TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо го „изневери“ Зидан: Нема да гласам за него во изборот на најдобар тренер на годината!

Gol.mk - 13.11.2016

Кристијано Роналдо оваа година уште долго ќе ја памети. Со Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите, додека со Португалија триумфираше на Европското првенство во Франција. Токму предводниците на овие два тима Зинедин Зидан и Фернандо Сантош се ...

Роналдо е во проблеми поради очилата кои ги носеше на потпишувањето на договорот со Реал Мадрид

Gol.mk - 13.11.2016

Кристијано Роналдо би можел да заработи парична казна од Реал Мадрид, поради очилата кои ги носеше на церемонијата за продолжување на договорот со „кралскиот“ клуб. Португалецот потpиша договор до 2021 година, а од него беа задоволни и тој и клубот.

Перез планира нов „триаголник“ - Роналдо-Бејл-Дибала?

SportMedia - 13.11.2016

Изјавата, односно пофалните зборови кои пред некој ден ги изрече Карло Анчелоти а посветени на Паоло Дибала, се чини дека отворија нови хоризонти. Особено кај оние најголемите во Европа. Јасно и поради што, особено ако се знае што потенцираше ...

Роналдо со атрактивен волеј ја најави победата на Португалија (Видео)

Дерби - 13.11.2016

Португалија ги освои трите бода против Летонија во натпревар од квалификациите за СП во Русија, а Кристијано Роналдо повторно беше најинволвиран во најинтересните ситуации. Токму ѕвездата на Реал донесе предност за домаќините од пенал, за во вториот ...

Роналдо во гласањето за најдобар тренер предност му дава на својот селектор

Република - 13.11.2016

Кристијано Роналдо оваа година уште долго ќе ја памети. Со Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите, додека со Португалија триумфираше на Европското првенство во Франција. Токму предводниците на овие два тима Зинедин Зидан и Фернандо Сантош се ...

Добри вести за Јуве – Еден од најдобрите на теренот од декември

СуперСпорт - 12.11.2016

Фудбалскиот клуб Јувентус соопшти денеска дека се очекува напаѓачот да се врати на тренинзите на почетокот на декември. Дибала се повреди на 22 октомври во текот на првенствениот натпревар со Милан (0:1) и ги пропушти мечевите со Сампдорија, Наполи, ...

Какво е ова „предавство“ од Роналдо: Оваа одлука може да го налути Зидан

СуперСпорт - 12.11.2016

Фудбалерот на Реал Мадрид, призна дека нема да го даде својот глас за тренерот во клубот кој настапува. Во изборот за тренер на годината, се наоѓаат многу мили стручнаци на Кристијано Роналдо.

Решена дилемата, 13 години подоцна: Роналдињо објасни зашто го извисил Јунајтед за Барса

Спортклуб - 12.11.2016

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо објасни зашто во 2003 година во последен момент одлучил да не се пресели во Манчестер Јунајтед и да ја засили Барселона. Овој момент го начна Рио Фердинанд зборувајќи за тоа како Кристијано Роналдо се ...

Чудесниот Меси покрена расправа: Може ли да му ја „украде“ „Златната топка“ на Кристијано Роналдо?

Спортклуб - 12.11.2016

Аргентинскиот волшебник е во импресивна форма во последнава година. Двонеделната репрезентативна пауза во која Аргентина се соочи со Бразил, нивниот најголем ривал на национално ниво, Лионел Меси го пречека во одлична форма.

Агентот на Роналдо уверен: Кристијано е најдобриот во историјата, само тој ја заслужува „Златната топка“ оваа година!

Gol.mk - 12.11.2016

Еден од најпознатите и најуспешни фудбалски агенти во светот, Хорхе Мендеш го пофали својот клиент, Кристијано Роналдо изјавувајќи дека тој е најдобриот фудбалер во историјата. „Само еден играч може да ги освои тие трофеи на тој начин, а тоа е ...

Лекарите му дадоа „зелено светло“ на Роналдо

SportMedia - 12.11.2016

Лекарот на португалската рпрезентација Жоао Аросо потврди дека желбата на Кристијано Роналдо да игра до 41 година, е сосема реална и тоа може да се случи. Роналдо кој неодамна го продолжи договорот со Реал Мадрид од 2021 година, изјави дека сака да ...

Роналдо направил бизарен пропуст - Адидас реагирал до Реал Мадрид

Спортклуб - 12.11.2016

Кристијано Роналдо пред некој ден потпиша нов договор со Реал Мадрид, каде ќе игра се до 2021 година. Но Португалецот имаше мал пропуст кој го забележаа од Адидас, по што имало и реакција до Мадриѓаните.

Запознајте го новото “милениче” на Кристијано Роналдо

Вистина.мк - 12.11.2016

Европксиот првак, фудбалерот Кристијано Роналдо, по завршувањето на Еврпоското првенство во Франција, реши убаво да се награди. Португалецот на својот профил на Инстаграм објави фотографија со својот нов “миленик”, “Bugatti Veyron” “Миленичето ...

