TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитриевски: Одличен натпревар, мора да бидеме на високо ниво и против Либан

Дерби - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација во дебито на новиот селектор Игор Ангеловски забележа убедлива победа над Црна Гора од 4:1. Овој триумф ја крена самодовербата и расположението кај нашите репрезентативци кои најавуваа добро издание и против ...

Најдоброто од победата на Македонија против Црна Гора (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2015

Македонија ја декласираше Црна Гора на пријателскиот натпревар одигран вчеравечер на Филип Втори во Скопје. Александар Трајковски стана четвртиот фудбалер во историјата на нашата земја со хет-трик во националниот дрес а Игор Ангеловски покажа дека ...

Тричковски: Првиот чекор е направен, го остваривме најавеното за офанзивен фудбал

SportMedia - 13.11.2015

„Не дека направивме нешто кој знае колку, но оваа победа беше многу важна. Реков и на прес-конференцијата пред мечот дека ќе одиме чекор по чекор и мислам дека првиот чекор е направен. Се надевам дека и натаму ќе имаме ваква атмосфера во тимот, ...

Игор Ангеловски дебитира против Црна Гора од 18 часот

Телма - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. На клупата на „црвено-жолтите“ ќе дебитира Игор Ангеловски.

Македонија на тест со Црна Гора

24 Вести - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

„Ќе играме поофанзивен и похрабар фудбал"

СуперСпорт - 12.11.2015

А репрезентацијата на Македонија, утре на 12 ноември ќе одигра контролен натпревар против Црна Гора. Спроти пријателската средба со Црна Гора на националната арена „ Филип Втори" предводникот Игор Ангеловски, капитенот Ванче Шиков и Иван Тричковски ...

Македонија со нов селектор против Црна Гора

МКД - 12.11.2015

Нашата најсилната фудбалска репрезентација вечерва на „Филип Втори" во Скопје ќе ја пречека Црна Гора на пријателски натпревар. Со нов селектор, со желба за подобри фудбалски денови и успех, нашите фудбалери посакуваат втора победа во историјата на ...

Ангеловски ја напаѓа Црна Гора со Тричковски, Трајковски и Велкоски

Екипа - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација под водство на новиот селектор Игор Ангеловски вечерва (18 часот) ќе ги одмери силите со селекцијата на Црна Гора, а новиот предводник најави многу поофанзивен пристап на „црвено-жолтите“ под негово раководство.

Македонија на тест со Црна Гора

Идивиди - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Македонија на тест со Црна Гора

+инфо - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Македонија на тест со Црна Гора

А1 On - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Нов селектор, исти играчи: Ќе видиме ли нов лик од црвено-жолтите?

SportMedia - 12.11.2015

Ангеловски не направи никакви промени со составот, избра 16-мина репрезентативци, кои и досега беа дел од националниот тим, но најави промени во пристапот и посебно најави далеку поофанзивна игра со која ќе треба да ја враќа довербата во ...

Македонија на тест со Црна Гора

Канал5 - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Македонија на тест со Црна Гора

Курир - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Ибраими главен организатор – ќе создава шанси за Тричковски, Трајковски и Велковски

Нетпрес - 12.11.2015

Тоа ќе биде деби за Ангеловски на кормилото, но и можност за нов почеток, како што најави капитенот Ванче Шиков. Треба да го заборавиме изминатиот квалификациски циклус и веќе од денешниот меч да почнеме со подготовки за следниот.

Македонија на тест со Црна Гора

Lider - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора. Двете репрезентации зад себе имаат неуспешен квалификациски циклус и ова ќе биде можност со добар резултат да ...

Ангеловски:офанзивно во пријателскиот меч со Црна Гора

Телма - 11.11.2015

А репрезентацијата на Македонија, утре на 12 ноември ќе одигра контролен натпревар против Црна Гора. Предводникот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски верува дека резултатите ќе дојдат само со верба во себе и пожртвуваност.

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

24 Вести - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

Утрински - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Ангеловски: Ќе играме поофанзивно и похрабро!

Спортски - 11.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе го одигра контролениот натпревар против Црна Гора, натпревар на кој ќе дебитира новиот селектор Игор Ангеловски. „Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Тричковски: Ме радуваа фактот што ќе играме офанзивен фудбал

Дерби - 11.11.2015

Нашата селекција имаше лош квалификациски циклус кој треба што побрзо да се заборави и да почнат да се бележат подобри резултати. Првата шанса за тоа е утрешниот пријателски меч против Црна Гора на кој ќе дебитира новиот селектор Игор Ангеловски.

