TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со Трамп Македонците без визи во САД

Репортер - 11.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) преку телеграма до Доналд Трамп изрази искрени честитки за историската победа на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

И Заев упати честитка до Доналд Трамп

МКД - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот, голем, стратешки пријател на Република Македонија, во име на Социјалдемократскиот ...

ОМД до Трамп: Безвизна програма за Македонците и прогласување на „преговорите за името" за ништовни

МКД - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изрази искрени честитки за историската победа на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави,пишува во телеграмата на ОМД.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Идивиди - 10.11.2016

Москва, 10 ноември 2016 (МИА) - По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Лидерот на ДУИ Ахмети му ја честита победата на Трамп

Идивиди - 10.11.2016

Скопје, 10 ноември 2016 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција - ДУИ, Али Ахмети му го честита изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател. - Имам посебна чест во името на сите поддржувачи и членови на ДУИ, како и во мое ...

СДСМ му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

А1 On - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот, голем, стратешки пријател на Република Македонија, во име на Социјалдемократскиот ...

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

+инфо - 10.11.2016

Рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека изборот на Доналд Трамп е суверен избор на граѓаните на САД. По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на ...

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

А1 On - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Ахмети му ја честита победата на Трамп

А1 On - 10.11.2016

Лидерот на Демократската унија за интеграција – ДУИ, Али Ахмети му го честита изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател. – Имам посебна чест во името на сите поддржувачи и членови на ДУИ, како и во мое лично име, да му ја честитам ...

ОМД побара од Трамп да ги укине визите за Македонија

Фокус - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) преку телеграма до Доналд Трамп изрази искрени честитки за историската победа на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Раул Кастро му ја честиташе победата на Трамп

+инфо - 10.11.2016

По објавување на резултатите од изборите кубанската Влада вчера најави петдневни воени вежби како подготовка за можни „непријателски активности“. Кубанскиот лидер Раул Кастро му ја честиташе на новоизбраниот претседател Доналд Трамп изборната ...

Ахмети му честита на Трамп, но ѝ се заблагодари на Клинтон

+инфо - 10.11.2016

Тој и честита ѝ на Хилари Клинтон за достоинствената кампања и ја изрази длабоката благодарност на неговата заедница за големиот придонес. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, му честита на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, за победата на ...

Заев се надева дека САД со Трамп и натаму ќе ја поддржуваат Македонија

+инфо - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Точка - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. - Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ...

Н.Македонија - 10.11.2016

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД.

Честитка од ОМД до претседателот на САД, Доналд Трамп...

Н.Македонија - 10.11.2016

Честитка од ОМД до претседателот на САД, Доналд Трамп Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) во телеграма му изразува честитки на Доналд Трамп за победата на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски ...

Честитка од ОМД до претседателот на САД, Доналд Трамп

Сител - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) во телеграма му изразува честитки на Доналд Трамп за победата на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Алфа - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев ...

Честитка од ОМД до претседателот на САД, Доналд Трамп

Канал5 - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) во телеграма му изразува честитки на Доналд Трамп за победата на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

МЕДВЕДЕВ: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Телеграф - 10.11.2016

Рускиот премиер се надева дека со администрацијата на Трамп конечно ќе може да се затвори „тажната страница“ во односите меѓу двете земји По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека ...

Ахмети до Трамп: Да продолжат вредностите промовирани во албанско-американското пријателство

Точка - 10.11.2016

Имам посебна чест во името на сите поддржувачи и членови на Демократската унија за интеграција како и во мое лично име да му ја честитам на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп победата на претседателските избори, со најискрени ...

Заев до Трамп: Граѓаните на САД донесоа одлука на демократски избори, преку слободно изразена волја

Точка - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во четвртокот упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот голем стратешки пријател на Република Македонија, во име на ...

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Сител - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

РЕПУБЛИКА: Заев не му честита на Трамп – за премиер е потребна големина, а не ситна душа нажалена

Сител - 10.11.2016

Изборите во САД, иако не нѐ засегаат, се одржаа во пресрет на изборите во Македонија и се совршен показател за политичката зрелост на луѓето кои за точно еден месец од денеска ќе треба да му погледнат во очи на народот и да ја добијат неговата ...

