TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во зградата на Владата

24 Вести - 10.11.2014

Неколку противтивпожарни возла интервенираат во зградатa на владата на Република Македнија, во која избувнал пожар. За сега нема информации како е предизвикан пожарот, а во гаснеењето во моментов ...

Изгаснат пожарот во зградата на Владата

24 Вести - 10.11.2014

Во зградата на Владата на Македонија утрово избувнал пожар, при што се запалила изолацијата на фасадата и дел од електричната инсталација. Во гаснењето на пожарот биле ангажирани неколку ...

Пожар во зградата на Владата

Вест - 10.11.2014

Во дел од зградата на македонската Влада утрово избувнал пожар. Вработените веднаш биле евакуирани од зградата, а брзо пристигнале противпожарни и полициски возила.

Пожарот во владата локализиран

Телма - 10.11.2014

Изгаснат пожарот во фасадата владата. Огнот бил мал, и зафатил само дел од изолацијата на фасадата. Изгаснат е по интервенција на противпожарните екипи.

Пожарот во Влада настанал при градежни работи на фасадата

Нова ТВ - 10.11.2014

Пожарот што изутрината околу 9 часот избувна во зградата на Влада е локализиран. Се запалила фасадата, при што пожарот зафатил дел од електричната инсталација.

Пожар ја оштети фасадата на Владата на РМ

Глас на Америка - 10.11.2014

При заварување за време на реконструкцијата; материјалната штета незначителна, според првичните информации Во зградата на Владата на Република Македонија изутрината избувнал пожар, при што била причинета незначителна материјална штета.

ФОТО: Инсталација предизвика пожар во Владата

Утрински - 10.11.2014

Пожарот, според првичните информации, избувнал во електричната инсталација, по што огнот ја зафатил и изолацијата на фасадата Новата барокна фасада на Владата е повторно оштетена. Овој пат причина е пожарот кој утрово избувна во едно од крилата на ...

Изгаснат пожарот во зградата на Владата

Р.С.Европа - 10.11.2014

Во зградата на Владата на Република Македонија изутрината избувнал пожар, при што се запалила изолацијата на фасадата и дел од електричната инсталација.Во гаснењето на пожарот биле ангажирани шест ...

Мал пожар во новата фасада на Владата

Призма - 10.11.2014

Малиот пожар, кој утринава избувна во изолацијата на новата барокна фасада на Владата е локализиран. Како што рече командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје Благоја Менковски, точните ...

Утрово избувнал мал пожар во Владата

МКД - 10.11.2014

Во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија утрово избувнал мал пожар. По брзата интервенција на две возила од противпожарната единица пожарот бил изгаснат.

Пожар во Владата

Фокус - 10.11.2014

Пред зградата на Владата во моментов има три пожарникарски возила и според неофицијални информации имало пожар во подрумот на објектот. Повеќе информации… Пред зградата на Владата во моментов има три ...

Пожарникарски возила пред Владата

Алсат-М - 10.11.2014

Пожарникари со три возила изутринава пристигнаа пред Владата на Република Македонија, придружувани од полициски екипи. Засега нема официјална потврда за причините за интервенцијата на пожарникарските ...

Горела фасадата на Владата, нема повредени

Фокус - 10.11.2014

Нема повредени бидејќи тој дел од објектот сѐ уште се реновира Утрово се запалила фасадата на Владата и пожарот зафатил дел од електричната инсталација, меѓутоа како што информира командантот на ...

Пожар во Влада (видео)

365 - 10.11.2014

Противпожарни возила брзо интервенираа на гаснење на пожарот кој утрово избувнал, најверојатно во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија.

Изгаснат мал пожар во зградата на Владата (ФОТО)

МКД - 10.11.2014

Пожарот кој утрово избувнал во Владата брзо бил локализиран и изгаснат. Се претпоставува дека пожарот избувнал додека работниците монтирале изолација, по што се запалил градежен материјал.

Се запали зградата на македонската Влада

Локално - 10.11.2014

Повеќе противтивпожарни возла интервенираат во овој момент во зградат на владата на Република МАкеднија, во која пред малку избувна пожар. За сега нема информации како е предизвикан пожарот, а во ...

ПОЖАР КАЈ ВЛАДА: Горел градежен материјал

Телеграф - 10.11.2014

Според првичните информации пожарот е локализиран Градежен материјал утрово се запалил и предизвикал пожар кај зградата на Владата но по интервенцијата на Противпожарната единица на град Скопје ...

Пожарот во Владата локализиран

Локално - 10.11.2014

Повеќе противтивпожарни возла интервенираат во овој момент во зградатa на владата на Република МАкеднија, во која пред малку избувна пожар. Според последните информации, ситуацијта е под контрола и ...

