TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Струмица почна да се користи природниот гас

МКД - 11.11.2012

Општина Струмица од денеска е првата општина во Македонија за која може да се каже дека е системски гасифицирана. Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев денеска пред голем број граѓани собрани на ...

Во Струмица потече природниот гас

Утрински - 11.11.2012

На гасоводната мрежа се поврзани 14 големи потрошувачи - училиштата, градинките и општинската зграда, кои веќе се загреваат со природниот гас Со симболично палење оган од гасоводната мрежа, ...

Природниот гас протече во Струмица

А1 On - 11.11.2012

“Струмица до денес и Струмица од денес па натаму се две различни приказни. Тоа ќе остане врежено во нашата колективна меморија“ – рече градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, Струмица е првата ...

Природниот гас протече низ Струмица

Build - 11.11.2012

Стартуваше употребата на природен гас во Струмица. Со проектот за гасификација на градот досега е комплетирана примарната гасоводна мрежа во должина од 13 километри, пуштена е во употреба ...

Заев: Ќе направиме чуда во Струмица

+инфо - 11.11.2012

Градоначалникот на Општина Струмица Зоран Заев денеска го означи почетокот на користењето на природниот гас во Струмица со што општината стана прва системски гасифицирана локална заедница во земјава.

Гасификацијата во Струмица е прескапа, 700 евра за приклучок

МРТ - 11.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на струмичкиот градоначалник Зоран посочува дека СДСМ и Заев им сеат магла на струмичани со проектот за гасификација.

Струмица прв гасифициран град во Македонија

Sky - 11.11.2012

- Струмичани вечерва станаа сведоци на историската страница на нашиот град. Има ли поубаво нешто кога се испишува историјата, во која победници се сите.

Заев: Наместо да чекаме да станеме дел од Европа, ја донесовме Европа во Струмица

Sky - 11.11.2012

Долгодишните барања на граѓаните и бизнис заедницата за еколошки и економски поисплатлив енергенс, градоначалникот Зоран Заев ги претвори во реалност, Струмица стана прва системски гасифицирана ...

ВИДЕО: Заев најавува чуда во Струмица

Press24 - 11.11.2012

Градоначалникот на Општина Струмица Зоран Заев денеска го означи почетокот на користењето на природниот гас во Струмица со што општината стана прва системски гасифицирана локална заедница во ...

Струмица од денеска системски гасифицирана

24 Вести - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска објави дека оваа општина од вечер и официјално станува прва во Македонија што ќе биде системски гасифицирана.

Струмица од вечерва првиот гасифициран град во земјава

Телма - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска објави дека оваа општина од вечер и официјално станува прва во Македонија што ќе биде системски гасифицирана.

Заев за гасификацијата: почнува ново и поубаво време за Струмица

МКД - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска ги повика сите граѓани на Македонија на заеднички собир, за уште една свеченост која ќе значи историски чин во развојот на Струмица.

Струмица - прв гасифициран град

Телма - 10.11.2012

Со симболично палење на факелот поврзан на гасоводниот систем градоначалникот на Струмица објави дека општината од вечерва и официјално е прва во Македонија што е системски гасифицирана.

Струмица од денеска системски гасифицирана

А1 On - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска објави дека оваа општина од вечер и официјално станува прва во Македонија што ќе биде системски гасифицирана.

Струмица ќе го слави гасифицирањето

Н.Македонија - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска објави дека оваа општина од вечер и официјално станува прва во Македонија што ќе биде системски гасифицирана - Сигурно се сеќавате дека во април ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев им сеат магла на струмичани со проектот за гасификација

А1 On - 10.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на струмичкиот градоначалник Зоран посочува дека СДСМ и Заев им сеат магла на струмичани со проектот за гасификација.

Струмица од денеска се гасифицира!

Фактор - 10.11.2012

Струмица денеска и официјално го најавува стартот на користењето на природен гас. Каректеристично е што се работи за 100% македонски проект, во кој се вклучени македонски компании и домашни експерти, ...

Струмица прва почнува со користење на природниот гас

+инфо - 10.11.2012

Струмица, една од првите општини во Македонија од денес официјално започнува со користењето на природниот гас. По тој повод, денес со почеток во 18 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ ќе се одржи ...

Заев: Струмица е No.1 во Македонија

+инфо - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска ги повика сите граѓани на Македонија на заеднички собир, за уште една свеченост која ќе значи историски чин во развојот на Струмица.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе наплаќа по 700 евра за гасоводен приклучок

+инфо - 10.11.2012

Зоран Заев и Општина Струмица на секое струмичко семејство ќе му наплаќа по 700 евра за приклучок на гасоводната мрежа, реагираат од владејачката партија на најавената прослава за гасификацијата на ...

ВМРО ДПМНЕ смета дека Заев со гасификацијата ќе ги дере Струмичани!

Фактор - 10.11.2012

Струмица влезе во гасификација, почнаа партиските препукувања. Од ВМРО ДПМНЕ велат дека Општина Струмица на секое струмичко семејство ќе му наплаќа по 700 евра за приклуок на гасоводната мрежа.

Општина Струмица: Власта ќе пукне од љубомора

+инфо - 10.11.2012

Од пуста љубомора што Струмица е првата системски гасифицирана општина во Република Македонија, неспособните властодршци од ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да сеат магла кај македонската јавност, покажувајќи ...

Заев го возвраќа ударот: Пуста ВМРО-вска љубомора!

