TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надојдениот Вардар "гази" во Европа!

ЗаЗабава - 13.11.2016

ЖРК Вардар, во денешното коло од кавалификационите групи во женската Лига на шампиони на Европа, на денешното гостување во Унгарија, со екипата на Ференцварош, која во првото коло, на гостувањето во Скопје одигра нерешено со Вардар 26:26, а малку ...

Вардар го победи европскиот шампион Киелце

Популарно - 13.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18. Во целосно исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ двете екипи се менуваа во водство ...

Раул задоволен од изданието против Киелце

А1 On - 13.11.2016

Втора сезона по ред Вардар убедливо го победува Киелце на домашен терен, а по триумфот од 40:34 вчеравечер во „Јане Сандански“ тренрот на вардарци Раул Гонзалес изрази задоволството од прикажаната игра.

Чупиќ за 24Ракомет ТВ: Игравме како тим, а тоа е најважно

24 Ракомет - 13.11.2016

Минатата сезона беше европски првак со Киелце, а годинава Иван Чупиќ се надева дека тоа ќе го повтори со Вардар. Во неговите изјави пред натпреварот на неделата според ЕХФ, брзоногото хрватско десно крило нагласи дека направил вистински потег со ...

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

Стандард - 13.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар во мечот на колото од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18. Во целосно исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ двете екипи се менуваа во водство во првиот ...

Раул: Игравме против европските шампиони со голема мотивација

Стандард - 13.11.2016

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, на вчерашната прес-конференција по победата над европскиот шампион Киелце беше задоволен од прикажаното од своите играчи и од мотивацијата прикажана на теренот.

Надојдениот Вардар “гази” во Европа!

Среќа.mk - 13.11.2016

Силната екипа на нашиот женски шампион, предводена од новиот тренер, мирниот, но во секој поглед стручен, Давид Дејвис, натпреварот го започна со многу сериозен пристап, организирано и во нападот и во одбраната, па пред многубројната и гласна ...

Вардар го надигра европскиот првак Киелце

Телма - 12.11.2016

По пауза од еден натпревар Вардар им се врати на победите во ракометната Лига на шампиони. Во СЦ „Јане Сандански“ го растури европскиот првак Киелце со 40:34 во шестото коло од Б групата .

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

Алсат-М - 12.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18. Во целосно исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ двете екипи се менуваа во водство ...

Раул Гонзалес: Одигравме мотивирано против европскиот шампион

Екипа - 12.11.2016

Раул Гонзалес втора сезона со Вардар му „зема мерка“ на Кјелце и на својот поранешен учител, Талант Душебаев. По ланскаата убедлива победа (34-24), Кјелце и овој пат беше голем предизвик и за вардарци и за шпанскиот стратег на клупата.

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

+инфо - 12.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34. Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите ...

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

А1 On - 12.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18. Во целосно исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ двете екипи се менуваа во водство ...

ВИДЕО: Цепелин Карачиќ-Душебаев! Вардар со атракции против европскиот првак Киелце

Gol.mk - 12.11.2016

Вардар со доминантен ракомет на домашен терен против европскиот првак Киелце покажа дека не случајно е еден од главните фаворити за фајнал-фор турнирот во Келн. Ракометарите на Раул Гонзалез одиграа фантастично второ полувреме, кое беше најавено со ...

Гонзалез: Одигравме доста мотивирано и на крај завршивме добра работа!

Gol.mk - 12.11.2016

Потврда за добрата форма на Вардар, воедно и амбициите на клубот, вечерва на најдобар можен начин ги покажаа пред преполната СЦ „Јане Сандански“, совладувајќи го актуелниот европски првак Киелце.

Вардар не признава европски прваци: Киелце „изгоре“ во скопскиот „вулкан“!

Gol.mk - 12.11.2016

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во рамките на 6. коло од групата Б во Лигата на шампионите го совлада актуелниот европски првак Киелце и тоа на убедлив начин, ни помалку ни повеќе со 6 гола разлика (40-34).

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце...

Н.Македонија - 12.11.2016

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18.

ЛШ: Европскиот првак Киелце гостин на Вардар

Сител - 12.11.2016

Ракометниот европски шампион Киелце попладнево гостува во Скопје кај македонскиот шампион Вардар. Тоа воедно е дуел на две екипи кои беа на врвот на табелата во групата Б до почетокот на ова коло и имаа по серија од четири победи, а двата тима ...

Душебаев: Мора квалитетно да одиграме во сите 60 минути...

Н.Македонија - 12.11.2016

Душебаев: Мора квалитетно да одиграме во сите 60 минути Ракометарите на Вардар денеска (17.45 ч., пренос на МТВ) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ќе го пречекаат бранителот на титулата во Лигата на шампионите (ЛШ), полскиот шампион Киелце.

ЛШ: Вардар го декласираше европскиот првак

Сител - 12.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во дербиот на 6.коло од Лигата на шампионите го победија европскиот шампион Киелце со 40:34 (18:18) и со 10 бодови се сами на првата позиција во групата Б.

