TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Панчевски: Останувам исправен, независен и непристрасен

Press24 - 12.11.2016

Кривичната пријава која против мене ја поднесе судијата Иван Џолев, само ги надополнува препораките на Прибе преку кои треба да се доживее катарза и прочистување на судството во Македонија од сите оние кои плукаат без ниту еден аргумент и пакуваат ...

Панчевски: Џолев влијае на изборот за нов претседател на кривичен

24 Вести - 11.11.2016

Во писмо до јавноста претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски вели дека е жртва на оркестриран напад кон него, но препознава напад и на целата судска фела. За кривичната пријава која судијата иван џолев ја поднесе против него ќе чека да се ...

Што содржи тужбата на Џолев против Панчевски

Телма - 11.11.2016

Претседателот на судот Владимир Панчевски пред две години повикувајќи се на наводни законски и деловнички овластувања со писмо насловено како укажување од судијата Иван Џолев побарал предмет во истрага да биде затворен и предаден на Република ...

Кривичниот суд како „панцир“ на Владимир Панчевски

Deutsche Welle - 11.11.2016

Едно соопштение на Основниот суд Скопје 1 стана индикатор колку состојбите во судството се далеку од можноста за „опоравување“. Како потписот на Судот се најде под лично соопштение на претседателот Владимир Панчевски? Еден ден по објавувањето на ...

Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев ФОТО

+инфо - 11.11.2016

Панчевски барал да се запре истражната постапка против косовски државјани осомничени за тешка кражба и предметот да се отстапи на Косово. „Фокус“ дојде до документот со кој претседателот на Кривичниот суд,Владимир Панчевски, наводно му влијаел во ...

Панчевски го призна потписот и документот и прашува: зошто Џолев чекал две години за да ја поднесе пријавата ?

ТВ21 - 11.11.2016

Кривичната пријава која против мене ја поднесе судијата Иван Џолев, само ги надополнува препораките на Прибе преку кои треба да се доживее катарза и прочистување на судството во Македонија од сите оние кои плукаат без ниту еден аргумент и пакуваат ...

Дане Илиев: Претседател на суд не смее да има никаков допир со предмет на судија!

Фокус - 11.11.2016

Претседател на судот не смее ни корицата на предметот да ја види, а камоли да му кажува на судијата како да постапи во однос на некој предмет, коментира Дане Илиев , поранешен претседател на Врховниот суд и долгогодишен претседател на Основен суд, ...

Ексклузивно: Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев

Фокус - 11.11.2016

„Фокус“ дојде до документот (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски , наводно му влијаел на работата на судијата Иван Џолев , за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава.

Панчевски: Останувам исправен, независен и непристрасен, а тие може да ме распнуваат колку што сакаат!

Фокус - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски , испрати изјава до „Фокус“, по пишувањата за кривичната пријава која против него неодамна ја поднесе судијата Иван Џолев . Ставот на претседателот Панчевски го објавуваме во целост: „Кривичната ...

Претседателот на Кривичен суд повикан да даде изјава во ОЈО...

Н.Македонија - 11.11.2016

Претседателот на Кривичен суд повикан да даде изјава во ОЈО Откако судијата Иван Џолев поднесе кривична пријава против претседателот на Основен суд Скопје 1 Владимир Панчевски, за примање награда за противзаконско влијание, претседателот Панчевски ...

ПАНЧЕВСКИ: Џолев чекаше да поднесе пријава против мене пред изборите за нов претседател на Судот

Телеграф - 11.11.2016

Според претседателот на Кривичниот суд, кривичната пријава е адут во раката на судијата Џолев, кој алудира на изборот за нов претседател на Кривичниот суд Кривичната пријава што против мене ја поднесе судијата Иван Џолев само ги надополнува ...

“Фокус” објави документ со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев

Локално - 11.11.2016

„Фокус“ дојде до документот (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, наводно му влијаел во работата на судијата Иван Џолев, за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава.

