TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тигарот кој ги крена на нозе полицијата и војската во Париз, бил само мачор (ВИДЕО)

Телеграф - 15.11.2014

Сепак, тоа не е обичен мачор, туку, мачориште, со енормно голем раст. Доволно за некој да си помисли дека е тигар или рис Ниту тигар, ниту какво било друго опасно животно не им се заканувал на предградијата во Париз, туку само еден, за чудо, огромен ...

Парижани во страв: Интензивна потрага по тигарот кој шета слободно

Точка - 14.11.2014

Голем број на француски полицајци вооружени со шок пиштоли и со помош на хеликоптер, денес ја продолжиле потрагата по тигарот кој вчера наутро бил забележан во близина на Париз, а властите им наложиле на жителите од таа област да не излегуваат од ...

Двесте лица трагаат по тигарот во парискиот регион

А1 On - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран – во парискиот регион, јави дописникот на МИА од Париз. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со ...

И другиот тигар на Путин побегна во Кина

+инфо - 14.11.2014

И вториот сибирски тигар кој рускиот претседател Владимир Путин го пуштил во дивина пребегнал во Кина, јавува кинескиот печат. Сибирскиот или амурскиот тигар ја преминал пограничната река Амур и се наоѓа во кинеската провинција Хејлонгџијанг.

Тигар се шета низ Париз

Канал5 - 14.11.2014

Француската полиција, пожарникари и кучиња, безуспешно трагаат по тигар кој слободно се шета низ Париз. Дивото животно го фотографирала жена на паркинг на еден супермаркет во Моневран, источно од метрополата, а тигарот го виделе уште неколкумина ...

Двесте лица и натаму го бараат тигарот кај Париз

Алсат-М - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран - во парискиот регион, јави дописникот ...

Паника во Париз: Французите во потера по тигар

Република - 14.11.2014

Ловот на тигарот кој бил приметен на паркинг на еден супермаркет во Франција трае веќе два дена. Припадниците на полицијата, војници и пожарникари, со поддршка на хеликоптери и термички камери, трагаат по животното во Монтеврен кој се наоѓа 40 ...

Паника во Париз: Голем тигар шета низ градот

Курир - 14.11.2014

Париската полиција и пожарникарите се уште трагаат по младиот тигар во парискиот регион. Тигарот се појавил на паркингот на еден супрермаркет во Монтевран, а потоа и во близина на едно игралиште за тенис, но барем по истрагата во текот на ноќта ...

Полицијата и пожарникарите бараат тигар во близината на Париз

Калимеро - 13.11.2014

Полицијата и пожарникарите бараат избеган тигар во близината на Париз, јавува дописникот на МИА од Париз. Како што јавија повеќе француски медиуми, тигарот бил забележан изутринава во Монтевран, кој го фотографирал и ги известил властите.

Сибирскиот тигар на Путин пребегнал во Кина

Нетпрес - 14.11.2014

И вториот сибирски тигар, кој рускиот претседател Владимир Путин го пушти во дивините „пребегнал“ во Кина, објавуваат кинеските медиуми, пренесува Нетпрес. Тигарот Јустин ја минал пограничната река Амур и сега е во кинеската провинција Хејлонгџијанг.

Сеуште трае потрагата по младиот тигар во околината на Париз

МРТ - 14.11.2014

Изутринава се забележани траги од тигар во близина на автопат... Двесте припадници на полицијата и пожарникари се уште трагаат по младиот тигар кој шета слободно по парискиот регион. Изутринава се забележани траги од тигар во близина на автопат.

ФОТО: Тигарот на Путин побегнал во Кина

Курир - 14.11.2014

Сибирскиот (Амурски) тигар ја преминал пограничната река Амур и се наоѓа во кинеската провинција Хејлонгџијанг. Движењето на тигарот Џастин се прати преку сателит, со помош на сигналот кој го праќа неговото ланец.

Француската полиција сè уште трага по тигарот

Sky - 14.11.2014

Надлежните сè уште не знаат од каде се појавил тигарот. Тигарот бил забележан во Монтеврен, кој се наоѓа во близина на Дизниленд, но сопствениците тврдат дека не чуваат тигри во популарниот парк.