Кој фудбалер Роналдо го сака во Реал? Нормално, свој сонародник

СуперСпорт - 11.11.2016

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо даде многу интересно интервју за Герман магазин 11. Него германските медиуми го запрашаа кој фрудбалер на Борусија или Баерн сака да го види во Реал, а тој нормално избра еден од своите сонародници.

Роналдо идентично како Суарез: Сугестија до Зидан за ново засилување?!

Спортклуб - 11.11.2016

Германските медиуми денес објавија информација која говори за тоа кого Роналдо би сакал да види во кралскиот клуб и тоа од избор помеѓу екипите на Борусија Дортмунд и Баерн. Се разбира без размислување, Роналдо посочи кон својот сонародник.

Сантош жали за потегот од пред 13 години: Не требаше да играм со Роналдо против Јунајтед

Дерби - 11.11.2016

Кристијано Роналдо своето вистински фудбалско име го изгради во Манчестер Јунајтед, клуб во кој се пресели во 2003 година од Спортинг Лисабон и тоа по еден пријателски меч во Португалија на кој им одржа лекција на „црвените ѓаволи“, по што веднаш ...

Судбина - или како Роналдињо му помогна на Роналдо да замине во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 11.11.2016

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд откри како Кристијано Роналдо завршил на Олд Трафорд во 2003 година. Според него, Роналдо не бил прв избор на Алекс Фергусон, но по развојот на настаните, искусниот стручњак одлучил да ја ...

Сантош: Сè уште се каам на мојата одлука Роналдо да игра од првата минута против Јунајтед!

Gol.mk - 11.11.2016

Некогашниот тренер на Спортинг Лисабон, а сега селектор на репрезентацијата на Португалија, Фернандо Сантош, жали што во 2003 година одлучи Кристијано Роналдо да игра од првата минута против Манчестер Јунајтед.

Роналдо верува дека една екипа посебно може да им ги помати сметките на сите во ЛШ

Спортклуб - 11.11.2016

Главниот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано РОналдо, предвидува дека Јувентус е екипа која може сериозно да се натпреварува до крајот во ЛШ оваа сезона, и дека тоа е една од екипите која од сенка може да стапне на тронот.

Сантош жали за потегот од пред 13 години: Не требаше да играм со Роналдо против Јунајтед

Точка - 11.11.2016

Кристијано Роналдо своето вистински фудбалско име го изгради во Манчестер Јунајтед, клуб во кој се пресели во 2003 година од Спортинг Лисабон и тоа по еден пријателски меч во Португалија на кој им одржа лекција на „црвените ѓаволи“, по што веднаш ...

(ВИДЕО) Роналдо со уште една реклама ја најави предновогодишната треска!

За Се - 11.11.2016

Кристијано Роналдо се најде во уште една реклама, во овој случај за португалскиот „Телеком МЕО“… Фудбалерот на Реал Мадрид во својата последна реклама е фактички пародија на легедарниот божиќен филм „Сам дома“.

„Овие двајца може да ги наследат Меси и Роналдо“

СуперСпорт - 10.11.2016

Португалецот и Аргентинецот важат за двајца најдобри фудбалери на денешницата, италијанскиот стратег има одговор на прашањето кој ќе ги наследи. Веќе со години наназад исклучиво Лео Меси и Кристијано Роналодо ги земаат сите можни награди кои се ...

Роналдо именуваше тројца фудбалери кои ќе владеат во Европа

СуперСпорт - 10.11.2016

Еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо за шпанските медиуми зборуваше за фудбалерите од кои во иднина може да се очекува. На прашањето кој го гледа на врвот на европскиот фудбал во времето кое доаѓа, Роналдо наброи тројца ...

Сантош ја опиша првата средба со Роналдо: Му реков да не прави трикови за во циркус и да…

Дерби - 10.11.2016

Кристијано Роналдо посочи дека гласот за најдобар тренер на годината ќе го даде за својот сонародник Фернандо Сантош, од едноставна причина што смета дека европската титула со Португалија има поголемо значење од онаа која ја освои Зинедин Зидан во ...

Роналдо во пародија на филмскиот хит „Сам дома“ (Видео)

Дерби - 10.11.2016

Големата фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо е главен херој во реклама во која е искористен дел од сценариото на големиот филмски хит „Сам дома“. Во божиќна атмосфера, Кристијано е заборавен од фамилијата која патува на друга локација, а во ...

Роналдо со интересен став на тема: Кој е следниот Роналдо?

Дерби - 10.11.2016

Големата фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо кој е вистински лидер како на португалската репрезентација така и на Реал Мадрид во свој стил објасни кој е неговиот наследник или пак како што е популарно денеска кој е следниот Роналдо.