Ангеловски: Само со верба во себе и пожртвуваност можеме да се радуваме на победи!

Дерби - 11.11.2015

Македонската сениорска репрезентација утре од 18 часот на националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски меч против Црна Гора. Ова ќе биде деби на новиот селектор Игор Ангеловски пред кого е тешка задача да ги врати ...

Тричковски: Среќен сум што новиот селектор очигледно ќе форсира офанзива

Екипа - 11.11.2015

Повратникот во националниот тим Иван Тричковски и тоа како треба да биде една од клучните алки во новиот начин на игра на националниот тим, утврден од новиот македонски селектор Игор Ангеловски.

Ангеловски: Добро е што Црногорците доаѓаат во најсилен состав

Екипа - 11.11.2015

Новиот селектор на македонската репрезентација Игор Ангеловски пред утрешното свое деби на клупата на национален тим против селекцијата на Црна Гора од 18 часот на националната арена „Филип Втори“, потенцира дека е повеќе од задоволен што ...

Ангеловски: Да постигнеме еден гол повеќе од противникот

Алфа - 11.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација утре од 18 часот на арената Филип Втори ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Црна Гора. На клупата на нашиот тим ќе дебитира новиот предводник Игор Ангеловски, кој на денеска на средбата со ...

Ангеловски најави - Македонија ќе добие нов фудбалски лик

Спортклуб - 11.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија, утре на 12 ноември ќе одигра контролен натпревар против Црна Гора, а во пресрет на пријателската средба на националната арена „ Филип Втори" предводникот Игор Ангеловски ги сподели очекувањата на ...

Шиков и Тричковски едногласни: Со новиот селектор, атмосферата е поинаква

Спортклуб - 11.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе го игра првиот пријателски натпревар во ноемврискиот термин за одигрување на интернационални натпревари, а репрезентативците Иван Тричковски и Ванче Шиков на прес-конференцијата во пресрет на дуелот со ...

Ангеловски: Напаѓачки и офанзивно против Црна Гора

Кајгана - 11.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија вo четврток ќе го одигра контролениот натпревар против Црна Гора. На овој натпревар на селекторската функција во националниот тим ќе дебитира Игор Ангеловски.

Тричковски: Ме радува фактот што ќе играме офанзивен фудбал!

Спорт365 - 11.11.2015

А репрезентацијата на Македонија, утре на 12 ноември ќе одигра контролен натпревар против Црна Гора. Спроти пријателската средба со Црна Гора на националната арена „Филип Втори” предводникот Игор Ангеловски, капитенот Ванче Шиков и Иван Тричковски ...

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

+инфо - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Македонија ќе игра поофанзивно и похрабро

Оn.net - 11.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе игра пријателски натпревар со селекцијата на Црна Гора. Селекторот Игор Ангеловски верува дека резултатите ќе дојдат само со верба во себе и пожртвуваност.

Тричковски: Без големи ветувања, одиме чекор по чекор

SportMedia - 11.11.2015

Како и повеќето репрезентативци, така и тој истакнува дека атмосферата во тимот сега е далеку подобра во однос на претходниот собир и вети дека фудбалерите ќе дадат сѐ од себе да го претстават новиот селектор Игор Ангеловски во добро светло.

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

А1 On - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. – Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Ангеловски: Да бидеме компактен тим, кој знае што сака и кој ќе даде гол повеќе!

SportMedia - 11.11.2015

Црвено-жолтите најавија дека вртат нов лист, а по катастрофалните квалификации, добар резултат ќе значи враќање на самодовербата и потврда дека Македонија ќе почне да го враќа урнатиот углед.

Македонија – Црна Гора (четврток 18 часот)

Сител - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

Канал5 - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Ангеловски: Да дадеме гол повеќе од Црногорците

Сител - 11.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација утре четврток во 18ч на Филип Втори го игра првиот меѓународен натпревар под водството на селекторот Игор Ангеловски. Во Скопје во пријателска пресметка ќе гостува селекцијата на Црна Гора.

Ангеловски: Мора да играме офанзивно против Црна Гора

Шеталиште - 11.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија вo четврток ќе го одигра контролениот натпревар против Црна Гора. На овој натпревар на селекторската функција во националниот тим ќе дебитира Игор Ангеловски.

