TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фергусон им постави цел на играчите: сто гола сезонава во Премиерлигата

МКД - 11.11.2012

Сер Алекс Фергусон, менаџерот на Манчестер јунајтед им постави цел на своите играчи во оваа сезона на голгетерски план, а тоа е да постигнат сто гола во шампионатот на Островот и да го соборат ...

Ферги го предупредува Руни

Спорт Денес - 10.11.2012

Тренерот на Манчестер Јунајтед му порача на Вејн Руни дека ќе мора да го поправи процентот на успешност кога станува збор за пенали доколку сака да остане во првиот тим.

Равенката на Фергусон: 38 натпревари = 100 голови

СуперСпорт - 10.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед бара од своите играчи во оваа сезона да постигнат минимално 100 голови и на тој начин да го срушат рекордот на генерацијата којашто играше во 2000 година.

Фото: Мата воодушевен од Џоковиќ

Пулс24 - 09.11.2012

Фудбалерот на екипата на Челзи, Хуан Мата, се сликаше со српскиот тенисер Новак Џоковиќ за кого имал високо мислење. „Одам во О2 арената со генијалецот“ напиша Мата на својот Твитер профил со ...

Фергусон: Сакам да се израмниме со Ливерпул според освоените европски титули

Спортманиа - 08.11.2012

Сер Алекс Фергусон откри дека негова најважна цел во Манчестер Јунајтед е клубот да се израмни според бројот на европски титули со Ливерпул.

Фергусон: Милан и Реал се далеку, но сакаме да го стигнеме Ливерпул

Спортски - 08.11.2012

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со синоќешната победа над Брага го осигураа пласманот од нокаут фазата во овогодинешната Лига на шампиони, но Алекс Фергусон вели дека на клубот му недостасуваат ...

Ферги сака да го стигне Ливерпул

ЗаЗабава - 08.11.2012

Откако Манчестер Јунајтед го осигура пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите, менаџерот Алекс Фергусон го најави походот кон нова титула во ова натпреварување.

Ферги: Сакаме да го престигнеме Ливерпул

Спорт Денес - 08.11.2012

Со победата над Брага, Јунајтед си обезбеди пласман за наредната фаза во ЛШ. Ферги се надева на титула. Фергусон има за цел да освои барем онолку титули колку што има Ливерпул во ЛШ, Јунајтед има ...

Мата: Ѓоковиќ е гениј

Спорт Денес - 08.11.2012

Вчера Ѓоковиќ оствари голема победа над Мареј, а Хуан Мата со својот тим издејствува важна победа во рамките на ЛШ. Денес двајцата заедно отидоа на О2 арената.

Хуан Мата: Новак е гениј

А1 On - 08.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Хуан Мата се сретнаа во Лондон. По тој повод шпанскиот фудбалер сподели слика на својот Твитер профил со најдобриот светски тенисер. „Ќе одам во О2 арената со гениј“, напиша Мата.

Фергусон: Ливерпул е мојата мотивација

Сител - 08.11.2012

Екипата на Манчестер Ј. со победата во гости кај Брага со 3-1 го обезбеди пласманот во следната рунда на Лигата на шампионите.

Фергусон: Сакаме да го стигнеме рекордот на Ливерпул

Точка - 08.11.2012

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со синоќешниот триумф против Брага го осигураа првото место во групата Х и пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Статуата на Ферги ќе биде откриена на 23 ноември

Дневник - 07.11.2012

Статуата на легендарниот фудбалски менаџер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, официјално ќе биде откриена на 23 ноември.

Хуан Мата избран за играч на месецот во Премиер лигата!

СуперСпорт - 07.11.2012

Играчот на Челси од средината на теренот, Хуан Мата е прогласен за најдобар играч во Премиер Лигата за месец октомври. Шпанецот е во одлична форма во последно време, а постигна дури и седум голови во ...

Кои се фаворитите на Ферги за ЛШ?

Спорт Денес - 07.11.2012

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон смета дека шпанските гиганти имаат најголема шанса да бидат новите шампиони на Европа.

Трампа Нани за Родригез

Вечер - 07.11.2012

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед и португалскиот шампион Порто може да направат трампа - Нани за Хамес Родригез, тврди печатот на Островот.

Манчестер Јунајтед свечено ќе открие статуа од Сер Алекс

24Фудбал - 06.11.2012

Манчестер Јунајтед со статуа од скулптуристот Фил Џексон ќе му оддаде признание на Сер Алекс Фергусон, кој беше именуван за менаџер на ’Црвените Ѓаволи’, на овој ден, пред 26 години.