Екс тренерот на Спортинг ја откри најголемата тајна: Уште жалам за потегот со Роналдо против Јунајтед

Спортклуб - 10.11.2016

Поранешниот тренер на Спортинг Лисабон, Фернандо Сантос, признава дека сега жали што го играл Кристијано Роналдо против Манчестер Јунајтед далечката 2003 година, тогаш кога и беше детектиран како добар играч од Алекс Фергусон.

Откриена шокантната тајна за контактите на Роналдо со Барса и навредувањата на сметка на Лео Меси!

Спортклуб - 10.11.2016

Поранешниот пријател на Роналдо проговори за неговиот однос со Лионел Меси и за тајните преговори околу трансферот во Барселона. Можете ли да го замислите Кристијано Роналдо во дресот на Барселона? Она што сега се чини незамисливо, замалку ќе се ...

Сантош ја опиша првата средба со Роналдо: Му реков да не прави трикови за во циркус и да…

Точка - 10.11.2016

Кристијано Роналдо посочи дека гласот за најдобар тренер на годината ќе го даде за својот сонародник Фернандо Сантош, од едноставна причина што смета дека европската титула со Португалија има поголемо значење од онаа која ја освои Зинедин Зидан во ...

Роналдо со интересен став на тема: Кој е следниот Роналдо?

Точка - 10.11.2016

Големата фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо кој е вистински лидер како на португалската репрезентација така и на Реал Мадрид во свој стил објасни кој е неговиот наследник или пак како што е популарно денеска кој е следниот Роналдо.

Роналдо подобар од Меси

Курир - 10.11.2016

Луис Назарио да Лима Роналдо нагласува дека Португалецот Роналдо ја заслужи наградата Златна топка. Предводникот на Реал Мадрид со клубот ја освои Лигата на шампиони, а со репрезентацијата Европското првенство.

Откриена шокантна тајна за контактите на Роналдо со Барса и навредувањeто на Меси

Република - 10.11.2016

Можете ли да го замислите Кристијано Роналдо во дресот на Барселона? Она што сега се чини незамисливо, замалку ќе се случело, ако може да му се верува на шпанскиот новинар Гилјем Балаг, авторот на најновата биографија на славниот португалски ...

Роналдо сака да ја заврши магичната година со светската клупска титула

Стандард - 10.11.2016

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо веќе го насочил вниманието кон следната цел. Португалецот сака да стане светски клупски шампион со „белите“. За него тоа ќе биде одлично финале на волшебната 2016-та година.

Ако јас се прашувам, "Златната топка" е за Роналдо

Вечер - 10.11.2016

Совршената сезона, Португалецот ја круниса со 51 погодок и 15 асистенции на 48 одиграни натпревари Легендарниот бразилски фудбалер, Луис Назарио да Лима Роналдо, изјави дека португалскиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски ...

Сите честат за Роналдо – Ова е неговиот нов, ЖИВОТЕН договор!

СуперСпорт - 09.11.2016

Роналдо во понеделникот потпиша нов договор со Реал Мадрид ,а вчера беше време за потпишување на нов договор. Сите знаеме дека играчите не заработуваат само од клубовите кои им исплаќаат надокнада за услуги кои ги прават за нив, веќе и од спонзори.

Каква БОМБА е ова во Германија: Роналдо заминува од Реал?!

СуперСпорт - 09.11.2016

Кристијано Роналдо потпиша договор со Реал Мадрид до 2021 година. Откако потпиша нов договор со Реал, Роналдо нагласи дека тоа е претпоследниот договор во кариерата. Може тоа да значи дека што му заврши договорот во 2021 година, тој ќе ја смени ...

Роналдо – Златната топка нека ја добие Кристијано

СуперСпорт - 09.11.2016

„Тој би морал да биде пред Меси“, изјави бразилецот Роналдо. Еден од најдобрите напаѓачи во историјата на фудбалот, бразилецот Роналдо порача дека Кристијано Роналдо од Реал Мадрид ја заслужи златната топка пред Лионел Меси.

Враќање на терените или пензија: Што ли мисли Роналдињо?!

СуперСпорт - 09.11.2016

Поранешниот најдобар фудбалер во светот, Роналдињо веќе една година е без клуб, но сеуште постои можност тој да се врати на теренот. Освојувачот на 2 „Златни топки“ вели дека наскоро ќе одлучи дали ќе ја заврши кариерата или ќе продолжи со фудбалот.

Адидас со тужба против Најк поради дресот на Барселона

СуперСпорт - 09.11.2016

Германската компанија за спортска опрема, Адидас започна „борба“ против Најк поради новите дресови на Барселона. Имено, Адидас го тужеше Најк бидејќи оваа компанија смета дека американската компанија украла некои идеи кои го украсуваат дресот на ...

Започна дискусијата: Може ли Меси да му ја „украде“ Златната топка на Роналдо?

