TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данок

Окно - 11.11.2012

Не знам зошто Шехтански и ТМОРО толку експресно го повлекоа предлогот да се плаќа ергенарина, односно немажените жени и неженетите мажи да плаќаат данок затоа што не стасале да се заљубат и да се ...

Со уцена наталитет не расте

Н.Македонија - 09.11.2012

Стапувањето во брак, планирањето на семејството е многу интимна работа за да се сведе на статистика и бројки затоа што државата ни е во демографска рецесија, и да се бројат колкумина се немажени или ...

Разведена, со вонбрачно дете и редовен секс… Колку ли ќе ме закрпат?!

Skopje ID - 06.11.2012

Познатите дами над 30 и ергени над 35 години, кои се соло (некои разведени, некои без никаков брачен стаж, некои, пак, без план за брак) се едногласни дека нема сума на пари која може да ги натера да ...

Шехтански го повлече предлогот за „ергенскиот данок“

Телма - 05.11.2012

Законскиот предлог за „ергенски данок“ партијата ТМРО го повлече, еден ден откако беше пласирана идејата немажените на возраст над 30 години и неженетите постари од 35 години да плаќаат данок во ...

ТМРО предлага „ергенски данок“

Дневник - 05.11.2012

Воведување посебен „ергенски данок“ за мажи и жени кои не склучиле брак, предлага Ванчо Шехтански, лидер на ТМРО, партија која е дел од владината коалиција.

Шехтански се предомисли и им се извини на немажените и неженетите за предложениот данок

А1 On - 05.11.2012

Со соопштение ТМРО се повлече од првичното барање за посебен данок на државата да и плаќаат сите неженети по 35. година и сите немажени по 30.

ТМРО се повлече од предлогот за ергенски данок

Кајгана - 05.11.2012

Партијата ТМРО на Ванчо Шехтански доцна во неделата се повлече од предлогот за воведување на посебен данок што би го плаќале неженетите над 35 години и немажените над 30 години.

Шехтански се попишмани за данокот за ергените и немажените

Н.Македонија - 05.11.2012

Ванчо Шехтански се извини за изјавата дека треба да се воведе посебен данок од државата за немашените и неженетите, за да се подобри наталитетот во земјата Со соопштение ТМРО се повлече од првичното ...

Шехтански се извини, нема данок за ергени и моми

Дневник - 05.11.2012

Откако вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок, Ванчо Шехтански се извини . Неговиот предлог за воведување на посебен данок на државата да и плаќаат сите неженети по 35-тата година и ...

Ергенски и момински данок или ...

Алфа - 05.11.2012

Пред Шехтански да ја понуди својата идеја за зголемување на наталитетот и пред невладини организации да објават дека ќе маршираат за живот, премиерот ги најави контурите на политиката со која ќе се ...

Шехтански пишман, невенчаните се спасија

+инфо - 05.11.2012

Ванчо Шехтански, претседател на ТМРО, го повлече предлогот што и го понуди на Владата за секој неженет ерген над 35 години и секоја немажена жена над 30 години да плаќаат посебен данок на државата.

Пишман аџија, нема данок за ергените

Фактор - 05.11.2012

Партијата ТМРО на Ванчо Шехтански го повлече предлогот за воведување на посебен данок што би го плаќале неженетите над 35 години и немажените над 30 ...

ТМРО го повлече предлогот за данок за неженети и немажени

Канал5 - 05.11.2012

Партијата на Ванчо Шехтански вечерва го повлече предлогот за оданочување на неженетите ергени постари од 35 години и немажените жени по 30-тата година од животот.

ТМРО се пишмани – го повлече предлогот за данок за ,,ергените,,

МК News - 05.11.2012

Со соопштение ТМРО се повлече од идејата за немажените и неженететие да плаќаат посебен данок на државата. Според вчерашната изјава на Шехтански тие предлагаа данокот да го плаќаат сите неженети по ...

Шехтански се пишмани и се извинува

Либертас - 05.11.2012

Со соопштение ТМРО се повлече од првичното барање- посебен данок на државата да и плаќаат сите неженети по 35-тата година и сите немажени по 30-тата.

ТМРО предложи па се предомисли за воведување ергенски данок

Кирилица - 05.11.2012

ТМРО предложи па се предомисли за воведување ергенски данок Партијата ТМРО на Ванчо Шехтански се повлече од предлогот за воведување на посебен данок што би го плаќале неженетите над 35 години и ...

Шехтански се попишмани, нема данок за ергени и моми

Вечер - 05.11.2012

Откако вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок, Ванчо Шехтански подоцна се извини. Неговиот предлог за воведување на посебен данок на државата да и плаќаат сите неженети по 35-тата ...

