TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино: Автомобил се преврте на кров - едно лице повредено

Press24 - 15.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице е повредено на патот Кавадарци-Неготино

Fox.mk - 15.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице е повредено на патот Кавадарци-Неготино

Курир - 15.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино: возило се преврте на покрив, едно лице е повредено

МКД - 14.11.2015

Едно лице се здобило со полесни телесни повреди при сообраќајната несреќа што вечерва пред 20 часот се случила на регионалниот пат меѓу Кавадарци и Неготино. Според првичните информации, во сообраќајката учествувале две возила – во едното управувал ...

Едно лице повредено во сообраќајка на пат Кавадарци - Неготино

+инфо - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци - Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Кавдараци – Неготино

А1 On - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

СООБРАЌАЈКА: Едно лице повредено на патот Кавадарци – Неготино

Телеграф - 14.11.2015

Поради сударот, од 20 до 20.30 часот, сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино беше во прекин Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров ...

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Кавдараци - Неготино

Канал5 - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Кавдараци - Неготино

Сител - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Кавдараци – Неготино

За Се - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Вечерва повредено едно лице во сообраќајка на патот Кавадарци-Неготино

Локално - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Кавдараци – Неготино

Репортер - 14.11.2015

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа што се случи вечерва на регионалниот пат Кавадарци Неготино, потврди за МИА доктор Ѓерасим Петров од Службата за итна медицинска помош во Кавадарци.

„Урбани сценски мостови“ меѓу Кавадарци и Гостивар

А1 On - 12.11.2015

„Урбани сценски мостови“ е насловена културната креација која во организација на Домот на култура „Иван Мазов – Климе“ од Кавадарци и Центарот за култура „АСНОМ“ од Гостивар синоќа беше реализирана во рамки на „Кавадаречка културна есен 2015“.

„Урбани сценски мостови“ меѓу Кавадарци и Гостивар

Канал5 - 12.11.2015

„Урбани сценски мостови“ е насловена културната креација која во организација на Домот на култура „Иван Мазов - Климе“ од Кавадарци и Центарот за култура „АСНОМ“ од Гостивар синоќа беше реализирана во рамки на „Кавадаречка културна есен 2015“.

„Урбани сценски мостoви" меѓу Кавадарци и Гостивар

Вечер - 12.11.2015

„Урбани сценски мостови" е насловена културната креација која во организација на Домот на култура „Иван Мазов - Климе" од Кавадарци и Центарот за култура „АСНОМ" од Гостивар беше реализирана во рамки на „Кавадаречка културна есен 2015".

Кавадарци во 2016 година ќе го достигне врвот на економскиот развој во Македонија

Вечер - 12.11.2015

Сега е дојдено време на градот да му се даде целосно нов изглед и во делот на улиците кои ќе добијат нова асфалтна подлога. Идната година очекувам да се донесе и генералниот урбанистички план кој ќе отвори простор за интервенции во Деталните планови ...

Мртво бебе донесено во кавадаречката болница, немало траги на насилство

МКД - 10.11.2015

На 9 ноември околу 4.40 часот во ЈЗУ Општа болница-Кавадарци било донесено починато бебе старо околу 40 дена. При извршениот преглед не биле констатирани траги на насилство. По наредба на Јавен Обвинител телото на починатото бебе е предадено во ...

Официјално од МВР за починатото бебе, било старо 40 дена…

Локално - 10.11.2015

На 09.11.2015 година околу 04,40 часот во ЈЗУ Општа Болница-Кавадарци било донесено починато бебе старо околу 40 дена. При извршениот преглед не биле констатирани траги на насилство. По наредба на Јавен Обвинител телото на починатото бебе е ...

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Телма - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

24 Вести - 09.11.2015

Утрово околу 4 часот и 45 минути од Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврдија од СВР Велес. По наредба на надлежен Јавен обвинител излезено е на самото ...

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Утрински - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Утрово мртво бебе било донесено во болницата во Кавадарци

МКД - 09.11.2015

Во службата за брза помош во болницата во Кавадарци било донесено мртво бебе. Случајот веднаш бил пријавен во полицијата, а по наредба на јавен обвинител ќе биде извршена и обдукција на телото на бебето.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

А1 On - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци почина бебе

Идивиди - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во кавадаречката болница донесено мртво бебе

+инфо - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од кавадаречката болница во полициска станица Кавадарци било пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Алфа - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес, Анита Стојковска.

