TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вадете шалови и капи: Викенд временска прогноза

Сител - 11.11.2016

Во текот на претстојниот викенд во Македонија, не очекува многу дожд, како и претходните денови. Во сабота врнежите од дожд ќе продолжат и локално се очекува да наврнат над 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Вадете шалови и капи: Викенд временска прогноза

Press24 - 11.11.2016

Во текот на претстојниот викенд во Македонија, не очекува многу дожд, како и претходните денови. Во сабота врнежите од дожд ќе продолжат и локално се очекува да наврнат над 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Два дена не престана дождот во Македонија - на овие места „потоп"

Press24 - 10.11.2016

Дожд два дена без престан врнеше во Македонија. Во текот на изминатото деноноќие најмногу наврна во Лазарополе, 20 литри на метар квадратен, па 16 во Берово и Крива Паланка, 12 во Маврово, 10 во Крушево и Охрид.

2 дена Македонија под силен дожд! На овие места има страшен „потоп"

Exclusive.mk - 10.11.2016

Дожд два дена без престан врнеше во Македонија. Во текот на изминатото деноноќие најмногу наврна во Лазарополе, 20 литри на метар квадратен, па 16 во Берово и Крива Паланка, 12 во Маврово, 10 во Крушево и Охрид.

Најмногу дожд во Маврово и Пожаране

Здравство24 - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

А1 On - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

ДОЛГОТРАЈНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД: Во Маврово наврнаа 81 литар

Телеграф - 09.11.2016

Утре врнежите ќе бидат со слаб интензитет, а на повисоките планини во северозападниот дел од земјава ќе преминуваат во снег Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во западна Македонија.

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Точка - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Алфа - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија.

Наврнаа 81 литри дожд – Се очекува ново невреме

Сител - 09.11.2016

Утрово врнежливо и тмурно, од УХМР информираат дека ваквото време ќе се задржи во текот на целиот ден. Најстудено утринава е во Маврово и тоа 5 степени, 6 во Лазарополе, 9 во Пожаране, 10 во Крушево и Дебар, Тополчани, Претор, Ѓуриште, 11 во Охрид, ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Курир - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Најмногу дожд наврна на Маврово 81 литар, во Скопје 40

Локално - 09.11.2016

Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврна Западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Во Куманово паднаа 38 литри дожд

Kumanovo News - 09.11.2016

Според мерењата на УХМР, најмногу дожд наврна во Маврово 81, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово 38, Берово 32, Битола 28, Крива Паланка и Крушево 26, Охрид 23, Струмица 21, ...

Наврнаа 81 литри дожд – Ново невреме, еве каде е најкритично

Репортер - 09.11.2016

Утрово врнежливо и тмурно, од УХМР информираат дека ваквото време ќе се задржи во текот на целиот ден. Најстудено утринава е во Маврово и тоа 5 степени, 6 во Лазарополе, 9 во Пожаране, 10 во Крушево и Дебар, Тополчани, Претор, Ѓуриште, 11 во Охрид, ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Нетпрес - 09.11.2016

Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово 38, Берово 32, Битола 28, Крива Паланка и Крушево 26, Охрид 23, Струмица 21, Тополчани 18, Дојран 16, Гевгелија и Претор 12, Штип, Виница, Прилеп и Ѓуриште 11 и Демир Капија 9.

Колку дожд наврна вчера?

Позитив.мк - 09.11.2016

Како и што беше најавено, вчерашниот бран врнежи донесе најголема количина на воден талог во западниот регион. Според класичните мереа на УХМР заклучно до 19 часот, најмногу дожд наврна во Лазарополе, 54 литри на метар квадратен.

За едно деноноќие 38 литри дожд во Куманово

Кумановски м. - 09.11.2016

Во изминатите 24 часа, според податоците испратени попладнево од страна на Управата за хидрометеоролошки работи во Куманово наврнале вкупно 38 литри дожд на метар квадратен. Најмалку дожд имало во Деми Капија, девет литри, а рекордот го држат ...