ОМД му честита на Трамп и побара продлабочување на односите меѓу Македонија и САД

Курир - 10.11.2016

Во име на Македонските – Американци, Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) изразува искрени честитки на Вашата историска победа на Изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави, стои во честитката на ОМД до Доналд Трамп.

РЕПУБЛИКА: Заев не му честита на Трамп – за премиер е потребна големина, а не ситна душа нажалена

Курир - 10.11.2016

Изборите во САД, иако не нѐ засегаат, се одржаа во пресрет на изборите во Македонија и се совршен показател за политичката зрелост на луѓето кои за точно еден месец од денеска ќе треба да му погледнат во очи на народот и да ја добијат неговата ...

Плевнелиев и Борисов побараа од Трамп да ги укине визите за Бугарите

Локално - 10.11.2016

Во своите честитки до новоизбраниот претседател на САД и бугарскиот претседател Росен Плевнелиев и премиерот Бојко Борисов побараа од Доналд Трамп за време на својот мандат да ги укине визите за граѓаните на Бугарија.

Груевски му ја честита победата на Трамп

Вечер - 10.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски испрати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп Во продолжение следува неговата честитка Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Емил Димитриев му го честиташе на Трамп изборот за претседател на САД

Репортер - 10.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Заев му честиташе на Трамп - Демократските вредности се најважни

Фактор - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот, голем, стратешки пријател на Република Македонија, во име на Социјалдемократскиот ...

Медведев : Русија го почитува изборот на американскиот народ

Нетпрес - 10.11.2016

-Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД. А, како второ, ние кон него се однесуваме со почит и секако, подготвени сме да развиваме контакти со новоизбраниот претседател Доналд Трамп и со потпретседателот, на кого веќе му го честитав ...

Русија го почитува изборот на американскиот народ

Вечер - 10.11.2016

Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД. А, како второ, ние кон него се однесуваме со почит и секако, подготвени сме да развиваме контакти со новоизбраниот претседател Доналд Трамп и со потпретседателот, кому веќе му го честитав изборот, ...

Од брзање СДСМ заборави да ја прикачи честитката: И Заев му честита на Трамп

Република - 10.11.2016

Два часа откако „Република“ го објави текстот „Заев не му честита на Трамп: За премиер е потребна големина, а не ситна душа нажалена“ , Заев собра храброст и му ја честита победата на републиканскиот кандидат Доналд Трам на претседателските избори ...

Заев до Трамп: Се надевам дека САД и понатаму ќе биде силен поддржувач на Македонија

Стандард - 10.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот, голем, стратешки пријател на Република Македонија, во име на Социјалдемократскиот сојуз и во ...

ОМД му честита на Трамп и побара продлабочување на односите меѓу Македонија и САД

Press24 - 10.11.2016

Во име на Македонските – Американци, Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) изразува искрени честитки на Вашата историска победа на Изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави, стои во честитката на ОМД до Доналд Трамп.

Ахмети до Трамп: Да продолжат вредностите промовирани во албанско-американското пријателство

Макфакс - 10.11.2016

Имам посебна чест во името на сите поддржувачи и членови на Демократската унија за интеграција како и во мое лично име да му ја честитам на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп победата на претседателските избори, со најискрени ...

Заев до Трамп: Граѓаните на САД донесоа одлука на демократски избори, преку слободно изразена волја

Макфакс - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во четвртокот упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот голем стратешки пријател на Република Македонија, во име на ...

Со Трамп Македонците без визи во САД

Press24 - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) преку телеграма до Доналд Трамп изрази искрени честитки за историската победа на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Плевнелиев и Борисов побараа од Трамп да ги укине визите за Бугарите

Бриф - 10.11.2016

Во своите честитки до новоизбраниот претседател на САД и бугарскиот претседател Росен Плевнелиев и премиерот Бојко Борисов побараа од Доналд Трамп за време на својот мандат да ги укине визите за граѓаните на Бугарија.

