TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриени магацини со фалсификувани марки на патики

24 Вести - 17.11.2013

Министерството за внатрешни работи откри огромна количина на криумчарени патики. Во соработка со Царинската управа во натамошна постапка ќе се утврдува дали запленетите обувки се оригинали или ...

Откриени 18.000 чифта криумчарени обувки

Телма - 17.11.2013

Министерството за внатрешни работи откри близу 18.000 чивта криумчарени обувки. Во соработка со Царинската управа во натамошна постапка ќе се утврдува дали запленетите обувки се оригинали или ...

Полицијата заплени 17.750 чифта патики и чевли вредни половина милион евра

Утрински - 17.11.2013

Запленетата стока била складирана во магацините на Министерството за одбрана, кои во 2001 година ги користеа припадниците на тогашната полициска единица „Лавови“ Во заедничка акција на полицијата и ...

Во магацин кај Визбегово полицијата пронајде 17.750 чифта обувки

МКД - 17.11.2013

Контрола на едно возило на мобилната полициска единица „Алфи“ откри цел магацин кај селото Визбегово полн со криумчарени обувки. По извршениот претрес во неколку магацини полицијата изброи 17.750 ...

Јанкулоска и Каргов во посета на магацините со фалсификувани обувки

А1 On - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе ги посетат магацините со фалсификувани обувки, на патот Скопје-Приштина, што ги откри ...

МВР заплени огромна количина криумчарени обувки

Кајгана - 17.11.2013

Огромна количина на криумчарени обувки откриена е во скопското село Визбегово во магацини кои порани биле користени од припадниците на специјалната единица Лавови, соопшти МВР.

Пронајдени криумчарени обувки во магацин кај Визбегово

Алфа - 17.11.2013

При извршениот претрес во магацини во близина на село Визбегово полицијата пронашла 17.750 чифта криумчарени обувки. Министерството за внатрешни работи информира дека во соработка со Царинската ...

Пронајдени криумчарени обувки во магацин кај Визбегово

А1 On - 17.11.2013

При извршениот претрес во магацини во близина на село Визбегово полицијата пронашла 17.750 чифта криумчарени обувки. Министерството за внатрешни работи информира дека во соработка со Царинската ...

Запленети околу 18 илјади пара обувки

Алсат-М - 17.11.2013

Полицијата во соработка со Царинската управа запленила околу 18 илјади пара обувки во магацин во скопско Визбегово, внесени илегално во Македонија. Директорот на царината, Ванчо Каргов, вели дека ...

Околу 20.000 чифта патики и чевли чекале во Визбегово за шверц

+инфо - 17.11.2013

17.750 чифта разни обувки, главно патики, но и зимски чевли откри полицијата во склад во селото Визбегово. Полицијата утврдила дека станува збор за околу 7.000 чифта патики Adidas, 7.000 чифта патики ...

Голема заплена на македонската полиција

Сител - 17.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот. Според информациите, во магацини на излезот од Македонија кон Косово полицијата пронашла над ...

Фалц патиките полицијата ги пронашла во поранешни хангари на Лавовите

Сител - 17.11.2013

Огромната количина на патики која полицијата за заплени вчера била пронајдена во пораншни хангари на АРМ кои што ги користеле специјалните единици Лавови, информира МВР.

Огромно количество фалсификувани патики скриени во поранешни хангари на АРМ

Канал5 - 17.11.2013

Јанкулоска и Каргов денеска одат во посета на магацините со фалсификувани обувки кои се наоѓаат во поранешните хангари на АРМ кои ги користеа и припадниците на поранешната единица Лавови.

Јанкулоска и Каргов во посета на магацините со фалсификувани обувки

Сител - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе ги посетат магацините со фалсификувани обувки, на патот Скопје-Приштина, што ги откри ...

Фалц патики пронајдени во поранешни хангари на Лавовите

МК News - 17.11.2013

Магацините во кои е складирана најголемата количина патики и кондури откриени досега, се наоѓаат во поранешните хангари на АРМ кои ги користеа и припадниците на поранешната единица Лавови, информира ...

На патот кон Косово во хангар на АРМ и други магацини откриени фалс патики

Локално - 17.11.2013

Полиција откри магацини полни со фалсификувани обувки и патики , и според истиот извор ова е до сега најголемо количество на фалсификувани обувки или преки 17.000 пара Обувките биле чувани во ...