Наврнаа 81 литри дожд – ново невреме, еве каде е најкритично

Press24 - 09.11.2016

Утрово врнежливо и тмурно, од УХМР информираат дека ваквото време ќе се задржи во текот на целиот ден. Најстудено утринава е во Маврово и тоа 5 степени, 6 во Лазарополе, 9 во Пожаране, 10 во Крушево и Дебар, Тополчани, Претор, Ѓуриште, 11 во Охрид, ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Lider - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во Западна Македонија

Пулс24 - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во Западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48.

Наврнаа 81 литри дожд – Се очекува ново невреме

Телевизија Нова - 09.11.2016

Утрово врнежливо и тмурно, од УХМР информираат дека ваквото време ќе се задржи во текот на целиот ден. Најстудено утринава е во Маврово и тоа 5 степени, 6 во Лазарополе, 9 во Пожаране, 10 во Крушево и Дебар, Тополчани, Претор, Ѓуриште, 11 во Охрид, ...

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Либертас - 09.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна западна Македонија. Според мерењата на УХМР, во Маврово наврнале 81 литар на метар квадратен, Пожаране 61, Лазарополе 59, Тетово 54 и Дебар 48. Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово ...

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Алсат-М - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово – Поројните врнежи продолжуваат до утре

Здравство24 - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

БркајРабота - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд падна во Маврово, ќе врне и утре

+инфо - 08.11.2016

Утре времето ќе биде променливо облачно, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а во четврток се очекува снег на планините. Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, ...

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и Утре

ТВ21 - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

А1 On - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу наврна во Маврово, дождовите продолжуваат и утре

Точка - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ И УТРЕ: Најмногу дожд за 24 часа наврна во Маврово

Телеграф - 08.11.2016

На повеќе места денеска врнежите ќе бидат обилни, особено во западните делови од земјава каде што се очекува да наврнат околу 60 литри на квадратен метар Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на квадратен метар, потоа во ...

На овие места наврна најмногу дожд

Сител - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Курир - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Канал5 - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Колку дожд наврна денеска?

МетеоПро - 08.11.2016

Очекувано, денешниот бран врнежи донесе најголема количина на воден талог во западниот регион. Според класичните мереа на УХМР заклучно со 19 часот, најмногу дожд наврна во Лазарополе, 54 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврна во Маврово и во Дебар

Мета - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на еден квадратен метар, потоа во Лазарополе – 19 литри, во Дебар – 14 литри и во Пожаране – 10 литри на еден квадратен метар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Истури во Маврово – УХМР предупредува на можни поплави

Репортер - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Каде најмногу врнеше изминатото деноноќие?

Фактор - 08.11.2016

Во изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Маврово, 30 литри на метар квадратен. Во Лазарополе наврнаа 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, покажуваат податоците од Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Вечер - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи Во Скопје-Петровец и во Куманово ...

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Република - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР: Ќе врне уште два дена

Press24 - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово - 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу наврна во Маврово, дождовите продолжуваат и утре

Нетпрес - 08.11.2016

Во Скопје-Петровец и во Куманово наврнал еден литар на метар квадратен, во Претор, Тополчани, Охрид и Прилеп 2, во Крушево 3, и во Тетово и Скопје-Зајчев Рид 4 литри на метар квадратен. Времето денеска, ќе биде променливо облачно со повремени врнежи ...

Според УХМР во Куманово наврна само еден литар дожд

Кумановски м. - 08.11.2016

Според Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа на подрачјето на Куманово наврнале само еден литар дожд на метар квадратен и покрај фактот што дождот кој од утринава проследен и со грмежи паѓа веќе непрестано од полноќ и ги ...

Најмногу дожд во Маврово – поројните врнежи продолжуваат и утре

Канал 77 - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен – соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Lider - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд во Маврово, поројните врнежи продолжуваат и утре

Телевизија Нова - 08.11.2016

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Маврово – 30 литри на метар квадратен, потоа во Лазарополе 19, во Дебар 14 и во Пожаране 10 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.