СуперСпорт - 09.11.2016

Лионел Меси се врати по повредата во натпреварот против Депортиво. Аргентинецот веднаш по влегувањето од клупата постигна гол, па најави уште една одлична сезона. Од друга страна, Кристијано Роналдо се повреди во финалето на ЕП, а тоа очигледно ...

Кој треба да ја добие „Златната топка“ според Бразилецот Роналдо?

Кајгана - 09.11.2016

Луис Назарио да Лима, или оригиналниот Роналдо, смета дека Кристијано Роналдо треба оваа година да ја добие престижната награда „Златна топка“. Португалецот во годината која изминува ја освои Лигата на шампиони со Реал и европската титула со ...

„Феноменот“ Роналдо сепак го издвои фаворитот за „Златната топка“: Не сакам да бидам неправеден, но…

Дерби - 09.11.2016

Мислењата на „Феноменот“ Роналдо секогаш имаат посебно значење и со големо внимание се следат од страна на сите светски медиуми, па така е и овојпат кога легендарниот бразилски фудбалер проговори за продолжувањето на договорот на Кристијано, но и за ...

Роналдо за Роналдо: Кристијано нека ја земе „Златната топка“

Спортклуб - 09.11.2016

Еден од најдобрите напаѓачи и играчи во историјата на фудбалот, Бразилецот Луис Назарио да Лима Роналдо, порача дека неговиот имењак Кристијано Роналдо од Реал Мадрид ја заслужил „Златната топка“ пред Лионел Меси.

Анчелоти ги посочи наследниците на Меси и Роналдо

Дерби - 09.11.2016

Лионел Меси и Кристијано Роналдо доминираат во светскиот фудбал во изминатава деценија, а најдобро за тоа говорат нивните признанија како и трофеите со своите екипи и репрезентации. Многимуна луѓе сметаат дека ќе биде многу тешко во иднина да се ...

Роналдо продава највеќе дресови на Реал, второто место е мало изненадување

Дерби - 09.11.2016

Кристијано Роналдо го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година, а за престојот во „кралскиот клуб“ ќе биде награден со богат договор. Флорентино Перез и неговите соработници не само што на овој начин го осигураа останувањето на најдобриот ...

Анчелоти го открива името на наследникот на најдобрите двајца на денешницата

Спортклуб - 09.11.2016

Португалецот и Аргентинецот важат за двајца најдобри фудбалери на денешницата, а италијанскиот стратет го има одговорот на прашањето кој ќе ги наследи. Веќе неколку години наназад, исклучиво Лео Меси и Кристијано Роналдо ги земаат сите можни награди ...

Роналдо со новиот договор со „Најк“ ќе биде рамо до рамо со големиот Мајкл Џордан

Gol.mk - 09.11.2016

Компанијата за спортска опрема „Најк“ ја официјализираше новата соработка со Кристијано Роналдо, која го прави Португалецот да биде рамо до рамо со големиот Мајкл Џордан. Иако се уште не се знаат точните цифри, се шпекулира за сума од 24 милиони ...

Кристијано нема да го даде својот глас за Зидан во изборот за најдобар тренер на годината, објасни и зошто

Дерби - 09.11.2016

Како капитен на португалска фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо ќе има право да даде глас за најдбориот тренер и најдобриот фудбалер кој ќе го избере ФИФА, а големата ѕвезда на Реал Мадрид во своето последно обраќање откри дека веќе има ...

Започна кампањата на Каталонците за Лео Меси: 10 причини зошто Аргентинецот е подобар од Кристијано Роналдо

Спортклуб - 09.11.2016

Борбата за „Златната топка“ и наградата на ФИФА за најдобар светски играч ќе биде најнеизвесната досега. Единствено сигурно е дека по деветти пат во низа истата ќе замине во рацете на Лео Меси или Кристијано Роналдо.

Најнеизвесната „Златна топка“ во последните години: Најголем проблем е нејасниот критериум - Роналдо или Меси?

Спортклуб - 09.11.2016

Паралелно со фудбалските возбудувања ширум терените во Европа и светот, есента е резервирана и за „Златната топка“, односно на кампањите на медиумите, анализите на стручњаците и мислењата на легендите околу тоа кој ќе биде најдобриот играч за ...

Роналдо: Кристијано Роналдо ја заслужи „Златната топка“

Точка - 09.11.2016

Луис Назарио да Лима, или оригиналниот Роналдо, смета дека Кристијано Роналдо треба оваа година да ја добие престижната награда „Златна топка“. Кристијано Роналдо. во годината која изминува ја освои Лигата на шампиони со Реал и европската титула со ...

Анчелоти ги посочи наследниците на Меси и Роналдо

Точка - 09.11.2016

Лионел Меси и Кристијано Роналдо доминираат во светскиот фудбал во изминатава деценија, а најдобро за тоа говорат нивните признанија како и трофеите со своите екипи и репрезентации. Многумина луѓе сметаат дека ќе биде многу тешко во иднина да се ...

