TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дрвокрадци со лада нива прегазиле полицаец

Вест - 13.11.2013

Полицаец бил прегазен со "лада нива", во моментот кога се обидел да го сопре возилото на локалниот пат, во непосредна близина на селото Количани, по што возачот избегал.

Приведени две лица кои се сомничат дека со џип прегазиле полицаец

Телма - 13.11.2013

Полицијата приведе две лица за кои се сомнева дека се дрвокрадците кои вчера попладнето со џип „Лада нива“ удрија во полицаец и го повредија. Против нив ќе бидат поднесени кривични пријави доколку ...

Драчевецот кој вчера прегази полицаец и избега ќе одговара за обид за убиство

МКД - 13.11.2013

Полицијата му поднесе кривична пријава за обид за убиство на лицето кое вчера прегази полицаец кај скопско Долно Количани, а потоа избега од местото. Станува збор за Т.В.

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец во Драчево

Утрински - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В. (26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Неколку лица повикани во полиција за прегазувањето на полицаецот

Кајгана - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вчера попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, соопшти МВР.

Лицето кое го прегази полицаецот само се предало во полиција

Кајгана - 13.11.2013

Лицето кое во вторникот попладне прегази полицаец само се пријавило во полиција заедно со другото лице кое било со него на совозачкото седиште. Против дваесет и шестгодишниот скопјанец осомничен дека ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец во Драчево

А1 On - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец

Н.Македонија - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“, пренесува МИА Пријавениот вчера околу 15.30 часот ...

Во полиција повикани потенцијални виновници за прегазениот полицаец

+инфо - 13.11.2013

На разговор во полицијата денеска се повикани неколку лица во врска со инцидентот што се случи вчера попладне, кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, јави Макфакс, повикувајќи се ...

Се обидел да убие полицаец на патот Долно Количани

+инфо - 13.11.2013

Дваесет и шестгодишниот Т.В. вчера на локалниот пат Долно Количани, Драчево се обидел да убие полицаец кој заедно со својот колега вршел служба по наредба.

Дрвокрадци прегазиле полицаец

Либертас - 13.11.2013

Вчеравечер полицаец е повреден откако во него, со возило, удриле дрвокрадци. Полициската патрола се обидела да застане возило лада на локалниот патен правец Долно Количани – Драчево под сомнение дека ...

Полицаецот кој вчера беше прегазен од дрвокрадци со тешки повреди - скршени му се двете нозе

Канал5 - 13.11.2013

Две лица за кои постои сомнение дека се поврзани со инцидентот се повикани на службен разговор во полиција. Доколку се докаже дека учествувале во инцидентот ќе им бидат поднесени соодветни пријави - ...

Неколкумина на разговор поради прегазениот полицаец во Драчево

Сител - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вторникот попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, јави Макфакс, повикувајќи се на извори во ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец во Драчево

Сител - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

„Убиство во обид“ за дрвокрадецот кој прегази полицаец

Либертас - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Како што информира полицијата: „Пријавениот вчера ...

Дрвокрадецот кој прегази полицаец сам се пријавил во полиција

Канал5 - 13.11.2013

26 годишниот скопјанец кој прегази полицаец на патот Долно Количани - Драчево вчера вечер сам се пријавил во полициска станица заедно со 38 годишниот совозач.

Кривична пријава за дрвокрадецот што се обиде да прегази полицаец во Драчево

Кирилица - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Фатен дрвокрадецот кој прегази полицаец

Вечер - 13.11.2013

Дваесет и шестгодишен скопјанец бил зад воланот на џипот со кој се обиде завчера да прегази полицаец во селото Долно Количани, а се обидел да бега бидејќи бил фатен како пренесува нелегално исечени ...

Повредениот полицаец се здобил со скршеница на ногата

Телеграф - 13.11.2013

Полицаецот се обидел да запре возила за кои се сомневал дека вршат превоз на бесправна сеча на дрва Полициски службеник ја скршил ногата откако возило удрило во него при обид да го запре , ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец

Телеграф - 13.11.2013

Пријавениот и совозачот на „ладата“ со која беше удрен полицаецот сами се пријавиле во полиција Полицијата поднесе кривична пријава против едно лице за обид за убиство на полицискиот службеник кој ...