Панчевски го призна потписот и документот и прашува: Зошто Џолев чекал две години за да ја поднесе пријавата?

Локално - 11.11.2016

Откако „Фокус“ објави документ (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, наводно му влијаел во работата на судијата Иван Џолев, за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава, се прогласи и Панчевски.

Кривичниот суд како „панцир“ на Владимир Панчевски

Репортер - 11.11.2016

Едно соопштение на Основниот суд Скопје 1 стана индикатор колку состојбите во судството се далеку од можноста за „опоравување“. Како потписот на Судот се најде под лично соопштение на претседателот Владимир Панчевски?, пишува Дојче веле .

Панчевски призна за документот, но прашува зошто Џолев чекал две години за да поднесе пријава

Репортер - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, реагираше по пишувањата за кривичната пријава која против него неодамна ја поднесе судијата Иван Џолев. Ви ја пренесуваме неговата реакција: „Кривичната пријава која против мене ја поднесе ...

(ФОТО) Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев

Репортер - 11.11.2016

„Фокус“ дојде до документот (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд,Владимир Панчевски, наводно му влијаел во работата на судијата Иван Џолев, за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава.

Судијата Владимир Панчевски: Поднесов кривична пријава за Лажно пријавување против Иван Џолев

Република - 11.11.2016

По кривичната пријава од судијата Иван Џолев против претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски, за наводно дело „поврзано со влијание врз судија за да преземе одделни незаконити дејствија“, со реакција до медиумите се јави претседателот на ...

Заев: Власта им се заканува на агентите на УБК што ми ги предадоа снимките и се засолнија во странство!

Бриф - 11.11.2016

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ГРУЕВЦИ СТАНАА ТРАМПОВЦИ Најзабавно беше да се следат славеничките прчења на фановите на нашиот пастир за победата на Трамп. Фалеше само уште да прогласат дека Клинтоноица изгубила оти немала програма.

Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев

Бриф - 11.11.2016

„Фокус“ дојде до документот (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд,Владимир Панчевски, наводно му влијаел во работата на судијата Иван Џолев, за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава.

Заев: Власта им се заканува на агентите на УБК што ми ги предадоа снимките и се засолнија во странство!

Репортер - 11.11.2016

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ГРУЕВЦИ СТАНАА ТРАМПОВЦИ Најзабавно беше да се следат славеничките прчења на фановите на нашиот пастир за победата на Трамп. Фалеше само уште да прогласат дека Клинтоноица изгубила оти немала програма.

Панчевски: Останувам исправен, независен и непристрасен

еМагазин - 11.11.2016

Кривичната пријава која против мене ја поднесе судијата Иван Џолев, само ги надополнува препораките на Прибе преку кои треба да се доживее катарза и прочистување на судството во Македонија од сите оние кои плукаат без ниту еден аргумент и пакуваат ...

Кривичниот суд како „панцир“ на Владимир Панчевски

Либертас - 11.11.2016

Едно соопштение на Основниот суд Скопје 1 стана индикатор колку состојбите во судството се далеку од можноста за „опоравување“. Како потписот на Судот се најде под лично соопштение на претседателот Владимир Панчевски?, пишува Дојче веле.

Панчевски призна за документот, но прашува зошто Џолев чекал две години за да поднесе пријава

Либертас - 11.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, реагираше по пишувањата за кривичната пријава која против него неодамна ја поднесе судијата Иван Џолев. Ви ја пренесуваме неговата реакција: „Кривичната пријава која против мене ја поднесе ...

ФОТО: Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев

Либертас - 11.11.2016

„Фокус“ дојде до документот (укажување) со кој претседателот на Кривичниот суд,Владимир Панчевски, наводно му влијаел во работата на судијата Иван Џолев, за што пак Џолев, пред девет дена му поднесе кривична пријава.

Заев: Власта им се заканува на агентите на УБК што ми ги предадоа снимките и се засолнија во странство!