Кристијано нема да го даде својот глас за Зидан во изборот за најдобар тренер на годината, објасни и зошто

Точка - 09.11.2016

Како капитен на португалска фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо ќе има право да даде глас за најдбориот тренер и најдобриот фудбалер кој ќе го избере ФИФА, а големата ѕвезда на Реал Мадрид во своето последно обраќање откри дека веќе има ...

"Марка" го прогласи Роналдо за најдобар фудбалер во Примера

Вест - 09.11.2016

Шпанскиот весник "Марка" по четврти пат му ја додели на Кристијано Роналдо наградата "Алфредо ди Стефано", за најдобар фудбалер ланската сезона во Шпанија. - Беше година исполнета со емоции.

Роналдо: Кристијано Роналдо ја заслужи „Златната топка“

Макфакс - 09.11.2016

Луис Назарио да Лима, или оригиналниот Роналдо, смета дека Кристијано Роналдо треба оваа година да ја добие престижната награда „Златна топка“. Кристијано Роналдо. во годината која изминува ја освои Лигата на шампиони со Реал и европската титула со ...

Бразилецот Роналдо кажа кој според него треба да ја освои Златната топка

Позитив.мк - 09.11.2016

Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња, Роналдо, изјави кој според него моментално е најдобар фудбалер на светот. Лионел Меси или Кристијано Роналдо, прашање е сега. Би можеле слободно да кажеме дека тркатаза Златната топка никогаш не е била ...

Роналдо како заштитно лице на „Најк“ ќе добива 24 милиони евра годишно

Нова ТВ - 08.11.2016

Секој ден договор за Кристијано Роналдо. По вчерашното продолжување на соработката со Реал Мадрид, Португалецот денеска парафира и со „Најк“. Капитенот на „кралевите“ и португалската репрезентација години наназад е заштитно лице на американскиот ...

Роналдо не можеше на подобар начин да ги израдува Португалците

СуперСпорт - 08.11.2016

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо вчера потпиша нов договор со Реал Мадрид. Роналдо се одлучи на Сантијагот Бернабе да остане до лето 2021 година кога ќе го прослави својот 36 роденден.

Роналдо откри како Фергусон го убеди да дојде во Јунајтед

СуперСпорт - 08.11.2016

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо вчера го продолжи договорот со Реал Мадрид, а на прес конференцијата се потсети на својот почеток. Фудбалскиот свет го запозна Роналдо кога стигна во Манчестер Јунајтед, а Португалецот не криеше дека Сер ...

„Меси секоја година заслужува да ја освои Златната топка“

СуперСпорт - 08.11.2016

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси би ја освојувал Златната топка секоја година ако тоа признание се доделува на најдобриот играч на светот, рече денеска дефанзивецот на каталонскиот клуб Џерард Пике.

Навивачите најдоа нова „жртва“: Шеги на сметка на Роналдо

СуперСпорт - 08.11.2016

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го продолжи договорот со Реал до 2021 година. Роналдо на официјалното потпишување на договор се појави во многу интересни наочари кои брзо предизвикаа реакции на друштвените мрежи.

Португалските медиуми откриваат колку тежи новиот договор на Роналдо

24Фудбал - 08.11.2016

Весникот Корејо де Мања пишува дека Кристијано Роналдо ќе „лапне“ 118 милиони евра од новиот пет годишен договор со Реал Мадрид Кристијано Роналдо вчера ја продолжи верноста кон „Кралевите“ и се обврза кон Реал Мадрид до 2021.

Новиот договор на Роналдо тежи 118 милиони евра

МКД - 08.11.2016

Според пишувањата на медиумите од Португалија, Кристијано Роналдо од новиот договор со Реал Мадрид ќе инкасира 118 милиони евра ЦР7 вчера стави потпис на нов договор и се обврза кон „Кралевите“ до 2021 година.

Роналдо по стапките на Леброн, добива доживотен договор од Најк

МКД - 08.11.2016

Кристијано Роналдо ќе ја продолжи соработката со Најк, Португалецот ќе добие доживотен договор од американскиот производител на спортска опрема Откако ЦР7 вчера стави потпис на нов договор со Реал Мадрид, ѕвездата на „Кралевите“ ќе добие нов договор ...

Роналдо ќе потпише доживотен договор со „Најк“

Екипа - 08.11.2016

На Кристијано Роналдо му тргна со потпишувањето на нови договори, па откако вчера го продолжи престојот во Реал Мадрид португалскиот ас во најскоро време би требал да ја продолжи и соработката со својот најголем спонзор – компанијата за спортска ...

