TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангеловски: Шпанија заслужено победи, но резултатот е превисок

МКД - 13.11.2016

Селекторот на македонската репрезентација е реален по синоќешниот висок пораз од Шпанија, го признава поразот но жали за пропуштените шанси. Шпанија очекувано ја надигра Македонија и победи убедливо со 4-0.

(ВИДЕО) Ангелов: Војводата, братот и генералот заедно против лопатарот

А1 On - 13.11.2016

Дајте ми пушка берданка и остра сабја дамасклија и кажете кој треба да се среди, но откако ќе почуствувам енергијата која што излегува од сите вас собирам сила и сфаќам дека имам должност и дека морам да се борам.

Ангеловски:Заслужен пораз

Сител - 13.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација останува без бодови по 4 квалификациски средби за СП во Русија. Поразот од Шпанија е најубедлив и ја продлабочува кризата во А-националниот тим кој покажа уште една немоќ да дојде до поволен резултат иако имаше ...

Фудбал: Шпанија по рутина, Македонија по чудо

Нова ТВ - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва го игра четвртиот натпревар во циклусот квалификации за Светското првенство во 2018 година. Гостува кај фаворизираната Шпанија во обид што е можно повеќе да ја намачи и што поскапо да ја продаде ...

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

Алсат-М - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Македонија брка чудо во Шпанија

МКД - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гранада ќе излезе на мегдан со силната селекција на Шпанија која е апсолутен фаворит во овој дуел. По трите порази на стартот на квалификациите, Македонија ќе има тешка задача да го прекине тој ...

Ангеловски: Резултатот е превисок во однос на случувањата на теренот

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Македонија го загуби и четвртиот меч од квалификациите за СП 2018. Немавме преголеми очекувања од гостувањата во Шпанија, но останува впечатокот дека според играта, на крајот 4-0 е и превисок пораз.

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

+инфо - 12.11.2016

Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се надева на добра игра. Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за ...

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

Идивиди - 12.11.2016

Гранада, 12 ноември 2016 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018.

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

А1 On - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Ангеловски: Заслужена победа на Шпанија и превисок пораз на Македонија

SportMedia - 12.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Видно беше разочарувањето кај селекторот Игор Ангеловски по поразот од 0:4 од Шпанија, вечерва во Гранада. Имавме шанси, не ги реализиравме, а потоа „Црвената фурија“ уфрли во поголема брзина и не декласира.

Не заслуживме да загубиме со 4:0, вели Селекторот Ангеловски по поразот од Шпанија

Сакам да кажам - 12.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски смета дека поразот од 4:0 е превисок во однос на она што се случуваше на теренот во Гранада на квалификацискиот натпревар за Светското првенство во Русија против домаќинот Шпанија.

Ангеловски: Ме радува само едно нешто

Дерби - 12.11.2016

По трите несреќни и незаслужени порази од Албанија, Израел и Италија, македонската фудбалска репрезентација оваа вечер се најде во доста подредена улога во однос на фаворизираната Шпанија, па на крајот претрпе и висок пораз од 4:0 поради падот на ...

Ангеловски: Сметам дека според сите случувања резултатот е превисок

Gol.mk - 12.11.2016

Македонија и по четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија 2018 година е без бод откако вечерва загуби убедливо од Шпанија со резултат од 4-0. Селекторот на нашиот национален тим Игор Ангеловски по мечот ...

Вечерва навиваме за Македонија: Дуелот на „црвената фурија“ и „црвено-жолтите“ започнува во 20:45 часот

Курир - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

Канал5 - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Квалификации за СП: Македонија гостува кај „црвената фурија“

Сител - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

ИГОР АНГЕЛОВСКИ: Заслужена победа за Шпанија (ФОТО)

Телеграф - 12.11.2016

Прв меч за Македонија без гол во овие квалификации, но и прв со четири примени погодоци Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски после поразот од Шпанија им честиташе на противниците за заслужениот триумф. - Честитки за победата на Шпанија.

Ангеловски: Поразот е превисок...

Н.Македонија - 12.11.2016

Ангеловски: Поразот е превисок Ласте Димитриевски наш известувач од Гранада Поразот на македонската фудбалска репрезентација од Шпанија со 0-4 е превисок, со оглед на с ѐ што се случуваше вечерва на теренот во Гранада, според селекторот Игор ...

