TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крајот на претседателските надежи на Трамп?

Телма - 09.10.2016

Навредливите коментари за жените на Доналд Трамп по се изгледа беа последната капка во и така веќе преполната предизборна чаша на републиканците. Милијардерот никогаш не важеше за сериозен кандидат но успеа да помине преку сите недостатоци и да ја ...

Влијателни републиканци му вртат грб на Трамп пред изборите

Нова ТВ - 09.10.2016

Се поголем е бројот високи претставници на Републиканската партија во САД кои не му даваат поддршка на кандидатот за претседател Доналд Трамп, по објавувањето на видео снимката од 2005 на која тој користи вулгарни зборови за жените.

Републиканците му ја откажуваат подршката на Трамп во пресрет на дебатата

Р.С.Европа - 09.10.2016

Доналд Трамп и Хилари Клинтон попладнево по вторпат ќе си ги одмерат силите на претседателска дебата лице-в-лице, речиси еден месец пред изборите. Дебатата во Сент Луис, Мисури, доаѓа откако повеќе високи републиканците ја повлекоа поддршката за ...

Распад кај републиканците, му го вртат грбот на Трамп, го бараат Пенс

МКД - 09.10.2016

Сѐ поголем број истакнати републиканци ја повлекуваат поддршката за кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп. Ова се случува откако беше обелоденета снимката од 2005 година во која тој користи вулгарни изрази за жените.

Роберт де Ниро: "Доналд Трамп е срам за државата"

Факултети - 09.10.2016

Холивудскиот актер Робер де Ниро објавил видео снимка на која ги повикува Американците да не гласаат за Доналд Трамп на престојните претседателски избори во САД. Де Ниро во снимката нема “влакна на јазикот“ , па така контроверзниот републикански ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

А1 On - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Распад кај републиканците, му го вртат грбот на Трамп

Тера - 09.10.2016

Сѐ поголем број истакнати републиканци ја повлекуваат поддршката за кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп. Ова се случува откако беше обелоденета снимката од 2005 година во која тој користи вулгарни изрази за жените.

Кондолиза Рајс се откажа од поддршката за Трамп, видни републиканци бараат да се повлече од трката за претседател на ...

Сакам да кажам - 09.10.2016

Поранешната државна срекретарка Кондолиза Рајс е последната од видните републиканци што ја повлече својата поддршка за кандидатот за претседател на САД Доналд Трамп. По објавената снимка од 2005 година во која се слушаат навредливи коментари на ...

Трамп и Хилари како Ајронмен и Капетан Америка

Panika.be - 09.10.2016

Ако претседателските кандидати на Америка, Доналд Трамп и Хилари Клинтон, беа суперхерои гарант ќе беа дел од „Авенџерс“ и тоа баш оние двајца кои цело време се караат, Ајронмен и Капетан Америка.

Де Ниро: Трамп е битанга, џукела и измамник ВИДЕО

+инфо - 09.10.2016

Еден од најистакнатите актери на денешнината, Роберт де Ниро, не штедeл зборови за да го опише и да ги искаже своите чувства за Доналд Трамп Во „епитетите“ што ги поделил за републиканскиот претседателски кандидат на САД, Де Ниро рекол дека Трамп е ...

Сè повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

+инфо - 09.10.2016

Последни, кои му ја ускратија поддршката на американскиот милијардер беа републиканскиот претседателски кандидат Џон Мекејн и Кондолиза Рајс. Сè поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот ...

Пропаѓа поддршката за Трамп по неговите вулгарни коментари за жените

Радио МОФ - 09.10.2016

Поранешниот американски кандидат за претседател Џон Мекејн , како и поранешниот државен секретар Кондолиза Рајс, се меѓу последните влијателни републиканци кои ја повлекоа својата поддршка за Доналд Трамп, по протечените вулгарни коментари кои тој ...

Трамп во офанзива пред дебатата со Клинтон

Сакам да кажам - 09.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп и неговиот тим тргнаа во офанзива по серијата напади во врска со неговите непристојни коментари за жените. Трамп вечерва во 9 часот по локално време треба да се сретне со демократскиот ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

Алфа - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп...

Н.Македонија - 09.10.2016

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

Сител - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Роберт де Ниро со критики за Доналд Трамп

Сител - 09.10.2016

Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, пишува весникот „Фигаро“. - Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад, противречен човек, кој не знае што ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

Курир - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

РОБЕРТ ДЕ НИРО: Доналд Трамп е свиња која не знае што зборува

Телеграф - 09.10.2016

Тој е еден идиот. Но всушност Колин Пауел го кажа најдоброто: Трамп е национална катастрофа. Тој е срам за нашата земја, додаде Де Ниро Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд ...

Тотален распад – 150 Републиканци ја повлекоа поддршката за Трамп

Канал5 - 09.10.2016

Поосамен од кога било претходно, Доналд Трамп вечерва во обид да спаси што може да се спаси на соочувањето со Хилари Клинтон во Сент Луиз, Мисури. Видео снимката, што вчера ја објави Вашингтон Пост предизвика тотален распад во републиканскиот табор.

Мелани Трамп: Користените зборови од мојот сопруг се неприфатливи и навредливи

Локално - 09.10.2016

“Користените зборови од мојот сопруг се неприфатливи и навредливи за мене. Тие не го претстават мажот ми, кого јас го познавам. Тој има срце и ум на лидер. Се надевам луѓето дека ќе го прифатат неговото извинување, како што јас направив, и да се ...

Роберт де Ниро со жестоки навреди против Доналд Трамп

Локално - 09.10.2016

Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, пишува весникот „Фигаро“. – Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад, противречен човек, кој не знае што ...

Во недела во САД ќе се одржи втората дебата на кандидатите за претседател на земјата

Локално - 09.10.2016

Во недела во САД ќе се одржи втората дебата на кандидатите за претседател на земјата – демократот Хилари Клинтон и републиканецот Доналд Трамп, пренесе РИА Новости, во позадината на нови скандали и за двајцата.