Скопјанецот кој синоќа прегази полицаец сам се пријави во МВР

Точка - 13.11.2013

Скопјанецот кој синоќа прегази полицаец самиот се пријавил во полиција. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 26-годишниот Т.В. со својот автомобил „лада“ на локалниот пат во ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец во Драчево

Бриф - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Полицаецот кој несовесен возач го прегази и избега се здобил со скршеница на ногата

Press24 - 13.11.2013

Вистинска драма се одвивала синоќа во скопско Драчево, кога полицаецот завршил со тешки повреди, откако бил прегазен од возач на автомобил марка Лада Нива.

Неколку лица повикани во полиција за прегазувањето на полицаецот

Portal - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вторникот попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, соопшти МВР.

Неколкумина повикани во полиција за прегазувањето на полицаецот

Sky - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вторникот попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, јави Макфакс, повикувајќи се на извори во ...

Неколку лица повикани во полиција за прегазувањето на полицаецот

Канал 77 - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вторникот попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, соопшти МВР.

Дрвокрадецот што прегази полицаец обвинет за обид за убиство

Република - 13.11.2013

СВР-Скопје, до надлежното ОЈО-Скопје ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело – убиство во обид, предвидено и казниво согласно чл.123 вв чл.19 од КЗ на РМ.

Лицето кое прегази полицаец ќе одговара за “убиство во обид“

Курир - 13.11.2013

Кривична пријава ќе биде поднесена против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело – “убиство во обид“, предвидено и казниво согласно чл.123 вв чл.19 од КЗ на РМ.

Скопјанецот кој синоќа прегази полицаец сам се пријави во МВР

Нетпрес - 13.11.2013

Скопјанецот кој синоќа прегази полицаец самиот се пријавил во полиција. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 26-годишниот Т.В. со својот автомобил „лада“ на локалниот пат во ...

Фатен несовесниот возач кој се обиде да убие полицаец во Драчево

Press24 - 13.11.2013

Македонската полиција денеска го приведе лицето кое вчера се обиде да прегази полициски службеник со својот автомобил, па избега од местото на настанот. Се работи за 26-годишниот Т.В.

Неколку лица повикани во полиција за прегазувањето на полицаецот

Макфакс - 13.11.2013

Неколку лица се повикани на разговор во полицијата за инцидентот што се случи во вторникот попладне кога полицаец беше прегазен на локалниот пат кон Драчево, соопшти МВР.

Лицето кое го прегази полицаецот само се пријавило во полиција

Макфакс - 13.11.2013

Лицето кое во вторникот попладне прегази полицаец само се пријавило во полиција заедно со другото лице кое било со него на совозачкото седиште. Против дваесет и шестгодишниот скопјанец осомничен дека ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец во Драчево

Lider - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Кривична пријава за лицето кое се обиде да прегази полицаец

Денешен - 13.11.2013

СВР-Скопје до надлежното Основно Јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против лицето Т.В.(26) за сторено кривично дело „убиство во обид“. Пријавениот вчера околу 15.30 часот на локалниот ...

Тешко повреден полицаец од дрвокрадци

МКД - 12.11.2013

Тешко е повреден полицаец кој бил прегазен при обид за контрола на возило со дрвокрадци во близина на скопското село Количани. Полицијата потврдува дека нивниот колега бил удрен од џип „лада нива“ на ...

Прегазен полицаец кај Драчево

Утрински - 12.11.2013

Припадник на полицијата вечерва е повреден откако во него со возило удриле дрвокрадци. Полициската патрола се обидела да застане возило лада на локалниот патен правец Долно Количани – Драчево под ...

Полицаец прегазен на локалниот пат за Драчево

Телма - 12.11.2013

Вечерва е тешко повреден полицаец на локалниот пат за Драчево, во близината на село Количани. При полициска контрола на возила, полицаецот бил удрен од џип „Лада нива“ .

Полицаец прегазен од дрвокрадци кај Количани

А1 On - 12.11.2013

Дрвокрадци во близина на скопско Количани прегазиле полицаец, кој се обидувал да ги запре, јави Канал 5. Според првичните информации крадците со џип Лада нива намерно го удриле полицаецот на ...

Прегазен полицаец на патот кон Драчево

Кајгана - 12.11.2013

Денеска попладне, на локалниот пат кон Драчево бил прегазен полицаец. Инцидентот се случил во моментот кога полицаецот се обидел да запре возило „лада нива", но возачот наместо да запре, ја зголемил ...