Шехтански: Го повлеков предлогот поради негативното мислење на јавноста

Сител - 05.11.2012

Поради негативното мислење на јавноста што вчера се создаде по нашиот предлог за воведување на т.н. ергенски данок ние го повлековме нашиот предлог и и’ се извинуваме на јавноста, вели претседателот ...

Шехтански: Го повлеков предлогот поради негативното мислење на јавноста

Точка - 05.11.2012

Поради негативното мислење на јавноста што вчера се создаде по нашиот предлог за воведување на т.н. ергенски данок ние го повлековме нашиот предлог и и’ се извинуваме на јавноста, вели претседателот ...

Шехтански се извини, нема данок за ергени и моми

Курир - 05.11.2012

Откако вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок, Ванчо Шехтански подоцна се извини. Неговиот предлог за воведување на посебен данок на државата да и плаќаат сите неженети по 35тата ...

Шехтански се извини, го повлече предлогот за данок за неженети

еВести - 05.11.2012

Им се извинувам лично на сите засегнати од овој предлог, стои во соопштението од ТМРО потпишано од Ванчо Шехтански откако неговиот предлог за воведување на данок на немажени и неженети вчера ...

Данок за ергени и моми нема, Шехтански се извини

Sky - 05.11.2012

Ванчо Шехтански се извини откако тој вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок. Партиите го осудија предлогот на Шехтански, кој се однесува за воведување на посебен данок на државата да и ...

Шехтански го повлече предлогот за данокот за ергените и момите

Фама - 05.11.2012

Претседателот на ТМРО, Ванчо Шехтански, се извини откако вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок. Партиите го осудија предлогот на Шехтански, кој се однесува за воведување на посебен ...

Шехтански се попишмани, невенчаните се спасија

Primetime - 05.11.2012

Вчера претседателот на ТМРО, Ванчо Шехтански изјави дека сите невенчани мажи над 35 и жени над 30 години треба да плаќаат данок во висина од една месечна плата – годишна такса, како дел од пректот ...

Повлечен предлог законот за моми и ергени

Пулс24 - 05.11.2012

Претседателот на ТМРО, Ванчо Шехтански, се извини откако вчера побара немажените и неженетите да плаќаат данок. Партиите го осудија предлогот на Шехтански, кој се однесува за воведување на посебен ...

Шехтански: Го повлеков предлогот поради негативното мислење на јавноста

Нетпрес - 05.11.2012

Поради негативното мислење на јавноста што вчера се создаде по нашиот предлог за воведување на т.н. ергенски данок ние го повлековме нашиот предлог и и’ се извинуваме на јавноста, вели претседателот ...

ТМРО го повлече предлогот ергените да плаќаат данок и се извини

Sky - 05.11.2012

Откако вчера претседателот на ТМРО, Ванчо Шехтански излезе со предлог немажените над 30 години и неженетите над 35 години да плаќаат данок, денеска истиот тој предлог го повлекува.

ТМРО се извини и го повлече предлогот за ергенски данок

Хајд Парк - 05.11.2012

Партијата ТМРО на Ванчо Шехтански доцна вчера се повлече од предлогот за воведување на посебен данок што би го плаќале неженетите над 35 години и немажените над 30 години.

ТМРО се повлече од предлогот за ергенски данок

Макфакс - 05.11.2012

Партијата ТМРО на Ванчо Шехтански доцна во неделата се повлече од предлогот за воведување на посебен данок што би го плаќале неженетите над 35 години и немажените над 30 години.

Шехтански се извини, нема да има данок за моми и ергени

Денешен - 05.11.2012

Ванчо Шехтански, претседател на ТМРО, се извини и го повлече предлогот што и го понуди на Владата за секој неженет ерген над 35 години и секоја немажена жена над 30 години да плаќаат посебен данок на ...

Залудно се вознемирија граѓаните, повлечен предлогот за ергенскиот данок

Inpress - 05.11.2012

Скопје, 5. ноември 2012 (ИНПРЕС) Ванчо Шехтански, претседател на ТМРО, се извини и го повлече предлогот што и го понуди на Владата за секој неженет ерген над 35 години и секоја немажена жена над 30 ...

Шехтански се пишмани- им се извини на немажените и неженетите за предложениот данок

Maxim - 05.11.2012

Предлогот за оданочување на неженетите и немажените не беше прифатен од ниту една политичка партија а беше и предмет на осуда на социјалните мрежи па не доживеа да опстои ни 24 часа.