Шок! Републиканците размислуваат за промена на Трамп со друг кандидат, Кондолиза Рајс му побара повлекување

Локално - 09.10.2016

Правниците на Националниот комитет на Републиканската партија бараат законски основи за промената на кандидатот на партијата за претседател на САД, Доналд Трамп со друг. Тоа соопшти Politico, повикувајќи се на извори во Комитетот.

Го затепаа трамп со нови скандали за неговите „релации“ со жените и мисиците

Локално - 09.10.2016

Нови скандалозни изјави на кандидат-претседателот за неговата ќерка и жените со кои спиел Телевизискиот канал Си Ен Ен објави нови скандалозни изјави на кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија Доналд Трамп.

Times: Во дебатите меѓу Клинтон и Трамп победи Путин

Локално - 09.10.2016

Предизборната кампања во САД, каде што постојано се споменува Русија, заприлега на “Танго за тројца” Рускиот лидер Владимир Путин игра поголема улога на претседателските избори во САД, отколку што може да замислите, а во својата реторика Хилари ...

Му го свртија грбот: Високи функционери од партијата ја повлекуваат поддршката за Трамп

Позитив.мк - 09.10.2016

Сè поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп

Вечер - 09.10.2016

Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, тврди денеска весникот „Вашингтон тајмс" Во текстот за натпреварувањето на ...

Трамп останува сам – Се поголем број функционери од партијата му вртат грб

Репортер - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Вулгарните коментари скапо го чинат- Трамп ја губи поддршката меѓу републиканците

Република - 09.10.2016

Голем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекоа својата поддршка за претседателкиот кандидат Доналд Трамп откако медиумите во САД објавија видео снимка од 2005 година на којашто се слуша Трамп како изговара вулгарни зборови за ...

ВУЛГАРНИТЕ КОМЕНТАРИ ГО ЧИНЕА: Трамп ја губи поддршка меѓу републиканците

Нетпрес - 09.10.2016

Голем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекоа својата поддршка за претседателкиот кандидат Доналд Трамп откако медиумите во САД објавија видео снимка од 2005 година на којашто се слуша Трамп како изговара вулгарни зборови за ...

Сексистички гадости на Трамп

Репортер - 09.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп ќе се сопне од својот презир кон жените. Видео-снимката објавена вчера и вулгарностите на Трамп за Дојче веле ги коментира Инес Пол. Многу е пишувано за тоа – зошто Доналд Трамп и покрај своите ...

Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад...

Вечер - 09.10.2016

Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, пишува весникот „Фигаро". - Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад, противречен човек, кој не знае што ...

Трамп е срам за Републиканската партија, се повеќе му го вртат грбот

Фактор - 09.10.2016

Доналд Трамп се неконтролираното его, несмасните изјави, лошиот имиџ, навредите, детското однесување и тоталното непознавање на политичките прилики ја прави Републиканската партија се понепожелна кај генералното гласачко тело, особено меѓу жените, ...

Трамп и Клинтон излегуваат на втора дебата, битката се вжештува

Стандард - 09.10.2016

Двајцата главни претенденти за претседателската функција во САД – Хилари Клинтон и Доналд Трамп, ќе се соочат еден против друг во втора претседателска дебата вечерва. Кога, каде и како Таа ќе се одржи помеѓу 21:00 и 22:30 по северноамериканско ...

Републиканците разгледуваат можност за замена на Трамп како кандидат

Макфакс - 09.10.2016

Правниците на Националниот комитет на Републиканската партија (RNC) ги проучуваат правните аспекти за можната замена на Доналд Трамп со друг кандидат на претседателските избори на 8-ми ноември, пишува Politico повикувајќи се на извори блиски до ...

Сега разбравте ли каква личност е Трамп?

Стандард - 09.10.2016

Многу се напиша по темата за силната поддршка за Доналд Трамп, кој тој ја добива и покрај вербалните испади против жените. Јас разговарав во изминатите месеци со многу жени низ целата земја и ги прашав дали се чувствуваат навредени од неговите ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

Lider - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Роберт де Ниро со критики за Доналд Трамп

Lider - 09.10.2016

Американскиот актер Роберт де Ниро упати серија критики до републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, пишува весникот „Фигаро“. – Доналд Трамп е беден, тој е куче, свиња, дно, актер за во отпад, противречен човек, кој не знае што ...

Се повеќе високи функционери од Републиканската партија му вртат грб на Трамп

Либертас - 09.10.2016

Се поголем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекуваат својата поддршка за кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп, откако беа објавени видео снимки од 2005 година, во кои тој користи вулгарни термини на сметка на жените.

Сексистички гадости на Трамп

Либертас - 09.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп ќе се сопне од својот презир кон жените. Видео-снимката објавена вчера и вулгарностите на Трамп за Дојче веле ги коментира Инес Пол. Многу е пишувано за тоа – зошто Доналд Трамп и покрај своите ...

Трамп им се извини на жените за снимката од 2005

Нова ТВ - 08.10.2016

Републиканскот претседателски кандидат Доналд Трамп им се извини на жените откако беше објавена видео снимка од 2005 година која покажува дека тој зборува со вулгарни термини за жените и се фали дека со жените може да направи се што сака, тој што е ...

Трамп им се извини на жените

Р.С.Европа - 08.10.2016

Републиканскот претседателски кандидат Доналд Трамп им се извини на жените откако беше објавена видео снимка од 2005 година која покажува дека тој зборува со вулгарни термини за жените и се фали дека со жените може да направи се што сака, тој што е ...

Трамп притиснат до ѕид

Deutsche Welle - 08.10.2016

Кандидатот за американски претседател Доналд Трамп е притиснат до ѕид и принуден да се извинува. Причина: видео-снимка од 2005 година, објавена од „Вашингтон пост“. Два дена пред втората ТВ-дебата, кандидатот за американски претседател Доналд Трамп ...

Сексистички гадости на Трамп

Deutsche Welle - 08.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп ќе се сопне од својот презир кон жените, оценува Инес Пол. Многу е пишувано за тоа - зошто Доналд Трамп и покрај своите вербални испади во врска со жените, и натаму има добар рејтинг кај ...

