TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа за простување од квалификациите

Вест - 06.10.2001

Македонската фудбалска селекција (до 21 год.) денеска во рамките на квалификациите за ЕП игра против Словачка Нашата млада фудбалска селекција ( до 21 година) иако ги изгуби сите шанси да го напушти "фенерот" во четвртата квалификациска група за пласман на Европското првенство, сепак на денешниот ...

Јовановски: се освен пораз за нас е успех

Вест - 06.10.2001

Македонската фудбалска репрезентација утре ( 19 ч.) во рамките на квалификациите за СП -2002 год игра против Словачка Роберт Попов прекомандуван од младинската селекција Со неделниот натпревар против Словачка нашата фудбалска репрезентација ги завршува циклусот мечеви во четвртата група за ...

Натпревар за добар фудбал, престиж и подобар рејтинг

Дневник - 06.10.2001

УТРЕ КВАЛИФИКАЦИСКИ МЕЧ СО СЛОВАЧКА ЗА СП 2002 Селекторот го крие составот, а на местото на повредениот Мустафи е повикан Попов од младата репрезентација Иако сите шанси за пласман на Светското првенство се загубени, утрешниот меч со Словачка, во Скопје, го сфаќаме сериозно заради рејтингот на ...

Последни подготовки на македонската фудбалска репрезентација

А1 - 05.10.2001

Најдобрата фудбалска селекција го завршува настапот во квалификациите за мундијалот следната година. Со победа против Словачка, в недела од 19 часот на градски во Скопје, ќе го задржи четвртото место во групата, и рејтингот за да остане во четвртиот барабан, при жребот за следните квалификации.

Проблеми за селекторот на македонската фудбалска репрезентација

А1 - 04.10.2001

За селекторот на македонската фудбалска репрезентација Ѓоре Јовановски, единствениот слободен ден пред квалификацискиот дуел за мундијалот со Словачка најтежок. Пеховите со повредите продолжија на само два дена пред натпреварот во Скопје, откако на синоќешниот тренинг репрезентативецот од Слога ...

Начевски: со победа да ги завршиме квалификациите

Вест - 04.10.2001

Нашата фудбалска репрезентација се подготвува за неделниот натпревар со Словачка Ќе стигнат ли до првата победа.- Стручниот штаб на нашата репрезентација Подготовките на нашата фудбалска репрезентација за престојниот квалифакациски натпревар со Словачка се во полн ек.

Засилени подготовки за последниот натпревар против Словачка

А1 - 03.10.2001

Македонската фудбалска репрезентација засилено се подготвува за последниот натпревар од квалификациите за СП 2002 против Словачка кој е на програмата в недела на градскиот стадион во Скопје. Селекторот Ѓоре Јовановски од вчера на располаѓање има 18 фудбалери кој се во комбинација за неделниот ...

Ангел Панов од младата селекција прекомандуван во А тимот

Вест - 03.10.2001

Подготовки на нашата фудбалска репрезентација за квалификацискиот меч со Словачка Репрезентативците на вчерашниот тренинг Младиот фудбалер на прволигашот Македонија ЃП Ангел Панов, на квалификацискиот натпревар, кој во недела ќе го играме против Словачка, ќе има добра можност да биди дел од нашата ...

Ставревски: Сите 11 на теренот треба да бидат како еден

Дневник - 03.10.2001

ФУДБАЛ - ПРЕД МЕЧОТ СО СЛОВАЧКА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП 2002 Ангелко Панов ќе биде преместен од младата во сениорската репрезентација на Македонија, по неможноста Аце Стојков од Интер (Италија) да дојде на подготовки Ангелко Панов (22), фудбалер на Македонија Ѓорче Петров, ќе биде преместен од ...

Последни подготовки пред натпреварот со Словачка

А1 - 02.10.2001

Конечно со сите расположливи сили, македонската фудбалска репрезентација во моментов тренира на градскиот стадион во Скопје. Ѓузелов и Лазаревски го комплетираа списокот на интернационалци кои пристигнаа во базата на Водно и ќе ги одработат последните четири тренинзи пред неделниот натпревар со ...

"Странците" ја комплетираа репрезентацијата

Вест - 02.10.2001

Продолжуваат подготовките на нашата најдобра фудбалска селекција за мечот со Словачка Со пристигнувањето на репрезентативците што настапуваат во странските клубови од денеска нашата најдобра фудбалска селекција, која се подготвува за престојниот квалификациски натпревар со Словачка, ќе тренира во ...

Подготовки и со снимка од Тотнем — Манчестер

Дневник - 02.10.2001

ФУДБАЛ - ЗА СРЕДБАТА СО СЛОВАЧКА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП 2002 - Тој меч е урнек за добра психолошка подготовка и сакам играчите да видат што значи упорност и волја - вели селекторот Јовановски Како дел од подготовките за неделниот меч, репрезентативците ќе ја гледаат и снимката од средбата од ...

Комплетиран составот на македонската фудбалска репрезентација

А1 - 01.10.2001

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Ѓоре Јовановски од вечерва ќе може поинтензивно да размислува за Словачка, последниот противник во овие квалификации за идниот мундијал. Интернационалците, Трајанов, Шакири, Ставревски, Седлоски, Мазнов, Митрески и Ѓузелов, ја комплетираа бројката ...