TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој сè е незадоволен во СДСМ?

МРТ - 11.11.2012

Во Социјалдемократскиот сојуз се погласно се зборува за незадоволство од актуелното раководство поради недостиг од нова програма и свежи идеи.

Кој сè е незадоволен во СДСМ?

Сител - 11.11.2012

Во Социјалдемократскиот сојуз се погласно се зборува за незадоволство од актуелното раководство поради недостиг од нова програма и свежи идеи.

СДСМ: Буџетот за 2013 носи голем број стапици

Канал5 - 11.11.2012

За СДСМ проектираниот Буџет за 2013 носи голем број на стапици кои реално не ја отсликуваат македонската економија. Во делот на задолжувањето, според Економско - социјалниот совет на СДСМ, следната ...

Кој сè е незадоволен во СДСМ?

Курир - 11.11.2012

Во Социјалдемократскиот сојуз се погласно се зборува за незадоволство од актуелното раководство поради недостиг од нова програма и свежи идеи.

Кој сè е незадоволен во СДСМ?

Нетпрес - 11.11.2012

Во Социјалдемократскиот сојуз се’ погласно е незадоволство од актуелното раководство поради недостиг од нова програма и свежи идеи.

Безидејноста во СДСМ носи фракции

Дневник - 10.11.2012

Новоформираната група би се залагала за комплетни реформи во партијата. Владо Бучковски смета дека е доцна за фракции. Информациите се од кујната на ВМРО-ДПМНЕ, вели Емилијан Станковиќ Лепа ...

Рахиќ: Не верувам дека Црвенковски ќе изгуби на изборите

+инфо - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори.

Рахиќ: Црвенковски не убедуваше дека соработка со Георгиевски е предавство

Канал5 - 10.11.2012

Црвенковски не убедуваше дека соработката со Георгиевски е политичко предавство, вели во интервју за Прес 24, поранешниот пратеник и функционер на СДСМ, Есад Рахиќ.

Фракционери му дишат во врат на Бранко Црвеновски

Сител - 10.11.2012

Незадоволните социјалдемократи ги бројат последните денови на лидерот Црвенковски. Високи партиски функционери подготвуваат фракционерско дејствување кое треба да резултира со конечна смена на ...

Интервју со Рахиќ: Црвенковски не убедуваше дека соработката со Георгиевски е политичко предавство

Press24 - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори.

Фракција во СДСМ ќе го урива Црвенковски

Курир - 10.11.2012

Денешен „Дневник“ пишува дека во Социјалдемократскиот сојуз с` погласно се зборува за формирање сосема нова фракција. Поради недостиг од нова програма и свежи идеи, поранешни членови на СДММ, ...

Со фракции СДСМ ќе го урива Црвенковски

БезПардон - 10.11.2012

Во Социјалдемократскиот сојуз сe погласно се зборува за формирање сосема нова фракција. Поради недостиг од нова програма и свежи идеи, поранешни членови на СДММ, поранешни кандидати за претседатели ...

Есад Рахиќ формира партија

БезПардон - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори, пренесува порталот ...

Рахиќ: Бранко нè убедуваше дека соработка со Љубчо е предавство

Курир - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори.

Рахиќ: Црвенковски не убедуваше дека соработката со Георгиевски е политичко предавство

Нетпрес - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори.

Дневник: Фракција во СДСМ ќе го урива Црвенковски

Денешен - 10.11.2012

Денешен „Дневник“ пишува дека во Социјалдемократскиот сојуз с` погласно се зборува за формирање сосема нова фракција. Поради недостиг од нова програма и свежи идеи, поранешни членови на СДММ, ...

Интервју со Рахиќ:Црвенковски не убедуваше дека соработката со Георгиевски е политичко предавство

Maxim - 10.11.2012

Поранешниот пратеник и висок функционер на СДСМ, Есад Рахиќ, кој во 2007 беше исклучен од членство во партијата, формира политичка партија и најавува учество на локалните избори.

Младеновски самостојно во Центар, за СДСМ тој е купен од власта

А1 On - 09.11.2012

Михаил Младеновски јавно му се спротивстави на лидерот Црвенковски и побара негова смена и реформи во партијата. Вели дека од СДСМ не може да биде исклучен бидејќи тоа не е работно место, туку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски е проблемот на СДСМ

А1 On - 09.11.2012

СДСМ наместо да не вовлекува во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски, велат од ВМРО-ДПМНЕ, од ...