Гонзалес: Одигравме мотивирано против европскиот шампион

Мак Ракомет - 12.11.2016

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес вечерва му зема мерка на својот поранешен учител Талант Душебаев по втор пат. Ако лани можеше да каже дека беше единствениот што го победи Киелце со двоцифрена разлика, сега може да се пофали дека втор пат во низа ...

Познат составот на Вардар за дуелот со Киелце

Мак Ракомет - 04.12.2016

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 18:00 часот. Вардар: Штербик, Милиќ, Борозан, Кањелјас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, Душебаев, Мораес, Карачиќ, Македа, Марсениќ, Недановски, Шишкарев, ...

Вардар против европскиот првак Киелце

Мак Ракомет - 12.11.2016

Денес ракометарите на Вардар ќе го имаат својот вистински тест, против европскиот првак Киелце. Натпревар во кој се очекува да ја видиме вистинската сила на „црвено-црните“, кои немаа до сега натпревар со екипа која е кандидат за Ф4 оваа сезона ...

Сè е подготвено за натпреварот на неделата(ФОТО+ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.11.2016

Македонскиот шампион Вардар вечерва во спортскиот центар „Јане Сандански“ го пречекува актуелниот европски првак Киелце. Влоговите се големи во прашање е четвртфиналето на Лигата на шампионите и затоа „црвено црните“ по киксот во Загреб ќе се обиде ...

Гонзалес: Ова е многу важна победа за Вардар

24 Ракомет - 12.11.2016

Ако лани можеше да се пофали дека беше единствениот што го победи Киелце со двоцифрена ралика, оваа сезона Раул Гонзалес, може да се пофали дека втор пат во низа го доби сега веќе европскиот првак, па затоа оваа победа има поголема тежина.

„Црвено-црна“ рапсодија во „Јане“: Европскиот првак на колена пред Вардар!

24 Ракомет - 12.11.2016

Македонскиот првак Вардар во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите вечерва во спортскиот центар „Јане Сандански“ го пречека актеулниот европски првак Киелце. Борбата за прво место во групата Б заврши со победа за Вардар, за обезбедување на ...

Скопје не признава европски шампиони (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 12.11.2016

Во ЕХФ натпреварот на неделата, Вардар успеа да триумфира над Киелце со резултат 40-34. Карачиќ, Дибиров и Душебаев одиграа одличен натпревар кој беше надополнет со одбраните на Штербик што на крајот го однесе Вардар на првата позиција во групата.

Вардар ја покажа својата моќ, повторно падна Киелце!

Мак Ракомет - 12.11.2016

Ракометарите на Вардар ја покажаа својата моќ, со која му приредија на европскиот шампион „Дежа ву“ ситуација. Како и минатата сезона, така и оваа убедливо го совладаа, овојпат со 40:34. Натпревар кој во целост го оправда епитетот натпревар на ...

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Ова се само два бода, мораме да се концентрираме на наредните натпревари!(ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.11.2016

Ракометарот кој од следната сезона ќе биде ракометар на Киелце и ќе му се придружи на својот татко, Алекс Душебаев, беше еден од најдобрите поединци на теренот на дуелот кој Вардар го доби убедливо против европскиот првак со 40:34 и постигна 8 ...

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

Репортер - 12.11.2016

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар попладнево во мечот на колот од ЕХФ Лигата на шампионите го победија европскиот првак Киелце со 40:34, полувреме 18:18. Во целосно исполнетата сала во СЦ „Јане Сандански“ двете екипи се менуваа во водство ...

Триумф над европскиот шампион за прескокнување на 1/8 финалето

Вечер - 12.11.2016

Победникот од дуелот меѓу македонскиот и полскиот шампион како награда ќе го добие првото место во Б - група и ќе биде поблиску до директен пласман во четвртфиналето. Вардарци на овој натпревар посакуваат да се повтори ланската приказна, кога на ...

Вардар ја искина мрежата на европскиот шампион

Вечер - 12.11.2016

Ракометарите на Вардар ја забележаа петтата победа во Б – група од Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Раул Гонзалез, во СЦ „Јане Сандански„ го совладаа европскиот шампион Киелце со 40:34.

Игравме како во финале на ЛШ

Вечер - 12.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалез, беше задоволен од победата над европскиот шампион Киелце во Лигата на шампионите, особено што со оваа победа "црвено – црните" се искачија на првото место на табелата во Б – група ...

Раул Гонзалез: Одигравме шампионски, како да беше финале , за нас ова беше важен натпревар

Телевизија Нова - 12.11.2016

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез по натпреварот со Кјелце не го криеше задовлството од големата победа над актуелниот шампион во Лигата на шампионите. За нас ова беше многу важен натпревар против европскиот шампион.

Циндриќ: Киелце е наш добар познаник, знаеме како играат и што нè чека!

Gol.mk - 11.11.2016

Лука Циндриќ, хрватскиот ракометар кој ги брани боите на Вардар посакува триумф над Киелце во Лигата на шампионите и враќање на црвено-црните на победнички пат. Во минатото коло македонскиот првак беше изненаден во Хрватска од ППД Загреб, а сега ...