Јанкулоска и Каргов во посета на магацините со фалсификувани обувки

Вечер - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе ги посетат магацините со фалсификувани обувки, на патот Скопје-Приштина, што ги откри ...

Пронајдени криумчарени обувки во магацин кај Визбегово

Сител - 17.11.2013

При извршениот претрес во магацини во близина на село Визбегово полицијата пронашла 17.750 чифта криумчарени обувки. Министерството за внатрешни работи информира дека во соработка со Царинската ...

18 илјади пара обувки откриени во напуштен магацин кај Визбегово

Канал5 - 17.11.2013

Обувки кои можат да опремат еден цел град запленети во овој магацин на излезот од скопско Визбегово. Од 18 те илјади пара кои најверојатно биле илегално внесени во земјава, најголем дел се патики од ...

Смелоста на криминалците не познава граници

МРТ - 17.11.2013

-Во некогашни објекти на Министерството за одбрана, криумчари чувале нецаринета стока Во поранешните хангари на АРМ во близина на Скопско Визбегово откриена е голема количина на обувки за кои се ...

Рекордна заплена: Полицијата откри 18.000 парчиња крумчарени патики и кондури

Сител - 17.11.2013

Војнички хангар претворен во магацин за чевли . Полицијата пронајде 18 илјади пара патики и кондури со ознаки на познатите брендови Најк, Адидас, Тимберленд, Армани Конверс и други.

Напуштените хангари во Визбегово се шверцерско дувло вредно 10.000.000 евра

Вечер - 17.11.2013

Петнаесетте хангари кои некогаш биле на АРМ, за потоа да ги користат Лавовите, сега официјално не ги користи никој. Токму на тоа место во скопско Визбегово, ВЕЧЕР и Алфите дојдоа до неверојатно ...

ЗАПЛЕНА: Најголемо количество на фалсификувани обувки откриено досега

Телеграф - 17.11.2013

Полицијата откри најголема количина на фалсификувани патики и чевли Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе ги посетат магацините ...

Магацин на АРМ полн со недекларирана стока

Телеграф - 17.11.2013

Adidas, Nike, Armani Jeans, CAT, Converse, Reebok, Timberland се дел од брендовите од кои МВР и Царината запленија 17.750 чивта обувки 17.750 чифта разни обувки, главно патики, но и зимски кондури, ...

Полиција откри магацини полни со фалсификувани обувки и патики

Тера - 17.11.2013

Полицијата откри досега најголемо количество на фалсификувани обувки - 17.000 пара. Обувките биле чувани во магацини на патот Скопје – Приштина. Магацините со фалсификуваните обувки и патики се во ...

Јанкулоска ќе ги посети магацините со фалсификувани обувки

Курир - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, заедно со директорот на Царинската управа Ванчо Каргов ќе ги посети магацините со фалсификувани обувки, на патот Скопје-Приштина, што ги ...

Јанкулоска и Каргов во посета на магацините каде се откриени фалц патики доволно за да се облече цел град

Press24 - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе ги посетат магацините со фалсификувани обувки кои синоќа ги откри полицијата.

Јанкулоска во посета на магацините на патот Скопје- Приштина, полни со фалсификувани обувки

Нетпрес - 17.11.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, заедно со директорот на Царинската управа,Ванчо Каргов, ќе ги посети магацините на патот Скопје-Приштина кои ги откри полицијата, полни со разни ...

Голема заплена на македонската полиција

еВести - 17.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот. Според информациите, во магацини на излезот од Македонија кон Косово полицијата пронашла над ...

Во магацини во Визбегово запленети над 17 илјади чифта обувки вредни половина милион евра

Нетпрес - 17.11.2013

Полицијата заплени 17.750 чифта обукви, чија вредност достигнува и до половина милион евра, во магацини во скопското село Визбегово, информира Министерството за внатрешни работи.

Запленети 17.750 пара обувки

Курир - 17.11.2013

Министерството за внатрешни работи откри огромна количина на криумчарени обувки. Во соработка со Царинската управа во натамошна постапка ќе се утврдува дали запленетите обувки се оригинали или ...

ФОТО: Македонската полиција заплени 17.000 фалц патики и кондури

Press24 - 17.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот. Како што дозна Пресс24, во магацини на излезот од Македонија кон Косово полицијата пронашла над ...

