TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

Falanga - 15.11.2013

Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба. Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска, соопшти полицијата.

За гасификација само пред избори

Р.С.Европа - 14.11.2013

По изборите веќе никој не ја спомнува гасификацијата која беше главен адут на изминатите локални избори. Гасификацијата беше еден од главните адути на изминатите локални избори околу кое се кршеа ...

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

А1 On - 14.11.2013

Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска, соопшти полицијата. Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба, а засега не е познато дали ...

ВИДЕО: Дачиќ доби конкуренција во пеењето, запеа и Николиќ

А1 On - 14.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ доби конкуренција, на Јутјуб се појави изведба на претседателот, Томислав Николиќ. Николиќ своите пејачки способности ги покажал во емисија на Пинк, уште додека бил член ...

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

+инфо - 14.11.2013

Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска. Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба, а засега не е познато дали во несреќата има ...

Тројца загинати во експлозија на гасовод во западна Полска.

Канал5 - 14.11.2013

Десетмина , меѓу кои и едно дете се тешко повредени во селото низ кое минува гасоводот со руски гас за западноевропските земји. Од полската компанија Газ систем немаат информации за причината за ...

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

Сител - 14.11.2013

Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска, соопшти полицијата. Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба, а засега не е познато дали ...

Експлодира гасовод во Тексас

Канал5 - 14.11.2013

Во руралниот дел на Милфорд во Тексас експлодира гасовод по што итно се евакуирани 700 жители на градот и воедно се затворени сите патишта во радиус од околу 1 до 2 километри , известуваат локалните ...

Тројца мртви при експлозија на гасовод во Полска

Точка - 14.11.2013

Гасовод под висок притисок експлодираше денеска во малиот град Јанков Пригодзки, на западот во Полска, јавуваат тамошните медиуми. Според извештаите, три лица се загинати, а 10 се повредени, од кои ...

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

Бриф - 14.11.2013

Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска, соопшти полицијата. Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба, а засега не е познато дали ...

ПОЛСКА: Тројца загинати при експлозија на гасовод

Телеграф - 14.11.2013

Засега не е позната причината за експлозијата, но истрагата е во тек Три лица загинаа, а десет се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска , соопшти полицијата.

Тројца мртви при експлозија на гасовод во Полска

Нетпрес - 14.11.2013

Гасовод под висок притисок експлодираше денеска во малиот град Јанков Пригодзки, на западот во Полска, јавуваат тамошните медиуми. Според извештаите, три лица се загинати, а 10 се повредени, од кои ...

Три лица го загубија животот при експлозија на гасовод во Полска

Курир - 14.11.2013

Три лица загинаа, а 10 се повредени денеска при експлозија на гасовод во Полска, соопшти полицијата. Меѓу повредените, еден маж и едно дете се наоѓаат во критична состојба, а засега не е познато дали ...

Дачиќ доби конкуренција: „Запеа“ и претседателот на Србија (ВИДЕО)

Sky - 14.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ доби конкуренција! На „Јутјуб“ се појави изведба на првиот човек на Србија, Томислав Николиќ. Николиќ своите пејачки способности ги покажал во емисија на Пинк, уште ...

Експлодира гасовод во Полска, три лица загинаа

Sky - 14.11.2013

Три лица загинаа а 10 се повредени во експлозија на гасовод во село на западот од Полска. Помеѓу повредените е и едно дете во тешка состојба. портпаролот на полциијата Анџеј Борвјак изјавил дека ...

Евакуиран град во Тексас по експлозија на гасовод

Sky - 14.11.2013

Населението на подрачјето Милфорд во Тексас беше приморано да ги напушти домовите, по експлозија на гасовод во близина на овој мал град, соопштија локалните власти.

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

Portal - 14.11.2013

Три лица загинаа, а десет се повредени во експлозија на гасовод на западот на Полска. Експлозијата се случила во селото Jankow Przygodzki во четврток попладне.

Тројца загинати при експлозија на гасовод во Полска

Макфакс - 14.11.2013

Три лица загинаа, а десет се повредени во експлозија на гасовод на западот на Полска. Експлозијата се случила во селото Jankow Przygodzki во четврток попладне.