Дибиров: Лани го „треснавме“ Киелце, но сега ќе бидеме среќни да победиме со еден гол!

Gol.mk - 11.11.2016

Македонскиот ракометен првак Вардар во наредното коло од Лигата на шампионите на домашен терен игра против европскиот првак Киелце. Вардарци ќе бараат враќање на победничките патеки во ракометната елита, а никој повеќе не посакува победа над ...

Душебаев: Ние сме европски шампиони, одиме во борба против Вардар со крената глава!

Gol.mk - 11.11.2016

Европскиот првак Киелце пристигна во Скопје каде утревечер ќе се соочи со македонскиот ракометен првак Вардар. Расположението кај Полјаците е на високо ниво, а високи амбиции за средбата има и тренерот Талант Душебаев.

Против европскиот првак за прво место во групата...

Н.Македонија - 11.11.2016

Против европскиот првак за прво место во групата Очекувам добар меч против Киелце, кој располага со добри, физички силни и квалитетни ракометари. Имаат доста добар напад на кој ќе мора да одговориме со добра одбрана, а наедно ќе мора да ја користиме ...

За Чупиќ – Вардар не е меѓу фаворитите за освојување на титулата во ЛШ

Вечер - 11.11.2016

Фаворитите се секогаш исти – Киелце, Барселона, Веспрем и ПСЖ. На хартија овие тимови ги имаат најдобрите играчи, но на крајот тоа не мора да значи ништо, изјави десното крило на "црвено - црните" Хрватскиот ракометен интернационалец Иван Чупиќ, во ...

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

Идивиди - 10.11.2016

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со ...

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

А1 On - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со Киелце.

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

+инфо - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да помогнат на тимот. Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в ...

Раул: Мора да имаме добра одбрана против европскиот првак

Gol.mk - 10.11.2016

Македонскиот ракометен првак Вардар се враќа на обврските во Лигата на шампионите, каде ќе се соочи со европскиот првак Киелце и ќе води борба за првото место во групата. Полскиот и македонскиот гигант имаат ист број на бодови, по осум бода, па ...

Душебаев: Нема да има емоции против Киелце, сакам да победам за Вардар!

Gol.mk - 10.11.2016

Натпреварот против европскиот првак Киелце во Лигата на шампионите, од таборот на вардарци ќе има голема важност и за Алекс Душебаев. Бекот од наредната сезона ќе биде член на полскиот тим, но и покрај тоа, тој вели дека нема да има емоции против ...

Вардар-Киелце дерби за лидерска позиција во групата

Кајгана - 10.11.2016

Ракометарите на Вардар, во дербито на колото во Лигата на шампионите, во сабота во „Јане Сандански“ ќе го пречекаат актуелниот европски шампион Киелце. „Сите се здрави и подготвени да се надигруваат со еден квалитетен тим каков што е Киелце“, рече ...

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

Курир - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со Киелце.

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

Канал5 - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со Киелце.

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце...

Н.Македонија - 10.11.2016

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со ...

Душебаев: Играм за победа на Вардар

Сител - 10.11.2016

Во сабота во Скопје гостува ракометниот европски шампион Келце. Екипа која со македонскиот првак Вардар е на делба на првата позиција во групата Б. Двете екипи во последното одиграно коло претрпеа порази, Вардар на гостувањето кај Загреб, а Киелце ...

Вардар по нов триумф против Киелце

Алфа - 10.11.2016

Ракометарите на Вардар в сабота во Скопје го пречекуваат бранителот на трофејот во Лигата на шампионите, Киелце. "Во сабота играме натпревар против актуелниот европски првак. Очекувам многу добар натпревар, зашто имаат многу квалитетни играчи, ...

Гонзалес: Очекувам добар натпревар, борба за прво место!

24 Ракомет - 10.11.2016

Пред македонскиот првак е најсериозниот испит оваа сезона. Во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите во спортскиот центар „Јане Сандански“ гостува актуелниот европски првак Киелце.

Душебаев: Без грешки, а со сигурна реализација до пласман во четврт-финале!

24 Ракомет - 10.11.2016

За Алекс Душебаев, саботниот натпревар од Лигата на шампионите има поголемо значеше. Шпанскиот бек кој оваа сезона ги брани боите на Вардар, од наредната ќе се пресели во редовите на Киелце.

Вардар нема право на грешка против европскиот шампион

Вечер - 10.11.2016

"Црвено – црните", утре во СЦ "Јане Сандански" го пречекуваат тимот на Киелце, а со победа ќе се искачат на првото место во групата и ќе бидат поблиску до директниот пласман во четвртфиналето Ракометарите на Вардар немаат право на грешка во ...

Гонзалес сака полна сала на дербито со Киелце

Lider - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен првак Раул Гонзалес ги повика навивачите на „црвено-црните“ в сабота да ја исполнат салата и да му помогнат на тимот да ги освои бодовите на претстојниот дерби дуел со Киелце.

Раул го комплетира тимот в среда

Идивиди - 08.11.2016

Настапите на националните тимови полека се ставаат во втор план, а на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Во фокусот е токму Вардар и неговото соочување со актуелниот европски првак, Киелце, во мечот ...