TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време: Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

А1 On - 07.10.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло време со мала до умерена локална ...

Сончево и топло со температури до 30 степени

+инфо - 07.10.2012

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, нè очекува и денес, најавуваат метеоролозите. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен ...

Утрото свежо, денот топол и сончев

Либертас - 07.10.2012

Во Македонија денеска, по свежото утро, во текот на денот ќе биде сончево и топло. Во вечерните часови и во текот на ноќта има можност за слаб локален дожд во северните предели.

Ниски утрински и високи дневни температури

Sky - 07.10.2012

Во Македонија, денес, по свежото утро во текот на денот ке биде сончево и потопло. Во вечерните часови и во текот на ноќта можност за слаб локален дожд ке има во северните предели.

Сончево време со засилен ветер

Курир - 06.09.2015

Времето во поголемиот дел на Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од западен правец кој ќе достигнува брзина до околу 60 километри на час. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 29 до ...

Сончево, но студено време во деновите кои следат

Скопје инфо - 07.10.2012

Во Македонија во понеделник под влијание на антициклонска студена воздушна маса ке биде претежно сончево, ветровито и студено.

Сончево време, кон крајот на денот северен ветер

Макфакс - 07.10.2012

Метеоролозите за недела предвидуваат сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ...

Метео - Сончево и топло време со услови за наоблачување попладне

Inpress - 07.10.2012

Скопје, 7. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до ...

Сончево и топло и денес

Денешен - 07.10.2012

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер.

Сончев викенд со температури околу 30 степени

Дневник - 06.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец .

Сончево и топло со температура над 30 степени

Кирилица - 06.10.2012

Сончево и топло со температура над 30 степени Времето денес во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност.

Сончево и топло денеска, утре можно невреме

Либертас - 06.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови, каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Времето сончево и топло со мала локална облачност

Сител - 06.10.2012

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер.

Искористете го убавото време - денеска сончево и топло со температури до 31 степен

Press24 - 06.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Свежи утра со високи дневни температури

Sky - 06.10.2012

Во Македонија, денес се очекува свежо утро по што во текот на денот времето ќе биде сончево, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб променлив ветар.

Викендов не очекува сончево и топло време, од понеделник значителен пад на темпертурите

Скопје инфо - 06.10.2012

Во Македонија денес по свежото утро во текот на денот ке биде сончево, потопло и ветровито. Ке дува доумерен слаб променлив ветар.

Последен топол викенд

еВести - 06.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност.

Сончево и топло со температури до 31 степен

Press24 - 06.10.2012

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер. .

Времето утре: Облачно и ветровито

Sky - 06.10.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер.

Денес сонце, утре дожд и грмежи

Денешен - 06.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Времето денеска сончево и топло

Maxim - 06.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Утре ќе биде сончево и топло

Maxim - 06.10.2012

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер.

Сончево и топло со температури до 30 степени

Дневник - 05.10.2012

Во земјава денеска ќе преовладува претежно сончево и топло време. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 23 до 30 степени . Во Скопје времето ќе биде сончево.

Време: Сончево, топло и ветровито

А1 On - 05.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 6 до 15 степени, а максималните дневни ќе ...

Сончево и топло, од понеделник голем пад на температурите

Факултети - 05.10.2012

Во сабота на Балканскиот полуостров ке биде сончево и потопло. Можност за локален дожд ке има попладне понекаде во Словенија. На Јадранското и Егејското море ке дува силен ветар.

Времето денеска сончево, топло и ветровито

Либертас - 05.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер. Утринските температури се движат од 6 до 15 степени, а максималните дневни ќе ...

Утре сончево, во недела со врнежи

Сител - 05.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Топлото време продолжува и денес, температурите до 30 степен

Курир - 05.10.2012

Времето во Македонија во петок претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 21 до 30 степени.

И понатаму топло време

Таратур - 05.10.2012

Времето денес ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од сверен правец. Температурата ќе се движи од 21 до 30 степени. Во Скопје температура до 29 степени.

