TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време: Променливо облачно, попладне можни се врнежи од дожд

Факултети - 25.03.2012

Денеска ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Умерено облачно со сончеви периоди ке биде само во централните и југоисточните предели.

Претпладнево сончево со облаци, попладне дожд

+инфо - 25.03.2012

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови.

Времето утре посвежо од денеска

+инфо - 25.03.2012

Времето утре ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Време: Попладне дожд!

Вечер - 25.03.2012

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец Времето во Македонија ќе ...

Време: Претпладне сончево, попладне можни се врнежи од дожд

Курир - 25.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови.

Топло време со можен дожд попладне

Sky - 25.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови.

Сонце и дожд, од утре пад на температурите

БезПардон - 25.03.2012

Времето денеска ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Умерено облачно со сончеви периоди ке биде само во централните и југоисточните предели.

Претпладне сонце, попладне дожд

eReporter - 25.03.2012

Претпладне сончево време со умерена облачност, а попладне локален дожд и грмежи, најавуваат за денеска метеоролозите. Температурите ќе се движат од 12 до 21 Целзиусов степен.

Утре посвежо време

Sky - 25.03.2012

Утре во Македонија не очекува сончево време, посвежо и поветровито, со умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Време: Сончево со умерена облачност

24 Вести - 24.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во југозападните ...

Време: Нестабилно со локални врнежи од дожд

Факултети - 24.03.2012

Во Македонија во сабота претпладне ке биде претежно сончево, попладне наоблачување. Во западните, северозападните и југозападните предели попладне нестабилно со можност за локални врнежи од дожд.

Претпладне топло, попладне со зголемена облачност

Дневник - 24.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во југозападните ...

Претпладне топло, попладне облачно

Н.Македонија - 24.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло проследено со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и појава на дожд особено во југозападните делови на државата.

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

+инфо - 24.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи, особено во ...

Времето утре претежно сончево, но ќе има и дожд

+инфо - 24.03.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови.

Променливо време со пролетен дожд

Кирилица - 24.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, со услови за локален краткотраен дожд. Денес ќе имаме променливо и релативно топло време.

Искористете го викендов, од понеделник заладување

Вечер - 24.03.2012

Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од 15 до 23 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност и со слаб ветер од ...

Попладне облаци и дожд

Канал5 - 24.03.2012

Денеска времето ќе биде сончево и топло но попладне може да се очекува наоблачување и дожд. Денeска попладне во југозападните делови од земјата се очекува дожд и појава на грмежи.

Времето ќе биде сончево со температура до 23 степени

Курир - 24.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во југозападните ...

Претпладне сонце попладне можна појава на дожд

Sky - 24.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во југозападните ...

Умерено облачне време, попладне дожд и грмежи

Нетпрес - 24.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во западните делови на земјата.

Денеска сонце, утре облаци и дожд

eReporter - 24.03.2012

Сончево и релативно топло со умерена облачност, најавуваат за денеска метеоролозите. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во ...

Можно е да ни заврне попладнево

БезПардон - 24.03.2012

Со топли сончеви зраци ќе почне денешниот ден, но во текот на попладневните часови ќе се наоблачи. Утринската температура ќе се движи меѓу 0 и 8 степени, а дневната од 14 до 23 степени.

Време: Утре попладне дожд и грмежи

Press24 - 24.03.2012

Темпертурта ќе се движи од 12 до 21 степен Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и ретка појава на грмежи, ...

Времето утре сончево со локален дожд

Sky - 24.03.2012

Утре во Македонија не очекува сончево време со умерена облачност. Во текот на попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Променливо и релативно топло време

Макфакс - 24.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.

Временска прогноза - Променливо облачно и релативно топло време со температура до 23. степен

Inpress - 24.03.2012

Скопје, 24. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.

Времето денеска сончево со мала локална облачност

Факултети - 23.03.2012

Во Македонија во петок ке биде претежно сончево со мала локална облачност.Слаб променлив ветар. Утринските температури од 0°C до 9°C, а максималните дневни температури ке се движат од 17°C до 26°C.

Денеска е светскиот ден на метерологијата

Факултети - 23.03.2012

Секоја година Светската метеоролошка ораганизација и меѓународните метеоролошки заводи го прославуваат 23 март - Светски ден на Метеорологијата, со цел да се привлече вниманието за проблемите во кои ...

