TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продановски заварувач во железница, Шукуровска невработена

Телма - 13.11.2016

На 40 километи од Скопје, во Зелениково. Тука живее двојникот по име на Стево Пендаровски, Стево Продановски, носител на листа на Социјал демократската партија. Телма се обиде да го пронајде и праша дали некогаш се занимавал со политика, зошто се ...

Продановски и Николовски од СДПМ нема да може да учествуваат на изборите

Алсат-М - 13.11.2016

Како што дознава АЛСАТ-М, Државната изборна комисија поради неправилности ќе ги отфрли листите предложени од СДПМ за Првата и за Третата изборна единица. Станува збор листите во кои се Стево Продановски и Љупчо ...

На дублерите на Шекеринска, Пендаровски и Николовски им се заканува кривична пријава?

Фокус - 13.11.2016

Кандидатите на СДСМ и на овие избори имаат дублери, бидејќи социјалдемократската партија (СДПМ) објави листа со кандидати чии имиња се слични или исти со носителите на листата на СДСМ. Носител на листа во единицата ќе биде Стево Продановски од ...

Две радмили Шукуроски им го матат умот на прилепчани

Сакам да кажам - 13.11.2016

Една млада жена на околу 30-ина години и една возрасна жена која е влезена во деветтата деценија од животот, препознавааат прилепчани, по веста дека извесна Радмила Шукуроска од Прилеп е носител на пратеничката листа во изборната единица број 5, од ...

Продановски заварувач во железница, Шукуровска невработена

Репортер - 13.11.2016

На 40 километи од Скопје, во Зелениково. Тука живее двојникот по име на Стево Пендаровски, Стево Продановски, носител на листа на Социјал демократската партија. Телма се обиде да го пронајде и праша дали некогаш се занимавал со политика, зошто се ...

Стево Продановски заварувач во железница, Радмила Шукуровска невработена

Бриф - 13.11.2016

На 40 километи од Скопје, во Зелениково. Тука живее двојникот по име на Стево Пендаровски, Стево Продановски, носител на листа на Социјал демократската партија. Телма се обиде да го пронајде и праша дали некогаш се занимавал со политика, зошто се ...

Пред избори пак се појави СДПМ

еМагазин - 13.11.2016

Пред престојните избори на 11. декември, повторно на политичката сцена стана активна политичката партија СДПМ на Бранко Јаневски. И овој пат партијата исфрли кандидати за пратеници со слични имиња, како кандидатите на СДСМ.

Продановски заварувач во железница, Шукуровска невработена

Либертас - 13.11.2016

На 40 километи од Скопје, во Зелениково. Тука живее двојникот по име на Стево Пендаровски, Стево Продановски, носител на листа на Социјал демократската партија. Телма се обиде да го пронајде и праша дали некогаш се занимавал со политика, зошто се ...

Кандидати на СДСМ добија дублери: Продановски, Николовски, Шукуроска

24 Вести - 12.11.2016

Кандидатите на СДСМ и на овие избори имаат дублери. Социјалдемократската партија (СДПМ), објави листа со кандидати чии имиња се слични или исти со носителите на листата на СДСМ. Носител на листа во единицата ќе биде Стево Продановски од Зелениково, ...

Финти со слични имиња повторно ќе ги бунат гласачите на избори

Нова ТВ - 12.11.2016

Како и во последните неколку изборни циклуси, целосно анонимни изборни кандидати со многу слични имиња како кандидатите на опозициската СДСМ се најдоа на изборните листи. ИПортал објави дел од листата на кандидати предложена од СДПМ на Бранко ...

Бранко Јаневски и СДПМ пак со листи со слични имиња на кандидатите на СДСМ

МКД - 12.11.2016

Бранко Јаневски, како претседател на Социјадемократската партија на Македонија, на политичката сцена се појавува главно пред секои избори и најчесто со кандидати со многу слични имиња како и кандидатите на СДСМ.

СДПМ ги објави листите повторно со дублери: Радмила Шукуроска наспроти Шеќеринска, Стево Продановски, наместо ...

Фокус - 12.11.2016

И на овие избори ќе има дублери на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ на Бранко Јаневски најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски , Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска , кои можат да направат забуна со Стево ...

Јаневски повторно ќе ги буни гласачите: Носител на листата на СДПМ во тројката Николовски

+инфо - 12.11.2016

Претходно, на листите беа предложувани имиња како Зоран Зашев, Рада Шекерова, Јанис Макрис, Игор Ивановски, Петре Петров, Марјанчо Наков. Социјалдемократската партија (СДПМ) на Бранко Јаневски и за овие избори достави листа со кандидати чии имиња се ...

Радмила Шукуроска наспроти Шеќеринска, Стево Продановски, наместо Пендаровски

Сакам да кажам - 12.11.2016

И на овие избори ќе има дублери на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска, кои можат да направат забуна со Стево Пендаровски, Љупчо ...

Стево Продановски од Зелениково и Радмила Шукуроска ќе ги збунуваат гласачите на СДСМ

+инфо - 12.11.2016

Кандидат со исто име Љупчо Николовски имаат и двете партии во третата изборна единица. Партијата СДПМ и за овие избори најде луѓе со слични имиња на кандидатите за пратеници од СДСМ. Носител на листа во единицата ќе биде Стево Продановски од ...

(ВИДЕО) Манчевски: Груевски ќе биде поразен од Заев

А1 On - 12.11.2016

По изјавата, потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и граѓанскиот активист и кандидат за пратеник Павле Богоевски, одговараа на прашањата на новинарите. СДПМ повторно излезе со имиња слични на оние на СДСМ.