Вечерва навиваме за Македонија: Дуелот на „црвената фурија“ и „црвено-жолтите“ започнува во 20:45 часот

Нетпрес - 12.11.2016

Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се надева на добра игра. – Верувам во фудбалерите, ние имаме свои цели и се надевам дека по мечот тие ќе бидат остварени. Формациски нема да се менува ништо во нашата игра, но можни се ...

Вечерва навиваме за Македонија

Скопје инфо - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Вечерва навиваме за Македонија: Дуелот на „црвената фурија“ и „црвено-жолитите“ започнува во 20.45 часот

Република - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

И Шпанија ќе ја пушти низ вода тезата на Ангеловски

Вечер - 12.11.2016

Колку и да се удира вгради, предводникот на нашиот национален тим, Игор Ангеловски, не може да ја потврди неговата теза дека создавал тим кој е спој на младост и искуство и дека таа екипа функционира квалитетно и може да се спротистави на секој ...

Рутинирана победа на Шпанија

Оff.net - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација се соочи со висок пораз на гостувањето во Гранада. Избраниците на Игор Ангеловски загубија 4:0 во 4. коло од квалификацискиот циклус кој слободно можеме да го прогласиме за завршена приказна.

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

Lider - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Квалификации СП 2018: Македонија му гостува на фаворитот Шпанија

Телевизија Нова - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Квалификации за СП: Македонија гостува кај фаворитот Шпанија

Exclusive.mk - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечер против фаворитот Шпанија ќе се обиде да направи изненадување и за првпат да остане непоразена во квалификациите за Светското првенство 2018. Селекторот Игор Ангеловски истакна дека верува во тимот и се ...

Ангеловски: Можеби имаме најмлада репрезентација, но не се плашиме од никого

МКД - 11.11.2016

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски најави неколку можни измени во составот за утрешниот меч со Шпанија, но целите остануваат исти. Македонската фудбалска репрезентација утре има нов предизвик, гостуваме кај силната селекција ...

Ангеловски: Утре на терен да имаме подобри услови, од овие кои сега Шпанците ни ги обезбедија на пресот

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Шпанците од старт ниту најмалку не се потрудија да бидат добри домаќини за македонската репрезентација. Тоа го почувствува македонскиот селектор Игор Ангеловски кој за време на официјалната прес-конференција ...

Ангеловски: Со Шпанија треба да бидеме на повисоко ниво од мечот со Италија

Тера - 11.11.2016

Македонската А репрезентација на 12. ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот на најдобриот наш тим Игор Ангеловски вели дека го радува ...

Ангеловски најави три измени во стартниот тим за утрешниот меч со Шпанија

Дерби - 11.11.2016

Игорн Ангеловски и Горан Пандев како претставници на македонската фудбалска репрезентација ја одржаа денешната прес-конференција во пресрет на утрешниот дуел против Шпанија, на која македонскиот селектор навести дека ќе направи три измени за овој ...

Ангеловски: Ќе имаме нов голман и уште 1-2 замени за разлика од мечот со Италија

Gol.mk - 11.11.2016

Пред последниот тренинг на „Нуевос Лос Карменес“ селекторот Игор Ангеловски откри што неговите фудбалери очекуваат пред мечот утревечер против „црвената фурија“. „Доаѓам во една фудбалска земја и се чувствувам прекрасно.

Селекторот и капитенот едногласни: Шпанија е фаворит, но ние преку нашата игра ќе бараме шанса

Спортклуб - 11.11.2016

Македонската сениорска репрезентација го одржа официјалниот тренинг на „Лос Карменес“ во Гранада во пресрет на утрешниот натпревар против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година.

Фудбалерите попладнево ќе го одработат последниот тренинг пред Шпанија

Алфа - 11.11.2016

Македонската фудбалска селекција е во Гранада во очекување на средбата со Шпанија, четвртата во квалификациите за Светскиот шампионат. Значително подмладениот состав по раководство на Игор Ангеловски веќе го одработи првиот од двата предвидени ...

Ангеловски: Имаме своја цел и верувам дека ќе ја оствариме...

Н.Македонија - 11.11.2016

Ангеловски: Имаме своја цел и верувам дека ќе ја оствариме Ласте Димитриевски наш известувач од Гранада Фудбалската репрезентација на Македонија има свои цели, кои ќе се обиде да ги оствари на утрешниот натпревар против Шпанија во Гранада (20.45 ...