Петров: Џабе се мачиш Груевски, народот е против режимот

+инфо - 09.11.2012

Апсолутно сме свесни дека единствената преостаната организирана сила кои што стои на патот на ВМРО-ДПМНЕ кон целосно тоталитарно владеење и приватизација на Македонија е СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски е проблемот на СДСМ

+инфо - 09.11.2012

СДСМ наместо да не вовлекува во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски, велат од ВМРО-ДПМНЕ, од ...

Михаел Младеновски со листа контра Андреј Жерновски

Сител - 09.11.2012

СДСМ сам против себе во општина Центар. Михаил Младеновски , поранешен висок функционер на СДММ ќе му се спротистави на Андреј Жерновски со сопствена листа на кандидати на локалните избори во март ...

Се дели подмладокот на СДСМ

Канал5 - 09.11.2012

Предизборна војна за гласовите во општина Центар. Отфрлените млади социјалдемократи лути на старото раководство, најавија дека за локалните избори ќе настапат со независна кандидатска листа со ...

ВМРО - ДПМНЕ реагира на ставовите на СДСМ за СДММ

Канал5 - 09.11.2012

СДСМ наместо да не вовлекува во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски.

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ нема да им помогнат изгубените души кои ги уценуваат

Press24 - 09.11.2012

Реакција на налогодавачите на Мики Младеновски и сличните како него Апсолутно сме свесни дека единствената преостаната организирана сила кои што стои на патот на ВМРО-ДПМНЕ кон целосно тоталитарно ...

Млади социјалдемократи: Наместо со нови, СДСМ излегува со исти истрошени кадри

Курир - 09.11.2012

Младите социјалдемократи кои веќе извесно време бараат реформи и промени во СДСМ, велат дека наместо тоа добиле уште поголем отпор и зацврстување на старите кадри во партијата.

СДСМ суптилно најавува тензии

Курир - 09.11.2012

Се плаши ли СДСМ дека повторно ќе ги загуби изборите. Која ли е позадината зад суптилните најави за насилно доаѓање на власт. Се подготвува ли алиби во пресрет на изборите.

СДС со независна советничка листа во Општина Центар

Пулс24 - 09.11.2012

Независни кандидати Социјалдемократски сили, под вакво име на листите за избор на градоначалник на Општина Центар ќе излезат незадоволните млади од СДСМ, кои во петок најавија самостоен настап на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Внатрепартиското незадоволство СДСМ да го бара кај себе

Пулс24 - 09.11.2012

СДСМ место да ја вовлекува владејачката партија во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски, ...

На секој член на СДСМ му е јасно - или си СДСМ, или не си СДСМ

Sky - 09.11.2012

- Апсолутно сме свесни дека единствената преостаната организирана сила кои што стои на патот на ВМРО-ДПМНЕ кон целосно тоталитарно владеење и приватизација на Македонија е СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да си ги бараат кај себе причините за внатрепартиското незадоволство

Press24 - 09.11.2012

СДСМ наместо да не вовлекува во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Не не интересираат проблемите во СДСМ

Sky - 09.11.2012

СДСМ наместо да не вовлекува во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на ...

Се подготвува фракција во СДСМ и план за уривање на Црвенковски

Press24 - 09.11.2012

Дневник пишува дека се подготвува фракција во опозициската СДСМ како и план за уривање на Црвенковски на Конгресот во мај Се подготвува нова фракција во СДСМ, пишуа Дневник.

СДС со независен кандидат за градоначалник на Општина Центар

Макфакс - 09.11.2012

Независни кандидати Социјалдемократски сили, под вакво име на листите за избор на градоначалник на Општина Центар ќе излезат незадоволните млади од СДСМ, кои во петок најавија самостоен настап на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Внатрепартиското незадоволство СДСМ да го бара кај себе

Макфакс - 09.11.2012

СДСМ место да ја вовлекува владејачката партија во нивните внатрепартиски проблеми, причините за внатрепартиското незадоволство, треба да си ги побараат кај себе и нивниот лидер Црвенковски, ...