Либертас - 11.11.2016

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ГРУЕВЦИ СТАНАА ТРАМПОВЦИ Најзабавно беше да се следат славеничките прчења на фановите на нашиот пастир за победата на Трамп. Фалеше само уште да прогласат дека Клинтоноица изгубила оти немала програма.

Панчевски со контра кривична пријава за Џолев

24 Вести - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, со контра кривична пријава за судијата Иван Џолев. Панчевски го товари Џолев за лажно пријавување на кривично дело поради кривичната пријава која судијата ја поднесе против претседателот на ...

Панчевски со контра пријава за Џолев

Телма - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски денеска официјално ја виде кривичната пријава од колегата Иван Џолев во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Панчевски дал исказ пред обвинител по што веднаш поднел кривична ...

Панчевски го возвраќа ударот, го тужи Џолев за лажно пријавувување

Нова ТВ - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, денеска бил повикан во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ за кривичната пријава која му ја поднесе негов колега, судијата Иван Џолев.

Панчевски одговори со контра кривична пријава за Џолев

Р.С.Европа - 10.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски на кривичната пријава против него од неговиот колега судијата Иван Џолев, возврати со контра кривична пријава. Тој денеска во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал ...

Контра кривична пријава на Панчевски против колегата Џолев

МКД - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, денеска бeше повикан во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ за кривичната пријава која му ја поднесе негов колега, судијата Иван Џолев.

Панчевски му поднесе контра пријава на судијата Џолев

Правдико - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски денеска бил во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција каде ги отфрлил наводите деја му вршел влијание на судијата Иван Џолев и истовремено поднел против него кривична ...

И Панчевски му стегна кривична пријава на колегата Џолев

+инфо - 10.11.2016

Тој денеска бил повикан во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ за кривичната пријава од Џолев. Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, денеска поднел кривична пријава против судијата Иван ...

Панчевски му поднесе контра кривична пријава на судијата Џолев

Фокус - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, денеска бил на распит во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по поднесената кривична пријава од судијата Иван Џолев , кој го обвинува за влијание.

Панчевски со контра кривична за судијата што го пријавил за поткуп

Сакам да кажам - 10.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски денеска бил на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција на Јован Илиевски, во врска со поднесената кривична пријава против него од судијата за прекршоци Иван Џолев.

Панчевски му поднесе контра пријава на судијата Џолев

Точка - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски денеска бил во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција каде ги отфрлил наводите деја му вршел влијание на судијата Иван Џолев и истовремено поднел против него кривична ...

Владимир Панчевски поднесе кривична пријава против судијата Џолев

Телеграф - 10.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, на кривичната пријава од неговиот колега Иван Џолев одговори со кривична пријава. Тој тврди дека неговиот колега лажно го пријавил дека примил награда Претседателот на Основниот суд 1 ...

Панчевски ем дал исказ во обвинителството ем му поднел контрапријава на Џолев

Локално - 10.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, денеска бил да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со кривична пријава што против него ја поднесе неговиот колега, судијата Иван ...

Панчевски го возвраќа ударот: Му стегна контра пријава на судијата Џолев

Фактор - 10.11.2016

Владимир Панчевски , претседателот на Кривичниот суд во Скопје кој пред неколку дена се соочи со кривична пријава од колега судија за влијание врз судиско одлучување денеска го возврати ударот.

Панчевски со контра кривична до Џорлев

Стандард - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски денеска официјално е повикан да се јави во просториите на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да даде исказ во врска со наводите во кривичната пријава ...

Панчевски му поднесе контра пријава на судијата Џолев

Макфакс - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски денеска бил во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција каде ги отфрлил наводите деја му вршел влијание на судијата Иван Џолев и истовремено поднел против него кривична ...