Објавена снимка од изјави на Трамп за жените од 2005 година (ВИДЕО)

МКД - 08.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп е соочен со една од најоглемите кризи во претседателската трка. Тој се извини за вулгарните изјави за жените кои ги кажал во 2005, а кои предизвикаа бран критики од членови на Републиканската ...

Анкета: Клинтон води пред Трамп со 5 проценти

+инфо - 08.10.2016

Анкетата спроведена од 30 септември до 6 октомври покажува дека 43 отсто од испитаниците ја поддржуваат Клинтон, додека 38 проценти се за Трамп. Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон води пред ривалот од Републиканската партија ...

Нов пресврт во кампањата на Трамп, им се извини на жените

Тера - 08.10.2016

Откако во четвртокот потпретседателски кандидат Мајк Пенс изјави дека републиканскиот кандидат на американските претседателски избори Доналд Трамп се откажал од целосната забрана за влегување на муслиманите во САД, што претставува пресврт во ...

Анкета: Клинтон води со пет процентни поени пред Трамп

А1 On - 08.10.2016

Еден месец пред американските претседателски избори, демократската кандидатка Хилари Клинтон води пред републиканскиот ривал Доналд Трамп со пет процентни поени, според новата анкета објавена во петокот, наспроти онаа од четвртокот во која минимално ...

Трамп се извини за навредливи изјави за жените

А1 On - 08.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео денеска се извини за навредливи искази за жените, направени пред неколку години. Весникот „Вашингтон пост” објави вчера видео-запис, направен во 2005 година, во кој, при ...

Нов пресврт во кампањата на Трамп, им се извини на жените

Кајгана - 08.10.2016

Доналд Трамп се извини за вулгарните изјави за жените искажани во 2005 година, а кои предизвикаа бран критики од членовите на Републиканската партија. Трамп во видеото од пред единаесет години, што вчера го објави Washington Post, вулгарно раскажува ...

Трамп повторно ја згрози јавноста: „Кога си познат можеш да им правиш што сакаш“

+инфо - 08.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп се извини за снимката во која користи термини, опишувајќи го сексот со жените Зборовите и гестикулацијата на Доналд Трамп во кои го опишува сексуалното искуство со жените, ја згрозило ...

Трамп се извини за новиот сексистички скандал, па повторно прејде во напад

Радио МОФ - 08.10.2016

Трамп се извини за коментарите во протеченото видео од пред 11 години, во кое тој со разни вулгарности зборува за жените. „Кога си славен, те оставаат да им правиш с è “, се слуша, помеѓу повеќе вулгарности, во дел од видеото кое го објави Вашингтон ...

Трамп се извини за навредливи изјави за жените

Сител - 08.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео денеска се извини за навредливи искази за жените, направени пред неколку години. Весникот „Вашингтон пост" објави вчера видео-запис, направен во 2005 година, во кој, при ...

Трамп се извини за навредливи изјави за жените

Алфа - 08.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео денеска се извини за навредливи искази за жените, направени пред неколку години. Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео денеска се извини за ...

Трамп се извини за навредливите изјави за жените...

Н.Македонија - 08.10.2016

Трамп се извини за навредливите изјави за жените Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео денеска се извини за навредливи искази за жените, направени пред неколку години.

Анкета: Клинтон води пет поени пред Трамп

Сител - 08.10.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон води во однос на ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп со пет процентни поени, покажуваат резултатите од најновата анкета на Ројтерс/Ипсос, пренесува Танјуг.

Анкета: Клинтон води со пет процентни поени пред Трамп

Точка - 08.10.2016

Еден месец пред американските претседателски избори, демократската кандидатка Хилари Клинтон води пред републиканскиот ривал Доналд Трамп со пет процентни поени, според новата анкета објавена во петокот, наспроти онаа од четвртокот во која минимално ...

ИЗБОРИ ВО САД: Погледнете кој е во благо водство

Телеграф - 08.10.2016

Разликата е многу мала помеѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон води во однос на ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп со пет процентни поени, покажуваат ...

Трамп се извини за навредливи изјави за жените

Телеграф - 08.10.2016

Весникот „Вашингтон пост" објави вчера видео-запис, направен во 2005 година, во кој, при приватен разговор, Трамп прави голем број вулгарни и сексистички забелешки за жените Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп преку видео ...

Анкета: Клинтон води пет поени пред Трамп

Алфа - 08.10.2016

Демократскиот кандидат за претседател на САД Хилари Клинтон води во однос на ривалот од Републиканската партија Доналд Трамп со пет процентни поени, покажуваат резултатите од најновата анкета на Ројтерс/Ипсос, пренесува Танјуг.

Протекла снимка од Трамп: Се обидов да имам секс со неа! Кога си ѕвезда им правиш што сакаш

Точка - 08.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп денес се извинил по објавувањето на видео снимка од 2005. година во која користи вулгарни термини опишувајќи ги своите обиди за водење љубов со жени.

„И се нафрлив како на кучка“! – сексуалните искуства му запечатија судбината на Трамп?!

Канал5 - 08.10.2016

Му ја запечати ли судбината на Доналд Трамп, видеото старо 11 години? На точно еден месец до изборите, Републиканецот се соочува со најголемиот скандал, овој пат на сметка на жените. На снимката што ја објави Вашингтон Пост, милијардерот ги ...

Бесниот Де Ниро го нападнал Трамп: Тој е идиот, будала и свиња, сакам да го удрам во лице!

Точка - 08.10.2016

Пред изборите за американски претседател, своето мислење за кандидатите јавно ги искажал и Роберт Де Ниро. Сите кои го виделе неговиот говор останале без текст. Во својот говор, легендарниот актер за Доналд Трамп не бирал зборови.

Трамп: Никогаш нема да се повлечам

Канал5 - 08.10.2016

Никогаш нема да се повлечам од трката за претседател, им порача денеска републиканскиот кандидат Доналд Трамп на одредени чланови на својата партија кои тоа го бараа од него поради најновиот скандал и вулгарните зборови на сметка на жените.