СДСМ е единствениот кој што ќе застане на патот на тоталитарното владеење на ВМРО ДПМНЕ

Maxim - 09.11.2012

Апсолутно сме свесни дека единствената преостаната организирана сила кои што стои на патот на ВМРО-ДПМНЕ кон целосно тоталитарно владеење и приватизација на Македонија е СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ: Внатерпартиското незадовлство во СДСМ не е наша работа

Maxim - 09.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ не го интересираат внатрешните проблеми и револт во СДСМ. Дали критики за работата на СДСМ стигнуваат од нивни истакнати членови како Љубомир Фрчковски, Димитар Бузлевски, Владо Бучковски, ...

Се подготвува фракција во СДСМ и план за уривање на Црвенковски

Maxim - 09.11.2012

Се подготвува нова фракција во СДСМ, пишува Дневник. Според весникот, безидејноста во партијата и недостигот на нова програма и свежи идеи го бранува членството кое се погласно зборува за отцепување ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се скараа за пописот

Р.С.Европа - 08.11.2012

Опозициската СДСМ обвини дека Владата или е неспособна да спроведе попис на населението или ланскиот крах беше намерно изведен за да се манипулира со бројот на гласачите.

Просториите на СДСМ низ Скопје - празни

Дневник - 08.11.2012

Опозиционерите со слаби активности на терен. Причина за тоа се и нередовното плаќање на членарината, велат во СДСМ. Генералниот секретар Андреј Петров, пак, потенцира дека парите не се проблем и дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ние не сме како СДСМ

+инфо - 08.11.2012

Денешната прес конференција на СДСМ е креирање на алиби. Кога не им успеаа измислиците со наводниот фалсификат на гласови во Ресен, сценарио за кое целата јавност дозна дека се темели на стар текст ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не ја замајува јавноста со реакции

+инфо - 08.11.2012

СДСМ реагира на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на пратеничката Ана Павловска-Данева во врска со одложениот попис. Од опозициската партија им порачуваат на вмровците дека за пазари може да се ...

Штабовите затворени теренските активности слаби - беспарица во СДСМ

Press24 - 08.11.2012

За излез од беспарицата Дневник пишува дека од СДСМ во повеќе наврати барале вклучување и на бизнис-заедницата. Штабовите на СДСМ низ Скопје и републиката се празни, а активностите на опозиционерите ...

Празни штабовите на СДСМ низ Скопје

Курир - 08.11.2012

Клуч на врата, слаби активности, проблем со плаќање на ќирии. Ова се проблемите со кои се соочува СДСМ. Дневник пишува дека голем дел од партиските простории на СДСМ низ Скопје се празни.

Штабовите на СДСМ празни

Нетпрес - 08.11.2012

Голем дел од партиските простории на СДСМ низ Скопје сè уште се празни. Многубројни штабови во општините и потштабови во месните заедници не се отворени и за нив партијата сè уште нема идеја како ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да ги повториме пазарењата кои СДСМ ги правеше со пописот

Press24 - 08.11.2012

Денешната прес конференција на СДСМ е креирање на алиби. Кога не им успеаа измислиците со наводниот фалсификат на гласови во Ресен, сценарио за кое целата јавност дозна дека се темели на стар текст ...

Не поддржуваме фалсификат на попис како што тоа го правеше СДСМ

Пулс24 - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ нема да оправда, ниту да поддржи фалсификат на попис, како што тоа го правеше СДСМ. Ние немаме ниту намера да ги повториме пазарењата кои СДСМ ги правеше со пописот во 2002 година.

ВМРО-ДПМНЕ: Прес-конференцијата на СДСМ е алиби за поразот

Курир - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ во писмена реакција оценува дека денешната прес конференција на СДСМ е креирање на алиби за престојниот пораз на СДСМ на локалните избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Не поддржуваме фалсификат на попис како што тоа го правеше СДСМ

Макфакс - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ нема да оправда, ниту да поддржи фалсификат на попис, како што тоа го правеше СДСМ. Ние немаме ниту намера да ги повториме пазарењата кои СДСМ ги правеше со пописот во 2002 година.