Шиков: Се чувствуваат позитивни промени во националниот тим

Шеталиште - 11.11.2015

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Ванче Шиков се надева дека дуелот со Црна Гора ќе биде почеток на една победничка серија на македонската репрезентација, која целосно разочара во неодамна завршениот квалификациски циклус за ...

Ангеловски: Напаѓачки и офанзивно против Црна Гора

Макфакс - 11.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија вo четврток ќе го одигра контролениот натпревар против Црна Гора. На овој натпревар на селекторската функција во националниот тим ќе дебитира Игор Ангеловски.

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

Курир - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. - Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

Тричковски: Конечно Македонија ќе почне да игра за гол повеќе

Република - 11.11.2015

Повратникот во репрезентацијата на Македонија офанзивниот фудбалер и член на Легија Варшава Иван Тричковски со позитивни зборови ја опиша атмосферата во тимот и новите тактики кои ги спроведува новиот селектор Ангеловски околку офанзивниот пристап.

Ангеловски: Црна Гора е мерило за проверка на нашиот квалитет (видео)

Република - 11.11.2015

Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар меѓу Македонија и Црна Гора што ќе се одигра на Арената „Филип Втори“ новиот селектор на македонската репрезентација кој своето „крштевање“ на клупата ќе го има против реномиран противник истакна дека е ...

Тричковски: Нијанси ќе го одлучуваат победникот

Дневник - 11.11.2015

Македонија вечерва (18 ч.) на „Филип Втори“ ќе има противник по мерка во составот на Црна Гора, да одигра максимално мотивирано, одговорно и ефикасно за да и биде почетокот на нова фудбалска епизода успешна по катастрофалните две квалификациски ...

Ангеловски најави офанзивна игра против Црна Гора

Lider - 11.11.2015

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Игор Ангеловски најави борбена, пожртвувана и офанзивна игра на утрешниот дуел со Црна Гора. – Играме против една квалитетна репрезентација која во Скопје доаѓа во најсилниот состав.

„Психолошки сме паднати, против Црна Гора и Либан можеме да си ја вратиме самодовербата„

СуперСпорт - 10.11.2015

Офанзивниот фудбалер на италијански Палермо, Александар Трајковски вели дека резултатот од натпреварите против Црна Гора и Либан е важен за враќање на самодовербата и рејтингот. Црна Гора е квалитетна репрезентација, за нас ќе биде многу значајно ...

Трајковски: Многу е важно да оствариме добар резултат против Црна Гора

Дерби - 10.11.2015

Членот на италијански Палермо, Александар Трајковски вели дека резултатот од натпреварите против Црна Гора и Либан е важен за враќање на самодовербата и рејтингот на националниот тим. – Црна Гора е квалитетна репрезентација, за нас ќе биде многу ...

Трајковски: Со поголема самодоверба можеме да биде многу подобри

Екипа - 10.11.2015

Нов селектор, нов квалификациски циклус, нов почеток. Така најдобрите македонски фудбалери ги стартуваа подготовките за двата пријателски натпревари против Црна Гора (12 ноември) и против Либан (17 ноември), кои ќе ја отпочнат и ерата на Игор ...

Шиков: Офанзивната игра треба да ни донесе и позитивни резултати

Дневник - 10.11.2015

На македонската фудбалска репрезентација ~ недостигаат резултати, атмосфера во и околу тимот, верба во своите можности... Ваквото сивило во кое западна државниот тим по пласманот на последното место во последните два квалификациски циклуса за СП ...

Илијоски: Губиме кога се браниме, ајде да нападнеме

Утрински - 09.11.2015

Фудбалската репрезентација се собра во Скопје за дуелите со Црна Гора и Либан Фудбалската репрезентација на Македонија ги започна подготовките за претстојните пријателски дуели во Скопје против Црна Гора (12 ноември) и против Либан (17 ноември).

Ангеловски: Сакам да наметнам мој стил и да играм со повеќе офанзивци (ФОТО)

SportMedia - 09.11.2015

Тој и на денешниот прв собир пред пријателските натпревари со Црна Гора и Либан го повтори истото, дека во првиот тим ќе има повеќе фудбалери со офанзивни карактеристики и најави дека иако се работи за контролни натпревари резултатот не е неважен.

Трајковски: Психолошки сме малку паднати, но тоа треба да биде зад нас!

Спорт365 - 09.11.2015

Селекторот на македонската А репрезентација Игор Ангеловски денеска ја имаше првата прозивка на фудбалерите на кои ќе смета за пријателскиот натпревар со Црна Гора во четврток на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.