Ангеловски : Шпанија голем предизвик, ке се надигруваме до крај

Телевизија Нова - 11.11.2016

Селекторот на фудбалската репрезентација, Игор Ангеловски беше непијатно изненаден од условите за одржување на прес конференцијата во салата на стадионот „Нуево Лос Керманес“ и побара извинување од домаќинот за срамните услови каде имаше многу ...

Се подготвуваат варијанти за малкуте слабости на Шпанија...

Н.Македонија - 10.11.2016

Се подготвуваат варијанти за малкуте слабости на Шпанија Добро ја анализиравме играта на Шпанија, знаеме што нѐ чека на тој меч, но очекувам да одиграме подобро отколку на дуелите против Израел и против Италија минатиот месец.

Фудбал, Шпанија – Македонија: Пандев ќе игра, Диего Коста неизвесен

Нова ТВ - 09.11.2016

Горан Пандев ќе биде дел од фудбалската репрезентација на Македонија во натпреварот со Шпанија, во сабота во Гранада, во квалификациите за СП 2018. Ова го порача лично селекторот Игор Ангеловски по денешниот тренинг што наместо на тренинг комплексот ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и против Шпанија

МКД - 09.11.2016

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски е задоволен од подготовките за дуелот со Шпанија и се надева на добра игра и против големиот фаворит. Македонските фудбалери се подготвуваат за гостувањето кај Шпанија со која играме на 12.

Ангеловски: Напаѓачите имаат самодоверба за мечот против Шпанија

Екипа - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација веќе започна со подготовките за натпреварот против Шпанија кој ќе се одигра претстојната сабота (12. номеври) во рамки на квалификациите за СП 2018. По неколку одржани тренинзи во Скопје, предводникот на ...

Ангеловски: За да им парираме на Шпанците мора да бидеме за ниво подобри од мечот со Италија

Gol.mk - 09.11.2016

Македонскатa репрезентација на в сабота во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот на најдобриот наш тим Игор Ангеловски вели дека го радува ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија

Идивиди - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација на 12 ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот Игор Ангеловски вели дека го радува добрата ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија

А1 On - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација на 12 ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот Игор Ангеловски вели дека го радува добрата ...

Желбата постои: Против Шпанија ќе треба да одиграме врвно, добро е што напаѓачите се во топ форма

Спортклуб - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација на 12. ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот на сениорската репрезентација Игор Ангеловски ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри на дуелот со Шпанија

Дерби - 09.11.2016

Македонската сениорска фудбалска репрезентација се подготвува за новиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија, гостувањето во Гранада кај големата Шпанија. Селектор Игор Ангеловски е зедоволен од тоа како течат подготовки и верува ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија

Курир - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација на 12 ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот Игор Ангеловски вели дека го радува добрата ...

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија...

Н.Македонија - 09.11.2016

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија Македонската фудбалска репрезентација на 12 ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година.

Ангеловски: Имаме сила и желба да бидеме добри на дуелот со Шпанија

Точка - 09.11.2016

Македонската сениорска фудбалска репрезентација се подготвува за новиот меч од квалификациите за Светското првенство во Русија, гостувањето во Гранада кај големата Шпанија. Селектор Игор Ангеловски е зедоволен од тоа како течат подготовки и верува ...

Ангеловски: Фудбалерите имаат голема самодоверба пред мечот со Шпанија

Република - 09.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација веќе започна со подготовките за натпреварот против Шпанија кој ќе се одигра претстојната сабота (12. номеври) во рамки на квалификациите за СП 2018. По неколку одржани тренинзи во Скопје, предводникот на ...

Игор Ангеловски: Верувам дека имаме сила и желба да бидеме добри и на дуелот со Шпанија

Телевизија Нова - 09.11.2016

Македонската А репрезентација на 12. ноември во Гранада го игра натпреварот против Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. По одработените тренинзи во Скопје, селекторот на најдобриот наш тим Игор Ангеловски вели дека го радува ...

Ангеловски на располагање ги има сите фудбалери

Алфа - 08.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација комплетна ги продолжува подготовките за претстојниот квалификациски натпревар за пласман на Светското првенство против селекцијата на Шпанија. Од денеска на тренинзите им се приклучува и голманот Столе ...

Ангеловски: Да играме подобро од претходните натпревари

Алфа - 08.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија. Селекторот Игор Ангеловски од подмладениот состав очекува игра на повисоко ниво во однос на претходните два настапи.