Прегазен полицаец во Драчево во обид да стопира возило...

Брзкруг - 12.11.2013

Полициски службеник доцна попладнево бил прегазен од страна на дрвокрадци по што итно пренесен на скопскиот клинички центар. Полициска патрола која вечерва работела на локалниот патен правец Долно ...

Полицаец прегазен од дрвокрадци кај Количани

+инфо - 12.11.2013

Дрвокрадци во близина на скопско Количани прегазиле полицаец, кој се обидувал да ги запре, јави Канал 5 . Според првичните информации крадците со џип Лада нива намерно го удриле полицаецот на ...

Полицаец прегазен од дрвокрадци кај Количани

Канал5 - 12.11.2013

Дрвокрадци во близина на скопско Количани прегазиле полицаец , кој се обидувал да ги запре. Според првичните информации крадците со џип Лада нива намерно го удриле полицаецот на локалниот пат кон ...

Прегазен е полицаец

МРТ - 12.11.2013

Прегазен е полицаец на локалниот пат Долно Количани – Драчево. При рутинска полициска контрола, возило ,,Лада Нива,, наместо да запре, удрило во полицискиот службеник, кој е пренесен во ургентниот ...

Прегазен полицаец во Драчево

Сител - 12.11.2013

Полициски службеник доцна попладнево бил прегазен од страна на дрвокрадци по што итно пренесен на скопскиот клинички центар. Полициска патрола која вечерва работела на локалниот патен правец Долно ...

Полицаец прегазен кај Драчево

МК News - 12.11.2013

Полициски службеник е прегазен попладнево околу 16:30 часот на локалниот пат кон Драчево, дознава Курир. Според првичните информации, полициска патрола сакала да запре „Лада нива“, но возачот на ...

Прегазен полицаец во Драчево

Телеграф - 12.11.2013

Полицијата трага по автомобилот „Лада нива“, за кој неофицијално се претпоствува дека бил управуван од дрвокрадци Полициска патрола се обидела да запре „Лада нива“, но возачот на автомобилот одбил да ...

Полицаец прегазен од дрвокрадци кај Количани

Република - 12.11.2013

фото: Канал 5 Дрвокрадци во близина на скопско Количани прегазиле полицаец , кој се обидувал да ги запре, јави дописникот на Канал 5. Според првичните информации крадците со џип Лада нива намерно го ...

Прегазен полицаец кај Драчево

Курир - 12.11.2013

Полициски службеник е прегазен попладнево околу 16:30 часот на локалниот пат кон Драчево, дознава Курир. Според првичните информации, полициска патрола сакала да запре „Лада нива“, но возачот на ...

Дрвокрадец прегазил полицаец

Нетпрес - 12.11.2013

Полициски службеник е прегазен попладнево околу 16,30 часот на локалниот пат кон Драчево, дознава „Курир“. Според првичните информации, полициска патрола сакала да запре „Лада нива“, но возачот на ...

Драчево: Прегазен полицаец во обид да стопира возило

Sky - 12.11.2013

На локалниот пат Долно Количани- Драчево, е прегазен полицаец. Имено при рутинска контрола, кога полицаецот имал намера да сопре возило Лада Нива, возачот наместо да застане, го засилил движењето и ...

Наместо да застане го прегазил и побегнал - полицаец тешко повреден во Драчево

Press24 - 12.11.2013

Полициски службеник попладнево околу 16:30 часот бил прегазен од возач со автомобил Лада Нива во скопско Драчево, јавува Курир. Според информациите кои ги објави порталот полицаецот бил дел од ...

Прегазен полицаец на патот кон Драчево

Макфакс - 12.11.2013

Полицаец бил прегазен во вторник попладне на локалниот пат кон Драчево. Инцидентот се случил во моментот кога полицаецот се обидел да запре возило „лада нива", но возачот наместо да запре, ја ...

Полицаец прегазен кај Драчево

Денешен - 12.11.2013

Полициски службеник е прегазен попладнево околу 16:30 часот на локалниот пат кон Драчево, дознава Курир. Според првичните информации, полициска патрола сакала да запре „Лада нива“, но возачот на ...

Дрвокрадци прегазиле полицаец во Драчево

Lider - 12.11.2013

Припадник на полицијата вечерва е повреден откако во него со возило удриле дрвокрадци. Полициската патрола се обидела да застане возило лада на локалниот патен правец Долно Количани – Драчево под ...