TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

А1 On - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

+инфо - 12.11.2016

Во тимот се и поранешниот претседател на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич, поранешниот градоначалник на Њујорк Рудолф Џулијани и други. Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Курир - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Сител - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Трамп го именуваше Пенс на чело на својот преоден тим, ги оствари првите меѓународни контакти

Макфакс - 12.11.2016

(Reuters/ Mike Segar) Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп неколку дена по победата на изборите го назначи својот избран потпретседател Мајк Пенс за челник на својот преоден тим, кој доаѓа на местото на гувернерот на сојузната држава ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Lider - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Либертас - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

+инфо - 11.11.2016

Бајден на Пенс му ветил лесно предавање на власта и го поканил на гости, заедно со семејството во својата резиденција. Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за ...

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

А1 On - 11.11.2016

„Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус кво-то“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на ...

Телефонски разговор Џонсон-Пенс за „специјалните врски“ на Британија и САД

А1 On - 11.11.2016

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон телефонски разговарал со новоизбраниот американски потпретседател Мајк Пенс за „блиските“ односи на Велика Британија и САД, соопшти Форин офисот.

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

А1 On - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа.

Телефонски разговор Џонсон-Пенс за „специјалните врски“ на Британија и САД

+инфо - 11.11.2016

Џонсон на Твитер подоцна објави дека тој и Пенс се согласиле за значењето на „специјалните врски“ што историски ги имаат двете земји. Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон телефонски разговарал со новоизбраниот американски ...

ВАШИНГТОН: Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Телеграф - 11.11.2016

Демократот Бајден пред републиканецот Пенс ги потенцира „клучните задачи“ на потпретседателот на САД и со него разгледа „редица конкретни политички досиеја, над кои тој го концентрирал своето внимание во последните години“ Американскиот ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Сител - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа.

ГРЧКИ „ЕТНОС“: САД се вртат кон Турција

Телеграф - 11.11.2016

Турција ќе ни биде приоритет, изјави советникот за безбедносни прашања на Трамп, Мајк Флин, кој е еден од фаворитите за нов секретар за одбрана „Вртење на САД кон Турција, тимот на Трамп сака промена на статус кво ситуацијата“ е насловот на текстот ...

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

Точка - 11.11.2016

Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на САД во регионот и најави обновување на врските со Турција. „Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата...

Н.Македонија - 11.11.2016

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го ...

„Етнос“: САД се насочуваат кон Турција...

Н.Македонија - 11.11.2016

„Етнос“: САД се насочуваат кон Турција „Насочување на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статусот кво“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Алфа - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа.

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

Локално - 11.11.2016

„Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус кво-то“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Вечер - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник" Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа Американскиот ...

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

Нетпрес - 11.11.2016

„Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус кво-то“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на ...

Трамп го назначи Пенс за шеф за транзиција

Мета - 11.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп го именуваше за шеф за транзиција на администрацијата својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега оваа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси, Крис ...

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

Lider - 11.11.2016

„Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус кво-то“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на ...

„Етнос“: САД се вртат кон Турција

Телевизија Нова - 11.11.2016

„Вртење на САД кон Турција,тимот на Трамп сака промена на статус кво-то“ е насловот на текстот објавен во грчкиот весник „Етнос“. Весникот наведува дека новиот американски заменик-претседател Мајк Пенс изјавил дека Анкара е најзначајниот сојузник на ...

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Телевизија Нова - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа.

Џо Бајден го запозна наследникот Мајк Пенс со своите приоритети во работата

Либертас - 11.11.2016

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден вчера во Вашингтон се сретна со својот „наследник“ Мајк Пенс, кој беше избран за потпретседател во тандемот на Доналд Трамп, и го запозна со приоритетните задачи во својата работа.

Адвокатот Мајк Пенс, новиот американски потпретседател

Академик - 10.11.2016

Адвокатот Мајк Пенс, гувернер на Индијана е новиот американски потпретседател. Мајк Пенс е роден 1959 година во градот Колумбус во Индијана и потекнува од ирско семејство. Неговиот татко Едвард Пенс, бил сопственик на синџир бензински станици.

Десната рака на Трамп: Најконзервативниот републиканец кој не ги сака бегалците ќе биде потпретседател

Точка - 10.11.2016

Избраниот потпретседател на САД, Мајкл Пенс после победата на републиканецот Доналд Трамп на претседателските избори, изјави дека „народот си го кажал своето“. Мајкл Пенс, политичар и адвокат, избран е за 48-ми потпретседател на Соединетите ...

Мајк Пенс – разумниот човек во штабот на Трамп

Локално - 10.11.2016

Мајк Пенс, ќе биде потпретседател на САД и ќе му го чува грбот на Доналд Трамп. Тој, е претставено како христијанин, конзервативец и републиканец, пишува “Франс прес”. Тоа е добро запознаен со кујната што се готви во политиката во Вашингтон, а што ...

Новиот потпретседател на САД, Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

А1 On - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион – Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов ...

Мајк Пенс: Трамп ќе ја направи Америка повторно голема

+инфо - 09.11.2016

Досега не се случило да биде избран претседател кој намал искуство во владините служби. Американците го избраа својот нов шампион. Американците го избраа новиот претседател. Благодарам на Бога за неговата милосрдност, на моето семејство за ...

Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Точка - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов ...

Новиот потпретседател на САД Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Алфа - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс.

ОБРАЌАЊЕ НА НОВИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД: Американскиот народ го избра својот шампион

Телеграф - 09.11.2016

Мајк Пенс ќе биде десна рака на Трамп во текот на неговиот мандат Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД, Мајк Пенс.

Новиот потпретседател на САД Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион...

Н.Македонија - 09.11.2016

Новиот потпретседател на САД Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс.

Пенс: Америка го избра својот шампион

Курир - 09.11.2016

Историска ноќ, вака веќе избраниот нов Потпретседател на САД Мајк Пенс ја оцени победата на Доналд Трамп на претседателските избори. Американците го кажаа своето и Американците го избраа својот нов шампион, додаде Пенс.

Новиот потпретседател на САД Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Вест - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов ...

Сите луѓе на Трамп: Вака би можел да изгледа новиот состав на Белата куќа

Точка - 09.11.2016

Уште одамна пред да се одржат изборите за претседател во САД, почнале шпекулациите за тоа каков ќе биде составот на новиот кабинет на Белата куќа. Сега откако републиканецот Доналд Трамп станал претседател на Америка, голема е можноста во кабинетот ...

Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Вечер - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс.

Новиот потпретседател на САД : Американскиот народ го избра својот шампион

Press24 - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион - Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов ...

Пенс: Америка го избра својот шампион

Република - 09.11.2016

Историска ноќ, вака веќе избраниот нов Потпретседател на САД Мајк Пенс ја оцени победата на Доналд Трамп на претседателските избори. Американците го кажаа своето и Американците го избраа својот нов шампион, додаде Пенс.

Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Нетпрес - 09.11.2016

Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов претседател. – Навистина ми е тешко да ги изразам чувствата поради честа што ќе ја имам привилегијата да служат како ...

Новиот потпретседател на САД Мајк Пенс: Американскиот народ го избра својот шампион

Lider - 09.11.2016

Драго ми е што американскиот народ го избра својот шампион – Доналд Трамп, изјави идниот потпретседател на САД Мајк Пенс. Пред победничкиот говор на Трамп, Пенс изјави дека ова била историска ноќ, со оглед на тоа што САД го избраа својот нов ...