TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се скараа за Коневски

Р.С.Европа - 11.11.2012

Опозициската СДСМ денеска соопшти дека изјавата на градоначалникот Ивица Коневски во интервју за РСЕ дека нема да се канидира за градоначалник на Скопје значи само страв од соочување со нивниот ...

СДСМ: Се исплашивте од Јани Макрадули!

А1 On - 11.11.2012

Опозицискиот СДСМ денеска реагира по изјавата на градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ манипулира зашто знае дека Макрадули ќе биде поразен

А1 On - 11.11.2012

На оценката на СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ нема кандидат за градоначалник на Скопје зашто се плаши од соочување со нивниот Јани Макрадули, владејачката партија одговори дека Макрадули станал кандидат зашто ...

СДСМ: Се исплашивте од Јани Макрадули!

+инфо - 11.11.2012

Опозицискиот СДСМ денеска реагира по изјавата на градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

СДСМ: Дали Ивица Коневски се исплаши од Јани Макрадули?

Либертас - 11.11.2012

Денес Ивица Коневски, градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кандидат за Скопје зошто се плаши од соочување

МРТ - 11.11.2012

Изјавата на градоначалникот на Аеродром Ивица Коневски за Радио Слободна Европа дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје на локалните избори, СДСМ ја толкува како страв од соочување со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е кандидат бидејќи СДСМ немаше никој друг

МРТ - 11.11.2012

На оценката на СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ нема кандидат за градоначалник на Скопје зашто се плаши од соочување со нивниот Јани Макрадули, владејачката партија одговори дека Макрадули станал кандидат зашто ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од кои дела на Јани Макрадули да се плашиме?

Press24 - 11.11.2012

Впрочем, фактот што и СДСМ има потреба да манипулира како со денешната реакција, е потврда дека и раководството на СДСМ дека Макрадули ќе биде поразен, велат од СДСМ Секому му е јасно дека Јани ...

СДСМ прашува: Дали Ивица Коневски се исплаши од Јани Макрадули?

Press24 - 11.11.2012

Толку многу ли се исплашeни Ивица Коневски и другите од ВМРО-ДПМНЕ од кандидатурата на Јани Макрадули од СДСМ па одеднаш ги изгуби амбициите за Скопје? Затоа ли се уште не објавуваат кој ќе биде ...

Се уплаши ли Коневски од кандидатурата на Макрадули?

Sky - 11.11.2012

Денес Ивица Коневски, градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кандидат за Скопје зошто се плаши од соочување

Курир - 11.11.2012

Изјавата на градоначалникот на Аеродром Ивица Коневски за Радио Слободна Европа дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје на локалните избори, СДСМ ја толкува како страв од соочување со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е кандидат бидејќи СДСМ немаше никој друг

Курир - 11.11.2012

На оценката на СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ нема кандидат за градоначалник на Скопје зашто се плаши од соочување со нивниот Јани Макрадули, владејачката партија одговори дека Макрадули станал кандидат зашто ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули стана кандидат, зашто СДСМ немаше друг

Sky - 11.11.2012

Според ВМРО-ДПМНЕ Јани Макрадули станал кандидат за градоначалник на Скопје, зашто немало никој друг од СДСМ што ќе се нафател на кандидатура.

СДСМ: Ивица Коневски толку многу се исплаши од Јани Макрадули?

eReporter - 11.11.2012

Денес Ивица Коневски, градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е кандидат за градоначалник зашто нема кој друг

eReporter - 11.11.2012

Секому му е јасно дека Јани Макрадули, стана кандидат за градоначалник само затоа што немаше никој друг од СДСМ, кој ќе се нафати да се кандидира за Град Скопје.

СДСМ: Се исплаши ли Ивица Коневски од кандидатурата на Јани Макрадули

Maxim - 11.11.2012

Денес Ивица Коневски, градоначалникот на општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека нема да се кандидира за градоначалник на Скопје.

Груевски го промовира Трајановски

Утрински - 07.11.2012

Премиерот Никола Груевски, коментирајќи ја одлуката на здружената опозиција Јани Макрадули да биде нејзин кандидат за градоначалник на Скопје, практично го промовираше градскиот татко Коце ...

Макрадули и Трајановски треба да се мерат според делата

+инфо - 06.11.2012

Макрадули е можеби 15 и повеќе години во политиката и треба да се видат неговите дела, што тој направил за граѓаните и да се споредат со противкандидатот или противкандидатите, рече денеска премиерот ...

Груевски: Градоначалникот на Скопје треба да биде одбран врз основа на направеното

Сител - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека е излишно да се дебатира дали Јани Макрадули од СДСМ е добар кандидат за градоначалник на Скопје, бидејќи за тоа треба да одлучи народот, но, сепак, посочува ...

Груевски: Делата на Макрадули кажуваат каков кандидат за градоначалник е тој

Press24 - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека е излишно да се дебатира дали Јани Макрадули од СДСМ е добар кандидат за градоначалник на Скопје, бидејќи за тоа треба да одлучи народот, но, сепак, посочува ...

Груевски: Градоначалникот на Скопје треба да биде одбран врз основа на направеното

Курир - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека е излишно да се дебатира дали Јани Макрадули од СДСМ е добар кандидат за градоначалник на Скопје, бидејќи за тоа треба да одлучи народот, но, сепак, посочува ...

Груевски: Скопјани треба да имаат градоначалник кој сторил нешто за нив

Денешен - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека е излишно да се дебатира дали Јани Макрадули од СДСМ е добар кандидат за градоначалник на Скопје, бидејќи за тоа треба да одлучи народот, но, сепак, посочува ...

Груевски: Делата на Макрадули кажуваат каков кандидат за градоначалник е тој

Maxim - 06.11.2012

Макрадули е можеби 15 и повеќе години во политиката и треба да се видат неговите дела, што тој направил за граѓаните и да се споредат со противкандидатот или противкандидатите.

Интервјуто со Макрадули најкоментирано неделава

Р.С.Европа - 05.11.2012

Неделното интервју со кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Јани Макрадули, е најкоментиран текст оваа недела на нашата интернет страна.