Облаци и дожд за викендот – температура до 20 степени

Идивиди - 23.03.2012

Во текот на викендот времето ќе биде облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во недела. Во Скопје утре температурата ќе се движи до максимални 20 степени, Тетово 19, Маврово 13, ...

Денеска мирно и топло, викендов ќе има дожд

+инфо - 23.03.2012

Времето денеска ќе биде претежно облачно со појава на сонце, но тивко. Долж Повардарието се очекува слаб до умерен северозападен ветер. Утринските температури изнесуваа меѓу 3 и 10 Целзиусови степени.

Претпладне сонце, попладне облаци

Кирилица - 23.03.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко, а во попладневните часови се очекува умерено наоблачување Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Облачно и тивко време со температура до 23 степени

Нетпрес - 23.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно и тивко, долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Сончево со температури над 20 степени

eReporter - 23.03.2012

Сончево, релативно топло и претежно тивко време прогнозираат метеоролозите за денеска. Попладне ќе имамала до умерена локална облачност. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени.

Викендов дожд

БезПардон - 23.03.2012

Во Македонија во петок ке биде претежно сончево со мала локална облачност. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Претпладне сонце, попладне облаци

Sky - 23.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно и тивко, a попладне се очекува мала до умерена облачност долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Облаци и дожд за викендот – температура до 20 степени

Нетпрес - 23.03.2012

Во текот на викендот времето ќе биде облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во недела. Во Скопје утре температурата ќе се движи до максимални 20 степени, Тетово 19, Маврово 13, ...

Еве какво време нé очекува утре

Press24 - 23.03.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со појава на дожд и услови за ретка појава на грмежи особено во ...

Викендов облаци и дожд, со температура до 20 степени

Sky - 23.03.2012

Времето во текот на викендот ќе биде облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи, особено во недела. Утре во Скопје температурата ќе се движи до 20 максимални степени.

Време: Сончево и топло во цела Македонија

Факултети - 22.03.2012

Во Македонија денеска ке биде сонечево и топло со слаб и проленлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 0 до 9 степени, а максималните дневни ке достигнат до 17 односно до 26 степени.

Времето денес сончево и тивко

Капитал - 22.03.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и тивко, само на места долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Времето сончево со умерена облачност

+инфо - 22.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Утринската температура се движеше во интервал од 0 до 7 Целзиусови степени, а дневната од 18 до 25 степени.

Сончево и топло време

Кирилица - 22.03.2012

И денес ќе продолжи топлото сончево време, а наоблачување и заладување се очекува од недела Времето во Македонија ќе биде сончево и тивко со умерена локална облачност.

Сончево време со температура до 25 степени

Курир - 13.04.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Сончево време со температура до 25 степени

Нетпрес - 12.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини со услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Температури до 25 степени

БезПардон - 22.03.2012

Денеска ќе биде сончево и тивко со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 18 до 25 степени.

Викендов сонце - од понеделник дожд

Press24 - 22.03.2012

Уживајте викендов, бидејќи од понеделник се најавува врнежливо време Сончево и релативно топло време не очекува во наредните неколку денови, вклучувајќи го и викендов.

Време: Облачно со температури до 23 степени

Press24 - 22.03.2012

Во Скопје и околината претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Претежно ќе биде тивко.

Време: Сончево и топло за денот на пролетта

Факултети - 21.03.2012

И денеска ке продолжат невообичаено високите температури. Ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар. Утринските температури ке бидат во благ пораст и ке се движат од 1°C до 8°C степени, а ...

Сончево и топло време со температури до 26 степени

+инфо - 21.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура се движеше од 2 до 6 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 9 до 26 степени, што е исто со вчерашниот ...

Денес потопло од вчера! Температури до 27 степени

Вечер - 21.03.2012

Температурата ќе се искачи до 27 степени на југот од земјата, а во Скопје, до 26 степени Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, јавуваат од УХМР.

Температури за "уживанција" и денес

Вечер - 21.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и тивко со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 18 до 25 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и ...

Време: Уште потопло од вчера - температури над 26

Press24 - 21.03.2012

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до четири и дневна до 26 степени. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло.

Време: Сончево со температура до 26 степени

Курир - 21.03.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од два до шест, а дневната од девет до 26 степени.

