2011

Писмото од Центарот за анализи и истражувања на СДСМ е пратено на 16 април 2010 година, тврди Гордан Георгиев, потпретседател на партијата по денешната прес - конференција на Зоран Коњановски, член ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз компаниите, кои беа приватизирани во нивно време

еФакт - 19.04.2011

Скопjе - СДСМ, партијата која е одговорна за мрачната приватизација и која е креатор на целиот тој неправеден процес, овие денови бара од фирмите на чии газди им овозможи приватизација по ...

СДСМ: Почнаа внатрепартиските местенки во ВМРО-ДПМНЕ

еФакт - 19.04.2011

Скопје - На кое дереџе паднаа ДПМНЕ. Го натераа министерот за одбрана во оставка Зоран Коњановски во работно време да го напушти своето работно место за да лаже за дневно-политички цели.

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ да престане со овој притисок врз вработените лица во компаниите кои ги приватизираше

Inpress - 19.04.2011

Скопје, 19. април 2011 (ИНПРЕС) СДСМ, партијата која е одговорна за мрачната приватизација и која е креатор на целиот тој неправеден процес, овие денови бара од фирмите на чии газди им овозможи ...

Коњановски: СДСМ бара пари од фирмите кои ги приватизира

Македонија24 - 19.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Коњановски: СДСМ бара пари од фирмите кои ги приватизира, "Министерот за одбрана и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,Зоран Коњановски, денес обвини дека СДСМ е партија одговорна ...

Георгиев: Почнаа внатрепартиските местенки на ДПМНЕ

Македонија24 - 19.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Георгиев: Почнаа внатрепартиските местенки на ДПМНЕ, На прес/конференцијата на Зоран Коњановски, реагираше Гордан Георгиев од СДСМ.

Власта потрошила 3 милиони евра за организирање на самитот на НАТО?

А1 - 18.04.2011

Фантастични три милиони евра, потрошила Владата на Груевски за само еден ден кога 2007. Го организирала самитот на НАТО во Охрид, обелодени опозициската СДСМ.

Има ли надеж за Црвенковски?

Дневник - 18.04.2011

Аферите го доведоа лидерот на СДСМ до работ Освен тоа што ги стави во подредена ситуациjа своите сопартиjци за претстоjната битка во изборната кампања, Црвенковски со аферата ‘Надеж’, се доведе во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски нема храброст да проговори за „Надеж 2“

Курир - 18.04.2011

Бранко Црвенковски нема храброст да излезе во јавноста и да проговори за аферата „Надеж 2“. Тој се крие зад затворени брифинзи и одбива да се соочи со јавноста, стои во писмената реакција од ВМРО - ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски немa храброст да проговори за Надеж 2

еФакт - 18.04.2011

Скопје - Бранко Црвенковски нема храброст да излезе во јавноста и да проговори за аферата Надеж 2, се вели во соопштението испратено од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.