Јаневски пак си игра со дублерска статистика! Радмила Шукуроска наспроти Шеќеринска, Стево Продановски, наместо ...

Локално - 12.11.2016

И на овие избори ќе има дублери со слични имиња и презимиња на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ на Бранко Јаневски најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска, кои можат да ...

Тоа е, Груевски ќе биде поразен од Заев!

Локално - 12.11.2016

Одговори на новинарски прашања, Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ , Павле Богоевски, граѓански активист и кандидат за пратеник Скопје, 12.11.2016 П1: СДПМ повторно излезе со имиња слични на оние на СДСМ.

Која е Радмила Шукуроска, двојничката на Радмила Шекеринска во 5 ИЕ

Локално - 12.11.2016

Двојничката на Радмила Шекеринска која треба да ги прелаже гласачите на СДСМ и да го дадат гласот за фантомската партија СДПМ, Радмила Шукуроска, е од Прилеп, тазе омажена, членка на ВМРО-ДПМНЕ, студирала италијански јазик во Скопје, објави порталот ...

Шукуроска наспроти Шеќеринска, Стево Продановски, наместо Пендаровски

Позитив.мк - 12.11.2016

И на овие избори ќе има дублери на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска, кои можат да направат забуна со Стево Пендаровски, Љупчо ...

Шукуроска против Шеќеринска, Продановски против Пендаровски – СДПМ ги објави листите

Стандард - 12.11.2016

Партијата СДПМ на Бранко Јаневски повторно пронајде „луѓе-дублери“, кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска. Ова се прави за избирачите да се збунат при гласањето за Стево Пендаровски, Љупчо ...

Дублери на листите – Шукуроска наспроти Шекеринска, Продановски место Пендаровски

Репортер - 12.11.2016

На а овие избори ќе има дублери на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска, кои можат да направат забуна со Стево Пендаровски, Љупчо ...

Која е Радмила Шукуроска, двојничката на Радмила Шекеринска во 5 ИЕ?

Репортер - 12.11.2016

Двојничката на Радмила Шекеринска која треба да ги прелаже гласачите на СДСМ и да го дадат гласот за фантомската партија СДПМ, Радмила Шукуроска, е од Прилеп, тазе омажена, членка на ВМРО-ДПМНЕ, студирала италијански јазик во Скопје, објави порталот ...

Стево Продановски од Зелениково ќе му парира на Стево Пендаровски од СДСМ

Стандард - 12.11.2016

Кандидатите на СДСМ и на овие избори имаат противкандидати со слични имиња. Социјалдемократската партија (СДПМ), објави листа со кандидати чии имиња се слични или исти со носителите на листата на СДСМ.

Повторно исти финти за крадење гласови од СДСМ

Репортер - 12.11.2016

Продолжува трендот на поднесување листи со кандидати со имиња слични или исти на тие на СДСМ од страна на СДПМ, партија која не е активна, освен кога се поднесуваат листи за избори и треба да се збунат гласачите.

(ВИДЕО) Манчевски: Груевски ќе биде поразен од Заев

Репортер - 12.11.2016

По изјавата, потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и граѓанскиот активист и кандидат за пратеник Павле Богоевски, одговараа на прашањата на новинарите. СДПМ повторно излезе со имиња слични на оние на СДСМ.

ИЗБОРНИ ИГРИ: Крадење на гласови со слични имиња?

Фактор - 12.11.2016

Финтите со слични имиња и на овие избори ќе се обидат да ги збунат гласачите. Дублерите, како што може да се забележи од веќе објавените пратенички листи се најзастапени во партијата СДПМ.

Манчевски: Македонија повеќе не може да си го дозволи ДПМНЕ! (ВИДЕО)

Стандард - 12.11.2016

„Македонија повеќе не може да си го дозволи ДПМНЕ! Мора да дојде до промена на власта за да стотици илјади наши сограѓани не ја напуштат државата. Мора да дојде до промена на власта за луѓето да можат да живеат во Македонија“, изјави денеска Дамјан ...

(ВИДЕО) Манчевски: Му оставивме на Груевски да бира каде да биде поразен, тој реши тоа да биде ИЕ4

Либертас - 12.11.2016

Одговори на новинарски прашања, Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ Павле Богоевски, граѓански активист и кандидат за пратеник Скопје, 12.11.2016 Медиуми: СДПМ повторно излезе со имиња слични на оние на СДСМ.

Финти за забуна и на овие избори: Радмила Шукуроска наспроти Шекеринска, Стево Продановски наместо Пендаровски и друг ...

Либертас - 12.11.2016

И на овие избори ќе има дублери на носителите на листи на СДСМ. Партијата СДПМ најде луѓе кои ќе бидат носители на листа со имињата Стево Продановски, Љупчо Николовски и Радмила Шукуроска, кои можат да направат забуна со Стево Пендаровски, Љупчо ...

Која е Радмила Шукуроска, двојничката на Радмила Шекеринска во 5 ИЕ

Либертас - 12.11.2016

Двојничката на Радмила Шекеринска која треба да ги прелаже гласачите на СДСМ и да го дадат гласот за фантомската партија СДПМ, Радмила Шукуроска, е од Прилеп, тазе омажена, членка на ВМРО-ДПМНЕ, студирала италијански јазик во Скопје, објави порталот ...

Повторно исти финти за крадење гласови од СДСМ – непознат Љупчо Николовски од СДПМ, носител во ИЕ 3

Либертас - 11.11.2016

Продолжува трендот на поднесување листи со кандидати со имиња слични или исти на тие на СДСМ од страна на СДПМ, партија која не е активна, освен кога се поднесуваат листи за избори и треба да се збунат гласачите.