TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно време со локална магла и многу малку дожд

Таратур - 16.11.2014

Во недела, иако ќе има далеку повеќе облаци отколку во сабота, особени врнежи од нив не се очекуваат. И она малку што ќе заврне, ќе биде позастапено во западниот и дел од јужниот регион. Маглата и ниската облачност ќе бидат застапени во котлините и ...

И денеска пријатен есенски ден

Република - 16.11.2014

Денеска денот ќе започне со локална магла и ниска облачност, особено долж Повардарието и котлините во источниот дел од земјата. Наоблачување ќе има и во западниот дел од земјата, но во овој регион со можност и за слаби локални врнежи.

Сончево со умерена облачност и со слаб jугоисточен ветер

Макфакс - 16.11.2014

Сончево со умерена облачност и со слаб jугоисточен ветер. Во утринските часови по одделни котлините и речните долини ќе има појава на слаба магла. Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 Целзиусови степени.

Времето денес претежно облачно

Пулс24 - 16.11.2014

Денеска денот ќе започне со локална магла и ниска облачност, особено долж Повардарието и котлините во источниот дел од земјата. Наоблачување ќе има и во западниот дел од земјата, но во овој регион со можност и за слаби локални врнежи.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност

Нова ТВ - 15.11.2014

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време со температура до 16 степени. Од утре до среда ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и појава на ...

Временска прогноза: сончево со умерена облачност

Р.С.Европа - 09.05.2016

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Попладне е можна изолирана појава на краткоптраен дожд со ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени.

Денеска сончево со умерена облачност

МКД - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Малку сонце , повеќе облаци!

Локално - 15.11.2014

- Денеска е сабота, 15 ноември, 319-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 46 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на ...

Сончево со умерена облачност и со слаб jугоисточен ветер

Тера - 15.11.2014

Сончево со умерена облачност и со слаб jугоисточен ветер. Во утринските часови по одделни котлините и речните долини ќе има појава на слаба магла. Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 Целзиусови степени.

Времето умерено облачно, температура до 19 степени

Точка - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Сончево со умерена облачност и температура до 19 степени

+инфо - 15.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер, соопштуваат од УХМР.

Сончево со умерена облачност

NewTime - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

И магливо и сончево

Здравство24 - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Денес конечно малку сончеви периоди, утре пак облаци и дожд!

Во Штип - 15.11.2014

На точно половина ноември, очекуваме суво време со подолги сончеви периоди и натпросечно висока дневна температура. Кон крајот на денот ќе се создадат услови за појава на слаба магла низ котлините и речните долини, особено во источниот крај од ...

Времето умерено облачно, температура до 19 степени

Нетпрес - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Сончево со умерена облачност и температура до 19 степени

Либертас - 15.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер, соопштуваат од УХМР.

Времето денеска: Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Курир - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Времето денеска: Сончево со умрена облачност

Сител - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Времето денеска: Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Вистина.мк - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Денешен - 15.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Температура до 19 степени

Вечер - 15.11.2014

Од утре до среда ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и појава на магла по одделни котлини. Температурата ќе биде без големи промени. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Сончево со умерена облачност

Lider - 22.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од девет до 14 степени.

Утре ќе биде сончево

Н.Македонија - 14.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Денеска сончево со умерена облачност

Канал5 - 16.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Повеќе облачност ќе има во јужните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од минус пет до еден, а дневната од четири до девет ...

Времето во Македонија ќе биде умеренo облачно

А1 On - 14.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Одличен ден за прошетка

Press24 - 14.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Викендов ќе видиме и сонце

Република - 14.11.2014

Викендот кој е пред нас ќе ни донесе делумно подобрување на времето. Според Метеопро сабота ќе понуди подобри метео услови за разлика од недела. Сабота започнува со топло утро, но сепак малку посвежо за разлика од петок.

Временска прогноза: Облачно со повремени дождови

Шеталиште - 14.11.2014

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 13 до 18 степени. Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремен локален дожд и со појава на магла ...

Не очекува топол есенски викенд

Вечер - 14.11.2014

Не очекува делумно подобрување на времето, но саботата ќе понуди подобри метео услови за разлика од недела. Според Метеопро, сабота ќе ја дочекаме со топло утро, но сепак малку посвежо за разлика од денеска.

Ова е најлошата вест за викендот

Maxim - 14.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има услови за појава на слаба магла. Попладне ќе дува слаб југоисточен ветер.