(ВИДЕО) Легендарните U2 со перформанс на концерт против идеите на Доналд Трамп: Отпуштен си!

Локално - 08.10.2016

Погледнете дел од настапот на легендарните U2 на концерт во Сан Франциско каде зборуваа против идеите на Доналд Трамп, за градење ѕид на границата со Мексико и за односот кон неистомислениците.

Трамп вети “да не мачи” Хилари со темата за изневерите на Бил

Локално - 08.10.2016

Сакам да ја освојам со политиката, а не заради минатото на Клинтон, изјави милијардерот Ривалите за претседателската функција на САД Доналд Трамп и Хилари Клинтон ќе се состанат на уште еден дебата, пишува Блокнот.

Извадија нов шокантен скандал против Трамп (18+)

Локално - 08.10.2016

“Вашингтон пост” објави скандалозен видеозапис во кој мераклијта за Белата куќа разговара со жени и им се врзма со вулгарни и сексуално агресивен јазик Американскиот весник “Вашингтон пост” објави скандалозно видео на Трамп од 2005 година, во кој ...

Последно истражување излезе со многу добри вести за Хилари Клинтон!

Локално - 08.10.2016

Кандидатите за претседател на САД добива сé поголем процент и од независните гласачи Хилари Клинтон овојпат заработува поголем процент од независните гласачи, покажува последното истражување на Универзитетот “Куинипак”.

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Сакам да го удрам Трамп во лицето

Локално - 08.10.2016

Роберт де Ниро упати жестоки критики против кандидатот за претседател на Републиканската партија Доналд Трамп. Во видео направено за независна кампања за промовирање на гласањето, актерот изрази крајно непријателство кон политичарот.

(ВИДЕО) Објавена тајна снимка од Трамп: Се обидов да имам секс со неа!

Репортер - 08.10.2016

Весникот „Вашингтон пост” објави вчера видео-запис, направен во 2005 година, во кој, при приватен разговор, Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп прави голем број вулгарни и сексистички забелешки за жените.

(ВИДЕО) Легендарните U2 со перформанс на концерт против идеите на Доналд Трамп: Отпуштен си!

Репортер - 08.10.2016

Погледнете дел од настапот на легендарните U2 на концерт во Сан Франциско каде зборуваа против идеите на Доналд Трамп, за градење ѕид на границата со Мексико и за односот кон неистомислениците. Тие му порачаа – Отпуштен си! loading..

(ВИДЕО) Роберт Де Ниро го смета Доналд Трамп за идиот, будала и свиња

Репортер - 08.10.2016

Светски познатиот актер Роберт Де Ниро во видео порака кажа остри критики и навреди за републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп. „Тој е никаквец, тој е куче, тој е свиња. Не знае што зборува, не му е грижа.

Роберт де Ниро: Сакам да го удрам Трамп во лицето (ВИДЕО)

Стандард - 08.10.2016

Роберт де Ниро упати жестоки критики против кандидатот за претседател на Републиканската партија Доналд Трамп. Во видео направено за независна кампања за промовирање на гласањето, актерот изрази крајно непријателство кон политичарот.

Видео покажува како Доналд Трамп зборува непристојни работи за жените

Стандард - 08.10.2016

Ново, скандалозно видео на Доналд Трамп ја потресе кампањата за претседател на САД. За време на изјава во 2005-та година Доналд Трамп е фатен како зборува вулгарни работи за начинот на кој ги брка жените.

Анкета: Клинтон води со пет процентни поени пред Трамп

Макфакс - 08.10.2016

Еден месец пред американските претседателски избори, демократската кандидатка Хилари Клинтон води пред републиканскиот ривал Доналд Трамп со пет процентни поени, според новата анкета објавена во петокот, наспроти онаа од четвртокот во која минимално ...

Клинтон со поголема поддршка од Трамп во најновата анкета спроведена во САД

Мета - 08.10.2016

Кандидатката за претседател на Соединетите Американски Држави од Демократската партија, Хилари Клинтон е во предност во однос на ривалот од Републиканската партија, Доналд Трамп со пет процентни поени, покажуваат резултатите од најновата анкета.

Нов пресврт во кампањата на Трамп, им се извини на жените

Макфакс - 08.10.2016

Откако во четвртокот потпретседателски кандидат Мајк Пенс изјави дека републиканскиот кандидат на американските претседателски избори Доналд Трамп се откажал од целосната забрана за влегување на муслиманите во САД, што претставува пресврт во ...

Мелани Трамп: Зборовите на мојот сопруг се неприфатливи и навредливи

Стандард - 08.10.2016

Зборовите што ги употреби мојот сопруг зборови се неприфатливи и навредливи за мене. Тие не го претстават мажот, кого јас го познавам. Тој има срце и ум на лидер. Се надевам луѓето ќе го прифатат извинувањето, како што јас направив, и да се ...

Трамп: Да се повлечам од трката? Никогаш

Позитив.мк - 08.10.2016

Милијардерот Доналд Трамп изјави дека никогаш нема да се повлече и дека не постојат никави шанси тој да се откаже од претседателската трка. Републиканскиот лидер од Јута и Алабама денес го повикале Трамп да се откаже од претседателската трка поради ...

(ВИДЕО) Објавена тајна снимка од Трамп: Се обидов да имам секс со неа! Кога си ѕвезда им правиш што сакаш

Либертас - 08.10.2016

Весникот „Вашингтон пост” објави вчера видео-запис, направен во 2005 година, во кој, при приватен разговор, Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп прави голем број вулгарни и сексистички забелешки за жените.

(ВИДЕО) Легендарните U2 со перформанс на концерт против идеите на Доналд Трамп: Отпуштен си!

Либертас - 08.10.2016

Погледнете дел од настапот на легендарните U2 на концерт во Сан Франциско каде зборуваа против идеите на Доналд Трамп, за градење ѕид на границата со Мексико и за односот кон неистомислениците.

(ВИДЕО) Роберт Де Ниро за Доналд Трамп: Тој е идиот, будала и свиња, сакам да го удрам во лицето!