Репрезентативците на собир пред Шпанија: И среќата конечно да не посака во овие квалификации…

Екипа - 07.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација со првиот собир денеска го означи почетокот на подготовките за квалификацискиот натпревар против Шпанија кој на 12. ноември го играме во Гранада. Игор Ангеловски уште денеска ќе ги има сите репрезентативци на ...

Ангеловски: Шпанија е класа

МКД - 07.11.2016

Фудбалските репрезентативци ги почнаа подготовките за квалификацискиот дуел против Шпанија. Денеска македонските фудбалери го имаа првиот собир за дуелот од квалификациите против Шпанија. Недостасуваше само Столе Димитриевски кој вечерва треба да им ...

Ангеловски: Евидентен е напредокот, во брза иднина ќе дојдат и резултатите!

Gol.mk - 07.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија ја чека нов квалификациски меч во циклусот за СП 2018. Овој пат, противник на избраниците на Ангеловски им е селекцијата на Шпанија, една од најдобрите репрезентации во светскиот фудбал.

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

+инфо - 07.11.2016

Натпреварот ќе се игра во Гранада на 12 ноември. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен.

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

А1 On - 07.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен. Со исклучок на голманот Столе Димитриевски кој ќе се приклучи подоцна, ...

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

Идивиди - 07.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен. Со исклучок на голманот Столе Димитриевски кој ќе се приклучи подоцна, ...

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

ТВ21 - 07.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен. Со исклучок на голманот Столе Димитриевски кој ќе се приклучи подоцна, ...

Започнуваат подготовките за Шпанија: Против „Фуријата“ да се одигра подобро отколку со Италија

Спортклуб - 07.11.2016

Селекторот на нашите најдобри фудбалери Игор Ангеловски, денеска ја реализираше првата прозивка во пресрет на квалификацискиот натпревар за Светското првенство во Русија 2018. година на гостински терен во Гранда на 12.

Ангеловски: Играчите се во добра форма, очекувам да дојдат и резултатите

Дерби - 07.11.2016

Македонската сениорска репрезентација ја очекува уште еден голем предизвик во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија со тоа што овој пат имаме гостување кај Шпанија. Мечот се игра на 12 ноември во Гранада, домаќините се апсолутни ...

На првата прозивка во комплетен состав...

Н.Македонија - 07.11.2016

Попладне на терените на ФФМ во населбата Ново Лисиче, селекторот ќе го одржи првиот тренинг со фудбалерите Денеска напладне селекторот на македонската А-фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, ќе ја има првата прозивка на 21 повикан фудбалер на ...

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

Курир - 07.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен. Со исклучок на голманот Столе Димитриевски кој ќе се приклучи подоцна, ...

Радува формата на репрезентативците пред гостувањето во Шпанија...

Н.Македонија - 07.11.2016

Селекторот Ангеловски ги има на располагање сите повикани играчи, кои се во добра форма Најдобрите македонски фудбалери го поминаа денешниот собир на репрезентацијата во добра атмосфера, во пресрет на гостувањето кај Шпанија в сабота, во ...

Ангеловски: Со „италијанска“ 3-5-2 формација по успех во Шпанија

Точка - 07.11.2016

Македонските фудбалски репрезентативци, во понеделникот, ги започнаа подготвките за квалификацискиот натпревар против Шпанија, кој ќе се одигра на 12.ноември во Гранада. По три одиграни натпревари во квалификациската група за пласман на Светското ...

ПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ШПАНИЈА: Ангеловски верува во добра игра во Гранада

Телеграф - 07.11.2016

Фудбалската селекција на Македонија почна со подготовките за дуелот против Шпанија Сениорската репрезентацијата на Македонија тргна со подготовките за дуелот против Шпанија, а тимот е изменет бидејќи во составот на Ангеловски се најдоа дел од ...

Ангеловски прозиваше за дуелот со Шпанија

Lider - 07.11.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска ја изврши првата прозивка за претстојниот квалификациски натпревар со Шпанија на гостински терен. Со исклучок на голманот Столе Димитриевски кој ќе се приклучи подоцна, ...

Фудбалерите ги започнуваат подготовките за Шпанија

Телевизија Нова - 07.11.2016

Фудбалската репрезентација во комплетен состав ( Столе Димитриевски ке се приклучи вечерва ) од денеска ги започнува подготовките за на тпреварот со Шпанија во квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година.