Панчевски ги отфрлил наводите од пријавата и поднел кривична пријава за Џолев

МРТ - 10.11.2016

Обвинителството за организиран криминал го повика Панчевски да даде исказ, откако судијата Џолев против него поднесе кривична пријава за „Примање награда за противзаконско влијание“. Претседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски дал исказ во ...

Панчевски ем дал исказ во Обвинителство ем му поднел контрапријава на Џолев

Мета - 10.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, денеска бил да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со кривична пријава што против него ја поднесе неговиот колега, судијата Иван ...

Панчевски му поднесе контра пријава на судијата Џолев

еМагазин - 10.11.2016

Во насока на транспарентно информирање во однос на кривичната пријава поднесена пред Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција од страна на судијата Иван Џолев против претседателот на Основен суд Скопје 1 – Скопје, ...

Панчевски му поднесе контра кривична на судијата Џолев

Либертас - 10.11.2016

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, денеска бил на распит во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по поднесената кривична пријава од судијата Иван Џолев, кој го обвинува за влијание.

СВЕДОК: Изборот за претседател во Кривичен ќе пропадне, Груевска ќе го води судот како в.д. претседател

Локално - 09.11.2016

Скопскиот кривичен суд нема да добие претседател во ликот на ниту еден од тројцата пријавени кандидати, туку ќе се оди на варијанта да се поништи огласот, а до пролетта судот ќе го води судијката Дијана Груевска Илиевска-јави СВЕДОК Вакво сценарио ...

Изборот за претседател во Кривичен ќе пропадне, Груевска ќе го води судот како в.д. претседател

Сведок - 09.11.2016

Скопскиот кривичен суд нема да добие претседател во ликот на ниту еден од тројцата пријавени кандидати, туку ќе се оди на варијанта да се поништи огласот, а до пролетта судот ќе го води судијката Дијана Груевска Илиевска.

Изборот за претседател во Кривичен ќе пропадне

Репортер - 09.11.2016

Скопскиот кривичен суд нема да добие претседател во ликот на ниту еден од тројцата пријавени кандидати, туку ќе се оди на варијанта да се поништи огласот, а до пролетта судот ќе го води судијката Дијана Груевска Илиевска, пишува „ Сведок “.

Изборот за претседател во Кривичен ќе пропадне, Груевска ќе го води судот како в.д. претседател

Либертас - 09.11.2016

Скопскиот кривичен суд нема да добие претседател во ликот на ниту еден од тројцата пријавени кандидати, туку ќе се оди на варијанта да се поништи огласот, а до пролетта судот ќе го води судијката Дијана Груевска Илиевска, пишува „ Сведок “.

Панчевски пред два месеца барал разрешување на судијата кој го тужи

Телма - 07.11.2016

Претседателот на судот Владимир Панчевски побарал од Советот за утврдување на факти разрешување на судијата Иван Џолев поради непочитување на работна дисциплина, потврди за Телма Панчевски.

Панчевски првин му поднел на Џолев дисциплинска за разрешување, па потоа Џолев нему кривична

Сакам да кажам - 07.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекршоци Иван Џолев за да му врши какви било притисоци, пред околу две недели поднел дисциплинска ...

Панчевски пред тужбата од Џолев барал негово разрешување

Фокус - 07.11.2016

Претседателот на судот Владимир Панчевски, два месеци пред да добие кривична пријава од страна на судијата Иван Џолев, поднел дисциплинска постапка против него, јави Телма . Панчевски ја поднел претставката против Џолев до Советот за утврдување на ...

Панчевски му поднел на Џолев дисциплинска за разрешување, па потоа Џолев нему кривична

Репортер - 07.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекршоци Иван Џолев за да му врши какви било притисоци, пред околу две недели поднел дисциплинска ...

Панчевски му поднел на Џолев дисциплинска за разрешување, па потоа Џолев нему кривична

Либертас - 07.11.2016

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекршоци Иван Џолев за да му врши какви било притисоци, пред околу две недели поднел дисциплинска ...