ВРЕМЕ : Пролет, сонце и малку облаци

eReporter - 21.03.2012

Почетокот на пролетта во Македонија ќе биде сончев, со топло време и умерена локална облачност. Температурите , според прогнозата на синоптичарите, денеска ќе бидат повеќе од пролетни, со 26 степени ...

Вадете крати ракави денес сончање на 26 степени

Sky - 21.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи во 2 до 6 степени, а дневната од 9 до 26 степени.

Температура до 27 °C

БезПардон - 21.03.2012

Денеска ќе биде сончево и топло. Слаб променлив ветар. Утринските температури ке бидат во благ пораст и ке се движат од 1°C до 8°C степени, а максималните дневни температури ке достигнат до 17°C ...

Надвор пролет- температури до 27 степени

Press24 - 21.03.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, јавуваат од УХМР. Температурата ќе се искачи до 27 степени на југот од земјата, а во Скопје, до 26 ...

И утре температури 'измислени' за уживање

Press24 - 21.03.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и тивко со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 18 до 25 степени.

И утрешните температури ќе бидат измислени за шетање и уживање

Sky - 21.03.2012

Утре во Македонија времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 0 до 7 степени, а дневната од 18 до 25 степени.

Време: Сончево и топло - Добро утро пролет мила

Факултети - 20.03.2012

Денеска, (вторник, 20.03.2012) во 6 часот и 24 минути пристигна пролетта. Високите температури за овој период од годината нема да изостанат и денеска.

Времето денес: Сончево и до 26 степени

БркајРабота - 20.03.2012

Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, јавува УХМР.

Време: Највисоки температури од почетокот на годината - термометарот на 26 степени

Press24 - 20.03.2012

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со температура до 25 степени. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.

Денес ќе биде најжешко годинава - 26 степени!

Sky - 20.03.2012

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со температура до 25 степени. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.

Денес температури до 26 степени

Курир - 20.03.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 19 до 26 степени.

Започнува пролет со високи температури

Sky - 20.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи во интервал од 19 до 26 степени.

Продолжува топлото време, утре температура до 26 степени

Нетпрес - 20.03.2012

До крајот на неделава ќе се задржи претежно сончево и топло време. Во недела и наредните денови во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со дожд и грмежи.

Временска прогноза - Сончево и топло време со температура до 25. степен

Inpress - 20.03.2012

Скопје, 22. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална oблачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе се искачи до 25.

Сончево и топло со температура до 24 степени

Факултети - 19.03.2012

Во Македонија во понеделник ке биде претежно сончево со мала локална облачност и топло. Слаб променлив ветар, а во западните предели ке дува доумерен слаб променлив ветар.

Времето денес: Сончево со температура до 24 степени

БркајРабота - 19.03.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност. Ќе дува и слаб, до умерен ветер од променлив правец, јавуваат од УХМР.

Продолжува топлото време

Алфа - 19.03.2012

Според прогнозата на метеоролозите времето денеска ќе биде сончево и топло. На повисоките места ќе дува ветер од југозападен правец. Дневните температури ќе бидат во интервал од 19 до 24 степени.

Топло време со температури до 24 степени

+инфо - 19.03.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура се движеше од -2 до 3 Целизусови степени, а дневната ќе изнесува од 19 до ...

Сончев и топол ден со максимални 24 степени

Кирилица - 19.03.2012

Прогнозата за денес предвидува сончев и топол ден со максимална температура од 24 степени Целзиусови Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачнoст и слаб ветер од југозападен ...

Извадете ја пролетната гардероба – неделава до 25 степени Целзиусови

Канал5 - 19.03.2012

Денеска се очекува температура до 24 степени Целзиусови, а слично време ќе имаме и во текот на целата недела.Време е за полесна облека! Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална ...

Време: Сончево со температура до 24 степени

Курир - 19.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачнаст и слаб ветер од југозападен правец. Утринската температурата ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од 19 до 24 ...

Сончево и топло време, температура до 24 степени

Нетпрес - 19.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачнаст и слаб ветер од југозападен правец. Утринската температурата ќе се движи во интервал од минус два до три степени, а ...

Сончево време со температура до 23 степени

Sky - 22.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи во интервал од 0 до 7, а дневната од 18 до 25 степени.

Седмица со пролетни денови

eReporter - 19.03.2012

Метеоролозите за денеска, како и следните денови од новата недела најавуваат сончево и топло време. Дневната температурата денеска ќе биде од 19 степени Целзиусови до максимални 24 степени Цлзиусови ...