Облачно со појава на магла по котлините и речните долини, попладне можен дожд

Макфакс - 12.11.2014

Променливо облачно со појава на магла по котлините и речните долини. Попладне со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 10 до 17 Целзиусови степени.

Времето денеска: Облачно со температура до 17 степени

24 Вести - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Облачно и утринска магла по котлините

Утрински - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Времето денеска: облачно

Р.С.Европа - 04.12.2014

Во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Во Скопје ќе биде облачно, со утринска температура до осум и со дневна до 12 ...

Умерено облачно со температура до 17 степени

МКД - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, со утринска магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 ...

Облачно со магла по котлините и речните долини

Кајгана - 11.11.2014

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно време. Наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалаува, а ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневните температури ќе бидат релативно високи за овој период од ...

Oблачно, со магла по котлините

Локално - 11.11.2014

Денеска е вторник, 11 ноември, 315-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 50 дена. - Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови.

Облачно и утринска магла по котлините

Алфа - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини.

Умерено облачно со температура до 17 степени

Тера - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, со утринска магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 ...

Облачно и утринска магла по котлините и температура до 17 степени

Канал5 - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Време: Облачно и магловито

Здравство24 - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Денес магливо претпладне и облачно попладне

Таратур - 11.11.2014

Вторник во голема мера ќе биде сличен на понеделник. Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето.

Време – облачно со магла по котлините

МК News - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Утринска магла и слаб ветер

Канал 77 - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно време со температура до 17 степени

Точка - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно и магловито време со температура до 16 степени

Курир - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно време со температура до 17 степени

Нетпрес - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Магла го покри Скопје

Press24 - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно и утринска магла по котлините

Денешен - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Облачно и утринска магла по котлините

Вечер - 11.11.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалува и ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата во текот на денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Облачно и магловито време со температура до 16 степени

Вистина.мк - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно со магла по котлините и речните долини

Макфакс - 11.11.2014

Умерено до значително облачно време. Наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалаува, а ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневните температури ќе бидат релативно високи за овој период од годината и ќе се движат од 12 ...

Денот почнува со утринска магла

Lider - 11.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла

Локално - 10.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Сончево и потопло, од средина на неделата повторно дожд

OhridNews - 10.11.2014

Во Охрид денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне ќе има појава на магла. Максималната дневна температура ќе достигне до 17 степени Целзиусови, ...

Променливо време со температура до 18 степени

NewTime - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени.

Време: Сончево со мала облачност

А1 On - 10.11.2014

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини препладне со појава на магла. Температурата ќе се движи до 19 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала ...

Понеделнички магливо претпладне со попладневно расчистување

Таратур - 10.11.2014

Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето во понеделник.

Сончево време со мала до умерена облачност

Точка - 10.11.2014

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини препладне со појава на магла. Температурата ќе се движи до 19 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала ...

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА: Магливо по котлините претпладне

Во Штип - 10.11.2014

Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето во понеделник.

Време: Облачно со магла по котлините

А1 On - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Времето утре исто како денеска

Здравство24 - 10.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Облачно со магла по котлините утре

+инфо - 10.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Променливо време со температура до 18 степени

Курир - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени.

Магловит понеделник

Република - 10.11.2014

Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето денеска. Според МЕТЕОПРО попладне во поголем дел од земјата ...

Сончево време со мала до умерена облачност

Нетпрес - 30.11.2015

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер не очекува во текот на денешниот ден. Температурата ќе се движи од пет до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ...

Какво време не очекува утре?

Sky - 10.11.2014

Времето во Македонија утре ќе биде умерено до значително облачно. Наутро со магла по котлините и речните долини. Преку денот маглата ќе се намалаува, а ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 12 до 19 степени Целзиусови.

Утринска магла и слаб ветер

Сител - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Времето утре – облачно со магла по котлините

Република - 10.11.2014

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Променливо време со температура до 18 степени

Пулс24 - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни ...

Променливо време со температура до 18 степени

Денешен - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени.

Променливо време со температура до 18 степени

Вистина.мк - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени.

Сончево и суво време

Lider - 10.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи од 14 до 19 степени.

Сончево со мала облачност

Falanga - 10.11.2014

Температурата ќе се движи до 19 степени. Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини препладне со појава на магла. Температурата ќе се движи до 19 степени.