Либертас - 08.10.2016

Светски познатиот актер Роберт Де Ниро во видео порака кажа остри критики и навреди за републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп. „Тој е никаквец, тој е куче, тој е свиња. Не знае што зборува, не му е грижа.

Роберт Де Ниро со заканувачко видео до Доналд Трамп: "Ти си свиња ќе ти ја скршам главата" (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 08.10.2016

Aктерот Роберт Де Ниро денес упати заканувачко видео до Доналд Трамп со доста погрдни зборови за него. Тој апелираше до јавноста да не гласа за него бидејќи тој е свиња, идиот, крадец, не плаќа данок, тепа луѓе...

Пред неделната претседателска дебата

Глас на Америка - 07.10.2016

Гласачите и аналитичарите се` уште дебатираат за учинокот на дебатата на потпретседателските кандидати По потпретседателската дебата, фокусот веќе е свртен кон втората претседателска дебата помеѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп која ќе се одржи во ...

На месец пред изборите во САД, Клинтон во водство

Кајгана - 07.10.2016

Еден месец пред претседателските избор во САД на 8-ми ноември, кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон според анкетите е во подобра позиција од ривалот од Републиканската партија, Доналд Трамп и може да влезе во американската историја ...

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп

А1 On - 07.10.2016

Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, тврди денеска весникот „Вашингтон тајмс“.

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп

+инфо - 07.10.2016

Весникот за Клинтон наведува дека „дамата, секако, многу верува во теории на заговор. Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд ...

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп

Сител - 07.10.2016

Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, тврди денеска весникот „Вашингтон тајмс“.

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп...

Н.Македонија - 07.10.2016

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, ...

Вашингтон тајмс: Клинтон е во трка со Путин, не со Трамп

Точка - 07.10.2016

Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, тврди денеска весникот „Вашингтон тајмс“.

На месец пред изборите во САД, Клинтон во водство

Точка - 07.10.2016

Еден месец пред претседателските избор во САД на 8-ми ноември, кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон според анкетите е во подобра позиција од ривалот од Републиканската партија, Доналд Трамп и може да влезе во американската историја ...

„Вашингтон тајмс“: На Клинтон, се чини, поголем ривал и е Путин, отколку Трамп

Press24 - 07.10.2016

Слушајќи ја деновиве Хилари Клинтон, секој може со право да заклучи дека нејзиниот главен ривал во изборната трка е рускиот претседател Владимир Путин, а не Доналд Трамп, тврди денеска весникот „Вашингтон тајмс“.

Вашингтон тајмс: Клинтон е во трка со Путин, не со Трамп

Нетпрес - 07.10.2016

Во текстот за натпреварувањето на демократската кандидатка за Белата куќа и нејзиниот републикански конкурент, весникот за Клинтон наведува дека”„дамата, секако, многу верува во теории на заговор“.

Трамп вети дека ќе укине 70% од федералните регулативи

МРТ - 07.10.2016

Според него, единствените правила кои треба да се задржат се оние за безбедноста и за животната средина. Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе отфрли 70% од федералните регулативи доколку победи на изборите.

Атлантик се кандиса

Оff.net - 07.10.2016

Атлантик е еден од највоздржаните американски магазини за време на избори. Во своето постоење (пазете, постојат 159 години!) само во два наврата поддржале некој кандаидат за претстедател. И еве сега се појавува Доналд Трамп.

На месец пред изборите во САД, Клинтон во водство

Макфакс - 07.10.2016

Еден месец пред претседателските избор во САД на 8-ми ноември, кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон според анкетите е во подобра позиција од ривалот од Републиканската партија, Доналд Трамп и може да влезе во американската историја ...

ТРАМП: Не ме интересира колку сте болни, излезете и гласајте да го победиме злото !

Маркукуле - 07.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, на собирот ги повика граѓаните да гласаат. “Не ми е гајле колку сте болни, не ме интересира дали сте добиле најлоши вести на лекар. Нема врска, издржете до 8 ноември.

Трамп го менува ставот, не го сака Путин, ама не го ни мрази

Р.С.Европа - 06.10.2016

Американскиот републикански претсдателски кандидат Доналд Трамп кој е под притисок на неговиот демократски ривал Хилари Клинтон дека му се „додворува“ на рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговиот однос со Путин ќе зависи од тоа како ...

Трамп ретерира од фалбите за Путин

Deutsche Welle - 06.10.2016

Доналд Трамп ретерира од фалбите за Владимир Путин во клучниот период од претседателската кампања во САД. Берни Сандерс напомош на Хилари Клинтон. Американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ретерираше од фалбите за рускиот претседател ...

Берни Сандерс: Морам да ја поддржам Хилари, Трамп би бил катастрофа за САД (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2016

Американскиот сенатор Берни Сандерс уште еднаш го поддржа изборот на Хилари Клинтон за претседателка на САД, истакнувајќи дека Доналд Трамп би бил катастрофа за САД. Несудениот кандидат на Демократската партија и човекот кој беше најголемиот ...

Трамп побара од смртно болните да издржат уште малку и да гласаат за него (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп им упати, најблаго кажано, бесчувствителен повик на луѓето на умирање. „Не ми е грижа колку сте болни, не ми е грижа ако тукушто сте дошле од лекар со најлоши можни вести. Нема врска.

Само 35,6 милиони гледачи ја следеле дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД

+инфо - 06.10.2016

Една недела претходно, над 84 милиони луѓе ја следеа дебатата меѓу кандидатите за претседател Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја гледале само 35,6 милиони гледачи, јавија ...

Трамп или Клинтон – чие вино е подобро?

МакМода - 06.10.2016

Одбран тим на стручњаци за вино и сомелиери од САД добија необична задача која дополнително ја подгреа претседателската кампања. Зададената тема за истражување е – кој произведува подобро вино, Трамп или Клинтон.

Само 35,6 милиони гледачи ја следеле дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД

Алфа - 06.10.2016

Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја гледале само 35,6 милиони гледачи, јавија американски медиуми. Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја гледале само 35,6 милиони гледачи, ...