Статуа на Ферги пред Олд Трафорд

Оn.net - 06.11.2012

Mанчестер Јунајтед ќе му се одолжи на најуспешниот менаџер во својата историја сер Алекс Фергусон со статуа која ќе биде откриена на 23 ноември пред натпреварот против Квинс Парк Ренџерс.

26 години Сер Алекс Фергусон

Оff.net - 06.11.2012

На денешен ден во 1986-та година Манчестер Јунајтед го објави назначувањето на Алекс Фергусон на чело на нивната екипа. 26 години подоцна тој се уште е на клупата на нивниот тим и е најуспешниот ...

Родригез ќе го чини скапо Јунајтед

Оn.net - 06.11.2012

Интересот на клубот од Олд Трафорд за Џејми Родригез значително се зголеми изминативе неколку недели, што резултираше и со драстично зголемување на сумата која за него ја бара Порто.

Фергусон го купува Џејмс Родригез како замена за Нани

Екипа - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, е подготвен во зимскиот преоден рок да одвои 24 милиони фунти за да го доведе Џејмс Родригез од Порто на „Олд трафорд“.

Јунајтед ќе постави статуа на Фергусон

Утрински - 06.11.2012

Манчестер јунајтед ќе ја одбележи 26-годишнината откако сер Алекс Фергусон е менаџер на тимот со поставување статуа на Шкотланѓанецот овој месец, соопшти лидерот во Премиер-лигата.

Споменик за Сер Алекс

СуперСпорт - 06.11.2012

Јунајтед ќе му се оддолжи на најуспешниот менаџер во својата историја, а статуата на Фергусон ќе биде откриена во ноември пред натпреварот со Квинс Парк Ренџерс.

Споменик на фергусон

Спорт Денес - 06.11.2012

Јунајтед ќе му се одолжи на најуспешниот тренер во историјата на клубот со статуа, која ќе биде откриена пред натпреварот со Квинс Парк.

Фергусон ќе добие статуа од Јунајтед

А1 On - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон ќе добие статуа пред Олд Трагорд, по повод 26-годишнината од неговото деби на клупата на „црвените ѓаволи“.

Фергусон ќе добие статуа на Олд Трафорд

Mnogoo - 06.11.2012

Легендарниот фудбалски тренер Алекс Фергусон овој месец ќе прослави 26 години на клупата на Манчестер Јунајтед. Скулптурата на 70-ет годишниот шкот ќе биде откриена на Олд Трафорд на 26 Ноември,ден ...

Фергусон ќе добие статуа пред Олд Трафорд

Спортски - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, по повод 26-годишнината откако седна на клупата на „црвените ѓаволи“ ќе добие биста која ќе биде поставена пред стадионот „Олд Трафорд“.

Фергусон ќе добие биста

Кајгана - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, по повод 26-годишнината откако седна на клупата на „црвените ѓаволи“ ќе добие биста која ќе биде поставена пред стадионот „Олд Трафорд“.

Фергусон најдобар тренер, Мата најдобра фудбалер за месец октомври!

Спортски - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и фудбалерот на Челзи, Хуан Мата ги добија наградите за најдобар менаџер, односно играч во Премиер лигата во октомври.

Статуа на Ферги пред стадионот

ЗаЗабава - 06.11.2012

Манчестер Јунајтед на 23. ноември ќе ја открие статуата посветена на нивниот долгогодишен менаџер Сер Алекс Фергусон. Бронзената статуа висока 2,74 која е изработена од Филип Џексон ќе биде поставена ...

Фергусон има две причини за славење

Спорт Денес - 06.11.2012

Фергусон денес слави 26 години од кога е на клупата на Манчестер Јунајтед, а денес доби уште едно признание. Организацијата на Премиер лигата денес соопшти дека тренерот на Манчестер Јунајтед е ...

По трибина, сер Ферги добива и статуа на „Олд Трафорд“

+инфо - 06.11.2012

Легендарниот фудбалски стратег сер Алекс Фергусон, кој овој месец прославува 26 години на кормилото на Манчестер јунајтед, ќе добие статуа на Олд Трафорд.

Сер Алекс и Хуан Мата ги освоија наградите за октомври

МРТ - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон ја освои наградата за Тренер на октомври. Шкотскиот стратег ја доби наградата денес, на врвот од својата 26-годишнина на чело на "црвените ѓаволи".