Заев не му честита на Трамп: За премиер е потребна големина, а не ситна душа нажалена

Република - 10.11.2016

Изборите во САД, иако не нѐ засегаат, се одржаа во пресрет на изборите во Македонија и се совршен показател за политичката зрелост на луѓето кои за точно еден месец од денеска ќе треба да му погледнат во очи на народот и да ја добијат неговата ...

Плевнелиев и Борисов побараа од Трамп да ги укине визите за Бугарите

Мета - 10.11.2016

Во своите честитки до новоизбраниот претседател на САД и бугарскиот претседател Росен Плевнелиев и премиерот Бојко Борисов побараа од Доналд Трамп за време на својот мандат да ги укине визите за граѓаните на Бугарија.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Lider - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Со Трамп Македонците без визи во САД

Маркукуле - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата македонска дијаспора (ОМД) преку телеграма до Доналд Трамп изрази искрени честитки за историската победа на изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

ОМД му честиташе на Трамп за победата на изборите

Пулс24 - 10.11.2016

Во име на македонските Американци, Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) изразува искрени честитки на Вашата историска победа на Изборите за 45-ти претседател на Соединетите Американски Држави, стои во честитката на ОМД до Доналд Трамп.

Заев не му честита на Трамп - за премиер е потребна големина, а не ситна душа нажалена

Пулс24 - 10.11.2016

Изборите во САД, иако не нѐ засегаат, се одржаа во пресрет на изборите во Македонија и се совршен показател за политичката зрелост на луѓето кои за точно еден месец од денеска ќе треба да му погледнат во очи на народот и да ја добијат неговата ...

Лидерот на ДУИ Ахмети му ја честита победата на Трамп

Телевизија Нова - 10.11.2016

Лидерот на Демократската унија за интеграција – ДУИ, Али Ахмети му го честита изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател. – Имам посебна чест во името на сите поддржувачи и членови на ДУИ, како и во мое лично име, да му ја честитам ...

СДСМ му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Телевизија Нова - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави. – Граѓаните на САД донесоа одлука на демократски избори, преку слободно изразена волја, ...

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Телевизија Нова - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Медведев: Русија го почитува изборот на американскиот народ

Либертас - 10.11.2016

По повод изборот на Доналд Трамп за нов американски претседател, рускиот премиер Дмитриј Медведев соопшти дека тоа е суверен избор на граѓаните на САД. -Тоа, како прво, е суверен избор на граѓаните на САД.

Заев му испрати честитка на Доналд Трамп

Либертас - 10.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп: „Ви го честитам изборот за претседател на САД, долгогодишниот, голем, стратешки пријател на Република Македонија, во име на Социјалдемократскиот ...

Партиите oчeкуваат продлабочување на односите со САД

24 Вести - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Поповски: Продолжува соработката меѓу Македонија и САД

Нова ТВ - 09.11.2016

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, денеска му ја честиташе победата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп. Поповски рече дека овој избор за Македонија значи продолжување на соработката со САД.

Партиите oчeкуваат продлабочување на односите со САД

Алсат-М - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Никола Попоски за ДВ: Му ја честитамe победата на Трамп!

Deutsche Welle - 09.11.2016

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, во изјава за Дојче веле, ги сподели импресиите од резултатите на вчерашните избори во САД. Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, ...

Честитка на Груевски до Трамп: Почитувањето на вољата на народот е врв на демократијата

МКД - 09.11.2016

Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори. Принципот на почитување на волјата на народот е врв на демократијата, тоа e победа на правото на слободната волја на сите граѓани, се вели во честитката на претседателот на ...

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

А1 On - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Груевски му ја честиташе победата на новиот американски претседател Трамп

ТВ21 - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДМПНЕ, Никола Груевски му испрати честитка на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп. – Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Вучиќ му честиташе на Трамп за победата

+инфо - 09.11.2016

Премиерот на Србија му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД. Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД, со надеж дека ...

Македонските политичари му честитаа победа на Трамп

Кајгана - 09.11.2016

Честитки за изборот за претседател на САД на Доналд Трамп денеска упатија македонските политичари, при што од владејачката ВМРО-ДПММНЕ порачаа дека ќе ги продлабочат односите меѓу двете држави, а од опозициската СДСМ изразија жалење што САД нема да ...