Видео: Запеаа српскиот претседател Николиќ

Денешен - 14.11.2013

Пејачките „способности“ на српскиот премиер Ивица Дачиќ одамна познати, но тој доби конкуренција, на Јутјуб се појави изведба на претседателот, Томислав Николиќ.

Србија почнува со изградба на Јужен тек

А1 On - 13.11.2013

На 24. ноември, Србија ќе ја започне изградбата на гасоводот Јужен тек, што претставува една од највредните инвестиции во последните неколку децении, пишуваат српските медиуми.

Започнува изградбата на српскиот гасовод

SETimes - 13.11.2013

Гасоводот што ќе ја поврзе Србија со проектот за гас „Јужен тек“ ќе биде долг околу 450 километри. Во другите бизнис-вести: Бугарија се надева на уште една силна зимска туристичка сезона.

Србија го чека Путин за старт на Јужен тек, Македонија нема абер

еМагазин - 13.11.2013

Србија е подготвена за поставување на првата цевка која ќе значи почеток на изградбата на гасоводот Јужен тек. Според директорот на Србијагас, Душан Бајатовиќ, проектот е завршен и во наредните ...

Дачиќ: Изградбата на „Јужен тек“ започнува за две недели

Нова ТВ - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот „Јужен тек“ низ Србија ќе започне за помалку од две недели, односно на 24. овој месец, изјави српскиот премир Ивица Дачиќ по состанокот со директорот на „Гаспром“, Алексеј ...

Стартува „Јужен тек“ во Србија, кракот за Македонија останува неизвесен

Утрински - 12.11.2013

Мешовита руско-македонска компанија, која се' уште не е формирана, ќе утврдува дали гасот ќе влегува во земјава од Србија или од Бугарија На 24 ноември Србија ќе ја почне изградбата на гасоводот ...

Изградбата на српскиот дел од Јужен тек започнува на 24 ноември

Бизнис Инфо - 12.11.2013

Почетокот на изградбата на гасоводот Јужен тек во Србија ќе започне на 24 ноември, а реализацијата на проектот вреден 1,7 милијарди евра е од исклучително значење за српската економија, е заклучокот ...

Србија почнува со изградба на „Јужен тек“

Н.Македонија - 12.11.2013

Дачиќ пред претставниците на „Газпром“ истакна дека би било најдобро изградбата да почне на 24 ноември, поради важноста на проектот за сите граѓани. Пред десетина дена почна и изградбата на ...

Српскиот дел од Јужен тек почнува да се гради на 24 ноември

Капитал - 12.11.2013

На 24-ти ноември Србија ќе ја почне изградбата на гасоводот „Јужен поток“, информирал кабинетот на српскиот премиер Ивица Дачиќ по вчерашниот состанок со директорот на руски „Газпром“, Алексеј Милер.

Започнува изградбата на „Јужен поток“ во Србија, се планира и крак кон Македонија

Кајгана - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија ќе стартува на 24 ноември, договорија во Белград премиерот на Србија Ивица Дачиќ и извршниот директор на руската компанија „Газпром“, Алексеј Милер.

Изградбата на „Јужен тек“ во Србија стартува на 24 ноември?

+инфо - 12.11.2013

Србија на Русија ќе и предложи изградбата на гасоводот „Јужен тек“ да почне на 24 ноември, рече премиерот Ивица Дачиќ. Одговарајќи на прашањето на новинарите во врска со состанокот со делегацијата на ...

Русија и Србија се договорија – на 24 ноември ќе почне изградбата на српскиот дел од гасоводот Јужен тек

Фактор - 12.11.2013

Почетокот на изградбата на гасоводот Јужен тек во Србија ќе започне на 24 ноември, а реализацијата на проектот вреден 1,7 милијарди евра е од исклучително значење за српската економија, е заклучокот ...

Работата на “Јужен поток” во Србија ќе започне на 24-ти ноември

Локално - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот “Јужен поток” на територијата на Србија ќе започне на 24 ноември. Ова го соопшти во Белград премиерот Ивица Дачиќ по преговорите со претседателот на “Гаспром”, Алексеј Милер.