Утрово избувнал мал пожар во Владата

Алфа - 10.11.2014

Во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија утрово избувнал мал пожар. По брзата интервенција на противпожарната единица пожарот бил изгаснат.

ПОЖАР ВО ВЛАДАТА: Монтирање на изолацијата, причина за пожарот (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2014

Протовпожарните екипи го локализирале пожарот Полициски увидни екипи се упатиле кон Владата за да извршат увид и да ги утврдат причините за настанувањето на пожарот што избил утрово , а по кратка ...

Изгаснат пожарот во Владата, причините се утврдуваат

Фактор - 10.11.2014

Помал пожар изби утрово во зградата на Владата на ул. „Илинденска“. Со интервенција на неколку противпожарни возила, пожарот набрзо бил изгаснат. Според првичните информации, пожарот избувнал во ...

Пожарникарите ги бараат причините за пожарот во владината зграда

Локално - 10.11.2014

Пожарот на главната владина зграда е локализиран, нема повредени освен што е причинета значителна материјална штета. ЗА сега нема официјални информации како дошло до пожарот.

Градежни работи на фасадата – причина за пожарот во Владата!

Фактор - 10.11.2014

При изведување на градежни работи, односно при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата, утрово дошло до запалување на фасадниот дел, соопшти МВР.

ВИДЕО: Гори Владата (обновено)

Идивиди - 10.11.2014

Утрово избувнал пожар во зградата на Владата на Република Македонија. Според неофицијални информации пожарот избувнал во подрумските простории и по брзата интервенција на противпожарната единица ...

Локализиран пожарот во Влада

Тера - 10.11.2014

Пожар избувнал утрово во зградата на Владата. Во полиција утрово било пријавено дека има пожар во зградата на владата, којшто неофицијално избувнал додека работниците кои работат на зградата ...

Се запали зградата на Владата

+инфо - 10.11.2014

Пожар утрово ја зафатил зградата на Владата во Скопје, а вработените се евакуирани. Пожарот доаѓал најверојатно од подрумските простории, пишуваат провладините медиуми.

Се запали зградата на Владата

А1 On - 10.11.2014

Неколку противпожарни возила интервенираат на гаснење на пожарот кој утрово избувнал, најверојатно во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија Различни се информациите ...

ФОТО Пожарникарите ја кршат фасадата на Владата за да дојдат до изворот на пожарот

+инфо - 10.11.2014

Пожарот што утрово ја зафати зградата на Владата во Скопје е локализиран, а вработените се евакуирани. Се претпоставува дека причина за пожарот е електрична инсталација.

Пожар во зградата на владата

Канал5 - 10.11.2014

Пожар избил утрово во подрумските простории на владата. На теренот има полиција и пожарникари. Очевидци велат дека забележале чад но не и пламени јазици.

Гори зградата на Влада

Точка - 10.11.2014

Утрово во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија избувнал мал пожар. По јавувањето во противпожарната единцата, на терен излегле две возила, кои веднаш го локализирале ...

ПОЖАР КАЈ ВЛАДА: Горел градежен материјал

Канал 77 - 10.11.2014

Според првичните информации пожарот е локализиран. Градежен материјал утрово се запалил и предизвикал пожар кај зградата на Владата но по интервенцијата на Противпожарната единица на град Скопје ...

ФОТО: Што гори во Влада?

За Се - 10.11.2014

Неколку возила од Пожарните служби дојдоа пред Владата на Република Македонија, придружувани со полициски екипи, а вработените од Владата излегоа надвор.

Пожар во зградата на Владата

Фама - 10.11.2014

Утрово избувнал мал пожар во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија, кој бил локализиран по интервенцијата противпожарните возила.

ВИДЕО: Пожар во Владата

А1 On - 10.11.2014

Пожарот кој избувна во Владата е локализиран. Противпожарни возила интервенираа на гаснење на пожарот кој утрово избувнал, најверојатно во подрумските простории на зградата на Владата на Република ...

ФОТО: Пожар во владата на Р. Македонија

Орбис - 10.11.2014

Утрово во подрумските простории на владата на Македонија изби пожар. Веднаш после реакцијата на пожарната, пожарот е локализиран. Нема повредени вработени, а причината сеуште е ...

Пожар во зградата на Владата

24Струмица - 10.11.2014

Утрово избувнал мал пожар во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија, кој бил локализиран по интервенцијата противпожарните возила.

(ФОТО) Откриена причина за пожарот во Владата

Бриф - 10.11.2014

Според неофицијални информации, причината за пожарот во Владата на Република Македонија кој утрово избувна е краток спој во електричната инсталација. Интервенцијата на противпожарните служби се уште ...

Избувна пожар во Владата при изведување на градежни работи

Турлитава - 10.11.2014

Голем пожар утрово ја зафати Владата на РМ во Скопје. Најпрво се видел бел чад, а потоа и пламени јазици. На терен се 6 противпожарни возила, а вработените се евакуирани.