Тигарот по кој се трагаше во Франција се претвори во мачка

Макфакс - 14.11.2014

Француските власти во петок конечно ја исклучија хипотезата дека на слобода се наоѓа опасен тигар во близина на Париз, оценувајќи дека станува збор за безопасна мачка. „Присутноста на тигарот понатаму е исклучена“, соопшти полицијата, повикувајќи се ...

Лов на тигар во околината на Париз

Макфакс - 13.11.2014

Француската полиција, пожарникари, па и куче за лов на мечки, безуспешно во четвртокот трагаат по тигар кој слободно се шета десетина километри од престолнината Париз, откако го видела и фотографирала парижанка.

Париз не го демнел тигар, туку голема мачка

Falanga - 14.11.2014

Имено, експертите од Националното биро за лов и дива фауна и од Паркот на мачките, утврдиле дека не станува збор за тигар, туку дека станува збор за друго животно од родот на мачките.. Животното по кое од вчера трагаат околу 200 лица во парискиот ...

Граѓаните во страв: Тигар се шета низ Париз!

Вечер - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и противпожарната служба с è уште трагаат по младиот тигар забележан вчера во Монтевран - во парискиот регион. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со термичка камера, но засега ...

Паника во Париз: Голем тигар шета низ градот

Press24 - 14.11.2014

Париската полиција и пожарникарите се уште трагаат по младиот тигар во парискиот регион. Тигарот се појавил на паркингот на еден супрермаркет во Монтевран, а потоа и во близина на едно игралиште за тенис, но барем по истрагата во текот на ноќта ...

Полицијата и пожарникарите бараат тигар во близината на Париз

Lider - 13.11.2014

Полицијата и пожарникарите бараат избеган тигар во близината на Париз, јавува дописникот на МИА од Париз. Како што јавија повеќе француски медиуми, тигарот бил забележан изутринава во Монтевран, кој го фотографирал и ги известил властите.

Сибирскиот тигар на Путин пребегнал во Кина

Точка - 14.11.2014

И вториот сибирски тигар, кој рускиот претседател Владимир Путин го пушти во дивините "пребегнал" во Кина, објавуваат кинеските медиуми. Тигарот Јустин ја минал пограничната река Амур и сега е во кинеската провинција Хејлонгџијанг.

ФОТО: Тигарот на Путин побегнал во Кина

Press24 - 14.11.2014

Сибирскиот (Амурски) тигар ја преминал пограничната река Амур и се наоѓа во кинеската провинција Хејлонгџијанг. Движењето на тигарот Џастин се прати преку сателит, со помош на сигналот кој го праќа неговото ланец.

Парижани не излегувајте-го бараме тигарот

Вечер - 14.11.2014

Со шок-пиштоли и со помош на хеликоптер, голем број француски полицајци денеска цел дена го бараат тигарот што вчера изутрината бил забележан во близина на Париз. Властите издадоа соопштение жителите од таа област да не излегуваат од своите домови.

Тигарот по кој се трагаше во Франција се претвори во мачка

Хајд Парк - 15.11.2014

Француските власти во петок конечно ја исклучија хипотезата дека на слобода се наоѓа опасен тигар во близина на Париз, оценувајќи дека станува збор за безопасна мачка. „Присутноста на тигарот понатаму е исклучена“, соопшти полицијата, повикувајќи се ...

Лов на тигар во околината на Париз

Хајд Парк - 14.11.2014

Француската полиција, пожарникари, па и куче за лов на мечки, безуспешно во четвртокот трагаат по тигар кој слободно се шета десетина километри од престолнината Париз, откако го видела и фотографирала парижанка.

Изгубеното животно во Париз не било тигар, туку друг ѕвер од родот мачки

А1 On - 14.11.2014

Животното по кое од вчера трагаат околу 200 лица во парискиот регион, според локалните власти не е тигар, јави дописникот на МИА од Париз. Имено, експертите од Националното биро за лов и дива фауна и од Паркот на мачките, утврдиле дека не станува ...