Вучиќ му честиташе на Трамп за победата

А1 On - 09.11.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД, со надеж дека победата ќе придонесе унапредување на билатералните односи меѓу двете земји.

Кинескиот претседател му ја честиташе победата на Трамп

+инфо - 09.11.2016

Тој нагласи дека двете најголемите светски економии ја делат одговорноста за унапредување на глобалниот развој и просперитет. Кинескиот претседател Кси Џинпинг му ја честиташе денеска победата на Доналд Трамп на изборите за претседател на САД, ...

Кинескиот претседател му ја честиташе победата на Трамп

А1 On - 09.11.2016

Кинескиот претседател Кси Џинпинг му ја честиташе денеска победата на Доналд Трамп на изборите за претседател на САД, нагласувајќи дека двете најголемите светски економии ја делат одговорноста за унапредување на глобалниот развој и просперитет.

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод победата на Доналд Трамп

А1 On - 09.11.2016

Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори. Принципот на почитување на волјата на народот е врв на демократијата, тоа e победа на правото на слободната волја на сите граѓани.

Попоски: Граѓаните на САД ја избраа најдобрата опција за нив на демократски начин

Фокус - 09.11.2016

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, во изјава за Дојче веле , ги сподели импресиите од резултатите на вчерашните избори во САД. -Граѓаните на САД го остварија своето гласачко право и ја избраа ...

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и

+инфо - 09.11.2016

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предмалку ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп. Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предмалку ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до ...

Ѓорчев: Соработката со САД ќе продолжи и ќе се продлабочи по 11 декември

Фокус - 09.11.2016

Македонските политичари утринава го следеа прогласувањето на резултатите од изборите во САД во хотелот Александар Палас. Меѓу нив беше и Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. -Интересно е да се набљудуваат американските избори.

Демократски сојуз: Честитки до Трамп

А1 On - 09.11.2016

Демократскиот сојуз на Доналд Трамп, му го честита изборот за претседател на САД. Вие сте избран на демократски избори со волја на граѓаните на САД, што е од исклучителна важност и за респект од сите нас.

Партиите oчeкуваат продлабочување на односите со САД

А1 On - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Плевнелиев му ја честита победата на Трамп

А1 On - 09.11.2016

Бугарскиот претседател Росен Плевнелиев упати честитки до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на САД, јави БТА. – Верувам дека единствено со заеднички напори ќе можеме активно и успешно да ги надминеме современите предизвици и закани ...

Обама, Меркел и Џинпинг се надоврзаа на честитките до Трамп

Капитал - 09.11.2016

Американскиот претседател Барак Обама му ја честиташе победата на претседателските избори на Доналд Трамп, а менаџерот на кампањата на новиот прв станар на Белата куќа, Келан Конвеј, наведе дека Обама и Трамп „имале убав разговор“ и оти веројатно ...

Трамп по победата: Америка нема да прифаќа ништо помалку од најдоброто

+инфо - 09.11.2016

Иако американскиот интерес ќе биде на прво место ќе најдеме начин да соработуваме со сите држави, рече Трамп. Само што добив повик од секретарката Хилари Клинтон. Ми честиташе, ни честиташе нам и на нашата победа.

Туск му честита на Трамп и му порача: Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко

А1 On - 09.11.2016

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предмалку ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на Соединетите американски држави, јави дописникот на МИА од Брисел.

Груевски му честиташе на Трамп: Многу среќа во битката за создавање подобар свет

+инфо - 09.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претсдателските избори во САД. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претсдателските избори во САД.

ГРУЕВСКИ: Честитка до Трамп за изборот за претседател на САД

Телеграф - 09.11.2016

Во овој свечен момент сакам да го истакнам задоволството од развојот на односите и соработката меѓу Република Македонија и САД и воедно да ја искажам нашата подготвеност за нивно натамошно унапредување и интензивирање во сите области од заеднички ...

