TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија меѓу петте селекции со најголем скок

Дневник - 08.11.2012

„Црвено-жолтите“ со квалификациската победа против Србија напредуваа 21 позиција на ранг-листата Македонската фудбалска репрезентација во ноемвриското сумирање на резултатите се најде меѓу петте ...

Македонија скокна 21 место, може уште 5-6

Н.Македонија - 08.11.2012

Репрезентацијата на Македонија напредуваше за 21 позиција на најновата ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА) и сега се наоѓа на 83.

Македонската фудбалска репрезентација на 83-то место на ФИФА листата

Inpress - 08.11.2012

Нион, 8. ноември 2012 (ИНПРЕС) Македонската фудбалска репрезентација забележа скок од 21 позиција на најновиот ФИФА ранкинг.

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

24 Вести - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Напредок од 21 место на ФИФА листата

Оff.net - 07.11.2012

Фудбалската репрезентација на Македонија со победата над Србија направи голем скок од 21 место и се искачи на 83-та позиција на најновата ранг листа на ФИФА.

Македонија напредуваше за 21. позиција!

Оn.net - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација забележа скок на ФИФА ранг листата благодарение на победата од 1:0 над Србија во квалификациите за СП 2014.

Македонија има скок од 21 место на најновата ФИФА ранг листа

24Фудбал - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за 21 позиција на последната ранг листа на ФИФА. Големата победа над селекцијата на Србија се одрази и на пласманот на нашата селекција која по ...

Македонија скокна за 21 место на ФИФА листата

Вест - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Скок од 21 место на ФИФА листата: Победата над Србија не донесе до 83. место

Екипа - 07.11.2012

Македонската репрезентација е меѓу пет национални тимови со најголемо подобрување на својот рејтинг на најновата ФИФА ранг листа објавена денеска.

ФИФА го потврди гигантскиот скок на Македонија, најголем меѓу првите сто на ФИФА-листата

МКД - 07.11.2012

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го потврди напредокот на македонската фудбалска репрезентација со скокот од 21 место на ноемвриската ранг-листа, најголем на една репрезентација меѓу првите сто ...

ФИФА ранг листа:македонија е 83,скок од 21 место

Телма - 07.11.2012

Во најновото рангирање на ФИФА,македонската фудбалска репрезентација направи прогрес и од 104 место се проби до 83 позиција.Подобрувањето на рејтингот се должи на победа над Србија во квалификациите ...

Македонија скокна 21 место на листата на ФИФА

Утрински - 07.11.2012

Благодарение на победата над Србија во квалификациите за СП Фудбалската репрезентација на Македонија напредуваше 21 позиција и на најновата листа на ФИФА за ноември се искачи на 83.

Што изјавија македонските партии за новиот скок на Македонија на ФИФА листата?

МКД - 07.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ : Македонија е на прво место на најновата ФИФА листа според остварениот скок од минатото рангирање. СДСМ: Македонија повторно катастрофално рангирана зад Узбекистан, Того и Бенин на ФИФА ...

Македонија со скок од 21 позиција на ФИФА ранкингот

Спортманиа - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација максимално профитираше од победата над Србија во квалификациите и забележа скок од 21 позиција на најновиот ФИФА ранкинг.

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

Дневник - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

Хитпортал - 07.11.2012

М акедонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација – ФИФА.

Македонија скокна за 21. место

ЗаЗабава - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за 21. позиција на најновата ФИФА ранкинг листа и сега се наоѓа на 83. место со 431 бод.

Победата над Србија не искачи на 83. место на ФИФА листата

Н.Македонија - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Доста беше паѓање! Скок од 21 место на ФИФА листата

Спортски - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ФИФА ранг листа, бележи скок од 21 позиција и сега според Светската куќа на фудбалот се наоѓа на 83-то место.

Македонија скокна 21 место на најновата ФИФА ранг листа

Кајгана - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за 21 позиција на најновата ранг листа на ФИФА. Големата победа над селекцијата на Србија се одрази и на пласманот на нашата селекција која по ...

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

А1 On - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација – ФИФА. Сега Македонија се наоѓа на 83.