Само 35,6 милиони гледачи ја следеле дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД

Курир - 06.10.2016

Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја гледале само 35,6 милиони гледачи, јавија американски медиуми. Дебатата се одржа на 4 октомври и беше емитувана на осум телевизии.

Само 35,6 милиони ја следеле дебатата на кандидатите за потпретседател на САД...

Н.Македонија - 06.10.2016

Само 35,6 милиони ја следеле дебатата на кандидатите за потпретседател на САД Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја следеле само 35,6 милиони гледачи, јавија американските медиуми.

Трамп: Ниту го сакам ниту го мразам Путин

Канал5 - 06.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп кој е под притисок на неговиот демократски ривал Хилари Клинтон дека му се „додворува“ на рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговиот однос со Путин ќе зависи од тоа како Москва ќе ...

"Не го сакам Путин! Не го мразам! Ќе видиме дали ќе функционира..."

Точка - 06.10.2016

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп повторно во средата ги отфрлил наводите на своите демократски ривали дека е премногу близок со рускиот лидер Владимир Путин. "Луѓето велат дека Доналд Трамп го сака Путин.

Трамп во нов скандал поврзан со магазинот Плејбој

Канал5 - 06.10.2016

Доналд Трамп по контроверзите со плаќањето на данокот се појави повторно во средиштето на вниманието со нов скандал, овој пат поврзан со магазинот Плејбој. CNN's @KFILE squad has uncovered two more Playboy videos in which Trump makes an appearance ...

Трамп е манијак, Клинтон е некадарна

Вест - 06.10.2016

САД, 6 октомври (Би-Би-Си) - Доналд Трамп го нарекоа "будала или манијак", а Хилари Клинтон беше критикувана дека е "слабак и некадарна" во жестоката дебата на кандидатите за потпретседател на САД.

Бог нека ни е на помош: Хилари и Трамп се согласуваат само за една работа, а тоа не е добра вест за светот

Точка - 06.10.2016

Сите читавме, гледавме и слушавме сè за првата дебата на Хилари Клинтон и Доналд Трамп. Меѓутоа, делува дека повеќето од нас пропуштија да забележат една главна работа, а тоа е дека двајцата кандидати индиректно истакнаа дека би наредиле фрлање на ...

Си има народ попаметна работа! Само 35,6 милиони гледачи ја следеле дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД

Локално - 06.10.2016

Дебатата меѓу кандидатите за потпретседател на САД Мајкл Пенс и Тим Кејн ја гледале само 35,6 милиони гледачи, јавија американски медиуми. Дебатата се одржа на 4 октомври и беше емитувана на осум телевизии.

(ВИДЕО) Трамп: Не го сакам и не го мразам Путин!

Локално - 06.10.2016

Кандидатот претседателот на САД Доналд Трамп изненадувачки ја негираше можноста да соработува со Русија во однос на “Исламска држава”, ако победи на изборите, пишува РИА Новости. Тоа го милијардерот изјави во гласачи во Невада.

Трамп сврте остар свиок во својот однос кон Путин

Локално - 06.10.2016

Не го сакам Путин, но и не го мразам, рече Трамп. Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп се повлече од пофалбите на сметка на Владимир Путин, изразувајќи двоумење во однос на идните односи со него.

Трамп се откажа од пофалбите кон Путин

Стандард - 06.10.2016

Кандидатот за претседател на САД од Републиканската партија, Доналд Трамп се откажа од пофалбите кон рускиот претседател Владимир Путин, велејќи дека не е сигурен во односите со него, пренесе Ројтерс. „Не го сакам Путин, не го ни мразам.

Трамп по огромните критики веќе не е голем фан на Путин

Позитив.мк - 06.10.2016

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп го менува ставот за рускиот претседател Владимир Путин и ги повлече фалбите кои ги упати на негова адреса велејќи дека ниту го сака, ниту го мрази. Трамп се соочи со огромни критики дека е под руско влијание ...

(ВИДЕО) ЗЛАТНО КАТЧЕ НА ДОНАЛД ТРАМП: Ѕирнете во внатрешноста на авионот „тежок“ 100 милиони долари

Фактор - 06.10.2016

Доналд Трамп е еден од најбогатите (ако не и најбогат) американски бизнисмени. Тешко е да се процени неговото богатство, но тоа се движи во милијарди долари. Сепак, неговите бизниси ги следат многубројни контроверзии, скандали дури и обвинувања дека ...

Трамп се откажува од целосната забрана за имиграција за муслиманите

Макфакс - 06.10.2016

Републиканскиот кандидат на американските претседателски избори Доналд Трамп, се откажал од целосната забрана за влегување на муслиманите во САД, изјави во четвртокот неговиот потпретседателски кандидат Мајк Пенс, што претставува пресврт во ...

Трамп ретерира од фалбите за Путин

Либертас - 06.10.2016

Доналд Трамп ретерира од фалбите за Владимир Путин во клучниот период од претседателската кампања во САД. Берни Сандерс напомош на Хилари Клинтон, пишува Дојче веле . Американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ретерираше од фалбите за ...

Потпретседателските кандидати се соочија на дебата

Глас на Америка - 05.10.2016

Тим Кејн и Мајк Пенс главно останаа поларизирани на ставовите на претседателските кандидати на чие гласачко ливче ќе се најдат на изборите во ноември. Демократот Тим Кејн и републиканецот Мајк Пенс имаа дуел во вторникот навечер, на единствената ...

Трамп: Русија го прекрши договорот за Сирија

Р.С.Европа - 05.10.2016

Американскиот републикански кандидат за претседател Доналд Трамп изјави дека Русија го прекршила договорот со САД за мировниот процес во Сирија, бидејќи Москва не го почитува американскиот претседател Барак Обама.

Жестока потпретседателска дебата: ноќта во која Пенс го врати Трамп во трката (ВИДЕО)

МКД - 05.10.2016

Демократскиот сенатор од Вирџинија Тим Кејн и републиканскиот гувернер од Индијана Мајк Пенс ги соочија мислењата за голем број теми, од абортусот до Русија, пишува Би-би-си . Сепак, како кандидати за потпретседател на Трамп и Клинтон, најжестоката ...