Јанкуловска и Каргов во посета на магацинот со запленети 17.750 чифта патики

Република - 17.11.2013

Во соработка со Царинската управа во натамошна постапка ќе се утврдува дали запленетите обувки се оригинали или фалсификати и кои стои зад нивниот увоз во Република Македонија, односно дали истите ...

17.750 чифта патики - Најк, Рибок и Адидас чекале за шверц во Визбегово

Sky - 17.11.2013

Министерството за внатрешни работи откри огромна количина на криумчарени обувки. Во соработка со Царинската управа во натамошна постапка ќе се утврдува дали запленетите обувки се оригинали или ...

Пронајдени голем број на криумчарени брендирани обувки во магацин во близина на селото Визбегово

Популарно - 17.11.2013

При извршениот претрес во магацини во близина на село Визбегово полицијата пронашла 17.750 чифта криумчарени обувки. Министерството за внатрешни работи информира дека во соработка со Царинската ...

Во магацини во Визбегово запленети над 17 илјади чифта обувки вредни половина милион евра

Орбис - 17.11.2013

Случајот е откриен откако патрола на мобилната единица „Алфа” запрела возило на патот кој води од селото Визбегово кон Шуто Оризари, при контрола на возилото алфите забележале неколку кутии со обувки ...

Запленети обувки со кои може да се опреми помал град

Макфакс - 17.11.2013

Огромна количина на криумчарени обувки откриена е во скопското село Визбегово во магацини кои порани биле користени од припадниците на специјалната единица “Лавови, соопшти МВР.

Полициска заплена за паметење – фалс обувки и патики за цел град

Lider - 17.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот, пишува Press24, повикувајќи се на полициски извори.

Јанкулоска во обиколка на магацините со фалс обувки

Lider - 17.11.2013

Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, заедно со директорот на Царинската управа Ванчо Каргов ќе ги посети магацините со фалсификувани обувки, на патот Скопје-Приштина, што ги ...

Полицијата откри магацини со патики и чевли од фалсификувани брендови

Економски - 17.11.2013

В о магацини на излезот од Македонија кон Косово, полицијата пронашла над неверојатни 17.000 пара патики и чевл и од најразлични фалсификувани брендови.

Пронајдени криумчарени обувки во магацин кај Визбегово

Денешен - 17.11.2013

При извршениот претрес во магацини во близина на село Визбегово полицијата пронашла 17.750 чифта криумчарени обувки. Министерството за внатрешни работи информира дека во соработка со Царинската ...

ФОТО: Запленети над неверојатни 17.000 пара фалс патики и кондури

Maxim - 17.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот. Како што дозна Максим, во магацини на излезот од Македонија кон Косово полицијата пронашла над ...

Полиција откри магацини полни со фалсификувани обувки и патики

МКД - 16.11.2013

Полицијата откри досега најголемо количество на фалсификувани обувки. Обувките биле чувани во магацини на патот Скопје – Приштина. Магацините со фалсификуваните обувки и патики се во поранешните ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Мега заплена на македонската полиција - откриени фалц патики доволно за да се облече цел град

Press24 - 16.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори.

Фалц патиките полицијата ги пронашла во поранешни хангари на Лавовите

Press24 - 16.11.2013

Огромната количина на патики која полицијата за заплени вечерва била пронајдена во пораншни хангари на АРМ кои што ги користеле специјалните единици Лавови, информира МВР.

Мега заплена на македонската полиција – откриени фалц патики доволно за да се облече цел град

Турлитава - 16.11.2013

Македонската полиција ја реализираше најголемата заплена на фалсификат брендови на обувки во регионот, ексклузивно дознава Press24 од полициски извори.

Македонската полиција заплени патеки доволно да се облече еден град

Република - 16.11.2013

Македонската полиција заплени со фалсификувани брендови, доволно да облече еден град. Според информациите на порталот „Прес24“ во магацини на излезот од Македонија кон Косово полицијата пронашла над ...

МВР пронајде огромна количина на фалш патики во поранешните магацини на АРМ и Лавовите

Sky - 16.11.2013

Утре во 10,30 часот, министерот за внатрешни работи м-р Гордана Јанкулоска, заедно со директорот на Царинската управа Ванчо Каргов ќе ги посети магацините на патот Скопје-Приштина кои ги откри ...