Пожарот што изби на предниот дел од фасадата на зградата на владата избувнал при заварување

Канал5 - 10.11.2014

6 противпожарни возила и 15 пожарникари утринава го гасеа пожарот што изби во зградата на владата. Причинета е мала материјална штета. Според командантот на скопската противпожарна бригада Благоја ...

Локализиран пожарот во Влада

Хајд Парк - 10.11.2014

Пожар избувнал утрово во зградата на Владата. Во полиција утрово било пријавено дека има пожар во зградата на владата, којшто неофицијално избувнал додека работниците кои работат на зградата ...

Менковски: Нема голема штета од пожарот во владата

+инфо - 10.11.2014

Пожарот кој утрово околу девет часот избувнал во недовршената канцеларија сместена во третото крило од владинот објект на булеварот Илинден почнал од електричните кабли кои ја потпалиле изолацијата, ...

Утрово гореше зградата на Владата на Република Македонија

Таратур - 10.11.2014

Утрово, најверојатно во подрумските простории, избувна пожар во зградата од Владата на Република Македонија. Пожарникарите ги сечеа и кршеа деловите од новата фасада, за да се дојде до местото каде ...

Градежните работи причина за пожарот кај Влада

Точка - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

Пожар во Владата на РМ: Повредени нема, причините за пожарот се утврдуваат

Популарно - 10.11.2014

При изведување на градежни работи, односно при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата, утрово дошло до пожар на фасадниот дел, соопшти МВР.

ДЕТАЛИ: Откриена причината за избувнување на пожарот во Владата

За Се - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава избувна во Владата во Скопје. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.

МВР со детали за пожарот во владата

Канал 77 - 10.11.2014

Локализиран е пожарот што изутрината околу 9 часот избувна во зградата на Валдата. Се запалила фасадата, при што пожарот зафатил дел од електричната инсталација.

МВР со детали за пожарот во владата

МК News - 10.11.2014

Локализиран е пожарот што изутрината околу 9 часот избувна во зградата на Валдата. Се запалила фасадата, при што пожарот зафатил дел од електричната инсталација.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пожар во зградата на владата на Република Македонија

Н.Македонија - 10.11.2014

Повеќе противтпожарни возила интервенираа на гаснење на пожарот до зградата на владата на Република Македонија Пожарот е под контрола и неофицијално станува збор за пожар предизвикан од спој на ...

Избувна пожар во Владата на РМ (ФОТО+ВИДЕО)

Во Штип - 10.11.2014

Од МВР за МИА информираат дека според првичните сознанија се запалил фасаден дел на кулата број 4 на зградата на Владата утрово околу 9 часот при изведување градежни работи за поставување ...

ФОТО: Гори Владата во Скопје

Press24 - 10.11.2014

Шест противпожарни возила интервенираат при пожа во зградата на Владата. Вработените се евакуирани, на терен дејствуваат пожарникарите. Нема информации колку сериозен е пожарот и што го предизвикало.

Гори зградата на Влада

Нетпрес - 10.11.2014

Утрово во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија избувнал мал пожар. По јавувањето во противпожарната единцата, на терен искочиле две возила, кои веднаш го локализирале ...

ФОТО: Што гори во Влада?

Курир - 10.11.2014

Неколку возила од Пожарните служби дојдоа пред Владата на Република Македонија, придружувани со полициски екипи, а вработените од Владата излегоа надвор.

Пожар во Влада при изведување градежни работи

Курир - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава изби во Владата на Република Македонија. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.

НОВИ ДЕТАЛИ: Откриена причината за избувнување на пожарот во Владата

Press24 - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава избувна во Владата во Скопје. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.

Спој на електрична инсталација во Влада (фото + видео)

Република - 10.11.2014

Пожарникари со три возила изутринава пристигнаа пред Владата на Република Македонија, придружувани од полициски екипи. Според првичните сознанија станува збор за спој на електрична инсталација во ...

Нови детали за пожарот во Владата!

Сител - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава избувна во Владата во Скопје. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.

Пожарот во зградата на Владата локализиран

МРТ - 10.11.2014

Неофицијално, пожарот настанал поради искри при заварување во објектот... Пожар во зградата на владата избувна изутрината. На терен се шест противпожарни возила, според првичните информации, сите ...

(ВИДЕО) Пожарот во владата од електричната инсталација ?

Либертас - 10.11.2014

Според неофицијални извори причината за пожарот во Владата на Република Македонија кој утрово избувна е краток спој во електричната инсталација,јавува први.мк Интервенцијата на противпожарните служби ...

МВР: Се запали фасадниот дел, пожарот изгаснат

Република - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

МВР ги соопшти деталите за пожарот во Владата

Press24 - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

Градежните работи причина за пожарот кај Влада

Нетпрес - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

МВР со детали за пожарот во Владата

Либертас - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

МВР соопшти детали за пожарот во Владата!