Португалецот ќе заработи огромно богатство: Познато е колку тежи новиот договор на Роналдо

Дерби - 08.11.2016

Европскиот шампион Реал Мадрид го обезбеди својот најдобар играч Кристијано Роналдо до 2021 година, меѓутоа за таа соработка со Португалецот клубот од шпанската престолнина ќе мора да издвои навистана „солена“ сума на пари.

Роналдо како Џордан: Потпиша нов мега договор со „Најк“ од кој боли глава

Дерби - 08.11.2016

Шпанските медиуми во текот на денешниот ден ја пренесоа информацијата дека Кристијано Роналдо ќе заработува 24 милиони годишно од новиот договор кој го потпиша со Реал Мадрид, но само еден ден по официјалната церемонија на „Сантијаго Бернабеу“, сега ...

Португалецот ќе заработи огромно богатство: Познато е колку тежи новиот договор на Роналдо

Точка - 08.11.2016

Европскиот шампион Реал Мадрид го обезбеди својот најдобар играч Кристијано Роналдо до 2021 година, меѓутоа за таа соработка со Португалецот клубот од шпанската престолнина ќе мора да издвои навистана „солена“ сума на пари.

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА РОНАЛДО: Го извадија од памет (ВИДЕО)

Телеграф - 08.11.2016

Интересна случка со најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Најдобрите фудбалери во светот се секогаш во центарот на вниманието, па сето она што го прават е редовно забележано. Еден таков момент се појави и со Кристијано Роналдо на кого му беше приредено ...

Роналдо ќе заработи 118 милиони од новиот договор

Алфа - 08.11.2016

Кристијано Роналдо вчера и официјално го продолжи договорот со Реал Мадрид, а како што пренесуваат шпанските медиуми со новата соработка Португалецот ќе инкасира 118 милиони евра. Реал и Ронадо не ги открија финснскисите детали за договорот кој го ...

Роналдо продолжува со Реал: Ќе играм уште 10 години

Актуелно24 - 08.11.2016

Кристијано Роналдо во 2009 година пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ и според новиот договор тука ќе ја заврши кариерата. Португалецот во досегашната кариера во белиот дрес постигнал 371 гол, освоил две титули во Лигата на шампионите и само една во ...

Кварезма му врати мило за драго на Роналдо (видео)

Република - 08.11.2016

Пред неколку месеци Кристијано Роналдо му приреди интересно изненадување на својот соиграч од националниот тим на Португалија, Рикардо Кварезма. Автомобилот на Кварезма беше целосно завиткан во алуминиумска фолија, а по таа шега фудбалерот на ...

Откриена вистинската плата на Роналдо!

Стандард - 08.11.2016

Платата на трикратниот носител на „Златната топка“ – Кристијано Роналдо, е импозантна, откако го обнови договорот со Реал Мадрид. Според Correio da Manha, португалската ѕвезда ќе зема по 23,6 милиони евра годишно по оданочување.

Роналдо до 2011 во клубот на “кралевите“

Exclusive.mk - 08.11.2016

Реал Мадрид го задржа Кристијано Роналдо до 2021 година, а новиот договор ќе му донесе и подобра заработувачка. И покрај тоа што тогаш ќе има 36 години, Роналдо е сигурен дека ова нема да биде последен договор за него во кариерата.

Срцето му застана: Изненадување кое го преплаши Роналдо! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 08.11.2016

Најдобриот фудбалер Кристијано Роналдо секогаш е во центарот на вниманието. Неговиот другар му приреди изненадување, со кое се докажа дека и Роналдо не е бестрашен. Погледнете за што станува ...

Роналдо го продолжи договорот со Реал Мадрид: Ќе играм фудбал до 41 година

24Фудбал - 07.11.2016

Кристијано Роналдо стави потпис на нов договор со Реал Мадрид со траење до 2021 година и не планира тој да биде негов последен, сака да игра фудбал уште десет години. Кристијано Роналдо стави потпис на нов пет годишен договор со Реал Мадрид, кога во ...

Роналдо потпиша нов договор со Реал Мадрид

СуперСпорт - 07.11.2016

Кристијано Роналдо денеска потпиша нов договор со актуелниот клупски шампион на „стариот континент“. Еден од најдобрите фудбалери на светот во стадионот „Сантијаго Бернабе“ потпиша нов петгодишен договор со Реал.

Меси против Роналдо – Кој е подобар и зошто?

СуперСпорт - 07.11.2016

Борбата за „Златна топка“ ќе биде неизвесна и оваа година, а сосема е јасно дека 9-ти пат по ред ќе замине во рацете на Лионел Меси или Кристијано Роналдо. Мислењата се поделени, гледајќи ги трофеите, Роналдо според многумина е поблиску до 4-та ...

Роналдо: Ќе играм фудбал до 41-годишна возраст

Екипа - 07.11.2016

Кристијано Роналдо попладнево и официјално го стави својот потпис на новиот договор со Реал Мадрид, според кој Португалецот ќе остане дел од шпанскиот гигант до 2021 година. Овој договор значи и зголемување на платата, која во следниот период ќе ...