Трамп соработувал со иранска банка поврзана со нуклеарни и терористички програми

МКД - 05.10.2016

Компанија за недвижности на Доналд Трамп соработувала со иранска банка што властите на САД ја поврзале со терористичка група и иранската нуклеарна програма, јавува Роу стори . Банката Мели, една од најголемите ирански банки под државна контрола, ...

Трамп за една година загубил 800 милиони долари, а катастрофалната недела му ја спаси републиканскиот кандидат за ...

Капитал - 05.10.2016

Претседателската амбиција републиканскиот кандидат Доналд Трамп за само една година го чинела 800 милиони долари (за толку му се намалило богатството), објави Forbes, наведувајќи дека милијардерот паднал 35 места на листата најбогати Американци.

10 најмрачни тајни на Доналд Трамп

Кајгана - 05.10.2016

Доналд Трамп е најконтроверзниот кандидат во историјата на американската политика. Многу медиуми го прикажуваат како шарлатан, но барем не е отворено корумпиран како Хилари Клинтон. Или сепак е? Излезе дека Трамп учествувал во прилично сомнителни и ...

Трамп падна 35 места на листата на најбогатите луѓе на „Форбс“

Канал5 - 05.10.2016

Кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп падна за 35 места на листата за најбогати Американци на „Форбс“. Само за една година, милијардерот изгуби 800 милиони долари. Така во моментов неговата состојба се проценува на 3,7 милијарди долари.

Потпретседателските кандидати се соочија на дебата

Локално - 05.10.2016

Тим Кејн и Мајк Пенс главно останаа поларизирани на ставовите на претседателските кандидати на чие гласачко ливче ќе се најдат на изборите во ноември, информира Гласот на Америка. Демократот Тим Кејн и републиканецот Мајк Пенс имаа дуел во вторникот ...

Кандидатот за потпретседател и заменик на Трамп го збриша противникот од таборот на Клинтон и демократите, затоа што ...

Локално - 05.10.2016

Кандидатот за потпретседател на САД од Демократската партија Тим Кејн го нарече претседателот на Русија Владимир Путин “диктатор”, но рече дека и покрај тоа Хилари Клинтон е подготвена да преговара и за “тешка” зделка со Москва, пренесе РИА Новости.

Оди во политика за да надокнади!? Трамп падна со 35 места на листата за најбогати Американци на “Форбс”

Локално - 05.10.2016

Кандидатот на Републиканската партија Доналд Трамп изгубил за една година 800 милиони долари, што доведе до падот во листата на списанието “Форбс” за најбогатите Американци со цели 35 места, .

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа авионот на Доналд Трамп „тежок“ 100 милиони долари!

За Се - 05.10.2016

Еден од најбогатите бизнисмени на светот поседува раскошен авион кој го уредил по свој вкус. Авионот со специјалното преуредување чинел 100 милиони долари. Погледнете како ...

ПАТ ДО БЕЛАТА КУЌА: Претседателската кампања на Трамп чини неверојатни ...

Фактор - 05.10.2016

Трката за претседател на САД го чинела републиканскиот кандидат Доналд Трамп 800 милиони долари за година дена, објави Форбс, наведувајќи дека неговото богатство паднало за 35 места на листата најбогати Американци.

Кандидатот на Трамп ја освои потпретседателската дебата

Стандард - 05.10.2016

Кандидатот за потпретседател на Републиканската партија, Мајк Пенс ја освои првата дебата против демократот Тим ​​Кејн, покажува истражувањето на Си-Ен-Ен. Пенс освоил одобрување на 48% од гледачите против 42% за Кејн.

Предизборно соочување во САД: Прва дебата на потпретседателските кандидати

МРТ - 05.10.2016

Потпретседателскиот кандидат на Републиканската партија Мајк Пенс ја доби првата и единствената потпретседателска дебата. Во атмосфера на жестока дебата, Мајк Пенс ги презентираше политиките на Доналд Трамп и ги отфрли нападите, додека ...

Прва и единствена ТВ дебата Пенс - Кејн

Глас на Америка - 04.10.2016

Во исто време претседателските кандидатите Клинтон и Трамп продолжуваат со кампањите во Пенсилванија и во Аризона Вечерва ќе се одржи единствената потпретседателска дебата меѓу републиканецот Мајк Пенс и демократот Тим Кејн, пред изборите во ноември.

Која е разликата меѓу Тим Кејн и Мајк Пенс?

Глас на Америка - 04.10.2016

Профили на потпретседателските кандидати кои дебатираат вечерва во Вирџинија Кој е Мајк Пенс? На прв поглед гувернерот на Индијана Мајк Пенс, не изгледа како најдобар избор за потпретседател на Доналд Трамп.

По првата телевизиска дебата, Клинтон пред Трамп за 5 проценти

Нова ТВ - 04.10.2016

Кандидатката за претседател на САД од Демократската партија Хилари Клинтон по првата телевизиска дебата води со пет проценти пред нејзиниот противкандидат од Републиканската партија Доналд Трамп, покажува анкетата што ја спроведе Си Ен Ен/ОРЦ.

Дебата на кандидатите за потпретседатели на САД

Р.С.Европа - 04.10.2016

Кандидатите на демократите и на републиканците за потпретседател на САД денеска треба да се соочат на дебата пред претстојните избори. Дебатата меѓу републиканскиот кандидат, кој сега е гувернер на Индијана Мајк Пени и демократскиот сенатор Тим Кејн ...

Хилари Клинтон повторно има значителна предност во анкетите

МКД - 04.10.2016

Нова анкета на Си-ен-ен покажува дека во текот на минатиот месец Хилари Клинтон повторно избила во предност во однос на Доналд Трамп. На почетокот на септември Клинтон според тоа истражување на гласачите заостануваше зад Трамп еден процентен поен.