Груевски му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Сител - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во САД. - Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Сител - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Македонските политичари му честитаа победа на Трамп

Точка - 09.11.2016

Честитки за изборот за претседател на САД на Доналд Трамп, во среда упатија македонските политичари, при што од владејачката ВМРО-ДПММНЕ порачаа дека ќе ги продлабочат односите меѓу двете држави, а од опозициската СДСМ изразија жалење што САД нема ...

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Канал5 - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Македонските партии oчeкуваат продлабочување на односите со САД

Телеграф - 09.11.2016

Македонските политичари се категорични дека и во иднина ќе се работи на развивање и продлабочување на односите со САД Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на ...

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“

Алфа - 09.11.2016

Во честитката до Трамп, Туск посочи дека „стратешкото партнерство меѓу Европската унија и САД е вкоренето во нашите заеднички вредности на слобода, човекови права, демократија и верувањето во пазарната економија“.

Димитриев му ја честита победата на Трамп на изборот за претседател на САД

Телеграф - 09.11.2016

Дозволете да ја искористам оваа прилика да се заблагодарам за американската поддршка на македонските евро атлантски интеграции, и да изразам верба дека во време на Вашиот мандат Република Македонија ќе го добие заслуженото членство во НАТО ...

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“

Сител - 09.11.2016

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предмалку ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на Соединетите американски држави, јави дописникот на МИА од Брисел.

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“...

Н.Македонија - 09.11.2016

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“ Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предмалку ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп за неговиот избор за ...

Груевски му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Канал5 - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во САД. - Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

ФОТО: Урнебесни билборди за Трамп во Белград

Курир - 09.11.2016

На улиците во српската метропола денеска осамнаа билборди на кои пишува „Честитаме! Трамп, Србине“, а под тоа стои потпис од порталот Информер . Како што тие објаснуваат, на десетина билборди ширум градот Белград поставија ваква порака до новиот ...

Вучиќ му честиташе на Трамп за победата

Сител - 09.11.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД, со надеж дека победата ќе придонесе унапредување на билатералните односи меѓу двете земји.

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Курир - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Партиите oчeкуваат продлабочување на односите со САД

Сител - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Груевски му ја честита победата на Трамп: Подготвени сме да ја унапредиме соработката во сите области од заеднички ...

Курир - 09.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски испрати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Во продолжение следува неговата честитка Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Кинескиот претседател му ја честиташе победата на Трамп

Сител - 09.11.2016

Кинескиот претседател Кси Џинпинг му ја честиташе денеска победата на Доналд Трамп на изборите за претседател на САД, нагласувајќи дека двете најголемите светски економии ја делат одговорноста за унапредување на глобалниот развој и просперитет.

ТРАМП, СРБИНЕ: Билборди со честитки за новиот претседател на САД во Белград (ФОТО)

Телеграф - 09.11.2016

Еден напис која ќе го сретнете во било кој дел од српската метропола е денес најпопуларна тема во белградската чаршија и на сите социјални мрежи На улиците во српската метропола денеска осамнаа тазе билборди на кои пишува „Честитаме! Трамп, Србине“, ...

Новиот претседател заблескал: Ќе им бидам лидер на сите граѓани, ќе му служам на овој народ

Точка - 09.11.2016

Доналд Трамп, новоизбраниот претседател на САД, им се обратил на своите гласачи и сите граѓани во САД, велејќи дека им служи на сите. "Жал ми е што почекавте, ова е комплицирана работа. Ви благодарам многу. Само што добив повик од Хилари Клинтон.

ТРАМП СЕ ОБРАТИ: Ќе бидам претседател на сите Американци

Телеграф - 09.11.2016

Новиот претседател на САД го имаше првото официјално обраќање пред своите поддржувачи Доналд Трамп се обрати пред своите поддржувачи и американската јавност, првпат како претседател на САД.

Реакции од светот на победата на Трамп – честитки, препазливост, страв

Алфа - 09.11.2016

Неочекуваната победа на Доналд Трамп на претседателските избори во САД светот како да ја дочека неподготвен. Првите честитки за новиот лидер на најмоќната нација пристигнаа од оние играчи во светската арена со кои САД во последно време и немаат ...