Доста беше паѓање, голем скок на репрезентативците на Фифа ранг листата

СуперСпорт - 07.11.2012

Дури 21 место погоре се наоѓа нашата репрезентација на Фифа Ранг листата. Победата над Србија ни го донесе 83 место на моменталната листа, а со добар резултат против Словенија, тоа место може уште да ...

Македонија скокна за 21 место

Идивиди - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација на последната ранг листа на ФИФА, забележа скок од 21 место, и сега се наоѓа на 83-то место.

Скок од 21 место на Македонската репрезентација

Спорт Денес - 07.11.2012

Фудбалската репрезентација на Македонија со победата над Србија направи голем скок и се искачи на 83 позиција на најновата ранг листа на ФИФА.

Македонија со скок од 21 место на ФИФА ранг листата

365 - 07.11.2012

Македонската репрезентација е меѓу пет национални тимови со најголемо подобрување на својот рејтинг на најновата ФИФА ранг листа објавена денеска.

„Црвено-жолтите“ скокнаа 21. место

+инфо - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од 21. место на најновата ФИФА ранг листа, на која е рангиранат на 83. место со 431 бод.

21 место погоре на рејтинг листата на ФИФА благодарение на победата над Србија

Кирилица - 07.11.2012

21 место погоре на рејтинг листата на ФИФА благодарение на победата над Србија Во најновото рангирање на ФИФА, македонската фудбалска репрезентација направи прогрес и од 104 место се проби на 83 ...

Здраво клуб 100:Извонреден скок на Македонија!!!

Сител - 07.11.2012

Сензационален скок на Македонската фудбалска репрезентација на последното рангирање на ФИФА листата благодарение на победата од 1:0 над Србија во квалификациите за СП 2014.

Огромен скок од 21 место на црвено - жолтите на ранг листата на ФИФА

Канал5 - 07.11.2012

Квалификацискиот триумф над Србија на арената „Филип Втори“ во Скопје ја врати македонската фудбалска репрезентација меѓу најдобрите 100 селекции во светот.

Македонија скокна за 21. место на ФИФА листата

Либертас - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од 21. место на најновата ФИФА ранг листа, на која е рангиранат на 83. место со 431 бод.

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

МРТ - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Победата над Србија најзаслужна за големиот скок на Македонија

Точка - 07.11.2012

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 21 место на најновата ФИФА ранг листа која беше објавена денеска.

ФИФА ранг листа: Македонија направи скок од 21 место

Точка - 07.11.2012

Иако можевме повеќе, а пропуштивме победа и во Шкотска, сепак нашите репрезентативци забележаа одличен скок од 21 позиција на ФИФА ранг листата.

Македонија скокна за 21. место на листата на ФИФА

Курир - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација - ФИФА.

Победата над Србија најзаслужна за големиот скок на Македонија

Нетпрес - 07.11.2012

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 21 место на најновата ФИФА ранг листа која беше објавена денеска.

Победата над Србија ја вивна Македонија 21 место погоре на ФИФА листата

БезПардон - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше 21 место на најновата ранг-листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација-ФИФА.

Доста беше паѓање! Скок од 21 место на ФИФА листата

Таратур - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ФИФА ранг листа, бележи скок од 21 позиција и сега според Светската куќа на фудбалот се наоѓа на 83-то место.

Скок од 21 место на фудбалската репрезентација

Хајд Парк - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ФИФА ранг листа, бележи скок од 21 позиција и сега според Светската куќа на фудбалот се наоѓа на 83-то место.

Напредок од 21 место на најновата ФИФА ранг листа

Primetime - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација има напредок за 21 позиција во однос на претходната ранг листа на ФИФА. Сега се наоѓаме на 83-тото место на ФИФА ранг листата.

Македонија се искачи на 83-тото место на ФИФА листата

Пулс24 - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација забележа напредок на ФИФА листата каде се искочи на 83-тото место. Сепак, искачувањето на нашиот национален тим се должи на победата над Србија со 1-0 на домашен ...

Скок од 21 место на фудбалската репрезентација

Макфакс - 07.11.2012

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ФИФА ранг листа, бележи скок од 21 позиција и сега според Светската куќа на фудбалот се наоѓа на 83-то место.