Мртво бебе донесено, рано утрово, во Брза помош во Кавадарци

Дума - 09.11.2015

Починато бебе, старо 4,5 месеци , утрово во 04,45 часот било донесено во Здравствениот дом во Кавадарци. Го прегледале лекарите во Брза помош и педијатри во кавадаречката болница кои ја констатирале смртта.

Трагедија во Кавадарци – Починало бебе, наложена е обдукција

Орбис - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Мртво новороденче донесено во кавадаречката болница

Здравство24 - 09.11.2015

Во утринските часови во кавадаречката болница било однесено веќе мвртво новороденче старо околу 4о дена. Директорот на болницата изјави дека бебето не давало знаци на живот и дежурните лекари само ја констатирале смртта. Го донеле со брза Помош.

Новороденче донесено мртво во кавадаречката болница

Кајгана - 09.11.2015

Утрово, во болницата во Кавадарци со возило на брза помош било донесено бебенце, не постаро од 40 дена, кај кое лекарите констатирале смрт. Како што соопшти полицијата, утрово во 4.45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица ...

Мртво новороденче донесено во кавадаречката болница

МК News - 09.11.2015

Во утринските часови во кавадаречката болница било однесено веќе мвртво новороденче старо околу 4о дена. Директорот на болницата изјави дека бебето не давало знаци на живот и дежурните лекари само ја констатирале смртта. Го донеле со брза Помош.

Трагедија во Кавадарци - Починало бебе, наложена е обдукција

Сител - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Канал5 - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

КАВАДАРЦИ: Почина бебе, предложена е обдукција

Телеграф - 09.11.2015

По наредба на надлежен јавен обвинител излезено е на самото место, се работи на целосно расчистување на настанот, соопшти Анита Стојковска Утрово во 4.45 часот од ЈЗУ Здравствен дом-Кавадарци во Полициска станица-Кавадарци е пријавено дека кај нив е ...

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Точка - 09.11.2015

Утрово во 04.45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Починато бебе било донесено во здравствениот дом - Кавадарци

Канал5 - 09.11.2015

Мртво бебе утрово е донесено во болницата во Кавадарци. Лекарите во болницата констатирале смрт. Новороденчето е старо 40тина дена. Родителите на детето утрово повикале итна медицинска помош. Според лекарите бебето не давало знаци на живот.

Почина бебе во болница во Кавадарци

Сител - 09.11.2015

Почина новороденче од Кавадарци. Смртта на детето ја констатирале докторите од итната медицинска помош. Рано утринава добиле повик за интервенција од родителите на бебето старо 40-тина дена.

Утрово мртво бебе било донесено во болницата во Кавадарци

Шеталиште - 09.11.2015

Во службата за брза помош во болницата во Кавадарци било донесено мртво бебе. Случајот веднаш бил пријавен во полицијата, а по наредба на јавен обвинител ќе биде извршена и обдукција на телото на бебето.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

За Се - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци почина бебе

Локално - 09.11.2015

Утрово, околу 4.45 часот, од Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. По наредба на надлежен јавен обвинител, како што соопштуваат од СВР Велес, полициски службеници работат на ...

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Република - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Кавадарци во црно: Почина бебенце

Press24 - 09.11.2015

Утрово во 4 часот и 45 минути од Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица е пријавено дека кај нив е донесено починато бебенце. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес, Анита Стојковска, која наведува дека ќе биде извршена обдукција ...

Починало бебе во Кавадарци- наложена е обдукција

Репортер - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Курир - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Нетпрес - 09.11.2015

Утрово во 04.45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Денешен - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Fox.mk - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Трагедија во Кавадарци: Починало бебе, наложена е обдукција

Вечер - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

еМагазин - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

Новороденче донесено мртво во кавадаречката болница

Макфакс - 09.11.2015

Во понеделник утрото, во болницата во Кавадарци со возило на брза помош било донесено бебенце, не постаро од 40 дена, кај кое лекарите констатирале смрт. Како што соопшти полицијата. утрово во 4,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска ...

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Канал 77 - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот во полициската станица во Кавадарци од ЈЗУ Здравствен дом е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес, Анита Стојковска.

Во Кавадарци починало бебе, наложена е обдукција

Lider - 09.11.2015

Утрово во 04,45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.