Роналдо потпиша нов договор со Реал Мадрид: Ќе играм уште десет години

МКД - 07.11.2016

Кристијано Роналдо стави потпис на нов договор со Реал Мадрид, но вели дека тој не е и последен, планира да игра фудбал уште 10 години. Кристијано Роналдо стави потпис на нов пет годишен договор со Реал Мадрид, кога во 2021 тој ќе заврши фудбалерот ...

Роналдо објасни како Фергусон го убедил да потпише за Манчестер јунајтед

МКД - 07.11.2016

Кристијано Роналдо објасни како Сер Алекс Фергусон го убедил да потпише за Манчестер јунајтед по крајот на пријателскиот натпревар помеѓу Спортинг и „Црвените Ѓаволи" Добро познато е дека Шкотот бил толку импресиониран од она што го видел, па не ...

Кварезма како режисер во ’скриена камера’, настрада Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Екипа - 07.11.2016

Пред неколку месеци Кристијано Роналдо му приреди интересно изненадување на својот соиграч од националниот тим на Португалија, Рикардо Кварезма. Автомобилот на Кварезма беше целосно завиткан во алуминиумска фолија, а по таа шега фудбалерот на ...

„Скриена камера“ за Роналдо во режија на Кварезма (ВИДЕО)

МКД - 07.11.2016

Рикардо Кварезма ги дочека своите пет минути и му се одмазди на Кристијано Роналдо за шегата од минатата година Се вели дека одмаздата е јадење кое се служи ладно, а тоа на своја кожа денеска го осети Кристијано Роналдо.

Кристијано Роналдо во Реал до 2021 година

Кајгана - 07.11.2016

Кристијано Роналдо го продолжил договорот со Реал Мадрид до 2021, пренесоа шпанските медиуми. Најдобриот играч и стрелец на Рeал, Кристијано Роналдо, денеска ќе го стави својот потпис на новиот договор.

Роналдо за една недела ќе заработува, колку обичен човек за 5 животи

SportMedia - 07.11.2016

Кристијано Роналдо не мрда од Реал Мадрид. Португалецот го официјализираше новиот договор според кој ќе остане верен на „Сантијаго Бернабеу“ до 2021 година. Роналдо ја игра осмата сезона за „кралскиот клуб“, а според новиот договор, сигурно ќе ...

Роналдо откри како Фергусон го убедил да потпише за Јунајтед

Дерби - 07.11.2016

Големата фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо својата фудбалска афирмација ја стекна во редовите на Манчестер Јунајтед чиј дрес го носеше од 2003 до 2009 година по што замина во Реал Мадрид каде е член до ден денеска.

ОФИЦИЈАЛНО: Кристијано Роналдо останува „крал“ до 2021 година!

Gol.mk - 07.11.2016

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо потпиша нов петгодишен договор вреден 50 милиони евра по сезона. Португалецот ги следеше стапките на неговите соиграчи Модриќ, Бејл и Васкез, кои исто така ја продолжија верноста со екипата од ...

Роналдо ја продолжи соработката со Реал и даде едно големо ветување

Дерби - 07.11.2016

Најдобриот португалски фудбалер и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја продолжи соработката со „кралевите“ до 2021 година, а и притоа даде едно ветување кое ги одушеви сите вистински фудбалски фанови.

Роналдо потпиша нов договор и си постави цел: Ќе игра врвен фудбал до 41 година

Спортклуб - 07.11.2016

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо потпиша нов договор со Реал Мадрид. Новиот договор го врзува Португалецот за „Кралскиот клуб“ до 2021. година, а тогаш Роналдо ќе има веќе 36 години.

Роналдо: Ова не е мојот последен договор, сакам да играм до 41 година!

Gol.mk - 07.11.2016

Во канцелариите на „Сантијаго Бернабеу“, Флорентино Перез и Кристијано Роналдо денес се сретнаа за да го потпишат договорот со кој фудбалерот ја продолжи верноста на екипата во следните пет години.

Наместо да ги промовира новите копачки, Роналдо се извади од памет: Не можам да поверувам дека ми го направивте ова ...

Дерби - 07.11.2016

Кристијано Роналдо ова попладне и официјално стави потпис на нов договор со Реал Мадрид, со кој воедно се обврза да остане на „Сантијаго Бернабеу“ најмалку до 2021 година. Португалецот не го криеше големото задоволство за продолжување на ...

Најугледниот шпански новинар: Роналдо нема да го одработи договорот со Реал

Дерби - 07.11.2016

Гилјем Балаг е еден од најугледните шпански фудбалски новинари, а неговите извори често му обезбедуваат ексклузивни и доверливи информации кои се покажуваат како точни. Во својата последна колумна, Балаг тврди дека Кристијано Роналдо нема да го ...