Топ 10 имитации на Доналд Трамп

Кајгана - 04.10.2016

Претседателскиот кандидат на САД, Доналд Транмп, иако има шанси да стане следниот лидер на оваа држава, сепак важи за шега помеѓу голем дел од луѓето. Токму затоа често се исмева, а многу комичари и други ТВ лице го имаат имитирано.

ВИДЕО: Американските медиуми отворено заземаат страна во претседателската трка – Трамп е закана, Хилари е способна

Курир - 04.10.2016

Доналд Трамп е закана за нашата безбедност. Тој што е претседател треба да води контрола за нуклеарниот арсенал. Како може Трамп да го контролира тоа кога самиот себе не се контролира. Ова се само дел од зборовите и ставовите што се појавија во ...

Американските медиуми отворено заземаат страна во претседателската трка

Алфа - 04.10.2016

Во САД, кога станува збор за медиумите постои традиција главните носители на јавното мислење, телевизии, весници да заземат страна, и отворено да им препорачуваат на своите читатели и гледачи за кој кандидат да гласаат.

Трамп: Легално ги користев даночните закони за да го намалам плаќањето на данок

Канал5 - 04.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп изјави дека совршено ги користел американските даночни закони за да го намали износот на данокот кој морал да го плати. „Успеав да ги искористам даночните закони на оваа земја и својот бизнис инстикт кога ...

Хилари Клинтон ја врати предноста пред Трамп

Канал5 - 04.10.2016

Новата анкета на „CNN-ORC“ покажува дека Хилари Клинтон во текот на минатиот месец успеала да ја врати предноста во однос на републиканецот Трамп. На почетокот на септември Клинтон заостануваше за 1 % зад Трамп, а сега, според најновата анкета, има ...

Берлин загрижен за евентуална изборна победа на Трамп...

Н.Македонија - 04.10.2016

Германските претставници се загрижени дека триумфот на републиканецот може скапо да ја чини Германија и да влијае врз германско-американските односи, оценува „Шпигел“ Загрижени за последиците по германско-американските односи во случај на евентуална ...

ТРАМП Е ЗАКАНА, ХИЛАРИ Е СПОСОБНА: Американските медиуми отворено заземаат страна во претседателската трка (ВИДЕО)

Телеграф - 04.10.2016

Во општеството кое важи за едно од најдемократските во светот кога станува збор за медиумите постои традиција главните јавни гласила, телевизии, весници да заземат страна и отворено да им препорачаат на своите читатели и гледачи за кој кандидат да ...

Медиумите во САД избраа страна - Mакедонските заработија казни

Сител - 04.10.2016

Скоро сите американски медиуми зазедоа страна. И пред претстојните претседателски избори продолжи праксата на подршка на еден од кандидатите од страна на редакциите на највлијателните американски гласила.

Трамп: Брилијантно го користам даночниот систем!

Фактор - 04.10.2016

По објавувањето во New York Times кое покажува дека Доналд Трамп пријавил загуби во износ од 916 милиони долари во даночна пријава во 1995 година и се појавија прашања за тоа какви даноци плаќал, кандидатот на републиканците за претседател се пофали ...

Трамп падна 35 места на листата на најбогатите луѓе на „Форбс“

Фактор - 04.10.2016

Кандидатот за претседател на САД, Доналд Трамп падна за 35 места на листата за најбогати Американци на „Форбс“. Само за една година, милијардерот изгуби 800 милиони долари. Така во моментов неговата состојба се проценува на 3,7 милијарди долари.

Може ли Трамп да се врати во трката за Белата куќа по аферата „избегнување данок“?

МКД - 03.10.2016

По откритието на Њујорк тајмс дека кандидатот на републиканците за Белата куќа Доналд Трамп од 1995 година избегнува плаќање данок, во таборот на демократите почнало славењето. Иако не станува збор за нелегално затајување данок, туку за легален ...

Трамп две децении не плаќал данок?

Правдико - 03.10.2016

Републиканскиот кандидат Доналд Трамп во 1995 година пријавил загуби на своите компании од дури 916 милиони долари. Тоа му овозможило легално да избегне плаќање данок во текот на наредните две децении, пишува „Њујорк тајмс“.

Трамп ја имитираше и се потсмеваше со здравјето на Kлинтон (видео)

Канал5 - 03.10.2016

Хилари Kлинтон треба да се бори за многу работи, а не може да направи 15 чекори и да стигне до автомобилот. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп не само што се исмеваше со здравствената состојба на неговата противканидатка, туку отиде и чекор ...

Трамп две децении не плаќал данок?...

Н.Македонија - 03.10.2016

Трамп две децении не плаќал данок? Републиканскиот кандидат Доналд Трамп во 1995 година пријавил загуби на своите компании од дури 916 милиони долари. Тоа му овозможило легално да избегне плаќање данок во текот на наредните две децении, пишува ...

Њујорк поднесе прекршочна пријава против хуманитарната фондација на Трамп ...

Н.Македонија - 03.10.2016

Њујорк поднесе прекршочна пријава против хуманитарната фондација на Трамп Адвокатот на Њујорк нареди на хуманитарната фондација на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп да прекине со собирање средства во државата.

Трамп падна ниско: Ја имитираше и се потсмеваше на здравјето на Клинтон (Видео)

Република - 03.10.2016

Хилари Kлинтон треба да се бори за многу работи, а не може да направи 15 чекори и да стигне до автомобилот. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп не само што се исмеваше со здравствената состојба на неговата противканидатка, туку отиде и чекор ...

Алек Болдвин се претвори во Доналд Трамп (ВИДЕО)

Стандард - 03.10.2016

Алек Болдвин се појави како Доналд Трамп во етерот на „Saturday Night Live“. Болдвин и актерката Кејт Мекинен која влезе во улогата на Хилари Клинтон, ја повторија претседателската дебата, но во сопствена режија.

Њујорк ѝ нареди на фондацијата на Трамп да престане да собира донации

Макфакс - 03.10.2016

Обвинителот на сојузната држава Њујорк ѝ нареди на добротворната фондација на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп веднаш да прекине со собирање донации, со објаснување дека приватната фондација во таа држава не е регистрирана како ...