Гасоводот „Јужен тек” кон Србија почнува да се гради овој месец

Канал5 - 12.11.2013

Српската влада соопшти дека изградбата на српскиот дел од рускиот гасовод јужен тек ќе почне на 24 овој месец. До ова дојде по денешната средба во Белград меѓу српскиот премиер Ивица Дачиќ и ...

Изградбата на јужноевропскиот руски гасовод стартува во ноември

МРТ - 12.11.2013

Македонија вклучена во Јужниот Поток Изградбата на гасоводот Јужен Тек во Србија ќе почне на 24 Ноември-договорија на денешната средба во Белград-премиерот Ивица Дачиќ и директорот на руски Газпром ...

Изградбата на „Јужен тек“ започнува за две недели-соопшти српската влада

Локално - 12.11.2013

Изградбата на кракот на гасоводот „Јужен тек“ низ Србија ќе започне на 24. овој месец, изјави српскиот премир Ивица Дачиќ по состанокот со директорот на „Гаспром“, Алексеј Милер.

Србија за 13 дена почнува со изградба на "Јужен поток", во подготовка кракот за Македонија

Точка - 12.11.2013

На 24-ти ноември Србија ќе ја почне изградбата на гасоводот "Јужен поток", информирал кабинетот на српскиот премиер Ивица Дачиќ по вчерашниот состанок со директорот на руски "Газпром", Алексеј Милер.

Србија за 13 дена почнува со изградба на „Јужен поток“, во подготовка кракот за Македонија

Нетпрес - 12.11.2013

На 24-ти ноември Србија ќе ја почне изградбата на гасоводот „Јужен поток“, информирал кабинетот на српскиот премиер Ивица Дачиќ по вчерашниот состанок со директорот на руски „Газпром“, Алексеј Милер.

Србија започнува со изградба на "Јужен тек" - се подготвува кракот за Македонија

Press24 - 12.11.2013

За време на вчерашниот состанок кој се одржа помеѓу српскиот премиер Ивица Дачиќ и директорот на рускиот „Газпром“, Алексеј Милер, било договорено Србија да започне со изградбата на Јужен тек на ...

Започнува изградбата на „Јужен поток“ во Србија, се планира и крак кон Македонија

Portal - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија ќе стартува на 24 ноември, договорија во понеделникот во Белград премиерот на Србија Ивица Дачиќ и извршниот директор на руската компанија „Газпром“, ...

Русија има намера да испорачува гас на Косово

Руска реч - 12.11.2013

Еден крак од гасоводот „Јужен тек“ може да биде насочен кон Косово. Како што се пренесува на конференцијата за печатот на владата на Србија, ова прашање е разгледувано на состанокот на премиерот на ...

Започнува изградбата на „Јужен поток“ во Србија, се планира и крак кон Македонија

Макфакс - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија ќе стартува на 24 ноември, договорија во понеделникот во Белград премиерот на Србија Ивица Дачиќ и извршниот директор на руската компанија „Газпром“, ...

Потврдено- Македонија дел од Јужниот тек

Денешен - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот Јужен тек ќе започне на 24 ноември договорено е на вчерашната средба помеѓу српскиот државен врв и делегацијата на руската компанија „Гаспром“ предводена од Алексеј Милер.

Изградбата на Јужен тек стартува на 24. ноември - Македонија дел од проектот

Inpress - 12.11.2013

Скопје, 12. ноември 2013 (ИНПРЕС) Изградбата на гасоводот Јужен тек ќе започне на 24 ноември, договорено е на вчерашната средба помеѓу српскиот државен врв и делегацијата на руската компанија ...

Србија за 13 дена почнува изградба на Јужен поток

Економски - 12.11.2013

На 24-ти ноември Србија ќе ја почне изградбата на гасоводот „Јужен поток“, информирал кабинетот на српскиот премиер Ивица Дачиќ по вчерашниот состанок со директорот на руски „Газпром“, Алексеј Милер.