И по кавгите Шешељ, Вучиќ и Николиќ во “еден глас”, задоволни од изборот на Трамп…

Локално - 09.11.2016

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори и притоа изрази надеж дека неговата „голема победа“ ќе придонесе за унапредувањето на односите меѓу Србија и САД.

Груевски со честитки до Трамп - Уверен дека пријателството ќе продолжи

Фактор - 09.11.2016

Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за иден мандатар за влада, му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД со порака да продолжи заедничкото пријателство меѓу двете земји со надеж дека ќе се забрза ...

Груевски му ја честита победата на Трамп: Подготвени сме за соработката во сите области од заеднички интерес

Нетпрес - 09.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски испрати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Во продолжение следува неговата честитка Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Премиерот Димитриев ја подрави американската демократија и изборот на Трамп

Позитив.мк - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Груевски му ја честита победата на Трамп

Репортер - 09.11.2016

Во продолжение следува неговата честитка Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори. Принципот на почитување на волјата на народот е врв на демократијата, тоа e победа на правото на слободната волја на сите граѓани.

Туск му честита на Трамп

Вечер - 09.11.2016

Во честитката до Трамп, Туск посочи дека „стратешкото партнерство меѓу Европската унија и САД е вкоренето во нашите заеднички вредности на слобода, човекови права, демократија и верувањето во пазарната економија".

Груевски со честитка до Доналд Трамп

Макфакс - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во среда упати честитка до Доналд Трамп, по повод победата на претседателските избори во САД. „Вашето претседателствување повлекува огромна чест и одговорност да се биде предводник во битката за градење на ...

Никола Груевски му ја честиташе победата на новиот американски претседател, Доналд Трамп

Република - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДМПНЕ, Никола Груевски му испрати честитка на новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп. Во прилог, целата честитка на Гревски до новиот претседател на САД: – Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на ...

(ФОТО) Урнебесни билборди за Трамп во Белград

За Се - 09.11.2016

На улиците во српската метропола денеска осамнаа билборди на кои пишува „Честитаме! Трамп, Србине“, а под тоа стои потпис од порталот Информер . Како што тие објаснуваат, на десетина билборди ширум градот Белград поставија ваква порака до новиот ...

Груевски му ја честита победата на Трамп: Подготвени сме да ја унапредиме соработката во сите области од заеднички ...

Press24 - 09.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски испрати честитка до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Во продолжение следува неговата честитка Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

ФОТО: Урнебесни билборди со Трамп

Press24 - 09.11.2016

На улиците во српската метропола денеска осамнаа билборди на кои пишува „Честитаме! Трамп, Србине“, а под тоа стои потпис од порталот Информер . ФОТО: Информер Како што тие објаснуваат, на десетина билборди ширум градот Белград поставија ваква ...

Македонските политичари му честитаа победа на Трамп

Макфакс - 09.11.2016

Честитки за изборот за претседател на САД на Доналд Трамп, во среда упатија македонските политичари, при што од владејачката ВМРО-ДПММНЕ порачаа дека ќе ги продлабочат односите меѓу двете држави, а од опозициската СДСМ изразија жалење што САД нема ...

Вучиќ му честиташе на Трамп за победата

Вечер - 09.11.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД, со надеж дека победата ќе придонесе унапредување на билатералните односи меѓу двете земји.

Димитриев со честитка до новиот американски претседател Доналд Трамп

Република - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев, денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Во Белград осамнаа билборди со честитки за новиот претседател на САД: „Честитамо Трампе, Србине!“

Република - 09.11.2016

На улиците во српската метропола денеска осамнаа тазе билборди на кои пишува „Честитаме! Трамп, Србине“, а под тоа стои потпис од порталот Информер , пишува „Телеграф“. Како што тие објаснуваат, на десетина билборди ширум градот Белград поставија ...

ДС со честитка до Трамп по повод изборот

Макфакс - 09.11.2016

Демократскиот сојуз му го честита изборот за претседател на САД Доналд Трамп. „Вие сте избран на демократски избори со волја на граѓаните на САД, што е од исклучителна важност и за респект од сите нас.