Двесте лица го бараат изгубениот тигар низ Париз

ЗаЗабава - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран – во парискиот регион, јави дописникот на МИА од Париз. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со ...

Паника во Париз: Голем тигар шета низ градот

БркајРабота - 14.11.2014

Париската полиција и пожарникарите се уште трагаат по младиот тигар во парискиот регион. Тигарот се појавил на паркингот на еден супрермаркет во Монтевран, а потоа и во близина на едно игралиште за тенис, но барем по истрагата во текот на ноќта ...

Француската полиција два дена брка тигар во близина на Париз

Falanga - 14.11.2014

Силите на редот се опремени со пушки со парализирачко полнење.. Полицијата и пожарникарите втор ден по ред трагаат поизбеган тигар во близината на Париз. Како што јавија повеќе француски медиуми, тигарот бил забележан во Монтевран, кој го ...

Сибирскиот тигар на Путин пребегнал во Кина

Вечер - 14.11.2014

И вториот сибирски тигар, кој рускиот претседател Владимир Путин го пушти во дивините „пребегнал" во Кина, објавуваат кинеските медиуми. Тигарот Јустин ја минал пограничната река Амур и сега е во кинеската провинција Хејлонгџијанг.

ФОТО: Тигарот на Путин побегнал во Кина

Maxim - 14.11.2014

Сибирскиот (Амурски) тигар ја преминал пограничната река Амур и се наоѓа во кинеската провинција Хејлонгџијанг. Движењето на тигарот Џастин се прати преку сателит, со на сигналот кој го праќа неговото ланец.

Лов на тигар во околината на Париз

Орбис - 14.11.2014

Француската полиција, пожарникари, па и куче за лов на мечки, безуспешно во четвртокот трагаат по тигар кој слободно се шета десетина километри од престолнината Париз, откако го видела и фотографирала парижанка, пренесува Макфакс.

Изгубеното животно во Париз не било тигар, туку друг ѕвер од родот мачки

Сител - 14.11.2014

Животното по кое од вчера трагаат околу 200 лица во парискиот регион, според локалните власти не е тигар, јави дописникот на МИА од Париз. Имено, експертите од Националното биро за лов и дива фауна и од Паркот на мачките, утврдиле дека не станува ...

Двесте лица трагаат по тигарот во парискиот регион

Алфа - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран - во парискиот регион. Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран - во ...

Масовна потера по тигар кој слободно се шета во околината на Париз

Либертас - 14.11.2014

Француската полиција, пожарникари, па и куче за лов на мечки, безуспешно трагаат по тигар кој слободно се шета десетина километри од престолнината Париз, откако го видела и фотографирала парижанка, пренесува Макфакс.

Изгубеното животно во Париз не било тигар, туку друг ѕвер

Lider - 15.11.2014

Животното по кое од вчера трагаат околу 200 лица во парискиот регион, според локалните власти не е тигар, јави дописникот на МИА од Париз. Имено, експертите од Националното биро за лов и дива фауна и од Паркот на мачките, утврдиле дека не станува ...

Двесте лица трагаат по тигарот во парискиот регион

Утрински - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран - во парискиот регион, јави дописникот на МИА од Париз. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со ...

СИТЕ НА НОЗЕ: И со хеликоптер во потрага по тигар, „миленикот“ побегнал од дома

Телеграф - 14.11.2014

Изутринава се забележани и идентификувани траги од тигар во близина на една бензинска станица на автопатот А4 во парискиот регион. Силите на редот се опремени со пушки со парализирачко полнење за да го неутрализираат животното Двесте припадници на ...

Двесте лица трагаат по тигарот во парискиот регион

Lider - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан вчера во Монтевран – во парискиот регион, јави дописникот на МИА од Париз. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со ...

Двесте полицајци во потера по тигарот во Париз

Дневник - 14.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан завчера во Монтевран - во парискиот регион, јави МИА. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со термичка камера, но ...

Тигарот на слобода – го бараат 200 полицајци

МК News - 16.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан завчера во Монтевран – во парискиот регион, јави МИА. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со термичка камера, но ...