Започнува изградбата на „Јужен поток“ во Србија се подготвува кракот за Македонија

Lider - 12.11.2013

Изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија ќе стартува на 24 ноември, договорија вчера во Белград премиерот на Србија Ивица Дачиќ и извршниот директор на руската компанија „Газпром“, Алексеј ...

На 24 ноември Србија почнува со изградба на „Јужен тек“ - наскоро ќе се гради кракот за Македонија

Maxim - 12.11.2013

Србија ќе започне со изградбата на Јужен тек на 24 ноември. Ова вчера било договорено на состанокот меѓу српскиот премиер Ивица Дачиќ и директорот на рускиот „Газпром“, Алексеј Милер.

Во Србија започнува изградбата на гасоводот „Јужен тек“

Maxim - 12.11.2013

Откако вчера беше постигнат договор за негова изградба, гасоводот „Јужен тек“ во Србија ќе почне да се гради за 12 дена. Изградбата на гасоводот „Јужен тек“ во Србија останува доследна во ...

Изградбата на Јужен тек во Србија на 24 ноември

Р.С.Европа - 11.11.2013

Српската влада соопшти дека изградбата на српскиот дел од рускиот гасовод Јужен тек ќе почне на 24 овој месец. До ова дојде по денешната средба во Белград меѓу српскиот премиер Ивица Дачиќ и ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

Алфа - 11.11.2013

– Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

А1 On - 11.11.2013

Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Дачиќ: Изградбата на „Јужен поток“ во Србија би можела да започне на 24 ноември

А1 On - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Дачиќ: Изградбата на „Јужен поток“ во Србија би можела да започне на 24 ноември

+инфо - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

Сител - 11.11.2013

Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

МРТ - 11.11.2013

Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Дачиќ: Изградбата на „Јужен поток“ во Србија би можела да започне на 24 ноември

Сител - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

Бриф - 11.11.2013

Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Газпром“

Телеграф - 11.11.2013

Делегацијата на „Газпром“ ја предводи претседателот на УО на компанијата, Алексеј Милер, со кој ќе се разговара и за гасоводот „Јужен поток“, чиј почеток на градба низ Србија е најавен за декември ...

Изградбата на „Јужен тек“ во Србија би можела да почне на 24 ноември

Телеграф - 11.11.2013

Дачиќ нагласи дека е особено важно изградбата на гасоводот да почне што е можно побрзо Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Гаспром“ во Белград најави дека ќе ...

Дачиќ предлага изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија да стартува од 24 ноември

Курир - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Гасоводот „Јужен поток“ во Србија да се гради од 24 ноември?

Sky - 11.11.2013

На денешната средба со претставници од руски „Гаспром“, српскиот премиер Ивица Дачиќ, најави дека ќе предложи гасоводот „Јужен тек“ низ Србија да започне да се гради од 24 ноември.

Дачиќ: Изградбата на гасоводот „Јужен поток“ во Србија да стартува од 24 ноември

Нетпрес - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Николиќ, Дачиќ и Вучиќ на средба со претставници од „Гаспром“

Lider - 11.11.2013

Претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ денеска во Белград ќе имаат одвоени состаноци со делегација од руската компанија ...

Изградбата на „Јужен поток“ во Србија би можела да започне на 24 ноември

Lider - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

Дачиќ: Изградбата на „Јужен поток“ во Србија би можела да започне на 24 ноември

Економски - 11.11.2013

Српскиот премиер Ивица Дачиќ за време на денешната средба со претставници на „Газпром“ во Белград најави дека ќе предложи изградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија да започне на 24 ...

„Трансјадранскиот гасовод“ не е конкуренција на „Јужен Поток“

Lider - 11.11.2013

Рави Абделал, професор од Харвард и водечки експерт за рускиот бизнис со природен гас, прогнозира дека гасоводот „Јужен Поток“ на руски „Газпром“ е далеку посериозен проект од „Трансјадранскиот ...

Дачиќ, Николиќ и Вучиќ ќе се сретнат со претставниците на „Гаспром“

Maxim - 11.11.2013

Денеска во Белград, претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Ивица Дачиќ и потпретседателот на Владата, Александар Вучиќ ќе имаат одвоени состаноци со претставници на „Гаспром“.