И денес продолжува топлото време

Канал 77 - 05.10.2012

Времето во Македонија во петок претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 21 до 30 степени.

Денеска сонце и температури до 30

eReporter - 05.10.2012

Претежно сончево време со слаб до умерен северен ветер, најавуваат з аденеска метеоролозите. Температурата ќе се движи од 21 до 30 степени.

Денес сончево и потопло време, утре дожд и грмежи

Курир - 05.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло, освен во западните делови каде ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Времето утре: Сончево и топло

Sky - 05.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10, а дневната од 24 до 31 степен.

Временска прогноза - Сончево и топло време со максимална температура до 31. степен

Inpress - 06.10.2012

Скопје, 6. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималната температура ќе се искачи до 31 степен, во Скопје до 29. степен.

Сончево и топло време со температури до 30 степени

Maxim - 05.10.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево.

Сончево време со мала до умерена облачност

А1 On - 04.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ...

Во октомври топло како на лето

Н.Македонија - 04.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, јави МИА. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево.

Денеска сончево и топло време

+инфо - 17.02.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 19 до 23 степени.

Температурите денеска до 30 степени

+инфо - 04.10.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево.

Времето денес сончево и топло

Кирилица - 04.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Точка - 04.10.2012

Времето денеска во Македонија ќ биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Нетпрес - 04.10.2012

Времето денеска во Македонија ќ биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 степени.

Сончево време со максимални 29 степени

Sky - 04.10.2012

Времето денеска во Македонија ќ биде сончево и топло. Температура ќе се движи од 23 до 29 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер и температура до 28 ...

Денеска во Македонија сончево и топло

Press24 - 04.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 степени. .

Сончево и топло време со температури до 30 степени

Press24 - 04.10.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 23 до 30 степени. .

Денес времето ќе биде сончево и топло

БезПардон - 04.10.2012

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 ...

Сончево време со мала до умерена облачност

Макфакс - 04.10.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Денешен - 04.10.2012

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 23 до 29 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.

Попладне можност за дожд, од понеделник пад на температурите

Факултети - 03.10.2012

Во Македонија во среда ке биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито. Попладне нестабилно со можност за повремени локални врнежи од дожд ке има во северозападните, западните и ...

Доаѓа вистинската есен

Либертас - 03.10.2012

Времето денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито. Попладне нестабилно со можност за повремени локални врнежи од дожд ќе има во северозападните, западните и ...

Утринава сончево, попладне нестабилно со локални врнежи

Sky - 03.10.2012

Во Македонија денес ке биде претежно сончево со локална облачност, посвежо и ветровито. Попладне нестабилно со можност за повремени локални врнежи од дожд во ќе дува засилен северозападен, а во ...

Денес не очекува претежно сончево време, со можност за локален дожд

Скопје инфо - 03.10.2012

На Балканот времето денес во поголем дел ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Засилен ветар ке дува на Јадранското и Егејското море.

Временска прогноза - Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 31. степен

Inpress - 03.10.2012

Скопје, 3. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локално ќе има краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево со температури до 33 степени

Дневник - 01.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава ...

Време: Претежно сончево, попладне можност за дожд

А1 On - 01.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност. Ќе дува доумерен југоисточен и јужен ветар.

Денеска 33 степени

+инфо - 01.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава на ...

Сончево време со мала умерена облачност

Сител - 01.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава на ...

Времето сончево со температури до 34 Целзиусови степени

Либертас - 01.10.2012

Времето денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност. Во доцните попладневни часови можност за врнежи од дожд ќе има во северозападните предели. Ќе дува доумерен југоисточен и јужен ветар.

Денес 33 степени

Кирилица - 01.10.2012

Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Сончево и топло со температура до 33 степени

Таратур - 01.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Сончево и топло време - температури до 33 степени

Press24 - 01.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава на ...

Уживајте уште малку доаѓа ладно

еВести - 01.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава на ...

И денес сонце

Денешен - 01.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ноќта, на запад и северозапад ќе има услови за изолирана појава ...