Сер Ферги добива статуа на „Олд Трафорд“

Либертас - 06.11.2012

Легендарниот фудбалски стратег сер Алекс Фергусон, кој овој месец прославува 26 години на кормилото на Манчестер јунајтед, ќе добие статуа на Олд Трафорд.

Ферги добива статуа на Олд Трафорд

Вечер - 06.11.2012

Статуа на сер Алекс Фергусон ќе биде откриена пред северната трибина на стадионот "Олд Трафорд", која исто така го носи името на големиот менаџер на "црвените ѓаволи".

Фергусон ќе добие биста

Хајд Парк - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, по повод 26-годишнината откако седна на клупата на „црвените ѓаволи“ ќе добие биста која ќе биде поставена пред стадионот „Олд Трафорд“.

Видео: Фергусон ќе добие статуа пред Олд Трафорд

Таратур - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, по повод 26-годишнината откако седна на клупата на „црвените ѓаволи“ ќе добие биста која ќе биде поставена пред стадионот „Олд Трафорд“.

Точно 26 години од ерата на Сер Алекс во Јунајтед

Курир - 06.11.2012

Токму на денешен ден пред 26 години, Сер Алекс Фергусон седна на клупата на Манчестер Јунајтед. Шкотланѓанецот Алекс Фергусон на денешен ден пред точно 26 години го презема клубот од „Олд Трафорд“.

Фергусон и Мата најдобри во Премиер лигата во октомври

Хајд Парк - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и фудбалерот на Челси, Хуан Мата ги добија наградите за најдобар менаџер, односно играч во Премиер лигата во октомври.

Фото: Споменик на Алекс Фергусон!

Пулс24 - 06.11.2012

Манчестер Јунајтед го слави својот долгогодишен тренер, овој тим има голема благодарност за својот стратег за неговата долгогодишна верност и посветеност на Манчестер Јунајтед, а се вели дека во ...

Фергусон ќе добие биста

Макфакс - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, по повод 26-годишнината откако седна на клупата на „црвените ѓаволи“ ќе добие биста која ќе биде поставена пред стадионот „Олд Трафорд“.

Фергусон и Мата најдобри во Премиер лигата во октомври

Макфакс - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и фудбалерот на Челзи, Хуан Мата ги добија наградите за најдобар менаџер, односно играч во Премиер лигата во октомври.

Ферги: Јас ќе го шутирам следниот пенал

Екипа - 05.11.2012

Манчестер јунајтед игра одлично, врза неколку победи во серија и се искачи на првото место на премиерлигашката табела. Алекс Фергусон има причина да биде задоволен од играта на своите избраници, но ...

Фердинанд: Арсенал заслужи да прими седум

СуперСпорт - 05.11.2012

Слично како Сер Алекс Фергусон и Рио Фердинанд не беше премногу воодушевен од победата кој ја оствари Манчестер Јунајтед во рамките на 10 коло ПЛ над Арсенал.

Фердинанд смета дека Арсенал помина лесно

Спорт Денес - 05.11.2012

Фергусон и Фердинанд не се задоволни од победата над Арсенал. Фудбалерот на Јунајтед, Рио Фердинанд смета дека Арсенал заслужил да прими седум гола.

Фергусон: Следниот пат јас ќе го изведам пеналот

Спортманиа - 05.11.2012

Алекс Фергусон е задоволен поради важната победа над Арсенал, но никако не може да се помири со лошата реализација на пенали на неговите фудбалери.

САФ: Наредниот пенал ќе го изведам јас!

СуперСпорт - 05.11.2012

Без разлика на триумфот во дербито против Арсенал, тренерот на Манчестер Јунајтед даде коментар за неефикасноста на неговиот тим, особено од белата точка.

Сер Алекс: Следниот пат јас ќе шутирам пенал

МРТ - 05.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон се пошегува со својот тим по уште еден пропуштен пенал. Вејн Руни промаши од белата точка во натпреварот против Арсенал, но за среќа на Ферги ова не ...

Рио: Најдоброто од Јунајтед допрва претстои

МРТ - 05.11.2012

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд вели дека и покрај враќањето на врвот на табелата, "црвените ѓаволи" се уште не се во најдобра форма.

Фергусон ќе шутира пенал за Јунајтед

Нетпрес - 05.11.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон призна дека бил многу изнервиран после промашениот пенал на Вејн Руни на натпреварот против Арсенал.