Ѓорчев очекува продлабочување на односите, Шекеринска разочарана од поразот на Клинтон

Мета - 09.11.2016

Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, е разочарана што во Белата куќа не влезе жена претседател, додека Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ очекува продлабочување на односите меѓу САД и Македонија, по завршувањето на изборите во двете земји.

Вучиќ и Николиќ: Големата победа на Трамп е надеж за подобри односи САД – Србија

Мета - 09.11.2016

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори и притоа изрази надеж дека неговата „голема победа“ ќе придонесе за унапредувањето на односите меѓу Србија и САД.

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Press24 - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Груевски со честитка по повод победата на Доналд Трамп на Претседателските избори во САД

Пулс24 - 09.11.2016

Груевски со по повод победата на Доналд Трамп на Претседателските избори во САД Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори. Принципот на почитување на волјата на народот е врв на демократијата, тоа e победа на правото ...

Димитриев со честитка до Трамп за изборот за претседател на САД

Пулс24 - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Партиите oчeкуваат продлабочување на односите со САД

Lider - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“

Lider - 09.11.2016

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на Соединетите американски држави.

Груевски му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Телевизија Нова - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во САД. – Вам и на народот на САД ви ја честитам победата на претседателските избори.

Партиите очекуваат продлабочување на односите со САД

Телевизија Нова - 09.11.2016

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ, на ДУИ и на СДСМ денеска го честитаа изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, по завршувањето на пребројувањето на гласовите и заедничкото следење во хотелот Александар Палас.

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

Телевизија Нова - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

Туск му честита на Трамп и му порача дека „Стратешкото партнерство на ЕУ и САД е широко и длабоко“

Телевизија Нова - 09.11.2016

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, ги испрати „најискрените честитки на Европската унија“ до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на Соединетите американски држави.

Кинескиот претседател му ја честиташе победата на Трамп

Телевизија Нова - 09.11.2016

Кинескиот претседател Кси Џинпинг му ја честиташе денеска победата на Доналд Трамп на изборите за претседател на САД, нагласувајќи дека двете најголемите светски економии ја делат одговорноста за унапредување на глобалниот развој и просперитет.

Плевнелиев му ја честита победата на Трамп

Телевизија Нова - 09.11.2016

Бугарскиот претседател Росен Плевнелиев упати честитки до Доналд Трамп за неговиот избор за 45-ти претседател на САД, јави БТА. – Верувам дека единствено со заеднички напори ќе можеме активно и успешно да ги надминеме современите предизвици и закани ...

Вучиќ му честиташе на Трамп за победата

Телевизија Нова - 09.11.2016

Премиерот на Србија Александар Вучиќ денеска му честиташе на Донлад Трамп за големата победа на претседателските избори во САД, со надеж дека победата ќе придонесе унапредување на билатералните односи меѓу двете земји.

Дознај: Што напиша Груевски во честитка до Доналд Трамп

Exclusive.mk - 09.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во среда упати честитка до Доналд Трамп, по повод победата на претседателските избори во САД. „Вашето претседателствување повлекува огромна чест и одговорност да се биде предводник во битката за градење на ...

ВМРО слави за победата на Трамп - на 11-ти декември победа и за нив, СДСМ жалат

Exclusive.mk - 09.11.2016

Честитки за изборот за претседател на САД на Доналд Трамп, во среда упатија македонските политичари, при што од владејачката ВМРО-ДПММНЕ порачаа дека ќе ги продлабочат односите меѓу двете држави, а од опозициската СДСМ изразија жалење што САД нема ...

Димитриев му го честиташе на Трамп изборот за претседател на САД

Либертас - 09.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во Соединетите Американски Држави.

СЛЕДЕТЕ ГИ ВО ЖИВО ИСТОРИСКИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ ВО САД: Првата жена претседател или најстариот претседател во ...

Маркукуле - 08.11.2016

Во САД во моментов се одржуваат историски претседателски избори. Овие избори се историски од повеќе аспекти бидеќи САД за прв пат може да добие жена за претседател или пак Доналд Трамп ќе стане најстариот претседател на САД во историјата.На овие ...