Сител - 10.11.2014

Од МВР информираат дека според првичните сознанија се запалил фасаден дел на кулата број 4 на зградата на Владата утрово околу 9 часот при изведување градежни работи за поставување хидроизолација.

ГАЛЕРИЈА: Вака се спасуваше Владата од пожарот

Сител - 10.11.2014

Според првичните сознанија се запалил фасаден дел на кулата број 4 на зградата на Владата утрово околу 9 часот при изведување градежни работи за поставување хидроизолација.

ВИДЕО:Гори во Владата

Sky - 10.11.2014

Пожарот кој избувна во Владата е локализиран и не се напрвени поголеми штети. Шест противпожарни возила интервенираа на гаснење на пожарот кој утрово избувна во една од новите канцелариски просториии ...

Незначителна материјална штета од пожарот на фасадата на владината зграда

МРТ - 10.11.2014

Во интервенцијата на Противпожарвната бригада учествувале 6 возила и 15 пожарникари. Истрагата треба да потврди од што настанал пожарот... Локализиран е пожарот што избувна утринава околу 9 часот во ...

Пожар во зградата на Владата (Фото)

Шеталиште - 10.11.2014

Пожар утрово ја зафатил зградата на Владата во Скопје, а вработените се евакуирани. Пожарот доаѓал најверојатно од подрумските простории, пишуваат некои медиуми.

Прво беше граната, а сега и пожар во зградата на Владата на Македонија !

1.мк - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава избувна во зградата на Мекедонската Влада во Скопје. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при ...

(Фото) Мал пожар во Владата при монтирање изолација

еМагазин - 10.11.2014

Утрово во македонската Влада избувна мал пожар, кој за брзо време беше локализиран. Според првичните информации причината за пожарот е запалувањето на градежен материјал, кои се запалиле додека ...

ФОТО: Што ли гори во Владата на Македонија?

Вистина.мк - 10.11.2014

Токму сега неколку возила од Пожарните служби дојдоа пред Владата на република Македонија, придружувани со полициски екипи, а вработените од Владата излегоа надвор.

ФОТО: Пожар во зградата на Владата

Денешен - 10.11.2014

Утрово во подрумските простории на зградата на Владата на Република Македонија избувнал мал пожар. По јавувањето во противпожарната единцата, на терен искочиле две возила, кои веднаш го локализирале ...

Пожар во Влада

Вечер - 10.11.2014

Во моментов неколку пожарникари гасат пожар кој пред кусо време изби во зградата на Владата однадвор не е видлив огнот најверојатно станува збор за инсталација запалена во внатрешноста бидејќи ...

ФОТО: Гори Владата во Скопје

Скопје инфо - 10.11.2014

Шест противпожарни возила интервенираат при пожа во зградата на Владата, јавува Пресс24.Вработените се евакуирани, на терен дејствуваат пожарникарите.

Пожар во Влада при изведување градежни работи

Пулс24 - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава изби во Владата на Република Македонија. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.

Локализиран пожарот во Влада

Макфакс - 10.11.2014

Пожар избувнал утрово во зградата на Владата. Во полиција утрово било пријавено дека има пожар во зградата на владата, којшто неофицијално избувнал додека работниците кои работат на зградата ...

Откриена причината за избувнување на пожарот во Владата

Скопје инфо - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава избувна во Владата во Скопје. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување, пренесува Пресс24.

МВР ги соопшти деталите за пожарот во Владата

Скопје инфо - 10.11.2014

Денеска околу 9 часот при изведување на градежни работи при поставување хидроизолација на кулата со број 4 на зградата на Владата дошло до запалување на фасадниот дел, информираат од МВР.

Горела изолација и електрична инсталација

Вечер - 10.11.2014

Пожарот што утрово избувна во една од зградите на Владата веќе е изгаснат а најверојатно станува збор за неисправна електрична инсталација која ја запалила изолацијата во внатрешноста на фасадара.

Што гори во Владата на Република Македонија? / Фото

Lider - 10.11.2014

Неколку возила од Пожарните служби дојдоа пред Владата на Република Македонија, придружувани со полициски екипи, а вработените од Владата излегоа надвор.

Пожарникарски возила пред Владата на Република Македонија

Lider - 10.11.2014

Пожарникари со три возила изутринава пристигнаа пред Владата на Република Македонија, придружувани од полициски екипи. Засега нема официјална потврда за причините за интервенцијата на пожарникарските ...

Локализиран пожарот во Владата на Република Македонија

Lider - 10.11.2014

Локализиран е пожарот кој утринава изби во Владата на Република Македонија. Првичните информации говорат дека до пожарот дошло при изведување на градежните работи, најверојатно при заварување.