Роналдо продолжува со Реал: Ќе играм уште 10 години

Кајгана - 07.11.2016

Кристијано Роналдо го стави својот потпис на новиот договор со Реал. Португалецот ќе остане во Реал до јуни 2021 година, а неделно ќе заработува околу 410.000 евра. Кристијано Роналдо во 2009 година пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ и според новиот ...

Кварезма му фати сеир на Роналдо - Португалецот доби (не)пријатно изненадување (Видео)

Спортклуб - 07.11.2016

Кристијано денеска имаше навистина многу луд и интензивен ден. Тој потпиша нов договор со Реал Мадрид до 2021 година, а потоа претстави и нови Најк копачки. Но, откако официјално потпиша со Реал Мадрид нов договор, Роналдо се упати кон промоцијата ...

Признанието „Алфредо Ди Стефано“ повторно во рацете на Роналдо

Дерби - 07.11.2016

Кристијано Роналдо вечерва го доби признанието „Алфредо Ди Стефано“ кое шпанскиот весник „Марка“ го доделува на најдобриот фудбалер во шпанското првенство за претходната сезона. За него ова е четврти пат да биде прогласен за број еден во Ла Лига.

Роналдо во Реал до 2021 година

Сител - 07.11.2016

Кристијано Роналдо го продолжи договорот со Реал Мадрид ндо 2021 година. Иако Португалецот потпиша нов пет годишен договор со Реал Мадрид, до 2021 година кога ќе има 36 години, Роналдо најави дека тоа нема да биде крајот на неговата кариера.

ОФИЦИЈАЛНО: Кристијано Роналдо во Реал Мадрид до 2021 година

Курир - 07.11.2016

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо потпиша нов петгодишен договор вреден 50 милиони евра по сезона. Португалецот ги следеше стапките на неговите соиграчи Модриќ, Бејл и Васкез, кои исто така ја продолжија верноста со екипата од ...

НАЈДОБРИОТ СЕ ДОГОВОРИ СО РЕАЛ: Роналдо до 2021 година меѓу „кралевите“

Телеграф - 07.11.2016

Кралскиот клуб успеа да се разбере со Португалецот за продолжување на соработката Реал Мадрид го задржа Кристијано Роналдо до 2021 година, а новиот договор ќе му донесе и подобра заработувачка.

Роналдо потпиша нов договор со Реал Мадрид

Точка - 07.11.2016

Кристијано Роналдо денес поптиша нов договор со „Кралскиот клуб“ кој што веројатно ќе го задржи Португалецот на „Сантијаго Бернабеу“ до крајот на неговата кариера. Еден од најдобрите фудбалери на светот стави потпис на петгодишен договор со Реал ...

Роналдо парафира со Реал и рече: Нема да застанувам до 41

Локално - 07.11.2016

Ѕвездата на “Реал” (Мадрид) и светскиот фудбал Кристијано Роналдо потпиша нов договор. Тој се обврза со клубот до 2021 година, и објави дека ова не му е последниот договор. “Многу сум среќен.

Официјално, Кристијано Роналдо стана најплатениот фудбалер во светот

Република - 07.11.2016

Официјалната веб страницата Реал Мадрид синоќа ја потврди информацијата дека Кристијано Роналдо ќе потпише нов петгодишен договор со екипата. Португалецот се обврза на нови пет години во дресот на „кралевите“ за рекордна сума на заработка.

Како Кварезма го плаши Кристијано Роналдо

Оff.net - 07.11.2016

Одговорен за добра атмосфера во репрезентацијата на Португалија очигледно е Рикардо Кварезма. Последна негова „жртва“ беше Кристијано Роналдо во тренинг кампот на ...

Роналдо: Ова нема да биде мојот последен договор

Стандард - 07.11.2016

Кристијано Роналдо најави дека неговиот нов договор со Реал Мадрид нема да биде и последен во фудбалската кариера. Португалецот потпиша договор со шпанскиот гигант до 2021 година. При неговото истекување тој ќе има 36 години и ќе одигра 12 сезони во ...

Роналдо и Диего Симеоне беа избрани за број 1 во шпанското првенство

Стандард - 07.11.2016

Кристијано Роналдо и Диего Симеоне ги освоија наградите за најдобар фудбалер и најдобар тренер во шпанското првенство минатата сезона. Ѕвездата на Реал Мадрид го доби четврти пат трофејот „Алфредо ди Стефано“ и се израмни со рекордерот по признанија ...

Роналдо потпиша нов петгодишен договор со „кралевите“

Телевизија Нова - 07.11.2016

Официјалната веб страницата Реал Мадрид синоќа ја потврди информацијата дека Кристијано Роналдо ќе потпише нов петгодишен договор со екипата. Португалецот се обврза на нови пет години во дресот на „кралевите“ за рекордна сума на заработка.