Фактор - 10.11.2012

Од пуста љубомора што Струмица е првата системски гасифицирана општина во Република Македонија, неспособните властодршци од ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да сеат магла кај македонската јавност, покажувајќи ...

Стартува гасификацијата во Струмица

Сител - 10.11.2012

Струмица, една од првите општини во Македонија, од денес официјално започнува со користењето на природниот гас. По тој повод, денес со почеток во 18 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ ќе се одржи ...

Потече гасот во Струмица

Канал5 - 10.11.2012

Протече гасот во Струмица. Во тек се приклучоци на првите фабрики и домаќинства. Градоначалникот Зоран Заев порача - барање за гасификација да поднесат и државните институции во градот бидејќи се ...

Реакција на ВМРО – ДПМНЕ за гасоводната мрежа во Струмица

Канал5 - 10.11.2012

Додека кланот Заеви прави милиони, добивајќи бизниси од општина Струмица, струмичани треба да платат по 700 евра за приклучок кон гасоводната мрежа.

Заев: Од пуста љубомора неспособните властодршци сеат магла

Либертас - 10.11.2012

- Од пуста љубомора што Струмица е првата системски гасифицирана општина во Република Македонија, неспособните властодршци од ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да сеат магла кај македонската јавност, ...

Струмица се гасифицира

Sky - 10.11.2012

Струмица, од денес официјално стартува со користењето на природниот гас. По тој повод, денес со почеток во 18 часот на плоштадот „Гоце Делчев“ ќе се одржи свеченост по повод почетокот на користењето ...

Заев: Ајде да го прославиме стартот на користењето на природниот гас во Струмица

Press24 - 10.11.2012

Сакам на овој начин, преку медиумите, со задоволство да Ви упатам јавна покана за уште еден заеднички собир, за уште една свеченост која ќе значи историски чин во развојот на нашата општина Струмица.

Струмица е прва системски гасифицирана општина

Пулс24 - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, попладнево во 18 часот ги кани сите граѓани да присуствуваат на прославата за гасификацијата на Струмица.

Струмица вечерва ќе слави што стана прва системски гасифицирана општина

Нетпрес - 10.11.2012

Се собравме за отворањето на „Глобал“, се собравме за пуштањето во употреба на новиот плоштад, се собравме за почетокот на изградбата на новата црква и уште по многу други поводи.

Природниот гас станува реалност во Македонија преку Струмица

Sky - 10.11.2012

Општина Струмица и официјално вечерва станува прва системски гасифицирана општина во Република Македонија. На плоштадот „Гоце Делчев“ со почеток во 18 часот ќе се одржи свеченост по повод почетокот ...

Струмица слави затоа што е прва гасифицирана општина

Хајд Парк - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, попладнево во 18 часот ги кани сите граѓани да присуствуваат на прославата за гасификацијата на Струмица.

ВМРО – ДПМНЕ: Заев и СДСМ сеат магла на струмичани со проектот за гасификација

Нетпрес - 10.11.2012

“Зоран Заев и Општина Струмица на секое струмичко семејство ќе му наплаќа по 700 евра за приклуок на гасоводната мрежа. Јасно е дека СДСМ и Зоран Заев сеат магла на струмичани со проектот за ...

„Од пуста љубомора неспособните властодршци се обидуваат да сеат магла“

Sky - 10.11.2012

- Од пуста љубомора што Струмица е првата системски гасифицирана општина во Република Македонија, неспособните властодршци од ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да сеат магла кај македонската јавност, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Струмица ќе наплаќа по 700 евра за приклучок на гасовод

Sky - 10.11.2012

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ реагираше на најавената прослава за гасификацијата на Струмица. Од ДПМНЕ тврдат дека Зоран Заев и Општина Струмица на секое струмичко семејство ќе му наплаќале по 700 евра за ...

Струмица слави затоа што е прва системски гасифицирана општина

Макфакс - 10.11.2012

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, попладнево во 18 часот ги кани сите граѓани да присуствуваат на прославата за гасификацијата на Струмица.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе им наплаќа 700 евра на домаќинствата за гасот

Макфакс - 10.11.2012

Зоран Заев и Општина Струмица на секое струмичко семејство ќе му наплаќа по 700 евра за приклучок на гасоводната мрежа, реагираат од владејачката партија на најавената прослава за гасификацијата на ...

Стартува гасификацијата во Струмица

Inpress - 10.11.2012

Струмица, 10. ноември 2012 (ИНПРЕС) Струмица, една од првите општини во Македонија, од денес официјално започнува со користењето на природниот гас.

Заев: Ајде да го прославиме стартот на користењето на природниот гас во Струмица

Maxim - 10.11.2012

Сакам на овој начин, преку медиумите, со задоволство да Ви упатам јавна покана за уште еден заеднички собир, за уште една свеченост која ќе значи историски чин во развојот на нашата општина Струмица.

Заев ќе ја направи Струмица најубаво и најперспективно место за живеење

Sky - 09.11.2012

Прочистителна станица, виртуелна сообраќајница, при пејд паркиралишта, агроберза, воведување јавен превоз, голф терен на Чам Чифлик, поврзување на градот со ридовите над него, нова населба на ...

Струмица опколена од инспектори

Утрински - 08.11.2012

Струмица - „Државната власт преку своите инспекциски органи врши невидена тортура врз Струмица и струмичани кои со многу труд се обидуваат да заработат за опстанок на своите семејства“, обвини вчера ...