СДСМ во беспарица: Штабовите празни на терен никој

Maxim - 08.11.2012

Штабовите на СДСМ низ Скопје и републиката се празни, а активностите на опозиционерите слаби, пишува Дневник. Извори од партијата за весникот велат дека причина за тоа е беспарицата која владее на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со прес конференцијата СДСМ бара алиби за престојниот пораз на изборите

Maxim - 08.11.2012

Кога не им успеаа измислиците со наводниот фалсификат на гласови во Ресен, сценарио за кое целата јавност дозна дека се темели на стар текст на Геровски, им текна да ја наметнат темата за пописот.

ВМРО-ДПМНЕ: “Големиот скандал“ е измислица на Бранко Геровски

Press24 - 07.11.2012

СДСМ измислува непостоечки случаи, а потоа истите ги коментира. Тоа е показател дека СДСМ и Црвенковски се во очајна потрага за изнаоѓање на алиби за очигледниот пораз, кој што ќе го доживеат на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се обидува да изгради алиби за изборните резултати во март

Press24 - 07.11.2012

Изјавата на премиерот Никола Груевски дека обвинувањата на СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ фалсификува лични карти и државјанства во Ресен во пресрет на локалните избори се сценарио на опозицијата и барање ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со обвинувањата си прави алиби

Р.С.Европа - 05.11.2012

На обвинувањата на СДСМ за обид на власта на нов начин да ги фалсификува идните избори со манупулации со лични карти денеска реагираше ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ очајно бара алиби за поразот на локалните избори

МКД - 05.11.2012

СДСМ очајно се обидува да најде алиби за очигледниот пораз на локалните избори, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на Андреј Петров, кој обвини дека владејачката партија штанца нови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Крајно време е Црвенковски и СДСМ да се вразумат

А1 On - 05.11.2012

За ВМРО-ДПМНЕ, денешната прес конференција на Андреј Петров е очаен обид на СДСМ за пронаоѓање на алиби за очигледниот пораз, кој што, велат, СДСМ ќе го доживее на престојните локални избори.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се служи со измислици и конструкции

+инфо - 05.11.2012

Жално е што СДСМ не умее со работа и проекти да го сврти вниманието на јавноста, па мора да се служи со измислици и конструкции, кои човек не може да ни да ги замисли, а не пак да ги реализира.

Реакција на ВМРО - ДПМНЕ на прес - конференцијата на Петров

Сител - 05.11.2012

Денешната прес-конференција на Андреј Петров претставува очаен обид на СДСМ за пронаоѓање алиби за очигледниот пораз, кој што СДСМ ќе го доживее на претстојните локални избори, се вели во реакцијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да беше СДСМ на власт, Македонија ќе банкротираше

Пулс24 - 05.11.2012

Да беше СДСМ на власт во овој период од четири и пол години денес Македонија ќе беше во ситуација на банкрот и ќе имаше некаква тројка што ќе ја спасува, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ на пресот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не умее со работа и проекти па мора да се служи со измислици

Press24 - 05.11.2012

Денешната прес конференција на Андреј Петров преставува очаен обид на СДСМ за пронаоѓање на алиби за очигледниот пораз, кој што СДСМ ќе го доживее на престојните локални избори.

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата на Андреј Петров

Sky - 05.11.2012

-Жално е што СДСМ не умее со работа и проекти да го сврти вниманието на јавноста, па мора да се служи со измислици и конструкции, реагираат од ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Андреј Петров од ...

ДПМНЕ се плаши од изборните резултати во март

Sky - 05.11.2012

- ВМРО-ДПМНЕ со ниту еден единствен збор во својата реакција не го демантираше скандалот со кој се обидуваат да ја променат структурата на гласачи во одредени општини.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бара алиби за поразот

Макфакс - 05.11.2012

Очаен обид на СДСМ за пронаоѓање на алиби за очигледниот пораз, кој што СДСМ ќе го доживее на престојните локални избори, претставува денешната прес-конференција на Андреј Петров сметаат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не умее со работа и проекти па мора да се служи со измислици

Maxim - 05.11.2012

Денешната прес конференција на Андреј Петров преставува очаен обид на СДСМ за пронаоѓање на алиби за очигледниот пораз, кој што СДСМ ќе го доживее на престојните локални избори.